RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

W Papierowym Książycu: Na przekór przeznaczeniu - Oksana Pankiejewa

Nowości

„Na przekór przeznaczeniu" to trzeci tom niezwykłego cyklu fantasy autorstwa Oksany Pankiejewej, który spodoba się wszystkim fanom Olgi Gromyko i miłośnikom fantastyki pochodzącej zza naszej wschodniej granicy. Poprzednie tomy to: Przekraczając granice i Pierwszy dzień wiosny.      

 

Recenzja: "Ginekolodzy" - Jürgen Thorwald

Recenzje

Jedna z tych książek, którą gdy tylko zobaczyłam, powiedziałam: chcę ją! No i mam :). "Ginekolodzy" to pierwsza książka wydawnictwa Marginesy, którą miałam w rękach. To dosyć dziwne, bo w swojej ofercie mają naprawdę sporo świetnych pozycji, między innymi jakiś czas temu wydana powieść "W dół", która prześladowała mnie przez kilka miesięcy, a w sumie której i tak nie kupiłam z powodu braku funduszy (Boże, jak dobrze, że nie pracuję w księgarni)...

 

Literacki Sopot dziękuje!

Za tak liczne przybycie na tegoroczną edycję festiwalu! Było nam bardzo miło gościć miłośników literatury podczas corocznego święta, które jest tworzone właśnie z myślą o czytelnikach. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej i że Sopot zapełni się tym razem miłośnikami literatury hiszpańskiej, która to właśnie zostanie motywem przewodnim edycji 2017.

 

Biblioteka Narodowa pokaże rękopis "Quo Vadis"

Wydarzenia

W całej Polsce obchodzimy rok poświęcony wybitnemu polskiemu nobliście Henrykowi Sienkiewiczowi. Do uroczystości dołączy w nabliższym czasie Biblioteka Narodowa w Warszawie, która 3 września udostępni do wglądu zwiedzającym rękopis "Quo Vadis"

 

Za nami długi weekend z książką

Murator Expo oraz Zarząd Warszawskich Targów Książki dziękują wszystkim uczestnikom i gościom 7. Warszawskich Targów Książki i 10. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA! Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne wydarzenie na PGE Narodowym, które odbędzie się w dniach 18-21 maja.

 

Ponad Milion sprzedanych książek Zygmunta Miłoszewskiego.

Wydawnictwa

Grupa Wydawnicza Foksal informuje, iż książki Zygmunta Miłoszewskiego sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy!

 
 

Polska kuratela sądowa na przełomie wieków … w Oficynie Impuls

Nowości

Oficyna Wydawnicza „Impuls“ nie ustaje w pracy, by do rąk Czytelników trafiały wciąż nowe publikacje z zakresu pedagogiki — świeżą nowość prezentujemy w poniższej wiadomości oraz na łamach naszego serwisu.

 

Przeczytała 360 książek w rok!

Biblioteki

Rekordowa czytelniczka została nagrodzona przez bibliotekę w Słupsku. Pani Jadwiga czytanie traktuje jako receptę na samotność.

 

„Rękopis znaleziony w Saragossie” w nowym przekładzie i opracowaniu

Zapowiedzi

  PRAWDZIWY RĘKOPIS ZNALEZIONY W SARAGOSSIE. Nowe opracowanie i przekład, nowa - kanoniczna! - wersja legendarnego dzieła

 

Znamy już listę dzieł rekomendowanych

Biblioteki

15 września została zatwierdzona lista dzieł rekomendowanych do udostępnienia w bibliotece POLONA. Lista powstała na podstawie zgłoszeń osób prywatnych i instytucji oraz konsultacji eksperckich, dokonanych przez Zespół Sterujący programu.

 

Rękopisy Tadeusza Kijonki w darze dla Biblioteki Narodowej

Wydarzenia

Jeden z czołowych poetów starszego pokolenia Tadeusz Kijonka przekazał w darze Bibliotece Narodowej dwa pakiety rękopisów swoich wierszy. Są między nimi manuskrypty utworów, które znalazły się w wydanej właśnie książce 44 sonety brynowskie.

 

„Resortowe dzieci. Służby” bestsellerem. Książka wciąż szturmuje rynek

Wydawnictwa

Książka Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza znalazła się na drugim miejscu listy bestsellerów w czerwcu według rankingu „Magazynu Literackiego Książki”.

