RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--
 

Polcon 2016 - Program Bloku Literackiego

Wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznego Bloku Literackiego na Polconie.

 

Wernisaże i nietypowe atrakcje podczas Polconu 2016

Wydarzenia

Chcielibyśmy zaprezentować część atrakcji jakie zostały przygotowane na tegoroczny Polcon.

 

Reforma czy rewolucja - losy nowej ustawy PSW i zmiany w przepisach antyplagiatowych

Prawo

Jednolity System Antyplagiatowy ma działać od roku akademickiego 2018/2019. W tym samym roku ma także zacząć funkcjonować nowa ustawa PSW. To zapowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które padły podczas konferencji "Reforma czy rewolucja - przyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce", którą organizowała Fundacja im. Augustina-Jeana Fresnela wraz z firmą Plagiat.pl

 

Prawo autorskie w dobie cyfrowej - aspekty praktyczne w działalności wydawnicze

Prawo

Biblioteka Analiz, Kancelaria Adwokacka Lassota i Partnerzy oraz Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM zapraszają na konferencję „Prawo autorskie w dobie cyfrowej – aspekty praktyczne w działalności wydawniczej”.

 

W sieci o książkach. Miejsce spotkań czytelników"

Wydarzenia

Wyniki badania, w którym udział wzięło blisko 24 tysiące internautów. Ważne wydarzenia w bibliotekach i księgarniach z okazji ŚDKiPA 2016.

 

Zapowiedzi 7. WTK - Literatura z Węgier i Katalonii

Tegoroczne Warszawskie Targi Książki stać będą pod znakiem literatury Węgier (Gość Honorowy) oraz Barcelony i literatury katalońskiej (Gość Specjalny).

 

Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”

Jeronimo Martins Polska S.A. zaprasza na konferencję prasową inaugurującą II edycję konkursu wspierającego debiutujących pisarzy i ilustratorów – „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”.

 

W 8 godzin dookoła świata

Rynek zagraniczny

27 stycznia odbędzie się wirtualna konferencja branży wydawniczej z całego świata organizowana przez London Book Fair. Tegoroczna konferencja dotyczy rynków książki 8 krajów: Nowej Zelandii, Chin, Indii, Filipin, Republiki Południowej Afryki, Brazylii, USA i Polski, którą na zaproszenie organizatorów reprezentować będą dyrektor Instytutu Książki, Grzegorz Gauden oraz prezes Polskiej Izby Książki, Włodzimierz Albin.

 

"Pippi – ciągle młoda!” – Katowickie Prezentacje Biblioteczne

W tym roku – z okazji 70. rocznicy pierwszego szwedzkiego wydania Pippi Pończoszanki – hasło przewodnie Katowickich Prezentacji Bibliotecznych brzmi: „Pippi – ciągle młoda!”. W Bibliotece Śląskiej na młodych czytelników będzie czekało wiele atrakcji, m.in.: konkurs na sobowtóra Pippi (zostanie wybrane najciekawsze przebranie), warsztaty plastyczne, literackie, gry, projektowanie Willi Śmiesznotki (pod okiem studentów i wykładowców katowickiej Akademii Sztuk...

 

Zakończyła się I Ogólnopolska Konferencja Księgarska w Katowicach

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia Śląskich Targów Książki, zapraszających w dniach 6-8 listopada 2015 do pięknych wnętrz Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego w Katowicach, stała się księgarska konferencja pt."Księgarz – zawód zagrożony"?

 

Ogólnopolska Konferencja Księgarska: Księgarz zawód zagrożony?

Księgarnie

Polska Izba Książki serdecznie zaprasza na I. Ogólnopolską Konferencję Księgarstwa, która odbędzie się w pierwszy dzień Targów Książki w Katowicach, w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) w dniu 6 listopada 2015 r.

 

CopyCamp 2015 - program konferencji

Miło nam poinformować, że opublikowaliśmy program czwartej edycji Międzynarodowej Konferencji CopyCamp, która odbędzie się 4 listopada w warszawskiej Kinotece.

