RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że zapowiadane w ostatnich dniach nowości wydawnictwa naukowego DIALOG są już dostępne w naszym sklepie internetowym.

 

Strona internetowa - Krzysztof Jung

Internet

Zeszyty Literackie polecają nową stronę internetową poświęconą twórczości Krzysztofa JUNGA!

 

Letnia wyprzedaż w księgarni internetowej Zeszytów Literackich

Nowości

Do 15 lipca w księgarni internetowej Zeszytów Literackich będzie trwała wielka letnia wyprzedaż.

 

Obserwuj kanał PIW-u na YouTube!

Internet

Relacje z wydarzeń, wypowiedzi autorów i literaturoznawców, materiały archiwalne i niezwykłe zdjęcia ze słynnej kawiarni PIW-u. Obserwuj kanał Państwowego Instytutu Wydawniczego na YouTube!

 

Tych słów najbardziej nie lubią Polacy!

Biblioteki

Konkubina” i „konkubent” to zwycięzcy głosowania na najmniej lubiane przez Polaków słowa. Internetową akcję „Słowa, które chcemy zapomnieć” zorganizowała Biblioteka Śląska w Katowicach w związku z obchodzonym w minionym tygodniu Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego

 

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza wybrane przez Polaków do Narodowego Czytania 2016

W głosowaniu internetowym na Narodowe Czytanie 2016 Polacy wybrali lekturą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza - informuje Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Państwowy Instytut Wydawniczy uruchomi internetowy antykwariat

Wydawnictwa

Setki tytułów, lektury szkolne, książki naukowe, beletrystyka, poezja, słynne serie wydawnicze i wiele innych wspaniałych pozycji książkowych. Już w najbliższy poniedziałek, 22 lutego, Państwowy Instytut Wydawniczy po raz pierwszy w swojej 70-letniej historii uruchomi internetowy antykwariat!

 

Culture Agora – platforma stworzona dla osób związanych z sektorem kultury

Internet

Jesteś związany zawodowo z sektorem kultury i poszukujesz interesujących szkoleń, aby rozwijać swoje umiejętności zawodowe lub chcesz wziąć udział w międzynarodowej konferencji?

 

Merlin.pl złożył wniosek o upadłość układową

Księgarnie, Internet

Merlin.pl – spółka zależna Czerwonej Torebki – złożył w sądzie wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu, podała Czerwona Torebka.

 

Miliony strat, wstrzymanie sprzedaży i zwolnienia w polskim e-sklepie

Księgarnie, Internet

Jak już pisaliśmy mimo gorącego okresu przedświątecznego, jeden z najstarszych sklepów internetowych w Polsce Merlin.pl wstrzymał sprzedaż.

 

Wpływ nowych technologii na ochronę praw własności intelektualnej w internecie

Rozwój rynku nowych technologii wpływa na dyskusję o ochronie praw autorskich. Próba integralnego spojrzenia na regulację rynku nowych technologii prowadzi do przekonania, że nawet problemy pozornie odległe od regulacji praw własności intelektualnej (np. związane z modelami wyszukiwarek, cloud computingiem, mediami elektronicznymi czy ochroną konkurencji lub prywatności) mogą wpływać na kierunki myślenia o granicach tej ochrony oraz odpowiedzialności operatorów (np. rozmyta granica między...

 

przestawsienaniemiecki - Facebook na jeden dzień po niemiecku

Wydarzenia

12 października profile wielu instytucji i firm związanych z Niemcami i językiem niemieckim w Polsce zamieszczą post po niemiecku, zachęcający użytkowników do zainteresowania się wirtualną biblioteką Onleihe i do zamieszczania komentarzy – również po niemiecku.

 

Dekada kultury z empik.com

Księgarnie

Erotyki oraz literatura młodzieżowa na szczycie bestsellerów, postępująca ekspansja ebooka i muzyki cyfrowej oraz powrót winyli – to tylko niektóre z najciekawszych trendów ostatnich lat, które kształtują kierunki rozwoju rynku wydawniczego. Empik.com, sklep internetowy z najbogatszą ofertą dóbr kultury w Polsce, podsumowuje ostatnią dekadę rynku.

