RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Władze spółki Targi Książki wybrane

We wtorek 7 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Targi Książki, na którym powołano nową Radę Nadzorczą i Zarząd.  

 

Laureaci 9. edycji konkursu PIK-owy Laur!

W tym roku po raz pierwszy finał 9. edycji konkursu PIK-owy Laur gościł 23 października na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

 

Przywrócenie terminu ogłaszania listy podręczników zmniejszy problemy z dostępnością

Wydawnictwa

Pojawiające się problemy z dostępnością niektórych podręczników w księgarniach nie są „cichą zemstą” wydawnictw za ubiegłoroczną reformę podręcznikową ale skutkiem tej reformy – informuje Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki w odpowiedzi na publikacje prasowe.

 

Zmiany w Zarządzie Matras SA

Księgarnie

W dniu 13 kwietnia 2015 roku Rada Nadzorcza powołała na stanowisko prezesa zarządu Matras S.A. Pana Stanisława Wierzbickiego. Tym samym Pan Mariusz Rutowicz przestał pełnić obowiązki prezesa zarządu.

 

Zakończona pierwsza edycja badania Polskiej Izby Książki „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce”

Wydarzenia

Zakończona pierwsza edycja badania Polskiej Izby Książki „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce”. czytelnictwa w Polsce”. Projekt dofinansowany w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Polska książka potrzebuje ratunku – zakończenie akcji zbierania podpisów

Ludzie kultury, autorzy książek, artyści, publicyści, księgarze i wydawcy zwrócili się w liście otwartym do Pani Premier Ewy Kopacz i Parlamentarzystów z apelem o szybkie uchwalenie przepisów o jednolitej cenie książki.

 

Komunikat prasowy: Grupa EM&F zaprzecza spekulacjom

Wydarzenia

Zarząd Empik Media & Fashion S.A. (Grupa EM&F), działając z pełnym poparciem większościowych akcjonariuszy - Penta Investments i Grupy Eastbridge - chciałby stanowczo zaprzeczyć spekulacjom o rzekomej zlej sytuacji finansowej Grupy EM&F i jej spółek zależnych, które zostały opublikowane w prasie oraz powielone przez media internetowe w ciągu ostatnich dni (z pominięciem weryfikacji ww. spekulacji bezpośrednio z Grupą EM&F).

 

Wydawcy edukacyjni: zależy nam, aby podręczniki trafiły do uczniów na czas

Wydawnictwa

Wprowadzone w tym roku zmiany w ustawie oświatowej są jednym z najważniejszych powodów problemów z dostępnością niektórych podręczników na rynku – informuje Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.

 

SWE PIK: Jak nie przepłacać za podręczniki?

Wydawnictwa

Zbliża się początek roku szkolnego i czas pomyśleć o zakupie szkolnej wyprawki. Dużą jej część stanowią podręczniki – kupując je rozważnie można sporo zaoszczędzić.

 

Dlaczego MEN boi się podręcznikowej konkurencji

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, W dniu dzisiejszym, w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe, zorganizowane przez przedstawicieli Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: zmiana w Zarządzie Wydawnictwa Szkolnego PWN Sp. z o.o.

Księgarnie

Szanowni Państwo, Informujemy, że z dniem 22 stycznia br. Pani Anna Danylczenko złożyła rezygnację z funkcji Członka Zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN.

 

Polska Izba Książki: Wybór podręcznika to zaleta, a nie wada systemu edukacji

Wydarzenia

Polska Izba Książki z zaskoczeniem przyjęła deklarację premiera Donalda Tuska, który zapowiedział wprowadzenie jednego, darmowego podręcznika do klas I.

 

Wydawcy zobowiązali się nie przekazywać sprzętu do szkół

Wydawnictwa

Szanowni, W reakcji na pojawiające się w ostatnich dniach publikacje na temat rynku podręczników szkolnych Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki informuje: Przekonywanie, że szkoły nagminnie przyjmują „prezenty” od wydawnictw w postaci sprzętu elektronicznego wprowadza opinię publiczną w błąd. Nieprawdziwe są także informacje, że w cenę podręcznika wpisany jest koszt sprzętu wręczanego nauczycielom.

 

Komunikat Zarządu WN PWN: Joanna Szymańska-Świć w Zarządzie WN PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Informujemy, że decyzją Rady Nadzorczej z dniem 13 czerwca br. na Członka Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN została powołana Joanna Szymańska-Świć.

 

Podręczniki szkolne - fakty i mity - informacja Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książk

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, do 15 czerwca dyrektorzy szkół mają obowiązek ogłosić listę podręczników obowiązujących w nowym roku szkolnym.

