RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wydawnictwo MG proponuje: Wajda. Kronika wypadków filmowych.

Zapowiedzi

Najnowsza informacja, że to „Powidoki” Andrzeja Wajdy będą polskim kandydatem do Oskarów bardzo nas ucieszyła.

 

Życie, filmy, fobie geniusza - Nils Thorsen, Lars von Trier.

Zapowiedzi

Nakładem Wydawnictwa Bukowy Las, 20 lipca ukaże się Życie, filmy, fobie geniusza, autorstwa Nilsa Thorsena, pierwsza wydana w Polsce biografia Larsa von Triera, słynnego duńskiego reżysera, ekscentryka i prowokatora.

 

Program o Józefie Czapskim

Wydarzenia

3 maja 2016 o godzinie 22.15 w TVP Kultura w programie „Chuligan Literacki” Wojciech Karpiński opowie o Józefie Czapskim z okazji otwarcia Pawilonu Czapskiego w Krakowie

 

Legendy polskiego komiksu na aukcji w DESA Unicum

Wydarzenia

W ich przygodach zaczytywały się miliony. „Tytus, Romek i A’Tomek”, „Janosik”, „Kajtek i Koko” czy „Kajko i Kokosz” – miłośnicy kultowych serii mają teraz szansę na ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami. Niemal 200 prac, oryginalnych i unikalnych komiksowych plansz oraz ilustracji książkowych pojawi się podczas Aukcji Komiksu i Ilustracji w DESA Unicum. Licytacja odbędzie się 21 kwietnia, wystawę można oglądać już od 7 kwietnia.  

 

Pokaz prasowy serialu „Bodo"

Wydawnictwa

W Warszawie, w kinie ILUZJON odbył się pokaz prasowy serialu Bodo. Premiera pierwszego odcinka przewidziana jest 6 marca o godzinie 20.25 w programie 1 TVP).

 

Ostatni klaps na planie ekranizacji książki Olgi Tokarczuk

Wydarzenia

W niedzielę padł ostatni klaps na planie filmu „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland. Film jest ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.

 

Polska poezja na Oslo Poesifilm Festival

W ramach odbywającego się od 4 do 7 lutego w stolicy Norwegii festiwalu z pogranicza literatury i filmu: Oslo Poesifilm 2016 – Festival of Digital, Visual and Performative Poetry odbędzie się organizowana przez Biuro Literackie prezentacja polskiej poezji.

 

„Młodość" z nagrodami Festiwalu European Awards

Nowości

Młodość - porywający film Paolo Sorrentino, twórcy Wielkiego piękna, zdobył trzy najważniejsze nagrody, na Festiwalu 28. European Film Awards w Berlinie,        

 

III Przegląd Filmów o Pisarzach 26-27.XI.2015

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, oddział warszawski zaprasza na III Przegląd Filmów o Pisarzach pt. „Pisarz też człowiek" - 26 – 27 listopada 2015, Dom Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

 

11. MFO. Słowackie spojrzenie na kino

Nie ukrywam, że Dolnośląskie Centrum Filmowe to moje ulubione kino we Wrocławiu. Sielska, niezwykle przyjemna atmosfera, ładne i zadbane sale. To wszystko sprawia, że staram się być tam częstym gościem przy okazji kolejnych premier. Gdy zatem okazało się, że w właśnie tam zostaną wyświetlone i omówione filmy w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, nie mogłem przepuścić takiej okazji. Niestety przez różne obowiązki udało mi się dotrzeć do DCF-u dopiero we wtorkowy wieczór na ostatni...

 

Biblioteka na Nowych Horyzontach już działa!

Biblioteki

Z radością informujemy, że po zeszłorocznym sukcesie, Instytut Książki wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty znów otworzył Bibliotekę Festiwalową.

