RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowe programy literackie w TVP2

Wydarzenia

W jesiennej ramówce telewizyjnej Dwójki miłośnicy książek znajdą aż trzy nowe programy literackie: „Wiersz codzienny", „Myślnik program z książką w roli głównej" oraz „Dachy Krakowa, czyli literatura jest rozmową”.

 

Premiera książki Janusza Kożusznika "Polska mistrzem świata"

Nowości

Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza na konferencję prasową towarzyszącą wydaniu książki Janusza Kożusznika "Polska mistrzem świata, czyli nie ma piłki bez kantów".

 
 

Rozmowy o rozmowach w Warszawie - spotkanie z autorami i Wydawcą

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów na wieczór autorski, który odbędzie się 26 lutego o godzinie 19:00 w Restauracji VarsoVie, pl. Konstytucji 2 (centrum), w Warszawie. Wstęp wolny.  

 

Premiera w Oficynie Impulsie!

Nowości

Polecamy nową publikację z zakresu komunikacji autorstwa logopedy medialnego, coacha, eksperta personal brandingu Katarzyny Bąkowicz i dziennikarza prasowego, wydawcy portalu internetowego, redaktora i lektora telewizyjnego Marcina Kozłowskiego.

 

Getting Things Done

Nowości

Całkiem nowe wydanie! Przejmij stery swojego życia i zapomnij, co to stres! Kiedy piętnaście lat temu David Allen pisał swój bestseller — pierwsze wydanie książki Getting Things Done — nie przypuszczał, że świat biznesu oszaleje na punkcie tej publikacji. Książkę adresował głównie do menedżerów wyższego szczebla w korporacjach i szybko wpłynęła ona na filozofię działania wielu dyrektorów. Jednak Allen uznał, że czas na zmiany.  

 

„Rozmowy o rozmowach" - Impuls zapowiada nowość wydawniczą

Zapowiedzi

Polecamy nową publikację Oficyny Wydawniczej IMPULS z zakresu komunikacji autorstwa logopedy medialnego, coacha, eksperta personal brandingu Katarzyny Bąkowicz i dziennikarza prasowego, wydawcy portalu internetowego, redaktora i lektora telewizyjnego Marcina Kozłowskiego.

 

Dawniej czyli drzewiej

Czy wiecie, że dawno temu w upalne dni odpoczywano w cieniu chłodnicy, pelikan wzbudzał lęk wśród ludzi, których bolały zęby, serniki robiono z drewna, guzy bywały obiektem marzeń, konował cieszył się wielkim szacunkiem, królewski stolec bywał misternie rzeźbiony, cukier w głowach był rzeczą powszednią, zaś wnęka darzyła miłością dziadka i babcię… Spytacie, jak to możliwe?

 

Czułe Czytanki z "Wierszykami dla Weroniki czyli jak to PIES zapowiadał pogodę i inne historie

Już pojutrze, w niedzielne południe kolejne Czułe Czytanki, tym razem z gościem specjalnym, Panią Barbarą Szczepańską "Judytą", która pojawi się na Brzozowej 15 ze swoją książką zatytułowaną "Wierszyki dla Weroniki czyli jak to PIES zapowiadał pogodę i inne historie".

 

Recenzja: „Plastikowe M3, czyli czeska pornografia” Petra Hůlova

Recenzje

Ladies & Gentelman. Oto monolog praskiej prostytutki, która posiada święcącą kartę kredytową, zasilaną gotówką przez grono stałych klientów, którzy chętniej spędzają czas w jej plastikowym M3 niż z własnymi przewidywalnymi żonami, które myślą notabene, że są tak przebiegłe, że nie z nimi te numery, a jednak, panienki, byście się zdziwiły!

 

„Ja, Bobik” nagrodzony w konkursie „Przecinek i kropka”

14 maja podczas Warszawskich Targów Książki poznaliśmy laureatów Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka". W tegorocznej edycji plebiscytu drugą nagrodę otrzymała książka "Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem" autorstwa Ewy Kozyry-Pawlak wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia!

