RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Czuły Barbarzyńca zamknięty. Znika z dnia na dzień

Księgarnie

Po 14 latach z Powiśla po cichu znika legendarna klubokawiarnia. Umowę najmu wypowiedział właściciel lokalu, który zajmuje się skupowaniem roszczeń do przedwojennych nieruchomości.

 

„Zaraz wybuchnie" - premiera książki Michała Komara

Wydawnictwa

Księgarnia Czuły Barbarzyńca w Krakowie i wydawnictwo Czuły Barbarzyńca Press ma przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z Michałem Komarem, autorem "Zaraz wybuchnie", najnowszej książki wydawnictwa Czuły Barbarzyńca Press.

 

W Krakowie: Czułe Czytanki z "Animalium"

W niedzielne południe zapraszamy na Czułe Czytanki i spotkanie z kolejną wyjątkową książką opublikowaną przez niezawodne Wydawnictwo Dwie Siostry, "Animalium" z ilustracjami Katie Scott i tekstem Jenny Broom.

 

Czułe czytanki z książką „Bez obrazków"

Uwaga! Tajemnicza "Książka bez obrazków" opublikowana przez Wydawnictwo Czarna Owca będzie bohaterką naszych kolejnych Czułych Czytanek i będzie czytana przez naszego tajemniczego gościa na Brzozowej 15 już w niedzielne południe 27 września.

 

Pierwsza edycja Festiwalu "Szczebrzeszyn" rozpoczyna się już 8 sierpnia!

Jedną z głównych atrakcji wydarzenia będzie koncert Stanisławy Celińskiej „Atramentowa”.    

 

Czułe czytanki z "Sową, krową i z wielorybem rozmowa

"Sowa, krowa i z wielorybem rozmowa" to nasza przedostatnia przed wakacjami propozycja dla najmłodszych na Czułe Czytanki

 

Święto Dzieci w Czułym Barbarzyńcy 30-31.05

W ramach weekendowego ŚWIĘTA DZIECI w Czułym Barbarzyńcy zapraszamy na nietypowe Czułe Czytanki, podczas których Szata zdobi książkę prapremierowo zaprezentuje "Rybaka na dnie morza", bajkę napisaną przez Agnieszkę Taborską, a zilustrowaną przez legendarnego Józefa Wilkonia.

 

Czuły Kiermasz i Święto Poezji

Księgarnie

Wiosna za oknem, czas na porządki na półkach i w szafie! W najbliższą sobotę 21 marca od godz 11:00 w Czułym Barbarzyńcy będzie można przebierać w książkach, płytach, zabawkach, ubraniach z nowych wiosennych kolekcji i akcesoriach dziecięcych

 

Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera" - spotkanie z Sergiuszem Trzeciakiem

Wydarzenia

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne i Klubokawiarnia Czuły Barbarzyńca zapraszają na spotkanie autorskie dr. Sergiusza Trzeciaka poświęcone najnowszej publikacji autora, książce "Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera".

 

"Sempé w Krakowie" - wernisaż wystawy "Paryż" J.J. Sempégo

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Paryż" J.J. Sempégo, która już w najbliższy piątek 6 marca o godz. 19:00 odbędzie się w księgarni Czuły Barbarzyńca w Krakowie (ul. Brzozowa 15).

 

Czułe czytanki z "Bajkami" Erny Rosenstein

Opublikowane przez Wydawnictwo Warstwy "Bajki" Erny Rosenstein, jednej z najwybitniejszych artystek sztuki polskiej XX wieku, będą bohaterem najbliższych Czułych Czytanek, na które zapraszamy w niedzielę 8 lutego o godz.12:00.

 

Czułe czytanki z "Pocztą"

Opublikowana przez Wydawnictwo Widnokrąg "Poczta" autorstwa legendarnego małżeństwa Stefana i Franciszki Themersonów będzie naszym gościem na Czułych Czytankach, które zainaugurują tegoroczny sezon spotkań z najmłodszymi w naszej księgarni.

 

„Wyprawa bohatera". Film i antropologia. Warsztat analizy filmu.

Wydarzenia, Księgarnie

Serdecznie zapraszamy na warsztat analizy filmu „Wyprawa bohatera. Film i antropologia," który poprowadzi filmoznawca Seweryn Kuśmierczyk, autor książki Wyprawa bohatera w polskim filmie fabularnym" wydanej właśnie przez Czułego Barbarzyńcę Press.

