RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Romain Puértolas w Polsce!

Romain Puértolas, autor wyjątkowych powieści „Niezwykła podróż fakira", który utknął w szafie Ikea i „O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak Wieża Eiffla", będzie gościł, w Polsce w dniach 27-31 października. Spotkania z autorem odbędą się w Warszawie i Krakowie.

 

Goście są już w drodze do Sopotu, a my zaczynamy odliczanie!

Na pierwszy dzień festiwalu „Literacki Sopot” zapraszamy już jutro od godziny 9.00. Tego dnia zaczynają się liczne wystawy jak np. wystawa „Nasi Izraelczycy” przedstawiająca losy polskich Żydów w Izraelu, targi książki, warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży.

 

2 lipca rusza szósta edycja Miesiąca Spotkań Autorskich

Międzynarodowy festiwal literacki Miesiąc Spotkań Autorskich 2016 Gość Honorowy: Hiszpania 2 lipca – 1 sierpnia 2016.  

 

Goście festiwalu literackiego w Sopocie - pisarze z Izraela i nie tylko

Przedstawiamy literackich gości 5. Festiwalu „Literacki Sopot” 2016 zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miasto Sopot.

 

Międzynarodowy festiwal literacki Miesiąc Spotkań Autorskich 2016 Gość honorowy – Hiszpania

62 pisarzy, dwa spotkania dziennie, od 2 lipca do 1 sierpnia we wrocławskiej Mediatece przy pl. Teatralnym 5 (Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu).  

 

Uwaga, wydawcy!

Wydawnictwa

Polska wraz z 15 innymi krajami europejskimi została zaproszona do wystąpienia w roli gościa honorowego tegorocznych Beijing International Book Fair (24-28 sierpnia 2016)

 

Wieści z Chicago

Dziś ostatni dzień targów Book Expo America, na których Polska występuje w roli gościa honorowego.

 

Charlotte Link przyjedzie do Wrocławia

Charlotte Link, jedna z najpopularniejszych współczesnych niemieckich pisarek, będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016. Pisarka spotka się z czytelnikami 2 czerwca (czwartek) o godz. 20.30

 

Zagraniczni goście Wydawnictwa Sonia Draga na Warszawskie Targi Książki

Tegoroczne Targi Książki w Warszawie odwiedzi kilku znakomitych autorów, których książki poleca Wydawnictwo Sonia Draga.

 

Polska gościem honorowym BookExpo America

Polska jest w tym roku gościem honorowym targów BookExpo America, które odbędą się w Chicago w dniach od 11 do 13 maja.

 

Ważna książka w wydawnictwie Dialog: Nasz ojciec esesman i męczennik. Dziennik braci Schillerów

Nowości

Boualem Sansal będzie gościem tegorocznych Warszawskich Targów Książki, więc by umilić Państwu czas oczekiwania na spotkanie, przypominamy jego szalenie ważną i odważną książkę "Nasz ojciec esesman i męczennik":

 

Eve Ainsworth gościem Festiwalu Literatury dla Dzieci

Eve Ainsworth, autorka powieści Siedem dni spotka się z czytelnikami w maju w czasie warszawskiej odsłony Festiwalu Literatury dla Dzieci.

 

Żeby czytać, trzeba być otwartym - Etgar Keret

Z przyjemnością przekazujemy Państwu dwie znakomite wiadomości! Gościem Honorowym tegorocznej, jubileuszowej 20. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jest Izrael, a hasłem przewodnim Targów słowa Etgara Kereta: Żeby czytać, trzeba być otwartym.

 

Nowy komiks o przygodach Asteriksa i Obeliksa

36 tom przygód Asteriksa i Obeliksa zatytułowany Papirus Cezara ukaże się 22 października jednocześnie na całym świecie. Postacie stworzone przez René Goscinnego i Alberta Uderzo powrócą w albumie ze scenariuszem Jean-Yvesa Ferriego i rysunkami Didiera Conrada.

 

Gonçalo M. Tavares na Festiwalu Conrada

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji Festiwalu Conrada będzie Gonçalo M. Tavares – pisarz określany przez krytyków jako „portugalski Kafka”.

