RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

W Szwecji aresztanci otrzymają e-czytniki

Rynek zagraniczny

Podejrzani przebywający w szwedzkich aresztach otrzymają wkrótce multimedialne e-czytniki, które zastąpią tradycyjne dokumenty. Służba Więzienna w Szwecji rozpoczyna cyfrową rewolucję.

 

IDC podnosi prognozę dla rynku tabletów, obniża dla e-czytników

Firma badawcza IDC podniosła swoją prognozę dla liczby tabletów jakie zostaną sprzedane na świecie w 2012 roku oraz w kolejnych latach.

 

Nexto wprowadza e-booki w wielu formatach, bez zabezpieczeń DRM, i wysyła je także na czytnik Amazon Kindle

Wydawnictwa

Nexto, pionier wśród dystrybutorów e-booków, audiobooków i e-prasy w Polsce, po wprowadzeniu w styczniu możliwości robienia zakupów 1 kliknięciem, udoskonala swoje usługi poprzez wprowadzenie wielu formatów e-booków na różne platformy, w tym również na urządzenia Amazonu. Kupując ebooka klient kupuje książkę i jej treść, a nie pojedynczy format.

 

Rośnie liczba e-czytających

Rynek zagraniczny, Internet

Co trzeci dorosły Amerykanin posiada czytnik e-booków. To dwa razy więcej niż latem zeszłego roku. E-czytelnictwo staje się trendem, który nabiera rzeczywistego wymiaru na całym świecie.

 

E-czytanie dla całej rodziny

Wydarzenia

Wszyscy wiemy, jak ważny jest kontakt z literaturą dla dorastających dzieci. Wspólne czytanie książek rozwija wyobraźnię, uczy koncentracji i zacieśnia więzy między członkami rodziny, a także wzbogaca zasób słów dziecka.

 

Świat Czytników porównuje e-booki

Wystartowała polska porównywarka cen e-booków, który pozwala sprawdzić czy nasz ulubiony autor został już wydany w formie elektronicznej. Jeśli tak, serwis podpowie, skąd najbardziej opłaca się ściągnąć jego książki.

 

Digitimes: w I kw. sprzedanych zostanie 2 mln czytników e-booków

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku na świecie sprzedane zostaną tylko 2 miliony czytników e-booków.

 

Paperus Technology

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się animacja ilustrująca technologię Paperus. Wygląda to mniej więcej tak, jakby twórcy chcieli nam czytnik e-booków zamontować na długopisie. Kolejne linijki tekstu przesuwają się na nim do góry i tam znikają.

 

PER3484B - nowy czytnik od Prestigio

Prestigio wprowadza na rynek nowy czytnik PER3484B z 8-calowym wyświetlaczem.

 

Bookeen Oddysey konkurencją dla Kindle?

Na polskim rynku pojawił się czytnik zbliżony szybkością odświeżania do tabletu. Bookeen Oddysey wzbudza wiele emocji na świecie, możemy wreszcie przekonać się na własne oczy, czy jest to uzasadnione.  

 

Kobo może być największym konkurentem dla Amazona

Na swoim blogu w portalu wired.com Tim Carmody pisał niedawno dlaczego myśli, że graczem na rynku e-booków którym Amazon powinien się przejąć jest Kobo. Podczas gdy Amazon i Apple były cały czas na świeczniku, Kobo spokojnie budowało sobie poparcie międzynarodowej sieci wydawców, między innymi w Anglii, Hong Kongu, Francji. Teraz jego przejęcie przez Rakuten włącza do marki Kobo wszystkie wcześniej istniejące cyfrowe książki i dorobek Rakutena.

 

Tablety a e-czytniki

Różnica między tymi dwoma urządzeniami jest bardzo duża, ale wiele osób je myli. Dlaczego tak jest i na czym polegają te różnice?

 

Miliony kupiły Kindle Fire zamiast iPada

Rynek zagraniczny

Travis McCourt, analityk Morgan Keegan, twierdzi że w okresie świątecznych zakupów Amazon sprzedał 4-5 milionów tabletów Kindle Fire, a efektem tego była o 1-2 miliony słabsza sprzedaż iPadów firmy Apple.

