RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Kern. Wiersze dla dzieci z nagrodą DOBRE STRONY 2016!

W piątek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów 7. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2016”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Wytwórnia z Warszawy.

 

10 literackich nowości dla dzieci 2016 - propozycje redakcji culture.pl

Książki rysunkowe łamiące baśniowe schematy, retro komiksy i analogowe kreskówki, łączące filozofię i poezję obrazu. W redakcji Culture.pl przeglądamy literackie nowości dla najmłodszych. Wśród autorów najwybitniejsze nazwiska polskiej grafiki i ilustracji.

 

Wyniki konkursu 'A to moja bajka właśnie...' 2016

Jury przyznało nagrody w ogólnopolskim konkursie „A to moja bajka właśnie"…który towarzyszy 7. Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony:

 
 

Wydawnictwo Arkady dla dzieci

Z myślą o młodych czytelnikach wydawnictwo Arkady poleca kilka interesujących tytułów; od kolorowanek po świat literackiej fantasy.

 

Dziś startują targi książki dla dzieci w Bolonii

Przez kolejne cztery dni (4-7 kwietnia) będzie można wziąć udział w Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci. Impreza ta odbędzie się w Bolonii, która przez te kilka dni stanie się światową stolicą książek dla dzieci. Tegorocznym gościem honorowym targów są Niemcy.

 

Konkurs literacki dla dzieci na Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci ogłaszają konkurs literacki. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8-11 lat (uczniów klas 3-6 szkół podstawowych).

 

NeNelly Rapp - nowa seria książek dla dzieci autorstwa Martina Widmarka

Nowa seria książek dla dzieci autorstwa Martina Widmarka już niedługo ukaże się nakładem wydawnictwa Mamania. Premiera dwóch pierwszych tytułów z serii „Nelly Rapp i Upiorna Agentka” oraz „Nelly Rapp i frankensteiniak” znajdą się w marcu na półkach księgarni w całej Polsce.

 

Książeczki dla dzieci w zestawach Happy Meal

Od 6 listopada do każdego zestawu Happy Meal dołączana jest jedna z czterech książek do wyboru. „Czytajmy z McDonald’s” to program, który ma propagować czytelnictwo i wspólne spędzanie czasu.

 
 

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy"

Joanna Papuzińska, Bohdan Butenko, Szymon Hołownia, Nela Mała Reporterka to tylko niektóre z gwiazd Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy", który odbędzie się w dniach 25-27 września 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego w godzinach 10-18.00. Na wszystkich odwiedzających czekają atrakcje takie jak warsztaty, pokazy, lekcje na wesoło, spotkania autorskie, filmy, wystawy i spektakle teatralne, a także czytane na żywo bajki. Wstęp jest...

 

Szanghaj czeka na polskich ilustratorów!

Uwaga, uwaga! Po długiej (i mamy nadzieję, że owocnej) wizycie organizatorów China Shanghai International Children's Book Fair na naszym stoisku na targach w Pekinie mamy interesującą propozycję dla młodych polskich ilustratorów.

 

„Spóźniłem się od szkoły, bo…”

Lektura obowiązkowa dla wszystkich spóźnialskich. Kontynuacja książki „Nie odrobiłem lekcji, bo…”.   Atak wojowników ninja, spotkanie z wielką żarłoczną małpą, porwanie przez kretoludzi… Gdy trzeba wytłumaczyć spóźnienie, wszystko jest możliwe!

 

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy" w ramach projektu Bibliomania

Szanowni Państwo w dniach 25-27 września 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” w ramach projektu Bibliomania

 

Matras na Tere-Fere!

1 i 2 sierpnia, podczas targów Tere-Fere w domu towarowym Mysia 3 w Warszawie Matras pojawi się z propozycjami dla dzieci: książek, artykułów papierniczych, gier i kolorowanek.

 

Książki W.A.B. i Wilgi na Festiwalu Kultury Żydowskiej

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością zapraszamy na spotkania z naszymi książkami dla dzieci podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

 

Konkurs TRZY/MAM/KSIĄŻKI

Instytut Książki zaprasza na konferencję prasową poświęconą konkursowi TRZY/MAM/KSIĄŻKI, który dotyczy projektu czytelniczego „trójpaku” - zestawu książeczek, które rosnąć będą wraz z dzieckiem, od noworodka po przedszkolaka.

