RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Bestsellery BookBook 16-31 08 2016

Bestsellery

Emitujemy najświeższą listę najlepiej sprzedających się książek w sieci księgarń BookBook w okresie 16 – 31 08 2016

 

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze wracają po wakacyjnej przerwie

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze powstały w Krakowie według pomysłu Michała Zabłockiego i realizowane są przy współudziale funduszy Gminy Miejskiej Kraków na terenie pięciu krakowskich księgarń. Każdej księgarni przypisany jest jeden gatunek literacki i jeden prowadzący.

 

Atrakcje w trójmiejskich księgarniach BookBook

Księgarnie

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów do odwiedzenia księgarń BookBook na terenie Trójmiasta. Poza doskonale dobraną ofertą wydawniczą, sieć BookBook przygotowuje dla czytelników mnóstwo atrakcji – nie tylko cenowych, lecz także kulturalnych.

 

„Dom Książki MDM" zaprasza na spotkania autorskie!

Wydawnictwa

W imieniu organizatorów mamy przyjemność zaprosić Państwa na kwietniowe spotkania autorskie do księgarni „Dom Książki MDM".

 

List otwarty Polanglo do Ministrów w sprawie darmowego podręcznika

Prezentujemy list otwarty skierowany do ministrów: Beaty Szydło, Anny Zalewskiej i Piotra Glińskiego przedstawiający punkt widzenia środowiska księgarskiego w sprawie darmowego podręcznika.

 

Rozwija się Sieć Księgarń Współpracujących z NCK!

Sieć Księgarń Współpracujących z Narodowym Centrum Kultury liczy obecnie 21 księgarń rozsianych w największych miastach Polski.

 

Będą granty na wydarzenia kulturalne w księgarniach

Księgarnie

Kraków chce wspierać księgarnie stacjonarne. Radni zdecydowali w środę, że stowarzyszenia, fundacje i organizacje pozarządowe będą mogły w otwartym konkursie walczyć o dotacje na organizowanie w księgarniach wydarzeń kulturalnych.

 

Zaproszenie na spotkania autorskie w Księgarni "Dom Książki MDM"

Księgarnie

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa w imieniu Organizatorów do księgarni „Dom Książki MDM" na grudniowe spotkania autorskie u nich organizowane:

 

CzytaMy! - akcja promująca czytelnictwo Fundacji Teraz Książka i Księgarni Matras zakończona sukcesem

Wydarzenia

Za nami program pilotażowy akcji promocji czytelnictwa „CzytaMy!” Fundacji Teraz Książka oraz Księgarni Matras.

 

Matras.pl zwycięzcą zestawienia „Zaufanie Opinie Ceneo.pl”

Księgarnie

Matras.pl zajął pierwsze miejsce w kategorii multimedia w „Zaufanie Opinie Ceneo.pl” - najnowszym zestawieniu ceneo.pl.

 

Spotkania Autorskie na stoisku Księgarń Świat Książki

Serdecznie zapraszamy na Spotkania z Autorami, które odbędą się na stoisku Księgarń Świat Książki podczas Targów Książki w Krakowie.

 

Księgarnie Świat Książki - nowe otwarcia

Księgarnie

W ciągu ostatnich dwóch tygodni zostały otwarte 3 nowe Księgarnie Świat Książki: w Łodzi w Centrum Handlowym Sukcesja, w Olsztynie w Galerii Warmińskiej i w Warszawie w Outlecie Factory Ursus.    

 

Cztery nowe księgarnie Matras

Księgarnie

16 września została otwarta księgarnia Matras w CH Wola Park. Druga nowa warszawska księgarnia Matras w Atrium Promenada przy Ostrobramskiej działa już od 8 września.

