RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

6. Międzynarodowy Festiwal Literacki „Czas poetów″

Wydarzenia

Publiczne czytanie swoich wierszy przez uznanych poetów z kilku krajów oraz amatorskich twórców z Lubelszczyzny - to główne punkty 6. Międzynarodowego Festiwalu Literackiego „Czas poetów″, który rozpocznie się w piątek w Lublinie.

 

Prezydent Jacek Majchrowski czyta legendę o Lajkoniku

Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski czyta legendę o Lajkoniku w niedzielę 18 września o godzinie 11.00 w Cafe Putto w Pałacu Krzysztofory przy Rynek Główny 35. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat. Wstęp wolny.  

 

W sobotę Narodowe Czytanie i pokaz rękopisu "Quo vadis"

Wydarzenia

W sobotę 3 września w kilkuset miejscach w całej Polsce odbywać się będzie Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w Warszawie Biblioteka Narodowa zaprezentuje rękopis powieści.

 

W najbliższą sobotę cała Polska czyta „Quo vadis”

Wydarzenia

W najbliższą sobotę w kilkuset miejscowościach w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie. W Ogrodzie Saskim w Warszawie fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza będzie czytać Para Prezydencka, a także wielu wyśmienitych aktorów. Wydarzenie będzie dostępne również dla osób niesłyszących i niedosłyszących (tłumaczenie na język migowy).

 

Narodowe Czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza

Wydarzenia

3 września br. w Ogrodzie Saskim w Warszawie oraz w kilkuset miejscowościach w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie.

 

Mała Noc Książki, Narodowe Czytanie "Quo vadis"

Mała Noc Książki połączona z Narodowym Czytaniem "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza odbędzie się 3 września 2016r. o godz.17.00 w siedzibie Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34

 

Narodowe Czytanie w Łodzi

Wydarzenia

Łódź zaangażuje się w obchody Narodowego Dnia Czytania - w Muzeum Kinematografii znani łodzianie będą czytać fragmenty Quo vadis, w Domu Literatury przygotowano prezentację dotyczącą Henryka Sienkiewicza. Łodzian do czytania mają też zachęcać konne patrole straży miejskiej w strojach starożytnych rzymian.

 

Narodowe Czytanie w Łodzi

Łódź zaangażuje się w obchody Narodowego Dnia Czytania - w Muzeum Kinematografii znani łodzianie będą czytać fragmenty Quo vadis, w Domu Literatury przygotowano prezentację dotyczącą Henryka Sienkiewicza. Łodzian do czytania mają też zachęcać konne patrole straży miejskiej w strojach starożytnych rzymian.  

 

Narodowe Czytanie „Quo vadis”

Wydarzenia

3 września 2016 roku odbędzie się Narodowe Czytanie pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Podczas tegorocznej edycji cała Polska czytać będzie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Zapraszamy do włączenia się do Narodowego Czytania!

 

„Wakacyjne rozdanie z Wydawnictwem Jedność"

Nowości

W wakacyjnym konkursie wydawnictwo Jedność pyta „Roślinne antybiotyki” czy „Ponad 600 przepisów kuchni wegetariańskie”?

 

Pawilon kultury: włącz czytanie we Wrocławiu

Wydarzenia

Włącz czytanie we Wrocławiu” - działania literackie i bookcrossingowe w ramach programu BIBLIOPOLIS Europejskiej Stolicy Kultury WROCŁAW 2016.  

 

"Książka o czytaniu" Justyna Sobolewska

Zapowiedzi

Wszyscy jesteśmy czytelnikami. Mamy swoje ulubione książki, miejsca do czytania, sposoby układania na półkach i wspomnienia związane z czytaniem. Ale samą „anatomią czytania” nie zaprzątamy sobie głowy zbyt często. Bardziej zajmuje nas treść książek.  

 

Europejska Noc Literatury: Ten dobry, stary Szekspir

Szekspir się nie starzeje i choć to oczywiste, warto było przekonać się o tym osobiście wybierając się na 4. Europejską Noc Literatury. Pogoda nie dopisała, ale publiczności to nie zraziło. Tłumnie przybywała, by słuchać fragmentów dramatów Szekspira w doskonałych interpretacjach.

