RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Śląski Wawrzyn Literacki – głosowanie czytelników

Rynek, Wydarzenia

Rozpoczęło się głosowanie czytelników w plebiscycie na najlepszą książkę roku, organizowanym przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Autor pozycji wskazanej przez czytelników otrzyma Śląski Wawrzyn Literacki.

 

„Solfatara″ Książką Roku

Wydarzenia

Plebiscyt Warszawskiej Premiery Literackiej na Książkę Roku 2015 wygrał Maciej Hen. Jego Solfatara to powieść historyczna z intrygującą fabułą osadzoną w połowie siedemnastego wieku.

 

"Carte blanche" Jacka Lusińskiego nominowana w plebiscycie książka roku 2015!

Wydawnictwa

Książka Jacka Lusińskiego "Carte Blanche" nominowana została w plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl.

 

"Pod wodą, pod ziemią" Książką Roku w Chinach

Książka Daniela i Aleksandry Mizielińskich wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry cieszy się dużą popularnością w Chinach. Zdobyła właśnie tytuł Książki Roku 2015 przyznawany przez The Beijing News Weekly Review.

 

Gala „Książka Roku 2015" według Polskiej Sekcji IBBY

Z przyjemnością zapraszamy na uroczystość ogłoszenia wyników konkursu Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2015”, która odbędzie się 9 grudnia, o godz. 18 w Sali Audiowizualnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie.

 

Karol Banach nominowany w konkursie Polskiej Sekcji IBBY!

Z radością zawiadamiamy, że Karol Banach jako autor ilustracji do „Bajek” Erny Rosenstein znalazł się na liście nominowanych do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY – „Książka Roku”.

 

Pióro Fredry 2015. Znamy nominacje!

To już kolejna edycja jedynego w Polsce konkursu edytorskiego dla Wydawców „Pióro Fredry” na Najlepszą Książkę Roku. Nagroda ta należy do najbardziej oczekiwanych i liczących się w kraju. W tym roku do tego prestiżowego tytułu nominowano pięć książek. Laureata poznamy już 3 grudnia!

 

„VeryGraphic" jedną z najpiękniejszych książek roku!

Nowości

Najnowsza publikacja Culture.pl „VeryGraphic. Polish Designers of the 20th Century" otrzymała nagrodę honorową w 55. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2014.

 

Silesius 2015: Podsiadło, Sendecki, Książek

Podczas wielkiej gali „Silesiusa” Jacek Podsiadło otrzymał dzisiaj, już oficjalnie, nagrodę za całokształt twórczości (czyli 100 tys. zł). Nagroda za książkę roku (50 tys. zł) powędrowała do Marcina Sendeckiego za „Przedmiar robót”. Najlepszym debiutantem został zaś Michał Książek (za „Naukę o ptakach”), który otrzymał 20 tys. zł.

 

Joanna Wachowiak z nominacją IBBY

Autorka książek dla dzieci została nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2014" za "Kota kameleona" (Wydawnictwo Bis).

 

„Przemyślny szlachcic Don Kichota z Manczy" Książką Roku 2014!

Wydawnictwa

Wczoraj w Bibliotece Narodowej w Warszawie Dom Wydawniczy REBIS został uhonorowany tytułem "Książka Roku" za nowe tłumaczenie „Przemyślnego szlachcica Don Kichota z Manczy" przez profesora Wojciecha Charchalisa (kategoria Proza obca).

 

Książka Roku 2014 - nagrody IBBY

Znamy już wyniki dorocznego konkursu "Książka Roku", organizowanego przez Polską Sekcję IBBY.

 

Książka Roku 2014: nominacje graficzne

10 listopada 2014 r. obradowało jury graficzne konkursu Książka Roku 2014 organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Do konkursu zgłoszono 150 książek.

 

Śląski Wawrzyn Literacki dla Marka Krajewskiego

Wydarzenia

Rozgrywający się w powojennym Wrocławiu kryminał Marka Krajewskiego pt. "W otchłani mroku" zwyciężył w plebiscycie czytelników Biblioteki Śląskiej w Katowicach na Książkę Roku 2013. We wrześniu autor odbierze Śląski Wawrzyn Literacki.

 

Oto najlepsze książki roku 2013!

Nowości

Ponad 100 książek nagrodzonych i wyróżnionych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl (Najlepsza książka na wiosnę, Najlepsza książka na lato, Najlepsza książka na jesień i Najlepsza książka na zimę) rywalizowało o uznanie jury i internautów w konkursie "Książki Roku 2013".

