RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

15. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Gwałtowny wiosenny skok temperatur sprzyja nie tylko spacerom i porządkom w garderobach. To także niechybny sygnał początku literackiego sezonu!

 

Jutro Światowy Dzień Książki!

Wydarzenia

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku to dla nas podwójne święto, gdyż tego dnia Wrocław Europejska Stolica Kultury stanie się również Światową Stolicą Książki UNESCO 2016. Wrocław przejmie ten prestiżowy tytuł od koreańskiego miasta Incheon.

 

Poczytaj mi Wrocław. Inauguracja Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016

23 kwietnia 2016 Wrocław przejmie od koreańskiego miasta Incheon przyznawany na rok tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie miasto uzyskało, jak napisała w liście gratulacyjnym Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokova, w uznaniu za przygotowanie „wybitnego programu nakierowanego na promocję czytelnictwa wśród szerszej publiczności przez cały rok”. Wrocław – Światowa Stolica Książki – dołączył tym samym do takich miast jak: Madryt, Bangkok, Amsterdam, Buenos...

 

Literacka wiosna w Łazienkach Królewskich

Czy dla wielbicieli książek może być wiosną coś lepszego niż lektura ciekawej książki w ogrodzie? Łazienki Królewskie, wśród licznych wydarzeń związanych z otwarciem sezonu 2016, przygotowały szereg propozycji dla miłośników literatury – od kiermaszu książek Rezydencji Królewskich i konsultacji ze specjalistą w dziedzinie konserwacji woluminów, po nowy cykl spotkań z wybitnymi pisarzami.

 

Gazeta Pisarzy

23 kwietnia „Wyborcza” zamieni się na jeden dzień w „Gazetę Pisarzy”. W tym roku kwietniowy Światowy Dzień Książki, ustanowiony w rocznicę śmierci Szekspira i Cervantesa, Wrocław jako Europejska Stolica Kultury będzie obchodził wyjątkowo - na rok stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO. Wśród wydarzeń są m.in. otwarcie Muzeum Pana Tadeusza czy specjalna edycja Europejskiej Nocy Literatury, ale gwoździem programu będzie „Gazeta Pisarzy”.

 

Poczytaj mi Wrocław. Literackie propozycje dla dzieci i rodzin

Już za kilka tygodni, 23 kwietnia Wrocław zostanie Światową Stolicą Książki UNESCO 2016, przejmując ten zaszczytny tytuł od koreańskiego miasta Incheon. W programie literackim tego wyjątkowego weekendu nie zabraknie oczywiście wydarzeń dla najmłodszych czytelników i rodzin z dziećmi.

 

Konkurs literacki dla dzieci na Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci ogłaszają konkurs literacki. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8-11 lat (uczniów klas 3-6 szkół podstawowych).

 

Nie tak źle z czytelnictwem!

Wydarzenia

76 % Polaków przyznaje się, że czyta co najmniej dwie książki w miesiącu. Aż 36% co najmniej cztery, a zaledwie 5 % nie przeczytało ani jednej książki w ciągu 30 dni poprzedzających badanie. To nie czytelniczy raj, a wyniki badań przeprowadzonych w trakcie 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (23-26 października 2014r.) i opublikowanych w kontekście Światowego Dnia Książki.

 

Miasta promują czytelnictwo z okazji Światowego Dnia Książki

Wydarzenia

W wielu księgarniach z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich można się spodziewać niespodzianek i rabatów, w wielu miastach zaplanowano imprezy promujące czytelnictwo.

 

Matras świętuje Dzień Książki

Księgarnie

Z okazji Światowego Dnia Książki przypadającego na 23 kwietnia, Księgarnie Matras przygotowały serię spotkań z wyjątkowymi autorami długo wyczekiwanych premier książkowych oraz wspólne czytanie książek dla dzieci i warsztaty filozoficzne dla najmłodszych. We wszystkich księgarniach na czytelników czekają specjalne rabaty, także na bestsellerowe pozycje.

 

Światowy Dzień Książki 2015 we Wrocławiu

Księgarnie

Wrocławskie Księgarnie oraz Centrum Handlowe Arena mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w obchodach Światowego Dnia Książki, które odbędą się w dniach 23-25.04.2015 roku.

 

XIV Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów na XIV Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”, które odbywać się będą w dniach 23-24 kwietnia 2015 roku.

 

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wydarzenia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. Jest to święto mające promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej

 

Polska Izba Książki na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wydarzenia

W przeddzień święta książki obchodzonego na całym świecie 23 kwietnia, Polska Izba Książki zorganizowała konferencję prasową, inaugurując tym samym obchody ŚDKiPA w całej Polsce.