 

Komunikat Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki - sytuacja na rynku podręczników.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, środowisko wydawców skupione w Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki popiera stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej broniące prawa nauczycieli do wyboru podręczników ze względu na przesłanki merytoryczne – czytamy w komunikacie SWE PIK wydanym w związku z posiedzeniem sejmowej podkomisji ds. jakości kształcenia i wychowania dotyczącej sytuacji na rynku podręczników, która odbyła się 9 maja br.

 

Impuls wydaje kolejne podręczniki akademickie oraz książki dla 50+

Nowości

Oficyna Wydawnicza IMPULS ma do przekazania dla Państwa ważny komunikat:  

 

Pan Michał Skuba - prezesem zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że z dniem 11 lutego 2013 r. decyzją Zgromadzenia Wspólników na stanowisko prezesa zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba.  

 

Informacja o aktualnej sytuacji wydawnictwa słowo/obraz terytoria

Wydawnictwa

Drodzy czytelnicy, Wydawnictwo słowo/obraz terytoria jest w stanie upadłości układowej, ale wydaje i nadal będzie wydawało książki – tak samo i tej samej rangi, jak przez ostatnich osiemnaście lat działalności.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pan Michał Skuba - nowy członek zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 5 listopada br. do zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba. Tym samym Zarząd Spółki od 5 listopada działa w składzie trzyosobowym (Agata Solecka, Przemysław Rudowski i Michał Skuba).

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pani Anna Danylczenko - nowym członkiem zarządu

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 10 września br. do składu zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN została powołana pani Anna Danylczenko.

 

Zarzuty ws. e-podręcznika są niesłuszne

Prawo

Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiedziało na komunikat rozesłany w czwartek przez Polską Izbę Książki. Według ministerstwa zarzuty dot. programu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" są niesłuszne i wprowadzają w błąd opinię publiczną.

 

Pani Dorota Twarowska na stanowisku prezesa zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN

Wydawnictwa

Zarząd Wydawnictwa Naukowego PWN informuje, że decyzją Zgromadzenia Wspólników na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Wydawnictwo Szkolne PWN została powołana Pani Dorota Twarowska.

 

Komunikat Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN: zmiany w Zarządzie WN PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy poinformować, że Pani Teresa Włochyńska-Trukawka z dniem 20 czerwca br. zakończyła powierzoną jej przez Radę Nadzorczą misję zainicjowania zmian i wytyczenia kierunków, które w kolejnych latach pozwolą Grupie PWN wzmocnić pozycję rynkową i zwiększyć rentowność wszystkich spółek Grupy.

 

"Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska" Barbary Stanisławczyk KSIĄŻKĄ ROKU,

Wydarzenia

Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” rozdane. Dziś w Bibliotece Narodowej w Warszawie podczas uroczystej gali jubileuszowej dziesiątej edycji nagród odbyło się coroczne podsumowanie roku wydawniczego.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: zmiany w zarządzie Wydawnictwa Lekarskiego PZWL Sp. z o.o.

Wydawnictwa

Chcielibyśmy poinformować, że z dniem dzisiejszym dobiegła końca misja zarządzania Wydawnictwem Lekarskim PZWL, pełniona przez prezes zarządu – Panią Krystynę Regulską oraz przez członka zarządu i dyrektora ds. finansowo-administracyjnych – Pana Mirosława Chodania.

 

Do Targów ACADEMIA 2011 został tylko jeden dzień!

Wydarzenia

W poniedziałek, 17 października o godz. 12 w sali konferencyjnej Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona V Targom Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2011 (19-21 października, Aula Główna Politechniki Warszawskiej).

 

Zmiany na stanowiskach kierowniczych OSDW Azymu

Wydarzenia

Zarząd OSDW Azymut pragnie poinformować o następujących zmianach na stanowiskach kierowniczych spółki:  

 

Europejski Kongres Kultury zakończony

Wydarzenia

Prawie 200-tysięczna publiczność wzięła udział we wszystkich wydarzeniach Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu, także tych artystycznych. W niedzielę - z udziałem ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego - kongres uroczyście zakończono.

 

Komunikat z posiedzenia Rady PIK w dniu 9 września 201

Ostatnie posiedzenie rady PIK poświęcone było w przeważającej części organizacji zbliżającego się Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków PIK.