 

„Papierowe miasta” w wersji filmowej

Nowości

Mogłem zobaczyć deszcz żab. Mogłem postawić nogę na Marsie. Mogłem zostać pożarty przez wieloryba. Mogłem ożenić się z królową Anglii albo przetrwać kilka miesięcy na morzu. Jednak mój cud był inny. Moim cudem było to, że spośród wszystkich domów na wszystkich osiedlach mieszkaniowych w całym stanie Floryda zamieszkałem w domu w sąsiedztwie Margo Roth Spiegelman.

 

Za kilka dni Port Literacki w Kołobrzegu

Już za kilka dni rozpoczyna się pierwszy z trzech wakacyjnych Portów Literackich. Na kilkanaście godzin Kołobrzeg opanują debiutanci oraz miłośnicy gier terenowych. Nie zabraknie najważniejszych polskich poetów, książek i wydarzeń dla małych i dużych czytelników, a także wystaw, projekcji filmowych oraz bardzo dobrej muzyki

 

System (Child 44) zakazany w Rosji

Wydawnictwa

Putin boi się Toma Hardy’ego? Rosyjskie Ministerstwo Kultury, na kilka dni przed premierą, zakazało wyświetlania amerykańskiego thrillera SYSTEM (Child 44).

 

Spotkanie autorskie z Maciejem Robertem

Biblioteki

Zapraszamy już w tym tygodniu w imieniu MBP w Lublinie na spotkanie autorskie z Maciejem Robertem autorem książki „Perełki i skowronki. Adaptacje filmowe prozy Bohumila Hrabala".

 

Bestsellerowy album "Ach! Plakat filmowy w Polsce" ponownie w sprzedaży

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca państwa uwadze bestsellerowy album Ach Plakat filmowy w Polsce"

 

„Wyprawa bohatera". Film i antropologia. Warsztat analizy filmu.

Wydarzenia, Księgarnie

Serdecznie zapraszamy na warsztat analizy filmu „Wyprawa bohatera. Film i antropologia," który poprowadzi filmoznawca Seweryn Kuśmierczyk, autor książki Wyprawa bohatera w polskim filmie fabularnym" wydanej właśnie przez Czułego Barbarzyńcę Press.

 

Film animowany o „Małym Księciu" w 2015

Za przeniesienie na kinowe ekrany książki Antoine'a de de Saint-Exupéry’ego odpowiedzialny jest twórca m.in. „Kung Fu Pandy", Mark Osborne.

 
 

Bella i Sebastian - podaj łapę przygodzie! Nowa adaptacja literacka i filmowa

7 listopada wejdzie do kin film Bella i Sebastian według scenariusza i reżyserii Nicolasa Vaniera. To wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości.

 

Ekranizacja „Ziarna prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego

Internet

Znamy już datę premiery filmu na podstawie kryminału popularnego pisarza: wejdzie na kinowe ekrany 9 stycznia 2015.

 

Zbierają na ekranizację książki Krajewskiego

Wydarzenia

„Dżuma w Breslau” to książka Marka Krajewskiego, której fragenty na ekran chce przenieść Maciej Kochajewski. Krótkometrażowy film stworzy wraz z kolegami ze studiów z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

„Quentin Tarantino. Rozmowy”

Zapowiedzi

23 października do księgarni trafi książka z Wydawnictwa Axis Mundi o twórcy takich filmów „Pulp Fiction”, „Kill Bill” czy „Django”. Przeczytamy w niej m.in. o kręceniu kultowych scen, jego filmach i filozofii pracy.

 

Będzie ekranizacja kolejnej książki Johna Greena!

Rynek zagraniczny

Jeszcze nie opadły emocje po filmie „Gwiazd naszych wina”, a już doszła do nas kolejna dobra informacja dla miłośników pióra amerykańskiego pisarza: we wrześniu 2015 na ekrany kin trafi film „Papierowe miasta”.

 

"Wróg", film na podstawie powieści J. Saramago "Podwojenie" od 15 sierpnia w kinach!

