RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka - 20 października 2016 – XXVI edycja

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na XXVI edycję Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka, która odbędzie się 20 października (czwartek) w Klubokawiarni Mleczarnia (ul. Włodkowica 5, Wrocław). Początek imprezy o godzinie 18.00.

 

Mała Noc Książki, Narodowe Czytanie "Quo vadis"

Mała Noc Książki połączona z Narodowym Czytaniem "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza odbędzie się 3 września 2016r. o godz.17.00 w siedzibie Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34

 

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze wracają po wakacyjnej przerwie

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze powstały w Krakowie według pomysłu Michała Zabłockiego i realizowane są przy współudziale funduszy Gminy Miejskiej Kraków na terenie pięciu krakowskich księgarń. Każdej księgarni przypisany jest jeden gatunek literacki i jeden prowadzący.

 

Rusza Literacki Woodstock

Biblioteki

Już dziś rozpoczyna się Literacki Woodstock - ogólnopolski zlot członków i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, a także ludzi z nimi związanych.

 

Ogólnopolski Zlot Członków Dyskusyjnych Klubów Książki

Rynek, Wydarzenia

W ramach Europejskiej Stolicy Kultury znaleźć można także wydarzenia ściśle związane z literaturą. Jednym z nich jest Ogólnopolski Zlot Członków Dyskusyjnych Klubów Książki, który będzie miał miejsce w dniach 28-­31.07.2016 roku.

 

Czas na festiwale!

W tym sezonie, jak co roku, będziemy obecni na wielu letnich festiwalach. Programy literackie realizowane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Zaproszenie na wieczorek literacki w Klubie Lekarza

Wydarzenia

W najbliższą środę odbędzie się spotkanie z Peterem Gehrischem oraz dr Markiem Śniecińskim.

 

Ogólnopolski konwent miłośników fantastyki - Festiwal Fantastyki Pyrkon 2016

Jak coroku dokładnie w pierwszy weekend po równonocy wiosennej tj. 8-10 kwietnia odbędzie się Festiwal Fantastyki Pyrkon 2016. Jest on organizowany przez stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”.

 

Ogólnopolski konwent miłośników fantastyki - Festiwal Fantastyki Pyrkon 2016

Jak coroku dokładnie w pierwszy weekend po równonocy wiosennej tj. 8-10 kwietnia odbędzie się Festiwal Fantastyki Pyrkon 2016. Jest on organizowany przez stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”.

 

Spotkanie Bukklubu i cykliczna wymiana książek 19 marca

Księgarnie

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie Bukklubu oraz na cykliczną wymianę książek.

 

20 lutego 2016 – Sobota z Książką w Kordegardzie

W sobotę 20 lutego w godzinach 16.00-18.00, po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu.

 

Historia Alternatywna Małopolskiej Nocy Książki

Od lat w mediach pojawiają się kampanie promujące czytelnictwo, jednak – jak wynika z raportu Biblioteki Narodowej, ponad połowa Polaków w 2014 roku nie przeczytała ani jednej książki!

 

"Ptaki drapieżne", czyli rozmowa o likwidatorze z AK w Klubie Trójki.

Wydarzenia

Mocną, kontrowersyjną książkę „Ptaki drapieżne. Historia Lucjana ‘Sępa’ Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK”, Michał Nogaś przedstawił niedawno w jednej ze swoich porannych recenzji.

 

„Klub Kameleona" - fascynująca powieść Francine Prose o Paryżu lat 30.

Nowości

Jedna z najbardziej oczekiwanych książek 2016 roku - thriller psychologiczny, w którym nikt nie jest tym, za kogo się podaje.

 

Sobota z Książką w Kordegardzie

W sobotę 30 styczna w godzinach 16.00-18.00, po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu.  

 

Poznań: literuFKA. Cykl literacki

Fundacja Kultury Akademickiej zaprasza na trzecią edycję cyklu literackiego „literuFKA”. Tym razem to osiem spotkań z poezją, prozą i muzyką. Osiem niepowtarzalnych okazji do poznania autorów, których dobraliśmy według subiektywnego klucza. Bez wykładów i wymądrzania się.

