RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Konkurs z IW PAX: „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"

Konkursy

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Michaela F.Pattona i Kevina Cannona pt. „Komiksowe wprowadzenie do filozofii".

 

Nowość IW PAX: „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwa uwadze „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"autorstwa Michaela F. Pattona i Kevina Cannona.

 

Łódź: 27. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Łódź ponownie odwiedzą twórcy i pasjonaci „powieści obrazkowej". W piątek, 30 października, rozpocznie się 27. międzynarodowy Festiwal komiksu i Gier, który potrwa cały weekend.

 

Spotkanie ze znakomitym autorem książkowych komiksów Alfonso Zapico

Szóstego dnia Miesiąca Spotkań Autorskich we wrocławskiej Mediatece przy pl. Teatralnym mogliśmy się spotkać ze znakomitym autorem powieści komiksowych Alfonso Zapico.

 

Zapowiedź wydawnicza: komiks o pułkowniku Kuklińskim

Zapowiedzi

Już wkrótce Narodowe Centrum Kultury anonsuje wznowienie komiksu "Kukliński: jak polski oficer świat uratował":

 

Spotkanie z Krzysztofem Owedykiem - 23 marca godz. 15:00.

Biblioteki

Zapraszamy miłośników nie tylko komiksów, w ramach Silesiany - 23 marca (sobota) o godz. 15.00, do sali konferencyjnej III piętro DBP na spotkanie ze znanym rysownikiem i autorem komiksów znanym pod pseudonimem „Prosiak" - Krzysztofem Owedykiem. Na I piętrze od 20 marca będzie czynna wystawa prac Krzysztofa.

 

Legendy polskiego komiksu na aukcji w DESA Unicum

Wydarzenia

W ich przygodach zaczytywały się miliony. „Tytus, Romek i A’Tomek”, „Janosik”, „Kajtek i Koko” czy „Kajko i Kokosz” – miłośnicy kultowych serii mają teraz szansę na ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami. Niemal 200 prac, oryginalnych i unikalnych komiksowych plansz oraz ilustracji książkowych pojawi się podczas Aukcji Komiksu i Ilustracji w DESA Unicum. Licytacja odbędzie się 21 kwietnia, wystawę można oglądać już od 7 kwietnia.  

 

Nowy komiks o przygodach Asteriksa i Obeliksa

36 tom przygód Asteriksa i Obeliksa zatytułowany Papirus Cezara ukaże się 22 października jednocześnie na całym świecie. Postacie stworzone przez René Goscinnego i Alberta Uderzo powrócą w albumie ze scenariuszem Jean-Yvesa Ferriego i rysunkami Didiera Conrada.

 

„Czarne fale”

W ramach projektu o przeciwdziałaniu samobójstwom stworzony został komiks o depresji „Czarne fale” oraz oparty o niego scenariusz lekcji. Komiks przybliża sposób pracy psychiatry i psychologa, pokazuje na czym polega terapia, pomaga również zmniejszyć obawy związane z przyjmowaniem leków przeciwdepresyjnych.

 

Festiwal Komiksu w Łodzi

Tegoroczny festiwal, jak w dwóch poprzednich latach, odbędzie się w Atlas Arenie. Głównymi atrakcjami imprezy bez wątpienia będą wizyty zagranicznych twórców komiksu oraz ESL Mistrzostwa Polski w grach komputerowych.

 

Nowy pakiet e-booków w BookRage z Orbitowskim i Szczerkiem

Internet

BookRage#22 - Pisarze warci poznania i innych miast to zestaw e-booków młodych polskich autorów, wśród których znaleźli się Łukasz Orbitowski, Błażej Dzikowski oraz Remigiusz Grzela. Płacisz tyle, ile uważasz i sam ustalasz, jaka część tej kwoty trafi do autora, jaka na utrzymanie serwisu BookRage.org, a jaka do Fundacji Nowoczesna Polska. Dodatkowo jeśli zapłacisz powyżej średniej ceny pakietu, otrzymasz album z komiksem daily.art.pl, a za kwotę powyżej 25 zł „Siódemkę” Ziemowita Szczerka....

