RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Legimi i tysiące ebooków teraz na PocketBook Touch Lux 3

Dwie firmy z ścisłej czołówki światowego e-czytania nawiązują współpracę. Flagowy model czytnika PocketBook od dziś z dedykowaną aplikacją i bogatą biblioteką

 

Jak przebiegała ewolucja e-czytania - rozwój technologii E Ink

Internet

W XXI wieku ceni się wygodę. Nowoczesne gadżety mają za zadanie nie tylko sprawnie działać, ale także zapewniać użytkownikom komfort. Dziś przedkładamy wielozadaniowe smartfony nad dawne telefony komórkowe z klawiaturą, kupujemy telewizory, które stają się domowym centrum wszelkiej rozrywki i zaczynamy coraz częściej korzystać z czytników e-booków.

 

Nowy konkurent dla Empiku i Merlina w internecie

Internet

Platforma CDP.pl ruszyła 23 stycznia ze sprzedażą internetową m.in. książek, e-booków, audiobooków cyfrowych i na CD, a także czytników e-booków.

 

Czytnik e-booków i tablet w wyprawce szkolnej

Wydarzenia

Co trzeci rodzic kompletując wyprawkę szkolną, kupi swojemu dziecku urządzenie elektroniczne. Ponad połowa deklaruje, że będzie to czytnik e-booków, który będzie służył do nauki. W tym roku większość rodziców wyda na podręczniki, zeszyty i inne akcesoria miedzy 300 a 700 zł. Cztery razy więcej Polaków niż przed rokiem zdecyduje się na zakupy online.

 

W Szwecji aresztanci otrzymają e-czytniki

Rynek zagraniczny

Podejrzani przebywający w szwedzkich aresztach otrzymają wkrótce multimedialne e-czytniki, które zastąpią tradycyjne dokumenty. Służba Więzienna w Szwecji rozpoczyna cyfrową rewolucję.

 

E-booki czy książki tradycyjne? Co jest bardziej EKO według specjalistów?

Wydarzenia

Jednym z głównych argumentów przemawiających za czytaniem e-booków, poza wygodą i przystępną ceną, jest ich ekologiczny charakter. Są niematerialnym bytem, do ich produkcji nie zużywa się papieru, nie są tak szkodliwe dla środowiska. Czy na pewno? Virtualo, największy dystrybutor książek cyfrowych, postanowił zapytać o opinie przedstawicieli różnych branż i podmiotów, aby sprawdzić czy w odniesieniu do e-booków używanie terminu eko-czytanie nie jest nadużyciem.

 

Nowe czytniki e-booków firmy PocketBook w Polsce

Internet

Czytio.pl, oficjalny dystrybutor czytników firmy PocketBook w Polsce, na początku marca wprowadzi do sprzedaży drugiej generacji, podświetlany czytnik marki PocketBook - model 626 Touch Lux 2 oraz PocketBook 614 Basic 2.

 

Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku?

Internet

Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze. Co lekarze okuliści myślą o nowoczesnych formach czytania?

 

Polacy lubią czytniki e-booków. Amazon bezkonkurencyjny

Księgarnie

Czytniki e-booków to urządzenia, które pozwalają zmieścić obszerną biblioteką w jednym, lekkim i poręcznym urządzeniu. Z możliwości posiadania ulubionych książek zawsze pod ręką skorzystało już wielu Polaków - wynika z raportu Okazje.info.

 

E-czytelnik w wielkim mieście

Wydarzenia

Przyszłość książek to e-booki jak deklaruje ponad 52% ankietowanych mieszkańców stolicy. Firma Virtualo zapytała ponad pół tysiąca warszawiaków: czy czytają książki i e-booki, jaką literaturę najczęściej wybierają, gdzie i kiedy znajdują czas na lekturę.

 

Biblioteka z duchem czasu

Biblioteki

Począwszy od dnia dzisiejszego, tj. 18 marca, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, oferuje swym czytelnikom możliwość wypożyczenia do domu e-czytników

 

Światowy Tydzień eKsiążki

Rynek zagraniczny

W dniach 3 - 9 marca 2013 roku obchodzimy międzynarodowe święto miłośników książki elektronicznej.