Nowości

15 sierpnia będzie mieć miejsce premiera filmu "Wróg". Obraz ten został oparty na powieści Jose Saramago "Podwojenie". Reżyserem filmu jest Denis Villeneuve a w roli głównej występuje Jake Gyllenhaal.

 

Miłosz po litewsku w TVP Kultura

Wydarzenia

Z okazji 10. rocznicy śmierci Czesława Miłosza TVP Kultura zaprasza na premierę fascynującego trzygodzinnego dokumentu "Wiek Czesława Miłosza", przedstawiającego osobowość i dorobek poety z perspektywy litewskiej. Film w dwóch częściach zostanie wyemitowany 9 i 16 sierpnia.

 

„50 twarzy Greya” w kinach na walentynki 2015

Wydarzenia

Na YouTubie pojawił się zwiastun ekranizacji bestsellerowej książki EL James z gatunku soft porno. W rolach głównych wystąpią Dakota Johnson i Jamie Dornan.

 

Ekranizacja „Dżumy w Breslau” Marka Krajewskiego

Wydarzenia

„Dżuma w Breslau” to książka Marka Krajewskiego, której fragenty na ekran chce przenieść Maciej Kochajewski. Krótkometrażowy film stworzy wraz z kolegami ze studiów z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Skauci - unikalny film o historii harcerstwa

Wydawnictwa

Na marginesie wolnościowych rocznic... Nie ma wolności bez … skautingu.

 
 

Terapeuci uzależnień o Christiane F.

Wydarzenia

35 lat po ukazaniu się My, dzieci z dworca Zoo, książki i jej ekranizacji, dzięki którym Christiane F. stała się najsłynniejszą narkomanką na świecie, bohaterka przedstawia dalszy ciąg swojej historii.  

 

Czytanie na ekranie

Wydarzenia

Telewizyjne programy o książkach i czytaniu to wciąż sporadycznie występujące zjawiska, dlatego człowiek czytający cieszy na wieść o najdrobniejszej wzmiance o słowie drukowanym, która padnie w TV. Czasami ta radość bywa jednak szybko ukrócona. Prezentujemy subiektywny przegląd programów TV o książkach.  

 

Michel Houellebecq wyda nową ksiażkę

Wydarzenia

Pisarz opowiedział w wywiadzie dla Le Figaro, że prace nad nową powieścią postępują. Jest już tytuł. Niedawno ukazała się też antologia wierszy Houellebecqa.

 

Nakręć film inspirowany wierszem Herberta i wygraj 15 tys. zł

Wydarzenia

Fundacja im. Z. Herberta zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na ilustrację filmową wiersza "Pan Cogito okiem kamery".

 

"Gwiazd naszych wina" Johna Greena na dużym ekranie 6 czerwca

Wydarzenia

Ekranizacja fantastycznej książki amerykańskiego pisarza budzi wiele emocji wśród fanów. Dodatkowym powodem do radości dla miłośników twórczości autora jest informacja, która ujrzała niedawno światło dzienne: trwają prace nad filmem na postawie "Papierowych miast". John Green na Twitterze podzielił się wiadomością, że to on będzie producentem wykonawczym tej ekranizacji.

 

W.G. Sebald w TR Warszawa

Wydarzenia

We wtorek, 4 marca zapraszamy do TR Warszawa na pokaz filmu Cierpliwość według Sebalda w reżyserii Granta Gee. Odrzucając formułę klasycznej biografii, autor filmu zabierze widzów w hipnotyczną podróż do wnętrza twórczości jednego z najwybitniejszych współczesnych prozaików. Reżyser podejmując najważniejsze tropy twórczości W.G. Sebalda, odsłania fenomen jego pisarstwa. Za przewodnik posłużyła powieść Pierścienie Saturna, w której Sebald, w autobiograficznej formie opisuje piesze wyprawy po...