 

Merlin.pl bez dostaw z niektórych wydawnictw

Księgarnie

Część wydawców i dystrybutorów wstrzymała dostawy do sklepu internetowego Merlin.pl. To wynik przeterminowanych zobowiązań finansowych, które wynoszą już od kilku do kilkunastu milionów złotych.  

 

Księgarnia internetowa z wyjątkowymi usługami

Księgarnie

Właśnie rozpoczyna swoją działalność w Polsce, międzynarodowa księgarnia internetowa e-booków Book and Walk, oferująca m.in. wyjątkowy system wyszukiwania interesujących nas treści oraz zintegrowany format plików książek pozwalający na swobodne przełączanie pomiędzy różnymi urządzeniami. Book and Walk to także ponad 3 tysiące darmowych tytułów dostępnych dla miłośników e-czytania.

 

Księgarnia internetowa z wyjątkowymi usługami

Właśnie rozpoczyna swoją działalność w Polsce, międzynarodowa księgarnia internetowa e-booków Book and Walk, oferująca m.in. wyjątkowy system wyszukiwania interesujących nas treści oraz zintegrowany format plików książek pozwalający na swobodne przełączanie pomiędzy różnymi urządzeniami. Book and Walk to także ponad 3 tysiące darmowych tytułów dostępnych dla miłośników e-czytania.

 

Znani piszą internetową powieść na YouTube (wideo)

Wydarzenia

W internetowym kanale wideo weBook, prowadzonym przez dziennikarkę i pisarkę - Annę Dziewit, rozpoczęto pisanie pierwszej internetowej powieści.

 

E-booki od Publio.pl prosto na czytniki PocketBook

Księgarnie

Lubisz książki? Korzystasz z czytnika PocketBook? Znasz księgarnię Publio.pl? Zatem „Kupujesz i masz!”  

 

Blisko 4 mln zł na przyłączenie internetu dla szkół i bibliotek

Wydarzenia

Prawie 4 mln złotych – tyle w tym roku wyniesie dofinansowanie z rezerwy celowej na przyłączenie do szerokopasmowego internetu. Pieniądze trafią między innymi do szkół i bibliotek.

 

Kiedy młot na piratów dzieł autorskich jest skuteczny?

Wiele krajów uporało się z nielegalnym rozpowszechnianiem utworów przez Internet, podczas gdy Polska pozostała w tyle stając się przysłowiowym Eldorado dla piratów. Bez wątpienia problem piractwa winien być i u nas rozwiązany, jednak nie podzielałbym opinii, że lekarstwem w tym przypadku będzie nowelizacja Prawa autorskiego.

 

„Przeczytam 52 książki w 2015 roku" - internetowa zachęta do lektury -

Sondaże na temat czytania książek przez Polaków już od dawna przynoszą zatrważające rezultaty. Zdecydowana większość rodaków w ogóle nie sięga w ciągu roku po książkę, a przyznający się do lektury czytają najwyżej jedną lub dwie pozycje rocznie.

 

Google pod lupą Komisji Europejskiej

Rynek zagraniczny, Internet, Prawo

Komisja Europejska kieruje do przedsiębiorstwa Google pisemne zgłoszenie zastrzeżeń dotyczące usługi porównywarki cenowej. Otwiera również osobne formalne postępowanie wyjaśniające w sprawie systemu operacyjnego Android.

 

J. Tischner ,,Drogi i bezdroża miłosierdzia" oraz ,,Pójdź, bądź moim światłem" - tylko na znak.com.pl

Nowości

Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK informuje, iż do 6 kwietnia wszystkie nowości tytułowe można będzie kupić tylko na stronie znak.com.pl

 

PocketBook B2B Cloud Solution – otwarta platforma do czytania „na życzenie”!

Internet

PocketBook prezentuje PocketBook B2B Cloud Solution – kompletny pakiet usług niezbędnych dla dostawców treści online oraz księgarni internetowych, dzięki którym użytkownik końcowy otrzyma nowe, unikalne możliwości.  

 

11 milionów książek pod jednym adresem

Internet

Przeszukiwanie zbiorów ponad 1600 polskich bibliotek w kraju i za granicą, sprawdzenie dostępności poszukiwanej książki, a następnie jej rezerwacja i wypożyczenie - takie możliwości daje nasz nowy serwis Szukamksiążki.pl, który powstał we współpracy z Lubimyczytac.pl.

