RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Empik, w połączeniu z Virtualo.pl i Biblioteką Akustyczną, stawia na rozwój e-contentu

Internet, Księgarnie

Empik stawia na rozwój książek elektronicznych. W Grupie Empik, obok Virtualo – największego agregatora e-booków w Polsce – pojawiła się teraz Biblioteka Akustyczna, wydawca i dystrybutor audiobooków.

 

„Wira z Powstania". Dramatyczne losy dziewczyny z powstania warszawskiego

Zapowiedzi

Grupa wydawnicza Foksal poleca zapowiadane na 20 lipca wspomnienia George Szlachetko Danuta "Wira" Szlachetko zatytułowane „Wira z Powstania" - dramatyczne losy dziewczyny z powstania.

 

Książka dr. Kamili Tuszyńskiej „Narracja w powieści graficznej" już dostępna w księgarniach!

Nowości

20 kwietnia, nakładem wydawnictwa PWN, ukazała się praca dr. Kamili Tuszyńskiej zatytułowana „Narracja w powieści graficznej":

 

Spotkanie z Kuźmińskimi w Krakowie!

Wydawnictwo Dolnośląskie oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na spotkanie z Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi.

 

Ponad Milion sprzedanych książek Zygmunta Miłoszewskiego.

Wydawnictwa

Grupa Wydawnicza Foksal informuje, iż książki Zygmunta Miłoszewskiego sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy!

 
 

„Klub Kameleona" - fascynująca powieść Francine Prose o Paryżu lat 30.

Nowości

Jedna z najbardziej oczekiwanych książek 2016 roku - thriller psychologiczny, w którym nikt nie jest tym, za kogo się podaje.

 

Battlefront Kompania Zmierzch i nowe tytuły STAR WARS

Nowości

Przed nami premiera długo wyczekiwanej siódmej części filmu Gwiezdne wojny pt. Przebudzenie mocy. A także premiera kolejnej, czwartej w tym roku, powieści z serii Star Wars, wydawanej pod marką Uroboros.

 

Cztery nowe księgarnie Matras

Księgarnie

16 września została otwarta księgarnia Matras w CH Wola Park. Druga nowa warszawska księgarnia Matras w Atrium Promenada przy Ostrobramskiej działa już od 8 września.

 
 

Marek Majewski - Przygody Polaka, współpracownika „Rolling Stone” w hippisowskiej, pachnącej trawką Kalifornii

Nowości

W imieniu Wydawcy chcielibyśmy Państwu przypomnieć, że kultowa książka „Koniak i daktyle” Marka Majewskiego jest już w Rozpisanych.

 

Rozkaz: Trzaskać! w sprzedaży od 18 maja

Zapowiedzi

W ponurej i anormalnej rzeczywistości okupacyjnego dnia, w konspiracyjnych lokalach i wiejskich chatach rozwijało się Polskie Państwo Podziemne, jedyny w swoim rodzaju ruch oporu. W jego ramach tworzone było sądownictwo, oświata, cały pion administracji cywilnej, armia, a nawet prasa. Jednak najbardziej wyrazistym przejawem jego siły stała się walka z bronią w ręku.

 

"W powojennej Polsce" Mai i Jana Łozińskich już od 20 kwietnia w sprzedaży!

Zapowiedzi

Maja i Jan Łozińscy, znani i cenieni badacze tradycji i historii polskiej obyczajowości na przestrzeni wieków, autorzy takich publikacji jak „W przedwojennej Polsce”, „Życie codzienne arystokracji” czy „Historia polskiego smaku”, tym razem zabierają nas do zniszczonych przez wojnę polskich miast.

 

11. rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego. Polecamy powieść "Plaża dla psów".

Nowości

10 kwietnia mija 11. rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego - poety, prozaika, kompozytora, piosenkarza, autora powieści.    

 

31 marca Jak rozpoznać prawdziwą miłość - odpowiedź w Matrasie!

Księgarnie

We wtorek, 31 marca o godzinie 18.00 dwa jednocześnie odbywające się spotkania autorskie na temat książki: 3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość?

 

Krakowska Cricoteka zaprasza: Luxus. Umarła rasa

Wydarzenia

Wrocławska grupa Luxus wystąpi w Cricotece z seansem performatywnego czytania. Wydarzenie będzie miało miejsce w ramach trasy promocyjnej książki „Agresywna niewinność", monografii grupy, która ukazała się w roku 2014.

