RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--
 

Targi Książki Historycznej - zapraszają Iskry

Wydawnictwo Iskry zaprasza miłośników znakomitych biografii i książek historycznych na Targi Książki Historycznej - do Arkad Kubickiego do Zamku Królewskiego

 

„Lwów. Dzieje miasta” najlepszą książką historyczną I półrocza 2015!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, poznaliśmy wyniki plebiscytu na najlepsze książki historyczne „Historia Zebrana" I półrocza 2015r. Rywalizacja była do końca bardzo zacięta.      

 

Poznaliśmy najlepsze książki historyczne pierwszej połowy 2015 roku

Poznaliśmy najlepsze książki historyczne pierwszej połowy 2015 roku. Jaką historyczną lekturę zabrać do plecaka na wakacje? Co czytać w czasie długich wakacyjnych podróży lub na plaży? W odpowiedzi na te pytania może pomóc czytelnikom plebiscyt „Historia Zebrana”, organizowany przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl. Internauci i eksperci wybrali właśnie najlepsze książki historyczne pierwszej połowy 2015 roku.

 

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną I półrocza 2015 roku już na półmetku!

Wydarzenia

Internauci oraz jurorzy wyłonili publikacje nominowane do nagrody w plebiscycie Historia Zebrana, którego celem jest wskazanie najlepszych książek historycznych w Polsce.

 

Nowa powieść Jerzego Pilcha! Książki historyczne nawet 50% taniej!

Nowości

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy najnowszą powieść Jerzego Pilcha. Zuza albo czas oddalenia to zapis szaleńczej miłości sześćdziesięciolatka do dwudziestokilkuletniej blond piękności, odnaleziony przez Jerzego Pilcha w narciarskim bucie, na schodach jednej z warszawskich kamienic.

 

Poznaliśmy najlepsze książki historyczne drugiej połowy 2014 roku

Wydarzenia

Po jaką historyczną książkę warto sięgnąć w długie zimowe wieczory? Co wybrać na świąteczny prezent dla miłośników historii? W odpowiedzi na te pytania może pomóc czytelnikom plebiscyt „Historia Zebrana”, organizowany przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl.

 

Wyniki NAGRODY KLIO w 2014 roku

Jury Nagrody KLIO po rozpatrzeniu zgłoszonych 148 propozycji książek wydanych w roku 2013−2014 przyznało Nagrody KLIO sezonu 2014 dla następujących autorów, książki i wydawców:  

 

Wydawnictwo Sic! na Targach Książki Historycznej

W dniach 27 - 30 listopada, czyli od jutra, odbywać się będą 23. Targi Książki Historycznej. Zapraszamy na nasze stoisko numer 38 gdzie sprzedawać będziemy książki z 30% rabatem. Szczególną Państwa uwagę chcielibyśmy zwrócić na naszą nowość, którą na Targi przywieziemy prosto z drukarni:

 

23. Targi Książki Historycznej

Już 27–30 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum odbędą się XXIII Targi Książki Historycznej.

 

IW ZNAK promuje ideę nowoczesnego patriotyzmu!

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK poleca do zestawu książek dodatki o charakterze patriotycznym!>

 

REBIS na Targach Książki Historycznej W Warszawie - zapraszamy

Zapraszamy Państwa w imieniu Domu Wydawniczego REBIS na Targi Książki Historycznej w Warszawie (27-30 listopada) Zamek Królewski (Arkady Kubickiego).

 

23. Targi Książki Historycznej - 23 -27 listopada Arkady Kubickiego

Tegoroczne 23. Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 27–30 listopada 2014 r., po raz szósty w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum.

 

Book Change - czyli wymiana książek podczas 23. Targów Książek Historycznych

Gratka dla czytelników, którzy chcą wpuścić nieco świeżego powietrza do swoich biblioteczek. 29 listopada podczas Targów Książki Historycznej w Warszawie odbędzie się Book Change - czyli wymiana książek. Zapraszamy!!!

 

Dwie promocje na dwie rocznice. Aż do 50% rabatu!

Nowości

Z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, która przypadła dokładnie 28 lipca, przygotowaliśmy dla Was promocję na nasze najlepsze książki historyczne! Nie przegapcie – w tym tygodniu aż do 50% rabatu!

