RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: "Pokochałam wroga" Mirosława Kareta

Recenzje

Pokochałam wroga Mirosławy Karety to pierwszy tom sagi rodu Petrycych. Tajemnica wyjawiona na łożu śmierci, zakazane uczucie, bezlitosna wojna - książka, którą chcę Wam dzisiaj polecić, łączy w sobie losy dwóch pokoleń - matki, doświadczonej tragizmem wojny, i syna, który uczy się życia w wolnej Ojczyźnie.

 

Imieniny Jana Kochanowskiego już 18 czerwca

Trzy sceny, na scenach pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a wszystko to pośród kilkudziesięciu stoisk najlepszych wydawnictw i najbardziej kulturalnych warszawskich kawiarni. Już 18 czerwca w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego – literackiego pikniku organizowanego przez Bibliotekę Narodową.

 

MG zaprasza na Imieniny Jana Kochanowskiego

Wydawnictwo MG zaprasza Państwa na kolej na rocznicę Jana Kochanowskiego obchodzoną w stolicy!

 

Polska mistrzyni chick lit - Nina Majewska-Brown i jej nowa powieść!

Nowości

Już jutro trafi do księgarń najnowsza powieść Niny Majewskiej – Brown „Jak się nie zakochać". Autorka już została okrzyknięta polską mistrzynią chick lit!  

 

Recenzja: Olga Grjasnowa „Rosjanin to ten kto kocha brzozy"

Recenzje

Ludzkość stała się leniwa i wygodna nastawiona tylko na konsumpcję. Tak moi drodzy, książka Olgi Grjasnowej jest o społeczeństwie poszukującym tożsamości, o społeczeństwie pustym żyjącym w schemacie etykiet i nazw, które niczego nie porządkują a jedynie pogłębiają tylko chaos.

 

Bez miłości się nie da... Premiera w IMPULSIE

Nowości

O czym jest książka Katarzyny Loreckiej? O miłości. Tytuł nie zwodzi Czytelnika. Ale książka jest pełna niespodzianek.

 

Recenzja: „Zakochaj się, mamo” Marta Fox

Recenzje

Nieszczęśliwy rodzic to nieszczęśliwe dziecko. Sara doskonale wyczuwa pragnienia swojej mamy i chce dla niej tylko jednego: miłości.  

 

4 lipca Noc Książkoholików

Wydarzenia

Książkowe "kocha, nie kocha" ogłasza nowe coroczne wydarzenie w sam raz dla zapalonych książkoholików. Od dziś co roku w pierwszy weekend lipca będziemy organizować Noc Książkoholików.

 

Wymienialnia Książek i Bukklub w Ogrodzie Krasińskich

20 czerwca Bukklub - dyskusyjny klub książkowy i Wymienialnią Książek przenoszą się z galerii Kordegarda do Ogrodu Krasińskich pa piknik Imieniny Jana Kochanowskiego.

 

Zeszyty Literackie na Imieninach Jana Kochanowskiego

Wydawnictwo Zeszyty Literackie zaprasza Państwa na kolejną edycją Imienin Jana Kochanowskiego, które stają się jak zawsze prawdziwą ucztą duchową:

 

Czterdzieste wydanie „Spóźnionych kochanków" Williama Whartona w REBISIE

Nowości

Dzisiaj trafia do księgarń 40 wydanie jednej z najgłośniejszych powieści Williama Whartona pt. Spóźnienie kochankowie. Lata 90-te ubiegłego wieku w Polsce należały do tego autora. Jego książki 26 razy znalazły się wśród 10 najpoczytniejszych tytułów roku według „Rzeczpospolitej” i „Notesu Wydawniczego” – Wharton jest pod tym względem rekordzistą wśród pisarzy zagranicznych w naszym kraju.

 

Imieniny Jana Kochanowskiego - 20 czerwca

Pisarze, poeci, literaturoznawcy, aktorzy i muzycy spotkają się po raz czwarty na Imieninach Jana Kochanowskiego. 20 czerwca Ogród Krasińskich stanie się literackim sercem Warszawy.

 

dr Półtawska w nowej książce o miłości, konferencja prasowa prezentująca ksiażkę "Uczcie sie kochać

Wydawnictwa

Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła zaprasza na prezentację nowej książki: Wanda Półtawska „Uczcie się kochać":

 

„Zakochaj się, mamo” Marta Fox

To powieść o miłości. Gdyby jej zabrakło, nikt nie miałby siły zaczynać życia od nowa i wierzyć, że może być tak kolorowe, jak na obrazach malowanych przez Jowitę, mamę nastoletniej Sary. To także historia o Tobie, bo i Ty potrafisz pisać mądre listy, które mogą zdziałać cuda. Spróbuj.