 

„Wróg” z nagrodą DOBRE STRONY 2015!

W czwartek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów 6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2015”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Zakamarki z Poznania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało książkę poruszającą temat wojny.

 

Autorzy wydawnictwa Wilga na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Wydawnictwo Wilga zaprasza na 6. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY - 28 – 31 maja 2015. Wrocławskie Centrum Kongresowe / Hala Stulecia., ul. Wystawowa 1, Wrocław, stoisko 21.

 

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony w dobrym miejscu we Wrocławiu

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od wrocławskiego święta młodych i najmłodszych czytelników. Już tradycyjnie na przełomie maja i czerwca odbędą się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

 

Znamy nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2015!

Już za dwa tygodnie poznamy nowego laureata prestiżowej Nagrody „Dobre Strony” przeznaczonej dla Wydawnictw. Ogólnopolski konkurs na Najlepszą Książkę dla Dzieci lub Młodzieży jest stałym elementem towarzyszącym wrocławskim Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”, które w tym roku odbywają się już po raz szósty. 13 maja jury przedstawiło książki nominowane do tytułu „DOBRE STRONY 2015”. Zwycięzcę poznamy 28 maja podczas uroczystej gali.

 

Recenzja: „Prawie wszystko o dinozaurach”

Był taki czas w naszym rodzinnym życiu, że mieszkały z nami dinozaury. Pływały w wannie, czasem w zlewie kuchennym, znaleźć je można było wszędzie. Za kanapą, w koszu na bieliznę, nawet w zamrażalce, tak w zamrażalce. Zechciał się kiedyś Staś bawić w epokę lodowcową ;-).

 

Traktować poważnie dziecięcego czytelnika. Rozmowa z Joanną Wachowiak

W rozmowie z Portalem Księgarskim Joanna Wachowiak, autorka m.in. „Kota Kameleona” nominowanego do nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY opowiedziała o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa oraz o tym, za co lubi spotkania z małymi czytelnikami.

 

Oko w oko ze zwierzakiem

Zbiór opowiadań o niezwykłych zwierzętach. O gwarku, który oświadczył się babci. O małpce, która pilnowała stada kóz. O psach, które podróżowały moskiewskim metrem. O gołębiu pełniącym służbę wojskową. O delfinach, które uratowały człowieka przed rekinem.

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Już jutro Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia. W tym roku zaszczyt ten spotkał Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

Targi Książki dla Dzieci w Bolonii

Dziś rozpoczyna się Bologna Fiera del Libro per Ragazzi, czyli największe targi książki poświecone wyłącznie książkom dla dzieci. W dodatku te najważniejsze w świecie książki dziecięcej mają już 50 lat!

 

II Festiwal Literatury Dziecięcej

10 maja rozpocznie się druga edycja unikatowego w skali kraju i Europy Festiwalu. Podczas kilkunastu dni dzieci i młodzież oraz ich rodzice będą mogli bezpłatnie wziąć udział w kilkuset wydarzeniach organizowanych w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Najważniejszą ideą i celem wszystkich warsztatów jest rozwój młodych czytelników poprzez aktywny kontakt z wartościową literaturą dziecięcą.

 

Wyniki międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze 2014

17 maja 2014 roku Wydawnictwo Dwie Siostry ogłosiło pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.

 

"Typogryzmoł" i "Wytwórnik kulinarny" wyróżnione w Bolonii

Polskie książki dla dzieci wydane przez Dwie Siostry i Wytwórnię znalazły się wśród tytułów z całego świata wyróżnionych w konkursie Bologna Ragazzi Award.

 

„Drakulcio ma kłopoty”

Drakulcio ma 9 lat, głowę pełną zwariowanych pomysłów, a kłopoty to jego specjalność! I choć, jak zwykle ma najlepsze intencje, skrzypcowy koncert kuzynki zamienia w rodzinną katastrofę, a wizytę sławnego podróżnika w szkole w największą aferę.    

