RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Zagajewski z nagrodą węgierskiego PEN Clubu

Wydarzenia

Adam Zagajewski otrzymał w piątek w Pecsu na południu Węgier Wielką Nagrodę Poetycką im. XV-wiecznego poety Janusa Pannoniusa, przyznawaną przez węgierski PEN Club.

 

Łódź: 27. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Łódź ponownie odwiedzą twórcy i pasjonaci „powieści obrazkowej". W piątek, 30 października, rozpocznie się 27. międzynarodowy Festiwal komiksu i Gier, który potrwa cały weekend.

 

Spotkania na temat "Ostatniej gospody" noblisty Imre Kertésza.

Wydawnictwa

Spotkania na temat książki „Ostatnia gospoda. Zapiski" wybitnego węgierskiego pisarza Imre Kertésza w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej.

 

Zmarł węgierski noblista Imre Kertesz

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

Zmarł węgierski pisarz Imre Kertesz, laureat literackiej nagrody Nobla. Miał 86 lat. Jak podał dziennik "Nepszabadsag", pisarz zmarł po długotrwałej chorobie w swoim domu w Budapeszcie.

 

Recenzja: „Człowiek o 24 twarzach” Daniel Keyes

Recenzje

Śledziłam przypadek Billy'ego Milligana przez ponad pięćset stron i styl powieści Keyesa ani razu nie zasugerował mi, że dawno przekroczyła trzydziestkę. Wydawnictwo Wielka Litera nie chwali się tym na okładce, ale Człowiek o 24 twarzach – trudno mi pozbyć się wrażenia, że tytuł został zainspirowany 50 twarzami Greya – to polska wersja wydanej w 1981 roku The Minds of Billy Milligan. Na szczęście dobry reportaż się nie starzeje.

 

Nowość OW ATUT: „Książka i biblioteka w procesie komunikacji społecznej"

Nowości

Swoje badania nad książką i biblioteką w procesie komunikacji społecznej prezentują pracownicy wrocławskiego Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, a także innych ośrodków akademickich.

 

Recenzja: „Dziewczyna z pociągu” Paula Hawkins

Recenzje

Podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą, która dała się złapać na okładkę „Dziewczyny z pociągu”. Z jednej strony wygłoszony przez Stephena Kinga pean, z drugiej – „najszybciej sprzedający się debiut dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku”. Szkoda, że oba elementy mijają się z prawdą.

 

Recenzja: „To nie książka” Keri Smith

Recenzje

Nie wiem, jak to się dzieje, ale tego typu książkopodobne twory wydają się znajdować do mnie drogę. Pierwszą, jaka wpadła mi w ręce – Zniszcz ten dziennik – dostałam na święta i wtedy też spotkałam się z fenomenem tytułów Keri Smith. To nie książka wyświetliła mi się na liście debiutów, gdy akurat szukałam czegoś ciekawego do recenzji. A dosłownie kilka dni temu przyjaciółka niespodziewanie sprawiła mi polski odpowiednik autorstwa Roberta Trojanowskiego.

 

Recenzja: „Tengu” Graham Masterton

Recenzje

Tengu został napisany pięć lat przed moimi narodzinami, w roku, w którym na rynku pojawiła się Christine Stephena Kinga. Ktoś mi wyjaśni, dlaczego książkę Króla łyknęłam jakiś czas temu w dwa wieczory, a do klasyków Mastertona sprzed ponad dwóch dekad muszę się zmuszać?

 

Agora wydała "Wiedźmin. Kompendium wiedzy o świecie gier"

Nowości

W dniu światowej premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", czyli 19 maja 2015 roku, na rynku ukaże się książka "Wiedźmin. Kompendium wiedzy o świecie gier" Marcina Batyldy.

 

Recenzja: „Królowe życia i król” Katarzyna Miller

Recenzje

Nową pozycję Miller reklamuje się jako „kontynuację bestsellerowej książki”, lecz w rzeczywistości to reedycja z paroma świeżymi historiami. Na okładce, na czerwonej winiecie, widnieje dumny napis „bestsellerowy poradnik”, który jest tylko chwytem marketingowym, bo w Królowych życia i królu szczątkowych porad trzeba szukać z lupą.

 

Zmarł Feliks Netz

Wydarzenia

W niedzielę 12 kwietnia zmarł Feliks Netz – polski poeta, prozaik, eseista, zasłużony tłumacz języka węgierskiego i hiszpańskiego.

