RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wyjątkowa kolekcja audiobooków "Tygodnika Powszechnego". Weź, słuchaj!

Nowości

Ks. Boniecki na płycie „Trzy po trzy” interpretuje pamiętniki Aleksandra Fredry, a na „Żywej Księdze” komentuje Biblię i odpowiada na nurtujące pytania.

 

Wydawnictwo Zwierciadło poleca - kolekcję książek Czas honoru

Nowości

W piątek, 21 listopada w kioskach pojawił się pierwszy tom bestsellerowej kolekcji książek „Czas Honoru”, autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu telewizyjnego.

 

Konkurs z książkami Jolanty Marii Kalety

Konkursy

Portal Księgarski, wydawnictwo Psychoskok zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z trzema tytułami książek Jolanty Marii Kalety: "Wrocławska Madonna, "Lawina" i "Kolekcja Hankego":  

 

Biblioteka II wojny światowej już w kioskach

Wydarzenia

Wydawnictwo Bellona poleca kolekcję De Agostini, w której znajdziecie najciekawsze książki historyczne: odtajnione dokumenty archiwalne, sensacyjne relacje świadków, wielkie bitwy i kampanie.

 

Literatura polskiego romansu - nowa kolekcja Edipresse

Nowości

Na rynku ukazała się nowa kolekcja wydawnictwa Edipresse Polska SA "Literatura polskiego romansu". Jest to zbiór powieści i opowiadań Heleny Mniszkówny. Jest to pierwsze, najbardziej kompletne wydanie dzieł autorki.

 

Wielka Kolekcja Audiobooków Agata Christie. Wydawnictwo Omega

Recenzje

Wielka Kolekcja Audio Agata Christie została przygotowana z okazji 120 rocznicy urodzin królowej kryminały, 90 lat Herkulesa Poirot oraz 80-ciu lat panny Jane Marple, które to były obchodzone w 2010 roku.

 

Mistrzowie słowa w nowej kolekcji audiobooków

Wydarzenia

W piątek (5 października 2012 roku) ukaże się pierwszy tom kolekcji "Mistrzowie słowa". Zapoczątkuje ją książka "Pod słońcem Toskanii" w interpretacji Danuty Stenki. Wydawcami kolekcji są Agora i Bellona.

 

Trup w bagażniku? Głosuj na "Ręczną robotę" i "Mocne uderzenie"

Weź udział w akcji Czytam, bo wiem co dobre! i wybierz najlepszy kryminał w kategorii Trup w bagażniku, który dołączy do kolekcji audiobooków ŠKODY – idealnych do słuchania w samochodzie

 

Znane powieści Marii Nurowskiej w kolekcji Wprost

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, polecamy znane i cenione przez wielu czytelników powieści Marii Nurowskiej w kolekcji WPROST.

 

Polityka na lato z kryminałami i łamigłówkami

Wydawnictwa

Wydawca tygodnika Polityka oraz Wydawnictwo W.A.B. po raz siódmy wydadzą wspólnie kolekcję powieści detektywistycznych w ramach cyklu "Lato z kryminałem". Jakie tytuły?

 

Naukowcy przebadali Berlinkę. Odkryli bezcenne dzieła

Biblioteki

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zbadali prawie 500 bezcennych rękopisów z kolekcji Biblioteki Pruskiej, która znajduje się w Bibliotece Jagiellońskiej.

 

“Mistrzyni Powieści Obyczajowej” - nowa kolekcja Edipresse

Zapowiedzi

W czwartek (19 stycznia 2012 roku) ukaże się w sprzedaży pierwszy tom kolekcji "Mistrzyni Powieści Obyczajowej" (Edipresse Polska). Na kolekcję składa się 25 powieści Stanisławy Fleszarowej- Muskat zebranych w 34 tomy formatu pocketowego.

 

Książkowa „Zima z kryminałem” 2012

Zapowiedzi

Zima to też dobra pora na kryminał. POLITYKA wraz z wydawnictwem W.A.B. przygotowała kolekcję „Zima z kryminałem” dla amatorów tego rodzaju prozy. Trzej różni autorzy, trzy książki, a w każdej wciągająca intryga plus wnikliwe opisy rzeczywistości. Zachęcamy do lektury.    

 

Literatura czeska - kolekcja Agory do czytania i oglądania

Nowości

"Literatura czeska" to nowa, siedemnastotomowa kolekcja Agory prezentująca klasykę literatury czeskiej oraz jej najlepsze ekranizacje. Wydania są opatrzone symbolem "Książka jak się patrzy" - każdy tom zawiera książkę oraz DVD z jej filmową adaptacją.