 

28 kwietnia 2015 g. 18:00 promocja książki Małgorzaty Karoliny Piekarskiej

Wydawnictwa

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Wydawnictwo LTW zapraszają 28 kwietnia 2015 g. 18:00 do Domu Literatury ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 na promocję książki: Małgorzaty Karoliny Piekarskiej „Czucie i Wiara”, czyli warszawskie duchy.

 

Ks. Jan Kaczkowski w Matrasie!

Księgarnie

W sobotę, 18 kwietnia o godzinie 16.00 w księgarni Matras, Al. Solidarności 113 w Warszawie ks. Jan Kaczkowski i jego książka "Życie na pełnej petardzie czyli..." To niezwykłe spotkanie z człowiekiem, który, mimo choroby, nie tylko nie traci nadziei, ale rozsiewa wszędzie optymizm i pomaga innym.  

 

Biblioteki Przyszłości - ogólnopolska debata 15 kwietnia w Krakowie - program

Biblioteki

15 kwietnia Instytut Książki inauguruje w Krakowie program ogólnopolskich konferencji pod nazwą Biblioteka Nowa, których celem jest wypracowanie założeń i kierunku rozwoju polskich bibliotek publicznych na najbliższe lata.            

 

Adam Węgłowski, "Labirynt Verne'a"

Wydarzenia

W twórczości Juliusza Verne'a są znaczące polskie wątki. Pisze o tym Adam Węgłowski w "Labiryncie Verne'a, czyli drugim życiu kapitana Nemo". Tekst dostępny w formie e–booka na www.woblink.com ukazał się w 110. rocznicę śmierci pisarza.

 

Recenzja: „Opcja niemiecka” Piotr Zychowicz

Recenzje

Po niezwykle ciekawych pozycjach, „Pakt Ribbentrop-Beck” i „Obłęd '44” Piotr Zychowicz po raz kolejny wyrusza na burzliwe wody historii okresu II Wojny Światowej. „Opcja niemiecka, czyli o tym, jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z Trzecią Rzeszą” to publicystyka historyczna, która już przed premierą doczekała się wielu zarówno skrajnie negatywnych, jak i pozytywnych komentarzy i opinii.

 

„Polska Niemcy 1:0” – rozprawa z narodowymi mitami

Zapowiedzi

Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem – tym ludowym przysłowiem zaczyna się książka „Polska Niemcy 1:0 czyli 1000 lat sąsiedzkich potyczek” Andrzeja Klima, która niebawem zostanie wydana nakładem Domu Wydawniczego PWN.

 

Ratunku, czyli jak wybrać dziecku czasopismo i nie oszaleć.

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na konferencję „Ratunku, czyli jak wybrać dziecku czasopismo i nie oszaleć".

 

Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera" - spotkanie z Sergiuszem Trzeciakiem

Wydarzenia

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne i Klubokawiarnia Czuły Barbarzyńca zapraszają na spotkanie autorskie dr. Sergiusza Trzeciaka poświęcone najnowszej publikacji autora, książce "Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera".

 

Zaproszenie na spotkanie autorskie ze Stanisławem Tekielim

Wydarzenia

Co łączy łacinę z okowitą? Co to jest licentia poetica? Czy homo ludens to termin antyczny? Co naprawdę powiedział Juliusz Cezar na łożu śmierci?

 

„Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności”

Nowości

Już 6 lutego 2015 r. nakładem Wydawnictwa Poltext ukaże się książka: „Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności”, której autorem jest profesor Ryszard Bugaj.

 

„Gruzy, czyli obrazy zwycięstwa” Grzegorz Kosson

Nowości

Miasto jest ważnym elementem opowieści. Jest spoiwem, które łączy poszczególne historie, postacie, przedmioty. Książka nie jest jednak pesymistycznym obrazem, który zostawia Czytelnika z pustką. Ostatnie wersy, słowa dają nadzieję...

