RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Konkurs literacki "Złoczyńcy w uzdrowisku"

Zapraszamy do udziału w Konkursie literackim "Złoczyńcy w uzdrowisku". Konkurs na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne ma charakter otwarty, może wziąć w nim udział każda pełnoletnia osoba. Zachęcamy do nadsyłania swoich prac literackich. Na zgłoszenia czekamy do 15 października.

 

Pięć nominacji do Nagrody Gombrowicza

Maciej Hen, Agnieszka Kłos, Weronika Murek, Maciej Płaza i Tomasz Wiśniewski to autorzy nominowani do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Laureat Nagrody przyznawanej przez Prezydenta Radomia we współpracy z Muzeum Witolda Gombrowicza wybrany zostanie 4 września.

 

IX Ogólnopolski konkurs na autorską książkę literacką - Świdnica 2016

Konkursy, Wydarzenia

Szanowni Państwo, Miejska Biblioteka Publiczna im.Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy jest organizatorem IX Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką -Świdnica 2016''. Celem konkursu jest możliwość profesjonalnego wydania autorskiej książki literackiej w oryginalnej,atrakcyjnej graficznie i edytorsko formie .

 

Znamy wyniki konkursu im. Astrid Lindgren

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ogłosiła wyniki IV Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Laureaci konkursu zostali uhonorowani w sobotę, 19 marca podczas XV Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 

IV Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren prowadzony przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” od 2006 r., biorąc za wzór dorobek pisarski swojej Patronki, wielkiej szwedzkiej autorki, wytycza wysokie standardy literatury dla młodych odbiorców.

 

Konkurs literacki dla dzieci na Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci ogłaszają konkurs literacki. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8-11 lat (uczniów klas 3-6 szkół podstawowych).

 

Rusza konkurs na opowiadanie kryminalne

Już po raz ósmy Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne bądź szkic takiego opowiadania

 

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu im. Stanisława Grochowiaka

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie & Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie ogłaszają XII Ogólnopolski Konkurs Literacki imienia Stanisława Grochowiaka w dziedzinie poezji, prozy, dramatu i słuchowiska radiowego organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. .

 

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare”

Wydarzenia

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare” organizowany jest od pięciu lat. W tym roku po raz pierwszy przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Uczestnicy, na których czekają atrakcyjne nagrody finansowe, muszą się mieścić w przedziale wiekowym od 18 do 40 lat. Nie mogą być też laureatami I nagrody w poprzednich edycjach.

 

Cała Polska czyta dzieciom w najbliższą sobotę - konferencja prasowa Fundacji ABCXXI

Pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka i Biblioteki Narodowej rusza IV Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

 

Konkurs Literacki, edycja 2, 2014 – nominacje

Wydarzenia

Pod koniec lipca Jury 2. edycji Konkursu Literackiego imienia Henryka Berezy „Czytane w maszynopisie”, w składzie: Janusz Drzewucki, Anna Janko i Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, nominowali następujące teksty:

 

Konkurs na przekład 2014

Wydarzenia

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji ogłosiło otwarty konkurs na najlepsze tłumaczenie opowiadania 2014. Inicjatywa towarzyszy (1-5.10.2014), pula nagród wynosi 3000 zł.

 

Kolejna edycja konkursu literackiego im. Henryka Berezy

Wydarzenia

Fundacja Literatury im. Henryka Berezy ogłasza kolejny literacki konkurs na książkę poetycką i prozatorką dla autorów przed debiutem książkowym.

 

168 książek w konkursie o Nagrodę Szymborskiej

Wydarzenia

68 książek poetyckich zgłoszono do drugiej edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Wśród nadesłanych prac przeważają książki młodych autorów urodzonych w latach 70. i 80. XX w. Pięć nominacji kapituła nagrody wybierze w maju, a w październiku ogłosi nazwisko laureata.

 

Konkurs Literacki "Czytane w maszynopisie", edycja 2, 2014 – regulamin

Wydarzenia

Fundacja Literatury imienia Henryka Berezy ogłasza II edycję konkursu "Czytane w maszynopisie". Tym razem konkurs dotyczy tomu wierszy.