 

Chodź, zobaczysz moją kolekcję... książek

Wydarzenia

Domowe biblioteczki mają w sobie to "coś" - przekonują miłośnicy czytelnictwa. Blogerzy tworzą poematy na temat ich aranżacji, projektanci i producenci wymyślają do nich coraz fikuśniejsze meble, a Polacy? Nie chcą ich czytać, ale lubią się nimi chwalić.

 

Kolekcje Jacka Kuronia i KOR do obejrzenia online - w Cyfrowej Bibliotece Ośrodka KARTA

Wokół książek

Z okazji 35. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników Ośrodek KARTA zaprasza do zapoznania się z unikatowymi zbiorami: kolekcją imienną Jacka Kuronia oraz kolekcją Komitetu Obrony Robotników / Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”.    

 
 

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem

Wydawnictwa

6 lipca, w środę, ukaże się "Piąta kobieta Henninga Mankella, drugi tom kolekcji powieści detektywistycznych Lato z kryminałem przygotowanej przez Wydawnictwo W.A.B. oraz tygodnik Polityka.

 

Projekt „Witkacy i Inni” pod patronatem TVP Kultura

Wydarzenia

Witkacy i inni to projekt realizowany w ramach cyklicznego programu prezentacji najciekawszych zbiorów prywatnych kolekcji sztuki współczesnej i nowoczesnej.

 

Kiedy serce płacze... - nowość WAM

Zapowiedzi

W tajemnicy przed rodzicami Hannah przyjmuje oświadczyny Paula. Tragedia, która wydarza się tego samego dnia, całkowicie zmienia jej życie. Dziewczyna traci zaufanie najbliższych i miłość ukochanego. Wszystko, w co do tej pory wierzyła, wydaje się nie mieć sensu...

 

Portal Poleca nowość wydawnictwa WAM: Nuria Amat "Kraina duszy"

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM poleca uwadze wszystkich wrażliwych czytelników książkę autorstwa Nuri Amat pt."Kraina duszy"

 

"Polityka” wydaje książki rosyjskich pisarzy

Wydawnictwa

We wtorek 9 listopada br. startuje nowa kolekcja “Polityki” (Polityka Spółdzielnia Pracy) zatytułowana “Współczesna literatura rosyjska”, w której ukazywać się będą książki najwybitniejszych pisarzy rosyjskich XX wieku.

 

Konkurs z wydawnictwem WAM: Charlesa Martina „Otuleni deszczem

Konkursy

Krakowskie wydawnictwo WAM i Portal Księgarski zapraszają wszystkich miłośników ambitnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconemu książce Charlesa Martina pt. „Otuleni deszczem” opublikowanej w serii "Labirynty. Kolekcja prozy"

 

E-booki na e-czytnik od czołowych wydawnictw

Nowości

Klasyka Virtualo - pierwsza kolekcja w formacie ePUB w Polsce Kolekcja 2 600 tytułów polskiej i zagranicznej klasyki na e-czytnik już wkrótce on-line.

 

Kolekcja archiwalna „Solidarność” — Narodziny Ruchu dostępna on-line w Bibliotece Cyfrowej Ośrodka KARTA

Wokół książek

Przechowywana w Archiwum Ośrodka KARTA unikatowa kolekcja „Solidarność” — Narodziny Ruchu dokumentuje powstanie i rozwój NSZZ „Solidarność” od sierpnia 1980 do grudnia 1981 oraz historię polskiej opozycji (działalność innych niezależnych ugrupowań, także „przedsierpniowych”, jak KSS „KOR” czy ROPCiO).

 

Kobra Media wydaje dla Ediprepresse kolekcję kryminałów

Wokół książek

22 lipca br. w sprzedaży ukaże się pierwszy tom Kolekcji Kryminałów, wydanej przez Kobra Media dla wydawnictwa Edipresse Polska.

 

"Polityka" rozpoczyna Lato z kryminałem

Wokół książek

30 czerwca rusza piąta edycja kolekcji powieści detektywistycznych "Lato z kryminałem", wydawana przez Politykę Spółdzielnię Pracy wspólnie z wydawnictwem W.A.B.

 

Psychiatra Boga

Nowości

Po wielu latach praktyki doktor Richard Johnson był przekonany, że niewiele już może go zaskoczyć. Wiedział, jak należy rozmawiać z cierpiącymi. Potrafił rozsądnie doradzać i dodawać otuchy.

 

Daria Widawska i Marzena Rogalska o książkach przy kawie

W otoczeniu aromatycznego zapachu świeżo parzonej kawy, w warszawskim Empiku Junior, odbyło się spotkanie inaugurujące Złotą Kolekcję Jacobs Cronat Gold.

 
 

Zatrzymaj chwilę z dobrą książką i filiżanką kawy

Jak w codziennym pośpiechu odnaleźć upragnioną chwilę spokoju? Jacobs Cronat Gold proponuje Złotą Kolekcję książek, które umilą te wyjątkowe chwile relaksu.