 

Książka, która ma moc

5 grudnia ruszyła na dobre ogólnopolska akcja charytatywna Zwierzaki pocieszaki mająca na celu pomoc podopiecznym Fundacji „Kawałek Nieba”, czyli dzieciom chorym, dotkniętych chorobą i w trudnej sytuacji życiowej z całego kraju, poprzez sprzedaż stworzonej specjalnie dla fundacji książeczki. Zwierzaki pocieszaki to zbiór dziesięciu bajek napisanych przez mamy blogerki z całego kraju.

 

„Kot Kameleon” Joanna Wachowiak

Natalia nie jest szczególnie zadowolona, gdy musi zostać na kilka dni na wsi u babci Anieli. A gdy po odjeździe rodziców okazuje się, że w samochodzie została jej torba z ulubionymi zabawkami, jest naprawdę zmartwiona. Cóż ona będzie robić przez całe dni z babcią i czarnym kotem, który chyba jej nie lubi? Na szczęście babcia zabiera ją na strych, gdzie można przymierzać fantazyjne kapelusze i bawić się szkiełkami witrażowej lampy. Gdy się przez nie spogląda, wszystko nabiera czarodziejskich...

 

„Nowy” w serii „Potworne Maluchy”

Pierwszy tom nowej serii o codziennych perypetiach przedszkolnej grupy maluchów. Hałasują i rozrabiają. Kłócą się i uwielbiają. Kto? Potworne maluchy! Czyli Antek, Sylwia, Ryś i reszta przedszkolaków z najmłodszej grupy. Gdy są razem, zawsze dużo się dzieje. Czasami nawet odrobinę za dużo…    

 

Pobawimy się?

Tola siedzi w domu i wycina swoimi nowymi nożyczkami. Nagle ktoś puka do drzwi tarasu. O nie, tylko nie Benia! – myśli Tola. – Cześć, pobawimy się? – mówi Benia. Benia chce pokazać Toli zwierzęta, które mieszkają pod kamieniem. Na pewno zmyśla, podejrzewa Tola. I w dodatku przyszła w spodniach przeciwdeszczowych, chociaż nie pada. Tola zatrzaskuje jej drzwi przed nosem. Ale Benia wraca. – Pobawimy się?

 

Firma Księgarska Olesiejuk na I Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży

Zapraszamy na stoisko Firmy Księgarskiej Olesiejuk – nr 11. Na naszym stoisku znajdą się najważniejsze książki dedykowane dzieciom i młodzieży wydawców, z którymi Firma Księgarska Olesiejuk współpracuje na wyłączność logistyczną, wśród nich są: Bukowy Las, Fabryka Słów, Jung-off-ska, Klin, Powergraph, Świat Książki oraz Wydawnictwo Olesiejuk.

 

Czytajmy. Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży

W dniach 19−21 września 2014 roku po raz pierwszy na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. Impreza, która będzie otwarta w godzinach 10-18.00, to mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin. Wstęp wolny.

 

„Kamienica”

Książka jest pełną humoru opowieścią o szacunku dla odmienności, indywidualizmie i niestandardowym podejściu do życia. Bohaterami tej historii są mieszkańcy kamienicy Pod Świńskim Kopytkiem, do której niespodziewanie wprowadza się nowa lokatorka – sympatyczna dekoratorka wnętrz Klara Kwik, świnka obdarzona temperamentem, fantazją i nieposkromioną kreatywnością.

 

„Korek” w Wydawnictwie Dwie Siostry

Za koparką karetka. Za karetką taksówka. Za taksówką śmieciarka... Skąd ten korek? Ktoś miał awarię? A może krowa weszła na jezdnię? Zdecydujcie sami!

 

Nowa seria wydawnictwa Olesiejuk: „Otwórz okienko”

Wydawnictwo Olesiejuk anonsuje publikację nowej serię książeczek dla dziec zatytułowaną "Otwórz okieno". Serię tworzą trzy tytuły: „Liczby”, „Kolory”, „Słówka”.