 

Nie wysiadam, czytam wiersze - Wiersze w metrze 2016

1 marca rusza kolejna, szósta już edycja „Wierszy w metrze“. Przez miesiąc codzienna podróż metrem zyska nowe, poetyckie oblicze, dając okazję do zatrzymania się i zastanowienia nad naturą poezji, człowieka i otaczającego go świata.

 

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza wybrane przez Polaków do Narodowego Czytania 2016

W głosowaniu internetowym na Narodowe Czytanie 2016 Polacy wybrali lekturą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza - informuje Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

"Chłopi", "Noce i dnie", "Wesele", "Popioły", "Quo vadis" - propozycje do Narodowego Czytania 2016

Wydarzenia

Pięć książek zostało wskazane jako tegoroczne propozycje do Narodowego Czytania. Prezydent Andrzej Duda w liście opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej zaprasza do głosowania na książkę, która będzie czytana we wrześniu.

 

"Czytaj dzieciom" w Słupsku

Centrum Handlowe Jantar zaprasza do wspólnej lektury... Już w najbliższy weekend 14 i 15 listopada 2015 roku po raz pierwszy w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku odbędzie się spotkanie z książką realizowane w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto”.

 

MĘSKIE CZYTANIE - Bluszcz, Chabior, Simlat

Środa, 18 listopada 2015 r., godz. 19.30 Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, Bracka 15, Warszawa   - Uważam siebie za człowieka niezmiernie prostego i zwyczajnego, i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł się mnie bać – mówił Jarosław Iwaszkiewicz, jeden z gigantów polskiej literatury XX wieku. W PRL był instytucją: wielki posturą i popularnością, drukowany w ogromnych nakładach i ekranizowany, traktowany jak wyrocznia, ikona męskiego stylu i celebryta. Budził podziw, zazdrość i...

 

Krystyna Czubówna czyta Swietłanę Aleksijewicz we wrocławskim EMIPK-u

Księgarnie

Najbardziej rozpoznawalny głos w Polsce i jedna z najwybitniejszych pisarek literatury współczesnej, laureatka Literackiej Nagrody Nobla 2015.

 

Czytanie to odkrywanie!

Już po raz trzeci w Szczecinie odbędzie się Festiwal Czytania „Odkrywcy wyobraźni” - wyjątkowe spotkanie z literaturą, w czasie którego słowo pisane ożyje i przemówi – nie jak zwykle, w ciszy i prywatności – lecz we wspólnie dzielonej przestrzeni wyobraźni. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 5 października.

 

Spotkanie z Colinem Barrettem w Warszawie

Zapraszamy na spotkanie z irlandzkim pisarzem, Colinem Barretem 28 września w księgarni Moda na Czytanie w Warszawie. Autor będzie promował swoją najnowszą książkę "Młode skóry".

 

Narodowe Czytanie. Bolesław Prus "Lalka" już w najbliższą sobotę

Wydarzenia

W najbliższą sobotę, 5 września 2015 r. w całej Polsce odbędzie się czwarta edycja Narodowego Czytania. W tym roku czytana będzie „Lalka" Bolesława Prusa. Szczególnie uroczystą oprawę będzie miała warszawska odsłona wydarzenia, które odbędzie się w Ogrodzie Saskim w godzinach 11.00-22.00.

 

Narodowe Czytanie „Lalki”

Wydarzenia

5 września 2015 roku odbędzie się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa Lalka.

 

E-booki od Publio.pl prosto na czytniki PocketBook

Księgarnie

Lubisz książki? Korzystasz z czytnika PocketBook? Znasz księgarnię Publio.pl? Zatem „Kupujesz i masz!”  

 

Nie ma Open’era bez książek i czytania!

Instytutu Książki będzie na Open’erze już po raz czwarty! Wspólnie z radiową Trójką i Alter Art jak co roku szykuje książkowe wydarzenia na Festiwalu Open’er - będzie biblioteka, spotkania autorskie i mnóstwo atrakcji.