 

Nowy konkurent dla Empiku i Merlina w internecie

Internet

Platforma CDP.pl ruszyła 23 stycznia ze sprzedażą internetową m.in. książek, e-booków, audiobooków cyfrowych i na CD, a także czytników e-booków.

 

Nowa strona Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej

Biblioteki

Nowa strona Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej wywołuje same pozytywne komentarze.

 

Merlin znów na sprzedaż, sklepy muszą się łączyć

Księgarnie

E-handel czeka fala fuzji i przejęć. Niskie marże sprawiają, że coraz ważniejsza staje się skala działania.

 

30% rabatu na zakupy w księgarni Wydawnictwa a5

Nowości

Drodzy Państwo, przez kolejne kilka dni, do wtorku 2 grudnia wszystkie tytuły, całą ofertę naszej księgarni internetowej można kupić z 30% rabatem.

 

Wyd literackie Fantastyczna promocja do 50% taniej!

Nowości

Uwaga, uwaga! Ponieważ nieuchronnie zbliżamy się do końca 2014 roku, czas najwyższy na podsumowania. Od najbliższego poniedziałku, tj. 17 listopada, przez 12 kolejnych dni roboczych, Wydawnictwo Literackie będzie Wam prezentować bestsellery swojej księgarni internetowej.

 

Kolejna książka w internetowym klubie miłośników dobrej książki - serwisie przeczytam.pl

Wydawnictwa

Tym razem wydawnictwo Zwierciadło udostępniło czytelnikom pięć z dwudziestu czterech reportaży Izy Michalewicz. Wszystkie pochodzą z książki „Życie to za mało.

 

Ruszyła nowa strona Olgi Tokarczuk

Internet

Z okazji zbliżającej się premiery Ksiąg Jakubowych zapraszamy do odwiedzenia nowej strony Olgi Tokarczuk.

 

Czy polskie e-sklepy i konsumenci są gotowi na zmiany? Wykaz zmian w prawie

Nowe regulaminy, wzory umów, rewizja funkcjonalności stron internetowych - już za niecałe trzy miesiące wejdzie w życie nowa ustawa o prawach konsumenta. Czy polskie sklepy internetowe i konsumenci są gotowi na zmiany

 

Amazon otwiera pierwszy stacjonarny sklep

Księgarnie, Rynek zagraniczny

Amazon jest największym na świecie sklepem internetowym branży elektronicznej. Jednak do tej pory był on tylko on-line i tylko ze sprzedażą internetową się on kojarzył. Aż do czasu, gdy doczekaliśmy się pierwszego stacjonarnego sklepu.. jednak z małym "ale" bo to nie będzie do końca tradycyjny sklep.

 

Księgarnie internetowe wypierają tradycyjne

Księgarnie, Internet

Sprzedaż w księgarniach internetowych rośnie. Czytelników skłaniają do zakupów w sieci niższe ceny i wygoda. Coraz częściej również kupujemy przez internet podręczniki.

 

Wirtualne archiwum Instytutu Literackiego i "Kultury"

Wydarzenia, Internet

Pod adresem www.kulturaparyska.com czytelnicy znajdą numery paryskiej "Kultury" i "Zeszytów Historycznych" w wersji elektronicznej, a także teksty, zdjęcia, wywiady i informacje o twórcach skupionych wokół Jerzego Giedroycia.

 

Nowy pakiet na BookRage - „Wszechświat Zajdla”

Internet

Pakiet, który tym razem będzie do nabycia w BookRage, to kolekcja wszystkich książek legendy polskiej fantastyki naukowej, Janusza Zajdla. Wraz z niepublikowanymi wcześniej w ramach akcji pozycji, do nabycia jako bonus dla tych co zapłacą podwójną, aktualną średnią cenę pakietu, czeka w całości, poprzedni wydany w ramach naszej akcji pakiet książek mistrza.

 

Nowy pakiet na BookRage - „Wszechświat Zajdla”

Pakiet, który tym razem będzie do nabycia w BookRage, to kolekcja wszystkich książek legendy polskiej fantastyki naukowej, Janusza Zajdla. Wraz z niepublikowanymi wcześniej w ramach akcji pozycji, do nabycia jako bonus dla tych co zapłacą podwójną, aktualną średnią cenę pakietu, czeka w całości, poprzedni wydany w ramach naszej akcji pakiet książek mistrza.