 

"Kochaj bliźniego swego" Ericha Marii Remarque'a w nowym przekładzie Ryszarda Wojnakowskiego

Zapowiedzi

31 marca trafi do księgarń powieść Ericha Marii Remarque’a Kochaj bliźniego swego" w nowym przekładzie Ryszarda Wojnakowskiego. To jedna z najmniej znanych książek tego autora w naszym kraju.

 

Recenzja: „Kocham Toskanię", Gulia Scarpaleggia

Recenzje

„Bella Toscana", nasuwa mi się na myśl, jak zaczynam przewracać kolejne kartki, a moim oczom ukazują się swojskie, niczym nie upiększone, pełne naturalnego ciepła i piękna widoki.

 

„One. Kobiety, które kochały pisarzy” Radosława Romaniuka

Nowości

Kim były kobiety, które spędziły życie w cieniu sławnych mężczyzn, dbając o dom, rodząc dzieci, zamykając drzwi gabinetów, by mężowie mgli w spokoju tworzyć? Zapraszamy do lektury fragmentów książki Radosława Romaniuka "One. Kobiety, które kochały pisarzy"

 

Jacek Poniedziałek czyta „One"

Wydarzenia

Od poniedziałku 5 stycznia do 16 stycznia na antenie radiowej Jedynki słuchać można fascynujących historii kobiet, które stały u boku wielkich ludzi pióra: Jarosława Iwaszkiewicza, Lwa Tołstoja, Jana Kasprowicza oraz Osipa Mandelsztama. Fragmenty książki „One. Kobiety, które kochały pisarzy” Radosława Romaniuka czyta Jacek Poniedziałek.

 

Munro - Kocha, lubi, szanuje...wznowienie zbioru opowiadań w lutym 2015

Zapowiedzi

Wydawnictwo Literackie anonsuje nowe wydanie jednego z najlepszych tomów opowiadań Alice Munro Kocha, lubi, szanuje już w lutym 2015!

 

Zapowiedź NCK: Wolność kocham i rozumiem. Historia życia Bogdana Łyszkiewicza

Nowości

Wydawnictwo Narodowego Centrum Kultury w Warszawie anonsuje elektroniczną wersję publikacji Wolność kocham i rozumiem", rozszerzoną o nowe materiały w tym pliki audio i wideo.

 

„Licencja na zakochanie”

Trzynastoletni pulchny i ciapowaty Gucio nie wyróżnia się z tłumu. Ma swoją przyjaciółkę Lutkę i to mu wystarcza do szczęścia. Jednak kiedy Lutkę zaczyna podrywać pewien doskonały, wymuskany Piotrek, Gucio podnosi rzuconą mu rękawicę i zaczyna walczyć o uwagę ukochanej. Odchudzanie, zmiana fryzury, soczewki zamiast okularów, wykwintny obiad (niemalże przy świecach) – Gucio idzie na całość. Czy zdobędzie serce Lutki?

 

Recenzja: „Zakochany duch” Tamsyn Murray

Recenzje

Skye ma 16 lat i jak na nastolatkę nietypowe zajęcie – zajmuje się pomocą duchom, które nie potrafią opuścić ziemi, by przejść na poziom astralny. Mówiąc prościej: jest medium. Dziewczyna mieszka z ciotką i jej chłopakiem, którym również zdolności paranormalne nie są obce. Pewnego dnia, gdy Skye przebywa z przyjaciółmi nad jeziorem, dochodzi do incydentu, w wyniku którego nastolatka jest zmuszona wyciągać przyjaciółkę spod wody. Z pomocą przychodzi jej duch, którego zauważyła już wcześniej i...

 

Prokuraturę czeka spektakularna klęska w sprawie książki o Hitlerze?

Prawo

Wrocławski sąd zastanawia się nad umorzeniem - bez procesu - sprawy jednego z liderów środowiska kibiców Śląska Wrocław Romana Z. Prokuratura oskarżyła go o nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym i rasowym w książce "Jak pokochałem Adolfa Hitlera".  