 

E - czytnik czy tablet? Virtulo podpowiada co komu warto podarować ...

Księgarnie

W okresie przedświątecznym gorączkowo poszukujemy trafionych prezentów dla swoich bliskich. Wigilia zbliża się wielkimi krokami, w sklepach tłumy, a misja znalezienia czegoś przydatnego i jednocześnie niebanalnego jest coraz większym wyzwaniem.

 

Empik rozpoczął sprzedaż dwóch modeli e-czytnika PocketBook w najlepszych cenach na rynku!

Księgarnie

Empik wprowadził do oferty PocketBooki - e-czytniki najwyższej klasy w najbardziej atrakcyjnych cenach na rynku! PocketBook 611 za 369,99 zł oraz PocketBook 622 Touch za 499 zł

 

Białe jest bielsze, czarne czarniejsze. Nowe czytniki Kindle!

Jeff Bezos z Amazonu przedstawił 6 września na konferencji prasowej w Santa Monica wieści ze świata czytników Kindle.

 

Co myśli o tobie twój czytnik?

The Wall Street Journal opublikował ciekawy artykuł na temat zbierania przez koncerny takie jak Amazon czy Barnes&Noble informacji dotyczących zwyczajów czytelniczych użytkowników e-readerów.

 

IDC podnosi prognozę dla rynku tabletów, obniża dla e-czytników

Firma badawcza IDC podniosła swoją prognozę dla liczby tabletów jakie zostaną sprzedane na świecie w 2012 roku oraz w kolejnych latach.

 

Czytniki eBooków z kolorową Biblią w ofercie komunijnej od Weltbildu

Wydawnictwa

Uprzejmie informujemy, że Weltbild Polska poszerzył asortyment swoich produktów o popularne czytniki eBooków firmy TrekStore. W specjalnej ofercie komunijnej proponują czytniki z kolorową Biblią obrazkową dla dzieci.

 

Nexto wprowadza e-booki w wielu formatach, bez zabezpieczeń DRM, i wysyła je także na czytnik Amazon Kindle

Wydawnictwa

Nexto, pionier wśród dystrybutorów e-booków, audiobooków i e-prasy w Polsce, po wprowadzeniu w styczniu możliwości robienia zakupów 1 kliknięciem, udoskonala swoje usługi poprzez wprowadzenie wielu formatów e-booków na różne platformy, w tym również na urządzenia Amazonu. Kupując ebooka klient kupuje książkę i jej treść, a nie pojedynczy format.

 

Czytniki z kolorową Biblią w ofercie komunijnej Weltbildu

Wydawnictwa

z przyjemnością informuję, że Weltbild Polska poszerza asortyment swoich produktów o popularne czytniki eBooków firmy Trek Store.

 

Rośnie liczba e-czytających

Rynek zagraniczny, Internet

Co trzeci dorosły Amerykanin posiada czytnik e-booków. To dwa razy więcej niż latem zeszłego roku. E-czytelnictwo staje się trendem, który nabiera rzeczywistego wymiaru na całym świecie.

 

Świat Czytników porównuje e-booki

Wystartowała polska porównywarka cen e-booków, który pozwala sprawdzić czy nasz ulubiony autor został już wydany w formie elektronicznej. Jeśli tak, serwis podpowie, skąd najbardziej opłaca się ściągnąć jego książki.

 

Digitimes: w I kw. sprzedanych zostanie 2 mln czytników e-booków

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku na świecie sprzedane zostaną tylko 2 miliony czytników e-booków.

 

Gorąco na rynku ebooków – po książkach na Kindle i znaku wodnym przyszła pora na mega-promocje!

Księgarnie

Witam, Niedawno informowaliśmy o wprowadzeniu przez Virtualo do oferty ebooków w formacie MOBI na czytniki Kindle. Obecnie w ofercie jest już ponad 800 tytułów.

