RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Dwadzieścia lat minęło od wydania książki „Przez rzekę" Andrzeja Stasiuka,

Wydawnictwa

Dokładnie tyle minęło od wydania książki „Przez rzekę" Andrzeja Stasiuka, która stała się kamieniem węgielnym wydawnictwa.

 

Już 15 lat “Cała Polska czyta dzieciom”!

W 2001 roku Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” zainicjowała kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Do dnia dzisiejszego Fundacji udało się:

 

Jubileuszowe spotkanie z okazji 50-lecia pracy twórczej Krystyny Rodowskiej

Wydarzenia

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na spotkanie jubileuszowe z okazji 50-lecia pracy twórczej Krystyny Rodowskiej

 

Ewangelia Maryi. Na Rok Jubileuszowy Miłosierdzia

Nowości

Dnia 13 marca 2015 r. w bazylice watykańskiej papież Franciszek ogłosił Rok Święty Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a zakończy się 20 listopada 2016 r. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

70 lat temu powstał Państwowy Instytut Wydawniczy

Wydawnictwa

0 lat temu powstał PIW! 1 stycznia 2016 roku rozpoczął się jubileuszowy rok Państwowego Instytutu Wydawniczego. W ciągu siedmiu dekad wydaliśmy dla naszych Czytelników ponad 8500 tysiąca tytułów, przede wszystkim z dziedziny literatury pięknej, eseistyki, historii i historii kultury. Na naszych książkach wychowały się już co najmniej trzy pokolenia!

 

Jubileusz 25-lecia Domu Wydawniczego REBIS

Wydawnictwa

W sobotę w stylowym budynku poznańskiej Concordia Design uroczyście obchodzono jubileusz 25-lecia istnienia Domu Wydawniczego REBIS.

 

Jubileusz Jarosława Marka Rymkiewicza

Wydarzenia

21 września (poniedziałek) jest dniem uroczystości jubileuszowych wybitnego polskiego poety, pisarza, publicysty, uczonego Jarosława Marka Rymkiewicza.

 

25 nowości na 25-lecie REBIS-u z 25% rabatem!

Wydawnictwa

Czas na drugą odsłonę akcji urodzinowej.Tym razem z okazji 25. urodzin Dom Wydawniczy REBIS proponuje z 25% rabatem 25 swoich najlepszych tegorocznych nowości:

 

25 lat Domu Wydawniczego REBIS!

Wydawnictwa

1 sierpnia, minęło 25 lat od rozpoczęcia działalności przez Dom Wydawniczy REBIS. Pierwszą książką były wydane w grudniu 1990 roku "Pasożyty umysłu" Colina Wilsona

 

Jubileusz Adama Zagajewskiego

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na obchody siedemdziesiątych urodzin Adama Zagajewskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich poetów, które odbędą się 20. czerwca o godzinie 19.00 w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Konopnickiej 26, Kraków).

 

Czy to ostatnie 10 lat Tarabuka?

Księgarnie

Tarabuk – niezależna księgarnia, alternatywna kawiarnia, dom kultury, firma rodzinna – obchodzi właśnie 10 lat istnienia. Czy kolejne 10 będzie możliwe?…

 

Pożegnanie z (takim) Portem

Nieomal komplet publiczności na każdym z festiwalowych wydarzeń, niebanalny skrót dwudziestu lat w atrakcyjnej wizualnej formie, wyjątkowe czytania z premierowego zestawu książek najważniejszych bohaterów Fortu oraz Portu Literackiego i nade wszystko oficjalnie już ogłoszony koniec Portu – to najważniejsze wspomnienia związane z jubileuszową edycją wrocławskiej imprezy organizowanej przez Biuro Literackie.  

 

10 lat Nagrody Literackiej GDYNIA

Wydarzenia

Miasto Słowa, czyli festiwal, podczas którego czytelnicy wcielą się w rolę kreatorów sztuki, oraz nowatorska formuła wrześniowej Gali Finałowej, która odbędzie się w niezwykłych przestrzeniach Muzeum Emigracji w Gdyni – to tylko niektóre z niespodzianek jubileuszowej 10. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA.