 

Warszawska Premiera Literacka dla Kazimierza Orłosia

Miasto Stołeczne Warszaw, Fundacja Kultury Polskiej Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczysty wieczór z okazji przyznania Warszawskiej Premiery Literackiej Kazimierzowi Orłosiowi za książkę grudnia 2015 roku „Dzieje dwóch rodzin Mackiewiczów z Litwy i Orłosiów z Ukrainy”.

 

Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej- spotkanie z Anną Janko

Biblioteki

Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej zaprasza na spotkanie z Anną Janko i jej ostatnią książką pt. „Mała zagłada”:

 

Zmarła Monika Szwaja

Wydarzenia

Jak informuje Radio Szczecin, w niedzielę rano w wieku 66 lat zmarła po długiej chorobie autorka popularnych książek i dziennikarka telewizyjna, Monika Szwaja.

 

Klub Murakamiego w Warszawie

Księgarnie

Kiedy w 1982 roku japoński pisarz Haruki Murakami zamykał swój jazzowy bar w Tokio, by poświęcić się pisaniu, nie przypuszczał, że ponad 30 lat później kolejny klub firmowany jego nazwiskiem powstanie w Warszawie.

 

Spotkanie z Sylwią Chutnik w Warszawie

Jutro oficjalną premierę ma najnowsza powieść Sylwii Chutnik Jolanta, która ukaże się nakładem wydawnictwa Znak. Wszystkich, którzy chcieliby kupić książkę przedpremierowo oraz posłuchać, co o powieści mówi sama autorka, wydawca zaprasza na spotkanie promocyjne i rozmowę z pisarką. Wydarzenie odbędzie się dziś o godzinie 19 w warszawskiej klubokawiarni Pardon, to tu (Plac Grzybowski 12/16). Rozmowę z Sylwią Chutnik poprowadzi Juliusz Kurkiewicz („Gazeta Wyborcza”), a fragmenty książki przeczyta...

 

Jubileusz Jarosława Marka Rymkiewicza

Wydarzenia

21 września (poniedziałek) jest dniem uroczystości jubileuszowych wybitnego polskiego poety, pisarza, publicysty, uczonego Jarosława Marka Rymkiewicza.

 

Wieczór poezji Josifa Brodskiego

Wydawnictwa

Zeszyty Literackie zapraszają na wieczór poezji Josifa Brodskiego z okazji 75. rocznicy urodzin.

 

Wymienialnia Książek i Bukklub w Ogrodzie Krasińskich

20 czerwca Bukklub - dyskusyjny klub książkowy i Wymienialnią Książek przenoszą się z galerii Kordegarda do Ogrodu Krasińskich pa piknik Imieniny Jana Kochanowskiego.

 

Zaproszenie na Konferencję Ocal książki – kampania na rzecz przyszłości polskiej książki

Wydarzenia

Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polska Izba Książki oraz Artur Dębski – poseł prowadzący projekt Ustawy o Książce w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają na Konferencję Ocal książki"– kampania na rzecz przyszłości polskiej książki.

 

Wymienialnia Książek i Bukklub w Kordegardzie

Księgarnie

Szanowni Państwo, w sobotę 18 kwietnia w Kordegardzie odbędzie się spotkanie Bukklubu (14:00)i Wymienialnia Książek (16-18).    

 

Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Mielech podczas POP! Festivalu!

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na sobotnie spotkanie z Agnieszką Mielech, autorką serii książek „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”.

 

Komunikat PIK: Klubu PSL ws. projektu Ustawy o książce

Ustawa

W dniu 08.04. br. Klub Parlamentarny PSL wniósł do laski marszałkowskiej projekt ustawy o książce, oparty na projekcie wypracowanym przez Polską Izbę Książki we współpracy z organizacjami księgarzy, wydawców oraz środowiska literackiego.

 

"Czytam w podróży... Herberta"

Wydarzenia

Już dziś (24 marca, 2015r.) rusza III edycja akcji „Czytam w podróży...Herberta”! Już po raz trzeci wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, jak również przedstawiciele innych szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą rozdawać osobom podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta, zachęcając do czytania.

 

Marcowa Seria Czytań

Wydarzenia

Korporacja Ha!art zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Seria Czytań, które odbędzie się już dziś w klubie Bomba na Placu.