 

Czym grozi nieczytanie?

Wydarzenia

Bylibyśmy gorsi, niż jesteśmy, bez dobrych książek, które czytamy. Bylibyśmy większymi konformistami, mniej niespokojni i mniej niepokorni, a duch krytyki, napęd postępu, w ogóle by nie istniał - mówił, odbierając Nagrodę Nobla, słynny peruwiański pisarz Mario Vargas Llosa. Tymczasem Polacy bronią się przed czytaniem książek rękami i nogami. 58 proc. z nas nie czyta w ogóle. Efekty widać na każdym kroku.  

 

Amazon będzie płacił autorom od przeczytanych stron

Rynek zagraniczny

Amazon, największy internetowy sprzedawca detaliczny, słynie z nowatorskich usług i zaskakujących pomysłów. W zeszłym roku firma rozpoczęła pilotażowy program, pozwalający wybranym subskrybentom usługi Prime na godzinną realizację zamówień, jakiś czas temu w sieci pojawiły wnioski patentowe według których firma chciała wytwarzać produkty w drodze do klienta, a o testowaniu przez zespół Jeffa Bezosa dronów słyszy się już od dawna.

 

Konkurs TRZY/MAM/KSIĄŻKI

Instytut Książki zaprasza na konferencję prasową poświęconą konkursowi TRZY/MAM/KSIĄŻKI, który dotyczy projektu czytelniczego „trójpaku” - zestawu książeczek, które rosnąć będą wraz z dzieckiem, od noworodka po przedszkolaka.

 

Jak przebiegała ewolucja e-czytania - rozwój technologii E Ink

Internet

W XXI wieku ceni się wygodę. Nowoczesne gadżety mają za zadanie nie tylko sprawnie działać, ale także zapewniać użytkownikom komfort. Dziś przedkładamy wielozadaniowe smartfony nad dawne telefony komórkowe z klawiaturą, kupujemy telewizory, które stają się domowym centrum wszelkiej rozrywki i zaczynamy coraz częściej korzystać z czytników e-booków.

 

Marta Grycan czyta dla dzieci w Matrasie! zapowiedź

W sobotę, 30 maja w godzinach 16.00 – 17.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie Marta Grycan będzie czytać dzieciom popularne książki dla dzieci, a od godziny 17.00 będzie składała autografy na swoich książkach kucharskich.

 

Inauguracja Festiwalu Literackiego "Czytanie Pomorza. Korzenie"

„Czytanie Pomorza. Korzenie" to festiwal poświęcony literaturze pomorskiej – powstającej w tym regionie zarówno w przeszłości, jak i współcześnie.

 

Czytanie jest sexy! Sprawdź najciekawsze kampanie promujące czytelnictwo

Wydarzenia

W Polsce czytelnictwo jest na zatrważająco niskim poziomie. 6 milionów Polaków nie przeczytało w zeszłym roku żadnej książki, a ponad 10 milionów nie ma też żadnej książki w swoim domu. Takie dane wynikają z raportu o stanie czytelnictwa w Polsce przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową. Marketerzy starają się zmienić te smutne statystyki.

 

Sztalugi, ołówki i herbaty na służbie znanych pisarzy

Wydarzenia

Chociaż statystyki alarmują o tym, że bardzo spada poziom czytelnictwa w Polsce, wielu z nas nadal lubi sięgnąć po ulubioną książkę i popijając herbatę przyjemnie spędzić wieczór.

 

Dlaczego warto czytać książki? Oto 11 powodów!

Wydarzenia

Poprawiają pamięć, rozwijają empatię i... dodają seksapilu. O tym, dlaczego warto sięgać po książki, w środę w magazynie "Tylko Zdrowie" w "Gazecie Wyborczej pisze o tym Irena Cieślińska.    

 

Czytanie czyni nas szczęśliwszymi

Wydarzenia

Badania wyraźnie pokazują zależność między czytaniem książek a innymi aktywnościami życiowymi - mówi prof. Małgorzata Omilanowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rozmowie z Xiegarnia.pl

 

Książki naszych marzeń

Wydarzenia

1123 szkoły walczyły o zwycięstwo w ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkursie „Książki naszych marzeń”. Dzisiaj poznaliśmy laureatów. Wyróżnienia przedstawicielom szkół - laureatów wręczyła szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska.