 

"Ludzka rzecz" Książką Roku 2013 - Nagrody Magazynu Literackiego Książki

Nowości

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy o Nagrodach Magazynu Literackiego KSIĄŻKI: Ludzka rzecz Pawła Potoroczyna została KSIĄŻKĄ ROKU 2013

 

Wybierz najlepsze książki roku

Nowości

Trwa plebiscyt na Najlepszą Książkę Roku 2013 -www.ksiazkiroku.pl. Wśród nominowanych nie mogło zabraknąć publikacji Oficyny Wydawniczej Impuls. Wydawnictwo już teraz zachęca do głosowania i prosi o wsparcie w głosowaniu.    

 

"Joy" Jonathana Lee - Książka Roku według The Observer

Zapowiedzi

Zwykłe piątkowe popołudnie w kancelarii prawniczej londyńskiego City. Młoda utalentowana prawniczka Joy Stephens spada z tarasu widokowego, z kilkunastu metrów na marmurową posadzkę.

 

Zaczyn Filipa Springera książką roku Trójki!

Wydawnictwa

2014 rok nie mógł zacząć się lepiej zacząć: drugi rok z rzędu tytuł naszego wydawnictwa zdobywa miano Książki Roku w plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki, i po raz drugi jest to książka Filipa Springera (Źle urodzone zwyciężyły w zeszłym roku)!

 

Najgorsze z Najlepszych Książek 2013

Nagrody

Już w poniedziałek 23 grudnia 2013 – czyli w wigilię Wigilii – o godz. 14:43 na wrocławskim Rynku w Przejściu Garncarskim odbędzie się uroczysta gala 1. edycji wrocławskiej Nagrody Literackiej Dynia. Zostaną wówczas wyłonieni laureaci w kategoriach Najgorsza Książka Roku oraz Najbardziej Nadęty Cytat Roku. Trzecią kategorią jest Nagroda Publiczności.

 

Książka Roku 2013 Polskiej Sekcji IBBY

Znamy już wyniki dorocznego konkursu „Książka Roku”, którego organizatorem jest już po raz 25. Polska Sekcja IBBY, dofinansowano go z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Pakt Ribbentrop - Beck "Książką Roku 2012" w kategorii historia

Wydawnictwa

Nagrody „Magazynu Literackiego Książki” rozdane. Dziś w Warszawie podczas uroczystej gali odbyło się coroczne podsumowanie roku wydawniczego. Wśród wyróżnionych nagrodą w kategorii Książki Roku w kategorii historia znalazł się "Pakt Ribbentrop – Beck" Piotra Zychowicza Domu Wydawniczego REBIS.    

 

"Emplarium" nagrodzone w plebiscycie Książka zamiast Kwiatka

Wydarzenia

"Emplarium" związanego z Wałbrzychem autora piszącego pod pseudonimem Hannibal Smoke zwyciężyło w internetowym plebiscycie na Książkę Roku 2012 zorganizowanym przez Książkę Zamiast Kwiatka.  

 

Wierszyki domowe Michała Rusinka Książką Roku 2012!

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością informujemy, że wydana przez wydawnictwo Znak Emotikon książka Michała Rusinka "Wierszyki domowe" została Książką Roku 2012, nagrodzoną tegoroczną nagrodą Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literackiej.

 

Nominacja IBBY w konkursie Książka Roku 2012 dla Joanny Olech za powieść Tarantula, Klops i Herkules

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że Joanna Olech otrzymała literacką nominację IBBY w konkursie Książka Roku 2012 za powieść dla nastolatków "Tarantula, Klops i Herkules". Gratulujemy!

 

Rusza I edycja nagrody poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej

Wydarzenia

Szanowni Państwo, chciałabym poinformować, że Fundacja Wisławy Szymborskiej rozpoczęła nabór do I edycji międzynarodowego konkursu poetyckiego. Nagroda im. Wisławy Szymborskiej dla najlepszej poetyckiej książki roku wynosi 200 tysięcy złotych. Ta edycja obejmować będzie książki wydane w 2012 roku.

 

Nominacje do nagrody Książka Roku

Nagrody

Polska Sekcja IBBY ogłosiła nominacje do Książki Roku w kategorii literackiej i graficznej.

