RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

MEN do końca maja ma podjąć decyzję ws. rządowego podręcznika.

Wydawnictwa

W resorcie edukacji narodowej toczy się dyskusja na temat rządowego podręcznika. – W maju musimy podjąć decyzję dotyczącą tego, co dalej z podręcznikiem drukowanym w ministerstwie.

 

Bonda, King, Murakami i Miłoszewski w zasięgu ręki!

Biblioteki

Przypominamy, iż od 14 stycznia czytelnicy Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej uzyskają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów - z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii.

 

List otwarty Polanglo do Ministrów w sprawie darmowego podręcznika

Prezentujemy list otwarty skierowany do ministrów: Beaty Szydło, Anny Zalewskiej i Piotra Glińskiego przedstawiający punkt widzenia środowiska księgarskiego w sprawie darmowego podręcznika.

 

Darmowy podręcznik "Nasza szkoła" dla 3-klasistów: Pierwsze części już dostępne

Wydawnictwa

• MEN opublikowało pierwsze części darmowego podręcznika dla trzecioklasistów "Nasza szkoła". • Resort czeka na opinie w sprawie podręcznika. • Konsultacje społeczne potrwają do 9 lutego.

 

Legendy polskie w nowej wersji od Allegro

Nowości

Sześć opowiadań inspirowanych polskimi legendami autorstwa Łukasza Orbitowskiego, Roberta Wagnera, Kuby Małeckiego, Elżbiety Cherezińskiej, Rafała Kosik, Radka Raka w darmowym e-booku do ściągnięcia na allegro.

 

Legendy polskie w nowej wersji od Allegro

Sześć opowiadań inspirowanych polskimi legendami autorstwa Łukasza Orbitowskiego, Roberta Wagnera, Kuby Małeckiego, Elżbiety Cherezińskiej, Rafała Kosik, Radka Raka w darmowym e-booku do ściągnięcia na allegro.

 

Bezpłatny podręcznik, Nasza szkoła: dystrybucja zakończona

Wydarzenia

Do prawie 12 tys. szkół podstawowych trafił ponad 1 mln egzemplarzy bezpłatnego podręcznika "Nasza szkoła

 

Podatnik sfinansuje rodzicom darmowe podręczniki

Wydarzenia

Rządowe podręczniki w pierwszej i drugiej klasie szkoły podstawowej, rządowe pieniądze na zakup książek dla uczniów w czwartej klasie podstawówki i pierwszej klasie gimnazjum. Rodzice ponad 1,5 miliona uczniów w te wakacje nie będą musieli kupować podręczników swoim pociechom.

 

Kto dostanie darmowe podręczniki?

Wydarzenia

Do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów jeszcze przed końcem roku szkolnego trafi plakat, który przypomina rodzicom harmonogram reformy podręcznikowej.

 

Książka napisana przez trzystu czytelników?

Internet

W Światowy Dzień Książki ma miejsce niezwykłe czytelnicze przedsięwzięcie. Serwis lubimyczytać.pl wydaje darmowego ebooka – zbiór 48 wywiadów z autorami przeprowadzonych przez 325 użytkowników serwisu.

 

Ruszają przygotowania do drugiej części darmowego podręcznika dla drugoklasistów

Wydarzenia

Zaułek słówek, inspiracje do tworzenia klasowej gazety, teksty przyrodnicze - to m.in. znajdzie się w przygotowanej dla drugoklasistów kolejnej części elementarza "Nasza szkoła".

 

„Nasz elementarz” raczej ich niż nasz. Nauczyciele go nie chcą

Wydarzenia

Zdecydowana większość nauczycieli chce jak najszybszego powrotu do rozwiązania, w którym sami wybierali podręcznik. Większość pedagogów sądzi, że wprowadzenie do szkół rządowego podręcznika będzie miało fatalne skutki.  

 

Poślizg z darmowym podręcznikiem. Do gimnazjów trafi dopiero w październiku

Wydawnictwa

Czwartoklasiści i uczniowie pierwszych klas gimnazjów dostaną książki w październiku. Taki może być efekt wprowadzanej przez ministerstwo edukacji reformy.