 

Recenzja: „Baśnie braci Grimm dla młodzieży i dorosłych. Bez cenzury” Philip Pullman

Recenzje

Zdobiący okładkę stempel „bez cenzury” kusi. Spodziewałam się baśni w wersjach, na widok których policzki Disneya oblałyby się purpurą. Pełnych seksu, przemocy i z pewnością zbyt skomplikowanej dla paroletniego czytelnika intrygi. Dostałam 50 opowieści, z których większości – a może i wszystkich – nie bałabym się pokazać dziecku.

 

Recenzja: „Przebudzenie” Stephen King

Recenzje

Dosyć mam już pisania o Kingu. Nie dlatego, że czuję przesyt recenzowaniem książek tego samego autora, lecz dlatego, że w każdym tekście mam ochotę napisać to samo. Wśród elementów, jakie powinny się znaleźć w rzetelnej recenzji nowej powieści Kinga, powinny znaleźć się kolejno:

 

Recenzja: „Sekta” Graham Masterton

Recenzje

Być może w ciągu ostatniej dekady wpadła wam w ręce książka Święty terror, z metką Albatrosa przyklejoną w Polsce cztery lata po premierze oryginału. Wydana przez Replikę Sekta okazuje się tą samą pozycją wypuszczoną na rynek pod innym, równie słabym tytułem.

 

Recenzja: „Bajki rozebrane” Katarzyna Miller, Tatiana Cichocka

Recenzje

Od czasu do czasu lubię sobie poczytać Miller. Zazwyczaj Kaśka porywa w jakieś odludne miejsce jedną bądź kilka kobiet i gadają bez przerwy – o facetach, dzieciach, marzeniach, błędach i emocjach. Tym razem do znanej psychoterapeutki trafiła dziennikarka Tatiana Cichocka, a rozmawiały o baśniach.

 

Egmont na 25. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier Łódź 2014

Już dzisiaj rozpoczynają się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, na którym obecny tradycyjnie będzie Egmont.

 

Recenzja: „Jawne tajemnice” Alice Munro

Recenzje

Kiedy zaglądam do mojej poprzedniej recenzji Munro – Za kogo ty się uważasz? – trudno mi uwierzyć w to, że określiłam jej twórczość mianem lekkiej. Jest trudna nie wskutek używania neologizmów czy wielosylabowych słów, lecz przez to, że kanadyjska noblistka jest konserwatystką i w treści, i w formie.

 

Recenzja: „Pan Mercedes” Stephen King,

Recenzje

Czytam Kinga od lat, ale wciąż istnieje cała masa powieści, które mnie ominęły. Wydaje mi się jednak, że potrafię go „wyczuć”: rozpoznać jego charakterystyczny styl czy stwierdzić, kiedy jest w dobrej formie. Przy „Panu Mercedesie” czułam, jakbym czytała kogoś innego.

 

Recenzja: „Rycerz Siedmiu Królestw” George R.R. Martin

Recenzje

Wiele lat przed tym, jak Daenerys Targaryen wydana została za Khala Drogo, a młody Bran zapadł w śpiączkę, po Westeros podróżował Dunk – wędrowny rycerz.

 

Zapraszamy na Czułe czytanki [Warszawa, 11 maja 2014 r., godz. 11:00

W imieniu księgarnio-kawiarni Czuły barbarzyńca zapraszamy na niedzielne "Czułe czytanki". Tym razem poświęcone książce "W altanie Aleksandra Gierymskiego":

 

Recenzja: "Tonąca dziewczyna" Caitlyn R. Kiernan

Recenzje

Kiedy weszłam w powieść Kiernan po kostki, pomyślałam „grafomania”. Kiedy weszłam po kolana, pomyślałam „cofam”. Kiedy zanurzyłam się jeszcze głębiej, pomyślałam „arcydzieło”.

 

Recenzja: "Łabędzi śpiew", t. 1 Robert McCammon

Recenzje

Twórczość tego amerykańskiego pisarza ominęła mnie całkowicie. Nic dziwnego – jego najbardziej znane powieści, Magiczne lata i Łabędzi śpiew, choć debiutowały w latach 80. i 90., dopiero niedawno doczekały się tłumaczeń.

 

Konkurs rodzinny z baśniami Cygańskimi pt. "Cygańskie srebro"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Jedność ogłaszają konkurs związany ze zbiorem bajek Cygańskich w opracowaniu Zenona Gierała pt. "Cygańskie srebro. Baśnie polskich Cyganów nizinnych"

 

Recenzja: "Cygańskie srebro. Baśnie polskich Cyganów nizinnych" Zenon Gierała

Recenzje

Od zamierzchłych czasów domem wędrujących taborów Cygańskich był las, a ich przybranymi matkami i ojcami: łąki i rzeki.

 

"Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier" - nowa powieść Brandona Mulla, autora Baśnioboru!