 

Mikołajkowe Czułe czytanki z „Baśniami włoskimi"

W związku z tym, że ponownie zawitały do nas ozdobne boxy opublikowanych przez Czuły Barbarzyńca Press „Baśni Włoskich", w najbliższą niedzielę zapraszamy na mikołajkowe Czułe Czytanki właśnie z tym trzytomowym arcydziełem Italo Calvino.

 

Sputnikowe Czułe Czytanki z "Złotym kluczykiem"

W najbliższą niedzielę o 12:00 zapraszamy na specjalną edycję Czułych Czytanek, które, jak co roku, pod koniec listopada odbywają się pod egidą Sputnik Russian Film Festival.  

 

„Wyręka" - spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim

Księgarnie

Księgarnia Czuły Barbarzyńca oraz Wydawnictwo Literackie zapraszają na warszawską premierę „Wyręki", najnowszej książki poetyckiej Jarosława Mikołajewskiego, która gromadzi ponad pięćdziesiąt nowych wierszy tego jednego z najbardziej cenionych polskich poetów współczesnych.

 

Czułe czytanki z „Zamieszanie na sawannie"

Zapraszamy na „Czułe czytanki" z „Zamieszanie na sawannie" [Warszawa, 9 listopada 2014 r., godz. 12:00], Czuły Barbarzyńca, Warszawa, Dobra 31.

 

Republica poetica 5.0 w Czułym Barbarzyńcy!

Księgarnie

Księgarnia Czuły Barbarzyńca w sobotni wieczór 27 września o godz. 19:30 zaprasza na kolejne poetyckie spotkanie z cyklu Republica poetica.  

 

Czułe czytanki z "Niedoparki powracają"

CZUŁE CZYTANKI z "Niedoparki powracają" [Warszawa, 21 września 2014 r. godz. 12:00] Czuły Barbarzyńca, Warszawa, Dobra 31    

 

Barbarzyńskie promocje, czułe ceny!

Nowości

Mimo że lato w pełni, a w branży księgarskiej powoli zaczyna się sezon ogórkowy, my nie zasypiamy gruszek w popiele i zapraszamy Was do zakupów w naszym sklepie internetowym, w którym znajdziecie naprawdę BARBARZYŃSKIE PROMOCJE, ale za to uwieńczone CZUŁYMI CENAMI :)

 

Barcelona – doktor Jekyll czy pan Hyde? - spotkanie wokół "Barcelony Noir"

Wydawnictwa

Księgarnia Czuły Barbarzyńca oraz Claroscuro Publishing House w czwartkowe popołudnie zapraszają na literacką wycieczkę po nieznanych zakamarkach katalońskiej stolicy.

 

Czułe czytanki z III tomem "Baśni włoskich" Italo Calvino

Dzień Dziecka już za pasem więc to doskonała okazji by wypadające w ten dzień Czułe Czytanki podkreślić naprawdę wyjątkową książką - III tomem "Baśnie Włoskich" Italo Calvino, który zamknął tę wspaniałą trylogię i miał swoją premierę na 5 Warszawskich Targach Książki.

 

Czułe czytanki - Warszawa, 18 maja 2014 r., godz. 11:00

"Wyspa Pramela" opublikowana przez Wydawnictwo Tatarak zagości na naszych Czułych Czytankach, na które zapraszamy do Czułego w najbliższą niedzielę 18 maja o godzinie 11:00!  

 

Zapraszamy na Czułe czytanki [Warszawa, 11 maja 2014 r., godz. 11:00

W imieniu księgarnio-kawiarni Czuły barbarzyńca zapraszamy na niedzielne "Czułe czytanki". Tym razem poświęcone książce "W altanie Aleksandra Gierymskiego":

 
 

Czułe Czytanki

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę 9 lutego o godzinie 11:00 księgarnia Czuły Barbarzyńca w Warszawie serdecznie zaprasza rodziców wraz z dziećmi na kolejną edycję naszych kultowych Czułych Czytanek. Tym razem czeka nas wyjątkowe spotkanie z książką "Wiersze w kąpieli" oraz jej autorem, Jarosławem Mikołajewskim, znanym pisarzem, poetą, krytykiem i felietonistą.

 

Spotkanie autorskie z Rivką Parciack oraz z Agnieszką Haską i Jerzym Stachowiczem

Księgarnie

Księgarnia Czuły Barbarzyńca w przyszłym tygodniu zaprasza na dwa spotkania autorskie. W poniedziałek 24 czerwca o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie z Rivką Parciack, autorką książki "Tutaj i tam, obecnie i kiedyś.