 

Nowy pakiet e-booków w BookRage z Orbitowskim i Szczerkiem

BookRage#22 - Pisarze warci poznania i innych miast to zestaw e-booków młodych polskich autorów, wśród których znaleźli się Łukasz Orbitowski, Błażej Dzikowski oraz Remigiusz Grzela. Płacisz tyle, ile uważasz i sam ustalasz, jaka część tej kwoty trafi do autora, jaka na utrzymanie serwisu BookRage.org, a jaka do Fundacji Nowoczesna Polska. Dodatkowo jeśli zapłacisz powyżej średniej ceny pakietu, otrzymasz album z komiksem daily.art.pl, a za kwotę powyżej 25 zł „Siódemkę” Ziemowita Szczerka....

 

Warsztaty na festiwalu Ligatura

Witamy! Na tegorocznej Ligaturze wydawnictwo Centrala przygotowało dla Was 3 spotkania warsztatowe! Oto one:

 

IPN zaprasza na V Festiwal Komiksów Historycznych - Warszawa, 13 VI 2015 r.

W przyszłą sobotę, 13 VI, IPN zaprasza na V Festiwal Komiksów Historycznych. Odbędzie się on w godz. 11.00 – 18.00 w stołecznym centrum edukacyjnym Instytutu (ul. Marszałkowska 21/25).

 

Rozstrzygnięcie II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA KOMIKS DLA DZIECI IM. JANUSZA CHRISTY

Jesienią ubiegłego roku Wydawnictwo Egmont ogłosiło II edycję Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na Komiks dla Dzieci. Udział mogli wziąć wszyscy rysownicy – zawodowcy, jak i amatorzy.

 

Rozstrzygnięcie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na Komiks dla Dzieci

Wydawnictwo Egmont Polska i Biblioteka Sopocka zapraszają na uroczystą galę rozstrzygnięcia II Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci

 

Najnowszy komiks Janka Kozy w Białymstoku i Centrala w Szwajcarii

Nowości

Zapraszamy na otwarcie wystawy najnowszego komiksu Janka Kozy: "Złe sny". Wystawa organizowana jest przez Białostocki Ośrodek Kultury w ramach festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT?.  

 

"Muminki. Komiksy Tove Jansson. Tom 1"

Muminki powracają! Nakładem wydawnictwa Ene Due Rabe ukazał się właśnie pierwszy tom kompletnego wydania gazetowych komiksów o przygodach najpopularniejszych bohaterów stworzonych przez Tove Jansson.

 

Komiksowe Muminki w najlepszej cenie!

Nowości

Wydawnictwo PictureBook poleca kultowe komiksy w dobrych cenach!

 

Rok 2014 w polskim komiksie

Wydarzenia

W ubiegłym roku zrecenzowałem na stronach Instytutu Książki kilkadziesiąt komiksów, które bez wahania mogę polecić zarówno osobom czytającym je na co dzień, jak i tym, które chciałyby dopiero zacząć.

 

Kampinos ‘44” - nowy komiks historyczny wydany przez IPN

Nowości

Losy kresowego partyzanckiego Zgrupowania Stołpeckiego AK, które w 1944 r. przedarło się kilkaset kilometrów do podwarszawskiej Puszczy Kampinoskiej i uczestniczyło w walkach powstańczych, przybliża nowy komiks IPN „W imieniu Polski Walczącej. Kampinos ‘44”.

 

20 najlepszych komiksów dla dzieci

Łauma, Dobrzyk i Kubatu jeszcze nie są tak popularni jak Kleks, Tytus i Kajko. Jednak w Polsce znów powstają ciekawe komiksy dla dzieci i nastolatków, które mają szansę powtórzyć sukcesy peerelowskich klasyków. Ułożyliśmy listę tych, które warto znać.

 

Egmont Polska, Klub Świata Komiksu oraz Kraina Planszówek na XVIII. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Już w czwartek rozpoczynają się XVIII. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, na których obecny będzie również EGMONT. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stoiska A 32.

 

Audiobooki kultowych polskich komiksów w ofercie sieci Biedronka

Wydarzenia

W dniach od 16 do 29 października 2014 roku sieć Biedronka przygotowała ciekawą ofertę audiobooków kultowych polskich komiksów.