 

Październikowa seria Czytań Ha!artu w Artetece WBP w Krakowie

Biblioteki

Zapraszamy na październikową Serię Czytań Ha!artu do Arteteki WBP w Krakowie, 24 października, piątek, o godz. 17:00!

 

Dynamika związku i rola dziecka w sztukach Arthura Schnitzlera | Próba czytana i rozmowa

Wydarzenia

austriackie forum kultury rozpoczyna nowy cykl czytań dramatów austriackich Transformacje rodzinne

 

Maraton czytania „Anny Kareniny”

Dziś równo w południe rusza projekt "Karenina. Żywe wydanie" Ponad 700 osób przeczyta po rosyjsku na Google+ powieść Lwa Tołstoja „Anna Karenina”. Ten czytelniczy maraton odbędzie się 3-4 października na placach m.in. Moskwy, Tuły, Władywostoku, Nowosybirska, Paryża, Los Angeles i trwać będzie około 30 godzin.

 

Petycja o Narodowe Czytanie z Gombrowiczem

Wydarzenia

Do prezydenta Bronisława Komorowskiego wystosowano petycję w sprawie przyszłorocznego Narodowego Czytania i uczynienia Witolda Gombrowicza bohaterem trzeciej edycji wydarzenia.

 

Jak czytamy? Badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych

Wydarzenia

Ponad połowa badanych deklaruje, że czytało książkę w ciągu ostatniego miesiąca a 42% z nich czytało książkę w ciągu ostatniego tygodnia. Spośród wszystkich poddanych badaniu Internautów 11% twierdzi, że w ogóle nie czyta książek; 10% badanych ostatni raz czytało książkę ponad rok temu.

 

Narodowe Czytanie 2014 - trylogia

Wydarzenia

W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

 

Czytanie na Open'erze

Instytut Książki zaprasza do wyjątkowej biblioteki na letnim Festiwalu muzycznym.

 

Nowy rekord w czytaniu zbiorowym!

Wydarzenia

282 osoby spotkały się w niedzielę w południe na warszawskim pasażu Wiecha ustanawiając nowy rekord w liczbie czytających wspólnie na świeżym powietrzu. Najczęściej czytaną książką była publikacja "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia".

 

Czytanie leczy

Wydarzenia

Jak pisze Dziennik.pl, warto czytać nie tylko dlatego, aby poszerzać swój zasób wiedzy, ale także dla zdrowia psychicznego. Lektura jest narzędziem stosowanym w psychoterapii: zmniejsza poziom stresu i pomaga budować relacje.

 

Jak żyć... panie stoiku?

Wydarzenia

W ramach Mody na Czytanie w Domu Jabłkowskich 14 maja o godz. 18.00 odbędzie się zorganizowane wspólnie z wydawnictwem PWN spotkanie wokół książki Tomasza Mazura "O stawaniu się stoikiem. Czy jesteście gotowi na sukces?".  

 

Czytanie antologii współczesnych polskich opowiadań "2014"

Wydawnictwa

To już trzecia antologia współczesnych polskich opowiadań, które proponuje Państwu do lektury Wydawnictwo FORMA.

 

Ruszyła akcja "Lublin czyta Papieża"

Wydarzenia

Lepszemu poznawaniu nauczania św. Jana Pawła II służyć ma akcja "Lublin czyta Papieża", rozpoczęta w poniedziałek w tym mieście. Na ulicach rozmieszczono cytaty z papieskich tekstów; publicznie ich fragmenty będą czytać znane osoby.

 

E-booki na egzaminie gimnazjalnym

Wydarzenia

Jak donosi Świat Czytników, na egzaminie gimnazjalnym uczniowie musieli zmierzyć się m.in. z zadaniem dotyczącym teksty "Życie wśród książek" Juliana Barnesa. Znalazł się tam fragment dotyczący e-booków:  

 

Książkomaniaku zbadaj się!