 

Nowy "srebrny" numer Znad Wilii 4/60

Nowości

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo, w dystrybucji jest 4/60, srebrny, wydany z okazji 25-lecia numer Znad Wilii ISSN 1392-9712 cena 15 PLN.  

 

W Metrze - Dziesięciolecie księgarni TARABUK

Księgarnie

Jakub Bułat: Gdybym nie stracił pracy, to Tarabuka by nie było. O niezwykłym miejscu, które zna każdy warszawiak

 

Wilkoniada 2015

Wydarzenia

Józef Wilkoń kończy w tym roku 85 lat. Z tej okazji w Galerii Sztuki Limited Edition otwarta zostanie jubileuszowa wystawa "Józef Wilkoń – malarstwo, rzeźba", na której znajdą się prace malarskie artysty, nie będące ilustracjami książkowymi, jak również jego niezwykłe rzeźby.

 

Allegro kończy 15 lat. Stronę odwiedza ponad połowa internautów

Internet

Na Allegro.pl zagląda więcej niż co drugi internauta. Coraz częściej za pomocą tabletów i smartfonów

 

Dowód kulturalny – 18 lat Wydawnictwa Czarne

Wydawnictwa

Zapraszamy na obchody pełnoletności wydawnictwa Czarne.. Już od środy 1 października spotkania, konkursy, niespodzianki oraz promocje w naszej mikroksięgarni na Hożej i w księgarni internetowej

 

Świętujemy jubileuszowe wydania kultowych poradników dla rodziców!

Nowości

W tym roku przypadają dwie ciekawe rocznice. Zarówno "W oczekiwaniu na dziecko" jak i "Pierwszy rok życia dziecka" doczekały się jubileuszowych 70-tych wydań!    

 

Konkurs im. Macieja Słomczyńskiego 2014 - wyniki

Wydarzenia

14 czerwca, podczas obchodów 20-lecia istnienia Podyplomowego Studium Literacko-Artystycznego UJ, pierwszej w Polsce szkoły twórczego pisania, ogłoszone zostały wyniki konkursu literackiego im. Macieja Słomczyńskiego dla najlepszej pracy z kręgu absolwentów i słuchaczy.

 

10 urodziny Mediateki „Kultura – strzał w dziesiątkę!”

Biblioteki

Mediateka – Filia 58 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu serdecznie zaprasza wszystkich czytelników na swoje 10 URODZINY 27-28 czerwca 2014 r. Prezentujemy program urodzin.  

 

Akcja „Książka z rekomendacją" 
ma już dziesięć lat.

Wydarzenia

Już w niedzielę 30 marca w holu katalogowym Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66 odbędzie się uroczysta gala podsumowująca dziesięciolecie akcji „Książka z rekomendacją".

 

„Na co dzień i od święta. Książka w życiu Polaków w XIX-XXI wieku”

Wydarzenia

27-28 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja naukowa poświęcona roli książki w życiu Polaków od XIX do XXI wieku. Podczas tego wydarzenia zostaną podjęte pytania o to, jaką rolę spełniała książka w tym okresie. Perspektywa dwóch wieków pozwala na uchwycenie dynamiki roli książki, jej trwałości i zmienności w sensie kulturowych, społecznym i politycznym.

 

650 lat w służbie książki

Biblioteki

26 czerwca 2013 r. odbyło się spotkanie Komitetu Porozumiewawczego Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców, poświęcone obchodom Jubileuszu „650 lat w służbie książki”. Jubileusz odnosi się do daty 12 maja 1364 r., kiedy to król Kazimierz III Wielki wydał przywilej fundacyjny Studium Generale (późniejszy Uniwersytet Jagielloński).

 

Jubileusz Ryszarda Krynickiego - relacja z festiwalu RK'70

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Za nami trzy dni pełne rozmów, spotkań i poezji. W piątek wieczorem zakończył się festiwal RK'70, jubileusz Ryszarda Krynickiego. Marcin Baran otworzył wydarzenie stwierdzeniem, że wybitnych poetów – a takim bez wątpienia jest Ryszard Krynicki – powinno się laudować.

