RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Uwikłani: Hudson – Czwarta część najbardziej kultowej serii erotycznej

Zapowiedzi

Hudson Pierce prowadzi życie, jakie wielu nawet się nie śni. Można powiedzieć, że ma wszystko: władzę, pieniądze i cały świat u swoich stóp. To znany w nowojorskim środowisku biznesmenem z miliardami na koncie, który może zdobyć każdą kobietę, jaką tylko zechce. Nie wiąże się z nikim na dłużej – romanse traktuje jedynie jako okazję do zabawy i do manipulowania uczuciami innych.   Wszystko jednak się zmienia, gdy poznaje ponętną i inteligentną Alaynę...

 
 

Quick Rage Historia - internauci sami ustalają ceny e-booków historycznych, które kupują

Wydarzenia

Quick Rage Historia - internauci sami ustalają ceny e-booków historycznych, które kupują.

 

Nowość wydawnictwa Sic!:"Czarodziejski chór" Sołomona Wołkowa - jest już dostępny w księgarniach!

Nowości

Miło nam poinformować, że książka „Czarodziejski chór. Historia kultury rosyjskiej od Tołstoja do Sołżenicyna" Sołomona Wołkowa jest już dostępna w księgarniach.

 

"Biała Rika" Magdaleny Parys

Zapowiedzi

Czy dziedziczymy los po naszych przodkach? Nie krzyczała, kiedy rodziła syna. Nie mogło jej się wyrwać żadne niemieckie słowo. Nie w 1945 roku, nie wśród Polaków wracających z przymusowych robót.

 

Marco Magini „Jakby nikogo nie było”

Zapowiedzi

Kto w Srebrenicy chciał ocalić swą niewinność, musiał umrzeć.   Irina nie wiedziała, po co tutaj przyszliśmy – zresztą skąd miała wiedzieć. Koniec końców, zakochała się w długowłosym chłopaku z gitarą, a ten właśnie po raz trzeci miał wstąpić w szeregi. Właściwie to nie wiem, z kim mam iść na wojnę. Ja? Powinni uznać mnie za rzadki przypadek prawdziwego Jugosłowianina. Urodzony kilka kilometrów stąd, w części Bośni i Hercegowiny, gdzie Serbowie stanowili większość, w chorwackiej rodzinie....

 

Norweski bestseller już wkrótce w Polsce: „Historia pszczół” Maja Lunde

Zapowiedzi

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów. Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji.

 

Recenzja: „Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej”, Janina Lesiak

Recenzje

„Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej” to sfabularyzowany zapis ostatnich dni królowej Cecylii Renaty, Habsburżanki i żony polskiego króla Władysława IV Wazy. Postać właściwie nieznana dla masowego odbiorcy i może właśnie stąd wzięło się zainteresowanie autorki - Janiny Lesiak jej osobą. Powieść czyta się bardzo szybko (być może ze względu na dużą czcionkę, ale również lekki język autorki), a napisana jest w nietypowy sposób, bo na zasadzie drogi skojarzeń myślowych umierającej królowej. W...

 

Wznowienie „Powojnie. Historia Europy od roku 1945" Tony’ego Judta

Nowości

Chciałbym dzisiaj przypomnieć Państwu „Powojnie. Historia Europy od roku 1945" Tony’ego Judta. Publikacja ta, jedna z najlepszych w dorobku tego autora doczekała się już piątego wznowienia w REBISIE i właśnie trafia do księgarń.

 

Recenzja: Spisek założycielski - „Historia jednego morderstwa" Piotr Wroński

Recenzje

Od upadku pseudosocjalizmu w Polsce mija zgoła 27 lat. Co i rusz na Polskim rynku wydawniczym pojawiają się książki byłych funkcjonariuszy peerelowskiego aparatu bezpieczeństwa .

 

Kim jest Elena Ferrante?

Rynek zagraniczny

Tożsamość jednej z najgłośniejszych europejskich powieściopisarek pozostaje tajemnicą. Plotek jest wiele, a każda z nich mówi coś innego.

 

„Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej” Janina Lesiak

Zapowiedzi

Zbeletryzowany i nieco fantastyczny zapis trzech ostatnich dni życia polskiej królowej Cecylii Renaty, żony Władysława IV.Próba przypomnienia niezwykłej kobiety. Portret władczyni, matki, żony, artystki, cichej buntowniczki i ofiary dynastii. Kobiety niepięknej, ale wielbiącej piękno.

