RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

REBIS zaprasza na Targi w Katowicach

Serdecznie zapraszamy w imieniu Domu Wydawniczego REBIS na 2. Śląskie Targi Książki, które odbędą się w Katowicach w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 30 września – 2 października 2016 roku.

 

Apel do MEN o utworzenie Narodowego Programu Nauczania Języków Obcych

Wydarzenia

PASE za głosy poparcia dla utworzenia Narodowego Programu Nauczania Języków Obcych uznaje wyniki najnowszego badania opinii aż ponad 7 tysięcy rodziców i nauczycieli, którzy oczekują zmian w edukacji językowej.

 

50 000 osób odwiedziło 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek!

6 grudnia zakończyła się dwudziesta czwarta edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu. Impreza trwała od czwartku 3 grudnia do niedzieli. Przez te cztery dni liczba osób, które odwiedziły targi przekroczyła pięćdziesiąt tysięcy.

 

Zeszyty Literackie na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

W dniach 3-6 XII 2014 zapraszamy na Wrocławskie Targi Dobrych Książek (Wrocławskie Centrum Kongresowe, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1) do stoiska Zeszytów Literackich (stoisko nr 36).

 

Już od czwartku Wrocławskie Promocje Dobrych

24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek zbliżają się wielkimi krokami! Już dzisiaj będziemy cieszyć się we Wrocławiu obecnością najlepszych wydawnictw z całej Polski i uczestniczyć w licznych spotkaniach z pisarzami.

 

Wrocławskie Targi Dobrych Książek w kompleksie Hali Stulecia

Zbliża się największe święto miłośników książek. Już dzisiaj będzie można cieszyć się najlepszymi wydawnictwami z całej Polski i uczestniczyć w licznych spotkaniach z pisarzami. Wszystko to w ramach 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek – jednej z największych tego typu imprez w kraju.

 

MG zaprasza na Śląskie Targi Książki i spotkanie z Agnieszką Tomczyszyn

Wydawnictwo MG zaprasza miłośników klasyki i dobrej literatury współczesnej na swoje stoisko nr. 36, na Śląskie Targi Książki do Katowic.

 

Śląskie Targi Książki - 6-8 listopada 2015 roku | Centrum Kongresowe Katowice

Premierowe Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-7-8 listopada 2015 roku, w otwartym wiosną Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, które będą Miastem Współgospodarzem nowej imprezy rynku wydawniczego. Organizacją Targów zajmą się spółki Targi Książki (partner merytoryczny) i Murator EXPO (organizator wykonawczy).

 

Kongres bibliotek w Warszawie

Co łączy różne kultury i czego ich przedstawiciele mogą nauczyć się od siebie nawzajem? W jaki sposób pokazywać dzieciom różne kultury za pomocą książek dostępnych w bibliotekach? Jak lepiej zrozumieć sytuację uchodźców? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukują uczestnicy Ogólnopolskiego kongresu bibliotek: Włącz różnorodność!, który odbywa się 22-23 października w Służewskim Domu Kultury w Warszawie.

 

Kongres Kultury dla Dzieci 2016

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska zapowiedziała zwołanie w 2016 r. Kongresu Kultury dla Dzieci. Podczas Wieczoru Twórców Kultury dla Dzieci przedstawiono radę programową przyszłorocznego kongresu, a także wręczono wyróżniającym się w ostatnim czasie twórcom różnych dziedzin kultury dla dzieci, okolicznościowe nagrody przyznane przez Minister Kultury.

 

„Wróg” z nagrodą DOBRE STRONY 2015!

W czwartek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów 6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2015”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Zakamarki z Poznania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało książkę poruszającą temat wojny.

 

Kongres Kultury Małych i Średnich Miast Edycja I – Czytelnictwo 14-15 października w Radomsku

We wtorek 14 października 2014 o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku przy ul. Brzeźnickiej 5, rozpocznie się Kongres Kultury Małych i Średnich Miast.

 

Druga edycja Kongresu Wolności - 7-8 czerwca

Internet

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów na II Kongres Wolności, który odbędzie się w Warszawie, w dniach 7-8 czerwca. „Kultura Liberalna” organizuje podczas Kongresu dwa panele – „Wyzwanie organizacji skrajnych w nowoczesnym świecie. Unia europejskich ekstremizmów?” oraz „Internet a demokracja, czyli kto kogo kontroluje?”.

 

Światowy Kongres Tłumaczy

Wydarzenia

Już za miesiąc do Krakowa przyjedzie ponad 200 tłumaczy polskich książek na języki obce. Między 19 a 23 czerwca wezmą oni udział w 3. Światowym Kongresie Tłumaczy Literatury Polskiej.