 

Film o twórczyni postaci Mary Poppins

Wydarzenia

Do polskich kin trafił właśnie film "Ratując Pana Banksa" z Tomem Hanksem i Emmą Thompson w rolach głównych. Opowiada historię ekranizacji książki P. L. Travers, próby ustalenie jej kształtu pomiędzy pisarką a Waltem Disneyem.

 

10 filmowych księgarni

Księgarnie

Księgarnie są (a przynajmniej bywają) magicznymi miejscami. Upodobali je sobie filmowcy, którzy często wybierają jako miejsce akcji dla swoich opowieści przestrzenie gęsto zapełnione apetycznymi tomami.

 

"Kamienie na szaniec" - w marcu w kinach

Wydarzenia

Robert Gliński, reżyser takich filmów jak "Cześć Tereska", "Wróżby kumaka", "Świnki" przeniósł na ekrany kin "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Film będzie miał premierę 7 marca.

 

Ekranizacja "Złodziejki książek"

Wydarzenia

31 stycznia na ekrany polskich kin trafi ekranizacja bestsellerowej "Złodziejki książek". Wygląda na to, że będzie to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika dobrej literatury.

 

Ekranizacja lepsza od książki. Gdy uczeń przerasta mistrza

Wydarzenia

Wiem, że tym tekstem wywołam groźne pomruki niezadowolenia wielu czytelników, bo miłośnicy książek nie uznają czegoś takiego, jak „dobra ekranizacja”, a zatwardziali bibliofile są zgodni, że telewizja to przejściowa nowinka, która nie ma szans przyjąć się na stałe. A jednak istnieją filmy, które kunsztem artystycznym przewyższają swoje literackie pierwowzory. Oto wybitnie subiektywna, prosząca się o uzupełnienie lista uczniów, którzy przewyższyli mistrza:

 
 

Ekranizacja "Pod Mocnym Aniołem" Jerzego Pilcha

Wydarzenia

Nagrodzoną Nagrodą Literacką Nike książkę zaadaptował na język filmu Wojciech Smarzowski. W roli głównej wystąpił Robert Więckiewicz. Premiera w kinach jest planowana na 3 stycznia 2014.

 

Węgierska nagroda dla Bohdana Zadury

Wydarzenia

Polski poeta i tłumacz literatur narodów Europy środkowej i wschodniej, redaktor naczelny miesięcznika "Twórczość" uhonorowany został w Budapeszcie nagrodą im. Gábora Bethlena.

 

Nowości wydawnicze Iskier: Karol Modzelewski i J.R.R.Tolkien

Nowości

Polecamy Państwu ostatnie nowości tytułowe wydawnictwa Iskry: wspomnienia wybitnego historyka, Karola Modzelewskiego i "Hobbita" - arcydzieło literatury fantasy.

 

" Przeminęło z wiatrem. Od bestselleru do filmu wszech czasów" - Premiera 23 października

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Wydawnictwo Aleja róż z przyjemnością zapowiada książkę Ellen F. Brown i John Wiley Jr. - "Przeminęło z wiatrem. Od bestselleru do filmu wszech czasów".

 

"Kuchnia filmowa"

Zapowiedzi

Weekend z kultowymi komediami? Ugotuj niebieską zupę Bridget Jones. Spotkanie z kumplami? Podaj legendarne cheeseburgery z „Pulp Fiction”.

 

Szybki Cash II" na podstawie "Zimnej stali" Jensa Lapidusa - wkrótce w kinach!

Nowości

Już od 30 sierpnia w kinach druga część "Czarnej Trylogii Sztokholmskiej": "Szybki cash II".

 

Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”: program wydarzeń w plenerowym salonie w Kazimierzu n/Wisłą

Wydarzenia

Daniel Passent, Zygmunt Miłoszewski, Mela Koteluk, Arkadiusz Jakubik, Karolina Korwin-Piotrowska, Szymon Hołownia – zagoszczą między innymi w plenerowym Empiku na tegorocznym Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym/ Janowcu nad Wisłą.