 

Nowi polscy autorzy komiksu dziecięcego_Laureaci I. Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci

Nakładem Egmont Polska już w październiku ukaże się pięć premierowych komiksów dla dzieci. Ich autorami są laureaci I. Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci, ogłoszonego przez Egmont w 2013 roku. Do rąk czytelników trafią różnorodne opowieści z plejadą nowych bohaterów. Czas na przygodę!

 

Egmont na 25. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier Łódź 2014

Już dzisiaj rozpoczynają się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, na którym obecny tradycyjnie będzie Egmont.

 

„Skyliner or 54" - nowy komiks Andrzeja Krajewskiego

Nowości

Andrzej Krajewski stworzył komiks o latach 50. XX wieku w Polsce i zbiera pieniądze na jego wydanie w USA.

 

Kanon komiksu - wydawnicze wydarzenie Klubu Świata Komiksu_Egmont

Nowości

Już 8 września ukażą się pierwsze albumy w niezwykłej kolekcji Kanon Komiksu. Kanon to 12 przełomowych, reprezentujących różne style plastyczne i narracyjne komiksów, które powinny stanąć w bibliotece każdej osoby zainteresowanej literaturą i sztuką współczesną. Kanon to próba odpowiedzi, czym jest sztuka komiksu, to dzieła wybitne i nagradzane, to wielkie nazwiska i znakomite opowieści.

 
 

28 sierpnia Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Wydarzenia

28 sierpnia przypada data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Z tej okazji przygotowaliśmy trochę atrakcji dla młodszych i starszych miłośników historii z dymkiem.

 

Ligatura 2014

Wydarzenia

Już dzisiaj, w piątek 8 sierpnia rozpoczyna się 5 Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura.

 

Prawdziwa wiosna w sztuce komiksu

Wydawnictwa

Sztuka komiku już na trwałe zagościła w kalendarzach domów aukcyjnych. Katalogi, w których można znaleźć komiksowych bohaterów przestały już dziwić, także nad Wisłą. Co będziemy mogli w nich zobaczyć w najbliższych miesiącach?

 

Tad Williams na PYRKONIE - podsumowanie

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, TAD WILLIAMS, jedna z gwiazd tegorocznego PYRKONU spotkał się w Polsce z niezwykle miłym przyjęciem, mnóstwem czytelników i masą ciekawych pytań, na które odpowiadał wytrwale podczas całego maratonu spotkań.

 

10 zł na 10 urodziny Zeszytów Komiksowych

Nowości

20 marca 2004 roku ukazał się pierwszy numer magazynu "Zeszyty Komiksowe". Z tej okazji Centrala Central Europe Comics Art przygotował dla Was unikalną okazję do skompletowania swojego zbioru. Tylko do niedzieli 23 marca wszystkie dostępne (jeszcze) numery "Zeszytów Komiksowych" możecie zakupić w cenie 10 zł za numer.

 

Konkurs na komiks dla dzieci im. Janusza Christy rozstrzygnięty

Wydarzenia

Wydawnictwo Egmont z ogromną przyjemnością pragnie zaprosić na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Gala odbędzie się dnia 4.03.2014 o godz. 14:00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

 

Nowości: Taurus, Timof, Centrala, Lokator - 27%. Już w sprzedaży.

Nowości

Portal Księgarski poleca najnowsze publikacje w PictureBook z 27$ rabatem:

 

Sto dni do Portu Literackiego 2014

Wydarzenia

Za sto dni we Wrocławiu już po raz dziewiętnasty odbędzie się Europejski Port Literacki Wrocław. Festiwal organizowany przez Biuro Literackie, najczęściej nagradzaną w ostatnich latach oficynę, ogłoszoną przez Culture.pl polskim fenomenem wydawniczym, rokrocznie przyciąga do Wrocławia setki wielbicieli literatury, filmu, muzyki i innych dziedzin sztuki z kraju i z zagranicy.

 

Nagrody dla niezależnych wydawców komiksowych - Złote Kurczaki 2013

Wydarzenia

18 stycznia w CRK Krzywy Komin we Wrocławiu zostaną wręczone nagrody dla niezależnych artystów/wydawnictw komiksowych w Polsce. W programie także m.in. spotkanie z Michałem Śledziński, wystawy, projekcje filmowe.