 

Konkurs Literacki im. Henryka Berezy, edycja 2, 2014 – regulamin

Wydarzenia

Fundacja Literatury imienia Henryka Berezy ogłasza drugą edycję konkursu literackiego imienia Henryka Berezy:

 

Konkurs Literacki im. Henryka Berezy edycja 1, 2013 – rozstrzygnięty

Wydarzenia

Jury 1. edycji Konkursu Literackiego imienia Henryka Berezy – w składzie: Natasza Goerke, Artur Daniel Liskowacki (przewodniczący), Bohdan Zadura – postanawia, że wyróżnione i uhonorowane zarazem edycją książkową zostaną następujące tomy.

 

Konkurs Literacki Debiut Roku!

Wydarzenia

Wydawnictwo Novae Res zaprasza początkujących pisarzy do udziału w III edycji konkursu. Zwycięska książka zostanie opublikowana nakładem tego wydawnictwa, czekają też nagrody rzeczowe. Teksty można wysyłać do 20 grudnia 2013.

 

III Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren rozstrzygnięty

Wczoraj, w sobotę, trzeciego dnia trwania 17. Targów Książki w Krakowie wręczono nagrody III edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren

 

Nagroda Drzeżdżona dla nowej powieści A. Jabłońskiego

Wydarzenia

Kaszubski, literacki konkurs imienia Jana Drzeżdżona wygrał autor mikropowieści o seksie, polityce i pieniądzach – trzy tysiące złotych nagrody zdobył Artur Jabłoński. Jerzy Hoppe i Wojciech Myszk zdobyli miejsce drugie ex aequo za prace „Òficér” i „Kôrbiónka z aniołã”, Grzegorz Schramke – trzecie miejsce za dreszczowiec pod tytułem „Cegła na cegle”.

 

Chomikuj.pl ogłosiło konkurs literacki

Internet

Dzisiaj kończy się głosowanie internautów na na najlepsze opowiadanie w konkursie ogłoszonym przez portal znany dotychczas z zupełnie innych dokonań - Chomikuj.pl.

 

Festiwal Himilsbacha

Wydarzenia

Festiwal rozpocznie się 4 września w Mińsku Mazowieckim promocją książki Anny Poppek "Rejs na krzywy ryj, Jan Himilsbach i jego czasy", biografią Jana Himilsbacha.

 

Rozstrzygnięcie konkursu na dokończenie powieści "Drugie spojrzenie na planetę Ksi" Zajdla

Witam, Miło nam poinformować, że ogłoszony przez spadkobierczynie Janusza A Zajdla, panie Jadwigę Zajdel i Joannę Zajdel-Przybył oraz nasze wydawnictwo konkurs literacki został rozstrzygnięty.

 

Ponad pół tysiąca zgłoszeń na konkurs MFO

Urząd ds. Awangardy zawiadamia. Jak się okazuje, są konkurencje, które potrafią bezpretensjonalnie, obiektywnie i dosłownie wpisać się w powszechną propagandę sukcesu, nie depcząc przy okazji entuzjazmu Bogu ducha winnej publiczności.

 

Konkurs literacki PTWK - nominacje

Nagrody

W dniu 30 kwietnia 2012 r. – na posiedzeniu Jury, odbywającym się w Warszawie w Klubie Księgarza – rozstrzygnięta została XI edycja promocyjnego Konkursu Literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w czterech kategoriach twórczości: poezja, proza, esej, literatura dla dzieci i młodzieży.

 

Pociąg do przyrody

Nagrody

Wielbicieli podróży i książek Wydawnictwo Czarne zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie literackim "Orient Express - pociąg do przygody". Prace opisujące przygody z podróży kolejowych należy przesłać na adres konkurs@czarne.com.pl do końca maja br. Główną nagrodą w konkursie jest ufundowana przez biuro podróży Marco der Pole wycieczka do Rumunii; można wygrać również zestawy książek z serii Orient Express. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie...