 

Simone Moro „Zew lodu. Ośmiotysięczniki zimą: moje prawie niemożliwe marzenie"

Zapowiedzi

Wydawnictwo AGORA poleca fascynującą książkę włoskiego himalaisty Simone Moro pt. „Ośmiotysięczniki zimą czyli opowieść o najbardziej fascynujących i niebezpiecznych wyprawach":  

 

Nowość PIW-u: biografie słynnych ludzi - Darwin

Nowości

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazała się właśnie biografia Karola Darwina z serii Biografie Sławnych Ludzi: „Darwin czyli pochwała faktów":

 

Antoni Kroh w Klubie Księgarza

Wydawnictwa

Prezes Wydawnictwa Iskry Wiesław Uchański zaprasza na spotkanie z autorem książki "Wesołego Alleluja, Polsko Ludowa czyli o pogmatwanych dziejach chłopskiej kultury plastycznej na ziemiach polskich", Antonim Krohem.      

 

Nowość Instytutu Mikołowskiego: Maciej Niemiec "Geranium". Ostatnie, czyli nowe wiersze z lat 2009-2011"

Nowości

Tom Macieja Niemca Geranium, jednego z głównych przedstawicieli formacji określanej przez krytykę literacką mianem „Nowej Prywatności”, stał się, siłą rzeczy, po tragicznej śmierci jego twórcy w roku 2012, swego rodzaju poetyckim testamentem. Przy czym podkreślić należy, że mamy do czynienia z twórcą od dawna już mocno ukształtowanym i legitymującym się sporą ilością omówień jego twórczości poetyckiej o charakterze krytycznoliterackim.    

 

Recenzja: "Jasnowidz w Salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej"

Recenzje

Na wzmianki o popularności seansów spirytystycznych natknąłem się wielokrotnie w książkach traktujących o końcu wieku XIX i początkach wieku XX.

 

IW Erica poleca: „Zdrowie bez recepty czyli skrobia, która leczy.” Dr Johna A. McDougalla

Nowości

Konsumpcja ziemniaka i jabłka w Polsce wzrasta nie tylko z powodu sankcji ekonomicznych nałożonych na Polskę przez Wladimira Putina! Ziemniaki dodają nam zdrowia i ujmują kilogramów!

 

Wydawnictwo Via Nova - zaproszenie - nowa książka

Wydawnictwa

Wrocławskie wydawnictwo Via Nova zaprasza na promocję swojej nowej publikacji autorstwa Katarzyny Kaczorowskiej pt. "Archiwum Kajetana czyli 80 milionów na rachunkach"

 

Impuls zaprasza na piątkowe spotkanie autorskie do Krakowa

Wydawnictwa

Jak to PIES zapowiadał pogodę i nie tylko - zapraszamy na spotkanie promujące nową bajkę Barbary Szczepańskiej "Judyty" i Oficyny Wydawniczej Impuls.

 

Kolejne wydanie "Od piersi do talerza czyli jak karmić małe dziecko

Nowości

Chciałbym dzisiaj zaproponować dwunaste już wydanie poradnika "Od piersi do talerza czyli jak karmić małe dziecko:", autorstwa Anne Hills i Penelope Stone.    

 

Recenzja: „Wychowanie bez porażek czyli Trening Skutecznego Rodzica”

Powróciła do mnie ta książka . W 1997 roku czytałam ja jako kształcący się jeszcze pedagog , a dziś po 17 latach czytałam ja jako mama. I co? Zupełnie, jakbym czytała ją pierwszy raz. Szukałam potwierdzeń pewnych zachowań, szukałam rozwiązań, które mogą mi się przydać w komunikacji i akceptacji własnych dzieci.

 

Nowa książka Piotra Zychowicza...już 23 września

Zapowiedzi

Już 23 września pojawi się w księgarniach "Opcja niemiecka czyli jak Polacy kolaborowali z Trzecią Rzeszą podczas II wojny światowej", najnowsza (trzecia) książka Piotra Zychowicza wydana przez Dom Wydawniczy REBIS.

 

Wystawa kolaży Wisławy Szymborskiej w Toruniu

Wydarzenia

W piątek 4 lipca o godzinie 19 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu otwarto wystawę "Kolaże, czyli wyklejanki lub karteczki własnego wyrobu" Wisławy Szymborskiej. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie jest partnerem wystawy.