 

Róże w tramwaju od Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji Światowego Dnia Książki!

Biblioteki

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna z Wrocławia włącza się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

Radość z czytania - nie tylko w Święto Książki

Wydawnictwa

23 kwietnia już po raz dziewiętnasty będziemy obchodzić niezwykle ważne święto dla wszystkich miłośników książek (czytelników, księgarzy, wydawców) - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 

Wielka impreza zainicjowana przez malutką księgarenkę

Księgarnie

Już po raz czwarty księgarze z Kamiennej Góry (miasta o wielkości 1/10 którejkolwiek z warszawskich dzielnic) ściągają do siebie czołówkę współczesnych twórców literatury popularnej.

 

Zobacz rękopisy Heleny Modrzejewskiej -zaprasza Biblioteka im. Raczyńskich

Wydarzenia

Szanowni Państwo, od 2006 roku Biblioteka Raczyńskich, dzięki mecenatowi PKO Banku Polskiego, prezentuje publiczności najpiękniejsze i najcenniejsze piśmiennicze skarby kultury narodowej i europejskiej ze swoich zbiorów.

 
 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Już jutro Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia. W tym roku zaszczyt ten spotkał Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

IndieBookDay - 21 marca - Dzień Książki Niezależnej

Księgarnie

„Makama" Księgarnia niezależna z Krapkowic postanowiła podchwycić inicjatywę IndieBookDay, zapoczątkowaną dwa lata temu przez niemieckiego wydawcę niezależnego, z wydawnictwa mairisch Verlag, Daniela Beskosa. Oto ich relacja:

 

Światowy Dzień Książki - Literacki Egmont

Egmont Polska życzymy wszystkim molom książkowym więcej czasu. Czasu, który można poświęcić na czytanie kolejnych ciekawych książek, a także czasu, który można przeznaczyć dzieciom, pokazując, że warto żyć od najmłodszych lat w otoczeniu książek.

 

Dokąd zmierza polski rynek książki?

Wydawnictwa

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

 

Pokaż, że czytasz w Księgarniach Świat Książki!

Księgarnie

23 kwietnia świat obchodzi Dzień Książki! Z okazji tego święta w Księgarniach Świat Książki wszystkie książki będą do kupienia z 20% rabatem*, a każdy Klient, który zrobi zakupy powyżej 49 zł bezpłatnie otrzyma bawełnianą torbę z hasłem Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki. Pokaż, że czytasz! Zapraszamy do Księgarni Świat Książki.   *rabat nie dotyczy książek objętych innymi promocjami

 

„650 lat książki i czytania w Polsce” - konferencja

Wydarzenia

Polska Izba Książki oraz Komitet Organizacyjny Obchodów Jubileuszu 650 lat w służbie książki zapraszają na konferencję prasową z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, pt.: „650 lat książki i czytania w Polsce” 22 kwietnia 2014 r, godz. 14:30 Centrum Prasowe PAP ul. Bracka 6/8, Warszawa

 

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wydarzenia

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła" (Wisława Szymborska: "Lektury nadobowiązkowe"). Zgadzamy się pełni!

 

Dzień książki o Wrocławiu

Dom Handlowy Empik Renoma wraz z wydawnictwem Via Nova organizują "Dzień Książki o Wrocławiu":

 

Co się działo na Światowym Dniu Książki? Relacje

Biblioteki

Światowy Dzień Książki (23 kwietnia) był hucznie świętowany w całej Polsce. Pojawiły się już pierwsze relacje video z tych wydarzeń. Można podejrzeć, co działo się m.in. w Elblągu, Włocławku i Bydgoszczy.

 

Światowy Dzień Książki na Pałukach 23.04.2013

Księgarnie

Od Katalonii po Pałuki z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzono na miarę sił, środków, społecznego zaangażowania i spadku czytelnictwa (zapraszam do lektury Biblioteki Narodowej za rok 2012) Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

 

Wielka okazja dla miłośników książek w Matrasie!

Księgarnie

Miłośnicy książek już zacierają ręce. Dziś 23 kwietnia klienci mogą korzystać z 25 procentowej zniżki w większości księgarni Matras na terenie całego kraju. Rabat obejmuje książki. Z oferty wyłączone są jedynie podręczniki szkolne.

 

Dzień Książki we Wrocławiu

Wydawnictwa

Wydawnictwo Via Nova zaprasza na spotkania ze swoimi autorami: Wojciechem Chądzyńskim, prof. Markiem Zybura i Jerzym Tomaszewskim.