 

100. rocznica urodzin Jerzego Turowicza

Wydawnictwa

W poniedziałek, 10 grudnia, mija 100.rocznica urodzin Jerzego Turowicza. Z tej okazji zapraszamy na wieczór poświęcony książce "Wspólna obecność. Korespondencja Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego z Anną i Jerzym Turowiczami", która ukazała się nakładem Wydawnictwa a5.

 

Zapraszamy na kiermasz książek słowo/obraz terytoria w Czułym barbarzyńcy w Warszawie!

Wydarzenia

Zapraszamy w imieniu Wydawnictwa słowo/obraz terytoria na kiermasz ich publikacji do Czułego barbarzyńcy:

 

Poeta Kapuściński w Czułym barbarzyńcy

Księgarnie

Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot i Księgarnia "Czuły Barbarzyńca" zapraszają na spotkanie z okazji wydania dwujęzycznej, polsko-angielskiej edycji Wierszy zebranych / Collected Poems Ryszarda Kapuścińskiego w przekładzie Diany Kuprel i Marka Kusiby.

 

Tydzień Włoski w Czułym barbarzyńcy w Krakowie

Księgarnie

Już dzisiaj, czyli w piątek 27 lipca, w kawiarni Czuły Barbarzyńca w Krakowie (Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, ul. Powiśle 11) inaugurujemy pełen atrakcji TYDZIEŃ WŁOSKI

 

Spotkanie z Joanną Ugniewską

27 lipca, czyli już w najbliższy piątek zapraszamy do Czułego Barbarzyńcy w Krakowie na spotkanie z Joanną Ugniewską, autorką wydanej przez Bibliotekę Zeszytów Literackich książki "Podróżować, pisać".  

 

Wakacje z książkami [Warszawa, Kraków lipiec-sierpień 2012 r]

"Wakacje z książkami" to doskonała okazja, żeby zaopatrzyć się w najlepsze książki na wakacyjny wyjazd!

 

Opowiadanie obrazów

21 czerwca (czwartek) o godzinie 18.00 Czuły Barbarzyńca i Studio Wydawnicze Dodo Editor zapraszają na spotkanie z książką Daniela Arasse'a Nie widać nic. Opowiadanie obrazów. Udział w nim wezmą Anna Arno, tłumaczka i Agnieszka Sabor, dziennikarka Tygodnika Powszechnego, a spotkanie poprowadzi Helena Postawka, MCK.

 

Wieczór autorski Kaspra Bajona

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Kasprem Bajonem, które odbędzie się we wtorek 5 czerwca o godz 20:00 w księgarni Czuły Barbarzyńca w Warszawie, przy ulicy Dobrej 31.

 

Wielkie otwarcie Czułego Barbarzyńcy w Krakowie!, piątek 18.05 g.18:00]

Księgarnie

Już dzisiaj "na dobry początek" Czułego Barbarzyńcy w Krakowie zapraszamy na spotkanie z poetą i prozaikiem Andrzejem Kotańskim, autorem tomu „Wiersze o moim psychiatrze”.

 

Zapraszamy na wieczór autorski Andrzeja Kotańskiego

16 Lutego [Czwartek], księgarnio-kawiarnia Czuły barbarzyńca zaprasza o godzinie 20.00 na wieczór autorski Andrzeja Kotańskiego.

 

DEMONstracje POETYCKIE - 12 stycznia [czwartek] 20.00

Księgarnio-kawiarnia Czuły barbarzyńca zaprasza w czwartek, 12 stycznia na DEMONstracje poetyckie.

 

Czułe czytanki - 4 grudnia [Niedziela] 11.00

Księgarnio-kawiarnia "Czuły barbarzyńca zaprasza w najbliższą niedzielę, 4 grudnia do bajkowego świata Agnieszki Osieckiej.

 

Clare Azzopardi w Czułym Barbarzyńcy

„Ja, świadek” Clare Azzopardi - spotkanie z literaturą maltańską w Czułym Barbarzyńcy.    

 

Czułe czytanki w Czułym Barbarzyńcy z Egmontem

Wydawnictwo Egmont i Czuły Barbarzyńca zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na nastrojowe spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, autorem książki „Kiedy, kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór”.

 

Czułe czytanki - 16 października [Niedziela]

Księgarnio-kawiarnia "Czuły barbarzyńca" i wydawnictwo "Czerwony konik" zapraszają na kolejną edycję niedzielnych "Czułych czytanek.