 

„Odkrywanie historii to mieszanie w tyglu ludzkich interesów i zachowań" - rozmowa z Jerzym Rostkowskim

Prezentujemy rozmowę z Jerzym Rostkowskim eksploratorem i odkrywcą różnych wojennych tajemnic, ale przede wszystkim historykiem odkrywającym zapomniane epizody II wojny światowej!

 

"Zakazane ciało" Diane Ducret

Zapowiedzi

Słodko-gorzka opowieść o największym tabu w dziejach. Diane Ducret to autorka bestsellerowych "Kobiet dyktatorów" oraz "Ostatnich dni dyktatorów". Najnowska książka "Zakazane ciało" osiągnęła wielki sukces we Francji. Czy w Polsce będzie szokowała?

 

"Ptaki drapieżne", czyli rozmowa o likwidatorze z AK w Klubie Trójki.

Wydarzenia

Mocną, kontrowersyjną książkę „Ptaki drapieżne. Historia Lucjana ‘Sępa’ Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK”, Michał Nogaś przedstawił niedawno w jednej ze swoich porannych recenzji.

 

Recenzja: „Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy Hitlera" Martin Winstone

Recenzje

Najbardziej mroczna lektura z jaką miałem ostatnio do czynienia. Wielu z Państwa pewnie wie z lekcji historii, czym była dla Polski niemiecka okupacja i GG - Generalgouvernement für die besetzten polnischen Gebiete - Generalne Gubernatorstwo dla okupowanych ziem polskich.

 

Spotkania z autorami w Empiku Arkadia

Remigiusz Mróz z nową powieścią „Przewieszenie” oraz Joanna Lamparska z książką „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa” spotkają się z czytelnikami w Empiku Arkadia w Warszawie.

 

„Wielka historia małej kreski”

Na spacerze dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Podnosi ją ze ścieżki, wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje… Oto początek niezwykłej przygody dziecka, a później dorosłego człowieka i jego kreski. Piękna metafora życia artysty, ale też każdego z nas.

 

Długo oczekiwana i bardzo osobista autobiografia Carlosa Santany

Nowości

Nakładem Wydawnictwa Bukowy Las ukazała się właśnie w Polsce długo oczekiwana i bardzo osobista autobiografia legendarnego gitarzysty Carlosa Santany.

 

Recenzja: „Tajemna historia” Donna Tartt

Recenzje

Odebranie komuś życia nie jest proste. Nie wystarczy tylko wykonać jednego fizycznego ruchu, żeby zabić. Morderstwo to przede wszystkim doskonale skonstruowany plan, podszyty niekoniecznie racjonalnym motywem. Jednak zbrodnia z zimną krwią niesie ze sobą dwie ofiary: zamordowanego i zabijającego. O ile pierwszy z nich traci życie, o tyle drugi duszę.

 

Nowość wydawnictwa Prószyński i S-ka: „Oskar Schindler. Prawdziwa historia"

Nowości

Wydawnictwo Prószyński i Ska przedstawia prawdziwe losy Oskara Schindlera spisane przez znakomitego biografa Davida M. Crowe'a.

 

Recenzja: "Polski ruch oporu 1939-1947" David G. Williamson.

Recenzje

Największą zaletą tej raczej przeciętnej książki jest... narodowość autora.   W naszej historii doznaliśmy tak wielu nieszczęść, że powoli zaczęliśmy się przyzwyczajać do roli pokrzywdzonego „Chrystusa Narodów”, którego cierpienie czyni uszlachetnia. Katastrofalny w skutkach mesjanizm stał się dla nas wymówką przed podejmowaniem jakichkolwiek prób poprawy swojej sytuacji. Wyparliśmy ze swojej historycznej świadomości pojęcia rozsądku, które zastąpiliśmy kapitulanckimi „moralnym...

 

Recenzja: „Ostatnie imperium. Historia upadku Związku Sowieckiego” Serhii Plokhy

Recenzje

Ponad dwadzieścia lat temu runęła krwawa świątynia wzniesiona na fundamencie terroru, a poświęcona ludożerczemu bóstwu - komunizmowi. Związek Radziecki niczym kolos na glinianych nogach powolnie, lecz nieubłaganie chylił się ku upadkowi. Ostatnie chwile życia „imperium zła” możemy prześledzić w bardzo dobrej książce ukraińskiego historyka.