 

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki

Wydarzenia

Instytut Książki zaprasza do obchodów Światowego Dnia Książki wspólnie z Filmoteką Narodową oraz Biblioteką Publiczną w Supraślu.

 

Żak wraca do Biblioteki!

Wydarzenia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane 23 kwietnia w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Swiatowy Dzień Książki na Pałukach - 2013 r.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, 23 kwietnia po raz kolejny na całym świecie obchodzony będzie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Czytam. Legalnie - konferencja prasowa

Wydarzenia

Polska Izba Książki zaprasza na konferencję prasową "CZYTAM. LEGALNIE. O działaniach na rzecz rozwoju czytelnictwa i ochrony prawa autorskiego"

 

Światowy Dzień Książki we Wrocławiu i Projekt WORD

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna We Wrocławiu zaprasza do wspólnego świętowania dnia książki oraz na warsztaty na których można wykorzystać drzemiące w nas pokłady kreatywności - do dyspozycji uczestników będzie ściana w czytelni biblioteki.

 

Kamiennogórskie Spotkania z Literaturą 2013

Wydarzenia

23 kwietnia 2013 r. w Kamiennej Górze po raz kolejny odbędą się obchody Światowego Dnia Książki. Święto czytających, piszących, bibliotekarzy i księgarzy. Wszystkich tych, dla których książki to codzienność, treść życia i radość.

 

Międzynarodowy Dzień książki dla Dzieci

International Children`s Book Day został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena.

 

Światowy Dzień Książki trwa przez cały maj!

Na dziś przypada ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto w Warszawie zaczęło się już wczoraj i będzie trwało przez cały maj.

 

Czytaj! Zobacz więcej!

"Czytaj! Zobacz więcej" to kampania społeczna z okazji Światowego Dnia Książki, której celem jest zmiana wizerunku książki i promocja czytelnictwa. Dziennikarze, pisarze i artyści w promocyjnym filmiku przekonują, że czytanie to przyjemny i wartościowy sposób spędzania wolnego czasu.

 

Czytanie we Wrocławiu – tak było!

Z okazji Światowego Dnia Książki w niedzielę 22.04.2012 czytaliśmy pod chmurką wraz z dziećmi i aktorami Wrocławskiego Teatru dla Dzieci bajki Tomiego Ungerera.

 

Wiersze czekają na każdym rogu ulicy - spotkanie z Ewą Lipską

23 kwietnia 2012 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle była Ewa Lipska.

 

W Księgarni Pałuckiej Dzień Książki z VIP-ami i Radiem Żnin

Księgarnie

Księgarnia Pałucka wzorem Vincenta Clavela Andreśa wydawcy z Walencji z roku 1926 zorganizowała po raz kolejny Światowy Dzień Książki.

 

Międzynarodowy Dzień Książki przez cały tydzień!

Wydawnictwa

Wydawnictwo WILGA zaprasza na tygodniowe obchody Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

Beata Pawlikowska, Jacek Dehnel, Rafał Kosik, Małgorzata Kalicińska i Zygmunt Miłoszewski dziś w Empik Junior!

Przypominamy, że dziś: w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Empik Junior przy ul.Marszałkowskiej odbędzie się spotkanie z autorami książki „2012” – zbioru opowiadań, który Empik rozdaje czytelnikom w prezencie już od 16 kwietnia

 

Literacki rynek w Kamiennej Górze

Księgarnie

Obchody Światowego Dnia Książki rozpoczęły się wczoraj (niedziela) na kamiennogórskim rynku. W muzeum odbyły się zajęcia dla dzieci, tematem była literatura dla najmłodszych.    

 

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki (i praw autorskich) Warszawa

Wydarzenia

Na ulice Warszawy wyjadą autobusy, w których pasażerowie będą mogli wysłuchać bestsellerów w wersji audio, m.in. "Gry o tron" George'a R. R. Martina, "Katedry w Barcelonie" Ildefonso Falconesa, "W pierścieniu ognia" Suzanne Collins.

 

Biblioteka Śląska - Książka Dobrze Zaprojektowana

Biblioteki

„Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” – konferencja. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Katowicach przed Biblioteką Śląską zasadzonych zostanie 90 róż.

 

Bezkartek.pl na Światowy Dzień Książki

Księgarnie

Promujemy e-czytelnictwo z okazji Światowego Dnia Książki! Polub, udostępnij i wygraj e-book pt. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet".

