RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Powstaje Pocisk - magazyn literacko-kryminalny

Wydarzenia

W lutym ukaże się pierwszy numer magazynu poświęconego zbrodniom. Szefem działu literackiego został Łukasz Orbitowski.

 

Jak i kogo leczyć z nieczytania, czyli czy da się wypromować czytelnictwo?

Zapraszamy na spotkanie we wtorek, 6 października w księgarni Tarabuk w Warszawie przy ul. Browarnej 6.

 

70 lat „Twórczości”

Wydarzenia

„Twórczość” obchodzi właśnie 70. rocznicę powstania. To prawdziwy rekord. Bo niewiele jest pism na świecie z taką tradycją i renomą jednocześnie.

 

Recenzja: „Łódzkie czasopisma humorystyczne w międzywojniu” Bartłomiej Cieśla

Recenzje

Zacznę od małej dygresji. Kiedy nieco ponad miesiąc temu recenzowałem książkę „Miasto mojej pamięci. Przedwojenne wspomnienia Niemców z Łodzi”, nie spodziewałem się, że los po raz kolejny zwiążę mnie z tym miastem. Miastem, w którym nigdy, mimo wielu szans, nie udało mi się być. Nie wiem czy sprawiła to chęć bliższego poznania historii Łodzi, czy też zwykła filologiczna ciekawość, ale gdy tylko dowiedziałem się o możliwości zrecenzowania pracy Bartłomieja Cieśli Łódzkie czasopisma humorystyczne...

 

Zapraszamy na promocję nowego numeru Rity: "Fantastycznie!"

Wydawnictwa

Fanatastyczna „RITA BAUM”! Promocja nowego numeru (33) kwartalnika 10 października 2014 o godz. 19.00 w klubokawiarni Cocofli (Wrocław, ul. Pawła Włodkowica 9)

 

Granice w "eleWatorze"

Wydawnictwa

W najbliższy wtorek, 30 września, o g. 17.00 w salonie ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się spotkanie promujące najnowszy numer szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego, "eleWator". Temat wiodący to "granice".

 

Nowości Impulsu: "Prasa jako medium edukacyjne" i "Wstyd"

Nowości

Promocja wyjątkowych publikacji w Oficynie Wydawniczej Impuls pt. Prasa jako medium edukacyjne. Kulturowe reprezentacje raka piersi w czasopismach kobiecych autorstwa Edyty Zierkiewicz oraz Wstyd autorstwa Elżbiety Czykwin.

 

Promocja nowej Rity ARH+, piątek 17 maja o 18.00

Nowości

Nowy numer kwartalnika "Rita Baum" ARH+ (nr 27, wiosna 2013, o biznesie) postanowiliśmy oznaczyć krwistą pieczątką - kodem kreskowym będącym cyfrową wersją danych personalnych wrocławskiego twórcy Andrzeja K. Urbańskiego aka artau.

 

Wracają przedwojenne czasopisma literackie

Wydarzenia

"Chimera" pojawi się ponownie na rynku 17 grudnia, a nowy numer "Wiadomości Literackich" ukazał się 15 listopada.

 

Spotkanie z Rossanem Baroncianim towarzyszące wydaniu nowego numeru „Autoportretu” – „Postciało”

Wydarzenia

Ciało jako nie-miejsce Zapraszamy na spotkanie z Rossanem Baroncianim (Akademia Sztuk Pięknych w Urbino) towarzyszące wydaniu nowego numeru „Autoportretu” – „Postciało”.

 

"Bluszcz znika z rynku"

Wydawnictwa

Wydawnictwo Elipsa, wydające pisma „Bluszcz” i „Bluszczyk”, kończy działalność. Powodem jest śmierć jego właściciela. Numery czerwcowe obu tytułów były ostatnimi, które się ukazały, a pracę stracił cały zespół wydawnictwa - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl

 

Grand Front 2011 dla Herito!

