RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

6. Międzynarodowy Festiwal Literacki „Czas poetów″

Wydarzenia

Publiczne czytanie swoich wierszy przez uznanych poetów z kilku krajów oraz amatorskich twórców z Lubelszczyzny - to główne punkty 6. Międzynarodowego Festiwalu Literackiego „Czas poetów″, który rozpocznie się w piątek w Lublinie.

 

Bestsellerowy cykl powieściowy: Czas zemsty - Conn Iggulden

Zapowiedzi

Zdobywca to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego stworzonego przez Dżyngis-chana i jego potomków.

 

Druga edycja konkursu Trzy/Mam/Książki

Instytut Książki od lat wspiera rozwój i promocję czytelnictwa, a „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery.

 

HELIKOPTER (5/2016)

Nowości

Przyleciał do nas 5 numer pisma artystyczno-literackiego HELIKOPTER (5/2016)

 

Recenzja: „Czas równoległy", Zdzisław Mikłaszewicz

Recenzje

Nowy tom Zdzisława Mikłaszewicza „Czas równoległy" otwiera motto: „Poezja zawarta w tym tomie powinna być wędrowaniem pomiędzy tym, co skończone, a tym, co absolutne. Próbą ujęcia tego, co niemierzalne, i zarazem rozmową podmiotu z innym podmiotem oraz przedmiotami. Niezależnie jednak od przeczytanej literatury, wsparcia innych czy własnych przemyśleń – na początku i na końcu poezji jest daimonion".

 

„Wielcy kompozytorzy i ich czasy” Michael Steen

Zapowiedzi

Panorama trzystu pięćdziesięciu lat europejskiej historii muzyki. Wielcy kompozytorzy i ich czasy to panoramiczna, biograficzna historia gigantów muzyki poważnej. Każdy rozdział, choć spleciony z innymi, jest jednak odrębny i opisuje życie jednego lub kilku twórców na tle społecznym, politycznym, muzycznym i kulturalnym epoki.

 

Powstaje Pocisk - magazyn literacko-kryminalny

Wydarzenia

W lutym ukaże się pierwszy numer magazynu poświęconego zbrodniom. Szefem działu literackiego został Łukasz Orbitowski.

 

Recenzja: „Czas milczenia", Patrick Leight Fermor

Recenzje

Książki Fermora pisane są równym spokojnym rytmem serca z jakim napływają do nas myśli, refleksje, przemyślenia. Cała prawda o nas i naszym miejscu na ziemi. Nie przegadana, a wręcz ascetyczna jak japońska bibułka.

 

Wydawnictwo Karmelitów Bosych -WKB Kraków - takiego Adwentu jeszcze nie było!

Nowości

Krakowskie wydawnictwo Karmelitów Bosych poleca tytuły związane z czasem Adventu:

 

Promocja nowej Rity Baum - Tanger wiele lat później

Na promocję jesiennego numeru zapraszamy do wrocławskiego Centrum Trawienia Wizji Brzuch (ul. Białoskórnicza 26) we wtorek 3 listopada o godz. 18.00.

 

Czas Poetów

Zamysłem tegorocznego Festiwalu „Czas poetów” jest zorganizowanie w Lublinie międzynarodowego spotkania i prezentacja poezji uznanych poetów z Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Bułgarii, Izraela i Polski, połączone z aranżacjami wizualnymi, prezentacjami multimedialnymi, artystycznymi, występami towarzyszącymi, wystawami plastycznymi i aranżacją dźwiękową.

 

Jak i kogo leczyć z nieczytania, czyli czy da się wypromować czytelnictwo?

Zapraszamy na spotkanie we wtorek, 6 października w księgarni Tarabuk w Warszawie przy ul. Browarnej 6.

 

70 lat „Twórczości”

Wydarzenia

„Twórczość” obchodzi właśnie 70. rocznicę powstania. To prawdziwy rekord. Bo niewiele jest pism na świecie z taką tradycją i renomą jednocześnie.