 

Jubileusz Ryszarda Krynickiego coraz bliżej

Wydarzenia

28 czerwca 2013 roku Ryszard Krynicki kończy 70 lat. Zapraszamy na uroczyste obchody jego jubileuszu, które rozpoczną się w Krakowie już w środę i potrwają do piątku.   Festiwal będzie fetował, co oczywiste, przede wszystkim Krynickiego – poetę. Ale przecież Ryszard Krynicki to także tłumacz poezji i wydawca. Krynicki to także miłośnik książek, ich namiętny zbieracz. I wszystkie te pola aktywności twórczej, zawodowej i życiowej będą chcieli organizatorzy pokazać podczas trzech dni...

 

Poezja i tłumaczenia Ryszarda Krynickiego w promocyjnych cenach

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Zbliżający się wielkimi krokami jubileusz 70-lecia Ryszarda Krynickiego to doskonała okazja, żeby poznać lepiej poezję i tłumaczenia autora " Magnetycznego punktu".  

 

Czerwcowe spotkanie literackie

Wydarzenia

Szanowni Państwo, mam przyjemność zaprosić Państwa w imieniu Augustowskich Placówek Kultury i własnym na czerwcowy Czwartek literacki z okazji 75. rocznicy urodzin Leszka Aleksandra Moczulskiego - urodzonego 18 lutego 1938 w Suwałkach, a od 1956 roku mieszkającego w Krakowie, poety, autora książek dla dzieci i tekstów piosenek.

 

Jubileusz Ryszarda Krynickiego

Wydawnictwa

28 czerwca 2013 roku Ryszard Krynicki kończy 70 lat. Wydawnictwo EMG zaprasza na uroczyste obchody jego jubileuszu, wśród których znajdą się między innymi: sesja naukowa „Ryszard Krynicki: palimpsesty, labirynty, archipelagi”, panele dyskusyjne, koncert Pablopavo i Ludzików połączony z melodeklamacjami wierszy Jubilata, a także osobny wieczór urodzinowy z udziałem zaprzyjaźnionych poetów.

 

20 lat Oficyny Wydawniczej ATUT - zaproszenie

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Oficyna Wydawnicza ATUT kończy 20 lat. Ten ważny dla nas jubileusz chcielibyśmy świętować z Państwem.

 

Jubileusz 650-lecia księgarstwa

Księgarnie

19 marca 2013 roku odbyło się w Klubie Księgarza w Warszawie pierwsze spotkanie zaproszonych przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Księgarzy Polskich przedstawicieli organizacji wchodzących w skład Komitetu Porozumiewawczego Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców.

 

Nowy - setny! - numer miesięcznika KRAKÓW

Nowości

Miesięcznik "Kraków" – setny numer już w kioskach, a w nim między innymi: -w I rocznicę śmierci poetki, wspomnienia o Wisławie Szymborskiej ludzi, którzy przyjaźnili się z nią przez dziesiątki lat, wspierali Ją i byli przez nią wspierani, a dziś rzadko wymienia się ich z nazwiska przy okazji oficjalnych prezentacji ;

 

Konkurs na tłumaczenie literackie

Wydarzenia

Instytut Cervantesa w Krakowie ogłasza kolejną, dziesiątą i jubileuszową, edycję konkursu na najlepsze tłumaczenie literackie z dowolnego z urzędowych języków Hiszpanii na język polski.

 

Już 2 000 Wolnych Lektur w bibliotece internetowej

Biblioteki

Serwis Wolne Lektury wydał jubileuszową, 2-tysieczną publikację. To "Stara ziemia" Jerzego Żuławskiego, klasyk gatunku science-fiction. Można ją pobrać całkowicie za darmo.