 

Wojna Amazońska, czyli wydawnictwa kontra internetowe ksiągarnie

Księgarnie, Internet

Wielkie wydawnictwo i internetowy gigant Amazon kłócą się o ceny e-booków i przyszłość branży księgarskiej. Pisarze celebryci poparli wydawcę, szarzy wyrobnicy pióra – internetową księgarnię.

 

Założyciel Wikipedii obawia się cenzury internetu

Prawo, Internet

Czy "prawo do bycia zapomnianym" oznacza początek cenzury internetu? Tego obawia się założyciel Wikipedii Jimmy Wales.

 

Wydawnictwo PWN podaje rękę niezależnym pisarzom

Wydawnictwa

Inicjatywa. Twórcy będą mogli wydawać książki przez internet za sprawą platformy self-publishing. Specjaliści oceniają, że takie działania przysłużą się autorom i czytelnikom.  

 

Promocje w Wydawnictwie SALWATOR

Nowości

Zapraszamy sklepu internetowego wydawnictwa Salwator! Do końca czerwca rabaty na wydawnictwa ks. Marka Dziewieckiego.

 

Amazon gra coraz ostrzej. Wydawcy na czarnej liście

Księgarnie, Rynek zagraniczny

Amazon chce zarobić więcej. Chce też, by ceny nie poszły w górę. Ktoś musi za to zapłacić. Najpewniej wydawcy, z którymi firma Jeffa Bezosa coraz ostrzej pogrywa. Wszystkie chwyty dozwolone.    

 

MATRAS księgarnie - wszystkie bestsellery -30% - tylko do niedzieli!

Nowości

Księgarnia internetowa matras.pl zaprasza na promocję cenową bestsellerowych tytułów - tylko do niedzieli 27 kwietnia!

 

Recenzja: "E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji" Susan Maushart

Recenzje

Internet jest w hierarchii potrzeb współczesnego człowieka zaraz za powietrzem i jedzeniem, a czasami nawet walczy o drugie miejsce na podium. Konieczność posiadania telefonów komórkowych odczuwają już dzieci we wczesnej podstawówce. Kilkulatki potrafią często obsługiwać tablety i smartfony, a paromiesięczne maluchy intensywnie wpatrują się w ekran telewizora. Otaczają nas nastolatki, które śmieją się „LOL” zamiast „ha-ha”. W dorosłość wchodzi właśnie pokolenie, którego naturalnym środowiskiem...

 

Trzaskowski: zasoby bibliotek i muzeów będzie można kopiować z poszanowaniem praw

Prawo

Dążymy do tego by jak najwięcej treści w internecie, zwłaszcza o charakterze naukowym i edukacyjnym było dostępnych w Internecie do swobodnego wykorzystywania. Potrzebny jest jednak kompromis między zwolennikami wolności w internecie a obrońcami praw autorskich - mówi w rozmowie z wnp.pl minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

 

"E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji"

Zapowiedzi

Czy potrafisz się na chwilę wylogować? Zrób sobie jeden dzień offline, „technologiczny detoks”, prawdziwy survival i sprawdź czy potrafisz żyć bez komórki i internetu! Książka napisana przez dziennikarkę, która wraz z trójką swoich dzieci na pół roku całkowicie odcięła się od nowoczesnych technologii – internetu, smartfonów, telewizji i konsoli, a przez pierwszy tydzień nawet od elektryczności.

 

Dyskusja o szansach i zagrożeniach związanych z upowszechnieniem się Internetu + Amelia Andersdotte

Internet

Dyskusja o szansach i zagrożeniach związanych z upowszechnieniem się Internetu + Amelia Andersdotter

 

Amazon chce dostarczać przesyłki dronami

Księgarnie, Rynek zagraniczny

Firma Amazon zaprezentowała “Prime Air”, system dostarczania przesyłek przez drony, który ma dostarczyć paczki do odbiorców w mniej niż 30 minut.

 

Matras.pl laureatem rankingu sklepów internetowych Money.pl 2013!

Księgarnie

Matras.pl znalazł się na II miejscu w rankingu sklepów internetowych, przygotowanym i przeprowadzonym przez portal Money.pl. Matras.pl uplasował się o oczko wyżej od swojego głównego konkurenta.