 

Autor bestsellerowego "Bielszego odcienia śmierci" wraca z kolejnym niezrównanym thrillerem

Nowości

Do księgarń trafiła najnowsza książka Bernarda Miniera „Paskudna historia”. Autor bestsellerowego "Bielszego odcienia śmierci" wraca z kolejnym niezrównanym thrillerem! W ramach trasy promującej nowy tytuł autor odwiedzi w dniach 24.10-28.10 Kraków, Warszawę i Gdańsk

 

Nowość wydawnictwa WAM: Historia filozofii arabskiej

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM opublikowało we wrześniu „Historię filozofii arabskiej":

 

Recenzja: „Pakt Piłsudski-Lenin” Piotr Zychowicz

Recenzje

Słabo. Zychowicz porzucił pióro historyka, na rzecz politycznej publicystyki. Główna oś „Paktu” kręci się wokół rosyjskiej wojny domowej, w trakcie której młoda komunistyczna władza walczyła o przetrwanie z tzw. „białymi Rosjanami”. Według autora w 1919 roku obie strony konfliktu były tak wyczerpane, że o wyniku wojny mogła zaważyć szybka interwencja innych państw. Taką możliwość miał polski przywódca Józef Piłsudski. Marszałek uznał jednak, że pozwoli obu wrogim Polsce stronom wykończyć się...

 

W wydawnictwie FRONDA: „Historia przyznała nam rację – Joanna i Andrzej Gwiazdowie

Nowości

W wydawnictwie FRONDA ukazała się publikacja o Joannie i Andrzeju Gwiazdach pt. „Historia przyznała nam rację":

 

Historia świata w faktach i datach

    Przedstawiamy książkę idealną dla wszystkich młodych miłośników historii i sekretów przeszłości. W zrozumiały i wciągający sposób opowiada o tym, jak wyglądały początki ludzkości; o tym, jak rodziły się i upadały imperia; o krajach osiągających szczyt potęgi pod rządami mądrych i przewidujących władców, a także o tych, które traciły pozycję na skutek lekkomyślnych i nieudolnych rządów; o wyniszczających wojnach i bohaterskich bitwach; o wędrówkach i podróżach, które prowadziły do...

 

Recenzja: „Wojna zimowa. Białe piekło sowietów” Bair Irincheev

Recenzje

  To jest chyba owa przysłowiowa książka, której nie należy oceniać po okładce. Niepozorna, niczym nie wyróżniająca się okładka, skrywa bardzo dobrze, profesjonalnie i fascynująco napisaną historię wojny radziecko-fińskiej.

 

Jerzy Pilch wraca na łamy Tygodnika Powszechnego

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że Jerzy Pilch wraca na łamy „Tygodnika Powszechnego” z powstającą właśnie książką „Historia dygotu”:

 

Recenzja: „Podwodni myśliwi. Kulisy zimnej wojny pod wodą” Iain Ballantyne

Recenzje

Wojna, którą nazwano zimną, w rzeczywistości była bardzo gorąca. Przez prawie pięćdziesiąt lat świat wstrzymywał oddech, zmrożony widmem konfliktu, który dla ludzkości mógł się okazać tym ostatnim. Był to czas, gdy świat stał na krawędzi i wystarczył najmniejszy nieostrożny ruch, by stoczył się w przepaść. Jednak na kartach książki Ballantyne'a panuje leniwy spokój, jakby nic się w tym czasie nie działo.

 

„Lwów. Dzieje miasta” najlepszą książką historyczną I półrocza 2015!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, poznaliśmy wyniki plebiscytu na najlepsze książki historyczne „Historia Zebrana" I półrocza 2015r. Rywalizacja była do końca bardzo zacięta.      

 

Recenzja: „Czerwona Atlantyda. Upadek komunizmu w Europie wschodniej” Luigi Geninazzi

Recenzje

Zgrabny reportaż z podróży po walącym się w gruzy czerwonym imperium. Luigi Geninazzi napisał bardziej pamiętnik, niż zapis historycznych wydarzeń, dlatego jego relację z tamtych mrocznych czasów czyta się lekko i płynnie.

 

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną I półrocza 2015 roku już na półmetku!

