RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Śląskie Targi Książki - 6-8 listopada 2015 roku | Centrum Kongresowe Katowice

Premierowe Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-7-8 listopada 2015 roku, w otwartym wiosną Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, które będą Miastem Współgospodarzem nowej imprezy rynku wydawniczego. Organizacją Targów zajmą się spółki Targi Książki (partner merytoryczny) i Murator EXPO (organizator wykonawczy).

 

Aby być świadomym swoich uczuć i potrzeb

Poznańska księgarnia Z bajki" prezentuje wrześniowo-październikowy program impres i spotkań l;a dzieci:

 

Festiwal Komiksu w Łodzi

Tegoroczny festiwal, jak w dwóch poprzednich latach, odbędzie się w Atlas Arenie. Głównymi atrakcjami imprezy bez wątpienia będą wizyty zagranicznych twórców komiksu oraz ESL Mistrzostwa Polski w grach komputerowych.

 

Bruno Schulz. Festiwal po raz czwarty

Czwarta edycja Bruno Schulz. Festiwal odbędzie się w dniach 13-18 października 2015 we Wrocławiu. Prace nad programem wciąż trwają, ale już teraz organizatorzy informują, że poczesne miejsce zajmie w nim Rafał Wojaczek, którego twórczości będzie poświęcona m.in. sesja naukowa Wojaczek – przeczytany, a także szereg festiwalowych spotkań.

 

W Księgarni z bajki: Jak oswoić wilka?

Poznańska księgarnia Z bajki proponuje jak zawsze wiele ciekawych spotkań i imprez dla dzieci - tym razem oswajanie wilka

 

Księgarnia „Z Bajki": Twórczość jest aktem wiary.

Poznańska Księgarnia „Z bajki": osiedle Wichrowe Wzgórza 124 i osiedle Przyjaźni 124c, zaprasza wszystkie dzieci z opiekunami na ciekawe imprezy i spotkania:

 

O wolnym podróżowaniu...w księgarni „Z Bajki"

„Wolne podróżowanie budzi w człowieku filozofa." Dan Kieran: „O wolnym podróżowaniu"

 

Co jeszcze w czerwcu i Tarabuku

Księgarnie

Warszawska księgarnio-kawiarnia Tarabuk zaprasza na drugą połowę miesiąca czerwca na kilka ciekawych spotkań:

 

Cocofli dzieciom: czytanki i warsztaty

Co niedzielę w cafe Cocofli, przy ul. Włodkowica 9 we Wrocławiu, o godz. 11.00 odbywają się bezpłatne warsztaty dla dzieci. Na każde dziecko czeka słodka niespodzianka.

 

Co w Tarabuku w I połowie maja

Księgarnie

Warszawska księgarnio-kawiarnia TARABUK zaprasza na różne spotkania i imprezy majowe na u. Browarną 8 w Warszawie.

 

30 września - Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Wydarzenia

W Warszawie, Krakowie i Gdańsku odbędą się wydarzenia nawiązujące do święta tłumaczy obchodzonego tradycyjnie w dniu świętego Hieronima, pierwszego tłumacza Biblii na język łaciński.

 

Dawid Grossman gościem Bruno Schulz. Festiwal 2014

Bruno Schulz. Festiwal coraz bliżej, najwyższa pora na wiadomość o gościach. Swój udział w BSF Wrocław 2014 potwierdził Dawid Grossman! Zapraszamy na spotkanie 16 października do Auli Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Wieczór poprowadzi Piotr Paziński, a z hebrajskiego tłumaczyć będzie Michał Sobelman. Więcej szczegółów wkrótce

 

Festiwal Literatury Dla Dzieci

Od 12 maja w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu będą odbywały się spotkania z autorami, ilustratorami, warsztaty, wystawy i panele dyskusyjne w ramach festiwalu poświęconego literaturze dla dzieci.