 

Reaktywacja pirackiej strony ebooks4you.pl – pod nazwą Ebooks4me.pl.

Internet

Jakiś czas temu wśród wielu polskich pirackich stron, które umożliwiały pobieranie za darmo nie swoich utworów wyróżnił się, założony przez przebywających w Wielkiej Brytanii Polaków portal ebooks4you.pl.

 

Nowa strona wydawnictwa Inicjał

Wydawnictwa, Internet

Wydawnictwo Inicjał Andrzej Palacz uruchomiło własną stronę internetową.

 

MalutkaCena.pl czyli rok darmowej dostawy

Internet, Prawo

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Dzień Darmowej Dostawy. W bieżącym roku ma on się odbyć 2 grudnia. Tego dnia wszystkie zamówione w biorących udział w akcji sklepach internetowych produkty mają być wysłane do klientów bez opłaty za transport. Są jednak sklepy, w których dzień darmowej dostawy trwa cały rok.

 

E-booki z e-mocjami

Księgarnie

Nowa księgarnia z e-bookami Ktoczyta.pl ruszyła dziś w internecie (ktoczyta.pl). Nazwa nawiązuje do popularnej maksymy: „Kto czyta książki – żyje podwójnie” autorstwa słynnego włoskiego pisarza Umberto Eco, autora m.in. „Imienia róży”. Księgarnia specjalizuje się w wydawanej w formie cyfrowej beletrystyce polskich i zagranicznych autorów.

 

17. Tragi Książki w Krakowie - Czatuj z nami!

Podczas 17. Targów Książki w Krakowie zapraszamy do udziału w czatach organizowanych przez Interię.pl. Poniżej przedstawiamy listę spotkań. Jeśli nie możesz dotrzeć na Targi, Targi dotrą do Ciebie. Włącz komputer i czatuj!

 

Alfabet Bobkowskiego - nowy serwis Polskiego Radia

Wydarzenia

Na 100-lecie urodzin Andrzeja Bobkowskiego Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis internetowy poświęcony "chuliganowi wolności" - niezwykłemu publicyście, rowerzyście, modelarzowi i podróżnikowi, a przede wszystkim wielkiemu pasjonatowi życia.

 

Portal Chomikuj.pl został wydawcą

Internet

Wobec braku większych sukcesów w pozyskiwaniu profesjonalnych wydawców do współpracy w ramach chomiczej Platformy Wydawców portal Chomikuj.pl ogłosił w sierpniu 2013 roku własny konkurs literacki "NET- opowiadanie".

 

Bestsellery księgarni internetowej MATRAS

Nowości

Prezentujemy listę bestsellerów książkowych księgarni internetowej Matras.pl:

 

Karuzela rabatów w księgarni Matras

Księgarnie

W księgarni internetowej Matrasu, co trzy dni książki z innej kategorii będą objęte 20% rabatem

 

E-commerce szykuje się na powitanie Amazona

Internet

Internetowy potentat buduje mocny przyczółek do marketingowej inwazji na Polskę. Lokalna konkurencja zbroi się po zęby.

 

Plagiat.pl - warto wiedzieć o nowelizacji prawa w Hiszpanii

Prawo, Rynek zagraniczny

Kara do 6 lat więzienia za linkowania do nielegalnych treści w Internecie. Hiszpania nowelizuje prawo karne.

 

Klienci decydują o cenie e-booków na Kiker.pl

Księgarnie

Nexto uruchamia nowy serwis do kupowania cyfrowych książek - Kiker.pl. Klient decydując się na zakup sam określa ile jest gotów zapłacić za daną publikację i dostaje gwarancję, że zapłaci właśnie tyle albo... mniej.

 

Virtualo udostępnia na swojej platformie interaktywny panel do zarządzania sprzedażą dla wydawców

Księgarnie, Internet

Nowoczesne narzędzia analityczne to podstawa prowadzenia skutecznego i efektywnego biznesu. Virtualo z myślą o partnerach handlowych stworzyło interaktywny dashboard, czyli panel informacyjny, zawierający najważniejsze dane dotyczące sprzedaży, portfolio produktów, bezpieczeństwa plików oraz promocji. Dane raportowane są w czasie rzeczywistym.