Minął rok odkąd Nate, Summer, Trevor i Gołąb uratowali miasteczko Colson przed groźną czarodziejką Belindą White... Wydawnictwo Wilga poleca II część cyklu Wojna cukierkowa Brandona Mulla, autora bestsellerowego "Baśnioboru" "Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier".

 

Recenzja: "Wurt" Jeff Noon

Recenzje

Po kilku dniach spędzonych na zapleczu Jeffa Noona, który sprzedał mi najprawdziwszą Żółć, wytoczyłam się z całodobowej Wurtciarni, zostawiając za sobą grupę Skitrowców. Cóż to była za jazda!

 

Ukraiński historyk z nagrodą im. Jerzego Giedroycia

Wydarzenia

Profesor Jarosław Hrycak został nagrodzony za książkę pt. "Prorok we własnym kraju. Iwan Franko i jego Ukraina (1856-1886)".

 

Prawdziwa historia Justyny Kowalczyk w nowej książce Przeglądu Sportowego

Nowości

Na rynek trafiła publikacja "Złota Justyna - Prawdziwa historia królowej nart". Autorem nowej książki z serii "Mistrzowie Sportu", jest Kamil Wolnicki, dziennikarz Przeglądu Sportowego (Ringier Axel Springer Polska).

 

Recenzja: "17 szram"

Recenzje

Po 11 cięciach, 13 ranach i 15 bliznach na rynku pojawiło się "17 szram" – kolejny zbiór opowiadań z logo wydawnictwa Replika. W myślach przemianowałam go na "Kilkanaście szmir", bo skutecznie zniechęcił mnie do zapoznawania się z wcześniejszymi antologiami.

 

Recenzja: "Ocean na końcu drogi" Neil Gaiman

Recenzje

Lubię absurd Gaimana. W jego historiach bez mrugnięcia okiem akceptuję – podobnie jak robią to jego zwyczajni bohaterowie wrzuceni w niezwyczajne okoliczności – rzeczywistość wywróconą na lewą stronę. O ile jest dobrze skrojona. Tym razem nie jest. I nie ma absurdu.

 

Recenzja: "Sezon burz" Andrzej Sapkowski

Recenzje

Białowłosy pogromca trapiącej lud prosty bestyi szkaradnej, co to z borów ciemnych nocą wyłazi i z tętnic mieszkańców krew ciepłą wysysa, powrócił w te strony. Taki jest niemalże, jakim go zapamiętał, mutant prawy, co to czytać umie i dziewką nie pogardzi, toć widły i baby nasze z dala od niego trzymamy, zwłaszcza że miecze i głowę ma wiedźmin nie od parady.

 

Jedność nagrodzona w konkursie "Książka przyjazna dziecku"

W sobotę 7 grudnia br. w Kielcach odbyła się uroczystość ogłoszenia werdyktu i wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Książka przyjazna dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy.

 

"Cygańskie legendy" w Wydawnictwie Jedność

Dawno, dawno temu, gdy w zielonym lesie zapadał zmrok, gdy od łąk wiatr niósł zapach macierzanki, a strumień zaczynał cicho szemrać i zapłonęły ogniska, Romowie zaczynali opowiadać cygańskie paramisi (cygańskie baśnie). Dziś, po wielu latach, baśnie te niech będą wspomnieniem po dniach, gdy tabor zatrzymywał się „gdzie Bóg dał”, w lesie, przy drodze, a najstarsi pykając powoli z długich fajek, siadali przy obozowym ognisku, aby snuć swoje niekończące się wspomnienia. To dzięki nim w...

 

Recenzja: "Ślepowidzenie" Peter Watts

Recenzje

Wyobraź sobie, że jesteś Sirim Keetonem. Pozbawionym połowy mózgu syntetykiem, który wraz zresztą załogi Tezeusza ruszył na spotkanie obcej cywilizacji. A teraz wyobraź sobie, że jesteś bardziej obcy niż ona.

 

VARSÁNYI 100

Rynek zagraniczny

Zapraszamy na wieczór poświęcony pamięci Istvána Varsányi: wybitnego lektora języka polskiego, tłumacza, autora podręczników i wielkiego słownika polsko-węgierskiego.

 

Węgierska nagroda dla Bohdana Zadury

Wydarzenia

Polski poeta i tłumacz literatur narodów Europy środkowej i wschodniej, redaktor naczelny miesięcznika "Twórczość" uhonorowany został w Budapeszcie nagrodą im. Gábora Bethlena.