 

„Bery, gangster i góra kłopotów” Małgorzata Strękowska-Zaremba

Kuba i Wojtek to kumple na dobre i na złe. Niestety na ich osiedlu niewiele się dzieje. Inne dzieciaki przeżywają niezwykłe przygody, a oni nie. Co za niesprawiedliwość! Wkrótce jednak szczęście uśmiechnie się i do chłopaków. W okolicy pojawi się prawdziwy gangster…

 

Rękopisy Kafki trafią do Izraela

Rynek zagraniczny

Materiały po długich bataliach sądowych zostały przyznane Izraelowi i trafią do tamtejszej Biblioteki Narodowej. Franz Kafka zapisał je swojemu przyjacielowi Maxowi Brodowi z poleceniem, aby zniszczył je po jego śmierci.

 

Zobacz rękopisy Heleny Modrzejewskiej -zaprasza Biblioteka im. Raczyńskich

Wydarzenia

Szanowni Państwo, od 2006 roku Biblioteka Raczyńskich, dzięki mecenatowi PKO Banku Polskiego, prezentuje publiczności najpiękniejsze i najcenniejsze piśmiennicze skarby kultury narodowej i europejskiej ze swoich zbiorów.

 

„Czwartkowe spotkania" w księgarni przy ul Hożej 29/31

Księgarnie

Księgarnia Fundacji Pomocy Bibliotekom Polskim przy ul. Hożej 29/31 zaprasza wszystkich czytelników na cykl spotkań pt. „Czwartkowe spotkania":

 

Vincent Seversky zaprasza na promocję swojej Trylogii: Nielegalni, Niewierni, Nieśmiertelni

Księgarnie

Spotkanie z autorem Trylogii odbędzie się 26 lutego, o godz. 18.00, w księgarni Fundacja Pomocy Bibliotekom Polskim ul. Hoża 29/31, w Warszawie. Prowadzi: Mikołaj Lizut.

 

Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS zapraszają na wystawę pokonkursową "Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci".

 

Księgarnia internetowa matras.pl zaprasza wszystkich do udziału w konkursie „Książka dla Niej"

Księgarnie

Konkurs trwa od 1 lutego do 28 lutego 2015 roku i polega na napisaniu rekomendacji dowolnie wybranej książki dla bliskiej sobie, konkretnej kobiety. Jego wyniki zostaną ogłoszone 5 marca, przed Dniem Kobiet.

 

Prawie milion nowych rekordów w katalogu BN w 2014 r.

Biblioteki

Aż o 937 400 rekordów wzbogacił się katalog komputerowy Biblioteki Narodowej w 2014 r. dzięki czemu obejmuje już 7 607 173 opisów. Wzrost jest prawie dwukrotnie większy niż w roku 2013, kiedy wyniósł 559 170 rekordów.

 

Rękopis „Pana Tadeusza” na liście Pamięci Świata UNESCO

Wydarzenia

Konstytucja 3 maja 1791 r., Złoty kodeks gnieźnieński z II poł. XI w., Kronika Galla Anonima z XII w., rękopis „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – na liście Pamięci Świata UNESCO.

 

Rękopisy Bohdana Zadury w Bibliotece Narodowej

Biblioteki

Zbiory Biblioteki Narodowej wzbogaciły się o rękopisy utworów poetyckich i prozatorskich Bohdana Zadury, jednego z czołowych pisarzy polskich ostatniego ćwierćwiecza, od dziesięciu lat redaktora naczelnego miesięcznika „Twórczość".

 

Recenzja: „Uśmiech Gekona. Azja jakiej nie znacie” Dorota Sumińska

Recenzje

„Uśmiech Gekona. Azja jakiej nie znacie” to także uśmiech na twarzy. Uwielbiam książki, które inspirują do podróży, do odkrywania tego, co dla nas nieznane. Książki, które oprócz konkretnych informacji, porad, przekazują też ogromną dawkę emocji związanych z nowymi miejscami, ludźmi czy kulturą.

 

Nowy rekord w czytaniu zbiorowym!

Wydarzenia

282 osoby spotkały się w niedzielę w południe na warszawskim pasażu Wiecha ustanawiając nowy rekord w liczbie czytających wspólnie na świeżym powietrzu. Najczęściej czytaną książką była publikacja "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia".

 

ZAiKS się odwołał! Fryzjer nadal walczy

Prawo

To nie koniec głośnej sprawy wałbrzyskiego fryzjera. Stowarzyszenie Autorów Zaiks odwołało się od niekorzystnego dla nich wyroku, który zapadł w kwietniu tego roku. Przypomnijmy, że świdnicki sąd uznał, iż w tak małym salonie nie dochodzi do publicznego odtwarzania muzyki, a fryzjer nie osiąga z tego powodu dodatkowych korzyści. Teraz sprawę rozpatrywał będzie wrocławski Sąd Apelacyjny.