 

VII edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”

Nagrody

Instytut Pamięci Narodowej, Telewizja Polska i Polskie Radio ogłaszają siódmą edycję konkursu „Książka Historyczna Roku”. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

 

Książka historyczna nie musi być nudna!

Księgarnie

Akcja Znak Horyzont i sieci Matras   Wydawnictwo Znak Horyzont i sieć księgarni Matras S.A. zapraszają na konferencję i ogłoszenie konkursu: „Książka historyczna nie musi być nudna!”. Konferencja odbędzie się w Warszawie, 11 czerwca, w klubokawiarni Wrzenie Świata, ul. Gałczyńskiego 7 o godz. 11.

 

Najlepsze książki historyczne II półrocza 2013 roku!

Nagrody

Internauci oraz jurorzy zadecydowali. Spośród blisko 5 tys. głosów internautów, najwięcej z nich oddano na książki: „Droga lodowa” Stefana Waydenfelda (Rebis), „Templariusze” Romana Bolczyka (Ermat) i „Watykańskie wersety” Juliana Bartosza (CB). Werdykt jury wyróżnił zaś publikacje: „Zajeździmy kobyłę historii” Karola Modzelewskiego (Iskry), „Cel Tirpitz” Patricka Bishopa (Rebis) i „Skok w nowoczesność” Adama Leszczyńskiego (Krytyka Polityczna).

 

XXII Targi Książki Historycznej - program spotkań 30.11.13 - 01.12.13

Przedstawiamy bogaty program spotkań autorskich, prelekcji, paneli dyskusyjnych na XXII Targach Książki Historycznej, które odbywać się będą od 28 listopada do 1 grudnia 2013 w Arkadach Kubickiego:

 

Wręczono nagrody Klio

Podczas uroczystej inauguracji XXII Targów Książki Historycznej na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono laureatów nagrody Klio.

 

Wydawnictwo Capital Book na Targach Książki Historycznej

Na stoisko Wydawnictwa Capital (numer 93) zawita cała plejada prawicowych autorów i odbędą się promocje najnowszych książek, m.in. Stanisława Michalkiewicza („Antypolonizm”), Ireneusza Lisiaka („Żydowscy kolaboranci Hitlera”), Krzysztofa Kawęckiego („W imię wielkiej Polski”) oraz Janusza Korwina-Mikkego („Historia według Korwina”). Szeroki wybór zagadnień – od ekonomii wolnorynkowej po myśl narodową – zapewnia, że każdy z Państwa będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas Targów oprócz...

 

XXII Targi Książki Historycznej - program spotkań 28.11.13 - 30.11.13

O godz. 12-00 w Arkadach Kubickiego w podziemiach Zamku Królewskiego otwarto uroczyście XXII Targi Książki Historycznej. Na targach swoją ofertę zaprezentuje wielu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, wydawnictwa biblioteczne, instytucje kultury, producenci gier planszowych i strategicznych, producenci filmowi. To ponad sto firm.

 

DW REBIS zaprasza na XXII Targi Książki Historycznej

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko nr 103 podczas Targów Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 28.listopada -1.grudnia w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie.

 

ISKRY na Targach Książki Historycznej

Zapraszamy na spotkania promocyjne poświęcone publikacjom Wydawnictwa „Iskry” podczas Targów Książki Historycznej w Warszawie.

 

XXII Targi Książki Historycznej 2013

W 2013 roku Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 28 listopada - 1 grudnia. Jak co roku, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie (Pl. Zamkowy)

 

III Salon Bibliotek na XXII Targach Książki Historycznej w Warszawie

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, we współpracy z Porozumieniem Wydawców Książki Historycznej, będzie po raz trzeci uczestniczył w XXII Targach Książki Historycznej, które odbędą się na Zamku Królewskim w Warszawie, w Arkadach Kubickiego od 28 listopada do 1 grudnia 2013 roku

 

XXII Targi Książki Historycznej

W dniach 28 listopada - 1 grudnia, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się XXII Targi Książki Historycznej. Organizatorzy zapraszają wydawców do udziału w nich oraz zachęcają do przesyłania książek do tegorocznej edycji Nagrody Klio.  

 

Zapowiedzi Bellony 2013

Zapowiedzi

"Pamiętniki Lukrecji Borgii", "Życie towarzyskie XIX wieku" to tylko niektóre z zapowiadanych na najbliższe miesiące nowych tytułów Wydawnictwa Bellona.

