RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Jesienne nowości w Impulsie

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca swoje jesienne nowości tytułowe:

 

W Impulsie znajdziesz: Najlepsza książka na Jesień i Psychologiczna

Wydawnictwa

Najgorętsze premiery wydawnicze Oficyny Impuls tej jesieni rywalizują w kolejnych plebiscytach serwisu Granice.pl: Najlepsza Książka na Jesień i Najlepsza Książka Psychologiczna i Poradnik

 

W Impulsie znajdziesz: Najlepsza książka na Jesień i Psychologiczna

Internet

Najgorętsze premiery wydawnicze Oficyny Impuls tej jesieni rywalizują w kolejnych plebiscytach serwisu Granice.pl: Najlepsza Książka na Jesień i Najlepsza Książka Psychologiczna i Poradnik  

 

Wszystkie smaki jesieni! Wykwintna kuchnia polska!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca jesienią Wykwintną kuchnię polską! - przepisy największych mistrzów kuchni.

 

Polecamy nowości Wydawnictwa a5

Nowości

Polecamy Państwa uwadze nasze jesienne nowości wydawnicze. W połowie października ukazał się nowy tom wierszy Adama Zagajewskiego pt. "Asymetria". Na zbiór składają się wiersze pełne przestrzeni, powietrza i słońca, odwołujące się do pamięci ludzi i miejsc. Miejsc przywołanych jak pocztówki z wakacji i miejsc ważnych, jak miasto urodzenia. To również zbiór pełen wspomnień o ludziach ( niektóre już znamy, np. wiersz poświęcony Ruth Buczyńskiej) i wzruszających szkiców do portretu...

 

Trzy najlepsze jesienne nowości Wydawnictwa Esprit już w sprzedaży!

Nowości

Szanowni Państwo, To prawdziwa uczta dla miłośników dobrej książki! W Wydawnictwie Esprit są już dostępne trzy długo oczekiwane, jesienne nowości:

 

Nagroda dla książki Izy Michalewicz

Wydawnictwa

„Życie to za mało” – zbiór reportaży Izy Michalewicz nagrodzonych jesienią, polecany na jesień

 

Jesienny powiew nowości. Szukacie słońca? Znajdziecie w Impulsie

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca jesienny wysyp nowości tytułowych:

 

Jesień w Wydawnictwie Literackim

Nowości

To będzie niesamowita jesień! W ciągu kilkunastu najbliższych tygodni nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się wiele książek, które już teraz rozbudzają wyobraźnię czytelników. Powieść, w której powraca legendarny Herkules Poirot, wielka i misternie skonstruowana historia nagrodzona Bookerem, amerykański bestseller nr 1 z listy New York Timesa, czy w końcu długo oczekiwane epickie dzieło jednej z najpopularniejszych polskich pisarek.

 

Rusza sezon targowy

Jak informuje Instytut Książki: jeszcze w tym tygodniu będziemy na największych azjatyckich targach książki w Pekinie (27-31 sierpnia) - o szczegółach polskiej prezentacji poinformujemy w najbliższych dniach.

 

"W powstaniu na Mokotowie" - nowość IW PAX

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX w siedemdziesiątą rocznicę Powstania Warszawskiego wznawia Bronisława Wojciechowskiego wspomnienia pisane jesienią 1944 roku "W powstaniu na Mokotowie":

 

Oto najlepsze książki roku 2013!

Nowości

Ponad 100 książek nagrodzonych i wyróżnionych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl (Najlepsza książka na wiosnę, Najlepsza książka na lato, Najlepsza książka na jesień i Najlepsza książka na zimę) rywalizowało o uznanie jury i internautów w konkursie "Książki Roku 2013".

 

Recenzja: David Mitchell "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta"

Recenzje

Kiedy swego czasu dostałem do swoich rąk „Sen numer 9” Davida Mitchella po długiej i obfitej w szczegóły lekturze byłem pewien, że trafiłem na coś niezwykłego.

 

Nowa powieść dwukrotnego finalisty Booker Prize

Nowości

Nowa powieść autora "Atlasu Chmur" Davida Mitchella już w Polsce. Poleca wydamnictwo MAG

 

Coraz bliżej premiery nowej książki autora "Atlasu chmur"

Zapowiedzi

Powieść historyczna osadzona w XVIII wiecznej Japonii "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta" Dawida Mitchella trafi do księgarni 6 listopada.