 

Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim

Podczas spotkania Pary Prezydenckiej z dziećmi z placówek opiekuńczych odbędzie się promocja książki „Mała książka o pewnej kurtynie, czekoladzie i wolności” autorstwa Michała Rusinka z ilustracjami Joanny Rusinek.

 

Konkurs: wygraj wejściówkę na V Targi Książki w Warszawie

Konkursy

Portal Księgarski i Murator Expo zapraszają do udziału w konkursie dzięki któremu będziecie mogli uczestniczyć w Święcie Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie 22-24 maja. Naprawdę Warto!

 

E-booki czy książki tradycyjne? Co jest bardziej EKO według specjalistów?

Wydarzenia

Jednym z głównych argumentów przemawiających za czytaniem e-booków, poza wygodą i przystępną ceną, jest ich ekologiczny charakter. Są niematerialnym bytem, do ich produkcji nie zużywa się papieru, nie są tak szkodliwe dla środowiska. Czy na pewno? Virtualo, największy dystrybutor książek cyfrowych, postanowił zapytać o opinie przedstawicieli różnych branż i podmiotów, aby sprawdzić czy w odniesieniu do e-booków używanie terminu eko-czytanie nie jest nadużyciem.

 

Akcja „Książka z rekomendacją" 
ma już dziesięć lat.

Wydarzenia

Już w niedzielę 30 marca w holu katalogowym Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66 odbędzie się uroczysta gala podsumowująca dziesięciolecie akcji „Książka z rekomendacją".

 

"Im szybciej idę tym jestem mniejsza"

Nowości

Wydawnictwo Media Rodzina poleca kolejną książkę z serii "Gorzka Czekolada". Jest to seria beletrystyki dla ludzi otwartych, ciekawych zagadnień świata i zagadek własnego wnętrza. To książki, które odkrywają odległe i nieznane rejony, jednocześnie mocno dotykając tego, co tkwi od zawsze w każdym z nas.  

 

Wyrok: pięć lat więzienia i.... książka do przeczytania

Rynek zagraniczny

Eko-terrorystka Rebecca Rubin została skazana przez amerykański sąd na pięć lat więzienia i przeczytanie „Dawida i Goliata” Malcolma Gladwella.

 

Ważna książka: Anna K. Kłys "Brudne serca"

Nowości

Portal Księgarski i wydawnictwo Wielka Litera polecają "Brudne serca. Jak zafałszowaliśmy historię chłopców z lasu i ubeków" - historia nieprawdopodobna. Historia nas wszystkich. Historia Polski powojennej.

 

Najsłynniejsze rękopisy

Wydarzenia

Jak wyglądały rękopisy książek George'a Orwella, Franza Kafki czy J.K. Rowling? Sprawdźcie, kto z najsłynniejszych pisarzy bazgrał, kto pisał jak maszyna, a kto planował książkę w formie.. tabelki.

 

Rękopisy Eustachego Rylskiego w Bibliotece Narodowej

Biblioteki

Jeden z najwybitniejszych i zarazem najpopularniejszych prozaików polskich Eustachy Rylski, urodzony w 1944 roku, autor takich powieści jak „Na Grobli” i „Warunek”, przekazał Bibliotece Narodowej rękopisy trzech swoich utworów.

 

Nowości Media Rodzina w serii "Gorzka Czekolada"

Nowości

Wydawnictwo Media Rodzina prezentuje kryminalną serię literacką "Gorzka czekolada":

 

Najdłuższe książkowe domino – padł nowy rekord Guinnessa

Rynek zagraniczny

27 sierpnia w Kapsztadzie (RPA) padł nowy rekord Guinnessa: najdłuższe na świecie domino ustawione z książek.

 

Rękopisy Konwickiego w Bibliotece Narodowej

Biblioteki

Rękopisy swoich jedenastu powieści podarował Bibliotece Narodowej Tadeusz Konwicki, jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych pisarzy polskich, a także reżyser filmowy.

 

Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu digitalizuje unikatowe zbiory

Biblioteki

Biblioteka Uniwersytecka digitalizuje i archiwizuje rękopisy średniowieczne i unikatowe starodruki znajdujące się w jej zbiorach. Placówka przy realizacji projektu finansowanego ze środków unijnych korzysta z rozwiązań informatycznych opracowanych przez IBM.