 

Konkurs wakacyjny "Kocham Toskanię"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Jedność zapraszają do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie związanym z nową publikacją wydawnictwa Jedność " Kocham Toskanię. Kolory, smaki, zapachy"

 

Zapowiedź Jedności: „Kocham Toskanię. Kolory, smaki i zapachy”

Zapowiedzi

Wydawnictwo Jedność poleca znakomity kulinarny przewodnik po Toskanii. Przepisy najlepszej blogerki we Włoszech po raz pierwszy w Polsce!

 

Firma Księgarska Olesiejuk na Imieninach Jana Kochanowskiego

Po raz trzeci Biblioteka Narodowa organizuje plenerową imprezę czytelniczą pod nazwą „Imieniny Jana Kochanowskiego”. W tym roku odbędzie się ona 14 czerwca w Ogrodzie Krasińskich i Pałacu Rzeczypospolitej. Firma Księgarska Olesiejuk weźmie udział w tym przedsięwzięciu po raz drugi.

 

wydawnictwo Sic! - Zaprasza na Imieniny Jana Kochanowskiego!

Czy wiecie, że jutro są Imieniny Jana Kochanowskiego? Będziemy je świętować w Ogrodzie Krasińskich. Zapraszamy na nasze stoisko nr 44, książki sprzedawać będziemy w atrakcyjnych cenach!

 

Między słówkami – Imieniny Jana Kochanowskiego dla dzieci

Podczas sobotnich Imienin Jana Kochanowskiego nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Program dziecięcy zaczyna się już o godz. 11.00 wspólnym czytaniem z Edytą Jungowską i trwającymi nieprzerwanie aż do 22.00 warsztatami plastyczno-literackimi z elementami biblioterapii. Kulminacyjnym punktem jest wieczorynka Chodź na słówko, poświęcona słowom, słówkom oraz językowym błędom i przekrętom. Można także będzie wziąć udział w podchodach z Doktorem Muchołapskim, warsztatach ilustratorskich i...

 

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na Imieninach Jana Kochanowskiego!

Zapraszamy w imieniu na Imieniny Jana Kochanowskiego – święto czytelników, pisarzy i książek.

 

Imieniny Jana Kochanowskiego 2014

Biblioteki

Biblioteka Narodowa zaprasza na trzecią edycję Imienin Jana Kochanowskiego. Wszystko ponownie wydarzy się w Ogrodzie Krasińskich, który na jeden dzień zostanie zamieniony w wielki salon literacki.

 

Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej…

Księgarnie

Zapraszamy na spotkanie z autorem Piotrem Milewskim "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej"… moderuje Wojciech Przesmycki.  

spotkanie autorskie, promocja książki, Piotr Milewski, już jako mały chłopiec, kochał podróże koleją, kiedy skończył 7 lat zaliczał się do grona doświadczonych pasażerów…podróżując pociągiem zadawało mu się, że odbyw a podróż w kosmos…pewnego dnia w mieszkaniu swojego kolegi Grzegorza-który znał wszystkie rozkłady jazdy i poznał wszystkie kolejowe trasy na terenie Polski- w ręce Piotra wpada album o drogach żelaznych. Jest w tym albumie jedno zdjęcie, przedstawiające „…ciemnozieloną lokomotywę jadącą nasypem. U podnóża ścieliła się trawiasta równina, w tle zachodziło słońce. Pociąg rzucał długi cień. Tory nie miały końca(…)” W wieku 30 lat, Piotr wsiadł pewnego deszczowego dnia w pociąg…z zapisków podróży Piotra, ze starych kronik…z dzienników Czechowa, z poezji Blaise’a Cendrarsa…z rozmów z prowadnicą, z rosyjska milicją, z uczestnikami święta 60. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, z rozmów z Dymitrem…Borysem Michałowiczem Aszurowem…z Roksaną…i nie tylko…z tych zapisków, z tych spotkań podlanych herbatą i wódką …powstała książka pod tytułem „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”. Książka ukazała się w Wydawnictwie Znak.
 

Dom Wydawniczy REBIS poleca: "Kobiety, które kochają za bardzo" Robin Norwood

Zapowiedzi

Poznański Dom Wydawniczy REBIS poleca z serii poradników psychologicznych pracę Robin Norwood poświęcony "Kobietom ,które kochają za bardzo":

 

Nowa książka Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego

Zapowiedzi

Nowa książka Dyckiego to przelana na papier anatomia pamięci – z jej ciemnymi i jasnymi zakamarkami. W Kochance Norwida dostrzegamy, w jaki sposób dorastanie w cieniu chorej psychicznie matki wykształciło w autorze szczególną emocjonalną wrażliwość. Dycki stał się poetą w chwili, kiedy matka opowiedziała mu, wówczas małemu chłopcu, że ma romans. Z Norwidem.