Wydarzenia

Poważne uzależnienie czy niegroźna mania? W trosce o zdrowie czytelników publikujemy pytania, które pozwolą Wam dotrzeć do prawdy o Waszym stosunku do książek.

 
 

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2014

Biblioteki

W tym roku hasłem przewodnim Tygodnia Bibliotek jest "Czytanie łączy pokolenia".

 

W "Czułym barbarzyńcy" czytanie preformatywne dramatu "Obrączki dla damy"

Księgarnie

Instytut Cervantesa w Warszawie oraz księgarnia Czuły Barbarzyńca zapraszają na performatywne czytanie dramatu "Obrączki dla damy", które odbędzie się w naszym lokalu już w najbliższy poniedziałek, 31 marca o godz. 19:00.

 

Fitness w bibliotece

Wydarzenia

Czy czytanie jest zdrowie? Można zarzucić niektórym czytelnikom, że zaniedbują aktywność fizyczną spędzając długie godziny z książką. Ten problem postanowiły rozwiązać bibliotekarki z pewnej szkolnej biblioteki w Virginii (USA). Zorganizowały czytelnię, w której można pochłaniać książki ćwicząc na rowerach stacjonarnych.

 

Chamstwo kulturalne

Wydarzenia

Czy czytanie tłumaczy wszystko? Komu wolno nie ustąpić miejsca w komunikacji miejskiej, bo czyta się właśnie doskonałą lekturę? Jaka książka usprawiedliwia taką nieuprzejmość?

 

Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku?

Internet

Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze. Co lekarze okuliści myślą o nowoczesnych formach czytania?

 

Czytanie na przystanku!

Biblioteki

Miejska Biblioteka w Jaworznie staje się coraz bardziej interaktywna. Jako trzecia w Polsce, a pierwsza w naszym województwie, udostępni czytelnikom książki za pośrednictwem specjalnego kodu QR.

 

Książki z solą

Wydarzenia

W ofercie jednej z popularnych księgarni internetowych zobaczyłam osobliwe połączenie: do książki dodawano prezent w postaci.. borowinowej soli do kąpieli. Można by rzec: pełnia szczęścia. Babska literatura traktująca o żmudnych poszukiwaniach idealnego mężczyzny w sieci (zaiste nowatorskie to i nietypowe), a do tego taplanie się w borowinie za darmo! Ktoś tu dogłębnie poznał tajemnice kobiecej duszy. Panie lubią kosmetyki, więc do babskiej literatury dorzucamy specyfiki dotyczące urody,...

 

Rozstrzygnięcie konkursu- Czytane w maszynopisie

Wydarzenia

Jury 1 edycji Konkursu Literackiego imienia Henryka Berezy „Czytane w maszynopisie”, w składzie: Natasza Goerke, Artur Daniel Liskowacki (przewodniczący) i Bohdan Zadura, nominowali następujące teksty:  

 

Targi Książki w Katowicach 20-22 września 2013

Targi Książki w Katowicach to wydarzenie, które na trzy dni przemienia Halę Widowiskowo-Sportową "Spodek" w najbardziej zaczytane miejsce w Polsce, miejsce, w którym gromadzą się rzesze miłośników literatury z regionu województwa śląskiego i spoza niego.

 

Czytanie Małopolski

Wydarzenia

Przez całe wakacje (lipiec i sierpień) na antenie Radia Kraków odbywa się akcja Czytanie Małopolski. Wraz z reporterem słuchacze przemierzają literackie szlaki, szukając śladów, które w Małopolsce pozostawili najwięksi polscy pisarze i twórcy.

 

25 oznak uzależnienia od książek

Wydarzenia

Portal Buzz Feed opublikował listę zachowań, które mogą świadczyć o tym, że czas się leczyć... Sprawdźcie, czy znajdujecie u siebie te objawy. Na pewno nie jesteście w tym sami. Grupy wsparcie szukajcie również na Portalu Księgarskim!