 

Historia Zebrana: Znamy najlepsze książki historyczne II półrocza 2012

Wydarzenia

Internauci i jurorzy zadecydowali! Wśród nagrodzonych książek znalazły się: „Janusz Korczak. Fotobiografia” (Iskry), „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872–2012. Teksty i fotografie” (Żyznowski), „Ekspres Berlin-Bagdad” (Wydawnictwo UJ), „Goralenvolk. Historia zdrady” (Kanon), „Mówi Józef Światło. Za kulisami bezpieki i partii” (LTW), „Za żelazną kurtyną. Podróż do Polski w 1967 roku” (Iskry).

 

Firma Księgarska Olesiejuk wraz z Wydawcami zaprasza na Targi Książki Historycznej!

Firma Księgarska Olesiejuk wraz z wydawcami, których reprezentuje zaprasza na XXI edycję Targów Książki Historycznej do Arkad Kubickiego

 

Zaproszenie na promocję książki "Śladami nazw miejskich Warszawy"

Zapraszamy na promocję książki "Śladami nazw miejskich Warszawy", wydanej przez Muzeum Historyczne m. st. Warszawy w serii „Biblioteka Warszawska”.

 

Wydawnictwo Trio zaprasza na Targi Ksiązki Historycznej do stoiska nr 48

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do stoiska Wydawnictwa Trio nr 48 na XXI Targach Książki Historycznej, Zamek Królewski, Arkady Kubickiego - 29 listopada – 2 grudnia 2012 r. Czynne w godz. 10.00 – 18.00 Wstęp wolny Oferujemy nasze książki w cenach promocyjnych oraz końcówki nakładów w cenach specjalnych.

 

Muzeum Historii Polski na XXI Targach Książki Historycznej

Muzeum Historii Polski zaprasza na XXI Targi Książki Historycznej w dniach 29.11.2012 – 02.12.2012 r. Szczególnie gorąco polecamy stoisko 79 (naszego Muzeum i portalu dzieje.pl, który jest patronem medialnym Targów).    

 

XXI Targi Książki Historycznej

Szanowni Państwo, już 29 listopada rozpoczynają się XXI Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce.

 

IPN na XXI Targach Książki Historycznej

Tak jak co roku Instytut Pamięci Narodowej jest gościem Targów Książki Historycznej. Publikacje centrali IPN można będzie kupić na stoisku nr 103, ksiązki wydane przez oddział warszawski Instytutu – na sąsiednim stoisku 102.

 

XXI Targi Książki Historycznej

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz wydawnictwo Bellona zapraszają nie tylko miłośników książki historycznej na kolejną XXI edycję Targów Książki Historycznej 29 listopada do Warszawy - Arkady Kubickiego pod Zamkiem Królewskim.

 

Krakowskie święto książki historycznej za nami.

Od czwartku do soboty w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego trwały Targi Książki Historycznej towarzyszące II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. Nasi dziennikarze obserwowali tę imprezę od samego początku

 

Wydawcy najlepszych książek historycznych uhonorowani

Podczas odbywających się w Krakowie Targów Książki Historycznej, powody do zadowolenia mieli przedstawiciele branży wydawniczej. Dziś wręczono nagrody w plebiscycie Historia Zebrana - historiazebrana.pl.

 

Już dzisiaj rozpoczną się Targi Książki Historycznej w Krakowie

Przyjdź na Targi Książki Historycznej w dniach 13-15 września, odpowiedz na proste pytanie i skorzystaj z bezpłatnego zwiedzania Krakowa z przewodnikiem. Do wyboru dwie trasy: Kazimierz i jego zabytki oraz Podziemia Rynku Głównego.  

 

Kraków stolicą książki historycznej - już dzisiaj startują Targi Książki Historycznej

Ponad 80 wystawców, wśród których znalazły się wydawnictwa z całej Polski i z zagranicy, najlepsze książki, nowości, czasopisma historyczne oraz tłumy miłośników historii w centrum Krakowa. Już dzisiaj w Auditorium Maximum UJ startują Targi Książki Historycznej w Krakowie, towarzyszące II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski.