 

Film Magdaleny Piekorz o literackim Krakowie

Wydarzenia

City(W)rites to międzynarodowy projekt literacko-filmowy, który w serii kilkunastu odcinków ma zaprezentować literackie stolice Europy przez pryzmat spotkań z pisarzami związanymi z konkretnymi miastami . W założeniu, wybrany pisarz staje się przewodnikiem po literackim życiu regionu oraz miasta, w którym żyje. W polskiej edycji serii widzowie będą wędrowali po literackim Krakowie oraz Małopolsce wraz z krakowskim poetą od lat typowanym jako kandydat do Literackiej Nagrody Nobla - Adamem...

 

Naciśnij przycisk i posłuchaj znanej, angielskiej melodii! - nowe książeczki dźwiękowe dla najmłodszych od wyd. Olesiejuk!

Wydawnictwo Olesiejuk zachęca: "Naciśnij przycisk i posłuchaj znanej, angielskiej melodii!" w nowych książeczkach dźwiękowych dla najmłodszych:

 

Anna Romaniuk kierownikiem Zakładu Rękopisów BN

Wydarzenia

W wyniku postępowania rekrutacyjnego stanowisko kierownika Zakładu Rękopisów Biblioteki Narodowej z dniem 1 lipca objęła Anna Romaniuk.

 

Daniel Rops "Kościół pierwszych wieków"

Recenzje

Ta wielka, piękna książka Daniela Ropsa, autora równie znakomitych "Od Abrahama do Chrystusa" i Dziejów Chrystusa" zamyka w pięciuset stronicowej klamrze szeroką panoramę losów pierwszych chrześcijan. Ukazuje narodziny nowej wiary, pierwszych Ojców Kościoła, pierwszych męczenników, aż po rodzące się zręby pierwszych instytucji Kościoła Powszechnego.

 

Recenzja: "Czekolada z chilli" Joanna Jagiełło

Recenzje

Kto z nas nie lubi czekoladę i to w różnej postaci: w kawałku, płynnej: na zimo lub na gorąco. Ale czy próbowaliście czekolady z papryczką chilli. Czy taki słodko-gorzki lekko szczypiący smak można porównać do życia nastoletniej Halinki, przez bliskich nazywaną Linką?

 

Warszawskie Targi Książki dziękują!

IV Warszawskie Targi Książki odniosły duży sukces i już zbieramy bardzo pozytywne oceny tego wydarzenia od jego uczestników. Stadion zdał egzamin, chociaż logistycznie to znacznie bardziej skomplikowane zadanie od obsługi meczu piłkarskiego.

 

"Czekolada z chilli" oraz "A to historia" z Wydawnictwa Literatura

Błyskotliwe opowiastki historyczne dla najmłodszych czytelników i powieść obyczajowa dla tych nieco starszych to najnowsze książki z Wydawnictwa Literatura.

 

Praca i wolność - recenzja "Rekolekcji paryskich" ks.

Recenzje

W chwili gdy piszę te słowa Kamil Stoch cieszy się ze zdobycia złotego medalu mistrzostw świata w skokach narciarskich. Chłopak się uśmiecha, odbiera gratulacje, udziela wywiadów. Widać bijącą z niego dumę i nie można się jej dziwić – zapisał się w historii, zrealizował swoje marzenie. Osiągnął cel. Obraz ten – szczęśliwego, spełnionego skoczka idealnie wpisał mi się w szerszy krajobraz, jaki roztoczyła przede mną lektura Rekolekcji paryskich księdza Józefa Tischnera. Można by zapytać „Co też,...

 

"Skarb królów" Dariusz Rekosz

Nowa powieść autora cyklu o Czarnym Maćku! Wojtek mieszka sam z tatą Tomaszem, który prowadzi mały antykwariat. Pewnego dnia antykwariat odwiedzają wychowawczyni Wojtka Irena, nauczycielka historii, oraz jego koleżanka z klasy, Małgosia.

 

Nowa książka Paulo Coelho ukaże się jesienią

Wydarzenia

Na rynku amerykańskim i na Wyspach Brytyjskich pozycja zatytułowana "Rękopis znaleziony w Akce" będzie miała swoją premierę w kwietniu.

 

Benedyktowi XVI w podziękowaniu za pontyfikat

Nowości

Drodzy Czytelnicy,   Dziękując naszemu Papieżowi Benedyktowi XVI za każde słowo kierowane do nas z miłością i troską, za naukę, za postawę, która umacnia nas w wierze i jest wzorem prawdziwej pokory, polecamy publikacje, które pomogą nam bliżej poznać naukę naszego Wielkiego Pasterza.