 

Kraków polubił e-booki

Wydarzenia

Krakowskie wydawnictwa połączyły siły zamieniając przystanki w Wirtualne Biblioteki Wydawców. Po dwóch tygodniach od startu akcji, czytelnicy pobrali blisko ponad 2,5 tysiąca e-booków.

 

Za nami Wrocławskie Tanie Czytanie

W niedzielę zakończyły się Targi Książki Wrocławskie Tanie Czytanie. Mimo upałów wrocławianie licznie odwiedzali namiot wydawców na Placu Solnym. Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje dla dzieci.

 

Już w czwartek rusza Wrocławskie Tanie Czytanie! Warto wziąć udział w terenowej grze miejskiej dla dorosłych!

Witam serdecznie, śpieszymy z informacją, iż już w najbliższy czwartek 20 czerwca ruszą Targi Książki Wrocławskie Tanie Czytanie, które będą świetną okazją, by zaopatrzyć się w dobrą książkę na wakacje lub np. wybrać ciekawy prezent na Dzień Ojca.

 

Warsztaty Czytania w ciemnościach. "Do wody"

Wydarzenia

"Czytanie w ciemnościach", to interdyscyplinarny projekt składający się ze spektakli multimedialnych (słuchowisk) i warsztatów. Każde z wydarzeń inspirowane jest innym tekstem, ale wszystkie łączy ciemność, która odmienia to, co codzienne, i pozwala odkryć nieznane obszary literatury, muzyki i dźwięków. Czytanie w ciemnościach przypomni nam pierwotne czasy, gdy rodzice czytali nam przed zaśnięciem.

 

Warsztaty ze "Sztuki portretu" 11 czerwca / Empik

Wydawnictwa

Szanowni Państwo! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na niezwykły warsztat czytania obrazów, który odbędzie się z okazji premiery książki "Sztuka portretu".

 

Czytać, ale na czym? Zapraszam na pojedynek ekspertów

Internet

Szanowni Państwo, w imieniu firmy Legimi zapraszamy na transmisję wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie Pojedynek ekspertów. Robert Drózd i Przemek Pająk spierać się będą na temat przyszłości urządzeń do czytania ebooków.

 

Mózg pracuje tak samo przy czytaniu ebooków i zwykłych książek

Wydarzenia

- Procesy w mózgu odpowiedzialne za czytanie są takie same przy czytaniu książki zwykłej i elektronicznej - mówi dr Mateusz Gola ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

 

To się czyta! Literatura erotyczna bije rekordy popularności wśród pań

Wydawnictwa

Obserwując trendy na świecie i dynamiczny wzrost sprzedaży e-booków, nie można mieć wątpliwości, że e-czytanie staje się coraz bardziej popularne.

 

Miłosne Dramatorium w Teatrze Barakah

Wydarzenia

Stowarzyszenie Willa Decjusza, Szwajcarska Fundacja dla Kultury i Teatr Barakah zapraszają na czytanie opowiadań z tomu „Romantycy. Historie o miłości” Annette Mingels - szwajcarskiej pisarki w rewelacyjnym przekładzie Iwony Nowackiej.

 

Zbiorowe czytanie w przestrzeni publicznej

Wydarzenia

Podobno widmo wtórnego analfabetyzmu krąży po naszym pięknym kraju. Pokażmy, że nam ono niestraszne. Z książką w ręku wyjdźmy z domu i czytajmy tam, gdzie będzie nas widać. Wyznaczamy nowy kierunek czytania.

 

Gdańsk wspiera czytanie w tramwaju

Wydarzenia

Gdańskie tramwaje zmieniły się w mobilne czytelnie. Nie trzeba już nosić własnych książek, żeby czytać w komunikacji miejskiej - biblioteka zaopatrzyła pojazdy w swoje zbiory.

 

Krzysztof Lipka "Laura na Zamku Godzin" - spotkanie z autorem oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuka Indonezji!

Wydarzenia

24 listopada Galeria aTAK zaprasza w godzinach od 11.00 do 13.00 dzieci w wieku od 6 do 10 lat na wspólne czytanie baśni z jej autorem a także wystawę ilustracji do książki.