Wydarzenia

Internauci oraz jurorzy wyłonili publikacje nominowane do nagrody w plebiscycie Historia Zebrana, którego celem jest wskazanie najlepszych książek historycznych w Polsce.

 

VIII Kiermasz Wydawnictw IPN 10 czerwca

Wydawnictwa

Zapraszamy na VIII Kiermasz Wydawnictw IPN, 10 czerwca g. 10.00-18.00. Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25.

 

„Ja, Bobik” nagrodzony w konkursie „Przecinek i kropka”

14 maja podczas Warszawskich Targów Książki poznaliśmy laureatów Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka". W tegorocznej edycji plebiscytu drugą nagrodę otrzymała książka "Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem" autorstwa Ewy Kozyry-Pawlak wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia!

 

Recenzja: „Pierwsza wojna światowa 1914-1918. Historia militarna” Peter Hart

Recenzje

Ta wojna właśnie dlatego została okrzyknięta Wielką, gdyż jej fronty przetoczyły się przez cały kontynent. Potężne armie miażdżyły się wzajemnie w najodleglejszych zakątkach Europ więc to nie jest dobry pomysł, żeby opisać ten monumentalny konflikt bez pomocy choćby jednej mapy.

 

Zagłosuj na najlepszą historyczną książkę 2015 roku!

Wydarzenia

Rozpoczął się plebiscyt „Historia Zebrana”, w którym internauci i eksperci wybierają najlepsze książki historyczne w Polsce.

 

Przystanek Historia i Wydawnictwo Literackie zapraszają

Wydarzenia

Przystanek Historia i Wydawnictwo Literackie zapraszają na spotkanie z Kazimierzem Krajewskim poświęcone jego najnowszej książce - "Na straconych posterunkach".

 

Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, DSH, 24.03, godz.19.00. Zapraszamy!

Wydawnictwa

Dom Spotkań z Historią w cyklu „Drugie pokolenie” zaprasza na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, autorem książki „Oskarżam Auschwitz”.

 
 

Powstaną przekłady dzieł staropolskich

Wydarzenia

Stworzenie serii przekładów dzieł staropolskich na współczesną polszczyznę jako sposób na przybliżenie uczniom historii literatury polskiej. To propozycja Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej z okazji obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

 

Powroty. Warszawa 1945-46 . Premiera publikacji AHM

Wydawnictwa

Zespół Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA zaprasza 17 lutego (wtorek) 2015 o godz. 18.00 do Domu Spotkań z Historią na premierę nowej publikacji z serii „Z Archiwum Historii Mówionej” zatytułowanej Powroty. Warszawa 1945-46.

 

"Gdziekolwiek mnie rzucisz". Spotkania z Dionisiosem Sturisem. Zapraszamy!

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa W.A.B. na spotkania z Dionisiosem Sturisem, autorem reportażu Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania.

 

Rozmowa o książce "Komuniści przeciwko komunistom."

Wydawnictwa

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie zaprasza na prezentację książki „Komuniści przeciwko komunistom. Poszukiwanie wroga wewnętrznego w kierownictwie partii komunistycznej w Polsce w latach 1948–1956”.

 

Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com

Nowości

Po prostu kup! Dlaczego Amazon odniósł tak wielki sukces, podczas gdy konkurencja już dawno zwinęła interes? Niekwestionowanym ojcem sukcesu jest Jeff Bezos (zawód: dyrektor generalny i innowator). Dzięki umiejętności perspektywicznego myślenia oraz bezwzględnemu wyczuciu biznesowemu Bezos zmienił swoją firmę w internetowego giganta dyktującego rynkowe warunki.

 

Powstała pierwsza w Polsce blogosfera historyczna

Internet

Rusza pierwsza w Polsce blogosfera poświęcona w całości historii i tematom pokrewnym. Stworzona przez historyków dla historyków, jako miejsce wymiany myśli i opinii.

 

Ks. Isakowicz-Zalewski: Żywa historia" - moja najnowsza książka popularno-naukowa

Nowości

Polecam swoją najnowszą książkę, która pod tytułem "Żywa historia" ukazała się w tych dniach nakładem krakowskiego "Małego Wydawnictwa".

 

Wydawnictwo Poznańskie poleca: Historia polskiego kabaretu

Nowości

Wydawnictwo Poznańskie poleca nie tylko jako znakomity prezent pod choinkę pierwszą biografię polskiego kabaretu pt. Historia polskiego kabaretu auto4rstwa Izoldy Kiec.