 
 

Bukklub i Wymienialnia książek w Kordegardzie

Wydarzenia

Szanowni Państwo, w sobotę 21 marca w Kordegardzie odbędzie się spotkanie Bukklubu (14:00)i Wymienialnia Książek (16-18).

 

Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera" - spotkanie z Sergiuszem Trzeciakiem

Wydarzenia

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne i Klubokawiarnia Czuły Barbarzyńca zapraszają na spotkanie autorskie dr. Sergiusza Trzeciaka poświęcone najnowszej publikacji autora, książce "Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera".

 

Spotkanie z prof. Janem Żarynem o zagładzie polskich elit

Księgarnie

Eksperymentalny Klub Dyskusyjny zaprasza na spotkanie z prof. Janem Żarynem, m.in. red. nacz. W Sieci historii" ale przede wszystkim świetnym historykiem XX w.

 

Zaproszenie na Zaduszki Poetyckie - Rynek Starego Miasta w Warszawie

Wydarzenia

Wydawnictwo Anagram, Klub Księgarza i Fundacja DUŻY FORMAT zapraszają na Zaduszki Poetyckie 13 listopada na Rynek Starego Miasta 22/24.

 

Kolejna książka w internetowym klubie miłośników dobrej książki - serwisie przeczytam.pl

Wydawnictwa

Tym razem wydawnictwo Zwierciadło udostępniło czytelnikom pięć z dwudziestu czterech reportaży Izy Michalewicz. Wszystkie pochodzą z książki „Życie to za mało.

 

Egmont Polska, Klub Świata Komiksu oraz Kraina Planszówek na XVIII. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Już w czwartek rozpoczynają się XVIII. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, na których obecny będzie również EGMONT. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stoiska A 32.

 

O Irenie Sendlerowej w Radio Cafe/Stowarzyszenie RWE

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego zaprasza na kolejne spotkanie - dyskusję w Klubie im. Aliny Perth-Grabowskiej, w związku z wydaniem książki pt. Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej"  

 

Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka - 23 października - XXIV edycja!

Wydarzenia

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na XXIV edycję Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka, który odbędzie się 23 października (czwartek) w Klubokawiarni Mleczarnia (ul. Włodkowica 5, Wrocław).

 

Zapraszamy na promocję nowego numeru Rity: "Fantastycznie!"

Wydawnictwa

Fanatastyczna „RITA BAUM”! Promocja nowego numeru (33) kwartalnika 10 października 2014 o godz. 19.00 w klubokawiarni Cocofli (Wrocław, ul. Pawła Włodkowica 9)

 

X Festiwal Literacki "Manifestacje Poetyckie 2014" Warszawa 5–7 września

Polecamy Państwa uwadze X Festiwal Literacki "Manifestacje Poetyckie 2014" odbywające się w Warszawie w dniach 5 - 7 września 2014 roku. Tegoroczne motto: Ach, pomóż wspomóż dopomóż ty – jedyny jedyniutki wyjątku czuły – odeprzeć tłumne pospolite armie reguły (Edward Stachura, SIĘ)

 

Poezja ma głos! Konkurs dla Dyskusyjnych Klubów Książki

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 zaprasza do udziału w konkursie skierowanym do wszystkich członków Dyskusyjnych Klubów Książki w całej Polsce. Wystarczy wybrać dowolny wierszy ( lub kilka wierszy) z dowolnego tomu „Wierszy wybranych” Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego lub „Wierszy zebranych” Stanisława Barańczaka i nagrać swoją interpretację. W nagraniu może uczestniczyć więcej niż jedna osoba, np. grupa skupiona w DKK, a realizacja może zawierać elementy muzyczne lub inne kreatywne...

 

Poezja ma głos! Konkurs na lato dla Dyskusyjnych Klubów Książki

Wydawnictwa

W kwietniu wydawnictwo a5 oddało w ręce czytelników pierwsze 4 tomy nowej serii poetyckiej a5 z płytami CD.

 

1,49 mln zł na spotkania czytelnicze

Biblioteki

Instytut Książki rozdał fundusze na Dyskusyjne Kluby Książki. Pozytywnie rozpatrzono 18 wniosków z bibliotek w całej Polsce. Jak czytamy na stronie IK, żaden wniosek nie został odrzucony, nie było też aplikacji z błędami formalnymi. W sumie biblioteki otrzymają 1,49 mln zł.