 

Recenzja: "Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej"

Recenzje

Książka Halik Kochańskiej pisana jest nie ku pokrzepieniu serc lecz by pokazać głównie czytelnikowi na Zachodzie kulisy współczesnej wojny, a także przede wszystkim meandry politycznych decyzji, które skazały Polskę i kraje Europy Wschodniej na pozostanie w strefie sowieckich wpływów.

 

Recenzja: "Zakochany Kafka" Jaqueline Raqoul-Duval

Recenzje

Potwornie zdolny pisarz pisze listy miłosne – wydaje się, że muszą to być arcydzieła sztuki epistolarnej. Opowieść o życiu miłosnym Franza Kafki jest fascynująca, wiele mówi o jego neurotycznej osobowości, a przede wszystkim pokazuje zaplecze funkcjonowania tej postaci.

 

"Spóźnieni kochankowie" Williama Whartona w wersji audio trafią na rynek

Nowości

Szanowni Państwo, Proponuję dzisiaj Spóźnionych kochanków Williama Whartona w wersji audio (czyta Jerzy Zelnik).

 

"Zakochany Kafka"

Nowości

„Jestem w stanie kochać tylko to, co jest tak wysoko, że nie mogę tego dosięgnąć.” Franz Kafka  

 

Prezenty walentynkowe

Wydarzenia

Najlepsze prezenty walentynkowe odnoszą się do charakteru i pasji obdarowanej osoby, a zatem jeśli wpadł Wam w oko typowy mól książkowy, to po pierwsze - gratulujemy, a po drugie polecamy listę sympatycznych podarunków walentynkowych.

 

10 filmowych księgarni

Księgarnie

Księgarnie są (a przynajmniej bywają) magicznymi miejscami. Upodobali je sobie filmowcy, którzy często wybierają jako miejsce akcji dla swoich opowieści przestrzenie gęsto zapełnione apetycznymi tomami.

 

Wywiad z dr Halik Kochanski, autorką "Orła niezłomnego"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Pozwalamy sobie wyemitować link do materiału, w którym dr Halik Kochanski opowiada o swojej książce "Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej::

 

"Hipacy chce się zakochać"

Kot Hipacy ma już dość samotności – postanawia znaleźć sobie miłą kotkę na resztę życia. Okazuje się, że nie jest to takie proste, zwłaszcza, gdy spotyka wyniosłą Lukrecję, zimną jak lód Ignację i Gryzeldę, z którą przeżywa niezapomnianą randkę w Muzeum Naleśników.

 

Spotkanie z profesor Halik Kochanski do Muzeum Powstania Warszawskiego

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, zapraszamy w imieniu Domu Wydawniczego REBIS na promocję książki "Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej" autorstwa Halik Kochanskiej do Muzeum Powstania Warszawskiego.    

 

Zapraszamy na spotkanie do Poznania

Wydawnictwa

Tomasz Szponder, prezes Domu Wydawniczego REBIS i prof. dr hab. Kazimierz Ilski Dziekan Wydziału Historycznego UAM zapraszają na specjalny wykład i promocję książki Halik Kochanski "Orzeł niezłomny.Polska i Polacy podczas II wojny światowej":

 

Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej już w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, Wczoraj trafiła na rynek książka profesor Halik Kochanski "Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej".

 

"Orzeł niezłomny. Polsca i Polacy podczas II wojny światowej"

Zapowiedzi

To niezwykle ważna próba ujęcia w jednym tomie losu zarówno tych, którzy zostali uwięzieni w okupowanej Polsce, jak i tych, którym udało się z niej wydostać.

 

Obrazkowe recenzje

Rynek zagraniczny

Jak na trzech klatkach komiksowego paska opowiedzieć "Hamleta" czy "Dziwne losy Jane Eyre"? Amerykańskiej ilustratorce Lisie Brown ta sztuka udała się całkiem zgrabnie.

 
 

PIW na Imieninach Jana Kochanowskiego

Zapraszamy do stoiska PIW-u na Imieninach Jana Kochanowskiego 22 czerwca (sobota), Ogród Saski w Warszawie

 

Zeszyty Literackie na imieninach u Jana Kochanowskiego

2 VI 2013 zapraszamy do Ogrodu Saskiego w Warszawie (g. 12.00-21.00) na kiermasz książek Zeszytów Literackich (stoisko nr 10) z okazji Imienin Jana Kochanowskiego.