 

ELO Bergen 2015 / Polish Impact

Wydarzenia

Informujemy, że 5 sierpnia w Bergen rozpoczyna się konferencja Electronic Literature Organisation 2015: The End(s) of Electronic Literature, czyli najważniejsza w tej dziedzinie impreza. Polscy twórcy i twórczynie, badacze i badaczki przeprowadzą wraz z ekipą Ha!artu wspólne natarcie pod hasłem POLISH IMPACT.

 

Konferencja prasowa: promocja książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa

Wydawnictwa

Wydawnictwo ZYSK i Ska zaprasza na przedpremierową konferencję prasową z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem oraz Piotrem Talagą autorami najnowszej książki „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa”. 22 czerwca, godz. 14:00, Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8, Warszawa

 

dr Półtawska w nowej książce o miłości, konferencja prasowa prezentująca ksiażkę "Uczcie sie kochać

Wydawnictwa

Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła zaprasza na prezentację nowej książki: Wanda Półtawska „Uczcie się kochać":

 

„Między pomnikiem a człowiekiem" – konferencja w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Wydarzenia

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konferencji „Między pomnikiem a człowiekiem Pamięć o Polskim Państwie Podziemnym":

 

Konferencja w 100-lecie ks. Jana Twardowskiego 2 czerwca 2015

Wydarzenia

Polski PEN Club, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Społeczny Komitet Organizacyjny, 100-lecia Urodzin ks. Jana Twardowskiego mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową - „Ks Jan Twardowski - przyjaciel Boga, Człowieka i Natury":

 

Nowość wydawnictwa Semper: Pamięć i odpowiedzialność

Nowości

Książka stanowi zbiór oryginalnych artykułów oraz wypowiedzi uczestników konferencji „Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność”, zorganizowanej w 100-lecie J. Karskiego w listopadzie 2014 r. w Warszawie przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego i Muzeum Historii Polski.

 

Digitalizacja - moda czy konieczność?

Prawo

W czasach cyfrowych i możliwości digitalizacji, łatwo przeoczyć różnicę między poddaniem się modzie a archiwizowaniem w celu ochrony dóbr kultury - z pola widzenia może umknąć sedno sprawy - zabezpieczanie i ratowanie zbiorów audiowizualnych, przede wszystkim tych najstarszych.

 

Nominacje do Nagrody im. W. Szymborskiej 2015

Wydarzenia

Już w najbliższy piątek podczas konferencji prasowej zostaną ogłoszone nominacje do tegorocznej edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

 

Zaproszenie na Konferencję Ocal książki – kampania na rzecz przyszłości polskiej książki

Wydarzenia

Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polska Izba Książki oraz Artur Dębski – poseł prowadzący projekt Ustawy o Książce w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają na Konferencję Ocal książki"– kampania na rzecz przyszłości polskiej książki.

 

Konferencja ogólnopolska: Kierunek zmian prawa autorskiego w Polsce

Upływ dwudziestu lat od momentu wejścia w życie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych jest okresem, który powinien wystarczyć nie tylko do stwierdzenia, w jakim stopniu nowa ustawa spełniła pokładane w niej nadzieje.

 

Polska Izba Książki na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wydarzenia

W przeddzień święta książki obchodzonego na całym świecie 23 kwietnia, Polska Izba Książki zorganizowała konferencję prasową, inaugurując tym samym obchody ŚDKiPA w całej Polsce.

 
 

Biblioteki Przyszłości - ogólnopolska debata 15 kwietnia w Krakowie - program

Biblioteki

15 kwietnia Instytut Książki inauguruje w Krakowie program ogólnopolskich konferencji pod nazwą Biblioteka Nowa, których celem jest wypracowanie założeń i kierunku rozwoju polskich bibliotek publicznych na najbliższe lata.            