 

Recenzja: „Pani komisarz nie czuje się w klubie jak w raju” Georges Flipo

Recenzje

W książce Georges Flipo „Pani komisarz nie czuje się w klubie jak w raju” pojawiły się takie elementy jak fabuła zorganizowana wokół zbrodni, okoliczności dojścia do niej, dochodzenie, ujawnienie osoby sprawcy. Mamy zatem kolejną część powieści kryminalnej, w której główną rolę odgrywa Viviane Lancier z paryskiej policji.

 

O Czesławie Miłoszu mniej znanym

Wydarzenia

Klubokawiarnia Kicia Kocia i Wydawnictwo MELANŻ zapraszają na spotkanie z Maciejem Billewiczem, autorem albumu „O Czesławie Miłoszu mniej znanym″. Spotkanie poprowadzi Cezary Polak.

 

Wydawnictwo Wilga poleca na wiosnę

Nowe przygody Zośki, która tym razem będzie ryzykantką, a także Tajny Klub Superdziewczyn i ich perypetie w szkolnych murach.

 

Zaproszenie na promocję książki Tola Mankiewiczówna "Jak za dawnych lat"

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy Rebis oraz Klub Księgarza zapraszają na spotkanie z Ryszardem Wolańskim i promocję książki „Tola Mankiewiczówna. Jak za dawnych lat”

 

650 lat w służbie książki

Wydarzenia

W czwartek 12 grudnia w warszawskim Klubie Księgarza odbyła się uroczysta inauguracja obchodów zatytułowanych „650 lat w służbie książki”, a które będą trwały przez cały przyszły rok. W spotkaniu uczestniczył Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, a także liczne grono ludzi książki – drukarzy, księgarzy, wydawców i bibliotekarzy. Zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe.

 

Jubileusz dziewięćdziesiątych urodzin Józefa Hena w Klubie Księgarza

Wydawnictwa

Wydawnictwo ISKRY zaprasza na spotkanie z Józefem Henem z okazji jego 90. urodzin oraz ukazania się książki "Wiem, co mówię, czyli dialogi uzdrawiające" 8 listopada.

 
 

Spotkanie wokół książki "Mój rok 1968"

Wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie osnute wokół nowej książki wrocławskiego pisarza, poety Gabriela Leonarda Kamińskiego - "Mój rok 1968".

 

Zeruyą Shalev w Bibliotece Śląskiej

Biblioteki

Spotkanie z Zeruyą Shalev odbędzie się w ramach cyklu „Dobre książki i kawa z…”, czyli spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki z najpopularniejszymi pisarzami w miastach wojewódzkich w 2013 roku.

 

Bukklub i Wymienialnia Książek Kordegardy w Ogordzie Saskim - Imieniny Jana Kochanowskiego

Wydarzenia

Szanowni Państwo, 22 czerwca w Ogrodzie Saskim odbędzie się wyjątkowa edycja Wymienialni Książek i Bukklubu - Dyskusyjnego Klubu Książkowego Galerii Kordegarda. Na Bukklubie spotkamy się z Piotrem Pazińskim, autorem książki 'Pensjonat'.

 

Prapremiera książki „Najlepszy poeta nigdy nie wygrywa. Historia slamu w Polsce 2003-2012” we Wrocławiu

Wydarzenia

Wrocławska prapremiera książki „Najlepszy poeta nigdy nie wygrywa. Historia slamu w Polsce 2003-2012″ odbędzie się w ramach finału II Edycji Slam Poetry Night w klubie Puzzle. O publikacji opowie redaktorka, Agata Kołodziej.

 

Salman Rushdie gościem jutrzejszego "Klubu Trójki"

Wydarzenia

Michał Nogaś zaprasza wszystkich miłośników książek na kolejny literacki wieczór w „Klubie Trójki”. Już we wtorek, 28 maja, bohaterem audycji będzie Salman Rushdie. Wywiadu z autorem „Szatańskich wersetów” będzie można posłuchać po godzinie 21.00

 

Klub Dyskusji o Książce w ramach II Królewskiego Festiwalu Artystycznego

Wydarzenia

Klub Dyskusji o Książce w ramach II Królewskiego Festiwalu Artystycznego zaprasza na niepowtarzalne spotkanie poświęcone powieści Wiktora Pielewina „Życie owadów":

 

Wymienialania Książek i Bukklub w Galerii Kordegarda

Wydarzenia

Publikujemy za Organizatorami informację programową Galerii Kordegarda dotyczącą kwietniowej "Soboty z książką" (27.04.13).