 

Po 25 latach kończy działalność wydawnictwo edukacyjne ŻAK

Wydawnictwa

Po prawie 25 latach wydawania podręczników i materiałów edukacyjnych z rynku znika Wydawnictwo Edukacyjne "Żak". "Wprowadzone przez państwo przepisy spowodowały, iż brak jest perspektyw dla działalności wydawniczej w formie, w jakiej dotychczas ją prowadziliśmy" - podaje w komunikacie zarząd wydawnictwa.  

 

Jest już rządowy podręcznik dla klas II w podstawówkach

Wydawnictwa

Resort edukacji przedstawił podręcznik „Nasza szkoła” dla uczniów klas II szkół podstawowych. Minister edukacji zwróciła uwagę, że w odróżnieniu od podręcznika dla pierwszoklasistów będzie on miał wyodrębnioną część matematyczną.

 

Druga część elementarza w 12 tys. szkół

Zakończyła się dystrybucja drugiej części "Naszego elementarza". Ponad 550 tysięcy egzemplarzy trafiło do prawie 12 tysięcy szkół w całej Polsce.

 

Bp Mendyk krytycznie o rządowym elementarzu

Wydarzenia

Infantylizm tekstów i pomijanie wartości chrześcijańskich - to tylko niektóre zastrzeżnia wobec "Naszego Elementarza". Bp Marek Mendyk przedstawił biskupom ocenę darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów podczas trwającego w Warszawie 366. zebrania plenarnego Episkopatu Polski.    

 

Ingerencja rządu w rynek podręczników obniży jakość edukacji?

Ingerencja rządu w rynek podręczników może skutkować obniżeniem jakości edukacji – tak wynika z doświadczeń Węgrów i Norwegów. Tam podobnie jak w Polsce rząd zdecydował się przejąć rolę profesjonalnych wydawców.

 

Trzecia część "Naszego Elementarza" zatwierdzona do użytku szkolnego

Kolejna część darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów uzyskała dziś (10 września) akceptację minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

 

Wydawnictwo Esprit - pobierz ebook "Hyperversum" Za darmo!

Wydawnictwa

Takiej promocji jeszcze nie było (i już nie będzie)! Przez najbliższy tydzień z platformy www.ebookpoint.pl można pobrać ebooka 1 części niesamowitej opowieści "Hyperversum" ZA DARMO, a "Hyperversum 2" już 50% taniej!

 

Darmowe podręczniki są, ale nie do używania na lekcjach

Wydawnictwa

Część podstawówek osobliwie obchodzi się z rządowym elementarzem, np. chowa go w bibliotekach, "by się nie zniszczył", a uczniom każe drukować strony na kolejne lekcje. MEN apeluje do rodziców: Nie dajcie się oszukać.

 

Darmowy podręcznik - podsumowanie dotychczasowych prac

Od 1 września w 97 proc. szkół w Polsce dzieci będą uczyły się z "Naszego elementarza". Darmowy podręcznik dla pierwszaków to realizacja zapowiedzi premiera Donalda Tuska ogłoszonej w styczniu 2014 r.

 

Koniec elementarza. W internecie można obejrzeć i zrecenzować IV część

Wydawnictwa

Maj i czerwiec – to miesiące, w których pierwszoklasiści będą się uczyć z ostatniej, czwartej części „Naszego elementarza”. Można ją obejrzeć i zrecenzować na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl

 

11,5 tys. podstawówek zamówiło "Nasz elementarz"

Wydawnictwa

11 413 publicznych i 632 niepublicznych szkół podstawowych zamówiło bezpłatne rządowe podręczniki "Nasz elementarz" dla pierwszoklasistów - wynika z informacji resortu edukacji. Darmowych podręczników nie zamówiło 52 publicznych podstawówek.

 

Konsultacje kolejnej część "Naszego elementarza"

Wydarzenia

45,7 tys. osób obejrzało w internecie trzecią część "Naszego elementarza" - bezpłatnego podręcznika dla pierwszoklasistów; uwagami o książce, z której najmłodsi uczniowie będą korzystać w nowym roku szkolnym, podzieliło się ponad 140 osób - informuje MEN.

 

Nie wszystkie śląskie szkoły chcą mieć darmowy podręcznik

Wydawnictwa

46 spośród 1249 szkół publicznych i niepublicznych w woj. śląskim nie zamówiło darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Odsetek placówek, które zrezygnowały z tej możliwości, jest niewielki - powiedziała rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Wietrzyk.