 

Zapraszamy na Imieniny Jana Kochanowskiego

Zapraszamy Państwa w imieniu wydawnictwa Sic! na Imieniny Jana Kochanowskiego, które odbędą się już w sobotę, 22 czerwca, w Ogrodzie Saskim w Warszawie.  

 

Zapraszamy na Imieniny Jana

Serdecznie zapraszamy Państwa na Imieniny Jana Kochanowskiego 22 czerwca w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

 

Bukklub i Wymienialnia Książek Kordegardy w Ogordzie Saskim - Imieniny Jana Kochanowskiego

Wydarzenia

Szanowni Państwo, 22 czerwca w Ogrodzie Saskim odbędzie się wyjątkowa edycja Wymienialni Książek i Bukklubu - Dyskusyjnego Klubu Książkowego Galerii Kordegarda. Na Bukklubie spotkamy się z Piotrem Pazińskim, autorem książki 'Pensjonat'.

 

Imieniny Kochanowskiego w Ogrodzie Saskim

Imieniny Jana Kochanowskiego to cykliczna impreza czytelnicza, jakiej jeszcze nie było. W zeszłym roku Imieniny rozpoczęły się w słoneczną sobotę w Ogrodzie Krasińskich. Gościli na nich nie tylko znani pisarze i poeci, ale przede wszystkim miłośnicy czytania, z myślą o których organizowana jest ta impreza.

 

Mroczne strony namiętności według Amy Yamady

Nowości

239 maja miała swoją premierę powieść " Oczy mojego kochanka" (wyd. W.A.B), jednej z najwybitniejszych współczesnych japońskich pisarek, Eimi Yamady. Ta książka to głos pokolenia X, napisana przez piewczynię kobiecej seksualności i skandalistkę.

 

Niebanalna bajka o miłości

Kilka prostych słów. Mądrych, niebanalnych, nienachalnych. Niestandardowa opowieść o miłości (która przecież nigdy nie jest standardowa), okraszona niestandardowymi ilustracjami.

 

Książki – prezenty walentynkowe

Wydarzenia

Skoro już istnieje zwyczaj (wspierany gorąco przez producentów czekoladek i poduszek w kształcie serca) obdarowywania prezentami w dniu 14 lutego, to może wykorzystajmy fakt, że od kilku tysięcy lat miłosne westchnienia rozbrzmiewają na papirusach, glinianych tabliczkach czy wreszcie zwykłych celulozowych stronicach. Jeśli nasz wybranek czy wybranka jest miłośnikiem słowa pisanego, to mamy prawie pewny sukces w doborze podarunku, jeśli nie, to mimo wszystko klasyczna pozycja traktująca o...

 

5 książek, które pomogą Wam przetrwać Walentynki

Wydarzenia

Perypetie miłosne często przypominają komedie pomyłek. O ile czytamy o nich na kartach powieści, to wszystko w porządku, gorzej, jeśli przytrafiają się nam samym. Aby uniknąć co bardziej spektakularnych porażek w kwestii dogadania się płcią przeciwną może warto zapoznać się z kilkoma tekstami, które wyjaśnią źródła niektórych romantycznych problemów.

 

"Pytania, których się nie zadaje" - ważna publikacja Stowarzyszenia "Bardziej Kochani"

Nowości

Szanowni Państwo, Pod koniec 2012 roku Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" wydało książkę, która, naszym zdaniem, zasługuje na szczególną uwagę. Dwunastu młodych, ale już znanych i uznanych reporterów wzięło na warsztat problematykę niepełnosprawności, konkretnie – zespół Downa i zagadnienia z nim związane. Powstało w ten sposób 12 reportaży opisujących historie smutne, czasem dramatyczne, ale także pełne ludzkiego ciepła, dobroci i optymizmu.

 

5 książek, które pomogą Wam przetrwać Walentynki

Perypetie miłosne często przypominają komedie pomyłek. O ile czytamy o nich na kartach powieści, to wszystko w porządku, gorzej, jeśli przytrafiają się nam samym. Aby uniknąć co bardziej spektakularnych porażek w kwestii dogadania się płcią przeciwną może warto zapoznać się z kilkoma tekstami, które wyjaśnią źródła niektórych romantycznych problemów.