 

Cykl projekcji filmowych o Wisławie Szymborskiej

Wydarzenia

Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej zapraszają na cykl projekcji filmu dokumentalnego Andrzeja J. Koszyka „Niektórzy lubią poezję” z 1996 roku, poświęconego Wisławie Szymborskiej.

 

"Odeon.Felietony filmowe" - nowość wydawnicza oficyny BOSZ

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca felietony filmowe Stanisława Janickiego szerokiej publiczności znanego z telewizyjnego cyklu "W starym kinie" pt. "Odeon.felietony filmowe":

 

Sukces Wydawnictwa Zielona Sowa! „Ale kino” Niekrytego Krytyka najlepszą Warszawską Premierą Targową!

Nowości

Przekazujemy informację od wydawnictwa Zielona Sowa o sukcesie książki Maćka Frączyka zatytułowanej "Ale kino! Czyli co by było gdyby postaci filmowe były dziećmi":

 

Francja - wsparcie niezależnych księgarni i ustawy Langa

Rynek zagraniczny

Po wielu konsultacjach z przedstawicielami wszystkich segmentów rynku książki, Aurélie Filippetti francuskiej minister kultury przedstawiony został 25 marca plan wsparcia "środkami operacyjnymi" niezależnych księgarni.

 

"Baczyński" w kinach

Wydarzenia

W najbliższy piątek, 15 marca na ekrany trafi film o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim w reżyserii Konrada Piwowarskiego z Mateuszem Kościukiewiczem w roli głównej.

 

Warszawa Literacka - wideo

Wydarzenia

Portal Bookznami ruszył z wideoserią Warszawa Literacka pokazującą literackie motywy występujące licznie w stolicy.

 

Anna German o sobie

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Z ogromną przyjemnością informujemy, że TVP1 od 22 lutego rozpoczyna emisję serialu produkcji rosyjskiej „Anna German. Tajemnica Białego Anioła” (w najbliższy piątek konferencja prasowa z występującymi w filmie polskimi aktorami).

 

Pogromca chomika w świecie filmu

Wydarzenia

Kinomaniak.tv, jeden z najpopularniejszych serwisów hostujących filmy, został zamknięty. Jak twierdzą jego twórcy w komunikacie zamieszczonym na stronie "serwery zostały bezprawnie wyłączone w serwerowni OVH". O kinomaniaku i o piractwie w sieci rozmawiamy z Wojciechem Karwackim, którego nasi czytelnicy znają jako "pogromcę chomika".

 
 

Recenzja: "Atlas chmur" David Mitchell

Recenzje

Czasami genialne filmy powstają na podstawie co najwyżej niezłych lub zupełnie miałkich książek. Tak moim zdaniem było chociażby z Pachnidłem czy trylogią Władcy Pierścieni, których pisane pierwowzory nie zachwyciły mnie nawet w połowie tak bardzo jak ich kinowe adaptacje. Na szczęście Atlas Chmur do nich nie należy.

 

Magdalena Piekorz kręci film o Krakowie - mieście poezji i prozy

Wydarzenia

Trwają ostatnie prace przy realizacji filmu o literackim Krakowie w reżyserii Magdaleny Piekorz. Jego narratorem i bohaterem jest poeta Adam Zagajewski. "Chcieliśmy pokazać miasto nasycone poezją i prozą" - podkreślali w piątek na konferencji prasowej twórcy dokumentu.

 

Biblioteka na video

Wydarzenia

Portal Bibliosfera.net otworzył nowy dział z filmikami dotyczącymi branży bibliotekarskiego pod domeną bibliosfera.tv.

 

Powieść "Heroina" Tomasza Piątka - za granicą i w filmie

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że książka Heroina Tomasza Piątka jest wydawana w Argentynie (Acuatico) oraz na Węgrzech (Silenos). W przygotowaniu także adaptacja filmowa powieści. Film trafi do kin najprawdopodobniej już w 2014 roku.

