RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowy pakiet BookRage - Pyrkon 2016

Internet

W najnowszym pakiecie BookRage znajdziecie sześć e-booków książek fantastycznych m.in Jakuba Żulczyka, Marka Oramusa oraz Roberta E. Howarda.

 

29 marca trafi do księgarń trzeci tom cyklu „Kampanie cienia”

Zapowiedzi

Po śmierci króla Vordan ogarnęła wojna. W stolicy rządzi fanatyk, który zdrajców widzi w każdym kącie. Nowa królowa nie po to jednak pomogła uwolnić swój kraj od jednego rodzaju tyranii, żeby wpadł w odmęty drugiej. Bieg wydarzeń odmienić ma lojalny żołnierz, Marcus D’Ivoire.

 

10. rocznica śmierci Stanisława Lema

(1921-2006) to jeden z największych pisarzy XX wieku, innowator i zarazem klasyk. Poruszał się w ramach wielu gatunków literackich, światową sławę i popularność przyniosła mu fantastyka naukowa: jego książki przetłumaczono na 41 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.

 

Recenzja: „Pół świata” Joe Abercrombie

Recenzje

Czasem dzieje się tak, że Matka Wojna naznacza dziewczynę. Zadra Bathu od dziecka marzyła, by być jak jej ojciec – zaprawionym w bojach żołnierzem, niepokonanym wojownikiem, niezłomnym charakterem. Gdy jej ojciec ginie w pojedynku zabity przez Grom-gil-Gorma, władcę Vansterlandu, dziewczyna poprzysięga go pomścić i odtąd całe jej życie kręci się wokół wojaczki.

 

Zajdle 2015 wręczone

Wydarzenia

Na gali zamknięcia jubileuszowego Polconu 2015 ogłoszono wyniki nagrody imienia Janusza A. Zajdla. Laureatami zostali Anna Kańtoch za opowiadanie „Sztuka porozumienia” oraz Michał Cholewa za powieść „Forta”.

 

„Sodomion” Jacek Inglot

Zapowiedzi

W zaawansowanej naukowo i technologicznie przyszłości świat będzie inny, ale ludzkie pragnienia, emocje i żądze – niezmienne.

 

Nagroda Zajdla: Krzysztof Piskorski i Anna Kańtoch laureatami

Nagrody

W kategorii powieść został nagrodzony Krzysztof Piskorski za „Cienioryt”, a wśród opowiadań za najlepsze uznano „Człowieka nieciągłego” Anny Kańtoch. Nagrodę przyznaje się tradycyjnie na Polconie, który w tym roku odbywał się w Bielsku-Białej.    

 

Nowy pakiet na BookRage - „Wszechświat Zajdla”

Internet

Pakiet, który tym razem będzie do nabycia w BookRage, to kolekcja wszystkich książek legendy polskiej fantastyki naukowej, Janusza Zajdla. Wraz z niepublikowanymi wcześniej w ramach akcji pozycji, do nabycia jako bonus dla tych co zapłacą podwójną, aktualną średnią cenę pakietu, czeka w całości, poprzedni wydany w ramach naszej akcji pakiet książek mistrza.

 

Nowy pakiet na BookRage - „Wszechświat Zajdla”

Pakiet, który tym razem będzie do nabycia w BookRage, to kolekcja wszystkich książek legendy polskiej fantastyki naukowej, Janusza Zajdla. Wraz z niepublikowanymi wcześniej w ramach akcji pozycji, do nabycia jako bonus dla tych co zapłacą podwójną, aktualną średnią cenę pakietu, czeka w całości, poprzedni wydany w ramach naszej akcji pakiet książek mistrza.

 

Spot reklamujący Pyrkon jest seksistowski?

Wydarzenia

Organizatorzy festiwalu fantastyki w Poznaniu w spocie reklamującym najnowszą edycję wydarzenia pokazali piękną dziewczynę w wannie pełnej kostek do gry. Ten krótki filmik wywołał burzę w komentarzach. Pojawiły się oskarżenia o seksizm, epatowanie erotyką.

 

Pyrkon 2014

Wydarzenia

Już po raz czternasty za sprawą Festiwalu Fantastyki Pyrkon Poznań stanie się Fantastyczną Przestrzenią pełną magicznych stworzeń. Wydarzenie będzie trwało od 21 do 23 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego głównym zadaniem jest propagowanie literatury, filmu i gier o tematyce fantastycznej. Nie zabraknie jednak zagadnień związanych z popkulturą.