 

Coraz więcej osób szkolne podręczniki kupuje w internecie

Internet

Zakup podręczników to wydatek, który pochłania znaczą część domowego budżetu przeznaczonego na skompletowanie szkolnej wyprawki. Z badań przeprowadzonych wśród użytkowników serwisu Allegro wynika, że coraz częściej kupujemy podręczniki właśnie w sieci.

 

Cała kultura TVP w internecie. Nowy portal TVP Kultura

Internet

Reportaże zza kulis, rozmowy z ciekawymi gośćmi, relacje, wydarzenia i festiwale kulturalne. W połowie sierpnia 2013 roku rusza nowy portal TVP Kultura, czyli wszystko, co chcieliście wiedzieć o kulturze w Telewizji Polskiej.

 

Podręczniki powinny być na str. MEN za darmo

Wydarzenia

Solidarna Polska postuluje, by Ministerstwo Edukacji Narodowej zakupiło podręczniki szkolne z prawami autorskimi i umieściło je na swych stronach. Ludzi nie stać na zakup podręczników, każdy powinien mieć możliwość ściągnięcia ich ze strony MEN - przekonuje SP.

 

Polacy mogą już kupić e-booki w Google Play. Ale nie jest to rewelacyjna oferta

Rynek zagraniczny

Google zaskoczył dziś Polaków książkami dostępnymi w sklepie Google Play. Niestety, na razie nie ma tam e-booków po polsku, a większość tych, które można dokupić, zabezpieczono za pomocą znienawidzonego DRM-u.

 

Inauguracja strony www.obłęd44.pl

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Już dzisiaj wystartowała strona obled44.pl dotycząca najnowszej książki Piotra Zychowicza pt. Obłęd'44.

 

Zakończono projekt: Śląska Internetowa Biblioteka Zbiorów Zabytkowych

Biblioteki

30 czerwca br. Biblioteka Śląska w Katowicach zakończyła realizację projektu rozpoczętego 4 lata temu pt. Śląska Internetowa Biblioteka Zbiorów Zabytkowych w ramach działania 11.1. Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym.

 

Chomikuj.pl ściemnia, a FK Olesiejuk milczy i robi swoje.

Wydarzenia

Podpisanie umowy o współpracy z Chomikuj.pl przez jednego z największych dystrybutorów i wydawców książek w Polsce w czerwcu 2013 odbiło się szerokim echem, zwłaszcza wśród wydawców, dziennikarzy, piratów oraz zwolenników darmowego pobierania dóbr kultury z Internetu.

 

Dziesiątki nagród od Gandalfa na nowy rok szkolny

Księgarnie

Witam, “W tym roku zdam maturę na same szóstki, przyłożę się do nauki angielskiego, wygram konkurs matematyczny, zdobędę puchar w zawodach pływackich... - A jakie postanowienia na nowy rok szkolny ma Twoje dziecko? Księgarnia Internetowa Gandalf czeka na oryginalne odpowiedzi na to pytanie w konkursie, który zorganizowała dla swoich klientów.“

 

Gandalf i Paczkomaty InPost wchodzą do kin

Księgarnie

Gandalf, jako pierwsza księgarnia internetowa w Polsce, rozpoczęła współpracę z Paczkomatami InPost, w ramach której, w nadchodzących tygodniach, będzie oferować darmową dostawę szkolnych książek do Paczkomatów. Częścią wspólnej akcji jest także kampania promocyjna w sieci Multikino.

 

Empik.com odkupi używane podręczniki

Księgarnie

Sklepy internetowe z portfolio Grupy Empik Media & Fashion - jako pierwsi reprezentanci e-handlu w Polsce - oferują klientom odkup używanych podręczników.

 

Weltbild.pl częścią Grupy PWN. Zakończono traskację sprzedaży sklepu internetowowego

Wydawnictwa

5 czerwca sfinalizowano transakcję sprzedaży sklepu internetowego Weltbild.pl. Jego nowym właścicielem jest firma Ravelo, wchodząca w skład Grupy PWN. Dzięki połączeniu Weltbild.pl po raz pierwszy w historii oferuje usługę ekspresowej dostawy zamówienia, w ciągu 24h od zakupu.

 

Dzieci w erze nowych technologii. Czy i jak czytają?