 

Czułe czytanki - 25 września [Niedziela] godz 11.00

Warszawska księgarnio-kawiarnia "Czuły barbarzyńca" zaprasza w najbliższą niedzielę na spotkanie w ramach "Czułych czytanek".

 

Czułe czytanki - 11 września 11.00

Biblioteki

11 Września [niedziela] 11.00 zapraszamy w roku szkolnym na spotkanie z trzema świnkami.

 

Czułe czytanki - 19 czerwca [niedziela], godzina 11.00

Księgarnio-kawiarnia "Czuły barbarzyńca" zaprasza na kolejne cykliczne "Czułe czytanki". Tym razem związane z książką "Młody Asmodeusz"

 

Czytanie performatywne

Księgarnio-kawiarnia "Czuły barbarzyńca zaprasza - 13 czerwca [poniedziałek], o godzina 19.00 na "czytanie performatywne

 

Czułe czytanki - 12 czerwca (niedziela), godzina 11.00

Księgarnio-kawiarnia "Czuły barbarzyńca" zaprasza jak co niedzielę na "Czułe czytanki". Tym razem głównym bohaterem będzie "Księżycolud".

 

Czułe czytanki - 5 czerwca (niedziela), godzina 11.00

Zapraszamy wszystkich w imieniu Czułego barbarzyńcy na kolejne spotkanie w ramach stałego cyklu "Czułe czytanki".

 

Czułe czytanki - 10 kwietnia (niedziela), godzina 11.00

Księgarnio-kawiarnia "Czuły barbarzyńca" jak co niedzielę zaprasza na spotkania z cyklu: "Czułe czytanki".

 

Wyjątkowe spotkanie z Gruzją - 27 lutego, godzina 11.00

Księgarnio-kawiarnia "Czuły barbarzyńca" zaprasza dzieci wraz z rodzicami w ramach cyklu "Czułe czytanki", na spotkanie z gruzińskimi bajkami.

 

Czułe czytanki - 13 lutego 2011, niedziela, godzina 11:00

Księgarnio-kawiarnia "Czuły barbarzyńca zaprasza na kolejne "Czułe czytanki". Tym razem o zającu, którzy szukał św. Mikołaja.

 

Próba czytana - 31 stycznia 2011, poniedziałek, godzina 19.00

To pierwsza próba czytana z serii trzech, które zrealizowane zostaną w 2011 roku. Celem cyklu jest zaprezentowanie teatru hiszpańskiego, zarówno klasycznego, jak i współczesnego, a także ukazanie pracy autorów tłumaczeń na język polski.

 

"Czułe czytanki" z Michałem Zabłockim

Czuły Barbarzyńca Press serdecznie zaprasza na wieczór autorski Michała Zabłockiego, który odbędzie się z okazji wydania jego nowego tomiku poetyckiego pt. BLOGOSTAN_01. Gościem wieczoru będzie profesor Gabriela Matuszek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka Posłowia i wyboru wierszy. Spotkanie poprowadzi Tomasz Brzozowski.

 

Czułe czytanki - 7 listopada 2010, niedziela, godz. 11:00

Zapraszamy serdecznie w imieniu Organizatorów na Czułe Czytanki!!! Tym razem w ramach Festiwalu Mały Sputnik będziemy czytać książeczkę Lidii Czarskiej „Carówna Lodowinka i inne baśnie” wydaną przez Oficynę Wydawniczą ATUT.

 

Spotkanie z Mają Wolny

Zapraszamy na spotkanie z Mają Wolny - autorką książki "Dom tysiąca nocy" wydaną przez wydawnictwo Prószyński.Spotkanie poprowadzi Magda Cuisset. Termin spotkania: 22 października 2010, piątek, godz. 19:00.

 

Czułe czytaniki, Czułe śpiewanki - 20 czerwca 2010, niedziela, godz. 11:00

"Czuły barbarzyńca" oraz Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki zapraszają na Czułe Czytanki, Czułe Śpiewanki. Tym razem będziemy czytać fragmenty książeczki "Mazurek" autorstwa Anny Kierkosz z ilustracjami Bogny Czechowskiej.

 

Czułe czytanki - 9 maja 2010, niedziela, godz. 11:00

Czuły barbarzyńca oraz wydawnictwo EZOP zapraszają na Czułe Czytanki. Tym razem będziemy czytać książeczkę „Lukrecja” autorstwa Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Diany Karpowicz.