 

Wydawnicwo Uroboros poleca fantastyczną nowość!

Nowości

Celaena Sardothien, zabójczyni znana na całym kontynencie, wyrusza w podróż, która ma odmienić jej życie. Okaleczona i upokorzona przez swojego Mistrza, zostaje wysłana na szkolenie daleko na południe, do sessiz suikast – okrytych złą sławą Milczących Zabójców. By wypełnić zadanie, Celaena musi zdobyć list polecający od samego Niemego Mistrza, a nie będzie to łatwe, zmuszona będzie stawić czoła nie tylko morderczym przygotowaniom, ale również zabójczemu dla przybysza z dalekiej północy...

 

Falkon 2013 w Lublinie

Festiwal miłośników książek, gier i komiksów odbędzie się 8-11 listopada. Wśród gości znaleźli się m.in Andrzej Pillipiuk, Aneta Jadowska. W programie: spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy, maraton gier, pokazy walk, a także możliwość zwiedzania stoisk wydawców.

 

Polcon 2013: 29 sierpnia - 1 września

Zapraszamy do udziału w 28. edycji Polconu, wielkiego święta wszystkich tych, dla których wyobraźnia jest szczególnie istotna.      

 

Richard Matheson nie żyje

Wydarzenia

Ikona amerykańskiego horroru i fantastyki, Richard Matheson nie żyje. Autor "Jestem legendą" zmarł po długiej walce z chorobą w minioną niedzielę 23 czerwca w swoim domu w wieku 87 lat.

 

Rebis na Pyrkonie 2013

Wydawnictwa

Tegoroczny Festiwal Fantastyki Pyrkon pobił rekord frekwencji – w konwencie wzięło udział ponad 12 tysięcy uczestników! Dom Wydawniczy REBIS był jednym ze sponsorów imprezy.

 

Kolejna nowa porcja fantastyki z Domu Wydawniczego REBIS

Nowości

Drodzy Państwo, Chciałbym dzisiaj w imieniu Domu Wydawniczego REBIS zaprezentować dwie powieści kierowane szczególnie do miłośników literatury spod znaku fantastyki.

 

Nagroda Zajdla przyznana!

Nagrody

Maja Lidia Kossakowska i Jakub Ćwiek zostali laureatami Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2011. Gala finałowa odbyła się w sobotę we Wrocławiu w ramach XXVII Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2012.

 

Rozpoczął się konwent miłośników fantastyki Polcon 2012

Prelekcje, pokazy filmów i strojów, prezentacje gier oraz spotkania z pisarzami - to największe atrakcje XXVII Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2012, który w czwartek rozpoczął się we Wrocławiu.

 

Stowarzyszenie Cytadela zaprasza na Spotkania z Fantastyką

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” zaprasza na kolejne Spotkania z Fantastyką.    

 

Oczekiwane wznowienie "Od Valinoru do Mordoru" już w ebooku

Nowości

Rynek publikacji elektronicznych bardzo dynamicznie się rozwija i każdy Fan fantastyki znajdzie już coś dla siebie. Wydawnictwa coraz częściej decydują się wydać swoje tytuły w wersji cyfrowej - w tym nowości i bestsellery.

 

Däniken, Sapkowski i kosmiczni bogowie - Polcon we Wrocławiu

Czy rzeczywiście grozi nam katastrofa wynikająca z uderzenia planetoidy, komety, zmiany biegunów Ziemi i innych katastrof naturalnych? Te pytania i obawy pojawią się podczas tegorocznej XXVII edycji Polconu, które od 23 do 26 sierpnia po raz pierwszy odbędzie się we Wrocławiu, na Uniwersytecie Przyrodniczym. W programie czterodniowego święta miłośników fantastyki spotkania z pisarzami, prelekcje, pokazy filmów, strojów, prezentacje gier czy pokazy multimedialne.

 

Nominacje do Nagrody Zajdla

Nagrody

Anna Brzezińska i Jacek Dukaj są wśród nominowanych do literackiej Nagrody imienia Janusza A. Zajdla za rok 2011. Listę nominowanych ogłoszono we wtorek w Warszawie.

 

Spotkanie z fantastyką w Lublinie

Wydarzenia

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” zaprasza na Spotkania z Fantastyką.

 

Lubelskie Spotkania z Fantastyką

Wydarzenia

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza" zaprasza na Spotkania z Fantastyką.

 

Lubelskie spotkania z fantastyką - Cytadela Syriusza 2012

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” zaprasza na spotkania z Fantastyką.