 

Nieznany rękopis Szymborskiej został zlicytowany. Trafi w ręce prywatnego kolekcjonera

Wydarzenia

14400 złotych - za tyle wylicytowano nieznany rękopis Wisławy Szymborskiej. Dramat, w zabawny sposób opisujący małżeństwo Władysława Jagiełły i królowej Jadwigi, trafił w ręce prywatnego kolekcjonera.

 

Jan Potocki - "Rękopis znaleziony w Saragossie": adaptacja sieciowa

Wydarzenia

Adaptacja sieciowa Rękopisu znalezionego w Saragossie stanowi przeniesienie powieści Potockiego w strukturę hipertekstualną.

 

Instytut Wydawniczy PAX poleca "Kościół pierwszych wieków"

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy PAX proponuje swoją kolejną nowość wydawniczą. Tym razem jest to wznowienie Daniela Ropsa "Kościół pierwszych wieków".

 

"Rekolekcje paryskie" ks. Józefa Tischnera

Zapowiedzi

Notatki z nieudanych rekolekcji paryskich – taki tytuł nosi sławny wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który ksiądz Tischner lubił cytować podczas kazań i lekcji religii w latach 60. Dwie dekady później tak się złożyło, że sam wygłosił kilka serii rekolekcji w Paryżu – w ośrodku prowadzonym przez księży pallotynów, który skupiał m.in. polskich emigrantów stanu wojennego.

 

Rękopis niepublikowanego dramatu Szymborskiej pójdzie pod młotek

Wydarzenia

Odnalazł się nigdy niepublikowany dramat Wisławy Szymborskiej o królowej Jadwidze i Władysławie Jagielle - informuje "Dziennik Polski". Pięknie ozdobiony przez samą noblistkę manuskrypt tego dzieła trafi na aukcję w połowie lutego.

 

Magdalena Piekorz kręci film o Krakowie - mieście poezji i prozy

Wydarzenia

Trwają ostatnie prace przy realizacji filmu o literackim Krakowie w reżyserii Magdaleny Piekorz. Jego narratorem i bohaterem jest poeta Adam Zagajewski. "Chcieliśmy pokazać miasto nasycone poezją i prozą" - podkreślali w piątek na konferencji prasowej twórcy dokumentu.

 

Jan Potocki - Rękopis znaleziony w Saragossie: adaptacja sieciowa

Internet

Tekst cyfrowy to sieć i baza danych, przestrzeń, w której odległe od siebie elementy dzieli jedno kliknięcie, a cząstki pokrewne oddalają się o dystans labiryntowej wędrówki. Adaptacja internetowa Rękopisu… to hołd oddany ekscentrycznemu powieściopisarzowi i wypełnienie jego testamentu: refleksji formalnej nad sposobami opowiadania. Dzięki umieszczeniu arcymistrzowskiej prozy hrabiego Potockiego w cyfrowym otoczeniu, czytelnik otrzymuje gwarancję świeżej i pełnej przygód lektury. Koniec z...

 

MKiDN: Rękopisy Czesława Miłosza w Bibliotece Narodowej

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Zbiór bezcennych rękopisów i osobistych pamiątek po Czesławie Miłoszu trafił do archiwum Biblioteki Narodowej. Uroczyste przekazanie pamiątek po Nobliście odbyło się 27 listopada 2012 roku podczas konferencji prasowej z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, syna poety Antoniego Miłosza oraz dyrektora Biblioteki Narodowej Tomasza Makowskiego.

 

Życzliwy regał pojawi się na Uniwersytecie Ekonomicznym

Wydarzenia

Kilku młodych pasjonatów czytania współpracując ze Stowarzyszeniem Promocji Pozytywnego Myślenia ( Pozytywne.com-twórcy i organizatorzy Dnia Życzliwości) postanowiło stworzyć miejsce, w którym każdy mieszkaniec oraz turysta odwiedzający Wrocław będzie mógł znaleźć i przeczytać interesującą książkę.

 

Kulturowa tożsamość książki. Konferencja z cyklu „Książka – Dokument – Informacja” Wrocław, 5-7 grudnia

Biblioteki

Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na konferencję z cyklu „Książka – Dokument – Informacja” Wrocław, 5-7 grudnia pt. " Kulturowa tożsamość książki".

 

Dźwiękowe bajeczki - spraw, by ożyły baśniowe opowieści!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk proponuje przed świętami serię dźwiękowych książeczek dla dzieci pod choinkę:

 

Wydawnictwo Kurhaus laureatem Nagrody Economicus za najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomicznejWydawnictwo Kurhaus laureatem Nagrody Economicus za najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomicznej

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Z dumą informujemy, że wydana przez Wydawnictwo Kurhaus książka "Wielki Problem Drobniaków" zdobyła Nagrodę Economicus i pierwsze miejsce w kategorii Najlepsze Tłumaczenie Zagranicznej Książki Ekonomicznej.