 

Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Wydarzenia

Już w najbliższy czwartek, 19 marca, o godz. 12.00 poznamy książki nominowane do tegorocznej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, prestiżowego wyróżnienia przyznawanego przez warszawski samorząd.

 

Ratunku, czyli jak wybrać dziecku czasopismo i nie oszaleć.

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na konferencję „Ratunku, czyli jak wybrać dziecku czasopismo i nie oszaleć".

 

Finał Transgresji

Wydarzenia

Dzisiaj (18 grudnia) we Wrocławiu na konferencji prasowej Dobromiła Jankowska, Marta Kowalska i Agnieszka Wolny-Hamkało podsumowały projekt "Transgresje - międzynarodowa wymiana narracji" Towarzystwa Aktywnej Komunikacji.

 

Zaproszenie na konferencję prasową z Etgarem Keretem

Wydawnictwa

Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej i Wydawnictwo W.A.B. serdecznie zapraszają na Konferencję prasową z udziałem Etgara Kereta.

 

Konferencja naukowa: „Książka dobrem kultury i źródłem wiedzy"

Wydarzenia

W dniach 12 - 13 maja 2014 r. w Tarnowie k/Łobza odbyła się konferencja naukowa Książka dobrem kultury i źródłem wiedzy"

 

10. MFO: Po co komu festiwal literacki?

O tym, jaki jest cel urządzania festiwalu literackich, jaka jest sytuacja takich imprez w różnych krajach Europy dyskutowali w piątek we Wrocławiu menedżerowie kultury z Islandii, Norwegii, Ukrainy i Polski.

 

Co zrobimy ze Światową Stolicą Książki?

Wydarzenia

Na sobotniej konferencji poświęconej tytułowi Światowej Stolicy Książki 2016, jaką otrzymał 25 czerwca Wrocław od UNESCO oraz Europejskiej Nocy Literatury twórcy literackiego programy ESK przekonywali, jak ważny jest ów tytuł.

 

Zaproszenie - Pamięć o I wojnie światowej

Wydarzenia

Ośrodek Analiz Politologicznych oraz Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Zachodni wraz z partnerem wydarzenia - Europejską Siecią Pamięć i Solidarność zapraszają na konferencję naukową pt. "Polityki pamięci i dyskursy pamięci. W W 100-lecie wybuchu I wojny światowej. Tradycja chwały czy moralne zobowiązanie wobec współczesności?":

 

„650 lat książki i czytania w Polsce” - konferencja

Wydarzenia

Polska Izba Książki oraz Komitet Organizacyjny Obchodów Jubileuszu 650 lat w służbie książki zapraszają na konferencję prasową z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, pt.: „650 lat książki i czytania w Polsce” 22 kwietnia 2014 r, godz. 14:30 Centrum Prasowe PAP ul. Bracka 6/8, Warszawa

 

„Na co dzień i od święta. Książka w życiu Polaków w XIX-XXI wieku”

Wydarzenia

27-28 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja naukowa poświęcona roli książki w życiu Polaków od XIX do XXI wieku. Podczas tego wydarzenia zostaną podjęte pytania o to, jaką rolę spełniała książka w tym okresie. Perspektywa dwóch wieków pozwala na uchwycenie dynamiki roli książki, jej trwałości i zmienności w sensie kulturowych, społecznym i politycznym.

 

Tuwim bez końca - konferencja naukowa

Wydarzenia

5-7 grudnia 2013 roku w Łodzi odbędzie się konferencja naukowa Tuwim bez końca, połączona z panelami i imprezami towarzyszącymi.

 

Manfred Spitzer w Polsce

Wydawnictwa

25 listopada odbędzie się w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy konferencja „Neurodydaktyka. Mózg – nowe media – edukacja”, w której udział weźmie m.in prof. Manfred Spitzer, autor książki „Cyfrowa demencja” (Dobra Literatura 2013). Gościem bydgoskiej konferencji będzie również mieszkający w Hamburgu tłumacz i wydawca Andrzej Lipiński, a także inni goście.