 

Recenzja: „Łódzkie czasopisma humorystyczne w międzywojniu” Bartłomiej Cieśla

Recenzje

Zacznę od małej dygresji. Kiedy nieco ponad miesiąc temu recenzowałem książkę „Miasto mojej pamięci. Przedwojenne wspomnienia Niemców z Łodzi”, nie spodziewałem się, że los po raz kolejny zwiążę mnie z tym miastem. Miastem, w którym nigdy, mimo wielu szans, nie udało mi się być. Nie wiem czy sprawiła to chęć bliższego poznania historii Łodzi, czy też zwykła filologiczna ciekawość, ale gdy tylko dowiedziałem się o możliwości zrecenzowania pracy Bartłomieja Cieśli Łódzkie czasopisma humorystyczne...

 

„Sposoby na zaśnięcie”

Druga już w tym roku książka dla dzieci ukazała się właśnie nakładem Biura Literackiego. Jak Joanna Olech widzi wiersz Darka Foksa? Jak Marta Ignerska wyobraża sobie bojaki? Jaka pchła skakać będzie w wierszu Zbigniewa Macheja dzięki pracom Ewy Kozyry-Pawlak? Jak wyglądać będzie ołowiany żołnierzyk Jerzego Jarniewicza według Tomasza Brody? I jak smutnego Wieloryba narysuje Marianna Sztyma? Odpowiedzi w urokliwej książce Sposoby na zaśnięcie, wydanej w dużym formacie i twardej...

 

Edmund Bojanowski - święty na nasze czasy

Zapowiedzi

Warto przypominać postać Edmunda Bojanowskiego – pisze we wstępie do jego biografii Tomasz P. Terlikowski. Założyciel zgromadzenia sióstr służebniczek jest postacią fascynującą ze względu na drogę, jaką – od zaangażowania patriotycznego przez charytatywne aż do ściśle religijnego – prowadził go Bóg.

 

„Chciałem przede wszystkim, żeby czytelnik zmęczony po ciężkiej pracy mógł uciec od rzeczywistości" -rozmowa z Félixem J. Palmą autorem cyklu "Trylogia Wiktoriańska"

Wydarzenia

Redaktor Portalu Księgarskiego Gabriel Leonard Kamiński rozmawiał na 6. Warszawskich Tragach Książki z hiszpańskim pisarzem Félixem J. Palmą, autorem poczytnych książek m.in z cyklu „trylogii wiktoriańskiej": „Mapa czasu", „Mapa nieba", „Mapa chaosu".

 

Via Nova zaprasza na spotkania z Joergiem Bernigiem

Wydawnictwa

Wrocławskie wydawnictwo albumowe Via Nova zaprasza na spotkanie z autorem książki "Ziemia niczyja, bezpański czas" z z Joergiem Bernigiem:

 

„Wszyscy ludzie przez cały czas” - premiera audiobooka!

Nowości

Słynny antropolog Mario Ybl udaje się na wyprawę archeologiczną do Grecji. Zamiast słonecznego pejzażu rodem z katalogu turystycznego zastaje szarość wiosennej Krety: mroczne ulice, przez które przemykają ubrane na czarno kobiety, niewielki wykop, po którym hula lodowaty wiatr, wilgotne, pachnące kurzem muzeum. W ruinach starożytnej świątyni znaleziono szkielet człowieka. Mario podejrzewa, że składano tam ofiary z ludzi. Szybko okazuje się jednak, że góry i wioski współczesnej Krety kryją...

 

Jörg Bernig „Ziemia niczyja, bezpański czas”

Nowości

Nowa książka z wydawnictwa Via Nova to powieść osnuta wokół dramatycznej historii miłosnej. Dramatycznej, bo miłość dotyczy Niemki i Czecha, a historia rozgrywa się w czasie II wojny światowej w Kraju Sudeckim. Kulminacja opowieści następuje w 1946 roku, w czasie bezwzględnego rewanżu, jaki po zakończeniu wojny Czesi biorą na Niemcach.

 

Nominacja do Nagród Historycznych POLITYKI dla dziennika hrabiny Ostrowskiej z Maluszyna

Wydawnictwa

Informujemy, że wydana przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych książka pt. "Trochę się zazdrości tym, co nie dożyli tych czasów… Dziennik Ludwiki Ostrowskiej z Maluszyna" w opracowaniu Jarosława Kity i Piotra Zawilskiego została nominowana do Nagród Historycznych POLITYKI 2015 w kategorii Pamiętniki, relacje, wspomnienia.  