 

Recenzja: "Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie" Brian Tracy

Recenzje

Ten uśmiechnięty pan z okładki to Brian Tracy. Prawdopodobnie każdy, kto interesował się rozwojem osobistym, zwłaszcza w dziedzinie finansów, zetknął się z tym nazwiskiem. Większość tych osób mimo przeczytania książki nie została milionerami.

 

Recenzja: "Doktor sen" Stephena Kinga

Recenzje

Tworzenie kontynuacji Lśnienia – jak i każdej innej poważnej marki – zwłaszcza po wielu latach, to stąpanie po cienkim lodzie. Jeden z najlepiej napisanych i trzymających w napięciu horrorów sprawił, że w ciągu 36 lat, jakie minęły od publikacji opowieści o hotelu Panorama i rodzinie alkoholika Jacka Torrance'a, oczekiwania czytelników urosły do niewyobrażalnych rozmiarów.

 

Wydawnictwo TRIO - Książka "W pułapce przeciwieństw. Ideologie tożsamości" wśród 10 nominowanych do Nagrody im. J. Długosza

Nowości

Książka "W pułapce przeciwieństw. Ideologie tożsamości" Marka Borowskiego i Małgorzaty Sugiery opublikowana przez Wydawnictwa TRIO została zakwalifikowana do grona dziesięciu publikacji nominowanych do Nagrody im. Jana Długosza, która towarzyszy Targom Książki w Krakowie

 

Egmont na 24. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier Łódź 2013

Już jutro rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, na którym obecne również będzie wydawnictwo Egmont, zachęcamy do uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.

 

Recenzja: "Drugi przekręt Natalii" Olga Rudnicka

Recenzje

Okładka kolejnej książki prawie 25-letniej Olgi Rudnickiej zapowiadała „wyśmienity kryminał i pierwszorzędną komedię w jednym!”. Jak się okazało, „Drugi przekręt Natalii” nie był ani jednym, ani drugim.

 

Recenzja: "Pusta przestrzeń" Michael John Harrison

Recenzje

Spotkanie z trylogią Traktu Kefahuchiego autorstwa niemal 70-letniego M. Johna Harrisona rozpoczęłam od Pustej przestrzeni, ostatniej części sagi. Nie ma to jednak znaczenia, gdyż ten wybitny cykl – brnąc w niuanse mechaniki kwantowej – skutecznie wymyka się prawom chronologii.

 

24. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier - Łódź 2013

MFKiG odbywa się co roku w październiku. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Przyciąga ich do Łodzi wiele rzeczy – od możliwości spotkania najsłynniejszych twórców komiksowych, przez zakupy na stoiskach targowych, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, po zabawę na festiwalowych imprezach.

 

Recenzja: "Joyland" Stephen King

Recenzje

Czytanie Kinga urosło w moim życiu do rangi rytuału. Zawsze przy ścieżce dźwiękowej z pierwszego BioShocka, zawsze wieczorem bądź nocą, zawsze za zamkniętymi drzwiami. Przez lata tak bardzo zżyłam się ze stylem autora, że kupuję jego książki w ciemno – i z przyjemnością, w zastraszającym tempie chłonę każdą, nawet jeśli lata świetności amerykańskiego pisarza już się skończyły.

 

Recenzja: "Portret pani Charbuque/Asystentka pisarza fantasy" Jeffrey Ford

Recenzje

Po przeczytaniu pierwszego opowiadania ze zbioru Jeffreya Forda nie mogłam zasnąć. Warsztat, tematyka, rozwiązanie akcji – podczas spotkania z nimi mój zmysł estetyki dygotał podekscytowany. Musiałam zadzwonić do przyjaciela, choć było już po pierwszej w nocy, by podzielić się z nim nowym odkryciem: „jeśli reszta utrzyma poziom tego rozdziału, będzie to najlepsza książka, jaką przeczytałam”.

 

"Marzycielki" Katarzyny Majgier w dystrybucji FK Olesiejuk

Po rozwodzie rodziców piętnastoletnia Monika wraz z mamą i siostrą ma przeprowadzić się z dużego domu w małym miasteczku, do małego mieszkania w nowohuckim bloku. Ta perspektywa wcale jej się nie podoba, więc próbuje obmyślić plan, który pozwoli jej zostać w rodzinnym mieście.

 

Recenzja: "Wymowność rzeczy" Zdzisław Skrok

Recenzje

W jednym z rozdziałów autor – ustami pewnego bibliotekarza – cytuje Franza Kafkę. „Powinniśmy czytać tylko te książki, które nas atakują. Jeśli książka nie uderza nas jak uderzenie w głowę, nie warto po nią sięgać, marnować czasu na lekturę i oddawać jej swój czas. (...) Książka powinna być siekierą na zamarznięte morze, które jest w nas”. Cóż, "Wymowność rzeczy" do takich nie należy.