Wydawnictwa

„HERITO” NAGRODZONE W KONKURSIE IZBY WYDAWCÓW PRASY GRANDFRONT 2011 NA PRASOWĄ OKŁADKĘ ROKU

 

W Tarabuku - Literatura na świecie numer węgierski

Księgarnie

Redakcja "Literatury na Świecie" zaprasza na promocję numeru poświęconego pisarzom węgierskim z Veszprému.

 

Elektroniczne czasopisma zaczynają się sprzedawać, choć jeszcze przed nimi daleka droga

Wraz z pojawieniem się na rynku konsumenckim tabletów dla wydawców wszelkiego rodzaju prasy, od gazet codziennych, po tygodniki, miesięczniki, kwartalniki i im podobne, otworzył się zupełnie nowy kanał dystrybucji. Mobilne urządzenia w ostatnich dwóch latach upowszechniają się w naprawdę sporym tempie, a co za tym idzie rośnie liczba potencjalnych odbiorców cyfrowych treści. Trudno byłoby nie wykorzystać takiej szansy, a przynajmniej nie spróbować.

 

Nowe czasopismo o tematyce grozy i konkurs!

Wydawnictwa

Już w lutym na polskim rynku prasowym ukaże się nowy dwumiesięcznik „Coś na progu”. Czasopismo obejmujące swą tematyka horror, kryminał i szeroko pojętą grozę, oprócz znakomitych tekstów, charakteryzować będzie oryginalna grafika i unikalne ilustracje młodych polskich artystów.

 

Poleskie Ośrodek Sztuki - Festiwal Puls Literatury

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na program imprez realizowanych w POS w ramach tegorocznego V Festiwalu PULS Literatury:

 

Manuela Gretkowska może pokierować Przekrojem

Wydarzenia

Pisarka i założycielka Partii Kobiet Manuela Gretkowska otrzymała propozycję pokierowania tygodnikiem Przekrój - wynika z informacji Presserwisu.

 

Splot Szewska pod znakiem książki

Wydarzenia

Bohaterką trzeciego Splotu - święta ul. Szewskiej będzie książka. W sobotę wzdłuż ulicy staną stoiska z książkami i z czasopismami, będą też krzesła do siedzenia i czytania, głośne czytanie dla dzieci, koncerty, wspólne zabawy.

 

"Pisarze i czasopisma literackie. Programy, tematy, wartości”

W programie imprezy sympozjum z udziałem Michała Jagiełły, Sergiusza Sterny-Wachowiaka, Anny Nasiłowskiej i Marcina Orlińskiego oraz debata panelowa.

 

Wyniki naboru do Priorytetu Literatur

Wydarzenia

Instytut Książki zarządza Priorytetem 4 (Literatura) oraz Priorytetem 5 (Czasopisma) Programu MKiDN "Wydarzenia artystyczne".

 

Ministerstwo Kultury dofinansuje kolejne czasopisma!

Dodatkowe wsparcie 10 tytułów, m.in. "Frondy", "Ha!artu", "Borussii" i "Świata ciszy", zapowiedział w środę rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński. Stało się to możliwe dzięki zwiększeniu o 500 tys. zł puli środków przeznaczonych na dofinansowanie czasopism.

 

Minister zapowiada weryfikację listy dotowanych czasopism kulturalnych

Wydawnictwa

Minister kultury Bogdan Zdrojewski zapowiada, że zweryfikuje przyznane w tym roku dotacje dla czasopism kulturalnych tak, aby "nie wykluczać propozycji ciekawych". List otwarty w sprawie pominiętych w tym roku periodyków wystosował do niego Igor Janke.

 

List otwarty w sprawie okresu przejściowego, uchylającego 5% Vat na książki i czasopisma specjalistyczne

Wydarzenia

Przedstawiamy "list otwarty" podpisany przez Prezesów działających w Polsce stowarzyszeń i związków branżowych: PIK, PTWK, SBP, IWP, IKP, a skierowany do Michała Boniego - Ministra w Kancelarii Premiera, i Macieja Grabowskiego - Wiceministra Finansów.

 

Promocyjna prenumerata czasopism Instytutu Książki

Wydawnictwa

Dział Wydawnictw Instytutu Książki, jako wydawca zasłużonych dla kultury polskiej i obecnych od wielu lat na rynku księgarskim czasopism, przypomina o możliwości wykupienia ich prenumeraty na rok 2011. Bibliotekom proponujemy promocyjny rabat!  