 

Józef Hen, Nikt nie woła - jubileuszowe wznowienie powieści

Zapowiedzi

Józef Hen, pisarz, publicysta, reżyser i scenarzysta, ukończył tę powieść w 1957 r. Dziś ukazuje się ona w nowym, wyjątkowym wydaniu. Tekst został wzbogacony o osobiste posłowie pisarza, obchodzącego w 2013 roku swoje 90-te urodziny.

 

Jubileusz "Zeszytów Literackich" Programie III Polskiego Radia

Wydawnictwa

5 XII 2012 o g. 21.05 w Programie III Polskiego Radia zostanie zaprezentowana audycja z okazji XXX-lecia "Zeszytów Literackich".  

 

Jubileusz Literacki O. Wacława Oszajcy SJ

Wydarzenia

Dom Kultury Śródmieście w Warszawie zaprasza 3 grudnia 2012, poniedziałek na Jubileusz Literacki O. Wacława Oszajcy SJ.

 

Jubileusze Adama Makowicza

Wydarzenia

W tym roku słynny jazzman świętuje 45-lecie działalności artystycznej oraz 50-lecie występów koncertowych. Z tej okazji Mistrz zagra przed publicznością 8 i 9 listopada.

 

Jubileusz "Zeszytów Literackich" w Programie III Polskiego Radia

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu "Zeszytów Literackich" na spotkanie z Barbarą Toruńczyk i Wojciechem Karpińskim w Studio im. Agnieszki Osieckiej.

 

75 lat temu ukazał się tolkienowski "Hobbit"

Wydawnictwa

75 lat temu - 21 września 1937 roku - ukazało się pierwsze wydanie powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Tolkiena. Z tekstu powieści wynika, że dzień później, 22 września, obchodzą urodziny główni bohaterowie historii - Bilbo Baggins i jego siostrzeniec Frodo.

 

Dyskusyjnych Klubów Książki jest już 1000!

Biblioteki

Szanowni Państwo,   jubileuszowy program Dyskusyjnych Klubów Książki Dobre Książki i Kawa z.... trwa. Najbliższe spotkania już 4 i 5 lipca w Bydgoszczy i Rzeszowie, z Richardem Paulem Evansem, który pierwszy raz gości w Polsce.

 

Jubileuszowy książkobus Media Rodzina minął półmetek!

Wydawnictwa

Jubileuszowy książkobus Media Rodzina minął właśnie półmetek swojej trasy. Szczególny autobus wyjechał w tournee po 20 miastach i miasteczkach, rozwożąc bibliotekom 20 palet książek z okazji 20 urodzin wydawnictwa.

 

TVN 24 o historii „Zeszytów Literackich”

Wydawnictwa

3 czerwca (niedziela) 2012 o g. 23.30 w TVN 24 redaktor naczelny "Zeszytów Literackich" Barbara Toruńczyk opowie o "Zeszytach" w programie Grzegorza Miecugowa "Inny punkt widzenia" z okazji XXX-lecia istnienia pisma.

 

90-lecie Biblioteki Śląskiej

Biblioteki

Biblioteka Śląska w Katowicach w 2012 roku świętuje 90. rocznicę powstania. Mija kolejna, dziewiąta już dekada działalności tej najstarszej i największej na Górnym Śląsku książnicy.

 

Jubileuszowy książkobus Media Rodzina

Wydawnictwa

Z okazji obchodów jubileuszu 20-lecia wydawnictwo Media Rodzina przekaże 20 bibliotekom – 20 palet książek, docierając do nich niezwykłym książkobusem.

 

Już w piątek!_50-lecie Wydawnictwa Naukowego UAM

Wydawnictwa

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Adama Mickiewicza zaprasza na jubileusz 50-lecia swojego istnienia.

 

Zeszyty Literackie na Warszawskich Targach Książki (11-13 V 2012)

W 2012 roku ZESZYTY LITERACKIE obchodzą jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji podczas Warszawskich Targów Książki (11–13 V 2012) w stoisku Zeszytów Literackich (C 337) odbędą się spotkania z twórcami kwartalnika oraz poetami i pisarzami od lat współpracującymi z pismem.