 

Książka na lato: "Psia wachta" – Halina Paszkowska

Nowości

Portal Księgarski i Wydawnictwo Nowy Świat polecają na letnią lekturę zbeletryzowane wspomnienia Haliny Paszkowskiej zatytułowane "Psia wachta, czyli dojrzewanie świadomości":

 

"Jaja, serce, łeb”, czyli Janusz Zaorski w rozmowie ze Stanisławem Zawiślińskim

Wywiad-rzeka to konwencja, która doskonale nadaje się do wyciągnięcia z interlokutora maksymalnie dużo wiadomości. W rolę przesłuchującego znanego reżysera Janusza Zaorskiego wcielił się Stanisław Zawiśliński, dziennikarz specjalizujący się w kinematografii.

 

Premiera spektaklu "Kierkegaard czyli ...z papierów jeszcze żyjącego..."

Wydarzenia

Duński Instytut Kultury i Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego zapraszają na kabaret literacko-filozoficzny Włodzimierza (Wladimira) Hermana "Kierkegaard czyli "…z papierów jeszcze żyjącego…"    

 

W maju w IW PAX - Thomas Gordon Wychowanie bez porażek czyli Trening Skutecznego Rodzica"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX rekomenduje Paaństwu nowe tłumaczenie bestsellerowej książki Thomasa Gordona pt. "Wychowanie bez porażek czyli Trening Skutecznego Rodzica".

 

Zapraszamy we wtorek, 8 IV na debatę "Dyplomata, czyli szpieg?

Wydarzenia

Zapraszamy Państwa we wtorek (8 IV) na debatę "Dyplomata, czyli szpieg?", która odbędzie się w stołecznym centrum edukacyjnym IPN (ul. Marszałkowska 21/25), początek o godz. 17:30.

 
 

Rozkosz słuchania - czyli przygoda z książką w aucie.

Wydarzenia

Początek mojej przygody z audiobookami to pokłosie spotkań, na których przeważnie milczałem. Koledzy rozprawiali o kolejnych przygodach Mikeala Blomkvista i Lisbeth Salander, a ja… kupiłem dość grubą książkę, która stała na półce w oczekiwaniu na grypę lub letnie wakacje.

 

Nowa publikacja IPN - o dyplomatach i szpiegach z Zachodu w PRL

Nowości

Dyplomaci państw zachodnich byli w PRL jednym z najważniejszych celów służb specjalnych. Jak przebiegała ta walka opowiada obszerna, dwutomowa praca Patryka Pleskota „Dyplomata czyli szpieg. Działalność służb kontrwywiadowczych PRL wobec zachodnich placówek dyplomatycznych w Warszawie (1956 – 1989)”.    

 

Nowości wydawnicze Iskier: Karol Modzelewski i J.R.R.Tolkien

Nowości

Polecamy Państwu ostatnie nowości tytułowe wydawnictwa Iskry: wspomnienia wybitnego historyka, Karola Modzelewskiego i "Hobbita" - arcydzieło literatury fantasy.

 

Jubileusz dziewięćdziesiątych urodzin Józefa Hena w Klubie Księgarza

Wydawnictwa

Wydawnictwo ISKRY zaprasza na spotkanie z Józefem Henem z okazji jego 90. urodzin oraz ukazania się książki "Wiem, co mówię, czyli dialogi uzdrawiające" 8 listopada.

 

Komu, komu bo idę do domu czyli dlaczego Amei nie będzie na targach?

Rynek, Wydarzenia

Dlaczego Amei nie będzie na najbliższych Krakowskich Targach Książki? Odpowiedź jest prosta. Nie stać mnie już na to. Jednym taka odpowiedź wystarczy, innych – niestety bardzo wielu – to, czy Amea będzie tam, czy nie będzie, zupełnie nie rusza. Jest jednak garstka czytelników, którzy co roku odwiedzali stoisko Amei, i przed nimi chciałabym usprawiedliwić absencję wydawnictwa.