 

Najlepsza książka psychologiczna 2013 w Impulsie

Wydawnictwa

Finał jesiennych plebiscytów! Najlepsza Książka Psychologiczna 2013 i Najlepsza Książka na Jesień 2013

 

Dziecko u progu szkoły. Sześciolatki do szkoły?

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS zaprasza do głosowania na "najlepszą książkę na jesień - edycja 2013:

 

"Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta" Davida Mitchella w MAG-u

Zapowiedzi

Nowa powieść autora "Atlasu Chmur". Wyobraź sobie imperium, które na półtora wieku odcięło się od świata. Nikt nie może go opuścić, obcokrajowcy nie są wpuszczani, ich religii zakazano, a ich poglądy są traktowane głęboko nieufnie.

 

Jesienne premiery 2013

Zapowiedzi

Nowe książki Wiesława Myśliwskiego, Janusza Głowackiego, Andrzeja Stasiuka, tomiki wierszy Julii Hartwig i Ryszarda Krynickiego, powieści Stephena Kinga, Alice Munro, Ann Patchett, Elif Shafak to niektóre nowości przygotowane przez polskich wydawców na jesień.

 

Jesienne nowości Wydawnictwa a5

Nowości

Wydawnictwo a5 zapowiada nowy tom wierszy Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego i dwujęzyczną Wisławę Szymborską.  

 

Książki – prezenty walentynkowe

Wydarzenia

Skoro już istnieje zwyczaj (wspierany gorąco przez producentów czekoladek i poduszek w kształcie serca) obdarowywania prezentami w dniu 14 lutego, to może wykorzystajmy fakt, że od kilku tysięcy lat miłosne westchnienia rozbrzmiewają na papirusach, glinianych tabliczkach czy wreszcie zwykłych celulozowych stronicach. Jeśli nasz wybranek czy wybranka jest miłośnikiem słowa pisanego, to mamy prawie pewny sukces w doborze podarunku, jeśli nie, to mimo wszystko klasyczna pozycja traktująca o...

 

Nagroda dla książki "Księżyc zapomniał" wyd. Officyna

Wydawnictwa

We wrześniu 2012 ukazały się dwie książki nieznanego do tej pory polskim czytelnikom autora i ilustratora Jimmy'ego Liao nakładem wydawnictwa Officyna: "Księżyc zapomniał" i "Dźwięki kolorów".

 

Krakowscy laureaci „Najlepszej książki na jesień”!

Nagrody

W czwartek, 25 października 2012 r., tuż przed oficjalnym otwarciem Targów Książki w Krakowie, poznaliśmy wyniki konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na jesień”.

 

Znamy nominowanych w konkursie "Najlepsze książki na jesień"

Szanowni Państwo W czwartek, 25 października 2012 r. o godzinie 11:00 w sali seminaryjnej numer 1, tuż przed oficjalnym otwarciem Targów Książki w Krakowie, poznamy laureatów konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na jesień”, organizowanego przez redakcję wortalu literackiego Granice.pl.

 

Jesienne nowości Wydawnictwa SALWATOR

Nowości

Szanowni Państwo, Październik zapowiada się obiecująco! Już dzisiaj cieszymy się na spotkanie z Państwem podczas Targów Książki w Krakowie (25-28 października) oraz zachęcamy do zapoznania się z naszymi jesiennymi nowościami.

 

Laureaci wracają do Gdyni

Wydarzenia

Zgodnie z tradycją, rokrocznie, laureaci Nagrody Literackiej Gdynia wyłonieni w bieżącej edycji konkursu, powracają do Gdyni na specjalne wieczory autorskie. Tym razem będzie to jeden wieczór – 19 października, ale za to jaki!

 

Ruszyło głosowanie w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka na jesień" - edycja 2012!

Wydarzenia

Szanowni Państwo, W ostatnich miesiącach ukazało się kilkaset nowych pozycji wydawniczych. Jak spośród nich wybrać te naprawdę godne uwagi?

 

Książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa do 40 % taniej!

Wydawnictwa

Polecamy książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa. Od 1 października wszystkie tytuły z serii można zakupić do 40 % taniej.

 

...o jesiennych miłościach i jesiennych rozmowach" w Klubie Księgarza - spotkanie z Anitą Haliną Janowską.

Wydawnictwa

Wydawnictwo W.A.B., Fundacja im. Róży Luksemburg oraz Klub Księgarza zapraszają 8 października o godz. 18.00 na spotkanie z Anitą Haliną Janowską, autorką książki "Wariacje jesienne".