 

Czytanie na iPadzie bez limitu z Legimi

Wydarzenia

Poznańska firma Legimi, dostawca innowacyjnych rozwiązań dla rynku ebooków udostępniła usługę Czytaj bez limitu, pozwalającą na pobieranie dowolnej liczby tytułów w ramach niskiej, miesięcznej opłaty. Dla wydawców jest to szansa na znaczące zwiększenie sprzedaży cyfrowych wersji książek oraz zweryfikowanie nowego modelu biznesowego.

 

Co czytają celebryci?

Wydarzenia

Gwiazdy na czerwonym dywanie, gwiazdy na zakupach, gwiazdy w modnej restauracji – do tych sytuacji zdążyliśmy przywyknąć. Ale czy widok celebryty w osiedlowej bibliotece nie byłby dla nas szokiem? Tymczasem oni też lubią czytać. Poznajcie ich ulubione lektury.  

 

Czytanie ebooków na smartfonach i tabletach - na przykładzie użytkowników aplikacji mobilnych Legimi

Księgarnie

Szanowni Państwo, nieodłącznym elementem dynamicznie rozwijającego się rynku ebooków są tablety i smartfony. Ich wzrastającą popularność w roli urządzeń do czytania obserwujemy na co dzień, prowadząc internetową księgarnię Legimi.com. Tysiące naszych klientów korzystają z aplikacji, przygotowanych z myślą o systemach operacyjnych iOS, Android i Windows Phone.  

 

Spotkanie z literaturą żydowską o Warszawie

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na warsztaty czytania poezji i prozy żydowskiej związanej z żydowską Warszawą. Wybrane teksty uczestnikom przybliży Bella Szwarcman-Czarnota.

 

Konferencja Literacka w Krakowie

Wydarzenia

Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza na dwudniową międzynarodową konferencję pt. „Kreatywne Miasta i Regiony: Wyzwania dla współpracy Miast Literatury”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 26-27 października 2012 r

 

Czytanie pomaga

Wydarzenia

Vendula Czabak na łamach Krytyki Politycznej pisze o ciekawym czeskim projekcie pomagania przez czytanie.

 

Spotkanie o Januszu Korczaku z cyklu Czytanie Żydowskiego Muranowa

Wydarzenia

Centrum Kultury Jidysz, wydawnictwo W.A.B.. miasto stołeczne Warszawa zapraszają na spotkanie z cyklu: "Czytanie Żydowskiego Muranowa".  

 

Narodowe czytanie „Pana Tadeusza” w Bibliotece Śląskiej

Biblioteki

W tym roku mija 200 lat od momentu, w którym toczy się akcja poematu narodowego Adama Mickiewicza – „Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie”.

 

Zainaugurowano "Narodowe Czytanie 'Pana Tadeusza"'

Wydarzenia

W Warszawie zainaugurowano dzisiaj "Narodowe czytanie 'Pana Tadeusza"'. Przez cały dzień w 60 polskich miastach i miejscowościach odbywać się będzie publiczne czytanie poematu Adama Mickiewicza. Z okazji akcji o zmroku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego wyświetlana będzie księga poematu wraz z datą i nazwą akcji.  

 
 

Kuleje czytanie ze zrozumieniem

Wydarzenia

Aż 15 proc. polskich piętnastolatków nie umie czytać ze zrozumieniem – przypomina Unia Europejska. I nie ma się co pocieszać, że średnia w Europie jest gorsza.

 

Odczytanie Łodzi i Morze Bałuckie na placu Wolności

Krytyka Polityczna zaprasza na akcję czytelniczą "Odczytanie Łodzi" - 11-12 sierpnia, sobota-niedziela, godz. 17:00 plac Wolności.  

 

Czytanie przynosi owoce!

Słuchając wypowiedzi wielu osób publicznych - polityków, ekspertów od wszystkiego oraz nowej klasy osób znanych z tego, że są znane, czyli „celebrytów”, można odnieść wrażenie, że słowo pisane, w szczególności pisane w książce jest im całkowicie obce

 

Nowa wersja aplikacji Legimi na WP 7

Księgarnie

Poznańska firma Legimi, twórca jedynej polskiej aplikacji do czytania książek na Windows Phone 7, udostępniła jej nową wersję. Udoskonalono przede wszystkim kluczowy z punktu widzenia klientów moduł czytania.  