 

Jak nie dać się upupić? - jubileusz "Ferdydurke

Jak nie dać się upupić?" - to pytanie przyświecać będzie obchodom 75-lecia "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza, które zorganizuje krakowskie Wydawnictwo Literackie. Już teraz zgłoś się na warsztaty!

 

Cała Polska czyta dzieciom- jubileusz

Jubileuszowy X Finał Kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz Marka Michalaka- Rzecznika Praw Dziecka, odbył się 26 marca w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

 

80 urodziny Wiesława Myśliwskiego

Wiesław Myśliwski to jeden z najważniejszych polskich prozaików, dwukrotny zdobywca nagrody Nike, autor m.in. "Widnokręgu", "Traktatu o łuskaniu fasoli". Pisarz świętował 80. urodziny, nie rezygnuje jednak z pracy pisarskiej: w ciągu roku ukaże się jego kolejna powieść.

 

Noblista paradujący w karaibskiej koszuli. Gabriel Garcia Marquez kończy 85 lat

Twórca realizmu magicznego i pierwszy laureat literackiego Nobla z Ameryki Południowej kończy we wtorek 85 lat. Gabriel Garcia Marquez od kilku lat ma poważne kłopoty ze zdrowiem, wycofał się z życia publicznego i będzie świętował w gronie najbliższych.

 

Nagrody Magazynu Literackiego KSIĄŻKI wręczone po raz dziesiąty

Wydarzenia

Mała matura” Janusza Majewskiego (Marginesy), „Pola Negri” Mariusza Kotowskiego (Prószyński Media), „Wolność” Jonathana Franzena (Sonia Draga), „Ostatni krzyk” Barbary Stanisławczyk (Rebis) oraz „Polska Panoramy” Adama Bujaka (Biały Kruk) - Książkami Roku 2011.

 

Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska Barbary Stanisławczyk "Książką Roku"

Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” rozdane. Dziś w Bibliotece Narodowej w Warszawie podczas uroczystej gali jubileuszowej dziesiątej edycji nagród odbyło się podsumowanie roku wydawniczego.

 

Przypominamy o spotkaniach w ramach IX Opolskiej Jesieni Literackie

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu serdecznie zaprasza na ostatnie spotkanie z cyklu „Opolskie jubileusze” w ramach IX Opolskiej Jesieni Literackiej.

 

Premiera "Powieści" Marcina Świetlickigo

Nowości

Z radością przekazuję informację, która ucieszy wszystkich wielbicieli Marcina Świetlickiego i mistrza – głównego bohatera jego kryminalnej trylogii. Już wkrótce do księgarń trafią „Powieści”, czyli „Dwanaście”, „Trzynaście” i „Jedenaście” zebrane w jednym tomie dla uczczenia pięćdziesiątych urodzin autora.

 

Nowości książkowe na 15-lecie wydawnictwa Czarne

Nowości

Szanowni Państwo, prezentujemy ostatnie książki kończącego się pierwszego piętnastolecia Wydawnictwa Czarne. Wydawnictwo dziękuje serdecznie wszystkim współpracującym z nami, często od początku, autorom, czytelnikom, tłumaczom, redaktorom, korektorom, grafikom, drukarzom, dziennikarzom, dystrybutorom, księgarzom. Bez Was nie byłoby Czarnego!        

 

15 lat wydawnictwa Czarne

Wydawnictwa

Wydawnictwo Czarne zaprasza na huczne obchody rocznicy w Klubie Powiększenie w Warszawie (Nowy Świat 27).

 

Księgarnia Internetowa Kraina Książek ma 15 lat!

Księgarnie

Kraina Książek - internetowa księgarnia książek zagranicznych - kończy 15 lat. To jeden z niewielu polskich sklepów internetowych działających nieprzerwanie tak długo.  

 

Bohdan Butenko w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy jubileuszowej Bohdana Butenko

 

Kubuś Puchatek kończy dziś 90 lat

14 października 1921 roku w Londynie ukazała się drukiem książka "Kubuś Puchatek". Rozpoczęła się międzynarodowa kariera Alana Alexandra Milne oraz słynnego misia.