 

Już jutro w Krakowie - wręczenie nagród Historii Zebranej

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną Historia Zebrana organizują cyklicznie redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 

Muzeum Historii Polski partnerem II Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski

„Polska w Europie Środkowej” to temat przewodni II Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, który odbędzie się w dniach 12–15 września w Krakowie.

 

Książki historią pisane - Targi Książki Historycznej w Krakowie (13-15.09.2012)

Za niespełna tydzień rozpoczną się Targi Książki Historycznej towarzyszące II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski.

 

Ośrodek Karta poleca Targi Książki Historycznej w Krakowie 13-15 września

Ośrodek KARTA poleca trzy dni z książką historyczną w Krakowie - 13-15 września 2012

 

Targi Książki Historycznej i II Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski już we wrześniu w Krakowie!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej edycji Targów Książki Historycznej towarzyszących II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski(13-15 września 2012 r.).

 

Wręczenie nagród dla zwycięzców plebiscytu „Historia Zebrana”

Podczas Targów Książki Historycznej odbędzie się wręczenie pamiątkowych dyplomów dla zwycięzców plebiscytu „Historia Zebrana” na najlepszą książkę historyczną pierwszego półrocza 2012 r.

 

Kto jeszcze zgłosił swój udział w Targach?

Do grona Wystawców Targów Książki Historycznej dołączyli ostatnio:

 

Poznaj Wystawców Targów Książki Historycznej

o tej pory swój udział w Targach Książki Historycznej potwierdziło ponad 40 Wystawców, m.in.: Arcana, Instytut Wydawniczy Erica, Iskry, Replika, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Naukowe PWN, Znak. Poznaj wszystkich Wystawców >>> <http://www.targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/targi-ksiazki-historycznej/aktualnosci/kolejni-wydawcy-potwierdzili-swoj-udzial-w-targach.html>.

 

Targi Książki Historycznej - 13- 15 września 2012

Krakowskie Targi Książki Historycznej towarzyszyć będą II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski: Polska w Europie Środkowej - 13-15 września 2012r.

 

W Kliotece spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską- Boehm

Dr Tadeusz Skoczek Dyrektor Muzeum Niepodległości oraz Dr Wiesław Uchański prezes wydawnictwa Iskry zapraszają na spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm i jej książką "Lepszy dzień nie przyszedł już".

 

Klioteka na III Warszawskich Targach Książki

Muzeum Niepodległości, oraz Warszawskie Targi Książki zapraszają na spotkania w ramach Salonu Książki Historycznej organizowane podczas Targów. III Warszawskie Targi Książki 10-13 maja 2012 roku Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1

 

Niebawem poznamy najlepsze ksiażki historyczne roku 2011

Nagrody

Plebiscyt „Historia Zebrana” wchodzi w finałową fazę. Spośród 21 pozycji, wyłonionych przez jury i tysiące internautów, wybierzemy najlepsze książki historyczne 2011 roku.

 

50. rocznica śmierci Władysława Broniewskiego w Muzeum Niepodległości

W ramach obchodów 50 rocznicy śmierci Władysława Broniewskiego Wydawnictwo Iskry, Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Muzeum Niepodległości zapraszają na cykl spotkań poświęconych publikacjom książkowym z jego twórczością.

 

W 2012 r. Kraków bogaty w Targi Książki

Wydarzenia

Niespełna miesiąc minął od zakończenia jubileuszowych Targów Książki w Krakowie, a my już szykujemy się do kolejnej edycji.

 

Podsumowanie wizyty Marka Sołonina w Warszawie

27 listopada zakończyły się XX Targi Książki Historycznej w Warszawie. Tego samego dnia dobiegła końca wizyta w naszym kraju rosyjskiego historyka Marka Sołonina, który na zaproszenie Domu Wydawniczego REBIS promował swoją najnowszą publikacje "Nic dobrego na wojnie."

 

Podsumowanie: XX Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Tegoroczne, jubileuszowe, XX Targi Książki Historycznej, organizowane jak co roku przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i Fundację „Historia i Kultura”, odbyły się w dniach 24–27 listopada 2011 roku, po raz trzeci w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Wyniki konkursu o Nagrodę KLIO w 2011

Wydarzenia

Przedstawiamy listę książek nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu Nagrody KLIO. Jury po rozpatrzeniu zgłoszonych 165 propozycji książek wydanych w latach 2010–2011 postanowiło nagrodzić w sezonie 2011 następujących autorów, książki i wydawców:  

 

Targi Książki Historycznej - najważniejsze informacje

Wydarzenia

Drodzy Czytelnicy! Prezentujemy wam garść najważniejszych informacji związanych z Targami Książki Historycznej, które aktualnie odbywają się w Warszawie!