 

KsięgoZbiór 5 – relacja

Wydarzenia

Kolejny łódzki KsięgoZbiór za nami – krótko o tym, jak było za piątym razem :-)

 

Czytanie Miłosza na Klopsztandze

W czasie trwającego od maja do lipca Święta Literatury i Muzyki "Wege durch das Land" fragmenty częściowo autobiograficznej powieści Czesława Miłosza "Dolina Issy" będzie czytać niemiecki aktor Matthias Habich - 14-15 lipca 2012.

 

Konkurs na film literacki - spot literacki w Sopocie

Do 30 lipca 2012 można zgłaszać prace do konkursu "SPOT LITERACKI". Jest to konkurs na krótki film wideo, kreujący modę na czytanie pism kulturalnych. Film należy przesłać do 30 lipca 2012 roku na adres Towarzystwa Przyjaciół Sopotu (nagranie nie dłuższe niż 2 min. 30 s).

 

Poczytanki - spotkanie z Juanem Darienem środa 30 maja

Księgarnie

Wydawnictwo TAKO i Księgarnia Hiszpańska ELITE serdecznie zapraszają dzieci i rodziców na spotkanie z hiszpańską bajką "Wojna liczb"

 

Fabryka skór z zabich cipek - czytanie performatywne

Goethe-Institut, Teatr Powszechny, Agencja Dramatu i Teatru ADiT zapraszają na czytanie performatywne Oliver Kluck „Fabryka skór z żabich cipek”, przekład: Iwona Uberman.

 

"Czytanie w ciemnościach" - Orfeusz i Eurydyka /OE

OE / Orfeusz i Erydyka - Mit o Orfeuszu i Eurydyce stawia pytanie o granicę bycia jednym, wspólnym i odrębnym, osobnym. Pyta też o egoizm sztuki. Czy O i E równa się OE?    

 

Wspólnie czytali pod chmurką na Starym Rynku

Pod pręgierzem odbył się flash mob, którego celem było zachęcenie poznaniaków do czytania książek.

 

Światowy Tydzień Książki w salonie EMPIK Renoma

Księgarnie

Wydawnictwo VIA NOVA zaprasza serdecznie wszystkich miłośników książek na Światowy Tydzień Książki w salonie EMPIK Renoma (od 11 do 24 kwietnia 2012 r.) S.potkania odbywać się będą pod hasłem „czytanie porywa”    

 

Czytanie w więzieniach z Fundacją ABCXXI

Biblioteki

Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom wraz z Centralnym Zarządem Służby Więziennej prowadzi obecnie ogólnopolski projekt, którego jednym z elementów jest zainicjowanie w salach widzeń w więzieniach głośnego czytania dzieciom przez ich osadzonych w więzieniach rodziców oraz wspierających ich w tym wolontariuszy.

 

Czytanie bajek - 31 marca

Wydawnictwo ENE DUE RABE i Księgarnia Hiszpańska ELITE serdecznie zapraszają dzieci i rodziców na spotkanie z Astonem i malowanie kamyków.

 

Czytanie to awantura

Awantura to ryzykowne przedsięwzięcie, osobliwe zdarzenie, kłótnia, afera. Czytanie to przygoda, zburzenie spokoju, wytrącenie z równowagi. Zapraszamy na nowy program poświęcony literaturze. Czytanie to awantura co poniedziałek w TVP Kultura.

 

Randka (z książką) jest dobra na wszystko

Ta strona jest dla Ciebie, jeśli jesteś fajnym facetem lub świetną dziewczyną i tak się składa, że nie jesteś w żadnym związku. Poszukujemy ludzi, którzy mają coś do powiedzenia. Nie boją się wyzwania. Mówią "poszedłem" i "włączać". Posiadają poczucie humoru i odrobinę niezbędnego dystansu. I wiedzą, że no risk, no fun.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.