 

REBIS na Academii i TWE

W najbliższych dniach Dom Wydawniczy REBIS zaprezentuje swoją ofertę naukową i popularnonaukową w Warszawie podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia oraz Targów Wydawców Ekonomicznych.

 

Kongres Kultury Książki, Katowice, 24-26 października 2012 roku

Wydarzenia

Biblioteka Śląska oraz Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego 24 października 2012 roku zorganizowały Krajowy Kongres Kultury Ksiażki. Zgromadził on wielu czołowych i wybitnych naukowców związanych z polską ksiażką.

 

Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa w Niemczech

Biblioteki

Kierunek Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa wcale nie ma ugruntowanej pozycji w niemieckich szkołach wyższych. Ale wydaje się, iż ma duże szanse na sukces w sferze badań interdyscyplinarnych.

 

Wizja współczesnej gospodarki w nowej "Ekonomii" Samuelsona i Nordhausa, wydanej przez DW REBIS

Nowości

Szanowni Państwo, w tym tygodniu nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się zupełnie nowa, zmieniona i zaktualizowana edycja podręcznika EKONOMIA autorstwa noblisty Paula Samuelsona i Williama Nordhausa.

 

Nuty z Biblioteki Jagiellońskiej wreszcie dostępne online!

Biblioteki

Biblioteka Polskiej Piosenki opracowała w sieci zbiory muzyczne Biblioteki Jagiellońskiej!. Dzięki współpracy z Biblioteką UJ ocaliliśmy od zapomnienia cenne rękopisy oraz druki muzyczne z polskimi pieśniami piosenkami – mówi Waldemar Domański dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

 

Bestsellerowa książka o ekonomii trafi do szkół i bibliotek w Polsce

Wydawnictwa

Instytut Misesa, think-tank zajmujący się edukacją ekonomiczną, wyda w październiku „Ekonomię w jednej lekcji” Henry’ego Hazlitta – światowy bestseller i klasyczną pozycję literatury ekonomicznej. 1000 egzemplarzy książki ma trafić nieodpłatnie do szkół i bibliotek w Polsce.

 

W hołdzie Hemingwayowi pobili alkoholowy rekord Guinessa

W minioną sobotę barmani z El Floridita na Hawanie (Kuba) próbowali ustanowić rekord Guinessa, przyrządzając największą Daiquiri na świecie. W ten sposób chcieli złożyć hołd Ernestowi Hemingwayowi oraz jego ulubionemu drinkowi.

 

Konferencja Reforma Prawa Autorskiego, Kultura i ekonomia w czasach post-ACTA

Prawo

Miejsce: WEiTI Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19, sala 133 Czas: 12 lipca 2013, rejestracja od godz. 9 (śniadanie i kawa), start od godz. 10.00  

 

Premiera "Księgi Dźwięków" i "Minibiblii w obrazkach" już w księgarniach

Nowości

Drodzy Państwo!   W końcu nadeszła ta chwila! Już w tgym tygodniu swoją premierę będą miały dwie długo wyczekiwane kartonowe książeczki dla najmłodszych autorstwa Soledad Bravi – „Księga dźwięków” i „Minibiblia w obrazkach”.

 

Kulturowa tożsamość książki doroczną konferencja z cyklu „Książka – Dokument – Informacja”, Wrocław, 5-7 grudnia 2012 roku

Biblioteki

Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje w dniach 5-7 grudnia 2012 r. doroczną konferencję z cyklu „Książka – Dokument – Informacja” Kulturowa tożsamość książki.    

 

Biblioteka – przylądek ekologii

Biblioteki

Od najbliższego piątku, na warszawskiej Białołęce, przy ul. Berensona 38, działalność rozpocznie nowoczesna i przyjazna czytelnikom „zielona” biblioteka.

 

Naukowcy przebadali Berlinkę. Odkryli bezcenne dzieła

Biblioteki

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zbadali prawie 500 bezcennych rękopisów z kolekcji Biblioteki Pruskiej, która znajduje się w Bibliotece Jagiellońskiej.

 

Nowość Salwatora - "Skała" w twardej oprawie!

Nowości

"Skała. Rekolekcje lectio divina ze świętym Piotrem. Dzieje Apostolskie" - szósty tom serii autorstwa księdza Krzysztofa Wonsa ukazał się właśnie w twardej oprawie.