 

Bellona serdecznie zaprasza na Targi Książki Historycznej

Wydawnictwa

Bellona serdecznie zaprasza na Targi Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 24-27.11.2011 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Bieszanow na TKH i inne spotkania autorskie Bellony

Zapraszamy serdecznie w imieniu wydawnictwa na spotkania z autorami Bellony na Targach Książki Historycznej (24-27 listopada 2011) w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Prof. Andrzej Zybertowicz i dr hab. Sławomir Cenckiewicz na Targach Książki Historycznej w Warszawie

Poznańskie wydawnictwo Zysk i Ska zaprasza miłośników historii w tym także tej współczesnej na spotkanie ze swoim autorem z dr hab. Sławomirem Cenckiewiczem, a wydawnictwo Prohibita na spotkania z prof. Andrzejem Zybertowiczem.

 

XX Targi Książki Historycznej - konferencja prasowa

Wydarzenia

Przypominamy, że w poniedziałek 21 listopada, o godz. 13.00 w Sali Kinowej na Zamku Królewskim w Warszawie, odbędzie się konferencja prasowa dot. XX Targów Książki Historycznej.

 

Ośrodek KARTA na XX Targach Książki Historycznej w Warszawie (24-27.11.2011)

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów 26 listopada (sobota) od godz. 12.00 do 13.00 na spotkanie ze Zbigniewem Gluzą, założycielem Ośrodka KARTA, który opowie o jego początkach oraz będzie podpisywać reprint pierwszego numeru „Karty”.

 

Wydawnictwo Iskry na Targach Książki Historycznej

Wydawnictwa

Prezentujemy program spotkań autorskich, które odbędą się na stanowisku wydawnictwa Iskry podczas XX Targów Książki Historycznej.

 

XX Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Tegoroczne XX Targi Książki Historycznej są objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

Najlepsze książki historyczne roku

Nagrody

Kontakty gospodarcze Polski z zagranicą w XX w., działalność Ruchu Młodej Polski, ludobójstwo w Ostrówkach na Wołyniu oraz losy Janiny Lech - to tematy zwycięskich książek konkursu na "Książkę Historyczną Roku" rozstrzygniętego w niedzielę w Warszawie.  

 

XX Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Przypominamy o zbliżających się Targach Książki Historycznej. W tym roku odbędą się już po raz XX w dniach 24-27 listopada. Po raz trzeci w nowej siedzibie - Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

KLIOTEKA Salon Książki Historycznej: Eustachy Rylski

Muzeum Niepodległości, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Warszawskie Targi Książki, „Stolica” – warszawski magazyn ilustrowany zapraszają na inaugurację sezonu drugiego "Klioteki".

 

Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny)

 

W Kliotece wieczór siódmy

Muzeum Niepodległości, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Warszawskie Targi Książki, „Stolica" – Warszawski Magazyn Ilustrowany oraz Państwowy Instytut Wydawniczy, Klioteka Salon Książki Historycznej wieczór siódmy.

 

Druga odsłona Klioteki - spotkanie z Józefem Henem

Muzeum Niepodległości, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Warszawskie Targi Książki, „Stolica” – warszawski magazyn ilustrowany oraz wydawnictwa ISKRY i WAB zapraszają do "Klioteki" - Salonu Książki Historycznej.    

 

Wieczór drugi w Kliotece

Salon Książki Historycznej "Klioteka" zaprasza na drugi wieczór, którego gośćmi będą biografista Józef Hen, autor książek, m. in.: „Błazen, wielki mąż” „Ja, Michał z Montaigne”, „Mój przyjaciel król”, Warszawski Twórca, laureat Nagrody Literackiej m. st. Warszawy 2009    

 

Nagrody Klio 2010 rozdane

Nagrody

"Oblężenie Warszawy w fotografii Juliena Bryana" Jacka Sawickiego i Tomasza Stempowskiego oraz "Rząd Królestwa Polskiego wobec sejmików i zgromadzeń gminnych 1815-1830" Macieja Mycielskiego zostały m.in. uhonorowane tegoroczną nagrodą KLIO.  