 

Recenzja: "Atlas chmur" David Mitchell

Recenzje

Czasami genialne filmy powstają na podstawie co najwyżej niezłych lub zupełnie miałkich książek. Tak moim zdaniem było chociażby z Pachnidłem czy trylogią Władcy Pierścieni, których pisane pierwowzory nie zachwyciły mnie nawet w połowie tak bardzo jak ich kinowe adaptacje. Na szczęście Atlas Chmur do nich nie należy.

 

W pułapce przeciwieństw. Ideologie tożsamości. Spotkanie wokół książki Mateusza Borowskiego i Małgorzaty Sugiery

Wydawnictwa

Fundacja Gender Center oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego we współpracy z Instytutem Badań Literackich PAN serdecznie zapraszają na spotkanie wokół książki Mateusza Borowskiego i Małgorzaty Sugiery "W pułapce przeciwieństw. Ideologie tożsamości".  

 

Recenzja: "Czego nie słyszał Arne Hilmen" Iwo Zaniewski

Recenzje

Choć konstrukcja "Czego nie słyszał Arne Hilmen" odrobinę modyfikuje utarte struktury thrillera i powieści detektywistycznej, brak pomysłu na zwieńczenie akcji, niedopracowanie oraz nie dość dobrze poprowadzona narracja sprawiają, że książka Zaniewskiego zginie wśród polskich debiutów.

 

Powieść "Heroina" Tomasza Piątka - za granicą i w filmie

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że książka Heroina Tomasza Piątka jest wydawana w Argentynie (Acuatico) oraz na Węgrzech (Silenos). W przygotowaniu także adaptacja filmowa powieści. Film trafi do kin najprawdopodobniej już w 2014 roku.

 

Ringier Axel Springer dystrybutorem audiobooków Katarzyny Grocholi

Wydawnictwa

Ringier Axel Springer Polska wchodzi w dystrybucję produktów innych wydawców i niezależnych autorów. W czwartek na rynek trafił dystrybuowany przez spółkę audiobook z najnowszą powieścią Katarzyny Grocholi „Houston, mamy problem”.

 

Recenzja „Cygan to Cygan” Lidia Ostałowska

Recenzje

Wydawnictwo Czarne przyzwyczaiło nas do sygnowania swoim znakiem towarowym reportaży, zwłaszcza autorstwa dziennikarzy związanych z Gazetą Wyborczą. Po Tochmanie, Hugo-Baderze czy Surmiak-Domańskiej przyszła pora na odświeżoną odsłonę tekstu Ostałowskiej.

 

Recenzja: "Za kogo ty się uważasz?" Alice Munro

Recenzje

Ćwierć wieku — niemal tyle czasu minęło od wydania Who do you think you are?, książki kanadyjskiej pisarki Alice Munro. Przyszedł moment, w którym Za kogo ty się uważasz? wchodzi na polski rynek, równie przystępna jak dwie dekady temu.

 

Wydawnictwo Bernardinum poleca: książki z serii Biblioteka Poznaj Świat

Wydawnictwa

Podróż do Madagaskaru, Indii, Ekwadoru - książki Wydawnictwa Bernardinum zabierają czytelników na niezwykłą wyprawę pełną zaskakujących przygód..

 

Dewiza: śmierć

Wydarzenia

Ponad sto pięćdziesiąt osób próbowało rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci Kamili. Działo się to podczas gry miejskiej w klimacie PRL, przygotowanej przez stowarzyszenie Wielosfer, Fabrykę Tajemnic na kolejną odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Siedzą w kryminale

Wydarzenia

W piątek we Wrocławiu odbyła się literacka wersja Randki w ciemno. Ta istna orgia werbalna — literaci i nominowani w różnych kombinacjach — miała miejsce w kinie pełnym ludzi, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Zgotował piekło - relacja z MFK

Wydarzenia

Robert Makłowicz jest jak gaz: niezależnie od tego, czy znajduje się wśród garstki osób, czy w sali liczącej kilkadziesiąt bądź kilkaset osób, wydaje się wypełniać całą dostępną przestrzeń. Tak też było we wtorek wieczorem — na spotkaniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Strzał w dziesiątkę

Wydarzenia

Wśród atrakcji przygotowanych w ramach odbywającego się we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Kryminału znalazła się wieczorna dyskusja panelowa „Nauka w praktyce śledczej: zabójczy pocisk — spotkanie z balistyką”, która miała miejsce we wtorek w Art Hotelu. Spotkanie uświetnił doktor nauk medycznych Jerzy Kawecki z Zakładu Medycyny Sądowej wrocławskiej Akademii Medycznej.