 

Polacy na Kresach - zaproszenie na spotkanie

Wydarzenia

Klub Dziennikarzy w Krakowie "Pod Gruszką" pl. Szczepański 1 zaprasza na spotkanie autorskie z Romą Krzemień która mówić będzie o "Młodzieży i Kresach". Gościem będzie Janusz M.Paluch autor książki "Wczoraj i dziś. Polacy na Kresach".

 

Wacław Tkaczuk w Klubie Księgarza

Wydarzenia

Serdecznie Państwa zapraszamy 8 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Wacławem Tkaczukiem, autorem tomiku wierszy "Na więcej, na przepadłe" do Klubu Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Janusz Drzewucki.

 

Skąd w nas Turowicz? Debata w Klubie im. red. Aliny Perth-Grabowskiej (Radio Cafe)

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Fundacja „Świat Ma Sens” zapraszają na kolejne spotkanie - dyskusję w Klubie im. Aliny Perth-Grabowskiej pt.:    

 

Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej

Biblioteki

Podczas lutowego spotkania Klubu Dobrej Książki poznamy kolejną pozycję nominowaną do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki – autobiograficzną książkę Jana Darowskiego „Unsere” (posłowie Alicja Jakubowska-Ożóg, Rzeszów 2012, Biblioteka „Frazy” – Dzieła Jana Darowskiego).

 

Spotkanie z Robertem Brylewskim - Książnica Pomorska

Wydarzenia

Zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z Robertem Brylewskim, promujące jego autobiografię "Kryzys w Babilonie", które odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, 23-ego lutego (sobota) o godz. 17.00 w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej.

 

Arsenal. Jak powstawał nowoczesny superklub" - premiera 19 lutego!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Już 19 lutego trafi do księgarń książka "ARSENAL. Jak powstawał nowoczesny superklub", autorstwa Alexa Fynna i Kevina Whitchera.

 

Wymienialania Książek i Bukklub w Galerii Kordegarda

Księgarnie

9 lutego 2013 – kolejna Sobota z "Książką w Kordegardzie", Cykliczna Wymienialnia Książek oraz Spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego.  

 

Wymienialnia Książek i Bukklub w Galerii Kordegarda

Księgarnie

Galerii Kordegarda zaprasza na kolejną styczniową "Sobotę z książką" (26.01.13).

 

Dzień Babci i Dziadka w krakowskiej FAMIDZE

Z okazji Bardzo Ważnego Święta, Dnia Babci i Dziadka, 21 stycznia 2013 r. o godz. 17:30 Klubokawiarnia FAMIGA oraz EneDueRabe zapraszają wszystkie Super Babcie i Super Dziadków, wraz z Wnuczkami i Wnukami, na wielkie świętowanie.

 

Miron-off w Klubokawiarni Kicia Kocia na warszawskim Grochowie

Wydarzenia

25-27 stycznia zapraszamy na imprezę Miron-off w klubokawiarni dedykowanej Mironowi Białoszewskiemu oraz Grochowowi.

 

Klub Twórczego Pisania Marty Fox w Bibliotece Śląskiej

Wydarzenia

Jeśli lubisz czytać, jeśli w chwilach niepokoju wewnętrznego zdarzało Ci się sięgać po pióro, jeśli ciekawią Cię ludzie i motywy ich działań, jeśli znasz jakąś historię, którą chcesz przekazać innym, te zajęcia są dla Ciebie.

 

Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej

Księgarnie

Podczas grudniowego spotkania Klubu Dobrej Książki poznamy kolejną pozycję nominowaną do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki – książkę Marka Nowakowskiego „Pióro. Autobiografia literacka” (Iskry, Warszawa 2012).

 

Internet łączy siły. Powstaje Izba Gospodarki Elektronicznej

Internet

Największe firmy polskiego sektora e-commerce, w tym właściciele Empik.pl, Merlin.pl, Fly.pl, Skąpiec.pl, Nokaut.pl, Euro RTV AGD, Neo24, Komputronik, Imerge, serwisy płatności online PayU, dotpay, Przelewy24 oraz Grupa Allegro, zdecydowały o powołaniu Izby Gospodarki Elektronicznej, zwanej e-Izbą.