 

Komunikat z walnego zgromadzenia PIK

Wydarzenia

Prezentujemy komunikat z walnego zgromadzenia PIK

 

II Warszawskie Targi Książki - informacja nadesłana przez Zarząd Spółki

Wydarzenia

Już wkrótce, 12 maja, rozpocznie się druga edycja Warszawskich Targów Książki. Z oficjalnego komunikatu Ars Polona SA, opublikowanego w dniu 15 kwietnia br. dowiedzieliśmy się, że planowana w terminie 21–24 maja br. 56. edycja Międzynarodowych Targów Książki nie będzie realizowana. Istotnych powodów odwołania jest wiele, żaden z nich nie został jednak podany w oficjalnym komunikacje Prezesa Ars Polona SA.

 

II Warszawskie Targi Książki - informacja nadesłana przez Zarząd Spółki

Wydarzenia

Już wkrótce, 12 maja, rozpocznie się druga edycja Warszawskich Targów Książki. Z oficjalnego komunikatu Ars Polona SA, opublikowanego w dniu 15 kwietnia br. dowiedzieliśmy się, że planowana w terminie 21–24 maja br. 56. edycja Międzynarodowych Targów Książki nie będzie realizowana. Istotnych powodów odwołania jest wiele, żaden z nich nie został jednak podany w oficjalnym komunikacje Prezesa Ars Polona SA.

 

Komunikat z posiedzenia Rady w dniu 4-04-2011

Wydarzenia

W poniedziałkowym posiedzeniu rady uczestniczyli członkowie prezydium Sekcji Wydawców Edukacyjnych. Przedstawili oni plany akcji PR na rzecz rynku książki, mającej być wsparciem dla wydawców edukacyjnych, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji związanej z planowanymi przez MEN zmianami na rynku podręczników.

 

Komunikat PIK: przeciwdziałanie piractwu, program MAK+, finanse na rok 2011

Wydarzenia

Poniżej przekazujemy Państwu Komunikat z posiedzenia Rady PIK, które odbyło się 24 stycznia. Spotkanie rozpoczęto od prezentacji programu MAK+, wdrażanego obecnie przez Instytut Książki w bibliotekach na terenie całego kraju. Umożliwia on katalogowanie książek w ujednolicony sposób, przy wykorzystaniu tej samej aplikacji, niezależnie od miejsca.

 

Jest rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie VAT-u

Wydarzenia

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów został opublikowany projekt rozporządzenia dotyczący okresu przejściowego. W porównaniu z poprzednim projektem różni się on dodaniem punktu w rozdziale 11, iż okresem przejściowym zostają objęte także książki w magazynach wydawców, ujęte w spisie z natury z dnia 31.XII.2010 roku.

 

Mistrzostwa Polski Wydawców i Księgarzy w Narciarstwie

Wydawnictwa

Małopolski Oddział Polskiej Izby Książki oraz Targi w Krakowie Sp.z o.o., podobnie jak w poprzednich latach, zamierzają zorganizować Mistrzostwa Polski Wydawców i Księgarzy w Narciarstwie. Organizacja Mistrzostw zależy od ilości potwierdzonych zgłoszeń, wiąże się bowiem z dość dużymi kosztami.

 

Wydawcy akademiccy i naukowi spotkali się z prof. Zbigniewem Mariniakiem w MNiSW

We wtorek 13 października wydawcy naukowi i akademiccy – przedstawiciele Polskiej Izby Książki i Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych – spotkali się z prof. Zbigniewem Marciniakiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Po spotkaniu w Ministerstwie Finansów

Prawo

Przedstawiciele środowiska książki i prasy – Polskiej Izby Książki, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Izby Wydawców Prasy – spotkali się 10 września z Maciejem Grabowskim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, któremu towarzyszył Tomasz Tratkiewicz, dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług .

 

Chomikuj.pl - już wkrótce połączymy siły wydawców i internautów

Chomikuj.pl podąża za najważniejszymi trendami w rozwoju światowego Internetu - jeszcze przed końcem wakacji na Chomikuj.pl wprowadzone zostaną nowe funkcje w rewolucyjny sposób godzące interesy zwykłych internautów i wydawców.

 

Zmiany w Zarządzie Głównym SKP

Księgarnie

Wczoraj, 30 czerwca odbyło się posiedzenie plenarne prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgarzy Polskich. Zgodnie z porządkiem obrad przedstawiono sprawozdanie z działalności Zarządu Głównego w 2009 roku i tegoroczny plan działań Stowarzyszenia.

 

Gdynia wzięta!

Gdynia wzięta! Laureatem Nagrody Literackiej Gdynia 2010 w kategoria "Proza" został Andrzej Stasiuk za powieść Taksim  

 

Wydawcy akademiccy i naukowi po raz piąty w resorcie nauki

Wydawcy akademiccy i naukowi po raz piąty w resorcie nauki Dotacje na podręczniki, platforma czasopism, protest wydawców uczelnianych i zaproszenie na Targi Academia 2010.