Świat zmienia się w błyskawicznym tempie. Dzieci urodzone w erze początków Internetu świętują swoje 18stki. Czy w dobie rewolucji cyfrowej dzieciaki lubią czytać? Czy książka ma szansę wygrać z interaktywnymi mediami?

 

Spotkania Autorskie - Promocje książek na żywo przez Internet

Internet

Zapraszamy do skorzystania z nowoczesnej promocji książek: są to spotkania na żywo przez internet z autorami, redaktorami, tłumaczami i wydawcami. Ich zaletą jest bardzo duży zasięg, w przeciwieństwie do spotkań stacjonarnych. Uczestnicy pochodzą z całej Polski, Europy i świata.

 

Czytać, ale na czym? Zapraszam na pojedynek ekspertów

Internet

Szanowni Państwo, w imieniu firmy Legimi zapraszamy na transmisję wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie Pojedynek ekspertów. Robert Drózd i Przemek Pająk spierać się będą na temat przyszłości urządzeń do czytania ebooków.

 

Zinamon.pl - Książki dla najmłodszych! Teraz 25% taniej!

Księgarnia internetowa Zinamon.pl poleca wszystkim promocję tytułową związaną z Dniem Dziecka - ważna do godz. 23:59 dnia 31 maja lub do wyczerpania zapasów.

 

Pozycje obowiązkowe księgarni Zinamon.pl

Księgarnie

Tworzyliście kiedyś listę książek, które TRZEBA przeczytać? Jakie książki królują na takiej liście? Klasyka? Bestsellery i nowości wydawnicze? A może po kawałeczku z każdego gatunku literackiego? Teraz nadarza się wyjątkowa okazja!

 

Czerwona Torebka zapłaci 51 mln zł za Merlin.pl

Księgarnie

Grupa Czerwona Torebka zawarła umowę inwestycyjną dotyczącą przejęcia sklepu internetowego Merlin.pl. Wartość transakcji wyniesie prawie 51,3 mln zł.

 

Światowy Dzień Książki - spotkanie autorskie z Józefem Lityńskim z Montrealu na żywo przez internet!

Internet

Z największą radością pragniemy zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z prof. Józefem Lityńskim z Montrealu, autorem właśnie wydanej książki pt. "12 cudów w moim życiu. Wielka wygrana".

 

Koniec taniego internetu w Polsce. Wysokie ceny mogą ograniczyć dostęp do internetu

Internet

Według raportu opublikowanego przez Komisję Europejską, ceny dostępu do sieci są u nas jednymi z najwyższych w UE. Duzi dostawcy oferują coraz szybsze, ale i droższe łącza. To sprawia, że spada popyt na ich usługi, zyskać natomiast mogą mali dostawcy, którzy oferują tańszy, chociaż zwykle wolniejszy internet.

 

Virtualo świętuje trzy lata w Grupie Empik

Księgarnie

Trzy lata temu Grupa Empik zainwestowała w e-booki kupując spółkę Virtualo. Jak od tamtej pory zmienił się rynek książek elektronicznych ? Co planuje Virtualo – największy dystrybutor treści cyfrowych?

 

Akcja książka za złotówkę

Księgarnie

Zapraszamy do akcji "Książka za złotówkę" organizowanej przez portal KodyRabatowe.pl i księgarnię internetową Matras.pl.

 

Szybka i wygodna forma dostępu do książek elektronicznych

Księgarnie, Internet

Odpowiadając na potrzeby e-czytelników, którzy chcą jak najszybciej rozpocząć lekturę wybranego tytułu, firma Virtualo zdecydowała się na eksperyment w swojej księgarni internetowej, wprowadzając możliwość "płacenia punktami" za e-booki i audiobooki czyli wymiany zakupionych wcześniej punktów na produkty cyfrowe.

 

Grupa PWN - kierunek cyfrowy

Wydawnictwa

12 marca Grupa PWN zawarła porozumienie dotyczące przejęcia sklepu internetowego Weltbild.pl. To kolejny etap rozbudowy oferty Grupy w obszarze nowych technologii. Umowa przejęcia zostanie sfinalizowana do końca czerwca 2013 roku.

 

Sklep internetowy Weltbild. pl sprzedany

Księgarnie

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że sklep internetowy Weltbild.pl został sprzedany.