 

Nowości wydawnictwa Iskry

Nowości

Wydawnictwo Iskry przedstawia swoje dwie ostatnie nowości tytułowe: "Warszawskie kawiarnie literackie i "Wiem co mówię czyli dialogi uzdrawiające. Spotkania z Józefem Henem":

 

Recenzja: "Przyjdzie Mordor i nas zje czyli tajna historia Słowian" Ziemowit Szczerek

Recenzje

Enigmatyczny tytuł, prawda? A jest to po prostu kilka luźnych relacji z podróży po Ukrainie. Relacji, do których autor starał się przemycić garść cynicznych uwag o Polsce i Polakach mimo, że sam nie wystawia sobie dobrego świadectwa. Nie jest to lektura miła i przyjemna, wręcz przeciwnie, refleksja po niej jest paskudnie gorzka.

 

Dawna Warszawa w książkach Iskier

Nowości

Wydawnictwo ISKRY na kartach swoich książkach opowiada historię życia codziennego dawnej Warszawy. Znajdziemy tam zarówno detale dotyczące prozy życia: cen w sklepach, warunkach życia, sposobach podróżowania ale i o ciemnej stronie miasta: rzezimieszkach, więzieniach.

 

"OBŁĘD'44" Piotra Zychowicza zaczyna trafiać do księgarń!

Nowości

Właśnie wyszła z drukarni pierwsza partia książek Piotra Zychowicza "Obłęd ’44 czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powstanie Warszawskie". To druga, po bestsellerowym "Pakcie Ribbentrop-Beck", publikacja tego autora wydana przez REBIS.

 

Zapraszamy na Bibliotekę Plenerową na Wyspie Słodowej

Biblioteki

Wrocław zaprasza na spotkania z plenerową książką na Wyspie Słodowej! Na pierwsze niezwykłe spotkanie i warsztaty z cyklu „Wspólnie, czyli razem...” zapraszamy 21 lipca (niedziela). Kolejne spotkania odbędą się 28 lipca oraz 4 i 11 sierpnia.

 

Ziemowit Szczerek, "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian"

Nowości

Prozę Ziemowita Szczerka łatwo wziąć za zbiór reportaży z dzisiejszej Ukrainy. Na taką klasyfikację nie pozwala jednak bezpośrednie zaangażowanie autora w opisywane sytuacje oraz narracyjna pasja, która nakazała mu je stylizować i ubarwiać.

 

Barbara Toruńczyk w wiedeńskim Instytucie Nauk o Człowieku

Wydarzenia

5 VI 2013 o g. 16.30 w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu Barbara Toruńczyk wygłosi wykład "Zeszyty Literackie: skąd idziemy, czyli Autobiografia umysłu". Słowo wstępne - Timothy Snyder

 

Sukces Wydawnictwa Zielona Sowa! „Ale kino” Niekrytego Krytyka najlepszą Warszawską Premierą Targową!

Nowości

Przekazujemy informację od wydawnictwa Zielona Sowa o sukcesie książki Maćka Frączyka zatytułowanej "Ale kino! Czyli co by było gdyby postaci filmowe były dziećmi":

 

"Bomba czyli alfabet polskiego szołbiznesu"

Nowości

8 maja w wydawnictwie The Facto będzie miała swoją premierę książka Karoliny Korwin-Piotrowskiej.

 

Recenzja: Aneta Załazińska i Michał Rusinek: "Co ty mówisz. Magia słów czyli retoryka dla dzieci"

Recenzje

Fantastyczna książka, zarówno dla młodzieży jak i ich rodziców, którzy dzięki niej mogą lepiej zrozumieć pewne językowe działania lub ich zaniechanie przez swoje pociechy.

 

Nowości Wydawnictwa Literatura

Rymowane dranie, bajki owocowe i retoryka dla dzieci czyli arcyciekawe książeczki dla dzieci z Wydawnictwa Literatura!

 

Kosmograficzne spotkanie z Jackiem Dehnelem

Wydarzenia

Dom Literatury w Łodzi zaprasza na spotkanie z Jackiem Dehnelem i promocję jego książki "Kosmografia, czyli trzydzieści apokryfów tułaczych".

 

A KTO(R) to czyta?