 
 

Najlepsze komiksy dla dzieci

Wydawnictwo Picture Book poleca "Najlepsze komiksy dla dzieci"

 

Najlepsza komiksowa publikacja dla dzieci!

Zapraszamy do obejrzenia pięknej sesji zdjęciowej naszego najnowszego komiksu w serii CENTRALKA - komiksy dla dzieci mądrych rodziców.  

 

Recenzja: "Dawny komiks polski - 1 - Warszawa w roku 2025. Pan Hilary i jego przygody"

Recenzje

Antologia Dawny komiks polski, prezentuje dwie historyjki obrazkowe. „Warszawa w roku 2025” ukazywała się w tygodniku satyrycznym „Szczutek” od 24 listopada 1924 do 2 kwietnia 1925. Historia składała się z szesnastu dziewięciokadrowych odcinków, pod każdym ramką był rymowany komentarz w formie czterowiersza. Bohaterami jest małżeństwo warszawskich inteligentów, które szuka sposobu żeby uchronić się przed bankructwem, znajduje przepis na tajna formułę, która pozwoli im przespać wiek i budzą się...

 

Konkurs na komiks dla dzieci im. Janusza Christy

Wydarzenia

Do wygrania w konkursie jest nawet 5 tys. zł, mogą w nim wziąć udział zarówno amatorzy sztuki rysowania komiksu, jak i profesjonaliści. Termin wysyłania prac to 10 stycznia 2014.

 

"Asteriks" ma nowych autorów

Już 24 października w Wydawnictwie Egmont ukaże się długo wyczekiwany, premierowy album o przygodach niezwyciężonych Galów – "Asteriks u Piktów"!  

 

Egmont na 24. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier Łódź 2013

Już jutro rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, na którym obecne również będzie wydawnictwo Egmont, zachęcamy do uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.

 

Komiks nominowany do Nike

Nagrody

"Przygody na bezludnej wyspie" Marka Sieńczyka to ostatnia z prezentowanych przez Gazetę Wyborczą od 9 września książek nominowanych do nagrody literackiej Nike.

 

Falkon 2013 w Lublinie

Festiwal miłośników książek, gier i komiksów odbędzie się 8-11 listopada. Wśród gości znaleźli się m.in Andrzej Pillipiuk, Aneta Jadowska. W programie: spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy, maraton gier, pokazy walk, a także możliwość zwiedzania stoisk wydawców.

 

24. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier - Łódź 2013

MFKiG odbywa się co roku w październiku. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Przyciąga ich do Łodzi wiele rzeczy – od możliwości spotkania najsłynniejszych twórców komiksowych, przez zakupy na stoiskach targowych, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, po zabawę na festiwalowych imprezach.

 

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Wydarzenia

Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada 28 sierpnia w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum XMen, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.

 

Picturebook.pl - ponad 80% taniej

Nowości

Na stronie Picturebook.pl - tylko do końca sierpnia 7 publikacji w szokujących cenach!!!

 

Konkursy z Tuwimem

Wydarzenia

Rok Tuwima obfituje w konkursy związane z osobą i twórczością poety. Do końca sierpnia można jeszcze przesyłać prace na konkurs komiksowy, a do 15 września teledyski dotyczące tuwimowskiego świata.

 

W TOK FM, "Przygody nikogo", polecają na weekend

Wydawnictwa

Centrala u pana Cezarego Łasiczki w TOK FM - najbliższy czwartek, godz. 12.05. O współpracy przy festiwalu ANIMATOR, o aktywności oraz o zakładaniu wydawnictwa w UK. Do usłyszenia!

 

Znów komiksy na biletach ZTM w Lublinie

Wydarzenia

Rysunki zachęcające do oddawania krwi znalazły się na odwrocie jednorazowych biletów lubelskiej komunikacji miejskiej.

 

Powstaje komiks o błogosławionym Czesławie. Będzie promował ESK 2016

Zapowiedzi

Autorem komiksu jest Juliusz Woźny, rzecznik prasowy Ośrodka Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu.