 

Bookeen Oddysey konkurencją dla Kindle?

Na polskim rynku pojawił się czytnik zbliżony szybkością odświeżania do tabletu. Bookeen Oddysey wzbudza wiele emocji na świecie, możemy wreszcie przekonać się na własne oczy, czy jest to uzasadnione.  

 

Kobo może być największym konkurentem dla Amazona

Na swoim blogu w portalu wired.com Tim Carmody pisał niedawno dlaczego myśli, że graczem na rynku e-booków którym Amazon powinien się przejąć jest Kobo. Podczas gdy Amazon i Apple były cały czas na świeczniku, Kobo spokojnie budowało sobie poparcie międzynarodowej sieci wydawców, między innymi w Anglii, Hong Kongu, Francji. Teraz jego przejęcie przez Rakuten włącza do marki Kobo wszystkie wcześniej istniejące cyfrowe książki i dorobek Rakutena.

 

Tablety a e-czytniki

Różnica między tymi dwoma urządzeniami jest bardzo duża, ale wiele osób je myli. Dlaczego tak jest i na czym polegają te różnice?

 

Amazon sprzedał w grudniu ponad 4 mln urządzeń Kindle

Rynek zagraniczny

Amazon ogłosił, że urządzenia z rodziny Kindle sprzedawały się w grudniu w liczbie ponad 1 miliona sztuk tygodniowo i były najpopularniejszymi produktami w ofercie sklepu.

 

18,1 mln tabletów i 6,5 mln e-czytników sprzedanych w III kw.

To o 23,9 proc. więcej w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami oraz o 264,5 proc. więcej w ujęciu rocznym - wynika z danych IDC.

 

E-booki łatwo nie mają. Czy Polacy przerzucą się na elektroniczne książki?

Na portalu Wyborcza.biz ukazał się ciekawy artykuł dotyczący przemian na rynku wydawniczym w kierunku książki elektronicznej, a także opisujący realia użytkowania e-czytników w Polsce.

 

Tablety a odrodzenie czytania

Jak wszyscy wiemy z czytaniem książek w naszym pięknym kraju nie jest dobrze. W zasadzie z czytaniem czegokolwiek, poza reklamami, którymi oklejone są pojazdy komunikacji miejskiej, nie jest dobrze. Statystyczny Polak czyta jakieś ćwierć książki i pół czasopisma rocznie, co na pewno nie jest powodem do dumy. Czytanie, rozumiane jako hobby, zdaje się od dłuższego czasu przegrywać z atakującymi nas zewsząd obrazem 3D i dźwiękiem dolby surround…

 

Amazon sprzedaje ponad milion urządzeń Kindle tygodniowo

Amazon ogłosił, że trzeci tydzień z rzędu urządzenia z rodziny Kindle sprzedają się w liczbie znacząco przewyższającej granicę 1 miliona sztuk. Najpopularniejszy w całej ofercie e-sklepu jest tablet Kindle Fire.

 

Czytnik Kobo w Polsce

W Sklepach e-czytniki.zixo.pl i bezkartek.pl jest już dostępny amerykański czytnik Kobo Wi-Fi!

 

Najlepszy prezent dla ucznia

E-czytniki sprawiają, że ludzie czytają więcej. Eksperci wyjaśniają - na e-czytnikach czyta się szybciej w porównaniu do książki papierowej. Prawdopodobnie dlatego, że czytelnik ma możliwość wyboru najlepszej dla nas wielkości czcionki.

 

Wystartowały strefy e-czytania w Empikach

W 20 salonach Empik w Polsce pojawiły się specjalne strefy z reprezentatywną dla polskiego rynku ofertą e-czytników. Do 10 grudnia w kolejnych 80 sklepach zostaną wyeksponowane mniejsze standy z wybranym jednym urządzeniem do czytania ebooków.

 

Amazon: najlepszy "czarny piątek" w historii dla rodziny urządzeń Kindle

Rynek zagraniczny

Amazon chwali się rekordową sprzedażą e-czytników i tabletów Kindle, w tym przede wszystkim Kindle Fire.