 

Hardesefowa Science Fiction - premiera

Nowości

18 listopada miała miejsce najnowsza, długo oczekiwana premiera wydawnictwa Powergraph. Antologia /Science Fiction/, czyli fantastyka naukowa twarda jak diament.

 

Fantastyka z REBISU nadal w natarciu!

Nowości

Chciałbym dzisiaj zarekomendować Państwu dwie nowości „fantastyczne” wydane przez Dom Wydawniczy REBIS. Pierwsza z nich to "Sługa Imperium" autorstwa Raymonda E. Feista i Janny Wurts. To drugi tom trylogii "Imperium".    

 

Rozmowa z Jackiem Dukajem

Z Jackiem Dukajem rozmawia Łukasz Jonak

 

Wielka wyprzedaż książek Fabryki Słów tylko w Fabryka.pl

Wydawnictwa

Ruszyła letnia promocja na wybrane tytuły książek Wydawnictwa Fabryka Słów do kupienia tylko w Fabryka.pl. Fani fantastyki i science-fiction mogą uzupełnić swoje biblioteczki o pozycje książkowe, których jeszcze nie mają z 30, 40 i 50% rabatem!

 

Matuszek: polska fantastyka trwa w stanie constans

– U nas rządzi szkoła schematycznego pisania. Fantastyka nastawiona jest na rozrywkę. Dlatego książki fantastyczne są dość słabe – twierdzi Paweł Matuszek, krytyk literacki, a ostatnio także pisarz. – Ale jest drobny procent utalentowawnych pisarzy.

 

Najlepszy wydawca fantastyki - wydawnictwo Mag

Wydawnictwa

Przeważającą większością głosów czytelnicy wybrali Wydawnictwo Mag za najlepsze wydawnictwo wydające fantastykę. W plebiscycie „Fantastyka 2010” ogłoszonym przez portal Katedra Najlepszym Wydawcą Fantastyki zostało Wydawnictwo Mag z prawie dwukrotną przewagą głosów nad pozostałymi wydawnictwami.

 

Robert M. Wagner - Opowieści z meekhańskiego pogranicza: Wschód - Zachód

Recenzje

"Zwyczaje, wierzenia, języki i tradycje tamtejszych ludów tworzyły barwny kobierzec, przyciągający przeróżnych wędrowców, ryzykantów i desperatów.

 

Wydawnictwo poszukuje pisarzy

Wydawnictwa

Wydawnictwo „Fraktal” poszukuje polskich autorów literatury kobiecej: współczesnej powieści obyczajowej, romansów, powieści z wątkami sensacyjnymi oraz klasycznych kryminałów, fantastyki, thrillerów, a także poradników.

 

Już dzisiaj - Konwent Miłośników Fantastyki

Czy współczesna komputerowa kryptologia ma swoje korzenie w Rzymie Cezara? Jak powstają efekty specjalne w kinie? Jakie są dary i przekleństwa długowieczności? Jak wyglądałaby prawdziwa bitwa w kosmosie? Czy rycerze Jedi tańczą walca? W jaki sposób można przezwyciężyć kulturowe różnice?

 

Konwent Miłośników Fantastyki

Wydarzenia

W dniach 26-29 sierpnia w Cieszynie odbędzie się Europejski Konwent Miłośników Fantastyki „Eurocon-Tricon 2010”. Cieszyn na cztery dni stanie się europejską stolicą fantastyki.

 

Zapowiedź SuperNowej - Relacja z pierwszej reki, Janusz A. Zajdel

Zapowiedzi

W lipcu mija 25 lat od śmierci Janusza Andrzeja Zajdla, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy fantastyki naukowej. Z tej okazji wdowa po pisarzu, Jadwiga Zajdel, dokonała wyboru 33 opowiadań Zajdla.

 

Jack Ketchum w Polsce

W czerwcu do Polski, na zaproszenie organizatorów Dni Fantastyki i serwisu Gildia.pl, przyjedzie Jack Ketchum - amerykański pisarz grozy, autor bestsellerowej powieści "Dziewczyna z sąsiedztwa", kilkukrotny laureat nagrody Brama Stokera.  

 

Ruszyło głosowanie: Nagroda SFINKS 2010

Nagrody

Od 28 stycznia rusza głosowanie na Nagrodę SFINKS 2010, do której kandydują utwory sygnowane datą wydania 2009 rok.Można oddawać głos w 5 kategoriach, w jednej lub wszystkich, na 1 do 3 utworów. Czyli w sumie, można zagłosować na od 1 do 15 utworów maksymalnie. Wszystkie głosy są równoważne.