 

Zaglądamy do portfela Empiku

Księgarnie

Grupa EM&F, do której należy m.in. Empik i Grupa Wydawnicza Foksal udostępniła dane dotyczące sytuacji finansowej w 2014 roku. Czy jest nadzieja dla Empiku?

 

Komunikat prasowy: Grupa EM&F zaprzecza spekulacjom

Wydarzenia

Zarząd Empik Media & Fashion S.A. (Grupa EM&F), działając z pełnym poparciem większościowych akcjonariuszy - Penta Investments i Grupy Eastbridge - chciałby stanowczo zaprzeczyć spekulacjom o rzekomej zlej sytuacji finansowej Grupy EM&F i jej spółek zależnych, które zostały opublikowane w prasie oraz powielone przez media internetowe w ciągu ostatnich dni (z pominięciem weryfikacji ww. spekulacji bezpośrednio z Grupą EM&F).

 

Komunikat prasowy grupy EM&Fashion z dn. 25.11.2014

Księgarnie

Grupa EM&F z sukcesem zakończyła proces zapewnienia finansowania obligacyjnego i kredytowego, który umożliwi jej stabilny rozwój przez kolejne 3 lata

 

Empik dostał 100 mln zł. pożyczki od właściciela. Czy wyjdzie na prostą?

Księgarnie

Od stycznia 2014 r. Empik Media & Fashion stracił na giełdzie 76 proc. Aby przetrwać na rynku, firma dostała 100 mln zł pożyczki od właściciela. Chce sprzedać biznes modowy i szkoły języków obcych.  

 

Wyjątkowe międzypokoleniowe spotkanie z profesorem Janem Miodkiem

Wydarzenia

Grupa seniorów O-CAL-eni serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w międzypokoleniowym spotkaniu z profesorem Janem Miodkiem, które odbędzie się z okazji Dni Babci i Dziadka.

 

Przyjdź na spotkanie i zdobądź autograf Grzegorza Łapanowskiego i Mai Sobczak!

Grupa Wydawnicza Publicat zaprasza na spotkanie z autorami książki „Najlepsze przepisy dla całej rodziny" Mają Sobczak, Grzegorzem Łapanowskim.

 

Rusza jesienna trasa koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii

Wydawnictwa

Już po raz siódmy Młoda Polska Filharmonia – orkiestra działająca jako projekt Fundacji Zwierciadło – rusza w trasę koncertową. Czterdziestu młodych, wybitnie uzdolnionych muzyków zagra w listopadzie koncerty we Wrocławiu, Kaliszu, Warszawie i Puławach.

 

Onet wydaje swoją pierwszą książkę. Z wywiadami gwiazd

Internet

Grupa Onet.pl wydała książkę ze zbiorem wywiadów i artykułów przypominających sylwetki gwiazd polskiej estrady, filmu i telewizji lat 80. i 90. Wydawnictwo nosi tytuł "Gdzie są gwiazdy z tamtych lat?"

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon" zadebiutuje 24 lutego 2015 roku

Nowości

Data premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" została ustalona na 24 lutego 2015 roku - poinformowało studio CD Projekt Red należące do Grupy CD Projekt na specjalnej "Letniej Konferencji" w Los Angeles.

 

MFK Wrocław 2014 - Szajba na troopie

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2014 rozpocznie się już za tydzień, dokładnie we wtorek 27 maja. Startujemy spektaklem grupy Teatrakcja zatytułowanym Szajba na troopie, do którego scenariusz napisali uczestnicy Kryminalnych Warsztatów Literackich z ubiegłych lat: Marta Matyszczak i Michał J. Zieliński.

 

Ruszyła wielka wyprzedaż w Empiku

Wydarzenia

Po wygaszeniu segmentu mody grupa EM&F szuka kupca na szkoły językowe. Wkrótce pozostałe aktywa mogą pójść pod młotek.

 

BiblioNetka i Lideria.pl w Grupie PWN

Wydawnictwa

W skład pionu e-commerce Grupy PWN wchodzą obecnie: księgarnia PWN.pl, Weltbild.pl, Lideria.pl, czytelnia online Ibuk.pl i serwis BiblioNetka.pl. Pion działa niezależnie od części wydawniczej i dystrybucyjnej Grupy, nastawiony jest przede wszystkim na współpracę z klientami zewnętrznymi.