 

Konkurs prozatorski „Studio Słów” rozstrzygnięty"

Wczoraj ogłoszono wyniki konkursu prozatorskiego zorganizowanego przez Wydawnictwo Papierowy Motyl i BAHAMA FILMS. Do konkursu zgłosiło się ponad 300 autorów, z których 30 zostało zakwalifikowanych do finału.

 

Nominacje do Angelusa

53 książki pisarzy z Polski i zagranicy zostały zakwalifikowane do 6. edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Jury nagrody wskaże zwycięzcę 3 grudnia podczas uroczystej gali we wrocławskim Teatrze Współczesnym.

 

Mazowiecka Akademia Książki 2011

Rozpoczęła się 8. edycja konkursu literackiego Mazowiecka Akademia Książki. Jego cele jest wspieranie wydawnictw kulturalnych i naukowych związanych z szeroko rozumianą historią, tradycją i kulturą Mazowsza – w tym Warszawy.

 

Wydaj swoją książkę! Trwa nabór do Mazowieckiej Akademii Książki

Trwa nabór do 8. edycji konkursu Mazowiecka Akademia Książki Termin zgłaszania prac mija 31 maja 2011.

 

Wydawnictwo Papierowy Motyl ogłasza konkurs prozatorski „Studio słów”

Wydawnictwo Papierowy Motyl i Bahama Films zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie literackim.

 

Konkurs na scenariusz o Miłoszu

Białostocki Ośrodek Kultury ogłasza konkurs na scenariusz utworu scenicznego o życiu i twórczości Czesława Miłosza.

 

Nominacje w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY

Nagrody

Protokół z posiedzenia jury konkursu IBBY Książka Roku 2010. 15 listopada 2010 obradowało w Warszawie jury literackie konkursu Książka Roku 2010, organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Członkowie jury zapoznali się z dorobkiem wydawniczym ostatniego roku (listopad 2009 – październik 2010).

 

Konkurs dla tłumaczy literatury niemieckojęzycznej

Łódzki Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich przy współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie oraz Szwajcarską Fundacją dla Kultury Pro Helvetia organizują konkurs translatorski dla tłumaczy literatury niemieckojęzycznej.

 

Michel Houellebecq laureatem nagrody "Listy Goncourtów: polski wybór"

Michel Houellebecq - kontrowersyjny francuski pisarz, autor powieści "La carte et le territoire" (Mapy i terytorium) został laureatem tegorocznej XIII edycji nagrody "Lista Goncourtów: polski wybór".

 

X Konkurs Literacki PTWK - poezja, proza, esej, literatura dla dzieci i młodzieży

W dniu 30 czerwca 2010 r. - na posiedzeniu Jury, odbywającym się w Warszawie w Klubie Księgarza - rozstrzygnięta została X edycja promocyjnego Konkursu Literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w czterech kategoriach twórczości: poezja, proza, esej, literatura dla dzieci i młodzieży oraz debiut.

 

Wręczenie nagród X konkursu literackiego PTWK

Nagrody

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Biblioteka Raczyńskich mają zaszczyt zaprosić na wręczenie nagród Laureatom X Konkursu Literackiego PTWK zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

 

Mazowiecka Akademia Książki 2010

Konkursy

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki realizuje od 2004 roku projekt pt. Mazowiecka Akademia Książki. W ramach MAK corocznie ogłaszany jest konkurs dla autorów tekstów o tematyce dotyczącej historii, tradycji i kultury Mazowsza (w tym Warszawy).

 

Nominacje X edycji Konkursu Literackiego PTWK

Nowości

Jubileuszowa X edycja, organizowanego przy współpracy z Biblioteką Raczyńskich w trybie biennale, promocyjnego Konkursu Literackiego PTWK – poezja, proza, esej, literatura dla dzieci i młodzieży została rozstrzygnięta.

 

X Konkurs Literacki PTWK - poezja, proza, esej, literatura dla dzieci i młodzieży

Konkursy

Członkowie Jury w składzie: Grażyna Borkowska (przewodnicząca), Alina Brodzka-Wald, Przemysław Czapliński, Grzegorz Leszczyński, Bronisław Maj, Andrzej Rostocki, Piotr Śliwiński, - przedstawiciele organizatorów (z głosem doradczym): PTWK – Olcha Sikorska (komisarz Konkursu), Barbara Petrozolin-Skowrońska i Lidia Sadowska.