 

Nowe wydanie trzeciego tomu "Historii Persji" Bogdana Składanka już w sprzedaży!

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że nowe, zmienione i poprawione wydanie trzeciego tomu "Historii Persji" Bogdana Składanka - "Od Safawidów do II wojny światowej" jest już dostępne na naszej stronie - pojedynczo (tu) lub w atrakcyjnym pakiecie (tu).

 

Jak walczyliśmy o niepodległość? Książki o przełomowych chwilach

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK poleca Państwa uwadze w tym szczególnym dniu kilka tytułów, które pokazują punkty przełomowe naszej walki o niepodległość!

 

Wiedźmin powraca w doskonałej formie!

Geralt z Rivii powraca w zupełnie nowej opowieści, długo wyczekiwanym albumie komiksowym – „Wiedźmin Dom ze szkła. Historia Białego Wilka" ukazuje się nakładem Egmont Polska. W sprzedaży już od 5 listopada br.    

 
 

Ślepy Maks, czyli łódzki Al Capone i jego legenda

Wydawnictwa

Królem Bałut oraz łódzkim Alem Capone nazywano Ślepego Maksa, właściwie Menachema Bornsztajna, legendarnego gangstera z przedwojennej Łodzi. Jego losy opisuje w książce „Ślepy Maks” Remigiusz Piotrowski.

 

O Irenie Sendlerowej w Radio Cafe/Stowarzyszenie RWE

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego zaprasza na kolejne spotkanie - dyskusję w Klubie im. Aliny Perth-Grabowskiej, w związku z wydaniem książki pt. Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej"  

 

Spotkanie z Kacprem Śledzińskim we Wrocławiu, 11 października

Księgarnie

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Kacprem Śledzińskim – historykiem i publicystą, autorem bestsellerowych książek historycznych ( Cichociemni. Elita polskiej dywersji, Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej, Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka ).

 

Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej

Nowości

Anna Mieszkowska – autorka głośnych biografii Ireny Sendlerowej – prezentuje nowe, zweryfikowane fakty z życia bohaterki. Ukazuje pogłębioną historię "Matki Dzieci Holocaustu”.

 

Recenzja: „Boskie przyrodzenie. Historia penisa” Tom Hickman

Recenzje

Kiedy w moje ręce trafiła książka „Boskie przyrodzenie. Historia penisa”, zastanawiałam się, jak przez ponad dwieście stron można rozwodzić się nad historią męskiego organu rozrodczego. Lektura publikacji pokazała, że można, a na dodatek jest to bardzo zabawne. Autor książki, Tom Hickman, jest angielskim dziennikarzem, publicystą i reporterem. Dociekliwość i staranność, jakie powinny cechować dziennikarza, w książce są bardzo widoczne i od razu przykuwają uwagę. „Boskie przyrodzenie” to...

 

I wojna światowa 1914-1918. Historia militarna autorstwa Petera Harta - najlepsza jednotomowa historia Wielkiej Wojny

Nowości

I wojna światowa 1914-1918. Historia militarna autorstwa Petera Harta - najlepsza jednotomowa historia Wielkiej Wojny od 23 września w księgarniach!    

 

Recenzja: „Podziemne miasto” Przemek Corso

Recenzje

Trzecia książka w dorobku młodego autora rodem z Dolnego Śląska. Przemek Corso sięgnął tym razem po bogatą przeszłość Legnicy zwanej czasami Małą Moskwą. Działo się tu wiele fascynujących historii, które tworzą znakomite tło dla niejednej powieści.

 

Łukasz Ksyta w Zakroczymiu

Centrum Nieruchomości HONORATIANUM, Fundacja PRO REBUS CONSERVANDIS oraz Wydawnictwo Iskry zapraszają na spotkanie z Panem Łukaszem Ksytą.

 

„Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP” – nowy e-book Pawła Rzewuskiego

Nowości

Gdzie można było znaleźć płatną miłość? Kto jej szukał? Z jakim ryzykiem się to wiązało? Kim były prostytutki  i skąd brali się ich opiekunowie? Jakie były ich powiązania z gangsterami z półświatka?