 

Kongres Kultury Książki, Katowice, 24-26 października 2012 roku

Wydarzenia

Biblioteka Śląska oraz Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego 24 października 2012 roku zorganizowały Krajowy Kongres Kultury Ksiażki. Zgromadził on wielu czołowych i wybitnych naukowców związanych z polską ksiażką.

 

Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej

Wydarzenia

25 października 2012 r. odbędzie się inauguracja nowego sezonu Klubu Dobrej Książki. Pierwszą książkę nominowaną do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2012

 

II Kongres Ruchów Miejskich w Łodzi - 12-14 października, piątek-niedziela

Wydarzenia

W ciągu ostatnich kilku lat w większości polskich miast zaczęły aktywizować się oddolne grupy mieszkańców, chcących odgrywać istotną rolę w współtworzeniu miasta.

 

Kongres bibliotek publicznych "Biblioteka z wizją", 11-12 października 2012 r.

Biblioteki

Zapraszamy do udziału w trzecim ogólnopolskim kongresie bibliotek publicznych, który odbędzie się w Warszawie, w dniach 11-12 października 2012 r. pod hasłem "Biblioteka z wizją".

 

Krajowy Kongres Kultury Książki

Wydarzenia

Od 24 do 26 października 2012 r. trwać będzie się w Katowicach Krajowy Kongres Kultury Książki. Celem spotkania jest próba diagnozy kultury współczesnej książki i jej kontekstów.  

 

Newsletter Targowy 9/2012

Prezentujemy newsletter wysłany przez Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków:

 

Kobiety piszą, Kobiety czytają. Wydawnictwo W.A.B. na IV Kongresie Kobiet.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, zapraszamy na spotkania z autorkami Wydawnictwa W.A.B. podczas IV Kongresu Kobiet, który odbędzie się 14 i 15 września 2012.

 

Już dzisiaj rozpoczną się Targi Książki Historycznej w Krakowie

Przyjdź na Targi Książki Historycznej w dniach 13-15 września, odpowiedz na proste pytanie i skorzystaj z bezpłatnego zwiedzania Krakowa z przewodnikiem. Do wyboru dwie trasy: Kazimierz i jego zabytki oraz Podziemia Rynku Głównego.  

 

Kraków stolicą książki historycznej - już dzisiaj startują Targi Książki Historycznej

Ponad 80 wystawców, wśród których znalazły się wydawnictwa z całej Polski i z zagranicy, najlepsze książki, nowości, czasopisma historyczne oraz tłumy miłośników historii w centrum Krakowa. Już dzisiaj w Auditorium Maximum UJ startują Targi Książki Historycznej w Krakowie, towarzyszące II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski.

 

Muzeum Historii Polski partnerem II Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski

„Polska w Europie Środkowej” to temat przewodni II Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, który odbędzie się w dniach 12–15 września w Krakowie.

 

Co ustaliła Obywatelska Komisja Edukacji Narodowej

Wydarzenia

W Krakowie odbył się w sobotę Kongres Organizacyjny Obywatelskiej Komisji Edukacji Narodowej, której zadaniem będzie przygotowanie nowych podstaw programowych dla polskiego szkolnictwa. Organizatorzy chcą także stworzyć ruch społeczny pod egidą komisji.

 

W maju odbędzie się Kongres Mediów Niezależnych

Wydarzenia

W maju w Warszawie odbędzie się Kongres Mediów Niezależnych - poinformował portal Wirtualnemedia.pl przewodniczący komitetu organizacyjnego kongresu Krzysztof Czabański (na zdjęciu). Kongres organizują m.in. "Gazeta Polska", Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Solidarni 2010.

 

Kongres Wolności w Internecie

Prawo, Internet

Wczoraj, 5.03.12 odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, zorganizowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Kongres Wolności w Internecie, który był kontynuacją konsultacji społecznych rządu z 6 lutego b.r.

 

DW REBIS, po raz 12 "Przedsiębiorstwem Fair PLAY"

Wydawnictwa

Już po raz XIV w sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Przedsiębiorstwo FAIR PLAY.  

 

I Kongres Biblijny - promocja "Nowego leksykonu biblijnego"

Pod hasłem „Biblia kodem kulturowym Europy”, w październiku odbędzie się w Warszawie I Kongres Biblijny. Gościem specjalnym obrad będzie kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, który jest także wybitnym biblistą.

 

Posły osły se na tory...