 

Czas zamknięty - powieść o poszukiwaniu i utracie, o burzliwych losach i wyborach dokonywanych w wojennej codzienności

Nowości

Chciałbym zaproponować dzisiaj kolejną powieść Hanny Cygler. Tym razem to „Czas zamknięty", który przenosi nas do Wolnego Miasta Gdańska w 1939 roku.

 

Nowe wydanie Szwejka na 100-lecie wstąpienia Jaroslava Haška do wojska

Zapowiedzi

Z okazji 100-lecia wstąpienia Jaroslava Haška do wojska prezentujemy nowe wydanie Losów dobrego żołnierza Szwejka czasów Wojny Światowej w genialnym tłumaczeniu Antoniego Kroha.

 

24 marca trafi do księgarń powieść Hanny Cygler pod tytułem "Czas zamknięty"

Zapowiedzi

Już 24 marca trafi do księgarń powieść Hanny Cygler pod tytułem „Czas zamknięty". To kolejna książka tej poczytnej autorki wydana w REBISIE.

 

Nowość Zysk i Ska: „Afery czasów Donalda Tuska"

Nowości

Wydawnictwo Zysk i Ska proponuje świetnie udokumentowaną książkę Bogdana Święczkowskiego i Łukasza Ziai pt. „Afery czasów Donalda Tuska":

 

Ratunku, czyli jak wybrać dziecku czasopismo i nie oszaleć.

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na konferencję „Ratunku, czyli jak wybrać dziecku czasopismo i nie oszaleć".

 

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na spotkanie z Hanną Cygler

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na spotkanie z Hanną Cygler do Księgarni MDM w Warszawie, ul. Koszykowa 34/50, 26 lutego (czwartek) o godzinie 17.00.

 

Spotkanie z Hanną Cygler w Galerii Bałtyckiej

Zapraszamy na spotkanie z pisarką Hanną Cygler, promujące jej najnowszą książkę Złodziejki czasu" do Empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141, 17 lutego o godzinie 18:00

 

„Złodziejki czasu" - najnowsza powieść Hanny Cygler wkrótce w księgarniach!

Zapowiedzi

17 lutego trafi do księgarń najnowsza książka Hanny Cygler zatytułowana „Złodziejki czasu". To doskonała powieść, która rozbawi i wzruszy do łez.

 

„Walki o miasta Mazowsza Północnego podczas wojny polsko-rosyjskiej 1920 roku"

Nowości

Parę tygodni temu nakładem Wydawnictwa Nauka i Innowacje ukazała się książka Pawła Piotrowskiego „Walki o miasta Mazowsza Północnego podczas wojny polsko-rosyjskiej 1920 roku". Chciałbym ją dzisiaj Państwu zarekomendować tę pozycję. REBIS jest dystrybutorem tytułów tej oficyny wydawniczej.    

 

„Po czym poznać hipolisa?" - nowa Cegła dla dzieci

Nowy nr Magazynu Materiałów Literackich Cegła (tym razem wydanie dla dzieci pod tytułem: "Po czym poznać hipolisa") jest już dostępny w księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu. Zapraszamy!

 

HELIKOPTER (12/2014) - ostatni tali lot w tym roku

Wydawnictwa

Anonsujemy ostatnie tegoroczne lądowanie w sieci grudniowego numeru HELIKOPTERA - pisma artystyczno-literackiego wydawanego przez Ośrodek Postaw Twórczych.

 

Wydawnictwo Zwierciadło poleca - kolekcję książek Czas honoru

Nowości

W piątek, 21 listopada w kioskach pojawił się pierwszy tom bestsellerowej kolekcji książek „Czas Honoru”, autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu telewizyjnego.

 

Dom Wydawniczy REBIS: wznawia "Wielkich kompozytorów i ich czasy"

Nowości

we wtorek trafiła do księgarń książka Wielcy kompozytorzy i ich czasy" – panoramiczna, biograficzna historia gigantów muzyki poważnej.

 

Recenzja: „Czas na zmiany”, rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim

Recenzje

W przedmowie do książki „Czas na zmiany” prof. Jadwiga Staniszkis (autorka wstępu do książki) pisze, iż poglądy Prezesa Prawa i Sprawiedliwości „wyrażane w połowie roku 1993 są wciąż aktualne”.