 

Jerzy Stempowski (1893-1969) - Powrót niespiesznego przechodnia - Spotkanie w Radio Cafe (5.12.2012 r., godz. 18.00

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pracowników, Współ‚pracowników i Przyjaciół‚ Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorań„skiego zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie im. Aliny Perth-Grabowskiej pt."Jerzy Stempowski (1893-1969) - powrót niespiesznego przechodnia"

 

8 grudnia 2012 – Sobota z Książką w Kordegardzie

Wydarzenia

BUKKLUB – Dyskusyjny Klub Książkowy zaprasza Sobota, 8 grudnia, 14:00. Dwunaste spotkanie Bukklubu. Omawiane książki: "8% z niczego”, „Tęskniąc za Kissingerem” – Etgar Keret  

 

Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej

Wydarzenia

25 października 2012 r. odbędzie się inauguracja nowego sezonu Klubu Dobrej Książki. Pierwszą książkę nominowaną do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2012

 

Druga edycja debat "Polska i Rosja w Powiększeniu" - 15/10/2012

Wydarzenia

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Klub Powiększenie, serdecznie zapraszają na drugi sezon DEBAT CENTRUM. Debata inauguracyjna - 15 października 2012 r. (poniedziałek) godz. 18:00. - Mit Polaków na Kremlu.

 

Sobota z Książką w Kordegardzie - Cykliczna Wymienialnia Książek

Wydarzenia

Galerii Kordegarda w Warszawie zaprasza Państwa 20 października 2012 na "Cykliczną Wymienialnię Książek" oraz dziewiąte spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego.    

 

Klub Świata Komiksu na 23. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier Łódź 2012

Wydarzenia

Już w piątek rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier Łódź 2012. Klub Świata Komiksu Egmont Polska będzie obecny jak zawsze.

 

Sobota z książką w Galerii Kordegarda

Wydarzenia

Zapraszamy w imieniu Organizatorów 29 września 2012 –na Sobotę z Książką w Kordegardzie. Będzie to kolejna Cykliczna Wymienialnia Książek oraz Ósme spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego.

 

Dyskusyjnych Klubów Książki jest już 1000!

Biblioteki

Szanowni Państwo,   jubileuszowy program Dyskusyjnych Klubów Książki Dobre Książki i Kawa z.... trwa. Najbliższe spotkania już 4 i 5 lipca w Bydgoszczy i Rzeszowie, z Richardem Paulem Evansem, który pierwszy raz gości w Polsce.

 

16 czerwca - Sobota z książką w Kordegardzie

Wydarzenia

Ósme spotkanie Bukklubu. Omawiana książka: „Balladyny i romanse" Ignacy Karpowicz.

 

Biblioteka Śląska - Klub Dobrej Książki

Biblioteki

Klub Dobrej Książki istniejący przy Bibliotece Śląskiej zaprasza na prezentację książki "Korzeniec" Zbigniewa Białasa nominowanej do Śląskiego Wawrzynu Literackiego.

 

Spotkanie z Lidią Ostałowską

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z cyklu Czarne Inspiracje z Lidią Ostałowską 26 kwietnia (czwartek), godz. 17:00, ul. Hempla 5

 

Biblioteka Śląska - Klub Dobrej Książki

Biblioteki

26 kwietnia 2012 r. o godz 17.00 w Bibliotece Śląskiej odbędzie się spotkanie Klubu Dobrej Książki.

 

Powstał Klub Niepiszących Autorów

Jeśli nie napisaliście żadnej książki możecie wstąpić w szeregi "Klubu Niepiszących Autorów".

 
 

Przypomnienie o spotkaniu o „Rosji” Czesława Miłosza

28 marca 2012 (środa) o g. 19.00 zapraszamy do Klubu Goście Gazety (ul. Czerska 8/10, Warszawa) na spotkanie o książce Czesława Miłosza „Rosja. Widzenia transoceaniczne”. Tom II: „Mosty napowietrzne”.

