RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Piractwo ebooków w Polsce. Zaproszenie na debatę online - 14 marca 2016, godz.12:00

Internet

Serdecznie zapraszamy w imieniu firmy Virtualo do udziału w debacie online "Piractwo ebooków Polsce. Czy da się skutecznie walczyć z rosnącą plagą?", która rozpocznie się: 14 marca 2016 o godz. 12:00. Debatę poprowadzi Anna Dziewit-Meller.

 

Olga Tokarczuk i atak związany z jej wypowiedzią o Polakachh

Wydarzenia

Tegoroczna laureatka Nike Olga Tokarczuk nadal spotyka się z atakami hejterów i groźbami karalnymi z powodu wypowiedzi, w której skrytykowała stosunek Polaków do Żydów i mniejszości narodowych.

 

Inwestycja w kulturę jest długofalowa - wypowiedź minister kultury

Wydarzenia

Emitujemy wypowiedź prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas debaty pt. „Kultura i rozwój. Dylematy samorządów", która odbyła się w ramach 12 Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu - 13.06.2015.

 

Debata "Dziedzictwo Sprawiedliwych wśród narodów świata - przesłanie dla współczesnych"

Wydawnictwa

Fundacja Instytut Studiów Strategicznych, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Centrum Edukacyjne IPN Przystanek historia im. Janusza Kurtyki zapraszają na debatę panelową „Dziedzictwo Sprawiedliwych wśród narodów świata – przesłanie dla współczesnych” połączoną z promocją książki Mateusza Szpytmy „Sprawiedliwi i ich świat”.

 

6.WTK - więcej niż Targi

Przed nami 6.Warszawskie Targi Książki, których tegorocznym gościem honorowym jest Francja, a oprócz licznego grona francuskich wydawców, pisarzy i agentów literackich powitamy 850 wystawców z Polski i 28 innych krajów:

 

Odpowiedź Empiku na list artystów

Szanowni Państwo,   Dziękuję za list – z uwagą zapoznałam się z jego treścią i odbieram go jako konstruktywną opinię.   Jesteśmy w momencie opracowywania strategii na najbliższe lata i głos artystów oraz ludzi kultury jest dla nas bardzo istotną wskazówką na drodze do pozytywnych zmian.

 

Piotr Zychowicz kontra Bronisław Wildstein

Wydawnictwa

Zapraszamy na debatę "Między honorem a polityką realną" z udziałem Piotra Zychowicza i Bronisława Wildsteina. Prowadzącym będzie Paweł Lisicki.

 

Ile kosztuje pół kilo książki? Debata o wydawnictwach, księgarniach i książkach

Wydawnictwa

Kto książki wydaje? Kto je sprzedaje? A kto na tym zarabia? Już 12 maja, w poniedziałek o 19:00 kolejna debata z cyklu STUDIOTOK: Ile kosztuje pół kilo książki? Debata o wydawnictwach, księgarniach i książkach.

 

Zapraszamy we wtorek, 8 IV na debatę "Dyplomata, czyli szpieg?

Wydarzenia

Zapraszamy Państwa we wtorek (8 IV) na debatę "Dyplomata, czyli szpieg?", która odbędzie się w stołecznym centrum edukacyjnym IPN (ul. Marszałkowska 21/25), początek o godz. 17:30.

 

Nowość wydawnictwa Libron: "Kim pan jest, profesorze Foucault? Debaty, rozmowy, polemiki Michel Foucault

Nowości

Wydawnictwo naukowe Libron poleca Państwa uwadze pierwszy tom pism wybranych Michela Foucaulta pt. "Kim pan jest, profesorze Foucault?" stanowiący wybór dwudziestu czterech esejów, rozmów, wywiadów i polemik filozofa, które po raz pierwszy pojawiają się w przekładzie na język polski.

 

21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Wydarzenia

Język polski jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Dzisiaj z okazji święta języka ojczystego w Pałacu Prezydenckim odbędzie się debata „Co nam zostało z zaginionych słów?”, w radiowej Jedynce będzie można posłuchać o zawiłościach współczesnego polszczyzny. Z kolei Biblioteka Śląska świętuje.. rozdając książki.

 

Dyskusja o ustawie o książce w Dwójce

Prawo

Debata na temat regulacji na rynku książki trwa. – Ta ustawa zadecyduje o tym, czy będziemy nowoczesnym społeczeństwem czytelniczym – mówiła w Dwójce Małgorzata Staniewicz ze Stowarzyszenia "Zmowa". – Przepisy nie wychowają czytelników. Po tylu latach zaniedbań czeka nas długi program odbudowy czytelnictwa – odpowiadała Beata Stasińska z Wydawnictwa W.A.B.