 

Nowy artystyczno-literacki HELIKOPTER (11/2014)

Nowości

Zapraszamy do lektury nowego odlotowego numeru artystyczno-literackiego HELIKOPTERA (11/2014)

 

Nowość słowa/obrazu terytoria: „Porządek czasu" K. Pomiana

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwa uwadze publikację autorstwa Krzysztofa Pomiana pt. „Porządek czasu":

 
 

Zapraszamy na promocję nowego numeru Rity: "Fantastycznie!"

Wydawnictwa

Fanatastyczna „RITA BAUM”! Promocja nowego numeru (33) kwartalnika 10 października 2014 o godz. 19.00 w klubokawiarni Cocofli (Wrocław, ul. Pawła Włodkowica 9)

 

Granice w "eleWatorze"

Wydawnictwa

W najbliższy wtorek, 30 września, o g. 17.00 w salonie ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się spotkanie promujące najnowszy numer szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego, "eleWator". Temat wiodący to "granice".

 

„Życie i czasy Stephena Kinga” Linda Rogak

Zapowiedzi

Biografia króla grozy, Stephena Kinga. Autorka, próbując zrozumieć międzynarodowy fenomen twórczości pisarza, cofa się do czasów jego dzieciństwa, koncentruje na jego rodzinie, traumatycznym zniknięciu ojca i tym, jaki miało ono wpływ na kształtowanie się psychiki przyszłego pisarza.

 

„Czas Honoru” – spotkania z Jarosławem Sokołem, autorem scenariusza i aktorami

Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza na spotkania z Jarosławem Sokołem, autorem książki „Czas Honoru”, a jednocześnie współscenarzystą serialu. Wszystkich fanów serialu „Czas Honoru”, a także osoby zainteresowane tematyką Powstania Warszawskiego zapraszamy:

 

26 sierpnia do księgarń trafi najnowsza książka Prita Buttara pt. "Między mocarstwami. Walka o kraje bałtyckie podczas II wojny światowej"

Zapowiedzi

Geopolityczne położenie państw bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii od wieków wiązało się z problemami. Mimo upływu lat nie inaczej jest dzisiaj. Czy historyczne analizy mogą być przydatne w rozwiązaniu obecnych kryzysów? 26 sierpnia do księgarń trafi najnowsza książka Prita Buttara pt. Między mocarstwami. Walka o kraje bałtyckie podczas II wojny światowej. To wyczerpująca historia trzech małych państw, które próbowały wywalczyć niepodległość.

 

Nowa książka Piotra Zychowicza...już 23 września

Zapowiedzi

Już 23 września pojawi się w księgarniach "Opcja niemiecka czyli jak Polacy kolaborowali z Trzecią Rzeszą podczas II wojny światowej", najnowsza (trzecia) książka Piotra Zychowicza wydana przez Dom Wydawniczy REBIS.

 

Wystawa kolaży Wisławy Szymborskiej w Toruniu

Wydarzenia

W piątek 4 lipca o godzinie 19 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu otwarto wystawę "Kolaże, czyli wyklejanki lub karteczki własnego wyrobu" Wisławy Szymborskiej. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie jest partnerem wystawy.

 

Recenzja: „Czas Motyli” Julia Alvarez

Recenzje

„Czas Motyli” Julii Alvarez to fabularyzowana biografia czterech sióstr Mirabal, które stały się symbolem walki o wolność Dominikany w czasach dyktatury Rafaella Trujillo. Narracja powieści prowadzona jest kilkutorowo, z punktu widzenia każdej z bohaterek. Minerva, Patria, Maria Teresa i Dede Mirabal dorastały w jednej z zamożnych dominikańskich rodzin.

 

Czerwcowy HELIKOPTER (6/2014) wylądował

Nowości

Wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych poleca Państwa uwadze kolejne wydanie miesięcznika artystyczno-kulturalnego on-line Helikopter. Tym razem jest to czerwcowy numer.

 

Nowości literatury młodzieżowej Wydawnictwa Olesiejuk już w sprzedaży!