Wydawnictwo Dwie Siostry i nowo otwarte Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka zapraszają rodziców z dziećmi na nietypową zimę w mieście. Przez cztery popołudnia znani aktorzy będą czytali dzieciom książki Wydawnictwa Dwie Siostry.

 

Kosa - pierwszy nowohucki kryminał

Nowości

W listopadzie 2012 roku nakładem krakowskiego wydawnictwa Różnica ukazała się książka "Kosa czyli ballada kryminalna" o Nowej Hucie. Jest to debiut prozatorski Hanny Sokołowskiej. Powieść została zilustrowana przez młodą krakowską plastyczkę Olgę Olechowską.  

 

Alexandra Salmela, autorka "27, czyli śmierć tworzy artystę" w styczniu 2013 w Polsce!

Wydawnictwa

„27 to liczba niezwykła, magnes ciemności, który nadprzyrodzoną siłą przyciąga utalentowanych artystów ku czarnemu otworowi śmierci”.    

 

Książka jak wyprawa do dawnej łódzkiej karczmy

Nowości

Chcesz wiedzieć co piło się i jadło w Łodzi do I wojny światowej, a przy okazji poznać dzieje polskiej gastronomii? Sięgnij po "Piwo, flaki..."

 

Nowości wydawnictwa Wojciech Marzec

Wydawnictwa

Na ostatni, gorący wydawniczo kwartał 2012 roku Wydawnictwo Wojciech Marzec przygotowało dwie niezwykłe i zaskakujące pozycje.

 

Najbliższe spotkania promocyjne Piotra Zychowicza

Wydarzenia

Przedstawiamy plan spotkań autorskich autora kontrowersyjnej książki "Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki" wydanej przez Dom Wydawniczy Rebis.

 

"Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam" w tygodniku Polityka

Nowości

W środę (17 października 2012 roku) do części nakładu tygodnika Polityka (42/2012) zostanie dołączona "Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam" Justyny Sobolewskiej, dziennikarki Polityki.    

 

Stolica Nowej Zelandii zmienia nazwę. Na jaką?

Wydarzenia

Światowa premiera pierwszej z trzech części amerykańsko-nowozelandzkiej ekranizacji powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” odbędzie się w Wellington 28 listopada.

 

Spotkanie z Justyną Sobolewską, autorką „Książki o czytaniu, czyli resztę dopisz sam”

Wydawnictwa

Tygodnik "Polityka" zaprasza na spotkanie autorskie Justyny Sobolewskiej związane z promocja jej książki "O czytaniu, czyli resztę dopisz sam".  

 

75 lat temu ukazał się tolkienowski "Hobbit"

Wydawnictwa

75 lat temu - 21 września 1937 roku - ukazało się pierwsze wydanie powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Tolkiena. Z tekstu powieści wynika, że dzień później, 22 września, obchodzą urodziny główni bohaterowie historii - Bilbo Baggins i jego siostrzeniec Frodo.

 
 

"27, czyli śmierć tworzy artystę". 27 to liczba niezwykła, magnes ciemności. - wyjątkowa powieść Alexandry Salmeli

Nowości

„27 to liczba niezwykła, magnes ciemności, który nadprzyrodzoną siłą przyciąga utalentowanych artystów ku czarnemu otworowi śmierci”.

 

3D czyli Dizajn Dla Dzieci” i „To nie jest książka”

Wydawnictwo Format wraz z "3D czyli Dizajn dla Dzieci" zapraszają na "Warsztat to nie jest książka".

 

Nowości Salwatora

Nowości

Prezentujemy nowe, różnorodne książki od wydawnictwa Salwator, wśród których każdy czytelnik znajdzie dla siebie coś interesującego!

 

"2012 porad na Euro czyli jak pojechać na Ukrainę i trafić gdzie trzeba" - polecamy przewodnik Oficyny Wydawniczej Przybylik!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca poradnik "2012 porad na Euro czyli jak pojechać na Ukrainę i trafić gdzie trzeba" autorstwa Piotra Pogorzelskiego.