 

Do 2016 r. sprzedaż e-czytników wzrośnie prawie trzykrotnie

W bieżącym roku na całym świecie sprzedanych zostanie 25 milionów e-czytników.

 

Nie bój się czytnika

Nowa technologia jest daleka od odciągania dzieci od książek. Obiecuje, że stworzy nowy wymiar czytania.

 

EbookCafe na Targach Książki w Krakowie

Pół tysiąca wydawnictw, 400 autorów i 34 tysiące odwiedzających – jubileuszowe, 15. Targi Książki w Krakowie już za nami. Impreza pokazała, że rynek książki powoli, ale konsekwentnie otwiera się na książkę elektroniczną.

 

Anonimowe czytanie

Kolejny głos w debacie o wadach i zaletach elektronicznego czytania: Sarah Crown opublikowała w brytyjskim piśmie „The Guardian” artykuł o tym, jak przez popularność czytników zmieniła się jej droga do pracy...

 

Możliwości i bariery rozwoju rynku książek elektronicznych

  Możliwości: Dynamicznie upowszechnia się dostęp do internetu mobilnego. Na świecie i w Polsce liczba użytkowników internetu mobilnego rośnie szybciej niż osób łączących się z Internetem przy pomocy stałych łączy. Mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem i jednocześnie wzrostem różnorodności technologii urządzeń mobilnych. Oprócz ciągłej poprawy ich jakości rośnie też gama oferowanych usług. Spadek cen przyczynia się do rosnącej popularności takich produktów jak smartfony, notebooki,...

 

Salon Nowych Mediów

Na 15. Targach Książki w Krakowie (3-6 listopada) będzie miał miejsce Salon Nowych Mediów czyli prezentacje najnowszych trendów w świecie cyfrowych książek .

 

Nowy trend w czytelnictwie

Księgarnie

Zdaje się, że tradycyjne czytelnictwo, polegające na obracaniu papierowych kartek i noszeniu w torbach ciężkich tomiszczy, powoli odchodzi do lamusa. Wszystko za sprawą nowego urządzenia, które zawładnęło już rynkiem amerykańskim i zachodnioeuropejskim, a powoli wchodzi także do Polski. Mowa oczywiście o e-czytnikach, które choć lekkie i niewielkich rozmiarów, mieszczą w sobie więcej niż niejedna biblioteka, a dzięki nowym technologiom korzystanie z nich nie męczy oczu bardziej, niż tradycyjny...

 

Amazon wypuścił tablet Kindle Fire i trzy nowe czytniki

Wczoraj (28 września) podczas konferencji w Nowym Jorku Amazon zaprezentował swój pierwszy tablet - Kindle Fire. Urządzenie - przede wszystkim ceną - będzie rywalizować z iPadem firmy Apple. Poza tym firma wypuszcza na rynek trzy nowe, tańsze czytniki.

 

Rusza biblioteka dla Kindle

Posiadacze czytnika Kindle, którzy chcieliby nieco zaoszczędzić na kupowaniu eBooków, teraz mogą je wypożyczać w lokalnych bibliotekach, o ile takowe wspierają nowy program.

 

Tablety szansą dla polskiego e-czytelnictwa?

Rozwój rynku e-czytników zależy od liczby dostępnych książek elektronicznych. Amazon oferuje ich niemal milion, w Polsce mamy do dyspozycji zaledwie 10 tysięcy

 

Kobiety wolą czytniki, a mężczyźni - tablety

Po początkowym sukcesie wśród młodych mężczyzn, po czytniki książek i tablety coraz częściej sięgają także kobiety oraz osoby starsze - podaje opierając się na danych firmy Nielsen portal mediarun.pl .  

 

Kobiety wolą czytniki, a mężczyźni - tablety

Internet

Po początkowym sukcesie wśród młodych mężczyzn, po czytniki książek i tablety coraz częściej sięgają także kobiety oraz osoby starsze.