 

Weltbild.pl wciąż w grze. Zwycięstwo w Rankingu Sklepów Zaufane Opinie 2012

Księgarnie

Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję, że Sklep Internetowy Weltbild.pl wygrał ranking Zaufane Opinie Ceneo.pl 2012 w kategorii "Multimedia”, obejmującej również księgarnie internetowe.

 

Google zapłaci niemieckim wydawcom za treści w wyszukiwarce

Rynek zagraniczny, Internet, Prawo

Bundestag przegłosował ustawę, nakładającą na wyszukiwarki internetowe obowiązek płacenia wydawcom za umieszczanie w wynikach wyszukiwania fragmentów publikowanych przez nich treści.

 

Allegro: Nowa odsłona serwisu to początek serii zmian (wideo)

Internet

Ewolucja bez rewolucyjnej zmiany przyzwyczajeń - to jak zapewnia Allegro - była filozofia zmian serwisu dotyczących zarówno kupujących, jak i sprzedających towary. Nowa odsłona portalu to dopiero początek ewolucji.

 

Komunikat zarządu WN PWN: Dominik Kaznowski - pełnomocnik zarządu ds. rozwoju serwisów internetowych w WN PW

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że z dniem 4 lutego 2013 r. zarząd Grupy PWN powierzył funkcję pełnomocnika ds. rozwoju serwisów internetowych Panu Dominikowi Kaznowskiemu.

 

Koobe: serwis książki elektronicznej

Księgarnie

Koobe.pl to serwis zajmujący się sprzedażą, konwersją, i wydawaniem książek elektronicznych.

 

Merlin.pl wspiera e-Commerce Polska

Księgarnie

Sklep internetowy Merlin.pl – wspólnie z resztą grupy członków założycieli e-Izby Izby Gospodarki Elektronicznej, umacnia branżę e-commerce w Polsce. Eksperci firmy, będącej liderem i pionierem polskiego e-handlu, pomagają opracować rozwiązania służące wspólnemu interesowi przedsiębiorców, konsumentów oraz instytucji państwowych oraz wspierają merytorycznie aktywność organizacji.

 

Już 2 000 Wolnych Lektur w bibliotece internetowej

Biblioteki

Serwis Wolne Lektury wydał jubileuszową, 2-tysieczną publikację. To "Stara ziemia" Jerzego Żuławskiego, klasyk gatunku science-fiction. Można ją pobrać całkowicie za darmo.

 

"Emplarium" nagrodzone w plebiscycie Książka zamiast Kwiatka

Wydarzenia

"Emplarium" związanego z Wałbrzychem autora piszącego pod pseudonimem Hannibal Smoke zwyciężyło w internetowym plebiscycie na Książkę Roku 2012 zorganizowanym przez Książkę Zamiast Kwiatka.  

 

13,5 mln Polaków kupuje w internecie. Jaki profil konsumenta internetowego?

Internet

Polak dobrze wykształcony, przed 30. rokiem życia, mieszkaniec dużego miasta, pracujący i pozostający w związku - to profil przeciętnego konsumenta internetowego. Wirtualne półki w większości przeglądają osoby, które nie mogą obyć się bez codziennej dawki Internetu, po równo kobiety, jak i mężczyźni - wynika z badania TNS Polska.

 

Sprzedaż w sieci - nadchodzą duże zmiany. Także na e-aukcjach

Prawo, Internet

Dla kupujących łatwiejsza rezygnacja z zakupu i wydłużony czas na odstąpienie od transakcji zawartej przez internet.

 

Amazon likwiduje święta - wyprzedaż już od wtorku

Rynek zagraniczny, Księgarnie

Internetowy gigant Amazon.com ogłosił, że w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia rozpocznie wielką wyprzedaż. Duchowni anglikańscy przypominają, że święta to wyjątkowe wydarzenie rodzinne i religijne.

 

Dorobek Korczaka w internecie

Internet

Spuścizna pisarska Janusza Korczaka zostanie w całości udostępniona w Internecie.

 

Powstaje dwutygodnik „W sieci”. Redaktorem naczelnym Jacek Karnowski

Wydawnictwa

W poniedziałek 26 listopada br. na rynek trafi nowy dwutygodnik „W sieci”. W piśmie znajdą się przedruki materiałów publikowanych w portalach internetowych. Redaktorem naczelnym „W sieci” został Jacek Karnowski, szef portalu wPolityce.pl

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.