 

W Tarabuku w lutym

Księgarnie

Kawiarnio-księgarnia Tarabuk zaprasza w miesiącu lutym jak zawsze na zestaw interesujących spotkań:

 

Imprezy targowe we Wrocławiu i Warszawie, Cavaliada w Poznaniu

Szanowni Państwo,   Święta zbliżają się wielkimi krokami, a jednym ze sposobów na znalezienie idealnego prezentu może być wybranie się na nasze stoisko podczas różnych imprez targowych. W tym tygodniu gościmy w trzech miastach: Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

 

Tarabuk zaprasza na przełomie sierpnia i września

Księgarnie

Warszawska księgarnio-kawiarnia Trabuk zaprasza na przełomie sierpnia i września na kilak interesujących imprez:

 

Magiczna Noc w Bibliotece we Lwowie

Biblioteki

Już po raz drugi Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu we współpracy z Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej we Lwowie organizuje Magiczną Noc w Bibliotece dla dzieci polskich ze Lwowa i okolic.

 
 

Program imprez Wrzesień 2012 - zapraszamy do Domu Spotkań z Historią!

Wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się z wrześniowym programem imprez Domu Spotkań z Historią. Po wakacyjnej przerwie wracają nasze stałe cykle „Przez kino do historii”, „Opowieści z Kresów” i varsavianistyczny cykl filmowy „Kino, kawa i Warszawa”.

 

Program imprez Lipiec 2012 - zapraszamy do DSH!

Zapraszamy do zapoznania się z programem imprez Domu Spotkań z Historią w lipcu 2012.

 

I tydzień lipca w Tarabuku

Księgarnie

Uwaga!!! W menu letnim niespodzianki   I tydzień lipca w Tarabuku i w skrócie: 2 lipca - "Kolacje literackie" z Sarah Kane 4 lipca - promocja podręcznika nieudanej egzystencji „Fiasko” 5 lipca - film: alternatywna obrona zdrowia wg dr Ratha

 

Literaturomanie 2012

Wydarzenia

Już 27 czerwca rozpocznie się piąty Festiwal „Literaturomanie”, który wraz z wieńczącą go Galą Finałową, stanowi coroczne Dni Nagrody Literackiej Gdynia.

 

Dzień Dziecka 2012 w Muzeum Narodowym. Imprezy dla dzieci

Wydarzenia

Kultura. Atrakcje z okazji Dnia Dziecka nie mają końca. Przygotowało je także Muzeum Narodowe. Od 1 do 3 czerwca na dziedzińcu im. Stanisława Lorentza (Al. Jerozolimskie 3) na dzieci będą czekać pyszne smakołyki oraz konkursy i zabawy.

 

Imprezy dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza w czerwcu wszystkie dzieci do zabawy! Przygotowano wiele ciekawych zajęć, spotkań i warsztatów. A oto niektóre z naszych propozycji:

 

Kresy w fotografii Wielkopolan: Obrazy z życia i podróży – w 200. rocznicę urodzin J. I. Kraszewskiego

Biblioteka im. Raczyńskich proponuje dwie imprezy: wystawę, w 200. rocznicę urodzin J. I. Kraszewskiego pt. "Obrazy z życia i podróży" i wieczór poświęcony poezji Tomasa Tranströmera.

 

Trwają przygotowania do 3. Warszawskich Targów Książki

Tegoroczne Warszawskie Targi Książki odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 

Autriackie Forum Kultury w Warszawie przedstawia - Program 1-2.2012

Austriackie Forum Kultury zaprasza na wystawy, spotkania autorskie, promocje, panele dyskusyjne

 

II połowa stycznia w Tarabuku

Księgarnie

II połowa stycznia w Tarabuku i w skrócie:   20 stycznia - czytanie „Państwa” Platona przez cały dzień 23 stycznia - Kolacje Literackie z Alice Munro 24 stycznia - Klub Gnosis zaprasza - "Maryja jako Bóg wcielony" 28 stycznia - szkoła haiku Agnieszki Żuławskiej-Umedy   Tarabajania: 22 stycznia - Baśń rosyjska "Maria Moriewna"    

 

Najważniejsze wydarzenia wydawniczo-księgarskie w Polsce 2011 rok

Wydarzenia

Mimo wyraźnych oznak kryzysu wydawcy informowali o dobrym roku. Potwierdzają to liczne udane imprezy targowe; od poznańskich targów Książki dla Dzieci i Młodzieży, II Warszawskie Targi Książki a skończywszy na Krakowskich Targach Książki. Przypomnijmy sobie niektóre wydarzenia mijającego roku.