 

Koniec biznesowego małżeństwa W.A.B. z Forum Media Group GmbH

Jak podaje w oficjalnym komunikacie Zarząd wydawnictwa W.A.B. z końcem 2009 roku wygasła, za porozumieniem stron umowa inwestycyjna z Forum Media Group GmbH.

 

Oddaj książki dla Kazachstanu

Rynek zagraniczny

W porozumieniu z Ambasadą w Kazachstanie Polska Izba Książki organizuje zbiórkę książek dla tamtejszej Polonii.

 

Odbyło się posiedzenie Sekcji Publikacji Elektronicznych PIK

Prawo

W siedzibie Polskiej Izby Książki w Warszawie w dniu 17 lutego 2010 roku odbyło się posiedzenie Sekcji Publikacji Elektronicznych PIK z udziałem 13 osób, które reprezentowały 10 członków Izby, a mianowicie: Bibliotekę Analiz, IPS, LexisNexis Polska, Oficynę Wydawniczą SGH, Porozumienie Wydawców, Spółdzielnię Wydawniczą Czytelnik, Wolters Kluwer Polska, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Wydawnictwo Lekarskie PZWL oraz Wydawnictwo Naukowe PWN. Posiedzeniu przewodniczył Łukasz Gołębiewski,...

 

Komunikat PIK - Targi Książki - decyzja w rękach wydawców

Wydarzenia

W poniedziałek 8 lutego w siedzibie PIK z inicjatywy prezesów Polskiej Izby Książki i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek odbyło się spotkanie, którego celem było przedstawienie propozycji zmierzających do uzyskania kompromisu dotyczącego tegorocznych, majowych targów książki.

 

Stanowisko Sekcji Publikacji Elektronicznych PIK w sprawie egzemplarza obowiązkowego

Sekcja Publikacji Elektronicznych PIK jednogłośnie przyjęła następujące stanowisko w związku z prowadzonym pracami nad nowelizacją ustawy o egzemplarzach obowiązkowych

 

Podpisanie Porozumienia Wspólników spółki Targi Książki Sp. z o.o

Wydarzenia

W czwartek, 28 stycznia w Warszawie, w siedzibie spółki Murator EXPO, odbyło się zapowiadane posiedzenie założycielskie spółki „Targi Książki” sp. z o.o. Spotkanie zakończyło się podpisaniem porozumienia wspólników, inaugurującego proces powołania i rejestracji nowego podmiotu.

 

Piotr Marciszuk zgłasza swoją kandydaturę na II kadencję

Szanowni Państwo, Po naprawdę długim zastanowieniu podjąłem decyzję o kandydowaniu na stanowisko prezesa PIK w następnej kadencji.

 

Pani Dorota Rostkowska – Członek Zarządu OSDW Azymut

Zarząd OSDW Azymut pragnie poinformować, że decyzją Zgromadzenia Wspólników OSDW Azymut, z dniem 22 stycznia 2010 r. do Zarządu Spółki została powołana pani Dorota Rostkowska.

 

Egzemplarza obowiązkowego ciąg dalszy

Wydarzenia

W połowie grudnia w Bibliotece Narodowej odbyło się spotkanie zespołu roboczego wydawców i bibliotekarzy w sprawie ograniczenia liczby egzemplarzy obowiązkowych.

 

Spotkanie z ministrem Witoldem Jurkiem w dniu 19 stycznia - komunikat PIK

Wydarzenia

Przedstawiciele wydawców akademickich spotkali się we wtorek 19 stycznia br. z prof. Witoldem Jurkiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

VII Mistrzostwa Polski Wydawców i Księgarzy w Narciarstwie

W imieniu Polskiej Izby Książki oraz firmy Targi w Krakowie mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w VII Mistrzostwach Polski Wydawców i Księgarzy w Narciarstwie, które odbędą się w dniach 10-11 stycznia 2010 w Kluszkowcach koło Czorsztyna na górze Wdżar. Zawody odbędą się 11.01 (poniedziałek) o godzinie 9:30, wcześniej będzie możliwość zjazdów próbnych.

 

Egzemplarz obowiązkowy – nowe rozwiązania

Prawo

Jak informowaliśmy za Polską Izbą Książki w Komunikacie z 16 października, zostały podjęte nowe działania w sprawie zmniejszenia liczby egzemplarzy obowiązkowych.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.