 

Publikacje MCK nagrodzone

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że 2 publikacje wydane przez Międzynarodowe Centrum Kultury zostały nagrodzone w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku 2011:

 

Najpiękniejsze książki roku

Nagrody

Tytuły sześciu książek nagrodzonych w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku zostały ogłoszone w piątek, drugiego dnia III Warszawskich Targów Książki. W połowie z ośmiu kategorii konkursowych jury zdecydowało się nie przyznawać w tym roku nagród.

 

"Korzeniec" i "Rozsypane wspomniena" najlepszymi książkami roku

Wydawnictwa

Korzeniec” Zbigniewa Białasa - najlepszą książką roku – wybór internautów – kategoria „proza polska”.   „Rozsypane wspomnienia” Jolanty Kwiatkowskiej – najlepszą książka roku – wybór jury – kategoria „proza polska”.    

 

Znamy już laureatów konkursu i plebiscytu "Najlepsza książka roku

W czwartek, 16 lutego 2012 r. o godzinie 14:00 w Galerii Książki w Warszawie poznaliśmy tytuły książek nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011. Najwyższe laury przypadły…

 

Wręczenie nagród w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka roku" edycja 2011

We czwartek, 16 lutego 2012 r. o godzinie 14:00 w Galerii Książki w Warszawie poznamy tytuły książek nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011.

 

,Popiół i diament..." - nagroda główna - Książka Roku 2011

Wokół książek

Nagrodę główną i tytuł Książki Roku 2011 w konkursie „Pióro Fredry”, organizowanym w ramach 20. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, zdobyła książka: „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy Krzysztofa Kornackiego.  

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” rozstrzygnięty

Jury Konkursu na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” wyłoniło sześć książek i przyznało pięć równorzędnych nagród oraz nagrodę główną – Książkę Roku 2011.

 

Nominacja „Neska i srebrny talizman” do nagrody IBBY

Wydawnictwo AMEA informuje, że polska sekcja IBBY nominowała książkę pt. „Neska i srebrny talizman” autorstwa Joanny Marii Chmielewskiej, z ilustracjami Adama Pękalskiego, do nagrody: "Książka Roku 2011".

 

Saga "Dzień, w którym upadł Kanaan" Europejską Chrześcijańską Książką Roku 2011

Trzytomowa epicka saga o mrocznych czasach Kanaanu "Dzień, w którym upadł Kanaan", polskiego autora Rafała Kosowskiego została 7 października br. uznana Europejską Chrześcijańską Książką Roku 2011 przez profesjonalistów zebranych na 2011 Market Square Europe w Kijowie na Ukrainie.

 

Nagroda Teofrasta - najlepsza psychologiczna książka roku

Szanowni Państwo, Rozpoczynamy internetowe głosowanie na najlepszą psychologiczną książkę roku 2010.

 

Czwarta edycja konkursu "Książka Historyczna Roku"

Nagrody

Instytut Pamięci Narodowej, Telewizja Polska i Polskie Radio ogłaszają IV edycję konkursu "Książka Historyczna Roku". Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.  

 

Śląski Wawrzyn Literacki

Nagrody

Do 30 lipca br. można głosować na Książkę Roku 2010, wybierając spośród pozycji nominowanych w XII edycji Śląskiego Wawrzynu Literackiego.

 

Znamy najpiękniejsze książki 2010 roku!

Nagrody i wyróżnienia na Najpiękniejsze Książki Roku 2010 rozdano 13 maja, drugiego dnia odbywających się w Warszawie Międzynarodowych Targów Książki. Połowie, przewidzianych w regulaminie kategorii w tym roku nagród nie przyznano.

 

Tydzień Bibliotek 2011 - Lublin, Elbląg, Chorzów

Biblioteki

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Co roku akcja ma inne hasło wiodące, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek są eksponowane i co ich organizatorzy chcą upowszechnić w świadomości społecznej. Tegoroczne hasło ma zachęcać do odwiedzin biblioteki nie tylko w celu wypożyczenia książki, ale też z innego powodu. Ma sprzyjać wytworzeniu się mody na bywanie w bibliotece....

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP W Lublinie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 
 

Lwowski pisarz w piątce finalistów nagrody literackiej BBC

Lwowski pisarz Jurij Wynnyczuk wszedł do piątki finalistów nagrody literackiej „Książka roku BBC 2010”. 10 grudnia odbyła się ceremonia nagrodzenia zwycięzcy konkursu.

 

Jutro poznamy laureatów tegorocznego konkursu Polskiej Sekcji IBBY

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY zaprasza w dniu 9 grudnia 2010 o godzinie 17.00 do Sali Konferencyjnej Biblioteki Głównej m.st. Warszawy na uroczystość wręczania nagród wybitnym twórcom książek dla dzieci.