 

Nowa książka Brandona Mulla

Nowa powieść autora bestsellerowego Baśnioboru – Brandona Mulla – „Wojna Cukierkowa” – nareszcie ma swoją premierę w Polsce. Pisarz, po raz kolejny zaprasza czytelników do odkrywania sekretów i rozwiązywania tajemniczych zagadek ukrytych w fabule książki. Tym razem wszystko rozpoczyna się w miasteczku Colson, a główni bohaterowie powieści: Nate, Summer, Trevor i Gołąb odkrywają magiczną moc cukierków sprzedawanych w miejscowym sklepiku „Słodki Ząbek”. To jednak dopiero początek ich niezwykłych...

 

Biografia Korczaka Joanny Olczak-Ronikier otrzymała Nagrodę im. Jerzego Turowicza

Nagrody

Grupa Wydawnicza Foksal z dumą informuje, że książka "Korczak. Próba biografii" otrzymała nagrodę przyznawaną za wybitne i oryginalne dzieła literackie, naukowe, plastyczne, muzyczne, teatralne lub filmowe, znajdujące się w kręgu tematów, do których Jerzy Turowicz wracał w swojej publicystyce i działalności publicznej, oraz reprezentujące wartości, które były mu bliskie.    

 

Nowości na publicat.pl oraz zapowiedź mistrzowskiego kryminału – "Wołanie kukułki"!

Zapowiedzi

Grupa wydawnicza Publicat prezentuje swoje ostatnie nowości tytułowe listopada:

 

"Wojna cukierkowa" Brandona Mulla

Nowa powieść autora bestsellerowego Baśnioboru! Już za tydzień – 6 listopada!

 

Anita Musioł dyrektorem wydawniczym redakcji literackiej w Grupie Wydawniczej Foksal.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z dniem 3 października Anita Musioł objęła stanowisko Dyrektora Wydawniczego redakcji literackiej w Grupie Wydawniczej Foksal. Odpowiada za działy redakcji, praw, graficzny i produkcji.

 

Grupa Wydawnicza Foksal na Targach Książki we Frankfurcie

Szanowni Państwo! Zbliżające się Targi Książki we Frankfurcie (9-13 października br.) są doskonałą okazją do podsumowania działań wydawnictwa na polu sprzedaży praw do przekładów.    

 

Nowości na publicat.pl - Philippa Gregory, Salvador Dali, Jo Nesbo i wiele więcej!

Zapowiedzi

Grupa Wydawnicza PUBLICAT S.A. z Poznania poleca w swoim najnowszym newsletterze książki autorstwa Jo Nesbo, Philippy Gregory, Salvadora Dali:

 

Fabryka Sensacji poleca mroczną powieść "Egzekutor"

Nowości

Przenieś się w mroczny świat Jessego Kellermana gdzie nic nie jest takie, jakie się wydaje!

 

Trzy książki Grupy Foksal znalazły się w ścisłej czołówce zestawienia TOP Empiku:

Nowości

Szanowni Państwo! Miło nam poinformować w imieniu Grupy Foksal, iż ich trzy książki znalazły się w ścisłej czołówce zestawienia TOP Empiku:

 

Nowości wydawnictw: W.A.B., Buchmann oraz Fabryka Sensacji - polecamy!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z premierami literatury polskiej i obcej wydawnictw: W.A.B., Buchmann oraz Fabryka Sensacji.

 

Zapowiedzi Grupy Wydawniczej Foksal - lipiec 2013

Zapowiedzi

Grupa wydawnicza Foksal: wydawnictwo Buchmann, W.A.B. Uroboros i Wilga przedstawiają zapowiedzi tytułowe na lipiec 2013:

 

Weltbild.pl częścią Grupy PWN. Zakończono traskację sprzedaży sklepu internetowowego

Wydawnictwa

5 czerwca sfinalizowano transakcję sprzedaży sklepu internetowego Weltbild.pl. Jego nowym właścicielem jest firma Ravelo, wchodząca w skład Grupy PWN. Dzięki połączeniu Weltbild.pl po raz pierwszy w historii oferuje usługę ekspresowej dostawy zamówienia, w ciągu 24h od zakupu.

 

8 maja - premiera sześciu znakomitych tytułów Grupy Wydawniczej Foksal!

Nowości

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością zapraszamy do lektury nowości Grupy Wydawniczej Foksal:

 

Sukces spotkania z Eduardo Mendozą!

Księgarnie

Wczoraj, podczas jedynego spotkania Eduardo Mendozy z czytelnikami w Polsce, księgarnia Matrasa pękała w szwach. Organizator nie spodziewał się aż takiego zainteresowania, w czasie spotkania przez księgarnię na Solidarności 113 przewinęło się blisko 500 osób!