 

Wydawnictwo MG informuje: Matthew Tyrmand w Krakowie

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG w osatatnie4j chwili informuje o przyjeździe na 19. Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa Matthew Tyrmanda, syna słynnego Leopolda Tyrmanda, autora „Złego".

 

Spotkanie z mistrzem „literatury nieprzyjemności”

Wydarzenia

Literatura nie znosi ograniczeń – o tym będziemy mogli przekonać się podczas spotkania z wyjątkowym gościem Festiwalu Conrada, Martinem Amisem.

 

Trójka na Festiwalu Literacki Sopot

Program 3 Polskiego Radia po raz kolejny będzie gościć na Festiwalu Literacki Sopot. W dniach 20-23 sierpnia na Kulturalnej Plaży Trójki odbędą się spotkania z wybitnymi pisarzami, a na antenie Programu 3 pojawią się relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalu.

 

Znamy kolejnych gości festiwalu Opowiadania

Na liście pisarzy, którzy w tym roku odwiedzą Międzynarodowy Festiwal Opowiadania są autorzy z całego świata: USA, Bułgarii, Boliwii, Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Zapowiada się ciekawa, różnorodna przygoda literacka.

 

Dzięwiąty dzień Miesiąca Spotkań Autorskich

W poniedziałek naszymi gośćmi będą Filip Springer i Petro Mid’ianka. Pierwszy to znany polski reportażysta, drugi to ukraiński poeta. Serdecznie zapraszamy!

 

Pierwsi goście i hasło Festiwalu Conrada

Jeden z najważniejszych amerykańskich prozaików Jonathan Franzen, kultowy irańsko-amerykański pisarz Hooman Majd, dwukrotny laureat Nagrody Nike Wiesław Myśliwski i Hanna Krall, legenda polskiego reportażu to pierwsi goście tegorocznej edycji Festiwalu Conrada. W tym roku najważniejsze literackie wydarzenie w Europie Środkowej odbędzie się w Krakowie w dniach 19-25 października.  

 

Za nami 6. Warszawskie Targi Książki

Ponad 850 wystawców, Francja gościem honorowym, świętowanie 250-lecia teatru publicznego w Polsce, czytelnicze akcje, bogaty program wydarzeń dla dzieci oraz wiele innych atrakcji miało miejsce na 6. Warszawskich Targach Książki, które zakończyły się w niedzielę.

 

Poznań Poetów

Wydarzenia

18 maja rozpocznie się kolejna edycja festiwalu „Poznań Poetów”. Organizowany po raz siódmy festiwal to jedno z największych wydarzeń naukowo-literackich w Polsce. Daje możliwość zapoznania się z wartościowymi zjawiskami we współczesnej polskiej i światowej poezji.

 

Węgrzy i literatura katalońska. Zaproszenia na przyszły rok

W niedzielę 17 maja o godz. 16. na głównej scenie Warszawskich Targów Książki przedstawiciele Francji, gościa honorowego obecnych targów, symbolicznie przekazali tytuł gościa honorowego Węgrom, którzy tę rolę będą pełnić w roku przyszłym.

 

Francja na Warszawskich Targach Książki (14-17 maja) / La France à la Foire du Livre de Varsovie (14-17 mai)

Od czwartku 14 maja do niedzieli 17 maja odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie 6. Warszawskie Targi Książki. Francja jest ich gościem honorowym!

 

Gwiazdy kryminałów na Big Book Festival 2015

Sześcioro autorów bestsellerowych powieści kryminalnych, jak: Sophie Hannah, Hans Rosenfeldt, Gaja Grzegorzewska, Katarzyna Bonda, Zygmunt Miłoszewski, czy Mariusz Czubaj będą gośćmi tegorocznej - trzeciej już edycji Big Book Fetival.

 

Odliczamy dni do Targów

Proszę Państwa szybkimi krokami zbliżają się do nas 6. Warszawskie Targi Książki. Zostały nieco ponad dwa tygodnie.

 

Wielkie gwiazdy literatury w Warszawie. Big Book Festival rusza za trzy miesiące!

Dokładnie za trzy miesiące odbędzie się w Warszawie trzeci Big Book Festival – Duży Festiwal Czytania. Jego gwiazdami będą świetni autorzy z kilkunastu krajów.