 

Andrzej Depko - spotkanie pod hasłem "Kochaj się długo i zdrowo"

Wydarzenia

Rozmowa dotyczyć będzie seksualności człowieka. Temat spotkania nawiązuje do tytułu cieszącej się wielką popularnością audycji w radiu TOK FM, której prowadzącymi byli Ewa Wanat i dr Andrzej Depko.

 

22 stycznia do księgarń trafi "Kochanica Francuza" Johna Fowlesa - teraz w nowej szacie graficznej!

Nowości

Szanowni Państwo, Już 22 stycznia do księgarń trafi "Kochanica Francuza" najbardziej znana powieść angielskiego pisarza Johna Fowlesa – teraz w nowej szacie graficznej!

 

Ranking "Co warto mieć na półce?"

Internet

Osobom "lubiących" stronę "Kocham, więc czytam" na Facebooku zadano pytanie o książkowe pewniaki, "najlepsze z najlepszych". Powstała interesująca lista książek, które warto mieć na półce.

 

Nagroda Najlepsza książka na Zimę dla publikacji "Istnieć, żyć i być kochanym"

Wydawnictwa

"Najlepsza książka na zimę" w kategorii Poradniki dla publikacji prof. Alina Teresa Midro "Istnieć, żyć i być kochanym. Możliwości wspomagania rozwoju dzieci z zespołami uwarunkowanymi genetycznie", która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls.

 

Premiera książek: "Zakochany jeniec" Jeana Geneta oraz "Zbrodnie robali" Amy Stewart

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. anonsuje publikację dwóch ciekawych tytułów: "Zakochanego jeńca" Jeana Geneta oraz "Zbrodnie robali" Amy Stewart.

 

Mężczyzna, którego nie chciała pokochać

Nowości

Najnowsza powieść włoskiego pisarza Frederico Moccia pt. "Mężczyzna, którego nie chciała pokochać" jest już w księgarniach.

 

Książka Beaty Pawlikowskiej jako dodatek do National Geographic

Wydarzenia

Październikowe wydanie „National Geographic” (10/2012) ukazało się z książką Beaty Pawlikowskiej „Podróżuj, módl się i kochaj”. Jest to premiera książki.

 

Nowa książka Doroty Masłowskiej w październiku

Wydawnictwa

Tysiące wypitych kaw i herbat. Kilogramy zjedzonych czekolad. Setki obgryzionych paznokci. Jeden zniszczony laptop. Oto prawdziwe statystyki zza kulis powstawania najnowszej powieści Doroty Masłowskiej, która ukaże się nakładem wydawnictwa Noir Sur Blanc.

 

Imieniny Jana Kochanowskiego - relacja

Wczoraj w Ogrodzie Krasińskich odbyła się pierwsza edycja festynu zorganizowanego przez Bibliotekę Narodową. Obchody Imienin Jana Kochanowskiego trwały w sobotę od 12:00 do północy. Osobiście uczestniczyłem w wydarzeniu od 12:00 do 14:00 i od 18:15 do 20:15, więc zdaję relację jedynie z tego, co widziałem.

 

Czarna sobota. Wydawnictwo Czarne zaprasza

Wydawnictwa

W najbliższą sobotę (23 czerwca) serdecznie zapraszamy na spotkania z naszymi Autorami.

 

Imieniny Jana Kochanowskiego

Na świętego Jana czytamy do rana. Wstęp wolny Biblioteka Narodowa Ogród Krasińskich i Pałac Rzeczypospolitej plac Krasińskich 3/5 23 czerwca, od godz. 12:00 do północy  

 

Ewa Lipska doktorem h. c. w Kielcach

Ewa Lipska – związana z Krakowem wybitna poetka, a także eseistka i felietonistka - otrzyma 21 czerwca w Kielcach tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

 

Zakochani – Lauren Kate - powieść z cyklu "Upadli"

Nowości

Co sprawia, że serce bije wam trochę szybciej? Oto „Zakochani”, cztery nigdy wcześniej nieopublikowane opowiadania, złożone przez Lauren Kate w jedną opowieść i osadzone w średniowieczu.

 

"Zakochani" Lauren Kate od środy w księgarniach

Nowości

Wydawnictwo MAG informuje iż od 21 marca dystrybuuje do hurtowni i księgarni "Zakochanych" Lauren Kate.

 

"Zakochani" Lauren Kate 21 marca w księgarniach!