 

UOKiK sprawdza rynek podręczników szkolnych

Prawo

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów analizuje rynek książek, w tym podręczników szkolnych. To postępowanie w związku z wprowadzaniem od września bezpłatnych podręczników dla najmłodszych uczniów. Wstępne dane w tej sprawie UOKiK ma przedstawić we wrześniu.

 

MEN: rozpoczęto dystrybucję pierwszej części "Naszego elementarza"

Wydarzenia

Rozpoczęto dystrybucję pierwszej części, przygotowanego na zlecenie MEN, podręcznika dla uczniów I klas szkół podstawowych "Nasz elementarz"; zamówione przez szkoły egzemplarze powinny dotrzeć do nich najpóźniej 22 sierpnia - poinformował w środę resort edukacji.

 

Wydawnictwa zyskały na darmowym podręczniku?

Wydawnictwa

Kiedy rząd obiecał darmowe podręczniki dla pierwszoklasistów, wydawcy wieszczyli poważne kłopoty finansowe, a być może nawet upadek części branży.

 

MEN: Kuratorzy dostarczą darmowe podręczniki przed 1 września

Wydarzenia

Pierwsza część przygotowywanego na zlecenie MEN podręcznika "Naszego elementarza" na pewno trafi do szkół podstawowych przed 1 września 2014 r., dostarczenie jej zostało powierzone kuratorom oświaty - poinformowała rzeczniczka prasowa MEN Joanna Dębek..

 

Nadal nie wiadomo, kto dostarczy darmowe podręczniki do szkół

Wydawnictwa

o końca sierpnia do szkół powinny trafić darmowe podręczniki. Ale ministerstwo nie wie, kto je dostarczy.

 

"Nasz elementarz" także w wersji dla niepełnosprawnych

Wydawnictwa

- Każda z czterech części przygotowywanego na zlecenie MEN "Naszego elementarza" zostanie zaadaptowana do potrzeb uczniów niepełnosprawnych - poinformował wiceminister edukacji Tadeusz Slawecki. Będą to adaptacje dla dzieci niewidomych, niesłyszących i z innymi dysfunkcjami.

 

WSiP zwolni 73 osoby

Wydarzenia

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zdecydowały, że zwolnią mniej pracowników niż wcześniej planowano; pracę stracą 73 osoby - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy firmy Jarosław Matuszewski. Zwolnienia mają związek ze zmianami prawa dotyczącymi darmowych podręczników.

 

Darmowy podręcznik to wielki kicz

Prawo

Druga część rządowego podręcznika dla pierwszaków pod względem polityki równościowej nie ma sobie równych, ale estetyka to nadal wielki kicz.

 

Druga część darmowego podręcznika już dostępna

Prawo

Naszelemenatrz.men.gov.pl - to na tej stronie opublikowana została druga część "Naszego Elementarza", darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów.

 

Uczniowie będą stopniowo zaopatrywani w bezpłatne podręczniki

Wydarzenia

Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Zakłada ona stopniowe zaopatrzenie uczniów w bezpłatne podręczniki szkolne, począwszy od września tego roku. Od 2017 r. będą mogli korzystać z nich wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów.

 

Nowelizacja o bezpłatnych podręcznikach bez poprawek

Prawo

Senacka komisja nauki, edukacji i sportu nie zgłosiła poprawek do nowelizacji dotyczącej podręczników szkolnych. Przewiduje ona, że od 2017 r. z bezpłatnych podręczników będą mogli korzystać wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów.

 

ŚZGiP: darmowe podręczniki tak, ale nie w tym roku

Prawo

Samorządowcy mają obawy, że dotacja na zakup podręczników nie zostanie przekazana przed 1 września br i będą musieli pokryć zakup książek z gminnych budżetów. Apelują, by zmiana w systemie oświaty weszła w kolejnym roku szkolnym.

 

Wydawcy nie mają szans z rządowym podręcznikiem

Wydawnictwa

- Rządowy elementarz od dwóch tygodni jest w drukarni, a niektórzy wydawcy już przygotowali do niego ćwiczenia. Walka o rząd nauczycielskich dusz i ponad 20 mln zł właśnie się rozpoczęła.