 

Ośrodek Kultury Ochota - Audiobook Juliusza Erazma Bolka na Światowy Dzień Książki

Nowości

23 kwietnia jest światowym Dniem Książki ustawionym przez UNESCO. Z tej okazji Ośrodek Kultury Ochoty wydał oryginalny dwupłytowy album poświęcony literaturze. Zawiera on audycję radiową „Szkiełko i oko” i koncertowy audiobook „Skróty szaleństwa” Juliusza Erazma Bolka.

 

Wydawnictwo MUZA zaprasza do ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa MUZA SA. do ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie - fragmenty "Więźnia Nieba" przeczyta Krystyna Czubówna.  

 

Międzynarodowy Tydzień Książki i Prasy w Cervantesie

Wydarzenia

Tydzień książki w Instytucie Cervantesa Książki, Róże i goście specjalni: m.in. José Maria Guelbenzu oraz José Ángel Cilleruelo, autor "Na zachód od Warszawy".

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2012 w Kamiennej Górze

Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że w małej miejscowości - Kamienna Góra - na krańcu Polski, odbędą się największe w tym roku w Polsce obchody Światowego Dnia Książki 2012.    

 

Dzień Książki jest codziennie

W bibliotekach Dzień Książki jest codziennie - mówiła Elżbieta Stefańczyk, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na konferencji zorganizowanej z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia).

 

Światowy Tydzień Książki w Virtualo

Księgarnie

16.04.2012 rozpoczął się Światowy Tydzień Książki. Jest to kolejne święto związane z literaturą, które obchodzimy w tym roku. Okazją do świętowania jest wprowadzony przez Virtualo w połowie kwietnia multiformat, czyli EPUB+MOBI+PDF, dzięki któremu Klient nie musi już wybierać, który format kupić.

 

Kiermasz i spotkanie z autorami wydawnictwa Czarne

Wydawnictwa

Wydawnictwo Czarne i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów serdecznie zapraszają na kiermasz książek z okazji Światowego Dnia Książki 22 kwietnia 2012 roku (niedziela) w STACJI MURANÓW, ul. Andersa 13 (przy skwerze Tekli Bądarzewskiej) Zapraszamy w godzinach 12 – 18

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2012

Wydarzenia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. Jest to święto mające promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej.  

 

Empik rozda czytelnikom ponad 200 tysięcy egzemplarzy książki napisanej przez czołowych polskich pisarzy

Wydarzenia

2 + 0 + 1 + 2 = 5 czyli pięć różnorodnych opowieści pięciorga wyśmienitych polskich autorów zebranych pod tytułem „2012” znalazło się w książce wydanej przez Empik z okazji Światowego Tygodnia Książki.

 

Światowy Tydzień Książki w salonie EMPIK Renoma

Księgarnie

Wydawnictwo VIA NOVA zaprasza serdecznie wszystkich miłośników książek na Światowy Tydzień Książki w salonie EMPIK Renoma (od 11 do 24 kwietnia 2012 r.) S.potkania odbywać się będą pod hasłem „czytanie porywa”    

 

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Wydawnictwa

Wydawnictwo FORMAT z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zamówienia na książki złożone w dniach 2 - 8 kwietnia 2012 r. z ich strony www.wydawnictwoformat.pl realizują bez doliczania kosztów przesyłki.

 

W ramach Światowego Dnia Książki i Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień

Na zaproszenie Burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego i szefa Księgarni Pałuckiej Henryka Tokarza zawitał do Żnina Michał Pauli, autor książki „12 x śmierć”, który za „eksport” narkotyków (200 tabletek ecstasy) do Tajlandii został skazany na 12 kar śmierci.

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w SP nr 4 w Jaśle

Biblioteki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest na całym świecie 23 kwietnia. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle po raz kolejny przyłączyła się do ustanowionego przez UNESCO święta miłośników literatury z całego świata. Tym razem opracowany został przez nauczycieli bibliotekarzy oraz anglistkę mgr Ewelinę Kamińską-Zawiszę edukacyjny projekt eTwinning „Colourful books”.

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP W Lublinie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Literatura do posłuchania w warszawskich autobusach

ZTM, Nokia oraz audioteka.pl zapraszają warszawiaków na drugą edycję obchodów Światowego Dnia Książki. W ramach akcji, 22 i 23 kwietnia pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej będą mogli słuchać w autobusach fragmentów polskiej i zagranicznej literatury.

 

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

 

Ania z Zielonego Wzgórza jeździ warszawskimi autobusami!

ZTM, Nokia oraz audioteka.pl zapraszają warszawiaków na drugą edycję obchodów Światowego Dnia Książki! W ramach akcji, 22 i 23 kwietnia pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej będą mogli słuchać w autobusach fragmentów polskiej i zagranicznej literatury.