 

"Półka z komiksem" od Sklep.gildia.pl

Księgarnie

Szanowni Państwo, mamy przyjemność poinformować o starcie pilotażu projektu "Półka z komiksem".

 

Bałtycki Festiwal Komiksu 2013

Już po raz szósty Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Wydawnictwo HANAMI zapraszają fanów historii obrazkowych na Bałtycki Festiwal Komiksu.

 

IPN zaprasza na III Festiwal Komisku Historycznego

W piątek (7 czerwca) IPN zaprasza na III Festiwal Komiksu Historycznego. Odbędzie się on tradycyjnie w stołecznym Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” im. Janusza Kurtyki (ul. Marszałkowska 21/25), początek o godz. 10:00.

 

Superman ma 75 lat

Wydarzenia

W urodzinowym prezencie superbohater otrzymał od swojego wydawcy nowe logo, nakładem DC Entertainment ukaże się 12 czerwca w USA też nowa seria przygód Supermana autorstwa Scotta Snydera i Jima "Superman Unchained".

 

Nowości z 27% rabatem, Centrala, kultura gniewu, Timof

Nowości

Zapraszamy w imieniu Picturebook.pl, wydawnictwa Centrala na zakupy nowości z trzech wydawnictw komiksowych. Wszystkie nowe tytuły objęte są promocją - 27%.

 

Rodzice, kupcie swojemu dziecku komiks!

Już za kilka dni polscy rodzice staną przed nie lada wyzwaniem: kupno prezentu z okazji Dnia Dziecka. Proponujemy bardzo proste rozwiązanie tego jakże trudnego zadania.

 

CENTRALKA - komiksy dla dzieci mądrych rodziców

Wydawnictwo komiksowe Centralka dla dzieci poleca wszystkim miłośnikom kolorowych obrazków z "dymkiem"

 

Komiksowa Warszawa podczas IV Warszawskich Targów Książki+ Egmont Polska

Szanowni Państwo, Już w czwartek rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki, w ramach których trwa Komiksowa Warszawa. EGMONT ze swoją ofertą komiksową jest również obecny.

 

Nowości Centrali zaproszenie do zamówień

Nowości

Wydawnictwo Centrala zaprasza do składania zamówień na nowe tytuły komiksowe:

 

Maj z Wydawnictwem Komiksowym

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą z majowych zapowiedzi Wydawnictwa Komiksowego:

 

22.04.2013 – 1% dla chomika?

Księgarnie

Zbliża się ostateczny termin rozliczenia podatku PIT za 2012 rok. Jak co roku 1% z tego podatku możemy przeznaczyć na wybraną przez nas organizację pożytku publicznego. W mediach zaroiło się więc od reklam rozmaitych fundacji, konkurujących ostro o względy podatników.      

 

Stalowa Wola. Rozpoczęła się 5. edycja ogólnopolskiego konkursu na komiks

Wydarzenia

Piąta edycja ogólnopolskiego konkursu na krótką formę komiksową rozpoczęła się w Stalowej Woli (Podkarpackie). W tym roku komiksy mają być inspirowane wierzeniami ludowymi i regionalnymi legendami, związanymi z rodzinną miejscowością autora.

 

"566 kadrów" Denis Wojda

Nowości

Jego pradziadek był carskim koniuszym, prababcia położna słynęła z przewidywania przyszłości, dziadek cudem przeżył wywózkę na roboty do Niemiec, a ojciec jako dziecko stracił słuch podczas wybuchu niewypału, żeby po latach zostać muzykiem jazzowym...

 

Ligatura dla Wydawców i Autorów

Czytelnia Ligatury jest stworzona z myślą o wydawcach, agentach oraz dystrybutorach, którzy pragną rozszerzyć swój katalog wydawniczy o nowe zagraniczne publikacje

 

Rusza pierwsza w Polsce galeria komiksu

Wydarzenia

Otwarcie pierwszej galerii komiksu w Polsce będzie miało miejsce w Poznaniu podczas 4 edycji międzynarodowego festiwalu kultury komiksowej Ligatura

 

Ligatura Pitching 2013. Krok po kroku

Wydarzenia

Zostało zaledwie kilka godzin do zamknięcia przyjmowania zgłoszeń na jeden z najciekawszych konkursów komiksowych w Europie, czyli Ligatura Pitching 2013.