Zapowiedzi

21 marca do księgarń trafią cztery opowiadania Lauren Kate pt. "Zakochani" przybliżające losy bohaterów serii "Upadli".

 

"Lista obecnosci. Rozmowy z ojcami osób z zespołem Downa"

Nowości

Warszawa, 31 stycznia 2012 r. – w tym dniu miała miejsce premiera książki pt. „Lista obecności. Rozmowy z ojcami osób z zespołem Downa” wydanej przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”. W książce znalazło się 12 wywiadów ze znanymi postaciami polskiego życia politycznego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego, które łączy jeden fakt – są ojcami dzieci z zespołem Downa.

 

Wywiad z Constance Briscoe, autorką książki "Brzydula"

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym wywiadem z Constance Briscoe na temat jej głośnej książki "Brzyduela. Historia niekochanej" i problemu znęcania się matek nad dziećmi.

 

Format zaprasza na spotkanie z autorami "Bajki o kochaniu"

Wydawnictwo Format oraz kawiarnia Czerwony Stoliczek zapraszają na spotkanie z autorami książki i aplikacji "Bajki o kochaniu". Spotkanie jest bezpłatne, odbędzie się 14 lutego we Wrocławiu.

 

Walentynkowe powieści dla zakochanych kobiet!

Nowości

FK Olesiejuk poleca kilka Walentynkowych tytułów - tym razem z myślą o zakochanych kobietach:

 

Zakochani Marsjanie i Wenusjanki - nowe wydanie bestselleru Johna Graya już w księgarniach

Nowości

Szanowni Państwo, Dom Wydawniczy REBIS informuje, że "Zakochani Marsjanie i Wenusjanki" - nowe wydanie bestselleru Johna Graya już w księgarniach.

 

Zapowiedź Bellony: "Brzydula. Historia Niekochanej" - Constance Briscoe

Zapowiedzi

Zapraszamy w imieniu Wydawcy do lektury pasjonującej książki, która ukaże się 16 lutego - 'Brzydula. Historia Niekochanej" Constance Briscoe. Choć tytuł może na to wskazywać, książka nie ma nic wspólnego z popularnym serialem, ale jest relacją trudnego dzieciństwa wyjątkowej kobiety - jednej z pierwszych czarnoskórych sędzin w Wielkiej Brytanii - i procesu, który wytoczyła jej własna matka.

 

"Bajka o kochaniu" dostępna już w iTunes!

Nowości

Z radością informujemy w imieniu wydawnictwa Format, że "Bajka o kochaniu" - bestseller Wydawnictwa doczekała się swojej elektronicznej wersji!

 

17 stycznia w ksiegarniach poradnik dla rodziców "Łatwo kochać, trudno dyscyplinować"!

Zapowiedzi

17 stycznia trafi do księgarń kolejne (poprawione, w nowej szacie graficznej) wydanie cieszącego się ogromną popularnością poradnika pt. "Łatwo kochać, trudno dyscyplinować". Zawarte w nim siedem umiejętności niezbędnych do przekształcania konfliktu we współpracę, odmieniło już życie tysięcy rodzin.

 

"Wszystko jest inspiracją" - wywiad z Joanną Pachlą

"Dla mnie nie ma czegoś takiego jak inspiracja, przynajmniej w literaturze. Albo wszystko jest inspiracją" mówi w rozmowie z Pawłem Bernackim Joanna Pachla - laureatka konkursu na opowiadanie o miłości we Wrocławiu.

 

Spotkanie w Gazeta Café z okazji premiery książki "Alfabet zakochanego w Meksyku"

Francuski scenarzysta Jean-Claude Carrière i polski reżyser Andrzej Wajda wiele lat temu pracowali wspólnie nad filmem „Danton”. Teraz spotkają się w Gazeta Café z okazji premiery książki "Alfabet zakochanego w Meksyku".

 

"Kocha, lubi, szanuje" Alice Munro - nowość Wydawnictwa Dwie Siostry!

Nowości

Długo wyczekiwany zbiór opowiadań wybitnej kanadyjskiej autorki już na początku grudnia trafi do rąk czytelników!  

 

Już 18 listopada w księgarniach - Zakochany Wrocław

Zapowiedzi

Już niespełna za tydzień znajdziemy w księgarniach zapowiadana od miesięcy antologię opowiadań z przewodnim tematem "historii miłosnej" dziejącej się we Wrocławiu.