 

Czerwona Torebka zapłaci 51 mln zł za Merlin.pl

Księgarnie

Grupa Czerwona Torebka zawarła umowę inwestycyjną dotyczącą przejęcia sklepu internetowego Merlin.pl. Wartość transakcji wyniesie prawie 51,3 mln zł.

 

Virtualo świętuje trzy lata w Grupie Empik

Księgarnie

Trzy lata temu Grupa Empik zainwestowała w e-booki kupując spółkę Virtualo. Jak od tamtej pory zmienił się rynek książek elektronicznych ? Co planuje Virtualo – największy dystrybutor treści cyfrowych?

 

Grupa PWN - kierunek cyfrowy

Wydawnictwa

12 marca Grupa PWN zawarła porozumienie dotyczące przejęcia sklepu internetowego Weltbild.pl. To kolejny etap rozbudowy oferty Grupy w obszarze nowych technologii. Umowa przejęcia zostanie sfinalizowana do końca czerwca 2013 roku.

 

Pan Michał Skuba - prezesem zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że z dniem 11 lutego 2013 r. decyzją Zgromadzenia Wspólników na stanowisko prezesa zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba.  

 

W Krakowie powstaje płyta z tekstami poetów wyklętych

Wydarzenia

Teksty wierszy polskich poetów wyklętych - m.in. Andrzeja Bursy, Stanisława Czycza, Rafała Wojaczka i Stanisława Grochowiaka - znajdą się na płycie nowohuckiej grupy Wu-Hae. Krążek ukaże się jesienią.

 

Snow Crash Trio - audiowizualny projekt do powieści Neala Stephensona

Wydawnictwa

Na podstawie powieści Neala Stephensona "Zamieć" (ang.Snow Crash) audiowizualna grupa Snow Crash Trio skomponowała i wyreżyserowała projekt multimedialny Snow Crash.

 

Andrzej Nadolski Prezesem Grupy PWN

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym na Prezesa Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN i Grupy PWN został powołany Pan Andrzej Nadolski.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pani Anna Danylczenko - nowym członkiem zarządu

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 10 września br. do składu zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN została powołana pani Anna Danylczenko.

 

Grupa Bauer kupiła największe wydawnictwo w Australii

Rynek zagraniczny

Grupa Bauer Media kupiła - od koncernu Nine Entertainment Co. - 100 proc. udziałów w spółce ACP Magazines Ltd. - największym wydawcy czasopism w Australii. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

 

Komunikat Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN: zmiany w Zarządzie WN PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy poinformować, że Pani Teresa Włochyńska-Trukawka z dniem 20 czerwca br. zakończyła powierzoną jej przez Radę Nadzorczą misję zainicjowania zmian i wytyczenia kierunków, które w kolejnych latach pozwolą Grupie PWN wzmocnić pozycję rynkową i zwiększyć rentowność wszystkich spółek Grupy.

 

VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Wawrzyn Sądecczyzny"

Grupa Literacka „Sądecczyzna”, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu ogłaszają konkurs poetycki pod hasłem: "Człowiek przed lustrem".

 

IAB Polska tworzy Poradnik e-Commerce dla kupujących

Internet, Prawo

Działająca w ramach IAB Polska Grupa Robocza e-Commerce stworzyła "Poradnik e-Commerce dla Kupujących". Zbiór porad został stworzony dla wszystkich użytkowników Internetu, którzy są zainteresowani zakupami przez Internet.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: zmiany w Zarządzie Carta Blanca Sp. z o.o

Wydawnictwa

Informujemy, że w dniu dzisiejszym Pan Piotr Ostaszewski złożył rezygnację z funkcji Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego Carta Blanca, aby całkowicie skoncentrować się na pracy w Wydawnictwie Szkolnym PWN.

 

List otwarty p. Teresy Włochyńskiej-Trukawki dot. zmian w zarządzie Azymutu

Szanowni Państwo, Chciałabym poinformować, że  moja misja zarządzania Azymutem, którą rozpoczęłam w 2003 r. dobiegła końca.