 

Nagroda dla Centrali

Wydarzenia

Niezwykle miło nam poinformować, że w sobotę (13-10-2012 r.) podczas gali 23. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi wydawnictwo Centrala otrzymało nagrodę w kategorii: "Najlepszy wydawca"

 

23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2012

Wydarzenia

Tegoroczny festiwal będą zapowiadały dwa przedsięwzięcia okołokomiksowe. Pierwsze wydarzy się 28 sierpnia 2012 – będzie to event z okazji Międzynarodowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Tego dnia od godz. 12.00, w łódzkim Pasażu Schillera, będzie można nie tylko przeczytać wiele dobrych komiksów, ale spotkać się z rysownikami i ludźmi zajmującymi się historiami obrazkowymi.

 

Klub Świata Komiksu na 23. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier Łódź 2012

Wydarzenia

Już w piątek rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier Łódź 2012. Klub Świata Komiksu Egmont Polska będzie obecny jak zawsze.

 

Ahoj Małopolsko, Szervusz Kraków

Nowości

Fascynującą podróż po Małopolsce mogą już niebawem rozpocząć Czesi i Węgrzy dzięki publikacjom pt. Węgierska Małopolska i Czeska Małopolska wydanym w ich ojczystych językach.

 

Nudzie mówimy "STOP" - nowości Jedności dla dzieci

Zapowiedzi

Wakacje tuż, tuż. Rodzinne wyjazdy, zabawy z plenerze. Ileż to razy rodzice słyszeli słowa: „Ja się nudzę!”. Postanowiliśmy powiedzieć stop! i raz na zawsze wyeliminować to zdanie z dziecięcego słownika. No cóż, w tym celu zmuszeni byliśmy... zabić nudę! Prezentujemy dwie niezwykłe książki, prawdziwe skarbnice zabaw, które dzieci mogą wykorzystać w domu lub zabrać w podróż. Świetna zabawa na wiele długich godzin. Premiera handlowa obu książek...

 

„Komputer Świat Special” o tabletach i smartfonach

Internet

We wtorek 29 maja do kiosków trafi trzecie wydanie ukazującego się nieregularnie magazynu „Komputer Świat Special” (Ringier Axel Springer Polska). W całości poświęcony on będzie tabletom i smartfonom.

 

Polski komiks w Budapeszcie

8. Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Budapeszcie to nie lada gratka dla fanów historii obrazkowych. Co ciekawe, honorowym gościem tegorocznej edycji będzie Polska.

 

„Równoleżnik Zero” – I Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

Wydarzenia

Pierwsza edycja „Równoleżnika Zero” – Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2012 roku w dwóch filiach MBP we Wrocławiu: w Mediatece przy placu Teatralnym 5 oraz w Bibliotece Turystycznej przy ulicy Szewskiej 78.

 

W Tarabuku - Literatura na świecie numer węgierski

Księgarnie

Redakcja "Literatury na Świecie" zaprasza na promocję numeru poświęconego pisarzom węgierskim z Veszprému.

 

Maciej Gierszewski: Moje życie z Dżejmsem

Nowości

Z przyjemnością informuję, że ukazała się moja książka z opowiadaniami pt.: "Moje życie z Dżejmsem".

 

Zaproszenie na promocję książki Recepcja przekładów literatury iberoamerykańskiej w Polsce w latach 1945-2005” ,

Promocja i spotkanie z autorką książki „Recepcja przekładów literatury iberoamerykańskiej w Polsce w latach 1945-2005” , Małgorzatą Gaszyńską-Magierą oraz Tomaszem Pindlem w roli komentatora - już w najbliższą środę 18 stycznia o 18:00.

 

12 książek ma szansę na Nagrodę Giedroycia dzisiaj, 12:12

12 książek z Białorusi jest na liście, z której zostaną wybrane nominacje do Nagrody im. Jerzego Giedroycia dla najlepszej książki prozatorskiej w języku białoruskim w 2011 r. – powiedziała PAP w piątek Elżbieta Szczepańska-Dąbrowska z ambasady RP w Mińsku.

 

Nie żyje wielki polski dziennikarz i podróżnik

Zmarł Olgierd Budrewicz, dziennikarz i pisarz, który odwiedził i opisał ponad 160 krajów, varsavianista pasjonujący się dziejami stolicy Polski. Miał 88 lat.

 

"Błękit Szafiru" Kerstin Gier od Literackiego Egmontu

Zapowiedzi

Wydawnictwo Egmont wydało w maju pierwszą część Trylogii Czasu Kerstin Gier – Czerwień Rubinu. Teraz na rynku część druga: "Błękit Szafiru".