Wydawnictwo Olesiejuk prezentuje 3 nowości z serii dla młodzieży: „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, tom 5. Nina i Złota Liczba, „Sklepik Okamgnienie”, tom 2. Busola snów, „Ulysses Moore”, tom 13. Statek czasu.

 

Majowy artystyczno-literacki HELIKOPTER (5/2014) wylądował

Nowości

Ośrodek Postaw Twórczych poleca Państwa uwadze kolejny numer pisma artystyczno-literackiego HELIKOPTER, tym razem jest to numer majowy. Przyjemnej lektury

 

"Cząstki przyciągania" Natalia Hatalska

Zapowiedzi

Czy zastanawialiście się kiedyś nad przyczynami sukcesu takich produktów czy marek jak iPhone, Crocs, kostka Rubika albo Volkswagen Beetle? Były lepsze od innych? Bardziej innowacyjne? W większym stopniu odpowiadały na potrzeby konsumenta? A może po prostu reklamowano je w lepszy, bardziej niestandardowy sposób? Innymi słowy – ktoś skutecznie uświadomił konsumentom, że pragną właśnie takiego smartfona, butów, gry czy samochodu.

 

Nowy numer Midrasza

Nowości

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że ukazał się nowy numer Midrasza. Życzymy przyjemnej lektury!

 

Nowy numer Znad Wilii 1/57

Nowości

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dystrybucji jest nr 1/57 Znad Wilii, ISSN 1392-9712 cena 12 LT/15 PLN (nieco niżej podaję treść).  

 

Prezentacja książki o ratowaniu ludzi przez kard. Bergoglio

Wydawnictwa

Książkę pt. „Lista Bergoglio. Ocaleni przez Franciszka w czasach dyktatury” autorstwa włoskiego dziennikarza Nello Scavo zaprezentowano w piątek w Warszawie.

 

Recenzja: "Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej"

Recenzje

Książka Halik Kochańskiej pisana jest nie ku pokrzepieniu serc lecz by pokazać głównie czytelnikowi na Zachodzie kulisy współczesnej wojny, a także przede wszystkim meandry politycznych decyzji, które skazały Polskę i kraje Europy Wschodniej na pozostanie w strefie sowieckich wpływów.

 

"Dziennik czasu okupacji" - głos z Palestyny do usłyszenia w Trójce!

Nowości

Raja Shehadeh napisał dziennik człowieka od narodzin więzionego, bo urodzonego na terytoriach okupowanych. Nie ma w nim jednak nienawiści ani nawoływania do zemsty. Michał Nogaś, Trójka  

 

Jan Kamiński i Ignacy Karpowicz laureatami 23. Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego

Wydarzenia

Laureaci Nagrody za 2013 rok to Jan Kamiński - za książkę „Czas Budzika” (Fundacja Sąsiedzi). Został doceniony za udaną próbę stworzenia mitu o mieście i bohaterach poszukujących tożsamości. Drugi laureat to Ignacy Karpowicz - za „ości” (Wydawnictwo Literackie) - za brawurowo przedstawioną społeczną utopię i dowcipną opowieść o różnych obliczach miłości

 

Lutowy HELIKOPTER (2/2014) wylądował

Nowości

Ośrodek Postaw Twórczych i redaktor miesięcznika artystyczno-literackiego zapraszają do zapoznania się z najnowszym numerem HELIKOPTERA:

 

Prezentacja trzeciego numeru pisma „OderÜbersetzen“

Nowości

Instytut Goethego zaprasza na prezentację trzeciego numeru pisma „OderÜbersetzen“ połączoną z dyskusją na temat „Przekład pomiędzy sztuką a polityką“:  

 

"Sztuka szczęścia w trudnych czasach" - zapraszamy do księgarń!

Nowości

Szanowni Państwo, Czasy są ciężkie – to zdanie powtarzane jest jak mantra przez wielu. Wychodząc malkontentom naprzeciw proponujemy dzisiaj publikację Jego Świątobliwości Dalajlamy i Howarda C. Cutlera "Sztuka szczęścia w trudnych czasach".