 

Czasopisma kulturalne - dlaczego dotacje są tak małe? - panel dyskusyjny

Wydarzenia

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu "Czasopisma kulturalne - dlaczego dotacje są tak małe?", które redakcja Kwartalnika Literackiego Wyspa organizuje podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

Instytut Książki poleca swoje czasopisma

Wokół książek

Od kwietnia tego roku Instytut Książki jest wydawcą dziewięciu czasopism kulturalnych.

 

Cztery miesiące okresu przejściowego?: 5-proc. VAT na książki od maja

„Dostawa książek i broszur drukowanych do końca kwietnia 2011 roku będzie objęta zerowa stawka VAT. Czasopisma specjalistyczne będą mogły korzystać z tej stawki do końca lutego przyszłego roku” – informuje „Dziennik Gazeta Prawna„

 

Szkolenia z przygotowywania wniosków do MKiDN

Prawo

  Instytut Książki zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu przygotowywania wniosków do programów MKiDN 2011: - Wydarzenia artystyczne - Priorytet 4 – Literatura; - Wydarzenia artystyczne - Priorytet 5 – Czasopisma.

 

Ministerstwo Finansów optuje za 5% Vatem na książki

Jak informuje wiceminister finansów Maciej Grabowski w rozmowie z Ewą Matyszewską na łamach "Gazety Prawnej" książki prawdopodobnie będą objęte 5% Vatem.

 

Odpowiedź ministrowi M. Grabowskiemu w sprawie podatku VAT

Prawo

Przestawiamy oficjalną odpowiedź Piotra Marciszuka na list Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Marcina Grabowskiego w sprawie "utrzymania" zerowej stawki VAT na książki.

 

Nowy numer kwartalnika Fragile to żart?

Dostępny jest kolejny numer pisma kulturalnego "Fragile" - nr 2 (8) kwiecień 2010. "Fragile. Żart" ukazało się dzięki dofinansowaniu z Fundacji im. Tislowitzów. Temat numeru: ŻART

 

Czasopisma patronackie już pod egidą Instytut Książki

Wydawnictwa

Z dniem 1 kwietnia 2010 roku wydawanie czasopism patronackich Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przejmuje Instytut Książki. Zarządzenie ministra, podpisane 18 marca 2010 roku, wyłącza Zakład Wydawniczy Czasopism Patronackich ze struktury Biblioteki Narodowej i przenosi go w całości do Instytutu Książki.    

 

Nie będzie drugiego naboru dla literatury i czasopism w programie MKiDN

W związku z pełnym wykorzystaniem budżetu programu Wydarzenia artystyczne /Priorytet 4 - Literatura oraz Priorytet 5 - Czasopisma/ w pierwszym terminie składania wniosków, uprzejmie informujemy o zamknięciu naboru aplikacji do tych programów.  

 

Czasopisma patronackie w Instytucie Książki

Wydarzenia

Departament Mecenatu Państwa informuje, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o przekazaniu Instytutowi Książki, od 1 kwietnia 2010 roku, obowiązku pełnienia funkcji wydawcy tzw. wydawnictw patronackich.

 

Promocja Societas Communitas nr 2(8)/2009

Redakcja Societas/Communitas oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na promocję czasopisma Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych "Societas/Communitas" nr 2(8)/2009 Polityki Pamięci mniejszości i odpowiedzialności nauki".    

 

Wejście smoka z Bajki! - nowe wydawnictwo książek dla dzieci

Wydawnictwa

Bajka" to koncept byłych redaktorów naczelnych "Świerszczyka" i "Misia" - czasopism, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków. Wydawnictwo wchodzi na rynek z bogatą ofertą bajek dla dzieci w różnym wieku

 

Wrześniowe wydanie dwutygodnika kulturalnego

Internet

Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania dwutygodnika poświęconego czasopismom kulturalnym wydawanym w Polsce: witryna.czasopism.pl/pl/gazeta.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.