 

22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Wydarzenia

Argentyński rysownik Eduardo Risso i amerykański scenarzysta Brian Azzarello - znani z serii "100 naboi" i komiksów o "Batmanie" oraz Brytyjczyk Simon Bisley, twórca komiksów "Lobo" - to gwiazdy 22. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który w piątek rozpocznie się w Łodzi.

 

125 lat motoryzacji w albumie od "Auto Świat" za 19,90 zł

Wydawnictwa

W poniedziałek 19 września ukaże się album "125 lat samochodu" prezentujący historię rozwoju motoryzacji. Liczącą ponad 200 stron publikację przygotowała redakcja tygodnika "Auto Świat" (Ringier Axel Springer Polska). Wydanie dostępne będzie także w wersji na tablet iPad.

 

Prasa na iPadzie: Axel Springer na plus, gorzej z gazetam

Wydawnictwa

Wśród iPadowych wydań polskich tytułów prasowych pytani przez nas eksperci najlepiej oceniają magazyny, zwłaszcza te publikowane przez Ringier Axel Springer Polska. Gorsze opinie zbierają natomiast dzienniki.

 

Kerstin Gier - Czerwień Rubinu

Recenzje

Istnieje bardzo wiele tajemniczych i intrygujących postaci w historii Europy. Jednym z największych reprezentantów tego grona był Hrabia de Saint-Germain, człowiek nieznanego tak naprawdę pochodzenia, a mający wiele talentów.

 

Olgierda Budrewicza Słownik Warszawski - recenzja

Recenzje

Wielowiekowa tradycja Warszawy rozszabrowana i skruszona w niezliczone cząstki pod lawiną wojen i powstań. Materialnie pozostała zachowana tylko w nielicznych budynkach i zarysie geometrii dzielnic. Trwa jednak nieprzerwanie jej duch. Liczne publikacje zebrały i utrwaliły anegdoty, lokalne zwyczaje, legendy. Sportretowały ludzi przedwojennej Stolicy. Po dziś dzień nieprzerwanie dopisywane są stronice jej diariusza. Do najbardziej zasłużonych dla sprawy utrwalenia i kontynuacji tradycji miasta...

 

Dni Kultury Węgierskiej w Słupsku i powiecie słupskim 2011

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zaprasza w dniach od 30 maja do 5 czerwca 2011 r. na Dni Kultury Węgierskiej w Słupsku i powiecie słupskim.

 

Timothy Snyder odebrał nagrodę im. Giedroycia na UMCS

Amerykański historyk Timothy Snyder odebrał w środę w UMCS w Lublinie nagrodę naukową im. Jerzego Giedroycia przyznaną mu za książkę pt. "Rekonstrukcja narodów: Polska, Ukraina, Litwa, Białoruś 1569-1999".

 

"Czerwień rubinu" - trylogia czasu stała się fenomenem już przed premierą

Zapowiedzi

Już 23 maja premiera "Czerwieni Rubinu" Kerstin Gier absolutnie wciągającej książki, której łatwo się nie odkłada.

 

Autorzy Wydawnictwa BOSZ na WTK

Monika Bułaj - polska Anie Leibovitz, Lech Majewski - twórca filmu "Młyn i krzyż", występ Art Collor Ballet i wystawa zdjęć z miejscami Czesława Miłosza to tylko część atrakcji, które czekają na czytelników odwiedzających stoisko Wydawnictwa BOSZ A175 podczas Warszawskich Targów Książki.

 

Ringier Axel Springer Polska wydawcą przewodnika do gry Wiedźmin 2

Wydawnictwa

We wtorek - 17 maja 2011 roku, tuż przed premierą gry Wiedźmin 2, trafi na rynek książka "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Oficjalny Przewodnik".

 

Magiczna publikacja na Węgrzech

Właśnie wrocławskie wydawnictwo Europa otrzymało od tłumaczki Gizelli Csisztay świeże, pachnące jeszcze farbą drukarską egzemplarze wydanej po węgiersku naszej książki "Magiczne miejsca literackiej Europy".

 

Fakt wydał album o Smoleńsku

Nowości

W sobotę 26 marca na rynku ukaże się nowy tytuł z serii Fakt Album. W książce "Cała prawda o Smoleńsku. Rekonstrukcja zdarzeń" dziennikarze Piotr Bugajski i Jerzy Kubrak, minuta po minucie odtwarzają wydarzenia tragicznego dnia 10 kwietnia 2010 roku.

 

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Olgierdem Budrewiczem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Olgierdem Budrewiczem, autorem książki "Olgierda Budrewicza słownik warszawski" , "Warszawa przedwczorajsza" oraz "O wszystkim" wydanych nakładem oficyny wydawniczej BOSZ.