 

Wydawcy hurtem stoją, a tymczasem... ocena rynku dokonana przez Wiktora Ostrowskiego

Wydarzenia

Redakcja: oficjalne wstrzymanie latem 2013 roku przez Matras płatności dla wydawców wywołało kolejną dyskusję o kondycji nie tylko tej jednej z największych sieci księgarskich w Polsce, ale w ogóle o sytuacji na rynku księgarsko-wydawniczym. Włączamy się do tej dyskusji, prosząc osoby z szeroko rozumianej branży wydawniczej o ocenę tego rynku. Zaczynamy od analityka i znawcy tematu Wiktora Ostrowskiego.

 

Wywiad z dr Halik Kochanski, autorką "Orła niezłomnego"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Pozwalamy sobie wyemitować link do materiału, w którym dr Halik Kochanski opowiada o swojej książce "Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej::

 

"Czas życia i czas śmierci" w nowej szacie graficznej

Nowości

Szanowni Państwo, "Czas życia i czas śmierci" to jedna z najgłośniejszych książek Ericha Marii Remarque’a. Powieść ta ukazała się właśnie w REBISIE w nowej szacie graficznej, w serii Mistrzowie literatury.

 
 

Spotkanie z Marcinem Szczygielskim i jego "Arką czasu"

Wydawnictwa

Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma i Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR zapraszają na spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim, poświęcone jego najnowszej książce "Arka czasu".

 

Spotkanie z profesor Halik Kochanski do Muzeum Powstania Warszawskiego

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, zapraszamy w imieniu Domu Wydawniczego REBIS na promocję książki "Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej" autorstwa Halik Kochanskiej do Muzeum Powstania Warszawskiego.    

 

Zapraszamy na spotkanie do Poznania

Wydawnictwa

Tomasz Szponder, prezes Domu Wydawniczego REBIS i prof. dr hab. Kazimierz Ilski Dziekan Wydziału Historycznego UAM zapraszają na specjalny wykład i promocję książki Halik Kochanski "Orzeł niezłomny.Polska i Polacy podczas II wojny światowej":

 

15 lat Rity Baum - 15-17 listopada

Wydawnictwa

Rita Baum kończy w tym roku 15 lat. Z tej okazji zapraszamy na trzy dni urodzinowego świętowania. Program 15-lecia „Rity Baum” Promocja podwójnego numeru „Rity Baum” (mini)Festiwal czasopism - Rita Dzieciom.

 

Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej już w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, Wczoraj trafiła na rynek książka profesor Halik Kochanski "Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej".

 

Listopadowy HELIKOPTER (11/2013) wylądował

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu Redakcji artystyczno-literackiego Helikoptera do lektury ostatniego listopadowego numeru: HELIKOPTER (11/2013)

 

"Orzeł niezłomny. Polsca i Polacy podczas II wojny światowej"

Zapowiedzi

To niezwykle ważna próba ujęcia w jednym tomie losu zarówno tych, którzy zostali uwięzieni w okupowanej Polsce, jak i tych, którym udało się z niej wydostać.

 

" Przeminęło z wiatrem. Od bestselleru do filmu wszech czasów" - Premiera 23 października

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Wydawnictwo Aleja róż z przyjemnością zapowiada książkę Ellen F. Brown i John Wiley Jr. - "Przeminęło z wiatrem. Od bestselleru do filmu wszech czasów".

 

Po "Pięknej przyjaźni" nastał "Czas ognia".

Nowości

Szanowni Państwo, Po Pięknej przyjaźni nastał Czas ognia. Właśnie trafiła do księgarń powieść Davida Webera i Jane Lindskold "Czas ognia".    

 

Samoloty - nowe czasopismo dla chłopców na rynku od 14 sierpnia!

Na dzień przed premierą najbardziej wyczekiwanego filmu tego roku, już 14 sierpnia ukaże się nowy magazyn dla chłopców 3-6 lat – Samoloty

 

Nowa książka Iwony Chmielewskiej - zaproszenie na spotkanie w Toruniu

Wydawnictwa

Trzecia w Polsce książka dla dzieci znanej i nagradzanej na świecie autorki książek obrazkowych, w tym wielokrotnie nagradzanego Pamiętnika Blumki o Domu Sierot Janusza Korczaka.