 

„Major Hubal. Historia prawdziwa” Łukasz Ksyta

Nowości

Hubal ­– czyli major Henryk Dobrzański – to postać na pozór znana: ostatni żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej, który w mundurze chciał przetrwać do przyjścia odsieczy z zachodu. Olimpijczyk – był świetnym jeźdźcem, wielkim znawcą koni. Z temperamentu zagończyk i indywidualista. Jego postawa do dziś wywołuje spory.

 

Recenzja: "Historia dla ludzi. Krytyczny wymiar edukacji historycznej

Recenzje

Jak uczyć historii w zglobalizowanym świecie, jak rozumieć jej sens w Europie bez granic? Na co postawić nacisk; na narodowe wątki tożsamości czy europejski uniwersalizm?

 

„Boskie przyrodzenie”

Nowości

Przez wieki mężczyzna z nabożeństwem traktował swoje przyrodzenie jak „najcenniejszą ozdobę”. Mimo to penis od zawsze był również źródłem największych męskich frustracji. Czy w stanie erekcji organ ów wydaje się kobietom niewyobrażalnie śmieszny? Dlaczego dżentelmen nigdy nie może być pewien, że jego członek wstanie na rozkaz i wykona zadanie? A jeśli – i kiedy – nagle odmówi posłuszeństwa, co można zrobić, by naprawić sytuację?

 

Recenzja: „Dezerterzy” Charles Glass

Recenzje

Każda wojna miała swoich bohaterów i antybohaterów. Generałowie jak Patton i rzeźnicy jak Żukow, albo głupcy jak Eisenhower pchający żołnierzy niczym mięso armatnie na karabiny maszynowe zapisali się w annałach historii jako wielcy wodzowie? Czy słusznie, to już musicie oceni Państwo sami.

 

"Dezerterzy" Charlesa Glassa zwyciężyli w plebiscycie Historia zebrana

Wydawnictwa

"Dezerterzy" Charlesa Glassa zwyciężyli w plebiscycie Historia zebrana organizowanym przez redakcje Histmag.org i Granice.pl na najlepsze książki historyczne I półrocza 2014.   .

 

Wkrótce synteza najnowszych dziejów Polski znów w sprzedaży

Zapowiedzi

W końcu czerwca do sprzedaży trafi dodruk bestselleru IPN-u, pracy zbiorowej „Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918-1989”. Polecamy ją wszystkim zainteresowanym historią najnowszą.

 

Sic! na kiermaszu książek w IPN

Zapraszamy serdecznie do Centrum Edukacyjnego Przystanek Historia na kiermasz książek IPN. W piątek, 6 czerwca w godzinach 10 - 18 będziemy tam z naszymi książkami, z 20% rabatem.

 

Recenzja: Umberto Eco, „Historia krain i miejsc legendarnych”

Recenzje

Ciekawość od zawsze towarzyszyła homo sapiens stanowiąc podstawową cechę, która odróżniała go od innych istot. Jej nieodłączną siostrą była fantazja i wyobraźnia. To czego nie mogliśmy dotykalnie poznać powoływaliśmy do życia jako wizję lub fantasmagorię.

 

Harcerska seria „Przywrócić Pamięć”

Nowości

Między 1911 a 1939 r. ukazało się blisko 1300 tytułów-kamieni milowych dla młodego, prężnie się rozwijającego ruchu harcerskiego. Aż do dziś wznowiono ich zaledwie kilkanaście – skala zagłady dorobku harcerskich pedagogów jest zatrważająca.

 

Recenzja: „Pancerne armie Hitlera na froncie wschodnim” Robert Kirchubel

Recenzje

Z dużej, rodzącej spore nadzieje chmury spadł maleńki, rozczarowujący deszcz. Mogłaby to być kolejna dobra książka na wielokrotnie zgrany już temat, gdyby nie irytujące braki, merytoryczne wpadki i męczący styl. W efekcie dostajemy do rąk książkę co najwyżej średnią.

 

„Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa” Geoffrey Roberts

Zapowiedzi

Mówiono o nim, że ocalił Związek Radziecki przed Hitlerem. „Marszałek zwycięstwa”, gwiazda rosyjskiej generalicji. Kim był Georgij Żukow? Genialnym strategiem czy kolejnym „bohaterem” wykreowanym przez sowiecką propagandę?