 

Baśń XXI wieku, czyli Gaiman do słuchania

Wydarzenia

Jutro z "Gazetą" będzie można kupić płytę z nagranym w formacie MP3 "Gwiezdnym pyłem" Neila Gaimana, angielskiego mistrza fantasy. Opowieść dla dzieci, które potraktowano jak dorosłych, czyta Artur Barciś.

 

Święto fanów fantastyki w Łodzi - Polcon 2009

Autorzy

Spotkania z aktorami grającymi w "Gwiezdnych Wojnach", pisarzami, prelekcje, wykłady i liczne sesje gier to niektóre atrakcje Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2009, który w dniach od 27 do 31 sierpnia odbywać się będzie w Łodzi.

 

Siergiej Łukjanienko - Patrol Zmroku

Książki, Recenzje

Anton Gorodecki – zawodowo - szanowany wśród Jasnych mag i prawdziwy agent do zadań specjalnych, prywatnie zaś kochający mąż i ojciec dwuletniej Nadii nareszcie ma okazję radować się zasłużonym urlopem. Wakacje jednak oczywiście kiedyś się kończą (bo w końcu muszą) i znów przychodzi czas na wizytę w gabinecie szefa i ponowne wzięcie na siebie potwornej odpowiedzialności za życie jakiegoś faceta, własne, a już najlepiej całej planety.

 

Jacek Inglot, Inquisitor: Zemsta Azteków

Recenzje

Pomysł na tę książkę zrodził się w głowie Inglota już 10 lat temu. Wtedy właśnie po raz pierwszy wpadł mi w ręce egzemplarz „Nowej Fantastyki”, na okładce którego widniał zwiastun krótkiego opowiadania zatytułowanego „Inquisitor”. Była to zaledwie drobna próbka, swoista wesja demo, nie mogąca równać się z pełną wersją.

 

Guy Gavriel Kay - Lwy Al-Rassanu

Recenzje

W odległym Al-Rassanie przez dłuższy czas zbierało się na wichurę, jednak huragan, jaki rozszalał się tam na dobre, zaskoczył wszystkich. Król Almalik z Cartady dokonał wielkiego przełomu, mając w intencji coś zupełnie odwrotnego. Zwołał on, długo już tkwiące w tradycji, zebranie ważniejszych osobistości jego królestwa. Miast jednak zwyczajowej dyskusji, w czasie której każdy z poddanych mógł wyrazić swą uwagę na temat dalszych losów ich ukochanej ojczyzny, Almalik zorganizował masową...

 

Jacek Komuda - Imię Bestii

Recenzje

Chcesz poznać „Bestię” i jej cielesność zrodzoną z Czystego Zła, stworzoną z imaginacji średniowiecznych legend o Władcy Mroku, Piekieł i Demonów? Weź zatem za przewodnika labiryntów mrocznych historii wyjętych prosto z serca francuskiej Langwedocji, zaklętych w murach posępnego acz pięknego miasta Carcassonne, Francoise’a Villona, bękarta, bakałarza sztuk wyzwolonych, poetę wyklętego.

 

Andrzej Sapkowski, Stanisław Bereś - Historia i fantastyka

Recenzje

Dwie niecodzienne osobowości spotkały się na kartach tej książki. Andrzej Sapkowski – mistrz polskiej fantasy, intrygujący guru tysięcy miłośników tego gatunku, twórca bestsellerowego cyklu o Wiedźminie, trylogii o Reinmarze z Bielawy i wojnach husyckich a z drugiej strony Stanisław Bereś – historyk literatury, krytyk i eseista, którego największym i najbardziej chyba ulubionym żywiołem literackim jest rozmowa (przypomnijmy wywiady-rzeki z Lemem, Konwickim czy "Historię literatury polskiej...

 

Anna Kańtoch - „Diabeł na wieży”

Recenzje

Po całkiem solidnym sukcesie powieści Miasto w zieleni i błękicie Anna Kańtoch poświęciła swe niewątpliwe zdolności pisarskie na rzecz postaci Domenica Jordana w zbiorku opowiadań „Diabeł na wieży”. Mamy tu do czynienia z ciekawym spojrzeniem na powieść wiktoriańską, wzbogaconą o elementy ze świata magii, również ujętego w niecodzienny sposób.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.