 

Rocznica zamachu w Sarajewie

Nowości

28 VI 2013 przypadała 99. rocznica zamachu na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga.

 

"Cztery strony czasu" Iwony Chmielewskiej

Na starym mieście, na środku rynku stoi ratuszowa wieża z czterema tarczami zegara skierowanymi w cztery strony świata. Po czterech stronach rynku stoją kamienice, a w nich kuchnie i salony, pokoje dziecięce i pracownie, w których nieustannie toczy się życie, mimo upływu czasu. Ratuszowy zegar jest świadkiem wydarzeń historycznych i codziennych. Przez stulecia przez miasto przetoczą się wojny, epidemie i powodzie, czasy urodzajów i czasy głodu, ale zwykli mieszkańcy kamienic będą dzielić te...

 

W Zeszytach Literackich - 30. rocznica śmierci Mirona Białoszewskiego

Nowości

Wydawnictwo Zeszyty Literackie poleca 106. numer "Zeszytów Literackich z Lata 2009, a w nim szkic Herberta o Białoszewskim:

 

Nowości Impulsu: "Prasa jako medium edukacyjne" i "Wstyd"

Nowości

Promocja wyjątkowych publikacji w Oficynie Wydawniczej Impuls pt. Prasa jako medium edukacyjne. Kulturowe reprezentacje raka piersi w czasopismach kobiecych autorstwa Edyty Zierkiewicz oraz Wstyd autorstwa Elżbiety Czykwin.

 

Anna Popek: "Rejs na krzywy ryj... Jan Himilsbach i jego czasy"

Nowości

Biografia Jana Himilsbacha, postaci autentycznie KULTOWEJ. Pamiętamy z wielu filmów (np. z „Rejsu”) jego charakterystyczną twarz, głos. O Himilsbachu niczego do końca nie wiadomo - nie wiemy nawet kiedy się urodził. Sam przedstawił 400 różnych wersji swojego życia.

 
 

Magazyn "Papermint" zawiesił działalność

Wydarzenia

Lifestylowy magazyn promujący modę na czytelnictwo - taka byłą idea "Papermint". 7 czerwca redaktor naczelna, Joanna Laprus-Mikulska ogłosiła na profilu pisma na Facebooka, że jest zmuszona zawiesić działalność. Przyczyną takiej decyzji jest wycofanie się dotychczasowego sponsora.

 

Helikopter (6/2013)

Nowości

Nadleciał kolejny czerwcowy numer literackiego Helikoptera (6/21013):

 

Wielka Polska nowoczesna [WIĘŹ lato 2013]

Nowości

W najnowszym numerze WIĘZI (lato 2013): Wielka Polska nowoczesna

 

"Bezkrwawa rewolucja. Historia wegetarianizmu" na Tydzień Wegetarianizmu

Nowości

W dniach 13-19 maja odbywa się Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Wszystkim zainteresowanych tematem wegetarianizmu polecamy książkę – kompendium wiedzy o wegetarianizmie "Bezkrwawa rewolucja. Historia wegetarianizmu od 1600 roku do czasów współczesnych" - Tristrama Stuarta.

 

"Jak powstawał rynek książki w III RP" - ksiażka na którą czekała cała Polska-Księgarska

Nowości

W tym niezwykłym czasie. Początki transformacji polskiego rynku książki (1989-1995) autorzy: Bogdan Klukowski, Marek Tobera, wydawca: Wydawnictwo Sedno

 

Promocja nowej Rity ARH+, piątek 17 maja o 18.00

Nowości

Nowy numer kwartalnika "Rita Baum" ARH+ (nr 27, wiosna 2013, o biznesie) postanowiliśmy oznaczyć krwistą pieczątką - kodem kreskowym będącym cyfrową wersją danych personalnych wrocławskiego twórcy Andrzeja K. Urbańskiego aka artau.

 

8. Forum Młodych Bibliotekarzy, Olsztyn, 12-13 września 2013 roku –

Biblioteki

8. Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się 12 i 13 września 2013 roku pod hasłem „Biblioteka – Twój czas, Twoje miejsce”

 

Zeszyty Literackie - Powstanie w getcie warszawskim

Nowości

Zeszyty Literackie poświęciły specjalny numer 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim:

 