 

„Major Hubal. Historia prawdziwa" już w sprzedaży

Nowości

Wydawnictwo Iskry anonsuje, iż trafiła już do sprzedaży praca Łukasza Ksyty pt. "Major Hubal. Historia prawdziwa":

 

Recenzja: „Historia chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II”

Recenzje

Przedstawienie ponad dwudziestowiecznej historii chrześcijaństwa na zaledwie sześciuset stronach nie wydaje się możliwe. A nawet jeśli ktoś podjąłby się takiego zadania, pewnie nie byłoby ono precyzyjnie wykonane. Jednak „Historia chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II” sprostała takiemu wyzwaniu i jest bardzo dobrą zachętą do sięgnięcia po więcej.

 

Recenzja: „ABBA. Historia supergrupy” Carl Magnus Palm

Recenzje

Legenda tej popowej supergrupy, którą miliony ludzi na świecie zna poprzez ich przeboje, na pierwszy rzut oka wydaje się być historią kariery "od pucybuta do milionera". Ale tylko na pierwszy rzut, bowiem stoi za nią ogromna, gigantyczna praca wszystkich jej członków.

 

„Moja krótka historia” Stephen Hawking

Nowości

Autor „Krótkiej historii czasu” w najprywatniejszej książce o sobie. Wielowątkowa, momentami wręcz zabawna historia życia jednego z około dwustu tysięcy dzieci, które urodziły się dokładnie w trzysetną rocznicę śmierci najwybitniejszego astronoma – Galileusza.

 

Ostatnia nieopowiedziana historia związana z drugą wojną światową...

Nowości

Szanowni Państwo, Już jutro trafi do księgarń rewelacyjna książka Charlesa Glassa "Dezerterzy". To chyba dotąd ostatnia nieopowiedziana historia związana z drugą wojną światową.

 

Historia chrześcijaństwa - konkurs z Wydawnictwem Jedność

Konkursy

Zapraszamy do udziału w konkursie z Wydawnictwem Jedność. Do wygrania album "Historia chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II".

 

Nowość Impulsu: Historia ludzi. Historia dla ludzi. Krytyczny wymiar edukacji historycznej

Nowości

Oficyna wydawnicza IMPULS z Krakowa opublikowała krytyczne studium dotyczące meandrów polskiej edukacji historycznej pt. "Historia ludzi. Historia dla ludzi":

 

Znakomita biografia genrała Maczka od środy w ksiegarniach!

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS poleca Państwa uwadze pracę Evana McGilvray'a pod tytułem "Generał Stanisław Maczek" opublikowaną w znanej i cenionej serii "Historia":

 

"Historia Chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II"

Nowości

Historia chrześcijaństwa to albumowe opracowanie dziejów Kościoła powszechnego od jego narodzin po współczesność. Publikacja jest adresowana przede wszystkim do młodych czytelników, niemniej mogą po nią sięgnąć również dorośli. Dzieło stanowi bowiem fachowy, a zarazem oryginalny i atrakcyjnie wydany przewodnik, który:

 

Prezenty walentynkowe

Wydarzenia

Najlepsze prezenty walentynkowe odnoszą się do charakteru i pasji obdarowanej osoby, a zatem jeśli wpadł Wam w oko typowy mól książkowy, to po pierwsze - gratulujemy, a po drugie polecamy listę sympatycznych podarunków walentynkowych.

 

Recenzja: "Dzierżyński. Miłość i rewolucja" Sylwia Frołow

Recenzje

Rewelacyjna książka. Odważne podejście do kontrowersyjnego tematu w połączeniu z porywającym stylem pisarskim autorki. Moim zdaniem szykuje nam się hit wydawniczy tego roku.

 

Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”. Tom I, II, III - S. S. Nicieja

Nowości

Wydawnictwo MS i Portal Księgarski polecają trzytomową publikację prof. Niciei pt. "Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych":

 

Prawdziwa historia Justyny Kowalczyk w nowej książce Przeglądu Sportowego

Nowości

Na rynek trafiła publikacja "Złota Justyna - Prawdziwa historia królowej nart". Autorem nowej książki z serii "Mistrzowie Sportu", jest Kamil Wolnicki, dziennikarz Przeglądu Sportowego (Ringier Axel Springer Polska).

 

Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

Wydarzenia

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Instytut Wydawniczy Latarnik poleca z tej okazji książkę "Pusta woda" Krystyny Żywulskiej.