 

Warsztaty literackie - masochizm na kresach cesarstwa albo o erotyce w literaturze

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu - Biblioteka Austriacka zaprasza 24 kwietnia 2012 (wtorek) godz. 12.00-15.00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, ul. Piastowska 20 na Warsztaty literackie "Leopold von Sacher-Masoch Wenus w futrze czyli masochizm na kresach cesarstwa albo o erotyce w literaturze".

 

Nowość PZWL: "Bliźnięta… i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie"

Nowości

Wydawnictwo Lekarskie PZWL anonsuje publikację tytułu "Bliźnięta… i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie" autorstwa Moniki Grymowicz, Ingi Kłosińskiej, Joanny Kuran.

 

"Komunikacja niewerbalna czyli mowa ciała od A do Z"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Jedność poleca książkę "Komunikacja niewerbalna czyli mowa ciała od A do Z" Jean-Claude'a Martina, która już 22 marca trafi do księgarń.

 

Warszawska Premiera Literacka dla Hanny Kirchner

Wydawnictwa

28 lutego, we wtorek, o godzinie 17.00, Hanna Kirchner odbierze nagrodę Warszawska Premiera Literacka za książkę "Nałkowska albo życie pisane". Gratulujemy!

 
 
 

Owsiak, książka o Orkiestrze i jedyny taki chopper

"Gramy z pompą" - pod tak hasłem 8 stycznia odbędzie się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na urządzenia ratujące życie wcześniakom oraz na pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą. Pierwsze aukcje już trwają.

 

Hardesefowa Science Fiction - premiera

Nowości

18 listopada miała miejsce najnowsza, długo oczekiwana premiera wydawnictwa Powergraph. Antologia /Science Fiction/, czyli fantastyka naukowa twarda jak diament.

 

"Kiedy kiedyś" nominowane przez IBBY

Polska Sekcja IBBY nominowała wydane przez Egmont Polska „Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego do Nagrody Książka Roku 2011 w dziedzinie literatura. Uroczyste ogłoszenie wyników 5 grudnia br.  

 

Recenzja: Władysław Zdanowicz, ""Misjonarze z Dywanowa czyli Polski Szwejk na misji w Iraku". Część druga: Jonasz

Recenzje

Szeregowiec Lenczyk powraca w wybuchowym stylu, wzbudzając sensacje (a tak, nie jedną, a kilka) swoją jakże brawurową przeprawą przez strefę wojny na skradzionym rowerze.

 

Czułe czytanki w Czułym Barbarzyńcy z Egmontem

Wydawnictwo Egmont i Czuły Barbarzyńca zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na nastrojowe spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, autorem książki „Kiedy, kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór”.

 

"Gotowe scenariusze imprez szkolnych" - wyjątkowe wsparcie nie tylko dla nauczycieli

Nowości

Nakładem wydawnictwa Publicat ukazała się książka Jerzego Hamerskiego "Gotowe scenariusze imprez szkolnych, czyli jak przygotować imprezę w szkole aby nie była nudną 'kuczcią'? ".

 

Młodzież wystawi bajki w teatrze

Cztery bajki połączone w jeden spektakl wystawi w sobotę na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) młodzież uczestnicząca w projekcie "Lato w Teatrze."

 

"Rusz głową", czyli coś dla przyszłych geniuszy

Zapowiedzi

Polecamy najnowszą propozycję wydawniczą Jedność. „Rusz głową, czyli gimnastyka umysłowa dla przyszłych geniuszy” (małych i dużych;), to zbiór wciągających jak odkurzacz łamigłówek, krzyżówek, kalamburów, diagramów i innych umysłowych łamaczy... Pokonują nudę w mig i „produkują” małych Einsteinów!

 

Zaiste chędogo... - recenzja "Jedynastu tysięcy pałek..." G. Apollinaire

Recenzje

Gdy wziąłem do ręki tę, małą niepozorną książeczkę, nie miałem zielonego pojęcia, co znajdę w środku. Owszem roznegliżowana kobieta na okładce oraz adnotacja, że pozycja jest przeznaczona wyłącznie dla czytelników dorosłych ze względu na zawarte w niej śmiałe sceny erotyczne, wskazywały na pewną pikanterię, ale do kaduka! To co przeczytałem w "Jedenastu tysiącach pałek czyli miłostkach pewnego hospodara" autorstwa słynnego awangardzisty Apolinaire'a dosłownie przebiegło się po moim...

