RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Spotkanie z Mistrzem Józefem Wilkoniem ilustratorem najnowszego wydania "Pana Tadeusza"

Wydarzenia

Miasto Stołeczne Warszawa, Entropia Słowa, Biuro Edukacji m.st. Warszawy, Fundacja Arka Józefa Wilkonia oraz Monnet International School zapraszają uczniów i nauczycieli szkół oraz przedszkoli do udziału w Literackiej Mapie Warszawy, realizowanej w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

 

50 na 50 na 50, czyli światowa czołówka ilustratorów po raz pierwszy w Polsce

Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu zaprasza na wystawę "Artist and Masterpieces of Illustration", curated by Bologna Children`s Book Fair/Bologna Fiere - Najpiękniejsze ilustracje ostatnich 50 lat.

 

„Pan Tadeusz" z ilustracjami Józefa Wilkonia

Nowości

Polska epopeja z narodowa ze słynnymi, wielokrotnie nagradzanymi ilustracjami malarza i rzeźbiarza Józefa Wilkonia, który plamą barwną i fantazyjną kreską powołuje do życia świat „Pana Tadeusza".

 

Wystawa polskich ilustracji z lat 50.-80. XX w.

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego (oddział Muzeum Warszawy) zaprasza na wernisaż wystawy „Polska ilustracja książkowa dla dzieci i młodzieży z lat 50.-80. XX w.” Wystawa zorganizowana została z okazji 35-lecia Muzeum.  

 

Maria Konopnicka - O krasnoludkach i o sierotce Marysi

Miejska Biblioteka Publiczna, Ośrodek Książki Obrazkowej OKO i Krasnobrodzki Dom Kultury zapraszają na zbiorową poplenerową wystawę najsłynniejszych polskich ilustratorów „Maria Konopnicka - O krasnoludkach i o sierotce Marysi".

 

"Okularki" - czyli ostatnia letnia nowość u Dwóch Sióstr

Wakacyjne dzień dobry od wydawnictwa Dwie Siostry Prezentują ostatnią swoją nowość tego lata – pierwszy tom nowej serii dla przedszkolaków

 

Ilustrowane wydanie „Harry'ego Pottera”

Wydawnictwo Media Rodzina ogłosiło, że nowa edycja cyklu Harry Potter z ilustracjami Jima Kaya ukaże się w Polsce – podobnie, jak w innych krajach – 6 października 2015 roku.

 

"Licho i inni" najlepszą książką dla dzieci 2014 roku.

Z przyjemnością informujemy, że ogłoszono zwycięzców konkursu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku.

 

Święto Dzieci w Czułym Barbarzyńcy 30-31.05

W ramach weekendowego ŚWIĘTA DZIECI w Czułym Barbarzyńcy zapraszamy na nietypowe Czułe Czytanki, podczas których Szata zdobi książkę prapremierowo zaprezentuje "Rybaka na dnie morza", bajkę napisaną przez Agnieszkę Taborską, a zilustrowaną przez legendarnego Józefa Wilkonia.

 

Nagroda dla Anny Piwkowskiej za książkę "Franciszka" i dla Emilii Bojańczyk za ilustracje

Wydawnictwa

Nagrodę Literacką m. st. Warszawy 2015 otrzymała Anna Piwkowska za powieść dla młodzieży „Franciszka" i Emilia Bojańczyk za ilustracje do książki (Zeszyty Literackie / Ilustracje: Podpunkt).

 

"Zaufanie"- nowa książka dla dzieci autorstwa Anny Cieplak i Lidii Ostałowskiej.

Z radością przekazujemy informację o pojawieniu się trzeciej, darmowej publikacji dla młodszych czytelników Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Zaufanie skierowane jest do dzieci w wieku 10-12 lat. Autorkami publikacji są Anna Cieplak i Lidia Ostałowska, ilustracje wykonała Anna Pluta.      

 
 
 

Recenzja: Ryszard Sławczyński „Samochodem przez Kresy. Miejsca sercu bliskie”

Recenzje

Nakładem wrocławskiego Wydawnictwa ROBB ukazała się książka/album Ryszarda Sławczyńskiego „Samochodem przez Kresy. Miejsca sercu bliskie”.

 

„Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”

Zapowiedzi

Okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 roku i ustanowionego na pamiątkę tej okazji Dnia Wolności i Praw Obywatelskich Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Egmont Polska z przyjemnością przedstawiają książkę "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Daniela de Latoura.