 

Jesień kryminałów w Goethe-Institut

Wydarzenia

W ramach tego tyleż mrocznego, co i rozrywkowego czasu, będzie można: - obejrzeć wystawę literatury z dreszczykiem - wziąć udział w konkursie kryminalnym - wymienić książki na specjalnej giełdzie    

 

Jesienna promocja wydawnictwa DIALOG

Wydawnictwa

Z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego ogłaszamy jesienną promocję, która potrwa od 1 do 14 października, a która pozwoli wszystkim bez wyjątku dokonać w naszym sklepie zakupów z 10% rabatem.

 

Ostatnie dni zgłoszeń w konkursach „Najlepsza książka na jesień” i „Najlepsza książka psychologiczna!

Wydarzenia

Tylko do poniedziałku, 1 października 2012, do godziny 15:00 przyjmowane będą zgłoszenia w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na jesień”, któremu towarzyszy plebiscyt „Najlepsza książka psychologiczna”. Godzinę później rozpocznie się rywalizacja, której wyniki poznamy w pierwszym dniu Targów Książki w Krakowie.

 

Juz czas na jesienne porządki w ogrodzie!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk, Wydawnictwo Olesiejuk, Naumann & Gobel Verlagsgesellschaft, Bellona, Świat Książki, Samp, Zysk i Ska prezentują serię poradników będących kompendium wiedzy o jesienno-zimowym pielęgnowaniu ogrodów:

 

Przypowieść Mrożka w Krakowie

Wydarzenia

"Karnawał albo druga żona Adama" - nowy utwór mistrza dramatu, Sławomira Mrożka wystawi jesienią 2013 r. krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego - informuje "Dziennik Polski".

 

Barwne jesienne lektury od Literackiego Egmontu

Nowości

Powoli zapominamy o wakacjach. Jednak zbliżająca się jesień ma również swoje uroki. W nowym sezonie Egmont Literacki przygotował sporo nowości, przedstawiam trzy wybrane pozycje, które być może wynagrodzą brak urlopu lub odwrotnie przywołają miłe wspomnienia z niego. Magiczna gondola, autor: Eva Völler, Saga księżycowa. Cinder, autor: Marissa Meyer, Gorączka, autor: Dee Shulman    

 

"Wiosna jesienią" - nowa książka prof. Władysława Bartoszewskiego i 90te urodziny Profesora

Nowości

Szanowni Państwo, mam przyjemność promować nową książkę Pana prof. Władysława Bartoszewskiego - "Wiosna jesienią", która ukaże się na rynku 15 lutego.

 

Mozaika" Maxa Cegielskiego oraz "Wariacje jesienne" Anity Haliny Janowskiej już w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, zapraszamy do lektury nowości Wydawnictwa W.A.B.: "Mozaika. Śladami Rechowiczów" Max Cegielski, literatura faktu, seria „z drzewem”.    

 

Krakowski finał Najlepszej Książki na Jesień 2011

W niedzielę, 6 listopada 2011 o godzinie 11:00 podczas XV Targów Książki w Krakowie odbędzie się ogłoszenie wyników kolejnej edycji konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na jesień”. W sali seminaryjnej numer 1 zbiorą się wówczas czytelnicy, wydawcy, ale i znakomici autorzy – Dmitrij Strelnikoff, Zbigniew Białas, Marta Magaczewska i Janusz Koryl. Planowane są również specjalne atrakcje multimedialne. Tymczasem grono jurorów oraz 20 tysięcy Internautów głosujących za pośrednictwem strony...

 

Kuczyński, Osiatyński: Kryzysy. Kapitalizm - armagedon na co dzień

W tym tygodniu w NWS startuje na dobre sezon jesienny! Zapraszamy w imieniu Krytyki Politycznej na pierwsze spotkania rozpoczynającego się semestru Uniwersytetu Krytycznego 2011/2012.

 

Wybieramy najlepsze książki na jesień!

Konkurs i plebiscyt „Najlepsza książka na jesień” to doskonały sposób, by dotrzeć z informacją o ukazaniu się nowej książki do setek tysięcy czytelników.

 

Czytelnik poleca na wrześniowe, ciepłe dni

Nowości

Spółdzielnia wydawnicza Czytelnik poleca kilka znakomitych książek na ciepłe wrześniowe wieczory:

 

Witkacy „na miarę naszych możliwości”? Recenzja Pożegnania jesieni w reżyserii Piotra Siekluckiego

Recenzje

Uważny czytelnik Witkacego może poczuć się zaniepokojony określeniem Pożegnania jesieni jako „szyderczej tragikomedii miłosnej”. A jednak właśnie w ten sposób charakteryzuje powieść Witkiewicza Tomasz Kireńczuk, współautor przygotowanej we wrocławskim Teatrze Współczesnym adaptacji Pożegnania. Tym samym sugeruje on, że, wybierając się na spektakl wyreżyserowany przez Piotra Siekluckiego, powinniśmy spodziewać się nie tyle konfrontacji z „zagadnieniami istotnymi” – czytaj: metafizycznymi – co...