Rozpoczął się Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu, rozpoczął z wysokiego C. Inauguracyjny wykład miał bowiem wygłosić Zygmunt Bauman i oczywiście wygłosił. Nim jednak dopuszczono sędziwego, mądrego człowieka do głosu, popis swej wątpliwej erudycji musiały dać nasze rodzime opoki mądrości i wiedzy wszelakiej: pan prezydent Komorowski, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek marszałek sejmu Grzegorz Schetyna, minister Zdrojewski i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ( poza nimi...

 

Europejski Kongres Kultury zakończony

Wydarzenia

Prawie 200-tysięczna publiczność wzięła udział we wszystkich wydarzeniach Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu, także tych artystycznych. W niedzielę - z udziałem ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego - kongres uroczyście zakończono.

 

Sztuka dla zmiany społecznej - Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu

EKK ma być jednym z najważniejszych projektów realizowanych w trakcie prezydencji, jaką Polska objęła Unii Europejskiej w połowie tego roku. Od 8 do 11 września Wrocław zamieni się w interdyscyplinarną teatralną scenę europejskiej kultury.

 

Kongres ShortCut Europe 2011

ShortCut Europe to międzynarodowe spotkania animatorów kultury, twórców, edukatorów, działaczy społecznych, środowisk akademickich zainteresowanych edukacją kulturalną i animacją kultury, ale także pracowników instytucji kultury, samorządowców, polityków oraz dziennikarzy zajmujących się tematyką kulturalną.

 

Europejski kongres kultury

Wydarzenia

Za cztery tygodnie zaczyna się we Wrocławiu Europejski Kongres Kultury. Towarzyszyć mu będzie maraton pokazów i działań plastycznych. Ale sztuki wizualne nie będą jedynie oprawą dla debat zaproszonych gości. Będą ważnym głosem w dyskusji nad hasłem kongresu "Sztuka jako narzędzie zmiany społecznej"    

 

Zagrożenia dla polszczyzny

Wydarzenia

Wulgaryzmy, skrótowość konieczna przy korzystaniu z telefonu komórkowego i komputera, brutalizacja języka - to największe zagrożenia dla języka polskiego, jakie wskazywali w środę uczestnicy Kongresu Języka Polskiego w Katowicach.

 

Europejski Kongres Kultury, 8 – 11 września 2011, Wrocław

Wydarzenia

4 dni − 100 interdyscyplinarnych spotkań i projektów, 300 nazwisk mistrzów i alternatywnych twórców, ponad 90 tysięcy metrów kwadratowych Europejski Kongres Kultury – uwaga na kulturę!

 

Europejski Kongres Kultury - Konferencja prasowa

Wydarzenia

Europejski Kongres Kultury 2011 i przygotowania do niego będą tematem konferencji prasowej 11 lutego, w którym udział wezmą minister kultury Bogdan Zdrojewski, dyrektor NInA Michał Merczyński i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

Biblioteka Kongresu zmienia stronę internetową

Biblioteki, Rynek zagraniczny

Na swoim blogu Biblio­teka Kon­gresu poinformowała, iż zmie­nia swoje strony inter­ne­towe. A jeśli naj­więk­sza biblio­teka na świe­cie coś takiego robi, warto się temu przyjrzeć. Zmianom przyjrzał się i opisał na swoim blogu Marcin Malinowski.

 

Kongres Czytanie Włącza

Wydarzenia

W środę, 8 grudnia 2010 r. w Bibliotece Narodowej odbędzie się kongres inaugurujący obywatelską koalicję Republika Książki, której celem jest przeciwdziałanie spadkowi czytelnictwa w Polsce.

 

Ogłoszenie Paktu dla kultury

W sobotę 11 grudnia o godz. 12.00 w kinie „Kultura” odbędzie się otwarte spotkanie ok. 250 liderów świata polityki, kultury i biznesu, podczas którego zostanie ogłoszony projekt PAKTU DLA KULTURY.

 

Republika książki - koalicja na rzecz czytelnictwa i bibliotek. Inwestycja w czytanie

Wydarzenia

Wielka koalicja na rzecz czytelnictwa i bibliotek - Republika Książki - powołana została wczoraj na inauguracyjnym kongresie, który odbył się w środę, 8 grudnia w Bibliotece Narodowej pod hasłem „Czytanie włącza".

 

8 grudnia powstanie "Republika Książki"

Wokół książek

Małżonka prezydenta Anna Komorowska i ministrowie: kultury, nauki, edukacji, rozwoju regionalnego znajdą się wśród założycieli koalicji na rzecz wzrostu poziomu czytelnictwa "Republika Książki", która zostanie powołana 8 grudnia w warszawskiej Bibliotece Narodowej.