 

E-readery wypierają tablety

Rynek zagraniczny

Podczas gdy spadło tempo sprzedaży tabletów, ilość czytników książek elektronicznych wśród dorosłych Amerykanów uległa podwojeniu.

 

Tradycja i nowoczesność

E-book cafe? Tego jeszcze w Polsce nie było! Owszem, od czasu do czasu w większym mieście można spotkać klasyczne księgarnio-kawiarnie, gdzie picie małej czarnej idzie w parze z zajmującą lekturą książki papierowej. Inicjatorzy E-book cafe: Andrzej Wychowaniec i Krzysztof Leszczyński postanowili pójść krok dalej i ów pomysł rozwinąć. Na II Warszawskich Targach Książki stworzyli więc nastrojowy zakątek, w którym każdy może delektować się aromatyczną kawą, posłuchać dobrego jazzu i umilić sobie...

 

Tradycja i nowoczesność

E-book cafe? Tego jeszcze w Polsce nie było! Owszem, od czasu do czasu w większym mieście można spotkać klasyczne księgarnio-kawiarnie, gdzie picie małej czarnej idzie w parze z zajmującą lekturą książki papierowej. Inicjatorzy E-book cafe: Andrzej Wychowaniec i Krzysztof Leszczyński postanowili pójść krok dalej i ów pomysł rozwinąć. Na II Warszawskich Targach Książki stworzyli więc nastrojowy zakątek, w którym każdy może delektować się aromatyczną kawą, posłuchać dobrego jazzu i umilić sobie...

 

Tradycyjna, papierowa książka umiera na naszych oczach

Śmierć jest mała, elegancka, kwadratowa, niewiele większa od samej książki i jeździ pociągiem, metrem, a czasami nawet autobusem. Nazywa się Nook albo Kindle, jest małym płaskim ekranem, na którym pojawiają się strony książek, które w niektórych modelach można nawet przewijać jak w prawdziwej książce.  

 

IDC: prawe 2 mln e-czytników sprzedanych w regionie EMEA w 2010 r.

Rynek zagraniczny

W ubiegłym roku w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) sprzedano ponad 1,9 miliona e-czytników.

 

E-czytelnicy czekają na tani czytnik

Wydawnictwa

W tym tygodniu obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej. "Polski rynek e-booków wciąż raczkuje, to na razie margines rynku książki. Przełomu można się spodziewać po wprowadzeniu taniego czytnika e-booków" - uważa Łukasz Gołębiewski z Biblioteki Analiz.

 

Zapraszamy na stronę Bezkartek.pl

Księgarnie

Bezkartek.pl to pierwsza oferta na polskim rynku, która dostarcza w jednym miejscu zarówno czytniki jak i e-booki.

 

Czytniki e-książek – chwilowa moda czy przyszłość?

Wydawnictwa

Elektroniczne książki są coraz popularniejsze. Wzrastającemu zapotrzebowaniu na e-booki towarzyszy popyt na urządzenia umożliwiające ich czytanie. Czytniki e-booków są jedną z najprężniej rosnących gałęzi rynku RTV.

 

Onyx Boox X60 - elegancki czytnik e-booków

Internet

W ofercie Vobis pojawił się właśnie nowy czytnik elektronicznych książek - Onyx Boox X60. Atutami urządzenia są: 6-calowy ekran e-ink oraz atrakcyjna wizualnie obudowa (czarna, z eleganckimi zielonymi dodatkami).

 

Gartner: w 2010 r. sprzedanych zostanie 6,6 miliona e-czytników

Rynek zagraniczny

W bieżącym roku na całym świecie ma zostać sprzedanych 6,6 miliona e-czytników - o 79,8 proc. więcej niż w roku 2009 (3,6 mln).

 

Empik przekłada premierę OYO

Księgarnie

Zaplanowany debiut czytnika e-booków przygotowany przez EMPIK został przesunięty o tydzień. - Premiera czytnika OYO na polskim rynku odbędzie się 24 listopada.