 

Amazon sprzedał w grudniu ponad 4 mln urządzeń Kindle

Rynek zagraniczny

Amazon ogłosił, że urządzenia z rodziny Kindle sprzedawały się w grudniu w liczbie ponad 1 miliona sztuk tygodniowo i były najpopularniejszymi produktami w ofercie sklepu.

 

E-czytnik jest w stanie przeciwdziałać dysleksji?

98% aktywnych użytkowników e-czytników zauważa, że to urządzenie pozwala im na czytanie większej ilości książek w szybszym czasie i czasami może to być bardziej edukacyjne przedsięwzięcie niż w przypadku drukowanych książek. Według badań dbReaders.com czytelnicy e-booków oszczędzają 40-50% czasu czytania, a także mogą przezwyciężyć problem dysleksji.

 

E-booki łatwo nie mają. Czy Polacy przerzucą się na elektroniczne książki?

Na portalu Wyborcza.biz ukazał się ciekawy artykuł dotyczący przemian na rynku wydawniczym w kierunku książki elektronicznej, a także opisujący realia użytkowania e-czytników w Polsce.

 

Tablety a odrodzenie czytania

Jak wszyscy wiemy z czytaniem książek w naszym pięknym kraju nie jest dobrze. W zasadzie z czytaniem czegokolwiek, poza reklamami, którymi oklejone są pojazdy komunikacji miejskiej, nie jest dobrze. Statystyczny Polak czyta jakieś ćwierć książki i pół czasopisma rocznie, co na pewno nie jest powodem do dumy. Czytanie, rozumiane jako hobby, zdaje się od dłuższego czasu przegrywać z atakującymi nas zewsząd obrazem 3D i dźwiękiem dolby surround…

 

Amazon sprzedaje ponad milion urządzeń Kindle tygodniowo

Amazon ogłosił, że trzeci tydzień z rzędu urządzenia z rodziny Kindle sprzedają się w liczbie znacząco przewyższającej granicę 1 miliona sztuk. Najpopularniejszy w całej ofercie e-sklepu jest tablet Kindle Fire.

 

Czytnik Kobo w Polsce

W Sklepach e-czytniki.zixo.pl i bezkartek.pl jest już dostępny amerykański czytnik Kobo Wi-Fi!

 

Najlepszy prezent dla ucznia

E-czytniki sprawiają, że ludzie czytają więcej. Eksperci wyjaśniają - na e-czytnikach czyta się szybciej w porównaniu do książki papierowej. Prawdopodobnie dlatego, że czytelnik ma możliwość wyboru najlepszej dla nas wielkości czcionki.

 

Amazon: najlepszy "czarny piątek" w historii dla rodziny urządzeń Kindle

Rynek zagraniczny

Amazon chwali się rekordową sprzedażą e-czytników i tabletów Kindle, w tym przede wszystkim Kindle Fire.

 

Mówić zrozumiale o e-bookach

Jak mówić o e-bookach żeby nas rozumiano? Na polskim rynku ten temat powoli wkracza do świadomości czytelników.

 

Do 2016 r. sprzedaż e-czytników wzrośnie prawie trzykrotnie

W bieżącym roku na całym świecie sprzedanych zostanie 25 milionów e-czytników.

 

Nowy czytnik e-booków od Prestigio

Prestigio wypuszcza na rynek nowe urządzenie, które już zwróciło uwagę swoją ceną - ma kosztować 449 zł.

 

Anonimowe czytanie

Kolejny głos w debacie o wadach i zaletach elektronicznego czytania: Sarah Crown opublikowała w brytyjskim piśmie „The Guardian” artykuł o tym, jak przez popularność czytników zmieniła się jej droga do pracy...

 

Możliwości i bariery rozwoju rynku książek elektronicznych

  Możliwości: Dynamicznie upowszechnia się dostęp do internetu mobilnego. Na świecie i w Polsce liczba użytkowników internetu mobilnego rośnie szybciej niż osób łączących się z Internetem przy pomocy stałych łączy. Mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem i jednocześnie wzrostem różnorodności technologii urządzeń mobilnych. Oprócz ciągłej poprawy ich jakości rośnie też gama oferowanych usług. Spadek cen przyczynia się do rosnącej popularności takich produktów jak smartfony, notebooki,...