 

Dwie ciekawe nowości wydawnictwa PROMIC

Nowości

Przedstawiamy Państwu dwie ciekawe nowości książkowe wydawnictwa PROMIC: "Zwierzenia skruszonego diabła. Czyli o różnych sposobach kuszenia" i "O tym, co gryzie biskupa. Anegdoty o purpuratach, świętych i papieżach".

 

"Odsłony, czyli rozmowy z córką"

Zapowiedzi

Prezentujemy Państwu najnowszą książkę wydawnictwa Impuls pokazującą, jak budować relacje między najbliższymi pt. "Odsłony, czyli rozmowy z córką" autorstwa Hanny i Magdaleny Hamer.

 

"Hobbit" na srebrnym ekranie

21 marca rozpoczną się zdjęcia do filmu Hobbit w reżyserii Petera Jacksona. Peter Jackson planuje zrealizować adaptację słynnej powieści Tolkiena w dwóch częściach – premiera pierwszej części planowana jest na grudzień 2012, a drugiej na 2013 rok.

 

Olesiejuk w ofensywie!

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Firma Księgarska Jacek Olesiejuk nie przestaje zasypywać nas interesującymi kolejnymi nowościami. Dziś również prezentujemy kilka z nich.

 

Garść styczniowych nowości

Nowości

Prezentujemy garść styczniowych nowości książkowych, wśród których każdy amator dobrej lektury powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Gałczyńskim w grafomanię

Recenzje

Ukazał się ostatnio w Iskrach osobliwy zbiorek felietonów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Mydło czyli radzimy się powiesić". Autora, jak sądzę nikomu przedstawiać nie trzeba – świetny poeta i jeszcze lepszy ironista, bezlitosny dla wszelkiej głupoty i grafomanii. Atakował liryką, siekał felietonami, punktował satyrą, dobijał teatrzykiem Zielona Gęś... W dwu słowach trup słał się gęsto, a wraże armie wiały w popłochu przed jego piórem.

 

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Wasowskim w Księgarni STENTOR

Księgarnia STENTOR zaprasza w sobotę 15 stycznia o godzinie 12:00 na kolejne spotkanie z cyklu „Czytamy dzieciom".

 

Wyznawcy - czyli jak Ameryka dała się naciągnąć Bernardowi Madoffowi na 65 miliardów dolarów

Zapowiedzi

Książka LeBora to pasjonujący reportaż. Wiadomość o aresztowaniu Bernarda Madoffa zatrzęsła posadami Wall Street i wywołała szok wśród nowojorskiej socjety. Madoff został okrzyknięty potworem bez sumienia. "Wyznawcy" to dramatyczna opowieść o skandalu, tragedii i zdradzie.

 

Tęsknota serca, czyli jak być spełnionym i szczęśliwym

Nowości

Nawet jeśli ktoś intensywnie, z pasją przeżywa swoje życie, ale nie idzie za misją ukrytą głęboko w każdej ludzkiej istocie, będzie się czuł pusty, niespełniony. Odkrycie prawdziwego sensu swojego życia jest rzeczą fundamentalną, by zaakceptować swoją przeszłość, by odkryć sens teraźniejszości, by mądrze planować przyszłość.

 
 

Tao Te King czyli Księga Drogi. Napisała na nowo Ursula K. Le Guin

Zapowiedzi

Wydawnictwo Sic! przedstawia "Tao Te King czyli Księgę Drogi" - klasyczny chiński tekst w interpretacji Ursuli K. Le Guin.

 

"Anna w Nowym Jorku"

Nowości

Dla wszystkich fanów przewrotnych historii i dobrego humoru polecamy najnowszą powieść z wydawnictwa WAB - "Annę w Nowym Jorku. Czyli życie z (ob) ciachem" Gitty Daneshvari.

 
 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.