 

Wydawnictwo ISKRY na Targach Książki Historycznej

Wydawnictwa

Poniżej przedstawiamy program spotkań z autorami wydawnictwa Iskry. Miejsce: stoisko nr 42, godz. 10.00-18.00

 

Iskry na Targach Książki Historycznej

Wydawnictwa

Prezentujemy harmonogram imprez i spotkań autorskich, które wydawnictwo Iskry przygotowało dla czytelników.

 

Ogłoszono nominacje do nagrody Klio

Nagrody

Świat idei Jacka Kuronia" Tomasza Sylwiusza Cerana, "Oblężenie Warszawy w fotografii Juliena Bryana" Jacka Sawickiego i Tomasza Stempkowskiego oraz "Meksyk przed konkwistą" Justyny Olko to niektóre z książek nominowanych do tegorocznej nagrody KLIO.

 

Prezentacja książki "Historia dyplomacji polskiej 1944/45- 1989"

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza na prezentację wydanego przez PISM Tomu VI „HISTORII DYPLOMACJI POLSKIEJ 1944/1945-1989" pod redakcją Wojciecha Materskiego i Waldemara Michowicza z udziałem Prof. Adama Daniela Rotfelda oraz Prof. Wojciecha Materskiego

 

Klioteka - wieczór inaugarycjny

"KLIOTEKA" Salon Książki Historycznej zaprasza na wieczór inauguracyjny, który wykładem uświetni profesor Janusz Tazbir z referatem " Długi romans z muzą Klio". Ponadto odbędzie prezentacja laureatów nagrody Klio 2010. Imprezę poprowadzi Tadeusz Górny.  

 

Wydawnictwo Trio na Targach Książki Historycznej

Wydawnictwo TRIO serdecznie zaprasza do stoiska nr 6 podczas XIX Targów Książki Historycznej: bogata oferta wydawnicza, promocyjne ceny, spotkania z autorami.    

 

Klioteka - salon książki historycznej

Wydarzenia

Klio – muza historii, to patronka nowego miejsca stałych spotkań miłośników książek historycznych, zwolenników szeroko pojętej literatury faktu: biografii, monografii, wspomnień, dzienników, listów, esejów i historycznych opracowań ale również tych, którzy szczególną estymą darzą powieść historyczną, powstałą z dobrych związków historii z literaturą piękną.  

 

Panel dyskusyjny "Historia w internecie"

Internet

Panel dyskusyjny pt. "historia w internecie" to jedno z najważniejszych wydarzeń XIX Targów Książki Historycznej. Wezmą w nim udział przedstawiciele najważniejszych portali i for historycznych w Polsce.

 

XIX Targi Książki Historycznej - program

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że w dniach *25–28 listopada 2010 roku w godz. od 10.00 do 18.00* w *Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie* (plac Zamkowy 4) odbędą się, organizowane już po raz dziewiętnasty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej Targi Książki Historycznej

 

Nagroda KLIO 2010

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej każdego roku wyróżnia wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenia wydawców literatury historycznej, przyznając Nagrodę „KLIO”.

 

Józek, nie daruję...

Wydarzenia

XVIII Targi Książki Historycznej - suplement. Historia to wielkie pole do dyskusji i sporów. Pojawiają się na nim czasem teorie wyrwane z kapelusza lub kontrowersyjne. Jedna z nich miała nawet na targach transparent, z okładką książki „Sojusz Piłsudski-Hitler”, wydanej sumptem autora.

 

Józek, nie daruję...

Wydarzenia

XVIII Targi Książki Historycznej - suplement. Historia to wielkie pole do dyskusji i sporów. Pojawiają się na nim czasem teorie wyrwane z kapelusza lub kontrowersyjne. Jedna z nich miała nawet na targach transparent, z okładką książki „Sojusz Piłsudski-Hitler”, wydanej sumptem autora.

 

Historycznych analiz moc

Wydarzenia

Ostatni dzień XVIII Targów Książki Historycznej za nami. Wypada udowodnić, że wydawcy i księgarze mogą z bieżących relacji targowych dowiedzieć się więcej niż z czasopism, które odnajdują na półkach swoich, pisząc z całym szacunkiem, bibliotek. Analiz – tych historycznych – także dziś nie brakowało. Warto czasem wiedzieć, co jest publikowane w książkach, które sprzedajemy.