 

Lipcowe zapowiedzi Dwóch Sióstr

Jeszcze w lipcu w naszej ofercie pojawią się trzy interesujące nowości dla bardzo młodych i tych ciut starszych czytelników – w sam raz do zabrania na sierpniowe wywczasy.

 

Jasnowidze - konkurs na projekt książki dla dzieci

Wydawnictwo Dwie Siostry organizuje konkurs dla artystów, projektantów książek, którego celem jest inicjowanie procesu tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie młodych utalentowanych twórców.

 

„Na wysokiej górze” z nagrodą DOBRE STRONY 2014!

W czwartek wieczorem podczas Koncertu Galowego 5. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2014”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwo Miejskiego Posnania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało wydaną w Poznaniu książkę „Na wysokiej górze” Krystyny Miłobędzkiej i Iwony Chmielewskiej.

 

Sens życia - premiera w Zakamarkach

Już niedługo mrówkojad przestanie być marnym paprochem w kosmosie. Napisze książkę o sensie życia. Tylko co tak naprawdę jest sensem życia? Zdaje się, że każdy ma na ten temat swoje zdanie.

 

Nowości literatury młodzieżowej Wydawnictwa Olesiejuk już w sprzedaży!

Wydawnictwo Olesiejuk prezentuje 3 nowości z serii dla młodzieży: „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, tom 5. Nina i Złota Liczba, „Sklepik Okamgnienie”, tom 2. Busola snów, „Ulysses Moore”, tom 13. Statek czasu.

 

Targowe premiery Dwóch Sióstr

Wydawnictwo Dwie Siostry prezentuje trzy książki, które będą miały swoje premiery podczas V Targów Książki w Warszawie: „Urodziny prawie wszystkich”, „Słodkie abecadło” i „Typogryzmol”.

 

Znamy nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2014!

Nagrody

Zbliżają się 5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. Stałym elementem wydarzenia jest ogólnopolski konkurs na Najlepszą Książkę dla Dzieci i Młodzieży. 20 maja jury ogłosiło tytuły książek nominowanych do tytułu „DOBRE STRONY 2014”. Zwycięzcę poznamy 29 maja podczas uroczystej gali.

 

5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży - program

Wielkimi krokami zbliżają się 5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”! W tym roku targi odbędą się w dniach 29 maja - 1 czerwca 2014 r. Lokalizacja: Dworzec Wrocław Główny (ul. J. Piłsudskiego 105). Goście: Eva Susso i Asa Lind, Lidia Miś, Ida Pierelotkin, Waldemar Cichoń, Ewa Kozyra-Pawlak i inni!

 

5. edycja Dobrych Stron na Dworcu Wrocław Główny!

Już po raz piąty na przełomie maja i czerwca odbędzie się we Wrocławiu święto młodych miłośników książek. Tegoroczna edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy pracują nad atrakcyjnym programem wydarzeń adresowanych do dzieci i młodzieży, a cała impreza odbędzie się w nowym miejscu - na Dworcu Wrocław Główny!

 

"Podróż na jednej nodze"

Stop. Koniec jazdy. Było wspaniale! Było wspaniale, ale co dalej? Podróż na jednej nodze to podróż bardzo szybka. W taką podróż – w przenośni i dosłownie – udaje się ślimak Jaś, który chce odwiedzić w dniu imienin ukochaną cioteczkę.

 

Kiedy przejdzie mi czkawka? Odpowiedzi na dociekliwe pytania dzieci

Kto wyłącza światło w lodówce? Gdzie rośnie pieprz? Dlaczego północ jest zawsze u góry? Dlaczego Ziemia jest okrągła, a nie kwadratowa? Dlaczego woda jest mokra? Czy ryby mogą cierpieć na chorobę morską?

 

Targi Książki dla Dzieci w Bolonii

Wczoraj rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii. Targi odbywają się już po raz pięćdziesiąty pierwszy

 

Głosowanie na najlepszą książkę Przecinek i Kropka 2013

Empik zaprasza czytelników do głosowania w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2013. Swoje głosy można oddawać na 10 tytułów nominowanych spośród nadesłanych zgłoszeń. Autorzy najlepszych uzasadnień otrzymają karty prezentowe o wartości 100 zł.

