RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Konkurs dla ilustratorów książek dziecięcych

Wydawnictwo Ezop - jedno z najlepszych w Polsce wydawnictw książek dla dzieci, prowadzone z pasją niezmiennie od 2000 roku, ogłasza konkurs na ilustracje do nowej książki Przemysława Wechterowicza pt.: „Co przyniesie noc”.

 

Temat: II edycja konkursu TRZY/MAM/KSIĄŻKI ogłoszona!

Instytut Książki od lat wspiera rozwój i promocję czytelnictwa, a „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Książka powinna stać się synonimem bliskości i zabawy, bezpieczeństwa i intymnego porozumienia w ramionach rodzica. Książka rozwija umysł i emocje, zakorzenia w kulturze, formuje język i społeczne talenty dziecka. Książka może stać się wspaniałym przewodnikiem, pomagającym młodemu czytelnikowi odkrywać i poznawać...

 

Przyznano Nagrodę Andersena

Nagrodę Hansa Christiana Andersena za literaturę dla dzieci dostali chiński pisarz Cao Wenxuan i niemiecka ilustratorka Rotraut Susanne Berner - poinformowano w tym tygodniu na 52. Targach Książki Dziecięcej w Bolonii.

 
 

Salon Ilustratorów 2016

Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), a także umożliwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców, dlatego też Salon usytuowany jest bezpośrednio na ekspozycji targowej. Salon Ilustratorów 2016 zaproszony już został, po zamknięciu Targów, do dalszego prezentowania w Wielkopolsce a także wielu miastach Polski.

 

Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”

Jeronimo Martins Polska S.A. zaprasza na konferencję prasową inaugurującą II edycję konkursu wspierającego debiutujących pisarzy i ilustratorów – „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”.

 

Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv w Ośrodku Książki Obrazkowej

W Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościć będą wspaniali ilustratorzy z Ukrainy Roman Romanyszyn i Andrij Łesiv.

 

Maria Ekier gościem Ośrodka Książki Obrazkowej

7 września 2015, godz. 12.00 w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) będzie gościć jedna z najwspanialszych dam polskiej ilustracji - Marię Ekier.    

 

Szanghaj czeka na polskich ilustratorów!

Uwaga, uwaga! Po długiej (i mamy nadzieję, że owocnej) wizycie organizatorów China Shanghai International Children's Book Fair na naszym stoisku na targach w Pekinie mamy interesującą propozycję dla młodych polskich ilustratorów.

 

Salon Ilustratorów 2015 w Lublinie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Salon Ilustratorów 2015 12 czerwca 2015 r., godz.12:00 Galeria 31, ul. Braci Wieniawskich 5.

 

XIV PST - Salon Ilustratorów

Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy tak licznie zechcieli uczestniczyć w dotychczasowych edycjach Salonu Ilustratorów.

 

Niemiecka nagroda za książkę o Korczaku

Autor Adam Jaromir, ilustratorka Gabriela Cichowska i graficzka Dorota Nowacka otrzymali niemiecką nagrodę Gustava Heinemanna za książkę dla młodzieży "Ostatnie przedstawienie panny Esterki" opowiadającą o losach Janusza Korczaka. Poinformował o tym w poniedziałek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

 

Zmarł prof. Janusz Stanny wybitny grafik, ilustrator i plakacista.

Wydarzenia

Był współtwórcą i legendą polskiej szkoły ilustracji, a zarazem artystą wszechstronnym: karykaturzystą wychwytującym absurdy rzeczywistości, plakacistą, twórcą filmowych animacji i rysunku satyrycznego.

 

Nie żyje Waldemar Świerzy. Zmarł twórca polskiej szkoły plakatu

Wydarzenia

Późnym wieczorem, w środę zmarł Waldemar Świerzy, jedna z najważniejszych postaci polskiej szkoły plakatu. Był ilustratorem, grafikiem, twórcą fenomenalnych okładek nieistniejącego już magazynu "Ty i Ja". Miał 82 lata.

 

8. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Wydarzenia

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku organizuje już po raz 8. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów - cykliczny projekt interdyscyplinarny, którego każda edycja składa się z wielu działań promujących literaturę i sztukę dziecięcą i jej aktywny odbiór.

 

Konkurs dla ilustratorów - narysuj bajkę o poznańskich koziołkach

Wydarzenia

Poznajcie perypetie pary rozbrykanych koziołków Pana Zegarmistrza i zaproponujcie ilustracje do bajki pióra słynnej polskiej poetki Wandy Chotomskiej.

 

BolognaRagazzi Award ponownie dla Chmielewskiej

Wydarzenia

To wielki dzień dla Iwony Chmielewskiej na rozpoczynających się właśnie bolońskich targach książki dla dzieci. Polska ilustratorka odbierze dziś, po raz drugi w swej karierze, nagrodę BolognaRagazzi Award.

 

Pokaż się na Salonie! Ściana Ilustratorów – Salon Ciekawej Książki 2012 w Łodzi

Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" , "Poza Rozkładem" oraz Polish Bookart For Children - pod honorowym patronatem MKA oraz Polskiej Sekcji IBBY - serdecznie zapraszają profesjonalistów i amatorów zajmujących się szeroko rozumianą sztuką ilustracji do udziału w wystawie podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi (7-9 grudnia 2012).

 

Bałtyckie Spotkania Ilustratorów. Korczak 2012.Jak mówić o Korczaku dzisiaj - dzieciom i dorosłym?

Wydarzenia

Trwa Rok Korczaka! Jak rozmawiać o Korczaku dzisiaj? Jak opowiadać o wojnie i nietolerancji? Jak przekazywać dzieciom wiedzę o ich prawach? Z tymi pytaniami zmierzyli się artyści, którzy będą gośćmi 7. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów. Korczak 2012.