 

Czytamy w Polsce - debata z udziałem Ministra Kultury

Wydarzenia

W ramach akcji "Czytamy w Polsce" 2 grudnia odbędzie się debata z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego "Co zrobić, żeby dzieci czytały. Głównym tematem będzie czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

 

Końca rynku książki nie będzie - dyskusja

Lubimyczytac.pl zaprasza na optymistyczną debatę na temat branży w piątek, 25 października na Targach Książki w Krakowie.

 

Zaproszenie na debatę "Jakie Mironalia 2014?"

Wydarzenia

W imieniu miłośników twórczości Mirona Białoszewskiego serdecznie zapraszamy na otwartą debatę na temat Mironaliów 2014, która odbędzie się 8. września o godz. 15.00 w klubokawiarni Obroty Rzeczy przy ul Tarczyńskiej 3 a.

 

Cała Polska czyta… pod chmurką!

Wydarzenia

Akcje bookcrossingowe, spotkania autorskie, debaty o książkach i literaturze i wielkie plenerowe czytanie w 25 miastach Polski. 23 kwietnia 2013 startuje kolejna edycja akcji “5 minut dla książki”.

 

Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza na debatę „Dylematy wzrostu gospodarczego”

Wydawnictwa

Dlaczego mimo rozkwitu technologii pracujemy ciężej i dłużej? Czemu nasze miasta są coraz brudniejsze i bardziej zatłoczone? Dlaczego jedzenie smakuje jak zmiksowany papier, pachnie tak samo i jest coraz droższe? Dlaczego płacisz za benzynę i prąd więcej niż rok temu?

 

E-podręczniki. Będzie porozumienie wydawców z rządem?

Wydawnictwa

W burzliwej debacie na temat wprowadzenia darmowych e-podręczników do polskich szkół zanosi się na przełom.

 

Problem politycznej jedności w Europie" - Spotkanie poświęcone książce Marka A. Cichockiego

Wydarzenia

Szanowni Państwo Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza na debatę „Europa na drodze do nowego eksperymentu (dez)integracyjnego” połączoną z promocją książki "Problem politycznej jedności w Europie".

 

Debata: Architekci do biblioteki!

Wydarzenia

Instytut Książki wraz z Warszawskim Oddział‚em Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich zaprasza na debatę " Architekci do bibliotek.O architekturze mał‚ych bibliotek i trudnym zadaniu godzenia formy z funkcjonalnością rozmawiać będą:    

 

Debata poświęcona Halinie Mikołajskiej w Teatrze Polskim

Wydarzenia

29 października, w poniedziałek, o godzinie 18.00, zapraszamy na IV Publiczną Debatę Otwartej Rzeczpospolitej i Teatru Polskiego dedykowaną Halinie Mikołajskiej, która była aktorką Teatru Polskiego i bohaterką książki Joanny Krakowskiej Mikołajska. Teatr i PRL.

 

Druga edycja debat "Polska i Rosja w Powiększeniu" - 15/10/2012

Wydarzenia

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Klub Powiększenie, serdecznie zapraszają na drugi sezon DEBAT CENTRUM. Debata inauguracyjna - 15 października 2012 r. (poniedziałek) godz. 18:00. - Mit Polaków na Kremlu.

 

Debata wokół książki "Ojciec- Nieświęty"

Wydawnictwa

16 września o godzinie 12:00 w krakowskim Teatrze Nowym odbędzie się spotkanie poświęcone książce Piotra Szumlewicza „Ojciec nieświęty. Krytyczne głosy o Janie Pawle II”.

 

Lato z przekladami i debata kogo tlumaczyć

Fundacja Europejskich Spotkań Pisarzy w ramach akcji "Lato z przekładami" inicjuje debatę "Kogo tłumaczyć".

 

Krytyka w czasach po-feministycznych

Fundacja Gender Center we współpracy z Instytutem Badań Literackich PAN zaprasza na spotkanie: "Krytyka w czasach po-feministycznych czy elegia po feminizmie? Wokół książki Krystyny Kłosińskiej Feministyczna krytyka literacka (2010)".

 

Debata "Przeszłość łączy czy dzieli? Tożsamości narodowe a proces zbliżenia państw"

Muzeum Historii Polski zaprasza na debatę „Przeszłość łączy czy dzieli? Tożsamości narodowe a proces zbliżenia państw”, która odbędzie się 23 maja br. o godz. 17 w Pałacu Staszica w Warszawie.    

 

Debata: Michael Walzer - Aleksander Kwaśniewski| 10 lat Krytyki Politycznej | 19.05

Szanowni Państwo, w sobotę 19 maja o godz. 18. 00 zapraszamy do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na drugą warszawską debatę z okazji dziesiątych urodzin pisma „Krytyka Polityczna”.