 

Francja gościem honorowym WTK

Eric-Emmanuel Schmitt odwiedzi 6. Warszawskie Targi Książki. Weźmie udział w prezentacji wydawców francuskich, którzy będą gośćmi honorowymi imprezy. W marcu w podobnej roli w Paryżu wystąpili wydawcy z Polski. Targi w Warszawie odbędą się w dniach od 14 do 17 maja.

 

Warszawskie Targi Książki już za miesiąc - Francuski motyw przewodni

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie atrakcje na Targach i w całej Warszawie przygotował tegoroczny gość honorowy – Francja, przyjdź na pierwszą dedykowaną konferencję prasową 6. edycji WTK.

 

Migawki z Salon du Livre

Salon du Livre, na którym wspólnie z Krakowem i Wrocławiem pokazywaliśmy polską kulturę od najlepszej strony, zakończył się poniedziałek.

 

"Poeci na nowy wiek" na 20. lecie Portu Literackiego

Zapowiedzi

"Poeci na nowy wiek" to tytuł antologii, która w 2010 roku ukazała się nakładem Biura Literackiego i prezentowała 21 poetów, debiutujących w pierwszym dziesięcioleciu XXI w., którzy zdecydować mieli o obliczu poezji polskiej najbliższych lat.

 

Wojciech Tochman w Chinach

Rynek zagraniczny

Wojciech Tochman będzie gościem rozpoczynającego się właśnie w Pekinie The Bookworm Literary Festival.

 

100 wierszy na 20-lecie Portu

Zapowiedzi

Na miesiąc przed 20. edycją Portu Literackiego do księgarń trafi antologia "100 wierszy polskich stosownej długości" będąca autorskim wyborem tekstów, które jako książkowe pierwodruki i wznowienia towarzyszyły jednemu z najważniejszych krajowych festiwali literackich od połowy lat 90.

 

Wydawnictwo a5 - 19 lutego zapraszamy na wieczór poezji Stanisława Barańczaka

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zapraszają na wieczór poezji Stanisława Barańczaka z udziałem przyjaciół Poety.

 

Francja Gościem Honorowym najbliższych 6. Warszawskich Targów Książki

Warszawskie Targi Książki, to nie tylko święto literatury i okazja do prezentacji polskim czytelnikom twórczości znakomitych autorów z całego świata, ale także szansa nawiązania współpracy między przedstawicielami międzynarodowej branży wydawniczej.

 

Granice w "eleWatorze"

Wydawnictwa

W najbliższy wtorek, 30 września, o g. 17.00 w salonie ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się spotkanie promujące najnowszy numer szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego, "eleWator". Temat wiodący to "granice".

 

Andruchowycz, Karbido i Chain Smokers na Bruno Schulz. Festiwal 2014

Bruno Schulz. Festiwal to nie tylko literatura, ale również inne dziedziny sztuki. Zatem i w czasie tegorocznej edycji nie może zabraknąć pozaliterackich wydarzeń.    

 

Tomasz Różycki na Brooklynie

Tomasz Różycki, jeden z najbardziej cenionych polskich poetów, w najbliższą sobotę będzie gościem Brooklyn Book Festival w Nowym Jorku. Razem z amerykańskimi poetami weźmie udział w czytaniu poezji.

 

Zeruya Shalev gościem Bruno Schulz. Festiwal Wrocław 2014

Jedna z najpoczytniejszych i najchętniej tłumaczonych współczesnych izraelskich pisarek spotka się z czytelnikami we Wrocławiu 18 października 2014. Spotkanie poprowadzi Szymon Kloska, a z hebrajskiego przetłumaczy Michał Sobelman.

 

Mc Auley w Polsce

Wydawnictwa

Paul J. Mc Auley, autor m.in. polityczno - militarnej serii science-fiction, której dwa tomy "Cicha Wojna" oraz "Ogrody Słońca" wydało Wydawnictwo Mag, kilkudziesięciu noweli, kilku powieści i zbiorów opowiadań, jest Gościem tegorocznego Polconu, rozpoczynającego się 4 września w Bielsku-Białej.

 

Zmarła noblistka Nadine Gordimer

Wydarzenia

Nie żyje południowoafrykańska laureatka literackiej Nagrody Nobla Nadine Gordimer, która zasłynęła ze swych zdecydowanych wystąpień przeciwko apartheidowi - poinformowała w poniedziałek jej rodzina.