 

Pierwsza część poradnika do "Naszego elementarza" w internecie

Wydawnictwa

Pierwsza część "Poradnika dla nauczyciela klasy pierwszej szkoły podstawowej" została opublikowana przez MEN w internecie. Publikacja jest materiałem pomocniczym dla nauczycieli, którzy będą pracować z przygotowanym na zlecenie resortu "Naszym elementarzem".

 

Sejm zdecydował: od września darmowy podręcznik dla pierwszaków, od 2017 roku dla wszystkich uczniów

Prawo

Sejm przyjął nowelizację ustawy o oświacie dot. podręczników szkolnych. Nowela przewiduje, że od września 2014 r. z bezpłatnych podręczników korzystać będą uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych, a od 2017 r. wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów.

 

List otwarty: Andrzej Nowakowski do Rafała Grupińskiego

Do naszej redakcji trafił list otwarty, jaki wystosowała Andrzej Nowakowski, dyrektor wydawnictwa Universitas do Rafała Grupińskiego, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Treść listu publikujemy poniżej.

 

Przez rząd pracę może stracić kilka tysięcy osób

Wydarzenia

WSiP rozpoczynają procesu zwolnień grupowych. W wyniku bezkompromisowych działań rządu pracę w ciągu najbliższych lat może stracić nawet kilka tysięcy osób w całej branży wydawniczej.

 

Wydawcy: rządowy podręcznik jest plagiatem

Wydawnictwa

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne informują, że zaprezentowana w kwietniu przez MEN pierwsza część „Naszego elementarza” to w dużym stopniu kopia m.in. dwóch podręczników WSiP.

 

O darmowych podręcznikach w podkomisji

Prawo

Rządowy projekt wprowadzający bezpłatne podręczniki do szkół został skierowany do prac w sejmowej podkomisji - zdecydowali we wtorek posłowie sejmowej komisji edukacji. Prace w komisji nad projektem, zgodnie z przyjętym harmonogramem, mają zakończyć się 23 maja.

 

Błędy w darmowym podręczniku dla pierwszoklasistów?

Wydawnictwa

Fragment darmowego podręcznika znalazł się na stronie MEN i już pojawiają się pierwsze zarzuty pod jego adresem. Jak na razie są to jednak uwagi dotyczące m.in. tego, że szkoła przedstawiana jest zbyt idealnie czy pojawienia się w podręczniku postaci ojca, podczas gdy 1/3 dzieci wychowuje się tylko z matką i mogą w związku z tym poczuć się skrzywdzone.

 

Darmowe podręczniki stały się kiełbasą wyborczą?

Wydawnictwa

Wszystkie kluby opowiedziały się za dalszymi pracami nad projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty dotyczącym podręczników szkolnych. Opozycja, mimo wątpliwość wobec niektórych zapisów projektu, podkreśliła, że najważniejszy jest jego cel - darmowy podręcznik.

 

Dlatego podręczniki powinny być różne? Ponieważ każde dziecko jest wyjątkowe

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Kto najlepiej wie, w jaki sposób pisze się podręczniki i dlaczego przy tworzeniu narzędzi edukacyjnych nie jest wskazany pośpiech?

 

Minister edukacji: po podręcznikach będzie czas na zawodówki

Wydarzenia

Czas odbudować szkolnictwo zawodowe. Muszę tylko wysłać sześciolatki do szkoły, napisać podręcznik. Szkolnictwem zawodowym chciałabym się zająć w roku 2015

 

Pierwsza część podręcznika "Nasz Elementarz" - do konsultacji

Wydawnictwa

Pierwsza część podręcznika "Nasz Elementarz" trafiła w czwartek do konsultacji społecznych - poinformowała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Z nowego bezpłatnego podręcznika od września będą korzystać uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych.

 

Lorek: Darmowy podręcznik to szansa na zmianę polskiej edukacji

Wydawnictwa

To dla mnie szansa na zmianę polskiej edukacji - powiedziała w środę 16 kwietnia główna autorka bezpłatnego podręcznika Maria Lorek. Dodała, że każdy podręcznik może się spotkać z krytyką i liczy się z tym, że ten może zostać jej poddany "najsilniej".

 

Prezentacja darmowego podręcznika dla pierwszaków

Wydawnictwa

Minister Edukacji Narodowej zapewniła, że rodzice dzieci, których od września pójdą do szkoły nie będą musieli płacić za podręczniki. Pierwsza część prac nad darmowymi materiałami edukacyjnymi jest już wykonana. 17 kwietnia zostanie ona zaprezentowana publicznie.