 

Nagrody i wyróżnienia konkursów XV Poznańskich Dni książki Naukowej w Poznaniu

Wydarzenia

Nagrodę Główną XV Jubileuszowych Poznańskich Dni książki Naukowej - Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za "Najlepszą książkę akademicką w roku 2011" otrzymało Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za książkę "Kalendarz życia i twórczości Ignacego Krasickiego" autorstwa Zbigniewa Golińskiego.

 

Dziesięć lat Samotności!

W tym roku mija już dziesięć lat od ukazania się książki Janusza Leona Wiśniewskiego pt. „S@motność w Sieci”.

 

Jubileusz budynku MBP i FPP w Słupsku

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej oraz Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne mają zaszczyt zaprosić na uroczystość jubileuszową "Piękni Czterdziestoletni". 40 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w kościele św. Mikołaja . 45 lat Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

 

Creative Commons Global Summit 2011 Warszawa, 16-18 września 2011 roku

Dziś [16 sierpnia 2011 roku] ruszyła rejestracja na Creative Commons Global Summit, który odbędzie się 16-18 września 2011 roku w Warszawie. To pierwszy zjazd CC w tej części Europy w dodatku w 10 rocznicę powstawia Creative Commons.

 

Julia Hartwig kończy 90 lat

Julia Hartwig, jedna z najbardziej uznanych współczesnych polskich poetek, autorka tomów wierszy Pożegnania, Błyski, To wróci, Jasne niejasne, pisarka, eseistka i tłumaczka, kończy w niedzielę 90 lat.

 

Roman Bratny kończy 90 lat

Roman Bratny, autor powieści "Kolumbowie. Rocznik 20" przebył ewolucję światopoglądu od walki w Powstaniu Warszawskim do entuzjazmu wobec PRL-owskiej rzeczywistości. Pisarz 5 sierpnia skończy 90 lat.

 

Henryk Grynberg kończy 75 lat

Henryk Grynberg, polski pisarz żydowskiego pochodzenia, autor kilkunastu książek o Holokauście i stosunkach polsko-żydowskich, kończy 4 lipca 75 lat. "Zostałem pisarzem zmarłych, bo żywi mieli dość własnych pisarzy" - tłumaczył swe literackie zainteresowania.

 

9. Dni Książki w Częstochowie!

Wydarzenia

W imieniu dyrekcji Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego Miejskiej Galerii Sztuki Muzeum Częstochowskiego zapraszamy na spotkania, które odbędą się w ramach 9. Dni Książki.

 

Karl Dedecius kończy 90 lat

Karl Dedecius jeden z najwybitniejszych tłumaczy literatury polskiej na język niemiecki, ambasador polskiej kultury w Niemczech, 20 maja kończy 90 lat.

 

Jubileusz literacki Andrzeja Titkowa

W ramach "Czas literatury II" – Spotkania i warsztaty literackie zapraszamy na "Jubileusz Literacki Andrzeja Titkowa".

 

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie. Jubileusz literacki Janusza Odrowąża-Pieniążka

Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9, zaprasza w ramach "Czasu literatury II" na jubileusz literacki prof. Janusza Odrowąża-Pieniążka.

 

Jubileusz Pomianowskiego

nstytut Książki, klub "Goście Gazety" oraz Nowaja Polsza zapraszają na uroczysty jubilesz 90-lecia profesora Jerzego Pomianowskiego. Debatę "Inteligent wtrąca się w sprawy publiczne" z udziałem samego Jubilata, Aleksandra Kwaśniewskiego, Adama Szostkiewicza i Stefana Bratkowskiego poprowadzi Adam Michnik.

 

Zapraszamy na urodziny "Kacperiady"!

Łódzkie wydawnictwo Literatura i Grzegorz Kasdepke zapraszają serdecznie zapraszają na urodziny Kasperiady.