 

Najważniejsze wydarzenia rynku wydawniczo-księgarskiego na świecie 2011 rok

Wydarzenia

2011 rok mimo kryzysu nie dał o sobie znać znacznym pogorszeniem wyników sprzedaży na świecie. Dynamikę tą "nakręcały" e-booki i różnego typu czytniki oraz tablety. Na wiodących imprezach w Londynie, Paryżu czy Frankfurcie - sprzedawana i kupowano prawa autorskie, dyskutowano o zmianach zachodzących w samej strukturze książki czy prawach autorskich. Myślę, że warto przypomnieć sobie niektóre fakty.

 

15. Targi Książki w Krakowie od hali, przez sale, po stoiska

Wydarzenia

Flash mob na terenie Targów Książki. Ale książki będą na półkach, prawdziwe istoty... usłyszysz o godzinie 12:00 w sobotę 5 listopada, będąc na 15. Targach Książki w Krakowie.

 

Program towarzyszący 15. Targom Książki w Krakowie

Wydarzenia

Jak co roku Krakowskie targi Książki proponują oprócz ciekawej ekspozycji wydawniczej, spotkań autorskich, prelekcji sporo imprez towarzyszących:

 

15. Targi Książki w Krakowie - premiery książkowe - cz. I

Wydarzenia

Krakowskie Targi Książki proponują jak co roku bogaty program imprez towarzyszących prezentacji oferty wydawniczej. A ta jak zawsze jest niezwykle bogata i atrakcyjna.

 

Wydawnictwo Naukowe UAM serdecznie zaprasza - 4 promocje książek_XV Jubileuszowe PDKN 12-14 X 2011

Wydawnictwa

W ramach Jubileuszowych XV PDKN zapraszamy w imieniu Wydawnictwa Naukowego im. Adama Mickiewicza z Poznania, na promocję książki Zbigniewa Golińskiego "Kalendarz życia i twórczości Ignacego Krasickiego", 12 X 2011, godz. 13.30, Sala Śniadeckich (II p.), Coll. Maius, ul. Fredry 10

 

Kuczyński, Osiatyński: Kryzysy. Kapitalizm - armagedon na co dzień

W tym tygodniu w NWS startuje na dobre sezon jesienny! Zapraszamy w imieniu Krytyki Politycznej na pierwsze spotkania rozpoczynającego się semestru Uniwersytetu Krytycznego 2011/2012.

 

Projekt SPLOT Szewska - imprezy kulturalno-handlowe

W dniach 16-17 kwietnia (sobota-niedziela) już po raz drugi ulica Szewska we Wrocławiu zostanie... rozpleciona. Na Szewskiej splotą się liczne wydarzenia kulturalno-handlowe.    

 

8. Dni Książki w Częstochowie ph. „Kresy. Pogranicza”

Wydarzenia

Już wkrótce kolejna edycja Dni Książki w Częstochowie. Impreza przygotowywana wspólnie przez Bibliotekę Publiczną im. dr. W. Biegańskiego i Miejską Galerię Sztuki będzie trwać od 16 do 19 września 2010 r.

 

MBP na I Festiwalu Wrocławskich Krasnoludków

Biblioteki

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w imprezach, które odbędą się 11 września w MultiCentrum i Mediatece przy placu Teatralnym 5 w ramach I Festiwalu Wrocławskich Krasnoludków. Z tej okazji MBP we Wrocławiu przygotowała zajęcia dla najmłodszych.    

 

Wrzesień w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu

Biblioteki

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w imprezach dla dzieci i dorosłych organizowanych przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej we wrześniu.