 

Kongres bajarzy

Wydarzenia

W Gelsenkirchen odbywał się kongres Europejskiego Towarzystwa Miłośników Bajek. Organizacja ta powstała w 1956 r. i zrzesza dziś dwa i pół tysiąca pisarzy, artystów i naukowców z wielu krajów.Choć członkowie Europejskiego Towarzystwa Miłośników Bajek nigdy nie wpadli na pomysł, żeby za motto swojej organizacji przyjąć hasło "Miłośnicy bajek z całego świata łączcie się!", nie mają cienia wątpliwości, że bajki są najbardziej uniwersalną dziedziną literacką, spotykaną w każdej kulturze i...

 

Moskiewskie Targi Książki

Rynek zagraniczny

Z udziałem 1,5 tys. wystawców z 56 krajów rozpoczęły się w środę 23. Międzynarodowe Targi Książki, organizowane w moskiewskim Parku Kultury.

 

Książka o Kongresie Kobiet - konferencja prasowa

Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie Kongresu Kobiet? Jak feministki z uniwersytetów dogadały się z prezeskami? Dlaczego Krystyna Janda spóźniła się na egzaminy wstępne na Akademię Teatralną? Czy parytety dla Polek wymyśliła Danuta Hübner?      

 

Maria Janion nagrodzona na Kongresie Kobiet

Nagrody

Prof. Maria Janion została laureatką Nagrody Specjalnej Kongresu Kobiet. - Maria Janion należy do najwybitniejszych humanistów naszej epoki - mówiła odczytując laudację Magdalena Środa z rady programowej Kongresu.

 

Konferencja "Biznes a kultura"

Rada Programowa Kongresu Kultury Województwa Śląskiego 2010, Konsulat Honorowy Republiki Słowenii, Biblioteka Śląska w Katowicach serdecznie zapraszają na konferencję „Biznes a kultura” poświęconą związkom obu dziedzin, ograniczeniom i barierom w ich wzajemnych relacjach oraz perspektywom i możliwościom współpracy w przyszłości.  

 

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na II Kongresie Kobiet!

w piątek, 18 czerwca, podczas II Kongresu Kobiet zapraszamy na spotkania z autorami Wydawnictwa W.A.B. Autorki będą uczestniczyły w panelach dyskusyjnych, a podczas wystąpień w Hyde Parku zaprezentują swoją twórczość i poglądy. Czytelników i czytelniczki zapraszamy także po autografy.

 

Europejski Kongres Kultury 2011 we Wrocławiu

W dniach 8-11 Września 2011 roku do Wrocławia przyjadą najwybitniejsi twórcy kultury oraz intelektualiści - nie tylko z Europy w ramach zapowiadanego EKK.

 

Lipsk nad ksiażką pochylony - Lipskie Targi Książki 18-21 marca 2010!

Wydarzenia

Już od 18 marca rozpoczęły się i trwać będą do 21 marca Lipskie Targi Książki. Jak co roku największe święto czytelników i organizowany w jego ramach festiwal "Lipsk czyta" zachwyca rozmachem: 10.000 odwiedzających, 2.000 imprez towarzyszących, 1.500 autorów oraz ponad 300 miejsc spotkań.

 

24.XI - XVII Debata Tischnerowska

XVII Debata Tischnerowska przed Europejskim Kongresem Kultury. Instytut Nauk o Człowieku z Wiednia i Uniwersytet Warszawski zapraszają na debatę pt. "Rosja, Polska i wojna",

 

Kongres Kultury - pozytywne i negatywne zaskoczenia

Wydarzenia

Poniżej zamieszczamy wypowiedzi uczestników tegorocznego Kongresu Kultury, dotyczące jego przebiegu, podjętych decyzji, zaskakujących wydarzeń, spotkań...

 

XVI Debata Tischnerowska "Kryzys Kapitalizmu?"

W poniedziałek, 19 października 2009 o godz. 18:00 będzie miała miejsce XVI Debata Tischnerowska pt. "Kryzys Kapitalizmu?" z udziałem Jennifer Hochschild, która wykłada na Harvardzie na Wydziale Studiów Afrykańskich i Afro-Amerykańskich.

 

Zakończenie I Kongresu Politologii

24 września 2009 r. zakończył się I Ogólnopolski Kongres Politologii, który miał miejsce w Warszawie. Jego temat brzmiał: "Władza, demokracja, przemiany - dwadzieścia lat po transformacji".