 

Wydawnictwa jubileuszowe na 65 lecie Teatru Polskiego we Wrocławiu

Nowości

W ramach obchodów 65-lecia istnienia Teatru Polskiego we Wrocławiu, w programie znalazła się też prezentacja wydawnictw jubileuszowych.

 

Zaproszenie. W najlepszym

Wydawnictwa

Mamy wielką przyjemność zaprosić do udziału we wspólnym świętowaniu 20 - lecia Wydawnictwa EUROPA. To kilkaset tytułów, dziesiątki i setki tysięcy wydrukowanych egzemplarzy książek, sprzedanych publikacji multimedialnych oraz e-booków. Nie to jest jednak w tym ważnym dla nas dniu najważniejsze.

 

Milczący Mrożek

Listy gratulacyjne od prezydenta Bronisława Komorowskiego, premiera Donalda Tuska, marszałka Grzegorza Schetyny, prezydentów Warszawy i Krakowa odczytano wczoraj na spotkaniu z okazji 80. urodzin Sławomira Mrożka w Warszawie.

 

Piekło Nasze" - spektakl na 10-lecie Instytutu Mickiewicza

Piekło Nasze" - spektakl przygotowany z okazji 10-lecia Instytutu Adama Mickiewicza przez trójkę artystów: Aleksandrę Grykę, Małgorzatę Sikorską-Miszczuk oraz Marcina Libera, będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę w Warszawie.

 

Informator dla Maturzystów 2011 - bestseller "Perspektyw"

Wydawnictwa

Jubileuszowy Informator dla Maturzystów 2011 bestseller "Perspektyw" już w księgarniach.  

 

WSiP - jubileusz giganta edukacji

Wydawnictwa

Największy wydawca edukacyjny w Polsce - Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - obchodzą w tym roku 65-lecie. Z okazji rocznicy organizowany jest konkurs na wspomnienia związane z oficyną.

 

Sławomir Mrożek obchodzi 80. urodziny

Sławomir Mrożek kończy dziś 80 lat. Mieszkający od kilku lat w Nicei pisarz przebywa w tej chwili w jednym z francuskich ośrodków rekonwalescencję po niedawno przebytej operacji serca.

 

Hanna Krall kończy 75 lat

Hanna Krall, kronikarka losów polskich Żydów, mówi sama o sobie, że żyje życiem zwielokrotnionym o opowieści swych bohaterów. W czwartek autorka "Zdążyć przed Panem Bogiem" skończy 75 lat.

 

50. tytuł w mrocznej serii - "Pod Zawianym Kaczorem" Marthy Grimes.

Nowości

W historii kryminalnej "mrocznej serii" wydawnictwa W.A.B. opublikowało właśnie 50 tytuł "Pod zawianym kaczorem" autorstwa Marthy Grimes.

 

50 tytułów w "mrocznej serii"

Wydawnictwa

Miło nam donieść, że w mrocznej serii Wydawnictwa W.A.B. ukazało się już 50 kryminałów! A wśród nich tytuły znakomitych pisarzy z Polski i zagranicy, bohaterowie o specyficznych upodobaniach i kontrowersyjnych charakterach, zbrodnie rodzinne, ideologiczne i polityczne.

 

90. urodziny Jacka Woźniakowskiego

Jacek Woźniakowski to między innymi: szlachcic, ułan, fasonowiec; demokrata, przyjaciel wszelkich pogardzanych czy ośmieszanych, podróżnik, bywalec świata, a zarazem z zamiłowania polski prowincjusz, Krakauer i Zakopiańczyk, mało znający Warszawę...

 

Michał Głowiński-jubilat w Domu Kultury Śródmieście

W najbliższy poniedziałek 19 kwietnia o godz. 19.00 (Scena na Smolnej 9 w Warszawie) odbędzie się jubileusz literacki Michała Głowińskiego. Laudacje wygłoszą: Jacek Leociak i Ireneusz Krzemiński teksty Jubilata przeczyta Adam Bauman. Spotkanie poprowadzi Iwona Smolka.