 

"Wybrańcy mocy" - nowa kolekcja Axel Springer Polska

Nowości

W czwartek ukaże się pierwszy tom nowej kolekcji Axel Springer Polska. "Wybrańcy Mocy" to kolekcjonerskie wydania książek z filmami na DVD m.in. "Batman Początek", "Mroczny Rycerz", "300", czy "Superman".

 

"Rzeczpospolita” zabiera czytelników na Kresy

Nowości

Dziennik „Rzeczpospolita” (Presspublica) ruszył z nową kolekcją historyczną „Księga Kresów Wschodnich”, której pierwszy zeszyt wraz z segregatorem dołączony został do gazety dzisiaj.

 

"Wielcy filozofowie" - nowa kolekcja Agory i PWN

Zapowiedzi

Agora i Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowały kolekcję pt. "Wielcy filozofowie", na którą składają się wybitne dzieła najważniejszych myślicieli od czasów starożytnych po wiek XX. Pierwszy tom - "Zachęta do filozofii" oraz "Fizyka" Arystotelesa - ukaże się 28 stycznia br.

 

"188 dni i nocy" z Panią

Nowości

    Do lutowego wydania magazynu Pani (na rynku od 21 stycznia) dołączona zostanie pierwsza część książki Małgorzaty Domagalik i Janusza Wiśniewskiego "188 dni i nocy".  

 

Morris West - "Sandały rybaka"

Recenzje

Książka Morrisa Westa pt. "Sandały rybaka" to profetyczna wizja pontyfikatu Jana Pawła II. Kirył I to pierwszy od ponad czterystu pięćdziesięciu lat papież zza Żelaznej Kurtyny. Ukrainiec, były więzień rosyjskich łagrów, który przeżył jedynie dlatego, że jeden z funkcjonariuszy tamtego systemu umożliwił mu ucieczkę.

 

Nowość: "Kiedy płaczą świerszcze" Charlesa Martina

Nowości

Polecamy Państwu książkę "Kiedy płaczą świerszcze" Charlesa Martina. To wzruszająca powieść, mówiąca o tym, co może się stać, gdy skrzyżują się ścieżki ciężko doświadczonego przez los mężczyzny pragnącego zapomnieć o przeszłości i dziecka rozpaczliwie walczącego o życie mimo braku nadziei na przyszłość.

 

Spotkanie z Agnieszką Helman-Ważny

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz Wydawnictwo Trio serdecznie zapraszają na promocję książki Agnieszki Helman-Ważny "Sztuka tybetańskich ksiąg klasztornych".

 

Wystawa Książki Artystów Polski Wschodniej i Polonii zgłoszone do Kolekcji

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza w dniach 27.10.2009 – 16.11.2009 na wystawę Książki artystów Polski Wschodniej i Polonii zgłoszone do KOLEKCJI.

 

"Polityka" wznawia kolekcję literatury współczesnej

Wokół książek

"Polityka" Spółdzielnia Pracy zdecydowała się na wznowienie kolekcji "Polska Literatura Współczesna", w ramach której ukazywać się będą najważniejsze książki polskich autorów, wydane po 1945 roku. W sprzedaży pojawi się 10 nowych tomów.

 

II wojna światowa w nowej kolekcji Edipresse

Wydawnictwa

31 sierpnia w sprzedaży pojawiła się nowa kolekcja książkowa wydawnictwa Edipresse - II Wojna Światowa. Kolekcja obejmuje 30 albumów z filmami - w każdej książce znajdą się najważniejsze fakty i ciekawostki z okresu II wojny światowej, a na każdej płycie filmy dokumentalne.  

 

Biblioteka Narodowa prezentuje w Internecie kolekcję prasy polskiej z 1939 roku

Internet

W związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej Biblioteka Narodowa udostępni w Internecie cyfrowe kopie oraz skany polskiej prasy, odezw, druków ulotnych i innych dokumentów znajdujących się w zbiorach BN, a ukazujących się od końca sierpnia do początków października 1939 r. na ziemiach II Rzeczypospolitej.

 

Nowa kolekcja kobieca "Literatura w szpilkach"

Literatura w szpilkach to najnowsza kolekcja bestsellerów literatury kobiecej przygotowana przez G+J.

 

Wielka Kolekcja Literatury XX wieku Gazety Wyborczej

Bestsellery

W niepowtarzalnej kolekcji prozy XX wieku "Gazeta Wyborcza" pokazuje bogactwo i różnorodność literatury minionego stulecia. Nieprzypadkowo kolekcję rozpoczęto 1 czerwca br.od Imienia Róży Umberto Eco - najgłośniejszej powieści ostatniego ćwierćwiecza. Następnie 8 czerwca już Lolita Vladimira Nabokova.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.