 

„Pinokio” i „Alicja w Krainie Czarów” z ilustracjami Manueli Adreani

Historia drewnianego pajacyka Pinokia, który stał się chłopcem, od lat wzrusza dzieci na całym świecie. To wysmakowane artystycznie wydanie książki na motywach powieści Carla Collodiego, która od lat wzruszała małych czytelników na całym świecie, wzbogacona pięknymi ilustracjami oddającymi magię i liryzm tej ponadczasowej opowieści, zachwyci zarówno młodych jak i dorosłych czytelników.

 

Nie tylko Szancer. Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Emilii Śliwczyńskiej "Nie tylko Szancer. Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej".

 

Kurz na małych książkach – niezwykła wystawa „Kapselek od kuchni”

Staroświecka biblioteka z ok. tysiącem maleńkich książek (każdą z nich można wyjąć z miniaturowej półeczki), stojący zegar, filigranowe rzeźby, maleńkie, piękne obrazki, szafka, a w niej mieszkanko z łóżkiem, komodą i antresolką...

 

„Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty" - nowość dla dzieci w serii „Liczby kultury"

Brawurowo zilustrowana przez Jana Bajtlika, najnowsza książka autorstwa prof. Anny Karwińskiej „Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty" jest wprowadzeniem w świat trudnych pojęć, które towarzyszą dzieciom w trakcie obcowania z dorosłymi.

 

British Library udostępniła milion ilustracji

Rynek zagraniczny

Pochodzące z XVII, XVIII i XIX wieku obrazki zostały udostępnione przez brytyjską bibliotekę na serwisie Flickr do swobodnego wykorzystywania.

 

Polska ilustracja w PRL

Culture.pl przypomina o wspaniałych polskich ilustracjach książek dla dzieci z czasów PRL-u. Obejrzyjmy to jeszcze raz.

 

Wydawnictwo Wilga poleca młodym czytelnikom!

Polecamy książki dla dzieci i młodzieży: "Opowiedział dzięcioł sowie" Jan Brzechwa. Ilustracje: Anna Gosławska – Lipińska

 

Znamy wyniki konkursu dla ilustratorów pn. "Opowiadania na tacy"!

Iratxe López de Munáin jest zdobywczynią nagrody Europejskiego Konkursu „Opowiadania na tacy" na najlepszą ilustrację do książki obrazkowej "Jaś i Małgosia".

 

Europejski Konkurs "Opowiadania na tacy" na najlepszą ilustrację do książki "Jaś i Małgosia"

Wydarzenia

Wydawnictwa: OQO editora (Hiszpania), O Bichinho de Conto (Portugalia) i Tako (Polska), we współpracy z Urzędem Miasta Pontevedry oraz w ramach programu Opowiadania na tacy (Cocina de cuentos. Europa a la carta), inicjatywy w ramach Programu Kultura 2007-2013 Unii Europejskiej, Oogłaszają: Europejski konkurs "Opowiadania na tacy" na najlepszą ulustrację do ksiązki obrazkowej "Jaś i Małgosia"

 

Recenzja: "Biblia i jej czasy" Lois Rock

Recenzje

Wydana w formie albumu w twardej oprawie książka opowiada biblijne historie w prosty, przystępny sposób, prezentując jednocześnie fakty historyczne dotyczące owych dziejów. Znajdziemy tu mapy, wskazujące tereny, na których toczyły się losy bohaterów poszczególnych ksiąg: Abrahama, Józefa, narodu izraelskiego.

 

Gratka dla fanów DIUNY!

Nowości

Szanowni Państwo Dom Wydawniczy REBIS przygotował nie lada gratkę dla wszystkich fanów cyklu "Kroniki Diuny" Franka Herberta

 

IPN wydał "Mój słownik PRL-u" Marka Nowakowskiego z ilustracjami Andrzeja Krauzego

Nowości

Instytut Pamięci Narodowej wydał ostatnio „Mój słownik PRL-u” Marka Nowakowskiego z ilustracjami Andrzeja Krauzego.

 

"Mapy" Oli i Daniela Mizielińskich - najbardziej oczekiwana książka jesieni!

Nowości

Moi drodzy Państwo! Stało się! Już teraz oficjalnie anonsujemy książkę „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” Mizielińskich!