 

Zjawisko plagiatu na rynku wydawniczym, naukowym i edukacyjnym

Prawo

Zapraszamy na IV Forum PIK pt. "Zjawisko plagiatu na rynku wydawniczym, naukowym i edukacyjnym", które odbędzie się dnia 15 listopada 2013 r. w godz. 11.00 - 15.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/66 w sali nr 256

 

Zaproszenie na konferencję w Krakowie - Prawo w marketingu wydawniczym

Biblioteka Analiz, Kancelaria Adwokacka Lassota i Partnerzy oraz Kancelaria Prawnicza Patrimonium zapraszają na konferencję "Prawo w marketingu wydawniczym" - regulaminy, reklama, dane osobowe.

 

III Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy

Pracownicy bibliotek z całej Polski już po raz trzeci będą mogli spotkać się we Wrocławiu na Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy, organizowanej przez Miasto Wrocław, Instytut Książki i Wydawnictwo EMG.

 

Plagiat.pl - Konferencja CopyCamp 2013 poświęcona zagadnieniom prawa autorskiego w Polsce i na świecie

Prawo

Szanowni, pragniemy Państwa serdecznie zaprosić w imieniu p. Sebastiana Kawczyńskiego, Prezesa Zarządu Plagiat.pl (www.plagiat.pl), oraz organizatorów do wzięcia udziału w Konferencji CopyCamp 2013 poświęconej zagadnieniom prawa autorskiego w Polsce i na świecie.   Konferencja odbędzie się 01.10.2013 r. (wtorek) w salach kina „Muranów” w Warszawie, ul. gen. Władysława Andersa 5.

 

IP - Rząd usiłuje przejąć rynek wydawniczy - raport ZPP

Wydawnictwa

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zorganizował dzisiaj konferencję prasową na której przedstawił raport o możliwych konsekwencjach wprowadzenia pomysłu stworzenia tzw. otwartych zasobów publicznych

 

Rząd usiłuje przejąć rynek wydawniczy - zaproszenie na konferencę prasowąą ZPP

Wydarzenia

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na konferencję prasową, na której zostanie zaprezentowany raport

 

IV Wrocławskie Spotkania Bibliotekarzy

Wydarzenia

Czwarta konferencja z cyklu Wrocławskich Spotkań Bibliotekarzy organizowana przez Bibliotekę Główną Politechniki Wrocławskiej jest adresowana do szerokiego grona bibliotekarzy polskich i zagranicznych, ale także pracowników uczelni, wydawców i agregatorów, polityków, UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEK i wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami ujętymi w poniższych grupach tematycznych:

 

„Café Auschwitz” – Zaproszenie na konferencję prasową z udziałem Autora w dniu 11.06.2013

Wydawnictwa

W związku z wydaniem książki Dirka Braunsa "Cafe Auschwitz" zapraszamy na konferencję prasową, na której Autor zaprezentuje swoją powieść i genezę jej powstania.

 

8. Forum Młodych Bibliotekarzy w Olsztynie – rejestracja!

Biblioteki

Publikujemy informację nadesłaną przez organizatorów Forum Młodych Bibliotekarzy do redakcji Isbnika.pl;

 

Nowe technologie i e-booki w bibliotekach. Ogólnopolska konferencja

Biblioteki

Ogólnopolska konferencja poświęcona nowym technologiom w bibliotekach, a w szczególności e-bookom, odbyła się w środę, 22 maja w Grodzisku. Organizatorami byli Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Biblioteka Narodowa. Dyrektora BN dr. Tomasza Makowskiego reprezentowała zastępca dyrektora BN ds. cyfrowych Katarzyna Ślaska, która wygłosiła referat o e-bookach, e-czasopismach i repozytorium dokumentów elektronicznych w Bibliotece Narodowej.

 

Nagroda Magellana dla najlepszych przewodników - laureaci

16 maja podczas konferencji „Książki dla turysty”, zorganizowanej w ramach 4. Warszawskich Targów Książki redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” już po raz piąty przyznała doroczne Nagrody Magellana, wyróżnienia dla wydawców publikacji turystycznych i kartograficznych.