 

Podziękowanie za liczny udział w XVIII Targach Wydawców Katolickich

Wydawnictwa

Drodzy Czytelnicy! Wydawnictwo SALWATOR serdecznie dziękuje za obecność wielu z Państwa na XVIII Targach Wydawców Katolickich. W pięknych wnętrzach Arkad Kubickiego w Warszawie nasze książki kupiło ponad 1000 osób.  

 

"Cyfrowa szkoła" przygotuje nauczycieli

Wydarzenia

Kluczowym elementem rządowego programu "Cyfrowa szkoła" jest przygotowanie nauczycieli, na ten cel w ramach programu pilotażowego przeznaczonych ma zostać 20 mln zł ze środków unijnych - poinformowała posłów wiceminister edukacji Joanna Berdzik.

 

Rekordzista polskiej literatury - Józef Ignacy Kraszewski

Wydarzenia

Jako autor ponad 600 książek, w tym 232 powieści, takich jak "Stara baśń" czy "Za Sasów", Józef Ignacy Kraszewski uchodzi za rekordzistę w polskiej literaturze. Pisarz, publicysta, historyk, działacz społeczny zmarł 125 lat temu - 19 marca 1887 roku.

 

Premiera książki "Wieczna radość. Ekonomia polityczna społecznej kreatywności" wydanej przez Fundację Bęc Zmiana i Wolny Uniwersytet Warszawy

Wydawnictwa

Świetlica Krytyki Politycznej, przy ul. Piotrkowskiej 101 w Łodzi zaprasza na premierę książki "Wieczna radość. Ekonomia polityczna społecznej kreatywności" opublikowanej przez Fundację Bęc Zmiana i Wolny Uniwersytet Warszawy.

 

Wywiad z Constance Briscoe, autorką książki "Brzydula"

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym wywiadem z Constance Briscoe na temat jej głośnej książki "Brzyduela. Historia niekochanej" i problemu znęcania się matek nad dziećmi.

 

Zapowiedź Bellony: "Brzydula. Historia Niekochanej" - Constance Briscoe

Zapowiedzi

Zapraszamy w imieniu Wydawcy do lektury pasjonującej książki, która ukaże się 16 lutego - 'Brzydula. Historia Niekochanej" Constance Briscoe. Choć tytuł może na to wskazywać, książka nie ma nic wspólnego z popularnym serialem, ale jest relacją trudnego dzieciństwa wyjątkowej kobiety - jednej z pierwszych czarnoskórych sędzin w Wielkiej Brytanii - i procesu, który wytoczyła jej własna matka.

 

Zbigniew Herbert - Utwory rozproszone (Rekonesans)

Recenzje

Ten pięknie wydany tom "Utworów rozproszonych", takich, które nie weszły nigdy do opublikowanych przez Herberta tomików, dla wielu przez długie wieczory powinien być traktowany jako Drogowskaz lub Droga zaplanowana przez autora "Pana Cogito" na długo przed swoim urodzeniem.

 

Nowe e-booki WAB w Zixo.pl

25 stycznia w księgarni e-bookowej zixo.pl będą miały swoją premierę aż cztery nowe pozycje Wydawnictwa W.A.B.

 

Zapraszamy na spotkanie z Romanem Sękowskim

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na spotkanie z Romanem Sękowskim oraz promocję jego książki „Koniec średniowiecza i kształtowanie się podstaw ustrojowych księstw opolskiego i raciborskiego (szkice i wypisy źródłowe)”.

 

W środę darmowa dostawa w 1,7 tys. polskich e-sklepów

Internet

W środę ponad 1,7 tys. polskich sklepów internetowych będzie oferować użytkownikom darmową dostawę kupionych przedmiotów. To druga edycja akcji wymyślonej przez Krzysztofa Bartnika z serwisu eKomercyjnie.pl

 

Premiera książki: Dani Rodrik - Jedna ekonomia, wiele recept

Nowości

We wtorek 29 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na premierę książki "Jedna ekonomia, wiele recept" Daniego Rodrika, jednego z najbardziej błyskotliwych i interesujących współczesnych ekonomistów zajmujących się problemami rozwoju

 

Książka ważna: "Strategie marketingowe w instytucjach kultury", Łukasz Wróblewski, PWE

Nowości

W sferze kultury wysokiej należy zachować równowagę między poglądami na sztukę obejmującymi twierdzenia, że ma ona sama w sobie immanentną wartość i należy ją chronić za wszelką cenę, a poglądami osób, które uważają, że podobnie jak każda inna forma działalności ludzkiej, musi ona na siebie zarobić, w związku z czym należy przede wszystkim brać pod uwagę dostępną publiczność – twierdzi Łukasz Wróblewski w najnowszej książce Strategie marketingowe w instytucjach kultury wydanej nakładem...