 

Nowości z Centrali - zaproszenie do zamówie mądrych komiksów!

Nowości

Wydawnictwo mądrych komiksów Centrala zaprasza do zamówień 3 najnowszych publikacji !!!

 

"Batman. Trybunał sów" Nowa kolekcja dla fanów komiksu amerykańskiego

Nowości

Nowy, potężny jak żaden inny dotąd, wróg chce wyrównać z Batmanem stare porachunki. Premiera wydarzenia wydawniczego USA „Batman. Trybunał sów” już w polskich księgarniach.

 

Litwa: 14. wileńskie targi książki & polski komiks

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

W dniach 21-24 lutego 2013 r. w Wilnie w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym „Litexpo” (al. Laisvės 5) odbędą się 14. Międzynarodowe Targi Książki 2013: Tu strefa książki – dołącz się!

 

Konkursy Ligatury 2013

Wydarzenia

Zapraszamy Państwa w imieniu Organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Komiksu do wzięcia w nim udziału i konkursach ogłoszonych przy jego okazji.

 
 

Komiks o zamachu na Kutscherę wydany przez IPN

Nowości

„W imieniu Polski Walczącej. Zamach na Kutscherę” to najnowszy komiks wydany przez Instytut Pamięci Narodowej.

 

Komiksy o Powstaniu nagrodzone

Nagrody

W 6. edycji konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim pierwsze miejsce zajęła Zofia Mróz (praca "Na szczęście"), II nagrodę otrzymał Jacek Frąś za "PoPo Show", a III Łukasz Bogacz i Roman Gajewski i ich praca "Kwestia podejścia".

 

Wstydliwa promocja. Tylko do północy!

Nowości

Jeśli nie macie albo chcecie kogoś dziś tym bardzo mądrym komiksem obdarować to do północy dajemy go za 50% ceny i płacimy za wysyłkę. Komiks uważany za jedno z arcydzieł gatunku.

 

4. Dziecięce Spotkania z Komiksem

27 stycznia (niedziela) Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza na 4. Dziecięce Spotkania z Komiksem. W tym roku motywem przewodnim będą niezwykłe przygody Koziołka Matołka na Islandii.

 

Antologia polskiego autobiograficznego komiksu kobiecego - już w sprzedaży!

Nowości

Wydawnictwo Centrala Mądre komiksy zaprasza do lektury pierwszej w Polsce antologii kobiecego komiksu autobiograficznego!

 

Przedsprzedaż Dzikich, konferencja w Poznaniu, Agata Wawryniuk w Tristero, Centrala w Krakowie

Wydawnictwa

Europejska trasa polskiego komiksu. Na początku listopada wydawnictwo komiksowe Centrala ruszyło w świat z projektem Double Portrait - Polish Female Comics.

 

Komiks z wydawnictwa Hanami: Pluto 7

Nowości

Kolejną październikową nowością wydawnictwa Hanami jest komiks "PLUTO 7". Seria ta cieszy się na świecie wielką popularnością.

 

Rusza Komiks wierszem - do wygrania 10 tys. zlotych

Wydarzenia

Dobra informacja dla tych, którzy poza zamiłowaniem do literatury posiadają także inne zdolności artystyczne - wrocławska Fundacja Europejskich Spotkań Pisarzy ogłosiła konkurs na komiks wierszem.

 

Olga Wróbel w RMF Classic

Wydawnictwa

Zapraszamy w środę (17-10-2012) o 17.30 do wysłuchania audycji w radiu RMF Classic z autorką wydawnictwa komiksowego Centrala, Olgą Wróbel.