 

Piąta odsłona Klioteki

Muzeum Niepodległości, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Warszawskie Targi Książki, „Stolica” – Warszawski Magazyn Ilustrowany.

 

Garść nowości od Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk przygotowała dla swoich czytelników prawdziwą moc nowości wydawniczych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy kilka z nich.

 

"Anatomia człowieka" - komplet

Nowości

Przedstawiamy czterotomowy podręcznik do anatomii niezbędny dla każdego studenta bądź pasjonata medycyny.

 

Nagrody 21. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier

Czeski artysta Branko Jelinek za komiks "Oskar Ed" zdobył Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową na kończącym się w niedzielę 21. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

 

Festiwal komiksu w Łodzi!

Znakomity amerykański rysownik serii komiksów o "Batmanie" Norm Breyfogle, twórca komiksów fantasy Yves Swolfs z Belgii czy hiszpański rysownik "Kaczora Donalda" Cesare Ferioli - to niektóre gwiazdy 21. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który w piątek rozpocznie się w Łodzi.

 

Trzy tony książek dla powodzian z Gierałtowic

Biblioteki

Ponad siedem tysięcy książek - lektur, powieści kryminalnych, poezji i podręczników - trafi w środę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gierałtowicach (woj. śląskie). Majowa powódź zniszczyła w niej część księgozbioru.

 

Odpowiedź na „drugą Polskę”. W rocznicę wybuchu strajku w Stoczni Gdańskiej

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na spotkanie inspirowane albumem "Droga do „Solidarności”. Lata 1975–80 i wystawą "Cztery pory Gierka. Polska 1970–1980" w zdjęciach z Agencji FORUM.

 

Życie intymne osób starszych - jak o tym rozmawiać?

Nowości

Niniejsza książka jest poświęcona problematyce starości, przede wszystkim życiu intymno-emocjonalnemu osób starszych. Inspiracją do podjęcia tego tematu był jeden z kursów z programu studiów pedagogicznych. Uczestnictwo w tych zajęciach uświadomiło mi istnienie pewnych sfer życia seniorów, które są marginalizowane w naszym społeczeństwie bądź są tematami naznaczonymi społecznie i uznanymi za tabu. Nie oznacza to jednak, że są to obszary nieistniejące lub nieistotne dla ludzi starszych....

 

Anatomia człowieka od A do Z

Nowości

Tom 2 podręcznika anatomii człowieka z uwzględnieniem elementów anatomii czynnościowej i anatomii klinicznej. Podręcznik cechuje świetne usystematyzowanie materiału, a wzbogaca obszerny materiał ilustracyjny. Przygotowano go z myślą o studentach medycyny, wydziałów lekarsko-dentystycznych i nauk paramedycznych, w szczególności początkowych lat studiów.

 
 

Kapitalny podręcznik do anatomii człowieka

Zapowiedzi

Tom 2 podręcznika anatomii człowieka z uwzględnieniem elementów anatomii czynnościowej i anatomii klinicznej. Podręcznik cechuje świetne usystematyzowanie materiału, a wzbogaca obszerny materiał ilustracyjny. Przygotowano go z myślą o studentach medycyny, wydziałów lekarsko-dentystycznych i nauk paramedycznych, w szczególności początkowych lat studiów.

 

Maciej Gierszewski, "Luźne związki"

Recenzje

Najnowsza zwarta publikacja mieszkającego w Poznaniu twórcy posiada bardzo trafnie oddający jej charakter tytuł. Jeżeli chodzi o sferę warsztatową, utwory składające się na "Luźne związki", choć fragmentarycznie łączące się ze sobą, nie stanowią zwartej, konsekwentnie przeprowadzonej całości. Nie ma jednego, wiążącego wiersze tematu, raczej mamy tutaj mozaikę zarysowanych gdzieś luźno i luźno łączących się ze sobą historii.

 

Małgorzata Rejmer, "Toksymia"

Recenzje

1. „Toksymia” nie jest książką przyjemną. Nie jest książką, którą czyta się dla przyjemności czy też dla relaksu. Nie czyta się w chwili wolnej dla czytelniczych wzruszeń albo dla pięknych zdań, które można sobie następnie wynotować do dzienniczka trafnych cytatów o życiu, o miłości, o pięknie i prawdzie. „Toksymia” jest wyraźnie nieprzyjemną książką. Jest toksyczna i zaraźliwa. Nie da się godzinę po przeczytaniu o niej zapomnieć, co to, to nie. Nie można się dobrze czuć po przeczytaniu prozy...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.