 

Nowa książka Dariusza Bitnera: Jesień w Szczecinie"

Nowości

Pięć lat po wydaniu ostatniej książki Dariusz Bitner wraca z nowym tytułem – „Jesień w Szczecinie”.

 

Jesienna Akademia Literatury z Chopinem w tle

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu rozpoczyna kolejną Jesienną Akademię Literatury. Będzie to już dziewiąta edycja spotkań poświęconych najważniejszym zjawiskom w polskiej kulturze.

 

Uwaga prozaicy!… Laur Bolesława Prusa czeka!

Tradycyjnie już, po raz trzydziesty, w listopadzie tego roku, w czasie Lubelskiej Jesieni Literackiej Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody literackiej.

 

1989 - Jesień Narodów: spotkanie wokół książki

Wydawnictwo Trio, Dom Spotkań z Historią, Collegium Civitas i Instytut Studiów Politycznych PAN zapraszają na promocję książki Adama Burakowskiego, Aleksandra Gubrynowicza i Pawła Ukielskiego "1989 - Jesień Narodów" - 27 stycznia 2010, środa, godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

Jesienin kamieniem strąca księżyc

Nowości

Poniżej przedstawiamy wybór wierszy jednego z największych rosyjskich poetów, Siergieja Jesienina.

 
 

Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl

Wokół książek

Wydawnictwo Mag Z radością informuje, że opublikowana przez Wydawnictwo Mag książka" Miasto popiołów" Cassandry Clare otrzymały nominację jurorów do tytułu „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl".

 

Książka na jesień, kolejni nominowani

Konkursy

Za wydawnictwem Mag informujemy, że "Miasto popiołów" Cassandry Clare otrzymały nominację jurorów do tytułu „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl”.

 

"Jesień wasza, wiosna nasza" Timothy'ego Garton Asha

Zapowiedzi

Już wkrótce zostanie zainaugurowana Seria Historyczna Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Pierwszą książką serii będzie publikacja znakomitego brytyjskiego historyka - Timothy'ego Garton Asha.

 

Opolskim szlakiem Edwarda Stachury - otwracie wystawy i spektakl

Zapraszamy w ramach VII Opolskiej Jesieni Literackiej na otwarcie wystawy i spektakl poświęcony Edwardowi Stachurze.  

 

VII Opolska Jesień Literacka

Zapraszamy w imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na Otwarcie VII Opolskiej Jesieni Literackiej.

 

Serbska nagroda dla Ewy Lipskiej

21 października Ewa Lipska odbierze najwyższą serbską nagrodę poetycką Zlatni ključ Smedereva 2009 (Złoty Klucz Smedereva 2009).

 

Szamańska jesień w Czarnej Owcy!

Nowości

Czarna Owca zaprasza do zapoznania się z jesiennymi nowościami wydawnictwa! Pełna oferta wydawnicza znajduje się na stronie: www.czarnaowca.pl.

 

10 najważniejszych książek tej jesieni

Nowości

Przedstawiamy subiektywny ranking najważniejszych premier książkowych najbliższego sezonu. Na co warto czekać, co trzeba przeczytać jesienią – radzi Justyna Sobolewska – krytyczka literacka „Polityki"  

 

Literacka jesień w Krakowie

Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że jesienią w Krakowie będziemy mogli biegać z jednej imprezy literackiej na drugą. Oto przegląd wydarzeń największych i tych godnych szczególnego polecenia.

 

Jesienne bestsellery Czarnej Owcy!

Zapowiedzi

Wraz z babim latem pojawią się: "Paradoks płci" Susan Pinker – miażdżąca krytyka „Płci mózgu” oraz wspaniały przewodnik duchowy "Kim naprawdę jesteś" autorstwa Dalajlamy, a już na jesieni książki podejmujące ważne tematy (niekoniecznie w poważny sposób): "Wielka księga siusiaków" Dan'a Höjer'a i Gunilli Kvarnström, "Kiedy chłopiec staje się mężczyzną" Ken'a Purvis'a, "Mała książka o miesiączce" Marie Oscarsson, Antypodręcznik filozofii Michel'a...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.