 

Po Kongresie Kultury

Wydarzenia

Na pytanie „po co kongres?” jeden z urzędników MKiDN odpowiedział z rozbrajającą szczerością „to taka gra pozorów”. Rzeczywiście czasami można było mieć takie wrażenie, tym bardziej że dominującym tematem stał się w pewnym momencie spór: stadiony czy telewizja?

 

Indywidualizm czy synergia? - refleksje pokongresowe

Wydarzenia

Zakończony w piątek w Krakowie VI Kongres Kultury Polskiej, mimo wielu krytycznych zdań, co do sposobu "rozmowy" z zaproszonymi gośćmi i przybyłymi nań reprezentantami artystycznych profesji, będzie stanowił dla wielu środowisk kultury "otwartą platformę" do dyskusji. Jak określił to prof. Piotr Sztompke - "Miniony Kongres powinien być ciągle wartością otwartą".

 

Dzień trzeci - piątek 25 września

Wydarzenia

Obrady VI Kongresu Kultury Polskiej obejmują 5 sesji plenarnych otwartych dla publiczności w godzinach przedpołudniowych oraz 26 równoległych sympozjów problemowych w godzinach popołudniowych, które będą dostępne dla zarejestrowanych uczestników Kongresu.

 

Artyści o Kongresie: brak żywych dyskusji i konkretów

Wydarzenia

Dobrze przygotowane sesje, ale tematy paneli przypadkowe, letnia atmosfera dyskusji, brak możliwości uchwalenia konkretnych rozwiązań - takie m.in. krytyczne uwagi pod adresem Kongresu Kultury Polskiej w Krakowie formułowali w rozmowie z PAP jego uczestnicy - wśród nich twórcy teatru i filmu.

 

Uczestnicy Kongresu Kultury: media propagują kulturę prostactwa

Wydarzenia

Media ogrywają wielką rolę w propagowaniu i tworzeniu kultury, niestety jest to w głównej mierze kultura prostactwa i kiczu. Misję kulturotwórczą najlepiej wypełnia radio publiczne, najgorzej telewizja - uznali uczestnicy Kongresu Kultury Polskiej biorący udział w sympozjum „Kulturotwórcza rola mediów”.

 

Drugi dzień Kongresu Kultury Polskiej

Drugi dzień Kongresu Kultury Polskiej rozpoczęła Trzecia Sesja plenarna: "Kultura nośnikiem wartości i fundamentem tożsamości", po której odbyła się IV Sesja plenarna pt.: "Dwie kultury: wysoka i popularna, elitarna i masowa, lokalna i globalna. Czy podziały mają jeszcze sens?".

 

Rozpoczął się Kongres Kultury Polskiej

Wydarzenia

Kongres Kultury Polskiej rozpoczął się w środę w Krakowie. Potrwa do piątku; jego uczestnicy będą rozmawiać m.in. o stanie polskiej kultury, o tym, co w sferze kultury przyniosła transformacja ustrojowa, przystąpienie Polski do UE i w jakim kierunku powinien zmierzać mecenat państwa nad kulturą.

 

Tuż przed Kongresem...

Wydarzenia

Poniżej zamieszczamy kilka informacji organizacyjnych związanych z mającym odbyć się w dniach 23-25 września 2009 r. Kongresem Kultury Polskiej.

 

Kongres Kultury Polskiej, inauguracja forum e-Kongres

Wydarzenia

22 czerwca 2009 r. w Klubokawiarni na Chłodnej w Warszawie odbyła się inauguracja forum e-Kongres z udziałem moderatorów.

 

Kongres Kultury Polskiej 2009

Wydarzenia

Kongres Kultury Polskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych bieżącego roku. Zainicjowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odbędzie się w gmachu Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w dniach 23-25 września 2009 r.

 

Czat z Ministrem Kultury

Centrum Prasowe PAP zaprasza do dyskusji o prawnych i finansowych barierach działalności instytucji kultury. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego szykuje pakiet zmian legislacyjnych dotyczących tych instytucji.

 

Literacka jesień w Krakowie

Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że jesienią w Krakowie będziemy mogli biegać z jednej imprezy literackiej na drugą. Oto przegląd wydarzeń największych i tych godnych szczególnego polecenia.

 

Raport o książce na stronie internetowej Kongresu Kultury Polskiej

Internet

Na stronie internetowej Kongresu Kultury Polskiej (www.kongreskultury.pl) pojawił się „Raport o książce” – jedno z 15 opracowań, obrazujących przemiany, jakie dokonały się w polskiej kulturze w trakcie ostatnich dwudziestu lat.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.