 

Podręcznikowy problem gmin

Wydarzenia

Pierwszoklasiści rozpoczynający naukę 1 września, będą korzystali z darmowego podręcznika.Za wszystko zapłaci państwo, które w kolejnych latach planuje dostarczyć bezpłatne podręczniki także uczniom klas II i III. Docelowo reforma podręcznikowa zakłada darmowe książki dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów.

 

MEN nie chce informować o kosztach darmowego podręcznika

Wydawnictwa

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie chce podać informacji dotyczących kosztów przygotowania darmowego podręcznika. Chodzi w szczególności o wynagrodzenie dla osób, które podjęły się napisania tego elementarza

 

Darmowe podręczniki bez rządowego monopolu

Wydawnictwa

Z analiz Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki wynika, że za środki, które rząd zamierza przeznaczyć na podręcznikową reformę, w tym m.in. na stworzenie własnego podręcznika, można mieć gotowe, sprawdzone i obszerniejsze materiały edukacyjne profesjonalnych wydawców.

 

Wybrano współautorkę podręcznika dla pierwszoklasistów

Wydawnictwa

Lidia Wollman – doktor nauk humanistycznych, ekspert w zakresie nauczania początkowego, autorka kilkudziesięciu publikacji dla uczniów i nauczycieli – jest współautorką przygotowywanego darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów.

 

Ile samorządy będzie kosztował darmowy podręcznik?

Wydawnictwa

Zdaniem samorządowców rady pedagogiczne nie powinny mieć możliwości wyboru podręcznika innego niż rządowy. - Wybór alternatywnego podręcznika będzie uzależniony od zgody organu prowadzącego szkoły – uspokaja resort edukacji.

 

Kluzik-Rostkowska: podręczniki są drogie, powinny być wieloletnie

Wydawnictwa

Podręczniki są drogie, powinny być wieloletnie - podkreślała na czwartkowym spotkaniu z wydawcami minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Wydawcy chcą stworzenia wspólnie z MEN grupy roboczej, która zajęłaby się m.in. dopracowaniem koncepcji reformy podręczników

 

Prezydent Komorowski podpisał nowelę ustawy ws. bezpłatnego podręcznika

Prawo

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek nowelizację ustawy o systemie oświaty, która otwiera Ministerstwu Edukacji Narodowej drogę do przygotowania bezpłatnych podręczników dla najmłodszych uczniów.

 

MEN powinien określić warunki dot. bezpłatnego podręcznika

Prawo

- Możliwość wydania przez MEN rozporządzenia określającego warunki jakie muszą spełniać bezpłatne podręczniki dla uczniów - zawiera poprawka zgłoszona w środę przez senatorów PiS do nowelizacji otwierającej MEN drogę do przygotowania bezpłatnych podręczników dla najmłodszych uczniów.

 

Dobra edukacja za 2 złote?

Wydawnictwa

Polska Izba Książki pozytywnie ocenia działania rządu dążące do zapewnienia uczniom dostępu do bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych.

 

Wydawcy: darmowy podręcznik zachwieje polskim rynkiem edukacyjnym

Wydawnictwa

Darmowy podręcznik przygotowywany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zachwieje polskim rynkiem wydawnictw edukacyjnych - uważają eksperci. Ich zdaniem dla małych i średnich wydawnictw może to oznaczać upadek, a duże ograniczą inwestycje i innowacyjność do minimum.

 

Już w tym roku pierwszaki dostaną bezpłatny podręcznik

Wydawnictwa

Po wprowadzeniu przygotowanych przez nas zmian podręczniki - z punktu widzenia rodziców będą darmowe - powiedziała w trakcie konferencji prasowej minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. - Dzisiaj projekt trafia do konsultacji społecznych. Zmiany zaczynamy w 2014 r. Do trwałej zmiany dojdziemy w 2017 r - dodała.