 

Warszawskie Targi Książki - atrakcje dla Małych Czytelników

Wydarzenia

Warszawskie Targi Książki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców a przede wszystkim Najmłodszych Czytelników. Dlatego wśród wydarzeń towarzyszących nie zabraknie tych, skierowanych do dzieci np. Kącika w Muchomorkowie.

 

Trwa rywalizacja o targi w Warszawie

Wydarzenia

Udział w 55 Międzynarodowych Targach Książki potwierdziło około 150 polskich wydawnictw - podał na czwartkowej konferencji prasowej Grzegorz Guzowski z Ars Polony. Konkurencyjna impreza - Warszawskie Targi Książki - ma już potwierdzania od ponad 100 wydawców.

 

Otwórzmy bramy Tybetu

Związek GARUDA w Polsce zaprasza na wydarzenie inaugurujące cykl imprez rozpowszechniających tradycję i kulturę Tybetu.

 

Rosja gardzi Tołstojem

W związku z obchodami setnej rocznicy śmierci Lwa Tołstoja na całym świecie zaplanowano mnóstwo interesujących imprez. Jedynie Rosja dość chłodno i z dystansem przygląda się tej "Tołstojmanii".

 

Mocny kulturalny styczeń w Krakowie

Poniżej zamieszczamy program spotkań literackich, autorskich, koncertów i innych imprez o charakterze kulturalnym, które odbędą się w Krakowie w styczniu 2010 r.

 

Czym zasłynął św. Mikołaj? - relacja z Mikołajkowej imprezy w MBP w Jaśle

Biblioteki

W jakim kraju urodził się św. Mikołaj? Co mogą otrzymać od św. Mikołaja niegrzeczne dzieci? Jaki jest ulubiony kolor św. Mikołaja i skąd wie, jaki prezent pragnie otrzymać dziecko? - to zaledwie kilka z wielu pytań, na które odpowiadały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem”.

 

Aktualności na listopad z MBP w Kędzierzynie-Koźlu

Biblioteki

Przedstawiamy harmonogram spotkań i imprez w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu:

 

"Niepodległa" - przedstawienie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

Muzeum Wojska Polskiego i Dom Kultury Śródmieście zapraszają w ramach akcji "Dotknij Niepodległości" na spektakl w wykonaniu dzieci z Teatrzyku "Tygrysek" pt. "Niepodległa".

 

13. Targi Książki w Krakowie - imprezy, spotkania...

Targi Książki w Krakowie jak co roku zabiorą wszystkich do urzekającego świata książki, a poeci, pisarze, publicyści i dziennikarze opowiedzą o swojej pracy i twórczych inspiracjach w wielu magicznych miejscach Krakowa.

 

Znani Cugowscy tym razem czytają

15 października 2009 roku o godzinie 11.00 w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej ( Rynek 11) odbędą się uroczyste obchody 83 Urodzin Kubusia Puchatka.

 

Po nowe pomysły na Frankfurckie Targi Książki

Wydarzenia

Współczesne Targi to już nie tylko wydarzenie wydawniczo-księgarskie. Oto niektóre z punktów bogatego programu tegorocznych Targów Książki we Frankfurcie 14-18 października (spotkania w języku angielskim).    

 

IX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wokół książek

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. W tym dniu w dziewięciu filiach bibliotecznych i w Bibliotece Głównej Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbywać się będą liczne imprezy skierowane do najmłodszych czytelników. Nowohucki Dzień Głośnego Czytania będzie trwał od godziny 9.30 do godziny 17.00.

 

Najbliższe imprezy Towarzystwa Przyjaciół Sopotu

18 sierpnia w ramach cyklu DKF-u "Do widzenia, do jutra" odbędzie się pokaz filmu "W pogoni za mężem" (reż. R. Z. Leonard, USA, 1940, 117 min.). Jest to jedna z pierwszych ekranizacji powieści Jane Austen "Duma i uprzedzenie".

 

Elbląskie noce teatru i poezji

Już za trzy tygodnie w Elblągu rozpocznie się jedna z największych w regionie imprez plenerowych - Noce Teatru i Poezji.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.