 

Centrala - najlepsze wydawnictwo roku 2012, nowości, zapowiedzi

Nowości

Przedstawiamy nowości i zapowiedzi komiksowe wydawnictwa Centrala - Central Europe Comics Art:          

 

Nagroda dla Centrali

Wydarzenia

Niezwykle miło nam poinformować, że w sobotę (13-10-2012 r.) podczas gali 23. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi wydawnictwo Centrala otrzymało nagrodę w kategorii: "Najlepszy wydawca"

 

23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2012

Wydarzenia

Tegoroczny festiwal będą zapowiadały dwa przedsięwzięcia okołokomiksowe. Pierwsze wydarzy się 28 sierpnia 2012 – będzie to event z okazji Międzynarodowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Tego dnia od godz. 12.00, w łódzkim Pasażu Schillera, będzie można nie tylko przeczytać wiele dobrych komiksów, ale spotkać się z rysownikami i ludźmi zajmującymi się historiami obrazkowymi.

 

Klub Świata Komiksu na 23. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier Łódź 2012

Wydarzenia

Już w piątek rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier Łódź 2012. Klub Świata Komiksu Egmont Polska będzie obecny jak zawsze.

 

Polski komiks jest biedny dlatego, że wystartował za późno"

Wydawnictwa

We Francji czytanie komiksów, to jeden z najczęstszych sposobów spędzania wolnego czasu. Czołowi twórcy gatunku cieszą się tam prestiżem nie mniejszym, niż poczytni pisarze. Tymczasem w Polsce nowe komiksy osiągają sprzedaż sięgającą ledwie kilkuset sztuk, a ich czytelnicy traktowani są z lekceważeniem.

 

Premiery, wydarzenia, duży konkurs!

Wydawnictwa

"Ciemna strona księżyca” już się drukuje. Sześć osób ze stopki redakcyjnej odetchnęło z ulgą, ale tylko cztery znowu się wysypiają.

 

Komiks Olgi Wróbel - premiera na 23 MFKiG w Łodzi.

Zapowiedzi

Prezentujemy przykładowe plansze z komiksu Olgi Wróbel, którego premiera będzie miała miejsce 5 października podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Książek i Gier w Łodzi.

 

Najnowsza książka z Centrali już w sprzedaży.

Nowości

Do sprzedaży trafia najnowsza publikacja wydawnictwa Centrala: Goliat, Tom Gauld.

 

Stalowa Wola miastem komiksów

Wydarzenia

Rowerowa gra miejska, w czasie której uczestnicy zwiedzą plenerową galerię 15 komiksów, rozmieszczonych na bilboardach na terenie całego miasta, rozpocznie w sobotę w Stalowej Woli finał IV edycji projektu „Miasto Komiksów”.

 

"Mroczny rycerz" powraca nie tylko do kin

Nowości

W kinach możemy już oglądać najnowsze przygody Batmana, a tymczasem w sklepach pojawiły się aż 3 komiksy opowiadające o jego przygodach. W tym jeden wybitny.

 

Międzynarodowy konkurs na najlepszy komiks skierowany do dzieci i mlodzieży

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, iż ruszył międzynarodowy konkurs na najlepszy komiks skierowany do dzieci i młodzieży.

 

Przedsprzedaż najnowszej publikacji Centrali: "Podejdź bliżej", Line Hoven

Nowości

Fundacja Tranzyt/Centrala- Central Europe Comics Art proponuje kupno w przedsprzedaży komiks "Podejdź bliżej", Line Hoven (Niemcy). Od 19 do 29 czerwca tylko 35 zł zamiast 39,90 zł. Nakład tylko 300 ez.  

 

"Wyjście z Getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce"

W sobotę, 16 czerwca, o godz. 16.00 w Rondzie Sztuki w Katowicach odbędzie się spotkanie z Sebastianem Frąckiewiczem promujące książkę: "Wyjście z Getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce".

 

Nowości Salwatora

Nowości

Prezentujemy nowe, różnorodne książki od wydawnictwa Salwator, wśród których każdy czytelnik znajdzie dla siebie coś interesującego!

 

Polski komiks w Budapeszcie

8. Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Budapeszcie to nie lada gratka dla fanów historii obrazkowych. Co ciekawe, honorowym gościem tegorocznej edycji będzie Polska.

 

II Festiwal Komiksu Historycznego

Wydarzenia

W sobotę, 2 VI 2012 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” im. Janusza Kurtyki (ul. Marszałkowska 21/25 Warszawa) odbędzie się II Festiwal Komiksu Historycznego, początek o godz. 10.00.    

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.