 

Co piszczy w trawie u Dwóch Sióstr?

Trzy nowe książki wyrosną w marcu w ogródku znakomitego wydawnictwa Dwie Siostry: "Pożyczalscy idą w świat", "Maleńka Pani Flakonik" i "Tola i Felek na wyspie".

 

Kontrowersje wokół ksiażki "Król i król"

W bibliotece na warszawskiej Pradze wiele emocji wzbudziła holenderska książka dla dzieci, która zdaniem rodziców promuje homoseksualizm. W sprawie bajki o poszukiwaniach żony dla księcia, który w finale zakochuje się w bracie jednej z kandydatek do dyrektorki biblioteki trafiają głosy oburzenia.

 

Nowe książki z serii "Ciekawe dlaczego"

Dwie nowe książki ze znanej i lubianej serii Ciekawe dlaczego. „Ciekawe dlaczego astronauci noszą skafandry kosmiczne”. Znajdziesz w niej wiele ciekawych informacji o gwiazdach i planetach oraz nowoczesnych urządzeniach, które umożliwią ludziom podbój kosmosu, a ponadto zabawne zgadywanki, zajmującą grę przygodową i mnóstwo naklejek. Weź udział w niebezpiecznej misji, poznaj tajemnicy Układu Słonecznego i zostań ekspertem kosmicznym.  

 

Czytelnictwo zaczyna się od dzieciństwa

Wydarzenia

2 marca zakończyły się Poznańskie Spotkania Targowe, w których uczestniczyło 49 wydawców i około 40 tys. odwiedzających. Wśród wystawców znalazły się m.in Wydawnictwo Dwie Siostry, Zakamarki, Nasza Księgarnia, Media Rodzina, Literatura, Publicat, a także instytucje kulturalne, jak np. Centrum Sztuki Dziecka. Publikacje skierowane do młodego czytelnika prezentowane były także na stoiskach miast partnerskich Poznania: Brna (Czechy), Györ (Węgry) i Hannoveru (Niemcy).

 

"Tere-fere" Wanda Chotomska

Oto pierwsze wznowienie debiutanckiego tomiku wierszy Wandy Chotomskiej! Pełne humoru, zwariowane teksty zostały zilustrowane przez Bohdana Butenkę. Po pięćdziesięciu sześciu latach w oryginalnym opracowaniu graficznym wracają: "Zgaduj-zgadula", "Gąska i kurka", "Pięć supełków" i trzydzieści innych niezapomnianych utworów, w tym dwa nowe.

 

Poszukiwanie ducha i japońska opowieść o strupku

Wydawnictwo Tako zapowiada piątą część przygód z serii Skrzynka Potworów, a także książkę japońskiego autora Genichiro Yagyu "Strupek".

 

"Para-mara"

O dwóch takich, co próbują straszyć...   Witamy bardzo serdecznie w programie PARY NIE DO WIARY! Program jest telewizyjny, ale jedną z jego niespodzianek jest to, że ogląda się go w książce. Śmieszne, prawda? Jednak jeszcze śmieszniejsza jest para gości zaproszonych do studia: Pan Cienias i Pan Kanaletto są strachami każdego domu na świecie! Także Twojego, drogi widzu-czytelniku!

 

Odkrywaj świat z książkami Jedności

Nowe książki Wydawnictwa Jedność są pełne pomysłów na twórcze spędzenie wolnego czasu. Jeśli poszukujesz inspiracji, która rozbudzi w dziecku fantazję i zapał do twórczego działania, już nie musisz szukać.

 

Kto kupuje książki dla dzieci? Infografika

Książki dla dzieci częściej kupują kobiety niż mężczyźni. Mamy poszukujące lektur dla swoich pociech są najczęściej aktywnymi internautkami.

 

Nowe książki dla dzieci z Wydawnictwa Jedność

Poradnik dla młodych dam i wskazówki dla dorosłych, jak rozmawiać z dziećmi o Bogu - to nowe propozycje Wydawnictwa Jedność.