 

Jeż Jerzy chętnie nawiąże kontakt!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Leśniakiem! Autor w ramach obchodów Światowego Tygodnia Książki organizowanych we własnych salonach przez Empik przedstawi swojego kolczastego pupilka.

 

Światowy Tydzień Książki - zaproszenie

W ramach Światowego Tygodnia Książki Dom Wydawniczy REBIS zaprasza do EMPIKU w Krakowie (Rynek Główny 5) na spotkania a naszymi autorami:

 

Premierowa książka Moniki Szwai w prezencie dla czytelników od Empiku

Zapowiedzi

13 kwietnia Empik inauguruje Światowy Tydzień Książki i przez kilka dni będzie rozdawać czytelnikom książkę napisaną specjalnie na tę akcję przez jedną z najbardziej poczytnych polskich pisarek – Monikę Szwaję (minipowieść nosi tytuł: „Nie dla mięczaków”).

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Wydarzenia

2 kwietnia na całym świecie jest obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Święto zostało ustanowione w 1967 roku. Jest obchodzone w rocznicę urodzin duńskiego poety a zarazem jednego z największych światowych baśniopisarzy Hansa Christiana Andersena.

 

"Wiosna książkomaniaków" - II edycja

Wydarzenia

Dom Kultury „502” zaprasza łódzkie dzieci i młodzież do udziału w projekcie „Wiosna książkomaniaków”. Będzie to już II edycja tej imprezy. Celem „Wiosny książkomaniaków” jest, podobnie jak w roku ubiegłym, promocja literatury i czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta.  

 
 

W Łodzi Światowy Dzień Książki potrwa dwa miesiące

Od początku kwietnia do czerwca organizowane są imprezy i spotkania związane ze Światowym Dniem Książki. Wiosna Książkomaniaków to cykl przedsięwzięć organizowanych przez Dom Kultury 502 przy Gorkiego 16 na łódzkim Widzewie.

 

Czyżby czytanie było sztuką mniejszości?

Zdanie to wypowiedział Stefan Chwin na spotkaniu z dziennikarzami podczas 1. Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. I dopowiedział optymistycznie: "Nie grozi nam żadna katastrofa w tym względzie". Polemizowałbym tu z autorem "Esther"...    

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Lubię czytać"

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „LUBIĘ CZYTAĆ” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, towarzyszący IX Poznańskim Spotkaniom Targowym Książka dla Dzieci i Młodzieży 2010, zorganizowanym pod patronatem Instytutu Książki i Radia Merkury.

 

Mistrzowie Promocji Czytelnictwa

Jury Konkursu organizowanego jak co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek - „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2009”w składzie:    

 

Światowy Dzień Książki 2010 - Wydawcy czytelnikom

21 kwietnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona tegorocznym obchodom Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

Światowy Dzień Książki w księgarniach niezależnych

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Od lat księgarnie niezależne włączały się w różne okolicznościowe działania. I tak:

 

Wydawnictwo BOSZ: zapłać mniej w Międzynarodowy Dzień Książki

W najbliższy piątek 23 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, za zakup wybranych pozycji na stronie www.bosz.com.pl zapłacisz 10% mniej!

 

Grażka Lange na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Światowy Dzień Książki - w Krośnie

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 
 

Młodzieżowy ZigZap promuje czytanie książek

Z okazji Światowego Dnia Książki ZigZap zaprasza na Zaczytany weekend, który odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia.

 

Światowy Dzień Książki - konferencja

Wydawnictwa

W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję prasową poświęconą Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich 2010, która odbędzie się w środę, 21 kwietnia o godz. 11.00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie /ul. Bracka 6/8/.

 

Opowiadania dla młodych czytelników "Moja pierwsza książka"

W ramach projektu obchodów Światowego Dnia Książki i promocji czytelnictwa Polska Izba Książki zamierza z grupą wydawców opublikować w tym roku zbiór opowiadań przeznaczony dla dzieci i "młodszej" młodzieży.

 

Przygotowania do obchodów Światowego Dnia Książki 2010

Wydarzenia

12 listopada w siedzibie Polskiej Izby Książki w Warszawie odbyło się posiedzenie Komitetu Porozumiewawczego Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców, skupiającego przedstawicieli siedmiu organizacji branżowych. Obecni też byli przedstawiciele sieci Empik, którzy zadeklarowali gotowość uczestnictwa w przyszłorocznych wspólnych działaniach Komitetu. Gościem spotkania był Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.