 

Książka w podróży - akcja PKP Intercity, Matras Księgarnie i partnerzy

Wydarzenia

Od 14 września pasażerowie PKP Intercity mogą korzystać z darmowych e-booków oraz dużych zniżek na zakup książek dzięki akcji „Książka w podróży". Wspólna inicjatywa PKP Intercity, Matras Księgarnie, księgarni Publio.pl i biblioteki internetowej Wolne Lektury, przy wsparciu merytorycznym Instytutu Książki, promuje czytanie - doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu w pociągu.

 

Jak księgarnie ściągają klientów?

Księgarnie

Wrocławska Gazeta Wyborcza pisze o nowej Księgarni Autorskiej w Pasażu Grunwaldzkim i o tym, jak księgarze starają się zachęcić czytelników, żeby spędzili w lokalu więcej czasu. Czy kawa jest w stanie utrzymać klientów w księgarniach?

 

Koniec polskich księgarni i wydawnictw – nowa ustawa kosztowała lobbystów 90 tys. zł

Prawo

Przedrukowujemy za portalem www.prawy.pl głos polemiczny w sprawie ustawy o książce uważając, że bardzo ważnym jest aby nie popełnić przy jej tworzeniu takich samych błędów jakie popełniono przy pisaniu ustawy o ochronie języka polskiego, gdzie przepisy wykonawcze podzielono między trzy ministerstwa: spraw wewnętrznych, kultury i edukacji. Stąd kondycja języka polskiego jest coraz gorsza a ochrona żadna. Przypomnijmy, że polskie ustawodawstwo jest bardzo słabe, pisane z reguł "na...

 

Rada Miasta Krakowa mówi „TAK” dla przyszłości literatury i czytelnictwa w Polsce!

Księgarnie

Dobre wieści dla całej polskiej literatury! Rada Miasta Krakowa przegłosowała projekty miejskiej Nagrody Conrada oraz zarządziła opracowanie programu wsparcia działalności kulturalnej w księgarniach. Podczas gorącej dyskusji w krakowskim urzędzie miasta radni omawiali również rezolucję nawołującą Sejm do jak najszybszego procedowania Ustawy o Książce.

 

Powstaje Ogólnopolska Baza Księgarń

Księgarnie

Instytut Książki i Polska Izba Książki zainicjowały wspólny projekt stworzenia Ogólnopolskiej Bazy Księgarń. Celem projektu jest utworzenie ogólnodostępnego, bezpłatnego portalu internetowego, informującego o księgarniach ze wskazaniem na ich lokalizację, profil i aktywności.

 

Płyty i gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Matrasie!

Księgarnie

Księgarnie Matras nawiązały współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wraz z nadejściem lata w księgarniach Matras pojawią się kolorowe stoiska z lubianymi i kultowymi gadżetami i koszulkami WOŚP, a także z płytami CD i DVD z muzyką zarejestrowaną w czasie kolejnych edycji festiwali Przystanku Woodstock.

 

Szkolna wyprawka w księgarniach Matras

Księgarnie

26 czerwca uczniowie pożegnali rok szkolny i rozpoczęli wymarzone wakacje, czas odpoczynku od zeszytów, podręczników, zadań domowych i sprawdzianów. Z kolei rodzice stanęli przed koniecznością skompletowania artykułów niezbędnych w kolejnym roku edukacji swoich pociech.      

 

Praca z Miłoszem była jak zamknięcie w łodzi podwodnej... Agnieszka Kosińska w krakowskim Matrasie

Księgarnie

9 czerwca o godz. 18.00 w księgarni Matras w Krakowie przy Rynku Głównym 23 odbędzie się spotkanie z Agnieszką Kosińską, autorką książki, która 4 maja ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak - „Miłosz w Krakowie”.

 

Książki na widelcu we Wrocławiu

Festiwal Książka na widelcu odbędzie się w dniach 3-7 czerwca. Po raz pierwszy w jednym miejscu we Wrocławiu zaprezentowana zostanie tak szeroka oferta najciekawszych wydawnictw z ostatnich lat poświęconych kuchni i gotowaniu.