 

Piotr Socha zwyciężył w konkursie ilustratorskim - Legendy wawelskie

Piotr Socha zwyciężył w rozstrzygniętym w piątek ogólnopolskim konkursie na zilustrowanie wawelskich legend, ogłoszonym przez Zamek Królewski na Wawelu. Laureat otrzymał 10 tys. zł nagrody. Drugie miejsce (5 tys. zł nagrody) jury przyznało Pawłowi Pawlakowi, a trzecie miejsca zdobyli ex aequo prof. Janusz Stanny i Marianna Sztyma (po 2,5 tys. zł nagrody). Wyróżnienia zdobyli: Jacek Ambrożewski, Maria Ekier, Agnieszka Grajda, Anna Sędziwy, Rafał Szczepaniak i Ewelina...

 

XII Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży - Salon Ilustratorów 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo - Drodzy ilustratorzy. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy tak licznie zechcieli uczestniczyć w "Salonie Ilustratorów 2011".

 

Miłosz bohaterem XXVII Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów

BWA Galeria Zamojska w dniach 22 - 31 sierpnia organizuje XXVII Międzynarodowy Plener Ilustratorów poświęcony Czesławowi Miłoszowi pod hasłem: Obrazy w słowach, słowa w obrazach. Plener odbędzie się w Ośrodku Przystanek Kawęczynek na Zamojszczyźnie.

 

Imprezy w MBP

Biblioteki

Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące bardzo szczególne dla pracy bibliotek, kiedy wszelkimi sposobami promowane jest czytelnictwo. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom czy zbliżająca się społeczna akcja ogólnopolska „Cała Polska Czyta Dzieciom” promowana przez Fundację ABCXXI, to wydarzenia z powodu których, Miejska Biblioteka Publiczna organizuje ciekawe spotkania dla swoich czytelników.

 

Salon Ilustratorów po raz drugi w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy "Salon Ilustratorów" - 23 maja 2010 r., godz. 15.00 Galeria 31 MBP, ul. Braci Wieniawskich 5 Wystawa czynna od 23 maja do 15 czerwca 2010.

 

Zaproszenie: Paweł Pawlak w Księgarni STENTOR - warsztaty plastyczne

Księgarnia STENTOR i Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR zapraszają w sobotę 16 kwietnia, w godz. 11.00-13.00 na spotkanie z Pawłem Pawlakiem

 

Kolejny Salon Ilustratorów - zaproszenie

Wydarzenia

W imieniu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek zapraszamy ilustratorów do udziału w kolejnym Salonie Ilustratorów, który towarzyszyć będzie jubileuszowym X Poznańskim Spotkaniom Targowym – Książka dla Dzieci i Młodzieży, odbywającym się w dniach 4-6 marca 2011 r. w Poznaniu, na terenie MTP.

 

Dzieci z popegeerowskich wiosek rysują i wygrywają

Książka ilustrowana przez dzieci z dwóch wiosek: Wawrzyszowa (Dolny Śląsk) i Gałązczyc (Opolszczyzna) znalazła się w finale nagrody "Książka Roku" Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych IBBY    

 

Werdykt jury Książka Roku PS IBBY

8 listopada 2010 obradowało w Warszawie jury graficzne konkursu Książka Roku 2010, organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Członkowie jury zapoznali się z dorobkiem wydawniczym ostatniego roku (listopad 2009 – październik 2010).

 

Salon ilustratorów

Wydarzenia

Organizatorzy Salonu Ilustratorów dziękują tym z Państwa, którzy tak licznie zechcieli uczestniczyć w Salonie Ilustratorów 2010. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem, poza Poznaniem gościła między innymi w Koszalinie i w Lublinie, zbierając znakomite opinie. Obecnie powraca z Leszna, po jej rozmontowaniu prace zostaną zwrócone Twórcom.  

 

Polscy ilustratorzy docenieni na świecie

Nagrody

Marianna Oklejak, Czerwony Konik, Muchomor i Pro Libris znalazły się w finale międzynarodowego konkursu ilustratorskiego CJ Picture Book Awards w Korei.

 

5. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów - Bohdan Butenko gościem specjalnym

W dniach 21-23 października 2010 roku Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku serdecznie zaprasza na 5. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów.

 

Fredro na plenerze ilustratorów w Kawęczynku

BWA Galeria Zamojska jest organizatorem kolejnego XXVI Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, który odbędzie się w Kawęczynku na Zamojszczyźnie w dniach 19 - 28 sierpnia.

 

Salon Ilustratorów w Lublinie

Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej, a także umożliwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców.

 

Nagroda Pamięci Astrid Lindgren 2010

Jury ALMA ogłosiło laureata Nagrody Pamięci Astrid Lindgren 2010. Nagrodę otrzymała Kitty Crowther - ilustratorka i autorka mieszkająca i pracująca w Belgii.    

 

Najpopularniejsza polska autorka w...Korei Południowej

W Korei Południowej ukazało się już 12 książek (w tym 8 autorskich) Iwony Chmielewskiej, ilustratorki i autorki książek dla dzieci i dorosłych.

 

IX Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży

Wydarzenia

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w IX edycji targów Książka dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dniach 19-21 lutego 2009 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

O Kubie, co rysuje potwory

Wydarzenia

To on zachwycająco zilustrował "Wrońca" - słynną bajkę o stanie wojennym. Ma 28 lat, a na koncie - wiele okładek książek i film, który ma szansę na Oscara. To 5 minut Kuby Jabłońskiego.

 

IV Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Wydarzenia

W dniach 22-23 października 2009 roku Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku serdecznie zaprasza na IV Bałtyckie Spotkania Ilustratorów.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.