 

Rusza siódma edycja konkursu Proza Życia

Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Literackim UG „Proza Życia” Edycja 7. Konkurs Literacki Uniwersytetu Gdańskiego „Proza Życia” jest organizowany od 2002 roku. Jego celem jest obudzenie w jak najszerszym kręgu odbiorców pasji do literatury oraz promocja młodych, obiecujących autorów.

 

II Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren rozstrzygnięty

Nagrody

II Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży został rozstrzygnięty. 7 czerwca 2010 roku w Bibliotece Głównej m. st. Warszawy Jury ogłosiły wyniki.

 

Wydawnictwo Stentor na Warszawskim Kiermaszu Książki i Prasy

Serdecznie zapraszamy w imieniu wydawnictwa Stentor na Warszawski Kiermasz Książki i Prasy, który odbędzie się w najbliższy weekend 29-30 maja na Rynku Mariensztackim w Warszawie.

 

Konkurs Literacki im. B. Leśmiana

Zamojski Dom Kultury wraz z Towarzystwem Leśmianowskim ogłaszają Konkurs Literacki imienia Bolesława Leśmiana. Ma on uczcić poetę i upamiętnić jego związku z Zamościem.

 

Obchody Roku Horsta Bienka

Konkurs literacki dla uczniów i studentów oraz cykl imprez kulturalnych uświetnią w Gliwicach Rok Horsta Bienka, znanego niemieckiego pisarza pochodzącego z tego miasta.

 

Spotkanie z Kotem Polskim

Szanowni Państwo! Zapraszamy na spotkanie z Kotem Polskim, czyli promocję książek będących pokłosiem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na Krótkie Opowiadania Kryminalne. Są to trzy tomy świetnych opowiadań. Autorami są oczywiście laureaci konkursu.

 

Konkurs Literacki PTWK

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Biblioteka Raczyńskich zapraszają do wzięcia udziału w X edycji Konkursu Literackiego PTWK.

 

Trwa XVII edycja konkursu literackiego "Krajobrazy Słowa"

Konkursy

Już po raz siedemnasty Miejska Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają do udziału w konkursie literackim „Krajobrazy Słowa". Jego przedmiotem jest poezja i proza o dowolnej tematyce.

 

Konkurs literacki na tekst z gatunku literatury kobiecej lub współczesnej

Wydawnictwo Grasshopper ogłasza konkurs na powieść lub blog z gatunku literatury kobiecej i współczesnej. Jeśli nieobce Ci są sekrety kobiet i współczesne problemy – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie.

 

Konkurs Literacki im. Jana Pocka - zgłoszenia do 4 września 2009

Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie zaprasza do wzięcia udziału w XXXVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Pocka. Prace konkursowe należy nadsyłać do 4 września 2009 roku.  

 

Żyć i umrzeć w Barcelonie... - konkurs literacki

Wydawnictwa

Wydawnictwo Albatros oraz Wirtualna Polska proponują konkurs, w którym nagrodami są dwie fascynujące powieści, których akcja rozgrywa się w magicznej scenerii Barcelony jakiej nie znamy...

 

Bajka o krasnalu bibliofilu - konkurs literacki

Biblioteki

Opowieści o wrocławskich krasnalach. Bibliofil, wnuk słynnego Koszałka Opałka, przywędrował do Wrocławia razem z rodziną osiedleńców z Kresów Wschodnich.

 

3 Edycja Turnieju Poetyckiego "Orzech"

Wydarzenia

Urząd Miejski w Nysie zaprasza do udziału w III Edycji Turnieju Poetyckiego "Orzech" im. Jerzego Kozarzewskiego.  

 

Konkurs literacki: Sukces i klapa - świat mężczyzny

Konkursy

Dom Wydawniczy Bellona , czołowy wydawca książek w Polsce, ogłasza konkurs na utwór prozatorski (powieść lub zbiór opowiadań), pt.: Sukces i klapa - świat mężczyzny, który zapoczątkuje nową serię literacką.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.