 

Zaproszenie na spotkania autorskie w Księgarni Dom Książki MDM

Księgarnie

Warszawski Dom Książki MDM zaprasza wszystkich miłośników dobrej literatury na cykl spotkań ze znanymi literatami

 

Spotkanie z Katarzyną Bondą 5 czerwca w księgarni Matras przy Rynku Głównym 23 w Krakowie

Księgarnie

Zapraszamy na spotkanie z królową polskiego kryminału - Katarzyną Bondą, 5 czerwca o godz. 18.00 do księgarni Matras przy Rynku Głównym 23 w Krakowie.

 

Marta Grycan czyta dla dzieci w Matrasie! zapowiedź

W sobotę, 30 maja w godzinach 16.00 – 17.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie Marta Grycan będzie czytać dzieciom popularne książki dla dzieci, a od godziny 17.00 będzie składała autografy na swoich książkach kucharskich.

 

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą w księgarnia Matras w Warszawie

Księgarnie

19 maja o godz. 18.00 w księgarni Matras w Warszawie przy ul. Solidarności 113 spotka się z miłośnikami kryminałów Katarzyna Bonda, autorka takich bestsellerów, jak „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka" czy „Pochłaniacz”, którego kontynuacja właśnie się ukazała pod tytułem „Okularnik”.

 

Spotkanie autorskie z Johnem Flanaganem w Krakowie

Księgarnie

Zapraszamy na spotkanie z Johnem Flanaganem, autorem serii fantasy którą pasjonują się młodzi czytelnicy.

 

„Umarli mają głos" przedpremierowo we Wrocławskich Księgarniach

Księgarnie

„Wrocławskie Księgarnie" informują, iż najnowsza książka duetu: Marek Krajewski i Jerzego Kaweckiego „Umarli mają głos" sprzedawana była od poniedziałku do piątku przedpremierowo we Wrocławskich Księgarniach.

 

Matras świętuje Dzień Książki

Księgarnie

Z okazji Światowego Dnia Książki przypadającego na 23 kwietnia, Księgarnie Matras przygotowały serię spotkań z wyjątkowymi autorami długo wyczekiwanych premier książkowych oraz wspólne czytanie książek dla dzieci i warsztaty filozoficzne dla najmłodszych. We wszystkich księgarniach na czytelników czekają specjalne rabaty, także na bestsellerowe pozycje.

 

Matras promuje polskich debiutantów

Księgarnie

Matras rozpoczyna promocję debiutów literackich polskich autorów. Po 10 kwietnia w każdej księgarni Matras i na matras.pl znajdzie się dedykowana półka debiutantów. Wyraźna ekspozycja debiutujących autorów i ich książek to wkład Księgarni Matras w promowanie młodych pisarzy i ułatwienie im dostępu do czytelników. Partnerem tego długofalowego projektu jest portal xiegarnia.pl.

 

Książka woła o pomoc. Z rynku znikną setki księgarń?

Księgarnie

Za dużo kiepskich nowości, za małe nakłady i zbyt mało czytelników - to główne problemy branż wydawniczej i księgarskiej. W najbliższych latach z rynku mogą zniknąć setki księgarń i wiele wydawnictw.  

 

Inicjatywa Wrocławskie Księgarnie

Księgarnie

Powstała w kutym br. wspólna inicjatywa 9 księgarni pt. "Wrocławskie Księgarnie" zyskuje coraz więcej zwolenników nie tylko w sieci czy na Facebooku

 

Nowe księgarnie w największych polskich miastach

Księgarnie

Minister kultury Małgorzata Omilanowska zaalarmowana przez środowiska księgarskie wydzieliła specjalną pulę pieniędzy z budżetu na wsparcie księgarni. Nowe placówki powstaną w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu i Warszawie. Chętni do otwarcia własnej księgarni mogą przez najbliższe trzy miesiące zgłaszać się do MKiDN.