 

"Droga lodowa" Waydenfelda książką historyczną roku 2013 w plebiscycie "Historia Zebrana"

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Dobiegł końca plebiscyt na najlepszą książkę historyczną 2013 roku Historia Zebrana organizowany przez redakcję portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 

Stephen Hawking, autor "Krótkiej historii czasu" w najbardziej osobistej książce o sobie - "Moja krótka historia"

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością zapowiadamy najbardziej osobistą książkę autora Krótkiej historii czasu: Stephen Hawking" Moja krótka historia":

 

Nowość słowa/obrazu terytorium: "Historia ciała. Od Rewolucji do I wojny światowej"

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytorium poleca swoją ostatnią nowość drugi tom "Historia ciała. Od Rewolucji do I wojny światowej" pod redakcją Alaina Corbina:

 

Nowości historyczne Grupy Wydawniczej Foksal

Nowości

Grupa wydawicza Foksal poleca kilka ciekawych tytułów książek historycznych

 

Recenzja: "Historia książki Margaret Mitchell "Przeminęło z wiatrem" od bestselleru do filmu wszech czasów"

Recenzje

Jestem osobą, która trudno wzruszyć jakąkolwiek historią miłosną. Żadnych szans nie mają opowieści przesłodzone, ckliwe i zbędnie przerysowane. Dlatego nie mogłam wyjść z podziwu, jak zawierająca ponad tysiąc stron książka doprowadziła mnie do zachwytu. „Przeminęło z wiatrem” pokochałam od momentu, gdy zobaczyłam w telewizji film o tym samym tytule z Clarkiem Gable i Vivien Leigh w rolach głównych.

 

Nowość PIW-u: Hannah Arendt i Martin Heidegger

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy w swojej szanowanej serii" Biografie słynnych ludzi" poleca biografię "Hannah Arendt i Martin Heidegger. Historia pewnej miłości".

 

"Historia krain i miejsc legendarnych" Umberta Eco, jednego z najsłynniejszych naukowców i pisarzy współczesnych

Nowości

Szanowni Państwo, "Historia krain i miejsc legendarnych" Umberta Eco, jednego z najsłynniejszych naukowców i pisarzy współczesnych, trafiła właśnie do księgarń!

 

wSieci na tabletach i e-czytnikach

Wydawnictwa

Tygodnik wSieci oraz miesięczniki wSieci Historii i Gazeta Bankowa, dostępne są teraz w formatach EPUB, MOBI i PDF umożliwiających czytanie prasy na urządzeniach mobilnych.

 

"Historia krain i miejsc legendarnych" Umberto Eco

Zapowiedzi

Po "Historii piękna", "Historii brzydoty" i "Szaleństwie katalogowania" Umberto Eco zabiera nas w podróż do tych odległych miejsc, które dały życie fascynującym legendom i zainspirowały wspaniałe dzieła sztuki.

 

"Zapomniana stolica Bizancjum. Historia Mistry i Peloponezu" od 22.10 w księgarniach

Zapowiedzi

Mistra to miejsce idealnie symbolizujące spotkanie świata klasycznego i średniowiecznego. Wzniesione w pobliżu ruin starożytnej Sparty było jednym z najpiękniejszych miast bizantyjskich w Grecji i miejscem, w którym pieczołowicie pielęgnowano i przekazywano schedę antyku. Z tego niezwykłego spotkania wziął początek renesans.

 

„Koenigsberg. Historia rodzinna” – spotkanie autorskie z Bogusławem Chrabotą

Wydawnictwa

Narodowe Centrum Kultury zaprasza na wieczór autorski poświęcony książce Bogusława Chraboty „Koenigsberg. Historia rodzinna”.    

 

Recenzja: „Mężczyzna z laserem. Historia szwedzkiej nienawiści”, Gellert Tamas

Recenzje

Wydawnictwo Czarne oddało w nasze ręce intrygujący reportaż utrzymany w duchu najlepszych skandynawskich kryminałów. Solidne dziennikarstwo, dynamicznie rozwijająca się akcja i niepokojący temat składają się na wciągającą i pouczającą lekturę.

 

3 października premiera najnowszej książki Leszka Żebrowskiego

Nowości

Skąd dokładnie wzięło się określenie „Żołnierze Wyklęci”? Który z przywódców międzynarodowego ruchu komunistycznego i w jakim kontekście na wiele lat przed amerykańskimi lewakami używał pojęcia „poprawność polityczna”?

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.