 

Recenzja: "Bardzo krótka podróż i inne scenariusze filmowe" Joanny Szczepkowskiej

Recenzje

Szukanie azylu dla rzeczywistości która nas przerasta to sposób na przetrwanie. Co jeśli nie ma dla nas takiego azylu ? Nie znajdziemy schronienia w świecie, który budujemy na kiepskiej jakości podstawach. Chowamy twarz w dłoniach i czekamy. Nie wiemy wtedy jeszcze, że los stworzył dla nas swój własny scenariusz.  

 

Nowości wydawnictwa Wojciech Marzec

Wydawnictwa

Na ostatni, gorący wydawniczo kwartał 2012 roku Wydawnictwo Wojciech Marzec przygotowało dwie niezwykłe i zaskakujące pozycje.

 

Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Warakomską podczas American Film Festival

Wydarzenia

Dorota Warakomska, podróżując legendarną Drogą 66, patrzy na Amerykę oczami znawcy i przybysza. Zadaje pytania: Czy nadal działa american dream? Czy Ameryka rzeczywiście jest synonimem demokracji i wolności? Jacy są dzisiejsi Amerykanie? Jak żyją kobiety Ameryki: te młode i te stare, mieszkające w przyczepach na pustyni i w luksusowych willach Beverly Hills? Droga 66 to spojrzenie na świat i Amerykę oczami ludzi zwykłych i niezwykłych, to próba wyjaśnienia fenomenu wolności w zestawieniu z...

 
 

Zapowiedź MAG-a: Atlas chmur - premiera 7 listopada

Zapowiedzi

Witam, Zapraszamy w imieniu wydawnictwa MAG do lektury nominowanego do Bookera "Atlasu Chmur" – bestsellerowej epopei i filmu.

 

Stolica Nowej Zelandii zmienia nazwę. Na jaką?

Wydarzenia

Światowa premiera pierwszej z trzech części amerykańsko-nowozelandzkiej ekranizacji powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” odbędzie się w Wellington 28 listopada.

 

"Szybki cash" w kinach! Film na podstawie powieści Jensa Lapidusa

Nowości

Szanowni Państwo, od 5 października w kinach film w reżyserii Daniéla Espinosy "Szybki cash" na podstawie bestsellerowej powieści Jensa Lapidusa.

 

476 stron o Tarkowskim w „Księdze filmów...

Nowości

Nowe Horyzonty polecają: 476 stron o Tarkowskim w „Księdze filmów...” Seweryna Kuśmierczyk.

 

Zapraszamy na spotkania promujące film na podstawie bestsellerowej powieści Rafała Kosika!

Wydawnictwa

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Powergraph zapraszają na promocję filmu na podstawie bestsellerowej serii powieści Rafała Kosika, którego bohaterami są "Felix, Net i Nika".

 

Kto się boi Nietykalnych? Dyskusja i pokaz filmu w kinie Muranów

Wydawnictwa

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza do kina "Muranów" na dyskusję poświęconą filmowi i książce" -Niedotykalni" - pt. "Kto się boi Niedotykalnych".

 

K.K. Baczyński na dużym ekranie

Wydarzenia

Jeszcze w tym roku zobaczymy w kinach film „Baczyński”. Reżyserem fabularyzowanego dokumentu jest Kordian Piwowarski. Film o Baczyńskim – jego życiu, twórczości i tragicznej śmierci w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego – nie jest zwykłym dokumentem.