"Time Riders - Jeźdźcy w czasie" Alex Scarrow

Nowości

Przenieść się w czasie i zmienić bieg zdarzeń? To marzenie wielu osób. Jak się okazuje nasze życzenia nie zawsze przynoszą pozytywne skutki. Szczególnie gdy narzędzia do podróży w czasoprzestrzeni trafiają w niepowołane ręce. Przekonali się o tym Liam, Madelaine i Sal. Trójka nastolatków, którzy przybyli z różnych miejsc i okresów historii, po to, by móc ocalić świat przed zagładą…

 

Recenzja: "Biblia i jej czasy" Lois Rock

Recenzje

Wydana w formie albumu w twardej oprawie książka opowiada biblijne historie w prosty, przystępny sposób, prezentując jednocześnie fakty historyczne dotyczące owych dziejów. Znajdziemy tu mapy, wskazujące tereny, na których toczyły się losy bohaterów poszczególnych ksiąg: Abrahama, Józefa, narodu izraelskiego.

 

Konferencja naukowa: "Czas przemian – czas wyzwań: rola bibliotek i ośrodków informacji w procesie kształtowania kompetencji współczesnego człowieka"

Biblioteki

Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konferencji naukowej: "Czas przemian – czas wyzwań: rola bibliotek i ośrodków informacji w procesie kształtowania kompetencji współczesnego człowieka":

 

Literacki Wehikuł Czasu z Julianem Tuwimem 3 marca 2013 w Muzeum Literatury

Wydarzenia

3 marca 2013, w niedzielę, Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie, ma zaszczyt zaprosić dzieci w wieku 2-13 lat, wraz z rodzicami, na Literacki Wehikuł Czasu z Julianem Tuwimem. Wstęp wolny.

 

"Czas poza czasem" Philipa K. Dicka od wtorku 19 lutego w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, Na dobry początek nowego tygodnia proponuję "Czas poza czasem" Philipa K. Dicka. To kolejna już powieść tego autora wydana w ekskluzywnej szacie graficznej opracowanej przez Wojtka Siudmaka.

 

Czasopis można kupić także w Krakowie

Wydawnictwa

„Czasopis” to bardzo ciekawy miesięcznik mniejszości białoruskiej, w którym większość artykułów ukazuje się po polsku, a niektóre po białorusku. To świetne pismo nie tylko dla mieszkańców Podlasia, ale także dla osób zainteresowanych szeroko pojętym Wschodem, w tym Ukrainą i Białorusią. Od niedawna ten miesięcznik można pilotażowo kupić również w Księgarni Ukraińskiej „Nestor” w Krakowie, do czego serdecznie zachęcamy.

 

Nowy numer kwartalnika "Wakat"!

Wydarzenia

Szanowni Państwo! Ukazał się właśnie najświeższy, 18–19 (3–4/2012) numer kwartalnika literackiego „Wakat/Notoria” w wersji papierowej, który jest już do nabycia w sześćdziesięciu Empikach w dwudziestu polskich miastach! Pełną listę sklepów, do których można pielgrzymować po „Wakat”, publikujemy na naszej stronie w zakładce Jak kupić, a w załączniku przesyłamy skan okładki.

 

1001 koktajli" - mnóstwo pomysłów na karnawałowe drinki i smaczne trunki!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca Państwu kolejną serię książek, które mogą być znakomitymi pomysłami na czas karnawału.

 

Wracają przedwojenne czasopisma literackie

Wydarzenia

"Chimera" pojawi się ponownie na rynku 17 grudnia, a nowy numer "Wiadomości Literackich" ukazał się 15 listopada.

 

Wydawnictwo Salwator przedstawia zimowe nowości

Nowości

Znalazły się wśród nich takie pozycje jak "Czasy ostateczne", która kompetentnie wyjaśnia, o co chodzi z końcem świata.

 

Polska i Hiszpania w latach 60-tych. Podróż w czasie

Wydarzenia

Instytut Cervantesa w Warszawie oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego mają przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie pt. "Polska i Hiszpania w latach 60-tych. Podróż w czasie".

 

Patricia Atkinson - Człowiek Roku 2012 magazynu "Czas Wina"

Wydarzenia

Gdy Brytyjka osiedla się na francuskiej prowincji może to oznaczać duże kłopoty. Z językiem, urzędnikami, pieniędzmi na inwestycje, kaprysami pogody, psem, który zagryzł kurę sąsiadki, a także pierwszym winem, które zamieniło się w ocet...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.