 

"Gazeta Prawna": Empik, kulturalny monopol narodowy

Księgarnie

Od sieci elitarnych Międzynarodowych Klubów Prasy i Książki do liczącego ponad 180 salonów giganta, który trzęsie polskim rynkiem książki oraz rozrywki. Empik wyrósł na jedną z najważniejszych krajowych firm. Czy jednak nie jesteśmy świadkami jego zmierzchu

 

Grupa Empik objęła 51% udziałów w Virutalo Sp. z o.o

Księgarnie

Grupa Empik objęła 51% udziałów w Virutalo Sp. z o.o., firmie specjalizującej się w sprzedaży książek elektronicznych. Sprzedaż e-booków pod adresem virtualo.pl będzie nadal prowadzona. Cele wspólnego przedsięwzięcia jest przekonanie tradycyjnych wydawców do wejścia na rynek elektronicznych książek.

 

Zmiana w Zarządzie Wydawnictwa Naukowego PWN SA

Wydawnictwa

W związku z nowymi wyzwaniami zmieniającego się rynku wydawniczego, skupieniem się w jeszcze większej mierze na sprzedaży i marketingu oraz szybkim i skutecznym docieraniu z różnorodną ofertą Grupy PWN do klientów, a także dynamicznym rozwojem obecności w świecie nowych technologii Rada Nadzorcza Wydawnictwa Naukowego PWN SA podjęła decyzję o zmianach w Zarządzie Wydawnictwa i Grupy PWN.

 

VI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania 2011 w Warszawie - Nomadzi kultury

Już po raz szósty Grupa Studnia O. zaprasza do Warszawy na międzynarodowy festiwal opowieści, podczas którego do stolicy zjadą artyści z całego świata. W listopadowe chłody będą nas rozgrzewać historie z Wschodu i Zachodu, Południa i Północy.

 

Wolność słowa w sieci pod lupą UE

Internet, Prawo

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej powołała grupę wysokiego szczebla, której zadaniem będzie przedstawienie zaleceń dotyczących poszanowania, ochrony, wspierania i promowania wolności i pluralizmu mediów w Europie.

 

Polskie tablety z Androidem, telewizją i GPS

Internet

Grupa MNI rewolucjonizuje rynek tabletów PC w Polsce. Należąca do niej spółka Lark Europe wprowadza do sprzedaży kolejne wersje urządzeń FreeMe, opartych na systemie operacyjnym Android, posiadających m.in. moduł do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oraz odbiornik GPS.

 

Konferencja Grupy NFI Empik Media & Fashion S.A.

Wydawnictwa

Grupa NFI Empik Media & Fashion S.A. poinformowała na dzisiejszej konferencji o strategii firmy i zakończonym kolejnym etapie procesu akwizycji na rynku firm wydawniczych.

 

Raport NewsPoint: Zagłada Facebooka...

Internet

Specjaliści NewsPoint opracowali krótkie zestawienie przedstawiające reakcję internautów na wiadomość Anonymous o nadchodzącej apokalipsie Facebooka. Na początku sierpnia największa grupa hakerów na świecie opublikowała informację, w której deklaruje zniszczenie największego serwisu społecznościowego - facebook.com

 

e-InPost z platformą promocyjno-sprzedażową dla celebrytów

Wydarzenia

Firma e-InPost z Grupy Integer.pl uruchomiła platformę InFlavo Kultura. Rozwiązanie, bazujące na popularności portalu społecznościowego Facebook.com oraz innowacyjnym koncepcie biznesowym i technologii InFlavo, skierowane jest do przedstawicieli świata sztuki, rozrywki, mediów, jak też sportu, nauki i edukacji.

 

Nagroda czytelników "Dziecka" dla serii "Martynka"

Nagrody

Wydawnictwo Papilon otrzymało nagrodę przyznawaną przez czytelników miesięcznika DZIECKO dla najlepszych produktów dla dzieci. W kategorii "książki" II miejsce zajęła bestsellerowa seria "Martynka".

 

Bojarczuk - chłopski Petrarka

Biblioteki

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie i Grupy Literackiej A4 z Krasnegostawu serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Krasnystaw Stanisława Bojarczuka. Genius loci kresowego partykularza”.

 

Konferencja EMF

W imieniu Zarządu EMF zapraszamy na konferencję prasową EMF, na której zostaną przedstawione: "Działania Spółki w związku z negatywną decyzją wydaną przez UOKiK w sprawie połączenia z Merlin.pl

 

Masłowska debiutuje w Nowym Jorku

Sztuka Doroty Masłowskiej "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" została pokazana w Nowym Jorku.