 

Watykan niedyskretnie - zapraszamy na konferencję prasową z Caroline Pigozzi

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza w środę 15 maja o godz. 14.00 do Centrum Prasowego PAP ul. Bracka 6/8, WARSZAWA na konferencję prasową z udziałem Caroline Pigozzi, francuskiej watykanistki, dziennikarki „Paris Match”i ekspertki do spraw religii kanału Europe 1.

 

Konferencja prasowa WTK 14 maja godz. 12.00 Stadion Narodowy

Targi Książki sp. z o.o. i Murator EXPO sp. z o.o. zapraszają na konferencję prasową IV Warszawskich Targów Książki.

 

IPN i Karta zapraszają na konferencję prasową do Centrum Edukacyjnego IPN

Wydawnictwa

Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek KARTA zapraszają na prezentację nowo wydanego tomu "Indeksu Represjonowanych" Zabici w Katyniu.    

 

Konferencja nowe technologie i e-booki w bibliotekach

Biblioteki

O perspektywach rozwoju bibliotek w kontekście nowych technologii i e-booków na przykładzie zrealizowanych projektów będą rozmawiać bibliotekarze i eksperci.

 

Biblioteki w świecie komunikacji sieciowej - konferencja, Warszawa, 6-7 czerwca 2013 roku

Biblioteki

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 6-7 czerwca 2013 roku w Warszawie konferencję „Biblioteki w świecie komunikacji sieciowej”.

 

Czytam. Legalnie - konferencja prasowa

Wydarzenia

Polska Izba Książki zaprasza na konferencję prasową "CZYTAM. LEGALNIE. O działaniach na rzecz rozwoju czytelnictwa i ochrony prawa autorskiego"

 

Polskie Biblioteki Cyfrowe 5. Konferencja branżowa, Poznań, 15-17 kwietnia 2013 roku

Biblioteki

Zapraszam,y w imieniu Komitetu Organizacyjnego na konferencję branżową poświęconą "Polskim Bibliotekom Cyfrowym"

 

E-booki to tylko 2 proc. całego rynku książki

Wydarzenia

W 2012 r. rynek książki elektronicznej w Polsce był wart 50 mln zł, a rok wcześniej 26 mln zł. Cały rynek księgarski w naszym kraju jest szacowany na 2,7 mld zł - twierdzi Puls Biznesu.

 

Konferencja naukowa: "Czas przemian – czas wyzwań: rola bibliotek i ośrodków informacji w procesie kształtowania kompetencji współczesnego człowieka"

Biblioteki

Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konferencji naukowej: "Czas przemian – czas wyzwań: rola bibliotek i ośrodków informacji w procesie kształtowania kompetencji współczesnego człowieka":

 

Ogólnopolska konferecja: "Z dziejów książki i prasy"

Biblioteki

Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową: „Z dziejów książki i prasy. Przegląd badań za lata 2011 – 2013”, która odbędzie się w dniach 22 -23 kwietnia 2013 roku.          

 

Konferencja "Radość czytania"

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i Zarząd Oddziału SBP we Wrocławiu zapraszają na konferencję „Radość czytania. Oferta bibliotek dla młodzieży w wieku 13-19 lat”. Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 maja 2013 r. we Wrocławiu i towarzyszyć będzie IV Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”.

 

Festiwal After Schulz

Od 10 do 12 grudnia w Chicago w Teatrze Chopina odbywać się będzie „After Schulz”, festiwal i konferencja poświęcona sylwetce Brunona Schulza.

 

Kulturowa tożsamość książki. Konferencja z cyklu „Książka – Dokument – Informacja” Wrocław, 5-7 grudnia

Biblioteki

Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na konferencję z cyklu „Książka – Dokument – Informacja” Wrocław, 5-7 grudnia pt. " Kulturowa tożsamość książki".