 

Debata nt. orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu ws. skargi katyńskiej

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia serdecznie zaprasza na DEBATĘ CO WYNIKA Z ORZECZENIA EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU PRAW CZŁOWIEKA W STRASBURGU WS. SKARGI KATYŃSKIEJ

 

PIK zaprasza na dyskusje o branży wydawniczej

Wydarzenia

Spotkanie 22.03.2012 r., godz. 13:00, w auli dawnej siedziby Bellony, Warszawa, ul. Grzybowska 77.

 

Przerażający kicz! Sztuka wobec zła

W czwartek, 1 marca w warszawskiej klubokawiarni Chłodna 25 odbędzie się debata pt. "Przerażający kicz! Sztuka wobec zła". W dyskusji udział wezmą Katarzyna Kasia, Monika Małkowska, Zbigniew Mikołejko, Paweł Śpiewak oraz Jacek Wakar. Poprowadzi ją szef działu "Czytając" w "Kulturze Liberalnej" Piotr Kieżun.

 

Prawo autorskie po ACTA - Debata w Zachęcie

Prawo, Internet

Tematem spotkania będzie przyszłość prawa autorskiego w Polsce. Podczas spotkania będziemy dyskutować o tym co się nie sprawdza w obecnym systemie prawnym.

 

"ACTA? Debata o wolności i własności" w Gdańsku

Prawo, Internet

W sobotę 4 lutego, w godz. 12-16, w Sali BHP w Gdańsku odbędzie się publiczna debata na temat ACTA. W dyskusji na temat wolności i własności udział wezmą Minister Administracji i Cyfryzacji, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, studenci, którzy zainicjowali zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie ACTA, a także przedstawiciele NGOs, eksperci i przedsiębiorcy z branży nowych technologii.

 

"Pisarz to tylko rzemieślnik?" - spotkanie i debata z M. Krajewskim

Formuły retoryczne: Marek Krajewski i dyskusja o literaturze popularne „Formuły retoryczne” to cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury oraz studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Do rozmowy zapraszamy czołowych polskich prozaików różnych pokoleń. Punktem wyjścia comiesięcznych dyskusji jest określona teza, którą nasi goście starają się obronić.  

 

"Pisarze i czasopisma literackie. Programy, tematy, wartości”

W programie imprezy sympozjum z udziałem Michała Jagiełły, Sergiusza Sterny-Wachowiaka, Anny Nasiłowskiej i Marcina Orlińskiego oraz debata panelowa.

 

Polsko-francuskie debaty publiczne w Willi Decjusza

Stowarzyszenie Willa Decjusza i Konsulat Francuski w Krakowie zapraszają na pierwszą z cyklu sześciu polsko-francuskich debat publicznych w Willi Decjusza, poświęconych zagadnieniom współczesnej Europie.

 

Garść nowości od Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk przygotowała dla swoich czytelników prawdziwą moc nowości wydawniczych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy kilka z nich.

 

Jan Józef Lipski - debata

8 XII 2010, o g. 19.00 w siedzibie "Gazety Wyborczej" (ul. Czerska 8/10, Warszawa) odbędzie się debata poświęcona Janowi Józefowi Lipskiemu z okazji wydania jego "Dzienników" (Więź-Instytut Dokumentacji i Studiów nad Literaturą Polską).

 

Zaproszenie na debatę - Michel Houellebecq

Michel Houellebecq, jeden z najbardziej poczytnych francuskich pisarzy na świecie, otrzymał Nagrodę Goncourtów.

 

Zaproszenie na debatę "Zło może urosnąć"

11 X 2010 o godz. 17.45 w Teatrze Polskim w Warszawie (Scena Kameralna, wejście od ul. Sewerynów), odbędzie się debata "Zło może urosnąć" dedykowana pamięci Marka Edelmana.

 

Wakacyjna debata - pogadajmy o poezji

W latach 90. poeci często spierali się o ważne, przede wszystkim literackie, problemy. Wystarczy wspomnieć dwugłos Krzysztofa Koehlera i Marcina Świetlickiego z 10. numeru "Brulionu", czy debatę "O poezji niezrozumiałej" sprowokowaną w "Tygodniku Powszechnym" przez tekst Jacka Podsiadły.

 

Wakacyjna debata: "Jak rozmawiać o poezji"

W latach 90. poeci często spierali się o ważne, przede wszystkim literackie, problemy. Wystarczy wspomnieć dwugłos Krzysztofa Koehlera i Marcina Świetlickiego z 10. numeru "Brulionu", czy debatę "O poezji niezrozumiałej" sprowokowaną w "Tygodniku Powszechnym" przez tekst Jacka Podsiadły.