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2013

Wydawcy mogą już zgłaszać swoje publikacje do kolejnej edycji konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

 

"Szczęśliwi rodzice" Laetitia Bourget

Najpiękniejsza przygoda życia jest jednocześnie największym wyzwaniem. O tylu rzeczach rodzice dowiadują się dopiero wtedy, kiedy już w niej uczestniczą! „Szczęśliwi rodzice" to wyważona, niespieszna, oszczędna w słowach opowieść o najciekawszym doświadczeniu życia, jakim jest rodzicielstwo. Lapidarny tekst Laëtitii Bourget zaczyna się bajkowo, by potem, stopniowo, przeprowadzić nas przez kolejne stopnie dojrzewania do rodzicielstwa. Bywa dosłowny i nieco szorstki, ale jest w nim również...

 

Poczytajmy o Bożym Narodzeniu

Z Bożym Narodzeniem zazwyczaj kojarzy nam się choinka, dzwoneczki, żłóbek, pastuszkowie, świece i pierwsza gwiazdka, a także kolorowo zapakowane prezenty. Do tej listy dodajmy jeszcze opowiadanie bajek, które może stać się pięknym zwyczajem w naszych domach i tradycyjną częścią obchodów Bożego Narodzenia.

 

Cecylka na Boże Narodzenie

W Starym Knedelkowie pachniało już świerkowymi drzewkami, czerwonym barszczykiem i pierniczkami. W powietrzu rozchodziła się ta nieuchwytna, najwspanialsza na świecie woń... woń zbliżających się świąt. Cecylka Knedelek i gąska Waleria pochłonięte były gorączkowymi przygotowaniami do świąt, podobnie jak pozostali mieszkańcy miasteczka.

 

Wydawnctwo Bis poleca się pamięci Mikołaja

Wydawnictwa

Kolorowe, baśniowe książki, które będą doskonałym prezentem dla najmłodszych poleca na Święta Wydawnictwo Bis.

 

Najlepsze ksiażki pod choinkę cz. 1 - Dla Dzieci

Czy jest lepszy prezent niż książka? Ależ tak – dużo, dużo książek! Najlepiej cała biblioteka. Razem z budynkiem. Póki jednak ceny bibliotek są nieco poza zasięgiem przeciętnego czytelnika, skupmy się na książkach. Co warto kupić swoim pociechom na Święta?  

 

Polska ilustracja w PRL

Culture.pl przypomina o wspaniałych polskich ilustracjach książek dla dzieci z czasów PRL-u. Obejrzyjmy to jeszcze raz.

 

Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY

Polska sekcja IBBY ogłosiła nominacje do nagrody Książka Roku. Jak zwykle, autorów i ich książki nominowano w dwóch kategoriach: do nagrody literackiej i graficznej. Nagroda przyznawana jest od 1988 roku i bez wątpienia jest najważniejszym wyróżnieniem w dziedzinie polskiej książki dziecięcej (i młodzieżowej) Wyróżnione i nagrodzone książki pokazujemy na polskim stoisku w Bolonii, a także na wielu innych międzynarodowych targach książki. W gronie tegorocznych nominowanych znaleźli...

 

Nowa książka Joanny M. Chmielewskiej

Przyjaźń to wspólne zabawy, wspólne odkrywanie świata, wspólne przeżywanie radości, a czasem też smutku – szczególnie gdy trzeba się rozstać.

 

Astrid Lindgren miałaby 106 lat!

14 listopada 1907 roku przyszła na świat autorka, która zmieniła nieodwołalnie dziecięcą literaturę powołując do życia takie postacie jak Pippi Pończoszanka, Lisa, Olle, Bosse i Lasse z Bullerbyn czy Karlsson z dachu.

 

Jesienne książki Jedność dla dzieci

Polecamy najnowsze książki Wydawnictwa Jedność przygotowane z myślą o najmłodszych czytelnikach. Znalazła się wśród nich seria "Poznaję Biblię", "50 historii o księżniczkach", a także baśnie polskie.