 

"Wprost" na e-czytnikach

Internet

Dzięki platformie Legimi tygodnik "WPROST" jest już dostępny na e-czytnikach. Oferta dostępu do „WPROST”, jednego z wiodących ogólnopolskich tygodników, w cyfrowej prenumeracie będzie gratką dla wszystkich czytelników e-prasy i entuzjastów nowinek technologicznych.

 

Teraz książki się e-czyta

Internet

Empik zaprasza na cykl otwartych konferencji o nowej formie czytelnictwa. Chcesz się dowiedzieć co to jest ebook, epapier, eczytnik? Przyjdź do Empik Junior w Warszawie.

 

Polski rynek e-booków coraz silniejszy

Wydawnictwa

W październiku do grona 55 wydawnictw współpracujących z Virtualo dołączyli kolejni doskonale znani wydawcy: Prószyński i Ska, Wydawnictwo Literackie, Fabryka Słów , Insignis oraz Fox Publishing. Oferta Fabryki Słów, Fox Publishing oraz Insignis jest już dostępna on-line, wkrótce Czytelnicy będą mogli cieszyć się również tytułami z pozostałych dwóch wydawnictw. Oznacza to, że do końca roku oferta e-booków i audiobooków Virtualo będzie wynosić ponad 7 000 tytułów, co stanowi największą bazę...

 

Blogi na e-czytnikach Legimi

Legimi - jako pierwsza e-księgarnia w Europie, a druga na świecie - z początkiem października 2010 uruchomiła bezpłatną usługę dostarczania treści blogów na e-czytniki w ramach swojej platformy.

 

Polscy wydawcy przekonują się do iPada

Wersję mobilną dla tabletu Apple uruchomił właśnie tygodnik Newsweek. W ubiegłym tygodniu wersją na iPada pochwaliła się Wirtualna Polska. Mimo że urządzenie nie jest jeszcze w oficjalnej sprzedaży w Polsce, notuje już 5,6 procent udziału w rynku.

 

E-booki na e-czytnik od czołowych wydawnictw

Nowości

Klasyka Virtualo - pierwsza kolekcja w formacie ePUB w Polsce Kolekcja 2 600 tytułów polskiej i zagranicznej klasyki na e-czytnik już wkrótce on-line.

 

E-booki na e-czytnik od czołowych wydawnictw

Księgarnie

Świat Książki, WAB, Zysk i Ska, Runa, Nasza Księgarnia, Znak oraz 25 innych wydawnictw wprowadza do swojej oferty e-booki w formacie ePUB, które są przeznaczone na e-czytniki.

 

iPad zdominował światowe media

Rynek zagraniczny

Parę dni po premierze najnowszego cacka Apple'a okazuje się, że ich najnowszy produkt cieszy się tyle ogromnym zainteresowaniem (300 tys. sprzedanych Ipadów w jeden dzień!), co wywołuje prawdziwą lawinę komentarzy czy analiz. Wybraliśmy najciekawsze z nich - z polskiej sieci.

 

Jak zamienić komórkę w czytnik książek?

Internet

W ciągu ostatnich 3 lat sprzedano w Polsce ponad 3 miliony smartfonów. Poniższy artykuł napisałem z myślą o ich właścicielach, którzy być może zastanawiają się, co można zrobić, żeby na swoim urządzeniu dało się czytać książki.

 

W Polsce błyskawicznie pojawia się konkurencja dla iPada

Wydarzenia

iPad nie ujrzał jeszcze światła dziennego a konkurencyjny rynek czytników rozgrzewa się do czerwoności. Wprowadzony na rynek jako pierwszy czytnik eClicto otrzymał właśnie konkurencję. Do oferty dystrybucyjnej sieci Komputronik weszły 4 modele czytników: iriver Story, BeBook One, BeBook Mini oraz Vedia Digital EBook.

 

Sony - dwa nowe czytniki książek

Internet

Konkurencja dla Kindle ciągle się powiększa. We wtorek Sony ogłosiło dwa nowe czytniki e-booków, które mają być o 100 dolarów tańsze od produktu Amazona.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.