 

Janusz Krasiński i Iwona Smolka gośćmi Stowarzyszenia RWE

towarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie im. red. Aliny Perth-Grabowskiej (Radio Café), w cyklu "Literatura i pisarze" pt. "Napisz to, Krasiński!" - czyli rzeczywistość odkrywana na nowo".

 

"Wyznania właściciela klubu Piękny Pies" Macieja Piotra Prusa (wydanie II)

Wydarzenia

W związku z zamknięciem krakowskiego klubu „Piękny Pies”, Wydawnictwo EMG ma zaszczyt przedstawić wydanie drugie „Wyznań właściciela klubu Piękny Pies” Maciej Piotra Prusa, poszerzone o epilog oraz o słowniczek wyrazów, pojęć i nazwisk.

 

Dobre Książki i Kawa z...

Biblioteki

Dwa duże wydarzenia literackie zbiegły się w czasie:   17 tysięcy czytelników zażądało 17 autorów… i tak powstaje pierwszy w Polsce program spotkań autorskich odpowiadający rzeczywistym potrzebom czytelniczym - "Dobre książki i kawa z…"   Eric-Emmanuel Schmitt, laureat literackiej Nagrody Goncourtów, przyjeżdża na premierę swojej nowej powieści "Kobieta w lustrze", która ukaże się w księgarniach 23 lutego.   Z tych dwóch okazji zapraszamy na inaugurację...

 

Bukklub w Galerii Kordegarda

Wydarzenia

Czwarte spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klubu książkowego

 

Warszawska Premiera Literacka dla Hanny Kirchner

Wydawnictwa

28 lutego, we wtorek, o godzinie 17.00, Hanna Kirchner odbierze nagrodę Warszawska Premiera Literacka za książkę "Nałkowska albo życie pisane". Gratulujemy!

 

Klub Książki Seniora zaprasza!

Już w najbliższą sobotę, 21 stycznia w Gazeta Cafe przy ul. Brackiej 14 o godz. 12:00 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Seniora działającego w ramach Strefy Wolnego Czytania.

 

Trzecie spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego. Cykliczna wymienialnia książek

Wydarzenia

Przedstawiamy styczniowe wydarzenia w Galerii Kordegarda (21 stycznia - Bukklub - dyskusyjny klub książkowy 28 stycznia - wymienialnia książek)      

 

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza grudziądzan na swoje spotkania

Biblioteki

Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) wpisują się w wieloletni program promocji czytelnictwa, realizowany na terenie całego kraju. Przyjdź na spotkanie autorskie!

 

Zapraszamy na czytanie poezji Czesława Miłosza

Fundacja Shalom oraz Teatr Żydowski im. E.R. i I. Kamińskich zapraszają 20 grudnia 2011 roku o godz. 17.00 do Klubu Mamele przy pl. Grzybowskim 12/16 na wieczór poetycki „Muzyka poezji polskiej, oddźwięki poezji żydowskiej” , poświęcony relacjom Czesława Miłosza z poetami... jidysz oraz kulturą żydowską w ramach projektu „Dialog poetów” w Roku Miłosza

 

Najbliższe wydarzenia w CK NWS i Klubach KP

W tym tygodniu w NWS Konferencja Ludzie wśród skorpionów? - Miłosz, Brzozowski oraz premiera Pism politycznych Jana Józefa Lipskiego z udziałem Andrzeja Friszke, Agnieszki Graff, Pawła Śpiewaka.

 

Pierwsze spotkanie z książką Marii Berny

Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza do Klubu Muzyki i Literatury na promocję książki wspomnieniowej "Wieża radości" z udziałem autorki Marii Berny.

 

Zojda z Bieszczad - Kobieca świadomość w twórczości E. Lenarczyk i U. Wójcik

4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Spotkanie prasowe z Jarosławem Kretem

31 sierpnia w „Klubie Podróżnik” przy ulicy Felińskiego 37 w Warszawie odbędzie się spotkanie prasowe z Jarosławem Kretem. Autor odpowie na pytania dziennikarzy dotyczące swoich podróży i pracy nad najnowszą książką „Planeta według Kreta”.

 

Śląkfa dla Powergraphu

Nagrody

Z radością informujemy, że Powergraph otrzymał Śląkfę w kategorii Wydawca, w uznaniu za promocję czytelnictwa wśród młodzieży.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.