 

Marek Bieńczyk i Inga Iwasiów gośćmi największego skandynawskiego festiwalu literackiego

Rynek zagraniczny

21 maja 2014 r. Marek Bieńczyk oraz Inga Iwasiów będą gośćmi Norsk Litteraturfestival, największego skandynawskiego festiwalu literackiego. Jest to kolejne wydarzenie projektu „Transgresje: międzynarodowa wymiana narracji”, którego liderem przez Towarzystwo Aktywnej Komunikacji.

 

Manfred Spitzer w Polsce

Wydawnictwa

25 listopada odbędzie się w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy konferencja „Neurodydaktyka. Mózg – nowe media – edukacja”, w której udział weźmie m.in prof. Manfred Spitzer, autor książki „Cyfrowa demencja” (Dobra Literatura 2013). Gościem bydgoskiej konferencji będzie również mieszkający w Hamburgu tłumacz i wydawca Andrzej Lipiński, a także inni goście.

 

"Tato" Anne Goscinny

Zapowiedzi

Anne Goscinny opowiada wzruszającą historię ojca, który jednocześnie jest i go nie ma – odszedł, ale żyje w świecie swoich postaci. Zatroszczył się o rodzinę książkowego Mikołajka, a osierocił własną. Autorka pisze o tym, jak próbowała poradzić sobie z utratą taty, odkrywając po drodze bolesne rodzinne tajemnice. Prawdziwe wspomnienia mieszają się z fikcją. Tylko tęsknota zostaje taka sama.

 

W Warszawie stanie pomnik René Goscinnego

Wydarzenia

25 września 2013 roku w Warszawie odbędzie się uroczyste odsłonięcie pierwszego w Polsce pomnika René Goscinnego, twórcy postaci Mikołajka i Asterixa. Gościem honorowym tego wydarzenia będzie córka autora, Anne Goscinny.

 

Premiera nowej książki Jakuba Szamałka „Morze Niegościnne”

Wydarzenia

We wtorek 14 maja o godzinie 18:00 w księgarni Traffic Club w Warszawie odbędzie się spotkanie z Jakubem Szamałkiem poświęcone jego najnowszej powieści „Morze Niegościnne”.

 

Kolejni goście Festiwalu Conrada: Dubravka Ugrešić, Oksana Zabużko i Alain Mabanckou

Wydarzenia

Dubravka Ugrešić, Oksana Zabużko i Alain Mabanckou to kolejni pisarze, którzy pojawią się w tym roku w Krakowie podczas Festiwalu Conrada. 4. edycji festiwalu będzie także towarzyszyć cykl wydarzeń poświęconych twórczości W.G. Sebalda.

 

Kathy Reichs gościem MFK Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Czytaliście powieści o doktor Temprence Brennan? A może oglądaliście serial "Kości"? Jeśli tak, to ucieszy Was wieść, że gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 będzie Kathy Reichs - amerykańska pisarka i antropolog sądowa odwiedzi Polskę 20 października, by odebrać Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru.  

 

Thomas Enger gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, To nie koniec wieści o gościach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału: W poprzednich notach informowałam już o przyjeździe Anne Holt oraz Kjell Ola Dahla. Do tego grona dołącza kolejny norweski pisarz Thomas Enger, autor kryminałów o dziennikarzu Henningu Juulu.

 

Małopolska gościnna, czyli inspiracje na koniec wakacji

Ani się spostrzegliśmy, gdy minęła więcej niż połowa szkolnych wakacji. Zostało jednak trochę czasu, warto więc wykorzystać go w ciekawy i aktywny sposób. Dla tych, którzy nie mają pomysłu, jak go spędzić - kilka inspiracji z Małopolski. Mimo, że już dziś jest to jeden z najciekawszych turystycznie regionów kraju, Województwo Małopolskie dokłada starań, by nieustannie rozszerzać i różnicować swoją ofertę. Od 12 lat samorząd wojewódzki organizuje konkurs pn. „Małopolska Gościnna”, w ramach...

 

Andrzej Sapkowski na Targach Książki w Warszawie, 11.05

11 maja w piątek 16:00-17:00 gościem Warszawskich Targów Książki będzie Andrzej Sapkowski.