 

Premiera pierwszego numeru kwartalnika eleWator

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na konferencję prasową, podczas której zostanie zaprezentowany pierwszy numer nowego szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator”.

 

Konkurs rymkiewiczowski

Wydarzenia

27 października w Teatrze Letnim w Milanówku odbędzie się konferencja naukowa poświęcona twórczości Jarosława Marka Rymkiewicza oraz gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Rymkiewiczowskim.

 

Międzynarodowa konferencja - "O potrzebie zawodu biblioterapeuty?"

Wydarzenia

Zapraszamy na międzynarodową konferencję - "O potrzebie zawodu biblioterapeuty?", organizowaną przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne z okazji 15-lecia istnienia we współpracy z Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu.

 

Gdzie jest czytelnik? - konferencja 8.10 w BN

Wydarzenia

Dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, i Łukasz Gołębiewski, prezes Biblioteki Analiz, zapraszają na konferencję zatytułowaną „Gdzie jest czytelnik?” poświęconą sytuacji, w jakiej znalazła się prasa i książki w czasach gospodarki cyfrowej i o poszukiwaniu rozwiązań.

 

Europejska debata o literaturze

Wydarzenia

Przedstawiciele najważniejszych europejskich ośrodków literackich noszących miano Miast i regionów Literatury UNESCO oraz miast ubiegających się o ten tytuł, spotkają się już wkrótce w Krakowie. W dniach 26 i 27 października odbędzie się międzynarodowa konferencja "Kreatywne Miasta i Regiony: Wyzwania dla współpracy Miast Literatury".

 

Długoterminowa archiwizacja polskiego dziedzictwa cyfrowego 2. Krakowska konferencja bibliotek naukowych

Biblioteki

Biblioteka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zaprasza na Konferencje, która odbędzie się pod patronatem Krakowskiego Zespołu Bibliotecznego Targów w Krakowie Sp. z o.o., będzie towarzyszyć 16. Targom Książki w Krakowie.

 

Konferencja Literacka w Krakowie

Wydarzenia

Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza na dwudniową międzynarodową konferencję pt. „Kreatywne Miasta i Regiony: Wyzwania dla współpracy Miast Literatury”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 26-27 października 2012 r

 

Konferencja "Edukacja informacyjna i medialna. Archipelagi wiedzy"

Biblioteki

Międzynarodowa Konferencja "Edukacja informacyjna i medialna" (EIM) odbędzie się 4-5 października 2012 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie

 

Warszawskie Targi Książki - relacja z Konferencji Dyrektorów Międzynarodowych Targów Książki

Wydarzenia

Interesujące, nowoczesne i profesjonalne - Warszawskie Targi Książki w gronie najbardziej znaczących targów książki na świecie          

 

Wydawnictwo BOSZ zaprasza na konferencję prasową

Wydawnictwa

Wydawnictwo BOSZ zaprasza na konferencję prasową poświęconą prezentacji ekskluzywnego albumu "Polska" oraz dyskusji na temat promocji kraju poprzezliteraturę i sztukę.

 

Konferencja Reforma Prawa Autorskiego, Kultura i ekonomia w czasach post-ACTA

Prawo

Miejsce: WEiTI Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19, sala 133 Czas: 12 lipca 2013, rejestracja od godz. 9 (śniadanie i kawa), start od godz. 10.00  

 

Konferencja prasowa - Nominacje Norwidowskie 2012

Wydarzenia

Zapraszamy na konferencję prasową, podczas której ogłoszone zostaną nazwiska nominowanych do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, przyznawanej artystom tworzącym na Mazowszu w czterech dziedzinach sztuki: literatura, muzyka, sztuki plastyczne, teatr, za dzieła lub kreacje powstałe w 2011 roku

 

Kulturowa tożsamość książki doroczną konferencja z cyklu „Książka – Dokument – Informacja”, Wrocław, 5-7 grudnia 2012 roku

Biblioteki

Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje w dniach 5-7 grudnia 2012 r. doroczną konferencję z cyklu „Książka – Dokument – Informacja” Kulturowa tożsamość książki.    