 

Czuły barbarzyńca zaprasza na specjalne wydanie Czułych Czytanek z okazji Światowego Dnia Książki.

Tym razem Organizatorzy będą czytać 3 książeczki autorstwa Wojciecha Widłaka: „Podręczny Nieporadnik. Grzebień”, "Pan Kuleczka" oraz "Pan Kuleczka. Skrzydła".

 

Spotkanie z prof. B. Góralczykiem - politologiem, sinologiem

Czuły Barbarzyńca oraz Wydawnictwo Sprawy Polityczne serdecznie zapraszają na spotkanie z prof. Bogdanem Góralczykiem, autorem książki "Chiński Feniks. Paradoksy wschodzącego mocarstwa".

 

Czułe czytanki - 28 marca 2010 - w "czułym barbarzyńcy"

Czuły barbarzyńca oraz wydawnictwo „Prószyński i S-ka” zapraszają 28 marca 2010, niedziela, godz. 11:00, na Czułe Czytanki.

 

Czułe Rysowanki - 7 marca 2010, niedziela, godz. 11:00

Czuły barbarzyńca zaprasza na Czułe Rysowanki. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone książeczce „Jak narysować Fryderyka Chopina?” autorstwa Pietruszki i Murzyna, wydanej przez wydawnictwo Czuły barbarzyńca press.

 

"Półzdarzenie" w czułym barbarzyńcy

Wydawnictwo Czuły Barbarzyńca Press serdecznie zaprasza na wieczór autorski Krzysztofa Juszczaka z okazji wydania tomu opowiadań "Półzdarzenie".

 

Czułe czytanki - "Julka Kulka, Fioletka i ja”

Czuły barbarzyńca oraz Wydawnictwo BAJKA zapraszają na Czułe Czytanki. Tym razem będziemy czytać książeczkę „Julka Kulka, Fioletka i ja” autorstwa Rafała Witka.

 

Hiszpańska poezja ulicy w Czułym Barbarzyńcy

Trzech hiszpańskich poetów, prowokatorów madryckich nocy literackich, Vicente Llorente, Pepe Ramos i Joaquín Juan Penalva, zagości już 26 lutego w Czułym Barbarzyńcy, aby przeczytać nam swoje, często obrazoburcze, a jeszcze częściej, dość obsceniczne wiersze.

 
 

Inny Dostojewski: zimowe notatki o wrażeniach z lata

Nowości

Zimowe notatki o wrażeniach z lata (1863) to zbiorek błyskotliwych, ironicznych impresji z niezwykle ważnej dla kształtowania się filozofii i poglądów pisarza jego pierwszej podróży po Europie Zachodniej.

 

Czułe czytanki w Czułym barbarzyńcy

Czuły barbarzyńca oraz Wydawnictwo Czerwony Konik zapraszają na Czułe Czytanki. Tym razem będziemy czytać książeczkę „Praktyczny nieporadnik. Młotek” Wojciecha Widłaka.

 

Spotkanie z Ryszardem Krynickim w Czułym Barbarzyńcy

Wydawnictwo a5 wraz z księgarnią "Czuły Barbarzyńca" organizuje w Warszawie spotkanie z Ryszardem Krynickim wokół jego nowo wydanej książki "Wiersze wybrane".

 

Wszystko co kocham - Borcuch w wersji papierowej

Nowości

Jest taki czas w życiu człowieka, niezbyt długi, bo trwający zaledwie kilka lat, w którym wszystko przeżywa się z niezwykła intensywnością.

 

19 i 20 grudnia 2009 Lampedusa w Czułym barbarzyńcy

Warszawska Klubo-księgarnia "Czuły barbarzyńca" zaprasza na Lampedusiadę 19 grudnia o g. 19.30 i 20 grudnia, o godz. 19.00.

 

15.XI - Czułe Czytanki w Czułym barbarzyńcy

W niedzielę 15 listopada o godz. 11.00 w Czułym Barbarzyńcy odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi z cyklu "Czułe Czytanki", któremu patronuje Gazeta Wyborcza.

 

25.X - Czułe czytanki w Czułym barbarzyńcy

W niedzielę, 25 października o godz. 11.00 w Czułym barbarzyńcy odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi z cyklu Czułe czytanki.

 

Czułe Czytanki w niedzielę

Czuły barbarzyńca oraz Polska Akcja Humanitarna zapraszają na Czułe czytanki z książką "Dlaczego my mamy oszczędzać wodę?"

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.