 

Nowy czytnik e-booków od Prestigio

Prestigio wprowadza na rynek nowy, poręczny i lekki czytnik e-booków PER3562B, charakteryzujący się systemem Adobe Digital Editions, umożliwiającym odczyt plików tekstowych zabezpieczonych prawami autorskimi.

 

Nowy trend w czytelnictwie

Księgarnie

Zdaje się, że tradycyjne czytelnictwo, polegające na obracaniu papierowych kartek i noszeniu w torbach ciężkich tomiszczy, powoli odchodzi do lamusa. Wszystko za sprawą nowego urządzenia, które zawładnęło już rynkiem amerykańskim i zachodnioeuropejskim, a powoli wchodzi także do Polski. Mowa oczywiście o e-czytnikach, które choć lekkie i niewielkich rozmiarów, mieszczą w sobie więcej niż niejedna biblioteka, a dzięki nowym technologiom korzystanie z nich nie męczy oczu bardziej, niż tradycyjny...

 

Amazon wypuścił tablet Kindle Fire i trzy nowe czytniki

Wczoraj (28 września) podczas konferencji w Nowym Jorku Amazon zaprezentował swój pierwszy tablet - Kindle Fire. Urządzenie - przede wszystkim ceną - będzie rywalizować z iPadem firmy Apple. Poza tym firma wypuszcza na rynek trzy nowe, tańsze czytniki.

 

Rusza biblioteka dla Kindle

Posiadacze czytnika Kindle, którzy chcieliby nieco zaoszczędzić na kupowaniu eBooków, teraz mogą je wypożyczać w lokalnych bibliotekach, o ile takowe wspierają nowy program.

 

Tablety szansą dla polskiego e-czytelnictwa?

Rozwój rynku e-czytników zależy od liczby dostępnych książek elektronicznych. Amazon oferuje ich niemal milion, w Polsce mamy do dyspozycji zaledwie 10 tysięcy

 

IDC: dobre wyniki sprzedaży tabletów i e-czytników, prognozy w górę

W II kwartale bieżącego roku na całym świecie sprzedano 13,6 miliona tabletów.

 

Kobiety wolą czytniki, a mężczyźni - tablety

Po początkowym sukcesie wśród młodych mężczyzn, po czytniki książek i tablety coraz częściej sięgają także kobiety oraz osoby starsze - podaje opierając się na danych firmy Nielsen portal mediarun.pl .  

 

Tradycja i nowoczesność

E-book cafe? Tego jeszcze w Polsce nie było! Owszem, od czasu do czasu w większym mieście można spotkać klasyczne księgarnio-kawiarnie, gdzie picie małej czarnej idzie w parze z zajmującą lekturą książki papierowej. Inicjatorzy E-book cafe: Andrzej Wychowaniec i Krzysztof Leszczyński postanowili pójść krok dalej i ów pomysł rozwinąć. Na II Warszawskich Targach Książki stworzyli więc nastrojowy zakątek, w którym każdy może delektować się aromatyczną kawą, posłuchać dobrego jazzu i umilić sobie...

 

Tradycja i nowoczesność

E-book cafe? Tego jeszcze w Polsce nie było! Owszem, od czasu do czasu w większym mieście można spotkać klasyczne księgarnio-kawiarnie, gdzie picie małej czarnej idzie w parze z zajmującą lekturą książki papierowej. Inicjatorzy E-book cafe: Andrzej Wychowaniec i Krzysztof Leszczyński postanowili pójść krok dalej i ów pomysł rozwinąć. Na II Warszawskich Targach Książki stworzyli więc nastrojowy zakątek, w którym każdy może delektować się aromatyczną kawą, posłuchać dobrego jazzu i umilić sobie...

 

Pocketbook wypuścił na rynek Ameryki Północnej nowy model e-czytnika

Rynek zagraniczny

Pocketbook wypuścił na rynek Ameryki Północnej nowy model e-czytnika. Jego główną zaletą jest dość atrakcyjna cena 149 USD.

 

IDC: prawe 2 mln e-czytników sprzedanych w regionie EMEA w 2010 r.