 

Milion dolarów za debiut i zainteresowanie Hollywood jeszcze przed premierą. "Wiek cudów" już w Polsce

Rynek zagraniczny

"Wiek cudów" to pierwsza książka Karen Thompson Walker, a prawa do jej publikacji zostały sprzedane w USA za milion dolarów! I jeszcze przed premierą zainteresowali się nią filmowcy z Hollywood. Ten hit wydawniczy opowiadający o (nie)możliwym końcu świata debiutuje właśnie na polskim rynku

 

Duńska Uczta Filmowa, festiwal w Zwierzyńcu, 3-12 sierpnia 2012

W tym roku ponownie dzięki współpracy Duńskiego Instytutu Kultury i Ambasady Danii z organizatorami Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, widzowie będą mogli obejrzeć perełki duńskiej kinematografii, w ramach cyklu pt. „Duńska Uczta”.

 

Kiermasz książek filmowych - w "Tajnych kompletach"

Księgarnie

Uwaga uwaga Kinożercy, Księgarnia Tajne Komplety ma dla Was kapitalny kąsek. Od 20.07 we wrocławskim rynku przy ul. Przejście Garncarskie 2 przed księgarnią zorganizujemy dla Was „Kiermasz książek filmowych i kultowych filmów na DVD”.

 

Premiera holenderskiego dokumentu o Szymborskiej

Film "Wisława Szymborska. Koniec i początek", który pokazany zostanie 5 maja w Planete+, ukazuje noblistkę w codziennych relacjach z innymi, sytuacjach kameralnych, z papierosem w dłoni. "Nie chciałem robić tradycyjnego portretu-dokumentu" - powiedział PAP reżyser John Albert Jensen.

 

O filmie Agnieszki Holland "W ciemności"

Przed uroczystością wręczenia Oscarów "ZL" prezentują głosy o filmie Agnieszki Holland "W ciemności", które ukażą się w najbliższym numerze "Zeszytów Literackich" (nr 117). O filmie piszą: Agnieszka Glińska, Paula Sawicka, Magdalena Tulli, Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz.

 

Agora wyda felietony Mariusz Szczygła

Nowości

Mariusz Szczygieł, reporter Gazety Wyborczej zadebiutował jako felietonista. Już 24 lutego 2012 roku ukaże się jego najnowsza książka "Laska nebeska" - zbiór felietonów inspirowanych kolekcją "Literatura czeska".

 

Zacna książka, nowy filmik, promocje... to wszystko w Impulsie

Nowości

Premiera! Oficyna Wydawnicza Impuls zaprasza do kolejnego filmiku z udziałem prof. Lecha Witkowskiego, w którym to autor osobiście przybliża nam tematykę autorytetu, dzieli się z nami sowim doświadczeniem i wiedzą, które zapisał na kartach książek: "Wyzwania autorytetu w praktyce" oraz "Historie autorytetu wobec kultury i edukacji".

 
 

Historia komiksu polskiego w PRL na antenie TVP2

W piątek (30 grudnia) na antenie telewizyjnej Dwójki premiera filmu "W ostatniej chwili. Historia komiksu polskiego w PRL". Film powstawał w latach 2007 - 2011.

 
 

Wydawnictwo MJ Media Szymański i Glapiak zaprasza do współpracy

Wydawnictwa

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się książka "Polska na filmowo". To niecodzienny przewodnik po miejscach filmowych w Polsce, dający początek tzw. turystyce filmowej.

 

Oferta ,,Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale"

Nowości

Wydawnictwo MJ Media Szymański i Glapiak poleca księgarzom i bibliotekarzom niezwykły album " Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale".

 

Wydawnictwo MJ Media poleca "Polskę na filmowo"

Polecamy księgarzom i bibliotekom: przewodnik ,,Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale’’.

 

"Film Dokumentalny" w księgarniach

Nowości

19 października do księgarń trafi długo oczekiwany podręcznik od Wydawnictwa Wojciech Marzec – „Film dokumentalny. Kreatywne opowiadanie” autorstwa Sheili Curran Bernard.

 

Historia awangardowego małżeństwa Themersonów w "Stoczni Kultury"

Powstające w Gdyni Muzeum Emigracji zaprasza w niedzielę 2 października do Stoczni Kultury na projekcję dokumentu "Themerson & Themerson" oraz spotkanie z Wiktorią Szymańską, autorką filmu. Początek o godz. 15.00.