 

W tę i we w tę

Relacja z trzeciego dnia XVIII Targów Książki Historycznej.

 

Hőss, Demianiuk, Frołow, Globocnik i inni

Drugi dzień Targów Książki Historycznej za nami. Po ofercie prezentowanej na tegorocznej imprezie widać, że obchodziliśmy w tym roku rocznicę wybuchu II wojny światowej. Siatkami można kupować poświęcone jej tytuły. Widać to np. po ofercie Bellony czy Znaku.

 
 

Targowa Arkadia: relacja z Targów Książki Historycznej + galeria zdjęć

Wydarzenia

I dzień XVIII Targów Książki Historycznej za nami. Zaczęło się to, na co wszyscy wydawcy książek historycznych czekają zwykle cały rok. W tym czekali pewnie z większym zniecierpliwieniem i pytaniem, jak będzie w nowym miejscu?

 

"Historia z internetu" podczas XVIII Targów Książki Historycznej

Jak przedstawiać historię w internecie? Na jakie problemy napotykają ludzie, zajmujący się tym na co dzień? O swoich doświadczeniach i badaniach opowiedzą dziennikarze, publicyści i naukowcy, członkowie redakcji i współpracownicy portalu "Histmag.org" ( histmag.org ) - czołowego polskiego medium historycznego. Spotkanie zatytułowane: "Historia z internetu" odbędzie się w sobotę, 28 listopada, o godz. 14:00, w sali kinowej Zamku Królewskiego, podczas XVIII Targów Książki...

 

Konferencja prasowa - Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, Zamek Królewski w Warszawie oraz Biblioteka Analiz, serdecznie zapraszają na konferencję prasową Targi Książki Historycznej – nowa odsłona, która odbędzie się 6 listopada 2009 r., o godz. 14.00.

 

Nareszcie przestrzeń! Targi Książki Historycznej 26-29.11.2009

Rynek

Bywalcy Targów Książki Historycznej spotykali się dotąd co roku w klubie garnizonowym przy al. Niepodległości w Warszawie. Miejsce niby tradycyjne, ale pamiętamy warunki - przestrzeni niewiele, skakanie po piętrach, stoiska na korytarzu i klatce schodowej, jednym słowem ścisk. Nie zrażało to czytelników, którzy przybywali po upragnione książki czy podpis znanego profesora.

 

XVIII. Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

W dniach od 26-29 listopada w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubackiego na Zamku Królewskim w Warszawie (plac Zamkowy) odbędą się organizowane już po raz osiemnasty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej - Targi Książki Historycznej.

 

Tramwaje Warszawskie patronem XVIII Targów Książki Historycznej

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że patronat nad tegoroczną edycją Targów Książki Historycznej objęła Spółka Tramwaje Warszawskie.

 

6.XI - XVIII Targi Książki Historycznej-konferencja prasowa w Krakowie

Wydarzenia

W imieniu Porozumienia Wydawców Książki Historycznej, Zamku Królewskiego w Warszawie i Biblioteki Analiz Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową pt. Targi Książki Historycznej - nowa odsłona.

 

XVIII Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Targi Książki Historycznej to cykliczna impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym, organizowana przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura.

 

Literacki blog roku i najlepsze książki historyczne

Wydarzenia

Sobota, 7 listopada, to dzień ogromnie ważnych wydarzeń podczas Targów Książki w Krakowie. O godzinie 13:00 na scenie głównej rozpocznie się świętowanie dziesięciolecia istnienia wortalu literackiego www.Granice.pl, połączone z ogłoszeniem wyników organizowanych przez redakcję serwisu konkursów – „Najlepsze książki historyczne” oraz „Literacki Blog Roku 2009”.

 

Najlepsza książka historyczna - nominacje

Wydarzenia

Ogłoszono nominacje do tytułu „Najlepsza książka historyczna wortalu Granice.pl”. Rozpoczął się też drugi etap głosowania internautów, co oznacza, że ponownie można wejść na stronę internetową www.historiazebrana.pl, raz jeszcze oddać głos na swoje typy i wziąć udział w losowaniu zestawów atrakcyjnych nagród książkowych.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.