 

Jak książka dla dzieci kwitła pod rządami Stalina

Mogłoby się wydawać, że mroczny okres komunizmu był zabójstwem dla literatów i artystów. Jednak znalazła się furtka, przez którą udało się przemycić promyk wyższej kultury w czasach sowieckiego terroru. Pisarze i malarze, których prace zdaniem władz były zbyt abstrakcyjne, okazały się idealnym materiałem m.in. na książki dla... dzieci!

 

Książki z McDonald'sa

W restauracjach McDonald's przy zakupie HappyMeala i dowolnego zestawu otrzymacie książkę dla dzieci gratis. Akcja została zorganizowana wspólnie z Wydawnictwem Egmont.

 

"Cudowna studzienka. Baśnie polskie"

"Cudowna studzienka" to autorski zestaw baśni polskich wybranych przez wybitną autorkę i znawczynię literatury dziecięcej, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Joannę Papuzińską. Tom zawiera m.in. utwory Józefa I. Kraszewskiego, Bronisławy Ostrowskiej, Romana Zmorskiego, Henryka Sienkiewicza, Adolfa Dygasińskiego i in. Autorką pięknych ilustracji zdobiących wydanie jest ceniona artystka Elżbieta Wasiuczyńska.

 

Zamarki na Targach Książki w Krakowie

W czasie targów wydawnictwo zaprasza rodziców wraz z dziećmi na tradycyjne przyjemności: zabawy, autografy i łamigłówki. I przede wszystkim po DUŻO DOBRYCH KSIĄŻEK. Stoisko B9.

 

"Gabryś, nie kapryś"

Reprint jednej z najbardziej niesfornych książek w historii polskiej literatury dziecięcej. Przewrotny wiersz o kapryśnym chłopcu zilustrowany przez wielkiego artystę plakatu.

 

"Mysia orkiestra" Doroty Gellner z ilustracjami Emilii Dziubak

W październiku w Wydawnictwa Bajka ukaże się zbiór bajek Doroty Gellner, która jest autorką doskonale wszystkim znanej piosenki "Zuzia - lalka nieduża"!

 

"Cztery zwykłe miski" w Wydawnictwie Format

„Książkę można wymyślić o wszystkim” – mówi Iwona Chmielewska w pierwszych słowach swej ostatniej książki. I tak też sama czyni, bo pretekstem do jej powstania są najzwyklejsze przedmioty codziennego użytku – cztery małe miski. Naczynia są zwykłe, ale książka o nich – zupełnie niezwykła. Autorka (znana i nagradzana na świecie, m.in. w Korei Pd., Japonii, Chinach, Portugalii, Polsce i Niemczech) zachwyca wyważonym połączeniem minimalistycznego tekstu z piękną w swej prostocie ilustracją. I...

 

Damir Miloš "Biały klaun"

"Biały klaun" Damira Miloša bywa porównywany przez chorwackich krytyków literackich do "Małego księcia". Nie bez przyczyny. To wzruszająca i pełna symboli oraz znaczeń powieść o chłopcu daltoniście, który poszukuje kolorów. Wierzy bowiem, że gdy je odnajdzie, będzie mógł zostać klaunem cyrkowym tak jak jego rodzice.

 

Ładnie, kolorowo, zabawnie, interesująco - za nami 3. edycja Targów Książki dla Dzieci w Krakowie

Tysiące bohaterów literackich, setki niezapomnianych zabaw, trzy magiczne trasy wiodące do niezwykle bogatego świata książek dla najmłodszych oraz tłumy czytelników przy stoiskach! Za nami 3. edycja krakowskich Targów Książki dla Dzieci – zakończona sukcesem mierzonym przede wszystkim zadowoleniem rodziców, opiekunów i ich podopiecznych.

 

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan… - Zapraszamy na 3. Targi Książki dla Dzieci

Krakowskie Targi Książki dla Dzieci zapraszają już 7 czerwca dzieci wraz z rodzicami na trzecią ich edycję dziecięcych targów

 

Już w piątek czas wielkiej mobilizacji

3. Targi Książki dla Dzieci zapraszają już 7 czerwca do pawilonów na Centralną 41A na fantastyczną zabawę z książkami

 

DOBRE STRONY 2013 za nami

Święto literatury i młodych czytelników już za nami. W niedzielę zakończyła się IV edycja ogólnopolskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY (23-26 maja 2013).