 

Wideo dla Internetu - nowy wymiar promocji on-line

Wydarzenia

Internauci zdecydowanie wolą oglądać, niż czytać. Specjaliści komunikacji, marketingu i Public Relations zaczynają dostrzegać potencjał, jaki tkwi w tym narzędziu promocji organizacji.

 

Konkurs prozatorski „Studio Słów” rozstrzygnięty"

Wczoraj ogłoszono wyniki konkursu prozatorskiego zorganizowanego przez Wydawnictwo Papierowy Motyl i BAHAMA FILMS. Do konkursu zgłosiło się ponad 300 autorów, z których 30 zostało zakwalifikowanych do finału.

 

Dolnośląskie Centrum Filmowe - nowe miejsce dla kinomanów

Wydarzenia

Klimatyzowane cztery sale z nowoczesnym sprzętem projekcyjnym, eleganckie wnętrza i jedyna we Wrocławiu szatnia w kinie – Dolnośląskie Centrum Filmowe, czyli dawne kino Warszawa, otwiera się 1 września po gruntownej przebudowie.

 

Poezja Miłosza w filmowej interpretacji

Wybrane utwory Czesława Miłosza ze zbioru Gdzie wschodzi słońce i kędy zapada i inne wiersze zainspirowały artystów ze szwedzkiego studia InterAlter do stworzenia serii krótkometrażowych filmów, będących wizualną interpretacją poezji noblisty. Pokazy filmów odbędą się we wrześniu w szwedzkim Lund, a w grudniu - w Warszawie.

 

Twoja książka na wakacje: Polska na filmowo

Nowości

Jeśli w tym roku twój urlop z różnych powodów wypadnie spędzić ci w domu pamiętaj, że kupując w księgarni lub u Wydawcy album "Polska na filmowo za jednym zamachem przenosisz się w świat filmowych podróży po Polsce.

 

Zobacz, gdzie kręcono znane filmy i seriale.

Gdzie powstała słynna scena z ,,Psów’’ Pasikowskiego ze zdaniem Bogusława Lindy ,,Nie chce mi się z tobą gadać’’?

 

Kampania reklamowa książki "Polska na filmowo"

Wydawnictwa

Trwa kampania medialna tytułu Marka Szymańskiego "Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale", Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem i przychylnością czytelników i recenzentów.

 

Książka na wakacje: "Polska na filmowo"

Nowości

Do księgarń trafił właśnie fascynujący przewodnik po zakątkach Polski, w których kręcono popularne filmowe produkcje - "Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale"

 

Konkurs Studio Słów - I etap i wyniki

Jurorzy konkursu prozatorskiego „Studio Słów” organizowanego przez Wydawnictwo Papierowy Motyl i BAHAMA FILMS wyłonili 30 autorów, którzy zakwalifikowali się do finału.

 

Świat filmu w papierach bezpieki

Nowości

Do księgarń trafiła książka "Filmowcy w matni bezpieki", autorstwa dziennikarza Filipa Gańczaka.

 

Konkurs prozatorski "Studio słów"

Wydarzenia

Z dniem 1 kwietnia rusza ogólnopolski konkurs prozatorski „Studio Słów” . Nagrodami w konkursie są warsztaty powieściopisarskie, warsztaty rozwoju osobowości, nagrody rzeczowe oraz publikacja opowiadań w tomiku.

 

Ważne: Tischner w TVP Kultura

Z okazji zbliżających się 80. urodzin ks. Tischnera TVP przypomni filmy dokumentalne poświęcone jego osobie. W czwartek 10 marca o godz. 22.10 zobaczymy film Ignacego Szczepańskiego "Tak się toczy moja myśl", a po północy, o godz. 1.25 - "Góral w sutannie", dokument Adama Kinaszewskiego.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.