 

Rząd dysponuje darmowym elementarzem

Wydarzenia

Jak donosi "Gazeta Wyborcza” Ministerstwo Edukacji Narodowej dysponuje darmową, łatwą do pobrania z internetu i kolorową książką, czyli dokładnie taką jaki ma być darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów. Jest to zestaw "Włącz Polskę” przeznaczony dla Polaków za granicą

 

MEN zleci opracowanie i wydanie podręcznika szkolnego

Prawo

- MEN będzie mógł zlecać opracowanie i wydanie podręcznika szkolnego - taki zapis będzie we wtorek 18 lutego przedmiotem prac sejmowej komisji edukacji. Komisja rozpatrzy w tej sprawie pilny rządowy projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

 

MEN nie ma czasu na opracowanie dobrego podręcznika

Wydawnictwa

Nie ma szans, by do września bieżącego roku przygotować dobry darmowy podręcznik - twierdzi Krystyna Łybacka, była minister edukacji

 

Posłowie: Pomysł darmowego podręcznika jest spóźniony

Wydawnictwa

MEN zapowiada darmowy podręcznik dla uczniów I klasy od września 2014 roku. Premier Donald Tusk podkreśla, że troską rządu jest zmniejszenie wydatków rodziców na edukację ich dzieci. Szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska mówiła, że jest już projekt ustawy w tej sprawie.

 

Rząd chce zmniejszenia wydatków rodziców na edukację; będzie darmowy podręcznik

Wydawnictwa

MEN zapowiada darmowy podręcznik dla uczniów I klasy od września 2014 roku. Premier Donald Tusk podkreśla, że troską rządu jest zmniejszenie wydatków rodziców na edukację ich dzieci. Szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska w sobotę mówiła, że jest już projekt ustawy w tej sprawie.

 

Premier obiecał darmowy podręcznik. Skończy się na obietnicach?

Wydawnictwa

Premier obiecał darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów. Wydaje się, że wyjdzie, jak zwykle, bo do tego pomysłu zastrzeżeń ma coraz więcej instytucji. Przeciw jest nawet nowy minister finansów.

 

Polska Izba Książki: Wybór podręcznika to zaleta, a nie wada systemu edukacji

Wydarzenia

Polska Izba Książki z zaskoczeniem przyjęła deklarację premiera Donalda Tuska, który zapowiedział wprowadzenie jednego, darmowego podręcznika do klas I.

 

Zniżki na podręczniki z Plusem na kartę

Wydarzenia

Od 19 sierpnia 2013 roku użytkownicy Plus na Kartę mogą korzystać z 11 proc. rabatu na zakup podręczników szkolnych w sklepie internetowym Merlin.pl

 

Publikacja "BIBLIOCAMP BLOGI/ KSIĄŻKI/ LUDZIE" -

Biblioteki

To pierwsza publikacja elektroniczna wydana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Znajdziecie w niej porady dla czytelników i autorów startujących blogów, informację o tym jak internet zmienił rynek wydawniczy, trochę rozważań teoretycznych oraz garść inspiracji jak radzić sobie na własnym blogowym podwórku czy wydać własną książkę wykorzystując crowdfunding.

 

Więcej darmowego Internetu we Wrocławiu

Internet

Aktualnie we Wrocławiu z miejskiego Internetu można korzystać w 50 punktach. Władze miasta zapowiadają, że niebawem dostęp do sieci znacząco się rozszerzy. O jakie lokalizacje?

 

UKE interweniuje: Jednak będzie darmowy internet?

Internet

Wygląda na to, że Anna Streżyńska nie pozwoli wykiwać Polaków. Darmowy dostęp do sieci, zapewniany przez firmę Solorza-Żaka, będą mieć nie tylko mieszkańcy Warszawy i okolic, którzy wpłacili 55 zł.

 

Darmowy Internet nadzieją Polaków na 2011 rok

Internet

Kilka dni temu prezentowaliśmy wyniki, które wskazują, że Amerykanie nie wyobrażają sobie życia bez Internetu. Okazuje się, że także dla Polaków Internet staje się najważniejszy i chcą mieć do niego darmowy dostęp w miejscach publicznych.

 

Darmowy internet w polskich bibliotekach

Biblioteki

Bezpłatny internet zostanie podłączony na trzy lata we wszystkich publicznych bibliotekach, w pierwszej kolejności w najmniejszych i najbiedniejszych. Porozumienie w tej sprawie podpisano w Warszawie.

 

Twitter się kończy, nim zaczął zarabiać

Internet

Gdyby Twitter miał zapłacić za to, że tak wiele się o nim mówi w mediach, musiałby wyciągnąć z kieszeni 50 mln dol. miesięcznie.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.