 

Themersonowie i Gaberbocchus Press

Rynek zagraniczny

15 czerwca 2012 roku w Londynie odbędzie się konferencja "Wizje awangardy: Themersonowie i Gaberbocchus Press. Badanie multidyscyplinarnej działalności Themersonów". Jest ona próbą spojrzenia na życie i twórczość Themersonów w kontekście innych wielkich postaci i nurtów światowej awangardy.

 

Międzynarodowa konferencja naukowa „Drugi obieg wydawniczy w PRL

Wydarzenia

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza 31 maja– 1 czerwca na Międzynarodową konferencję naukową „Drugi obieg wydawniczy w PRL na tle historii samizdatu w państwach bloku sowieckiego po 1956 roku”.

 

Konferencja "Cyfrowa Przyszłość" Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Biblioteki

Serdecznie zapraszamy na jutrzejszą konferencję "Cyfrowa Przyszłość" poświęconą edukacji medialnej i informacyjnej. Konferencja odbędzie się we wtorek 29 maja 2012 o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, przy ul. Pańskiej 3.  

 

Doktorat z Harry’ego Pottera

Ciotka Marge przypomina Margaret Thatcher, Cornelius Fudge Neville’a Chamberlaina, a Lord Voldemort to wręcz uosobienie Hitlera.

 

Konferencja "Cyfrowa Przyszłość"

Internet

W imieniu Fundacji Nowoczesna Polska serdecznie zapraszam na konferencję "Cyfrowa Przyszłość" poświęconą edukacji medialnej i informacyjnej.

 

Konferencja: "Księgozbiory rozproszone. Losy księgozbiorów historycznych po II wojnie światowej"

Biblioteki

Muzeum Zamkowe w Malborku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Księgozbiory rozproszone. Losy księgozbiorów historycznych po II wojnie światowej”.

 

Konferencja Prasowa_Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Wydarzenia

Koziołek Matołek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Pinokio, Bajarze i postacie z komiksów - barwna parada bajkowa 24 maja otworzy 3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

 

Już za 10 dni Warszawskie Targi Książki

Zapraszamy na konferencję prasową 3. Warszawskich Targów Książki, która odbędzie się we wtorek, 8 maja o godzinie 12.00 w Sali Kolumnowej Pałacu Prymasowskiego przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

 

2. Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy w czasie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 201

Wydarzenia

Szanowni Państwo, sukces 1. Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy, zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011, upewnił Organizatorów, że nie powinno to być jednorazowe wydarzenie.

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki - konferencja prasowa

Zapraszamy na konferencję prasową 3. edycji Warszawskich Targów Książki, która odbędzie się we wtorek 8 maja o godzinie 12.00, w Sali Kolumnowej Pałacu Prymasowskiego przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

 

Biblioteka Śląska - Książka Dobrze Zaprojektowana

Biblioteki

„Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” – konferencja. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Katowicach przed Biblioteką Śląską zasadzonych zostanie 90 róż.

 

DIK i EUNIC Warszawa zapraszają na konferencję "Od Ala ma kota do e-matury"

Biblioteki

Duński Instytut Kultury i EUNIC Warszawa zapraszają na Międzynarodową konferencję o projektowaniu w edukacji "Od Ala ma kota do e-matury", która odbędzie się w środę 18 kwietnia w Bibliotece Narodowej.

 

Targi Wydawców Katolickiej - informacja po konferencji prasowej

Wydarzenia

Za trzy dni, w piątek 20 kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego rozpoczną się XVIII Targi Wydawców Katolickich. Impreza potrwa do niedzieli 22 kwietnia. Podczas osiemnastej edycji targów swoją ofertę zaprezentuje blisko 140 wystawców.