Rynek zagraniczny

W ubiegłym roku w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) sprzedano ponad 1,9 miliona e-czytników.

 

Konferencja o książce na Uniwersytecie Wrocławskim

Wydarzenia

W imieniu Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszamy na doroczną Międzynarodową Konferencję Naukową z cyklu "Książka. Dokument. Informacja. W poszukiwaniu odpowiedniej formy. Rola wydawcy, typografa, artysty i technologii w pracy nad książką".

 

Gartner: w 2010 r. sprzedanych zostanie 6,6 miliona e-czytników

Rynek zagraniczny

W bieżącym roku na całym świecie ma zostać sprzedanych 6,6 miliona e-czytników - o 79,8 proc. więcej niż w roku 2009 (3,6 mln).

 

"Wprost" na e-czytnikach

Internet

Dzięki platformie Legimi tygodnik "WPROST" jest już dostępny na e-czytnikach. Oferta dostępu do „WPROST”, jednego z wiodących ogólnopolskich tygodników, w cyfrowej prenumeracie będzie gratką dla wszystkich czytelników e-prasy i entuzjastów nowinek technologicznych.

 

Teraz książki się e-czyta

Internet

Empik zaprasza na cykl otwartych konferencji o nowej formie czytelnictwa. Chcesz się dowiedzieć co to jest ebook, epapier, eczytnik? Przyjdź do Empik Junior w Warszawie.

 

Polski rynek e-booków coraz silniejszy

Wydawnictwa

W październiku do grona 55 wydawnictw współpracujących z Virtualo dołączyli kolejni doskonale znani wydawcy: Prószyński i Ska, Wydawnictwo Literackie, Fabryka Słów , Insignis oraz Fox Publishing. Oferta Fabryki Słów, Fox Publishing oraz Insignis jest już dostępna on-line, wkrótce Czytelnicy będą mogli cieszyć się również tytułami z pozostałych dwóch wydawnictw. Oznacza to, że do końca roku oferta e-booków i audiobooków Virtualo będzie wynosić ponad 7 000 tytułów, co stanowi największą bazę...

 

Blogi na e-czytnikach Legimi

Legimi - jako pierwsza e-księgarnia w Europie, a druga na świecie - z początkiem października 2010 uruchomiła bezpłatną usługę dostarczania treści blogów na e-czytniki w ramach swojej platformy.

 

E-booki na e-czytnik od czołowych wydawnictw

Nowości

Klasyka Virtualo - pierwsza kolekcja w formacie ePUB w Polsce Kolekcja 2 600 tytułów polskiej i zagranicznej klasyki na e-czytnik już wkrótce on-line.

 

E-booki na e-czytnik od czołowych wydawnictw

Księgarnie

Świat Książki, WAB, Zysk i Ska, Runa, Nasza Księgarnia, Znak oraz 25 innych wydawnictw wprowadza do swojej oferty e-booki w formacie ePUB, które są przeznaczone na e-czytniki.

 

iPad zdominował światowe media

Rynek zagraniczny

Parę dni po premierze najnowszego cacka Apple'a okazuje się, że ich najnowszy produkt cieszy się tyle ogromnym zainteresowaniem (300 tys. sprzedanych Ipadów w jeden dzień!), co wywołuje prawdziwą lawinę komentarzy czy analiz. Wybraliśmy najciekawsze z nich - z polskiej sieci.

 

Czytnik eClicto na raty okaże się hitem?

Czytniki e-booków dostępne w Księgarni eClicto można kupować na raty, przez Internet. To nowa, trzecia forma płatności. Dotychczas klienci za czytnik eClicto płacili przelewem bankowym lub kartą kredytową.

 

W Polsce błyskawicznie pojawia się konkurencja dla iPada

Wydarzenia

iPad nie ujrzał jeszcze światła dziennego a konkurencyjny rynek czytników rozgrzewa się do czerwoności. Wprowadzony na rynek jako pierwszy czytnik eClicto otrzymał właśnie konkurencję. Do oferty dystrybucyjnej sieci Komputronik weszły 4 modele czytników: iriver Story, BeBook One, BeBook Mini oraz Vedia Digital EBook.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.