 

Tarnów świętuje - wydał encyklopedię

Wokół książek

Blisko 120-tysięczny Tarnów w woj. małopolskim ma swoją encyklopedię. Publikacja zawierająca około dwa tysiące haseł została wydana z okazji trwających obchodów 680. rocznicy lokacji miasta.

 

50% na 50-lecie Więzi

Z okazji jubileuszu 50-lecia Biblioteki WIĘZI jej wydawca przygotował dla Państwa wyjątkową ofertę.

 

125. rocznica urodzin Witkacego

Na obchody 125. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz 25. rocznicy powstania teatru jego imienia złoża się między innymi wystawy, spektakle, koncerty i projekcje filmów. Jubileusz zainauguruje "Korowód a la Witkacy", który w środę przejdzie zakopiańskimi Krupówkami.

 

Bohdan Zadury jubileusz literacki

Laudacje wygłoszą: Andrzej Sosnowski, Jarosław Borowiec teksty jubilata przeczyta Andrzej Ferenc prowadzenie: Żaneta Nalewajk

 

Imponujący jubileusz: Matras świętuje 400 lat krakowskiej księgarni

Księgarnie

Coś takiego zdarza się raz na... czterysta lat! W dobie zamykania księgarń taka informacja może pokrzepić najbardziej nawet zatwardziałych pesymistów.

 

Zbliża się jubileusz Józefa Wilkonia

Już wkrótce – 80. urodziny Józefa Wilkonia. Świetna okazja, aby z internetowego baobabu wystrzeliła gałązka, na której wielbiciele Mistrza mogliby zawiesić swoje rysunki, myśli i życzenia.

 

Jubileusz Literacki Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz

Dom Kultury Śródmieście w Warszawie zaprasza na Jubileusz Literacki Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz.

 

Wieczory i "zbierane, gubione" Miłobędzkiej

Wydawnictwa

W lutym 2010 roku nakładem wrocławskiego Biura Literackiego ukaże się książka i płyta z zapisem spotkań poetyckich Krystyny Miłobędzkiej z czytelnikami. Publikacja pod redakcją Jarosława Borowca poprzedzi wydanie obszernej antologii poetki "zbierane, gubione".

 

Urodziny Mistrza Janusza

Nisza Literacka i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Kod-Krowa zapraszają na Urodziny Mistrza Janusza - jubileuszowy wieczór autorski Janusza Stycznia z okazji 70. urodzin Poety.

 

"Artyści polskiej książki" - jubileuszowa publikacja PTWK

Zapowiedzi

Książka o charakterze albumowym, bogato ilustrowana ukazuje się z okazji przypadającej w 2010 roku 50. rocznicy powołania Konkursu PTWK na "Najpiękniejsze Książki Roku".

 

Biblioteka świętuje i ogłasza amnestię

Biblioteki

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczyna we wtorek świętowanie dziesięciu lat funkcjonowania w gmachu na Powiślu. Biblioteka swój jubileusz uczci tortem oraz amnestią dla przetrzymujących książki czytelników.

 

Mocny jubileusz a5 - Cuda się zdarzają!

Wydawnictwa

W imieniu organizatorów zapraszamy na wieczór poezji i prozy z okazji dwudziestolecia Wydawnictwa a5 z kapitalnymi autorami i... gościem specjalnym.

 

Hans Magnus Enzensberger kończy 80 lat

Najwybitniejszy współczesny poeta języka niemieckiego Hans Magnus Enzensberger kończy w środę 11 listopada 80 lat.

 

Wystawa zorganizowana z okazji jubileuszu Wydawnictwa Znak

Wydawnictwo Znak i Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ zapraszają na wystawę zorganizowaną z okazji jubileuszu Wydawnictwa Znak "Ładnie nam się wydaje".

 

"Urodzinowe" Wspomnienie o Lemie

Autorzy

Z okazji 88. rocznicy urodzin Stanisława Lema do księgarń trafi wyjątkowa książka - wspomnienie. Autorem publikacji jest syn Stanisława Lema - Tomasz.    

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.