 

Nussi i coś więcej - nowość wydawnictwa Format

Nowości

Wydawnictwo Format poleca Państwa uwadze swój nowy tytuł - książkę napisaną przez tegorocznego laureata literackiej nagrody NIKE - Marka Bieńczyka:

 

Stasys Eidrigevičius zilustrował "Słowika" Andersena w serii Biblioteczka Teatru Wielkiego Opery Narodowej

Nowości

Piękna nie da się zawłaszczyć, a prawdziwa sztuka może rozkwitnąć tylko wtedy, gdy cieszy się wolnością – oto przesłanie baśni Hansa Christiana Andersena, „Słowik”. Opowieść o cudownym ptaku, który pięknym śpiewem cieszy, wzrusza i uzdrawia – w serii Biblioteczka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

 

Recenzja: Młotek Podręczny nieporadnik profesora Kurzawki i adjunkta Kwasa

Recenzje

Młotek do czego nie służy: do malowania, do prasowania, do odcedzania makaronu, do mycia zębów - doradzają prawdziwi mistrzowie młotkowego fachu profesor Kurzawka i adjunkt Kwas.

 

Nominacja „Neska i srebrny talizman” do nagrody IBBY

Wydawnictwo AMEA informuje, że polska sekcja IBBY nominowała książkę pt. „Neska i srebrny talizman” autorstwa Joanny Marii Chmielewskiej, z ilustracjami Adama Pękalskiego, do nagrody: "Książka Roku 2011".

 

Wystawa ilustracji Strumiłły

Zapraszamy do gmachu głównego Biblioteki Raczyńskich na wystawę Ilustracje Andrzeja Strumiłły. Prezentujemy ponad 50 wykonanych w różnych technikach, oryginalnych ilustracji do książek wydanych głównie w latach 1965-1989 (m.in. Andersena, Goethego, klasyki rosyjskiej, uzbeckiej, armeńskiej i wielu innych).

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP W Lublinie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Basia w Egmoncie

Nowości

Wydawnictwo EGMONT z ogromną przyjemnością informuje, że od marca 2011 roku jest wydawcą serii "BASIA" autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak i w opracowaniu graficznym Doroty Nowackiej .

 

Wierszyki - zapowiedź "pod choinkę"

W imieniu Wydawnictwa Dwie Siostry – zapraszamy na premierę najbardziej klasycznych polskich wierszy dla dzieci: „Małpa w kąpieli” i „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry, „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej oraz „Chory kotek” Stanisława Jachowicza zilustrowanych na nowo w czterech książeczkach, tryskających pozytywną graficzną energią.

 

Terapeutyczna bajka o leśnym lichu

Zapowiedzi

Najskuteczniej dziecko uczy się podczas działań z rodzicem. Zeszyty z serii Bajkowe Rymowanki sprzyjają wspólnej nauce i zabawie, wyciszają dzieci nadpobudliwe psychoruchowo oraz z zaburzeniami lękowymi. Mogą być wykorzystywane w terapii dzieci jąkających, a także podczas zajęć z dziećmi, które mają przystąpić do nauki czytania i pisania, oraz w celach korekcyjnych. Książeczki bawią, uczą i rozwijają.

 

Promocja książki i wystawa Piotra Fąfrowicza

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Wydawnictwo Media Rodzina serdecznie zapraszają na promocję książki "Tatsu Taro, syn smoka" Miyoko Matsutani z ilustracjami Piotra Fąfrowicza.

 

Czułe czytanki - 9 maja 2010, niedziela, godz. 11:00

Czuły barbarzyńca oraz wydawnictwo EZOP zapraszają na Czułe Czytanki. Tym razem będziemy czytać książeczkę „Lukrecja” autorstwa Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Diany Karpowicz.

 
 

Znamy najpopularniejszą polską autorkę w Azji

Rynek zagraniczny

W Korei Południowej ukazało się już 12 książek (w tym 8 autorskich) Iwony Chmielewskiej, ilustratorki i autorki książek dla dzieci i dorosłych. Koreańskiego wydania doczekały się m.in. "O wędrowaniu przy zasypianiu", "Niebieska laseczka. Niebieska skrzyneczka", "Myśl", "Myślący alfabet koreański" i "Myślący alfabet angielski".

 

Księga dżungli już w księgarniach!

Zapowiedzi

Tuż, tuż przed wigilią trafia do księgarń nowa edycja "Księgi dżungli". Oczekiwana, wyjątkowa edycja, bo z ilustracjami największego piewcy świata przyrody, znakomitego artysty, Józefa Wilkonia, oraz w nowym, uwspółcześnionym tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego.    

 

Wystawa ilustracji Antoniego Boratyńskiego

Zapraszamy na pokaz ilustracji (obrazów) artysty zasługującego na miano jednego z mistrzów polskiej szkoły ilustracji – Antoniego Boratyńskiego. Nie ilustruje literatury, dla której nie jest w stanie odnaleźć metaforycznej i plastycznej interpretacji.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.