 

Przypomnienie o spotkaniu o „Rosji” Czesława Miłosza

28 marca 2012 (środa) o g. 19.00 zapraszamy do Klubu Goście Gazety (ul. Czerska 8/10, Warszawa) na spotkanie o książce Czesława Miłosza „Rosja. Widzenia transoceaniczne”. Tom II: „Mosty napowietrzne”.

 

Armenia Gościem Specjalnym WTK

Gościem Specjalnym Warszawskich Targów Książki będzie w tym roku Republika Armenii, która w roku ubiegłym świętowała 500-lecie narodzin narodowego drukarstwa. Warto przypomnieć, że w XVI wieku w Imperium Otomańskim drukowanie było surowo zabronione.

 

PIW poleca nowość: Joseph Roth, Tarabas. Gość na tej ziemi

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy anonsuje publikację książki Josepha Rotha pt. Tarabas. Gość na tej ziemi" w znakomitym tłumaczeniu Sławy Lisieckiej.

 

15. Targi Książki w Krakowie - goście targów

Wydarzenia

Oprócz bogatej oferty książkowej, Krakowskie Targi Książki stwarzają niepowtarzalną okazję spotkania się z naszymi ulubionymi pisarzami. I tym razem nie zabraknie atrakcyjnych twórców:

 

Frankfurckie Targi Książki: 12 -16 października 2011

Rynek zagraniczny

Gościem honorowym tegorocznych 63. Frankfurckich Targów Książki rozpoczynających się w środę, będzie Islandia pod hasłem "Fantastyczna Islandia"

 

XVII Targi Wydawców Katolickich - gość honorowy

Wydarzenia

Tegorocznym gościem honorowwm XVII Targów Wydawców Katolickih jest wydawnictwo Ediciones Don Bosco (Grupo Edebé)

 
 

W Kliotece wieczór siódmy

Muzeum Niepodległości, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Warszawskie Targi Książki, „Stolica" – Warszawski Magazyn Ilustrowany oraz Państwowy Instytut Wydawniczy, Klioteka Salon Książki Historycznej wieczór siódmy.

 

Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Parandowskim

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z Piotrem Parandowskim, autorem książki "Goście Nieborowa" wydawnictwa PIW.

 

Nowość w PIWie!

Nowości

Do księgarń trafiła najnowsza książka wydana nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego - "Goście Nieborowa" autorstwa Piotra Parandowskiego.

 

Mikołajek. Kalendarz książkowy 2011

Nowości

Chcesz spędzić kolejny rok z Mikołajkiem? Nic prostszego - wystarczy zakupić nowy Mikołajkowy kalendarz!

 

Pomyłka Marcina Lutra

Duński Instytut Kultury oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wieczór z gośćmi z Kopenhagi: poetką Louise Rosengreen oraz poetą, prozaikiem i dramaturgiem Grzegorzem Wróblewskim.

 

Moskiewskie Targi Książki

Rynek zagraniczny

Z udziałem 1,5 tys. wystawców z 56 krajów rozpoczęły się w środę 23. Międzynarodowe Targi Książki, organizowane w moskiewskim Parku Kultury.

 

Wydawnictwo Mag gościem honorowym EUROCON 2010

Wydawnictwa

Wydawnictwo Mag jest gościem honorowym Europejskiego Konwentu Miłośników Fantastyki EUROCON 2010, który rozpoczyna się dzisiaj w Cieszynie woj.. śląskie. To najważniejszy europejski konwent miłośników fantastyki, organizowany co roku w innym kraju.

 

Carofiglio kolejnym gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Włoski pisarz i prokurator Gianrico Carofiglio, autor serii kryminalnej z mecenasem Guerrierim, będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010. To kolejny po Jo Nesbo i Johanie Theorinie zagraniczny autor, który pojawi się na tegorocznym Festiwalu.

 

Johan Theorin będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010

Z przyjemnością pragnę poinformować, że szwedzki pisarz Johan Theorin, autor powieści „Zmierzch” oraz „Nocna zamieć”, jest kolejnym po Jo Nesbø potwierdzonym gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010.