 

Po co nam kultura? - debata

Wydarzenia

Porozumienie Obywatele Kultury wraz z Instytutem Obywatelskim zapraszają na debatę „Po co państwu kultura?”, która odbędzie się 17 czerwca o godz. 12 w Instytucie Teatralnym w Warszawie, przy ul. Jazdów 1.

 

Iwaszkiewicz. Remix - debata literacka

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa na debatę pt. “Iwaszkiewicz. Remix” poświęconą życiu i twórczości Jarosława Iwaszkiewicza.

 

Jaka będzie przyszłość reportażu?

„Res Publica Nowa” i Instytut Reportażu zapraszają na debatę o przyszłości reportażu. W jakim kierunku podąża współczesny reportaż? Czy jest jeszcze w Polsce zapotrzebowanie na ambitne reportaże, które pokazują to, co dotychczas nieodkryte i obce? Czy nasze zainteresowanie innymi zaspokajają seriale, reality show, internet i dostępne dla wszystkich podróże? Co dzisiaj pragnie pokazać reportaż? Jaka misja przyświeca jego twórcom?

 

Debata z okazji 30. rocznicy śmierci Jarosława Iwaszkiewicza

Zapraszamy Państwa w imieniu Organizatorów na debatę poświęconą życiu i twórczości Jarosława Iwaszkiewicza. Czy wiemy dziś, kim był Jarosław Iwaszkiewicz?

 

Krytyk na współczesnej scenie artystycznej

Sekcja polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA zaprasza na debatę poświęconą kondycji krytyki artystycznej.

 

Powstanie narodowa baza danych i dóbr kultury

Instytut Obywatelski 24 lutego organizuje pierwszą publiczną debatę - dowiedziała się "Rzeczpospolita". "Polska otwarta" - pod takim hasłem odbędzie się cykl konferencji przygotowanych przez think tank Platformy Obywatelskiej.

 

Być albo nie być poetą dzisiaj: debata

Trwa debata rozpisana przez Biuro Literackie. Co wynika dla poezji polskiej, jej czytelników oraz samych poetów z nagrody Nike dla tomu Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego?

 

24.XI - XVII Debata Tischnerowska

XVII Debata Tischnerowska przed Europejskim Kongresem Kultury. Instytut Nauk o Człowieku z Wiednia i Uniwersytet Warszawski zapraszają na debatę pt. "Rosja, Polska i wojna",

 

Roman Frydman, autor "Ekonomii wiedzy niedoskonałej" w Polsce

W imieniu Krytyki Politycznej zapraszamy na spotkania z prof. Romanem Frydmanem, współautorem "Ekonomii wiedzy niedoskonałej" (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Warszawa 2009), jednej najważniejszych książek ekonomicznych ostatnich lat. Poniżej zamieszczamy grafik spotkań.

 

XVI Debata Tischnerowska "Kryzys Kapitalizmu?"

W poniedziałek, 19 października 2009 o godz. 18:00 będzie miała miejsce XVI Debata Tischnerowska pt. "Kryzys Kapitalizmu?" z udziałem Jennifer Hochschild, która wykłada na Harvardzie na Wydziale Studiów Afrykańskich i Afro-Amerykańskich.

 

Debata „Terror i wolność” w bibliotece UW

„Kultura Liberalna”, „Res Publica Nowa”, Uniwersytet Warszawski i krakowskie Stowarzyszenie Willa Decjusza zapraszają we wtorek, 13 października, o godz. 18.00 do Auli Starej Biblioteki UW na debatę „Terror i wolność”.

 

Festiwal "Grassomania - Tożsamość miejsca"

Wydarzenia

W 1959 roku została wydana najgłośniejsza powieść Güntera Grassa "Blaszany Bębenek", która aż 20 lat czekała na swój pierwszy polski przekład. Obie te rocznice 50 i 30-lecia uczcimy w Gdańsku Festiwalem Sztuki Grassomania – Tożsamość miejsca.  

 

Po Kapuścińskim: sztuka reportażu w 21 wieku - debata w New York University

Wydarzenia

W przyszłym tygodniu na New York University odbędzie się publiczna debata pod hasłem "After Kapuscinski: the Art of Reportage in the 21st century" ("Po Kapuścińskim: sztuka reportażu w 21 wieku") z udziałem czołowych autorów reportażu z całego świata m.in. Breytena Breytenbacha, Adriana LeBlanca, Lawrence'a Weschlera, Suketu Mehta, Elizabeth Rubin, a także polskich reporterów, Pawła Smoleńskiego i Wojciecha Jagielskiego, którego książka "Wieże z kamienia" ukazała...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.