 

Targi Wydawców Katolickich - zaproszenie na konferencję prasową

Wydarzenia

Dziewięć dni pozostało do XVIII Targów Wydawców Katolickich, które w terminie 20-22 kwietnia (piątek-niedziela) odbędą się w Arkadach Zamku Królewskiego w Warszawie.  

 

Konferencja w sprawie "Angelusa"

31 marca minął termin nadsyłania książek w 7 edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.  

 

Uczenie dobrze zaprojektowane - design w procesie edukacji

Biblioteki

W imieniu Warszawskiego Stowarzyszenia Europejskich Instytutów Kultury EUNIC, zapraszam Państwa na Konferencję poświęconą projektowaniu graficznemu materiałów edukacyjnych.

 

Kto w finale Silesiusa?

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową podsumowującą pierwsze posiedzenie Jury 5. edycji Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Konferencja odbędzie się w Klubie Radnego (Sukiennice 9) 13 marca o godz. 14.00 tuż po posiedzeniu Jury.  

 

17. Port Literacki - konferencja prasowa

Wydarzenia

W najbliższy czwartek tj. 8 marca o godz. 12.00 w siedzibie Biura Literackiego i Fundacji Europejskich Spotkań Pisarzy, Przejście Garncarskie 2, odbędzie się konferencja prasowa poświęcona 17 edycji festiwalu Portu Literacki.

 

Otwarta nauka i edukacja: 3. Międzynarodowa Konferencja Open Access.

Biblioteki

Uniwersytet Mikołaja Kopernika zaprasza na 3. Międzynarodową Konferencję Open Access, tym razem do Bydgoszczy do Collegium Medicum. Tematem przewodnim tej edycji jest "Otwarta nauka i edukacja".

 

II Krakowska Konferencja Bibliotek Naukowych - Długoterminowa archiwizacja polskiego dziedzictwa cyfrowego

Biblioteki

Szanowni Państwo, w imieniu Komitetu Naukowego oraz Komitetu Organizacyjnego, serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Krakowskiej Konferencji Bibliotek Naukowych.

 

30 Lat KARTY - Zaproszenie na konferencję prasową

Wydarzenia

Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z Historią z przyjemnością zapraszają Pana/Panią na konferencję prasową z okazji Jubileuszu KARTY.

 

Apple: 1,5 mln iPadów używanych w szkołach, 20 tys. edukacyjnych aplikacji

Rynek zagraniczny

Podczas konferencji w nowojorskim Muzeum Guggenheima, na której Apple zaprezentowało platformę iBooks 2 i nową wersję usługi iTunes U, firma podzieliła się także kilkoma ciekawymi statystykami dotyczącymi wykorzystania tabletu iPad w przestrzeni edukacyjne

 

Przyszłość kultury, przyszłość polityki kulturalnej - ”VI seminarium Kultura i Rozwój”

Recepcja programu kulturalnego polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, starania polskich miast o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, inicjatywy obywatelskie które doprowadziły do podpisania Paktu dla kultury udowodniły w spektakularny sposób, że kultura ma znaczenie.

 

Najbliższe wydarzenia w CK NWS i Klubach KP

W tym tygodniu w NWS Konferencja Ludzie wśród skorpionów? - Miłosz, Brzozowski oraz premiera Pism politycznych Jana Józefa Lipskiego z udziałem Andrzeja Friszke, Agnieszki Graff, Pawła Śpiewaka.

 

Trud bibliotekarzy został doceniony

Biblioteki

Przez wiele lat lektura kryminałów traktowana była w naszym społeczeństwie bardzo krytycznie. Przyznać się do tego, że czytuje się kryminały, było towarzyskim samobójstwem, a literatura kryminalna była tematem tabu. Istniała jednak grupa ludzi, którzy doskonale zdawali sobie sprawę, że kryminały są czytane - to w dużych ilościach. Tą grupą byli i są bibliotekarze. To oni zapełniali półki nowościami kryminalnymi ze świata, gdyż widzieli, jaki jest na nie popyt. To bibliotekarze dawali swoim...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.