 

Dmitrij Strelnikoff, autor książki „Nikołaj i Bibigul”, w Kazimierzu Dolnym

W imieniu wydawnictwa W.A.B. Zapraszamy na spotkanie... 1 sierpnia, w niedzielę, o godzinie 14.00, Dmitrij Strelnikoff, autor książki „Nikołaj i Bibigul", będzie gościem plenerowego empiku na Festiwalu Filmowym Dwa Brzegi.

 

Nagość to nie tylko brak ubrania

Nowości

Dlaczego nagość nie jest po prostu brakiem ubrania? Co łączy bulimię i starożytne święta? Na czym polega siła niemocy? Jak odczytać prozę Kafki? Czym grozi redukcja tożsamości do czysto biologicznych danych? Czym jest współczesność? Co to jest ciało chwalebne?

 

Goście międzynarodowego festiwalu im. Josepha Conrada

Laureatka literackiej Nagrody Nobla Herta Müller, Amos Oz i Claude Lanzmann będą gośćmi odbywającego się w listopadzie w Krakowie Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada - poinformowali w poniedziałek organizatorzy imprezy.

 

Polska literatura w Pradze

Wydarzenia

Polska jest gościem honorowym tegorocznych targów książki w Pradze – Svet Knihy – które odbędą się w dniach od 13 do 16 maja 2010.

 

Targi Książki w Kairze

Rynek zagraniczny

Koran w setkach wydań, od kopii najstarszych, pisanych ręcznie, po luksusowe "podróżne" wydania w złoconych skórzanych oprawach lub zapisane na CD, dominuje na wielkich Międzynarodowych Targach Książki w Kairze, na które nie wszystkie książki mają wstęp.

 

Mikołajek bije rekordy popularności

Wydawnictwa

Półtora miesiąca temu nakładem Wydawnictwa Znak ukazały się "Nieznane przygody Mikołajka". Do chwili obecnej sprzedano już blisko 200 tysięcy egzemplarzy książki.

 

Jak bronił się Festung Breslau - spotkanie w galerii BWA Awangarda

Wydarzenia

W sobotę o godz. 13.00 w galerii BWA przy ul. Wita Stwosza odbędzie się promocja książki Hugo Hartunga "Śląsk 1944/1945". Gościem prowadzącej spotkanie Beaty Maciejewskiej będzie Rudolf Tauer, który - podobnie jak Hartung - przeżył oblężenie Festung Breslau.

 

Asteriks i Obeliks obchodzą 50. urodziny!

Wokół książek

Wbrew od wielu lat pojawiającym się prognozom czarnowidzów, nadal ukazują się kolejne tomy przygód sławnych galijskich wojowników, Asteriksa i Obeliksa.  

 

5.XI - 50. urodziny Mikołajka w Traffic Club

W czwartek 5 listopada o godz. 17 zapraszamy wszystkich fanów Mikołajka na spotkanie w warszawskiej księgarni Traffic Club przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

 

I Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie

I Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie (2-7 listopada) to wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego.

 

Targowa hydra w chińskich kleszczach

Targi we Frankfurcie to polityka, co we wtorek, w dniu oficjalnego otwarcia, wiązało się z obecnością Angeli Merkel i gości z Chin, policji i służb specjalnych, systemów skanowania gości i ich toreb.

 

Twarze Wielkiego Smoka

Rozpoczęły się wydawnicze igrzyska. Mam tu na myśli nie tylko rozmiar i biznesowy prestiż frankfurckiej imprezy, ale przede wszystkim prezentację tegorocznego gościa honorowego - Chińskiej Republiki Ludowej, niedawnego organizatora igrzysk olimpijskich w Pekinie - przypomnijmy, że przed ich rozpoczęciem nie cichły głosy przypominające o łamaniu wolności słowa, więźniach politycznych i sytuacji w Tybecie. Jednak - jak się wydaje - rozmiar imprezy sportowej przyćmił je skutecznie, przynajmniej w...

 

Po nowe pomysły na Frankfurckie Targi Książki

Wydarzenia

Współczesne Targi to już nie tylko wydarzenie wydawniczo-księgarskie. Oto niektóre z punktów bogatego programu tegorocznych Targów Książki we Frankfurcie 14-18 października (spotkania w języku angielskim).    

 

Polska na Forum Wydawców we Lwowie

Odbywające się każdego roku we wrześniu Forum Wydawców we Lwowie (10-13 września 2009) to najważniejsze targi książki na Ukrainie.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.