 

Medal Europejski dla wydawnictwa BOSZ

Wydawnictwa

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż wydawnictwo BOSZ otrzymało kolejną po godle "Teraz Polska" prestiżową nagrodę: jest to „Medal Europejski” przyznawany przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczo-Społecznego.

 

10 tysięcy w 3 dni! - rekordowa sprzedaż "Dziedzictwa" w Empiku

Wydawnictwa

"Dziedzictwo" Christophera Paoliniego czyli kontynuacja przygód Eragona miał rekordową sprzedaż w Empiku. Tylko w ciągu 3 pierwszych dni sprzedano 10 tysięcy egzemplarzy.

 

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”

Wydarzenia

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” to niezależna impreza promującą słowo pisane, która powstaje dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu częstochowskich animatorów kultury oraz dzięki wsparciu lokalnych klubów, kawiarni i publicznych instytucji kultury.

 

Nowe przestrzenie biblioteki ogólnopolska studencka konferencja naukowa

Biblioteki

Koło Naukowe Bibliotekoznawców Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konferencji poświęconej przemianom jednej z najstarszych instytucji ludzkiej kultury – biblioteki.

 

Kiedy Słowacki wróci z Rosji?

Odnaleziony w Moskwie "Dziennik podróży na Wschód" Juliusza Słowackiego może wrócić do Polski. Jeśli zgodzą się Rosjanie.

 

Elif Şafak o byciu pisarką i byciu matką

Miałam prawo do paniki i łez. Miałam prawo do strachu, że nie pogodzę pisania z macierzyństwem. A moje mleko nie musiało być białe jak śnieg. Gdybym zaczęła pisać o tym, co przeżyłam, mogłabym zamienić poczerniałe mleko w atrament, a skoro pisanie zawsze w magiczny sposób koiło moją duszę, być może zdołałabym małymi kroczkami wyjść z depresji”. Czarne mleko Elif Şafak trafi do księgarń w najbliższą środę.    

 

Wydawnictwo Waneko zaprasza na promocję "Świata z papieru i stali"

Wydawnictwo Waneko zaprasza na spotkanie z autorami książki „Świat z papieru i stali - Okruchy Japonii” Martyną i Atsuhiko Taniguchi.

 

Akademia Słowa ma pomóc politykom w poprawnej polszczyźnie

Akademia Humanistyczo-Ekonomiczna w Łodzi tworzy Akademię Słowa. Językoznawcy uczelni chcą wesprzeć polityków w czasie kampanii wyborczej i zadbać o to, aby w ich wypowiedziach zagościła wysoka kultura słowa

 

Point.fm łączy książkę kulinarną ze sklepem

Internet

Portal Point.fm uruchomił w swojej książce kucharskiej listy zakupowe zintegrowane z delikatesami internetowymi a.pl.

 

W Mediconie: "Antropologia doświadczenia Z epilogiem" Clifforda Geertza

Nowości

Czternastu autorów, najbardziej znanych specjalistów w swoich dziedzinach wiedzy, rozważa, jak ludzie doświadczają swojej kultury i w jaki sposób wyrażają te doświadczenia poprzez formy tak rozmaite jak opowieść, dzieło literackie, teatr, karnawał, rytuał, wspomnienie i przegląd życia.

 

Społeczeństwo informacyjne potrzebuje wsparcia rządu

Wydarzenia

Nowoczesne technologie informacyjne i telekomunikacyjne są współcześnie strategicznym elementem stymulującym wzrost gospodarczy oraz zatrudnienie. Business Center Club alarmuje - społeczeństwo informacyjne w Polsce potrzebuje wsparcia rządu.

 

Zakończyła się budowa biblioteki akademickiej

Biblioteki

W czwartek zakończyła się budowa Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej - wspólnego przedsięwzięcia Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Gmach zostanie otwarty pół roku wcześniej niż planowano - wiosną 2012.

 

Podpisanie umowy o współpracy między Biblioteką Narodową a Staatsbibliothek w Berlinie

Biblioteki

W dniu 21 czerwca 2011 r. dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski i dyrektor generalna Biblioteki Państwowej w Berlinie (Bibliotekoznawstw zu Berlin – Preussischer Kulturbesitz) podpisali umowę o współpracy pomiędzy obiema bibliotekami.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.