 

Pismo do Grupy Edukacyjnej S.A. w Kielcach ws. stosowania zerowej stawki VAT na książki

Wydawnictwa

Publikujemy list nadesłany przez Przewodniczącego Izby Księgarstwa Polskiego p. Henryka Tokarza, wysłany do Grupy Edukacyjnej SA. w Kielcach, w sprawie stosowania zerowej stawki Vat na książki.

 

Konkurs na scenariusz o Miłoszu

Białostocki Ośrodek Kultury ogłasza konkurs na scenariusz utworu scenicznego o życiu i twórczości Czesława Miłosza.

 
 

71 proc. polskich internautów korzysta z sieci codziennie

Internet

71 proc. polskich internautów, czyli 10 proc. więcej niż wśród użytkowników na całym świecie, zagląda codziennie do sieci – wynika z badania Grupy TNS. Więcej czasu niż serwisy społecznościowe zajmuje im poczta emailowa.

 

Grupa PWN ogłasza IFORMAT.PL

Wydarzeniem pierwszego dnia targów było spotkanie z wydawcami zorganizowane przez OSDW Azymut, łączące elementy eleganckiego szwedzkiego stołu i konferencji prasowej.

 

Holenderski festyn z Kubusiem Puchatkiem

15 maja na ulicy Kubusia Puchatka w Warszawie będziecie mogli Państwo poczuć się jak w Stumilowym Lesie!

 

Nalandowe "Czytanki dla dzieci"

We współpracy z Wrocławską Grupą Wegan zapraszamy na czytanie książki "Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę" Sari Peltoniemi wydaną przez W.A.B.

 

Biblioteki cyfrowe w Europie - Raport HLG

Rynek zagraniczny

Na portalu Komisji Europejskiej został opublikowany końcowy raport specjalnej grupy HLG ds. bibliotek cyfrowych i zmian w prawie autorskim pracującej w latach 2006-2009 (EC i2010 Digital Libraries High Expert).

 

Europarlament - przed publikacją raportu na temat przyszłości księgarstwa cyfrowego

Rynek zagraniczny

Jak informuje biuro EBF 3 lutego na forum grupy roboczej ds. praw autorskich komitetu prawnego parlamentu europejskiego doszło do trudnej dyskusji na temat przyszłych modeli sprzedaży książek w wersji cyfrowej.

 

Wyniki finansowe WSiP S.A. po IV kwartałach 2009

Grupa WSiP podała swoje wyniki finansowe po IV kwartałach 2009 roku. Działalność Grupy Kapitałowej WSiP charakteryzuje się dużą sezonowością, związaną ze sprzedażą produktów z segmentu „Podręczniki i poradniki szkolne i przedszkolne”.

 
 

Google przegrywa z wydawcami książek

Internet

Amerykańska firma naruszyła prawa autorskie. Musi wypłacić odszkodowanie, a także usunąć z sieci sporne dzieła - paryski sąd uznał pozew francuskich wydawców książek za zasadny.

 

Spotkanie dotyczące książki: "Greenpeace - o tym, jak grupa ekologów, dziennikarzy i wizjonerów zmieniła świat"

Greenpeace zaprasza na spotkania z REXEM WEYLEREM, jednym z założycieli Greenpeace, autorem książki "Greenpeace - o tym, jak grupa ekologów, dziennikarzy i wizjonerów zmieniła świat".

 

GRUPA A5 wyłącznym dystrybutorem wydawnictwa Bajka

Wydawnictwa

Nowe wydawnictwo książek dla dzieci Bajka Sp. z o.o. podpisało umowę o dystrybucji na wyłączność z Grupą A5. Bajka to koncept byłych redaktorów naczelnych „Świerszczyka” i „Misia”. Wydawnictwo dynamicznie wkracza na rynek, a ciekawa oferta zapowiada sukces! Już 7 października będzie mieć premierę 14 książek z pierwszego katalogu.        

 

E-sklepy sprzedadzą towar za 13 mld zł

Internet

W I półroczu obroty sklepów internetowych wzrosły o 25 proc. By przyciągnąć klientów, e-sklepy masowo poszerzają ofertę o nowe towary.  

 

WSiP podtrzymał plany akwizycyjne dotyczące trzech spółek

Wydawnictwa

Spółka Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) potwierdziła wcześniejsze zapowiedzi, zgodnie z którymi zamierza przeprowadzić akwizycje trzech spółek, poinformowali przedstawiciele spółki w czwartek

 

Sierpniowa nowość studia EMKA

Nowości

Poniżej przedstawiamy Państwu nowość studia EMKA - książkę Jeana Van Hamme'a pt. Largo Winch. Grupa W.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.