 

2012 powodów, by kochać Wrocław

"Księga 2012 powodów, by pokochać Wrocław" to jedyna w Europie, wyjątkowa publikacja, do której tworzenia pomysłodawcy zapraszają wszystkich wrocławian.

 

Unikultura - temat do dyskusji

Przy okazji Europejskiego Kongresu Kultury szukając materiałów natrafiłem na interesujący artykuł Tymoteusza Kochana zatytułowany "Unikultura" zamieszczony pierwotnie na stronie www.lewica.pl. Wnioski Autora wydają się być aktualne i zgodne z tematami debat jakie towarzyszą EKK.

 

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Kielcach będzie Uniwersytetem Jana Kochanowskiego

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach zmieni nazwę na Uniwersytet Jana Kochanowskiego, stanie się w ten sposób uniwersytetem klasycznym, czyli "bezprzymiotnikowym". W piątek senatorowie poparli ustawę o zmianie nazwy tej uczelni. Za poparciem ustawy głosował 90 senatorów, nikt nie był przeciwko, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

 

Nowości w Impulsie

Nowości

Oficyna Wydawnicza Impuls przygotowała dla swoich czytelników ciekawe nowości książkowe. Oto kilka z nich!

 

Premiera książki "Człowiek, który pokochał Yngvego" Norwega Torego Renberga

Zapowiedzi

Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa Akcent ukazała się właśnie książka „Człowiek, który pokochał Yngvego” młodego norweskiego pisarza Torego Renberga.

 

Seks-turystyka - romantyczna przygoda czy przejaw desperacji?

Zapowiedzi

„Last minute” Sylwii Kubryńskiej to historia młodej kobiety w arabskim świecie seks-turystyki. Tunezja, romans, przyjaźń, ale też rodzinny dramat, konflikt pokoleń – to główne wątki powieści.

 

Nowości od Olesiejuka!

Nowości

Oto kolejna porcja nowości od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk!

 

"Masz przyjaciela. Jedz, módl się, kochaj w Rzymie" - opowieść o wyjątkowej przyjaźni z Elizabeth Gilbert

Nowości

Właśnie dzisiaj trafia do księgarń książka" Masz przyjaciela. Jedz, módl się, kochaj w Rzymie", autorstwa Luki Spaghettiego  

 

"Jedz, módl się, kochaj" na DVD

Wydarzenia

3 lutego - premiera filmu JEDZ, MÓDL SIĘ, KOCHAJ na płytach DVD.Wszyscy, którzy nie zdążyli obejrzeć hitu z Julią Roberts i Javierem Bardemem w kinach – mają drugą szansę.    

 

"Miej odwagę kochać" podbija Polskę

Wydawnictwa

Wydany 26 stycznia Miej odwagę kochać to więcej niż poradnik, to czterdziestodniowe wyzwanie, czterdzieści codziennych zadań dla mężów i żon, pomagających im zrozumieć i praktykować bezwarunkową miłość w życiu codziennym..

 

Lutowe zapowiedzi Rebisu

Zapowiedzi

Drodzy czytelnicy prezentujemy wam kilka propozycji książek, które na luty szykuje dla was Dom Wydawniczy Rebis!

 

Miłość po liftingu

Zapowiedzi

Pamiętasz… Kolacje przy świecach…. Drżenie serca…pożądanie… To nie musi być koniec. Teraz możesz przywrócić świeżość swemu związkowi. Przeczytaj i podaj swemu partnerowi. Ciesz się miłością po liftingu...

 

Znamy trzynaste "zakochane" opowiadanie!

Wydarzenia

"Stacz" trzynastym opowiadaniem tomu "Zakochany Wrocław", a jego autorka Joanna Pachla zadebiutuje w gronie dwunastu znakomitych polskich pisarzy! "Stacz" był jednym z kilkudziesięciu opowiadań o miłości we Wrocławiu nadesłanych na konkurs organizowany przez Wydawnictwo EMG wraz z Miastem Wrocław oraz Fundacją “Świat ma sens”.

 

Cała Polska pisze dla Wrocławia - ostatni wieczór z cyklu

W przededniu Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010, zapraszamy na ostatni wieczór z cyklu "Cała Polska Pisze dla Wrocławia". Wieczór - dodawać chyba nie trzeba - bardzo kryminalny, z udziałem pisarskiego tria: Marcin Świetlicki – Gaja Grzegorzewska – Irek Grin.    

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.