 

Nominacje w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY

Nagrody

Protokół z posiedzenia jury konkursu IBBY Książka Roku 2010. 15 listopada 2010 obradowało w Warszawie jury literackie konkursu Książka Roku 2010, organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Członkowie jury zapoznali się z dorobkiem wydawniczym ostatniego roku (listopad 2009 – październik 2010).

 

Plebiscyt Śląskiego Wawrzynu Literackiego

I Ty możesz mieć wpływ na wyniki plebiscytu Śląskiego Wawrzynu Literackiego!

 

Wystawa prac nagrodzonych w konkursie "Książka Roku 2009

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych Polska Sekcja IBBY mają przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy ilustracji prac nagrodzonych w konkursie "Książka Roku 2009".

 

Internauci WP wybrali najlepsze książki 2009 roku

Bestsellery

Użytkownicy WP już po raz szósty wybierali „Książkę Roku”. Spośród 100 tytułów zgłoszonych przez redakcję serwisu ksiazki.wp.pl, internauci wybrali zwycięzców w czterech kategoriach: powieść polska, powieść zagraniczna, literatura niebeletrystyczna oraz dziecięca.  

 

Wydawnictwo Naukowe PWN nagrodzone

Nagrody

W Bibliotece Narodowej redakcja "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" po raz ósmy nagrodziła wydawców oraz autorów za Książkę Miesiąca, a 5 spośród 48 wybranych publikacji zostało nagrodzonych statuetką i tytułem "Książki Roku".

 

Nagroda Literacka im. Władysława Reymonta - znamy nominowanych!

Znamy już nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta. Jak co roku, spośród licznych zgłoszeń wyłonieni zostali najbardziej twórczy i wyróżniający się polscy literaci.  

 

Życie i los Wasilija Grossmana najlepszą książką 2009 roku według "Tygodnika Kulturalnego"

Pierwszy tytuł w serii "Nowy Kanon", na który czekało w Polsce ponad 10 000 osób "Życie i los" Wasilija Grossmana została wybrana książką roku 2009 przez "Tygodnik Kulturalny".

 

"Bardzo biała wrona" Ewy Nowak Książką Roku 2009!

Nagrody

Nagrody IBBY zostały przyznane. "Bardzo biała wrona" Ewy Nowak Książką Roku 2009!

 

Książka Roku 2009 - plebiscyt

Konkursy

Wydane przez Wydawnictwo Mag w 2009 roku książki uczestniczą w plebiscycie portalu Esensja (www.esensja.pl). Czytelnicy mogą zgłaszać nominowane przez siebie książki do plebiscytu e-mailem na adres ksiazki@redakcja.esensja.pl do 8 stycznia 2010 r.

 

IBBY - Książka Roku 2009 - zwycięzcy!

12 listopada 2009 obradowało w Warszawie jury konkursu Książka Roku 2009, organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Jury obradowało w dwóch zespołach: literackim i graficznym.

 

Książka Roku PS IBBY

Nagrody

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY zaprasza w dniu 17 grudnia 2009 o godzinie 17.00 do Sali Konferencyjnej Biblioteki Głównej m.st. Warszawy na uroczystość wręczania nagród wybitnym twórcom książek dla dzieci.  

 

Książka Roku wybrana!

Spośród 113 tytułów, jury pod przewodnictwem profesora Marcina Cieńskiego, wybrało Książkę Roku „Pióro Fredry”. To szczególna nagroda dla wydawców za wartości literackie, edukacyjne, a także wysoki poziom edytorski książek.

 

III Lubelskie Targi Książki

Wydarzenia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie zapraszają na III Lubelskie Targi Książki. Uroczyste otwarcie Targów będzie miało miejsce 4 grudnia 2009 r. godz. 11.00 w Galerii Biblioteki.

 

Bardzo biała wrona Ewy Nowak nominowana do IBBY

Nagrody

Najnowsza książka Ewy Nowak, „Bardzo biała wrona” została nominowana do nagrody Książka Roku 2009 przyznawanej corocznie przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People). Wyniki konkursu poznamy już 17. grudnia br.

 

Ogłoszono laureatów konkursu "Książka Historyczna Roku"

Nagrody

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie ogłoszono dzisiaj laureatów konkursu "Książka Historyczna Roku". Patronem konkursu są Telewizja Polska, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.