 

Targi Książki dla Dzieci w Krakowie 7-9 czerwca

Targi przybliżają najmłodszym świat literatury, rodzicom pokazują, jak barwny i bogaty w wartościowe treści jest polski rynek książki dla dzieci.

 

Miniprzewodnik po 3. Targach Książki dla Dzieci

3. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie, które rozpoczynają się za niespełna dwa tygodnie prezentują "Miniprzewodnik" po targach

 

"Dobre Strony" - 4. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Prezentujemy program 4. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży "Dobre Strony", który już od czwartku będzie gościł na wrocławskim Rynku:

 

Dobre Strony pełne niespodzianek!

Końcówka maja we Wrocławiu będzie należeć do dobrej literatury i jej młodych czytelników. Od 23 do 26 maja w stolicy Dolnego Śląska odbędą się DOBRE STRONY – Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży.

 

Pięć tytułów, trzy wydawnictwa! Znamy nominacje w konkursie Dobre Strony 2013

Jury pod przewodnictwem Joanny Papuzińskiej wyłoniło pięć książek nominowanych do tytułu DOBRE STRONY 2013.

 

Co łączy muzea, planszówki i robotykę z książkami?

3. Targi Książki dla Dzieci przypominają o tym, iż młody czytelnik zostanie w barwny świat muzealnych ekspozycji. Oprócz tego może wziąć udział w warsztatach robotyki i w przerwie zagrać w turnieju gier planszowych.

 

3. Targi Książki dla Dzieci spieszą donieść

3. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie spieszą z najnowszymi informacjami dotyczącymi atrakcji na kolejnej odsłonie krakowskiej imprezy:

 

Skrzydlata dziewczynka, miś Wojtek i zwierzaki-cudaki: bajki-niebajki z Holandii i Flandrii

W ramach Festiwalu Kultury Holenderskiej i Flamandzkiej we Wrocławiu 27 kwietnia będzie można poznać holenderskie i belgijskie książki dla dzieci.

 

3. Targi Książki dla Dzieci, 7-9 czerwca, Kraków

Przygotowania do 3. edycji Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (7-9 czerwca 2013 r.) idą pełną parą.

 

3. Targi Książki dla Dzieci - czy pozwolisz, aby Cię to ominęło?

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na 3. Targi Książki dla Dzieci do Krakowa:

 

Międzynarodowy Dzień książki dla Dzieci

International Children`s Book Day został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena.

 

Spotkaj się z Cecylką Knedelek w Poznaniu!

Jeśli chcesz posłuchać opowiastek o Cecylce Knedelek, pomóc psotnej gąsce połykać literki, wpisać się do Księgi Przyjaciół Starego Knedelkowa, wziąć udział w konkursie „Dobre maniery Cecylki Knedelek”, wygrać pluszową gąskę, wspaniały zegar, Cecylkowe książki – przyjdź, przyjedź lub przyleć na Targi Książki w Poznaniu.

 

3. Targi Książki Dla Dzieci w Krakowie

Przygotowania do 3. edycji Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (7-9.06.2013 r., Kraków) nabierają rozpędu. Lokomotywa stanie się ważnym elementem imprezy. I to dosłownie. Podczas wydarzenia odbędzie się bowiem konkurs na NAJDŁUŻSZĄ LOKOMOTYWĘ złożoną z jak największej liczby przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

 

Nowości Wydawnictwa Literatura

Rymowane dranie, bajki owocowe i retoryka dla dzieci czyli arcyciekawe książeczki dla dzieci z Wydawnictwa Literatura!

 

Dwie Siostry w marcu wydadzą "Do zobaczenia Felku i Tolku"

Książeczka skierowana do dzieci uczących się czytać opowiada o perypetiach rozbrykanego lisa łakomczucha i mądrej zajączki. Trafi do księgarni 7 marca.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.