 

28 marca otwarcia księgarni Matras: Wrocław i Lubin

Księgarnie

28 marca dwie nowe księgarnie Matras otworzą swoje podwoje dla klientów: we Wrocławiu w CH Magnolia Park przy Legnickiej 58 oraz w Lubinie, w CH Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20. Klienci będą mogli wybierać z szerokiej oferty książek, gier, zabawek, filmów i muzyki.    

 

PocketBook B2B Cloud Solution – otwarta platforma do czytania „na życzenie”!

Internet

PocketBook prezentuje PocketBook B2B Cloud Solution – kompletny pakiet usług niezbędnych dla dostawców treści online oraz księgarni internetowych, dzięki którym użytkownik końcowy otrzyma nowe, unikalne możliwości.  

 

Odpowiedź Empiku na list artystów

Szanowni Państwo,   Dziękuję za list – z uwagą zapoznałam się z jego treścią i odbieram go jako konstruktywną opinię.   Jesteśmy w momencie opracowywania strategii na najbliższe lata i głos artystów oraz ludzi kultury jest dla nas bardzo istotną wskazówką na drodze do pozytywnych zmian.

 

Nie książki w księgarniach Matras

Księgarnie

Od piątku 20 lutego w wybranych księgarniach Matras gratka dla czytelników o nietypowym podejściu do książek i wyzwanie dla tradycjonalistów.

 

Dodatkowy rabat rośnie wraz z zamówieniem – aż do -15%

Bożonarodzeniową radość zmniejsza często stres związany z ogromem świątecznych wydatków, na które składa się również zakup prezentów.

 

Dzieci kochają prezenty. A w Matrasie rabaty do -50%.

Kto najbardziej na świecie czeka na święta? Dzieci. Kogo nie możemy zawieść, siadając wspólnie do wigilijnego stołu? Dzieci. Komu najjaśniej świecą się oczy na widok choinki i prezentów? Dzieciom. Z kim dzielimy największą radość tego wieczoru? Z dziećmi. O kim nigdy nie zapominamy, nawet jeśli Mikołaja stać tylko na skromne podarunki? O dzieciach!

 

Pomysły na świąteczne prezenty na matras.pl

Księgarnie

Zapach pomarańczy, smak piernikowego ciasta, łańcuch z kolorowego papieru na choince z cherubinem na szczycie, biały opłatek, kolęda „Lulajże, Jezuniu” , dźwięk dzwonka u sań Świętego Mikołaja, uśmiech dziecka na widok prezentu wyłaniającego się spod kolorowego opakowania...  

 

Nowy top matrasa 10.-16.11. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa obowiązujący w dniach 10.- 16.11.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 30.10..- 05.11. 2014):  

 

Listopadowy Top Matrasa

Księgarnie

Prezentujemy Top Matrasa obowiązujący w dniach 03.- 09.11.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 16.- 29.10. 2014):  

 

Zapraszamy na spotkania z Lisą See do Księgarni Świat Książki

Wydarzenia

Spotkanie z Autorką bestsellerowej powieści „Kwiat śniegu i sekretny wachlarz”, poświęcone jej najnowszej książce pod tytułem „Chińskie lalki”, odbędzie się w Warszawie 22.10.2014 r. o godzinie 18.00 w Księgarni Świat Książki przy al. Solidarności 119/125.

 

Top Matrasa 06.-12.10. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa obowiązujący w dniach 06.- 12.10.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 25.09.- 01.10. 2014):

 

Księgarnie internetowe wypierają tradycyjne

Księgarnie, Internet

Sprzedaż w księgarniach internetowych rośnie. Czytelników skłaniają do zakupów w sieci niższe ceny i wygoda. Coraz częściej również kupujemy przez internet podręczniki.

 

Top Matrasa 29.09.-05.10. 2014

Księgarnie

Edytujemy Top Matrasa obowiązujący w dniach 29.09.- 05.10.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 18.- 24.09. 2014):

 

Księgarnie Świat Książki w programie Karta Dużej Rodziny!

Księgarnie

Z przyjemnością informujemy, że sieć Księgarnie Świat Książki przystąpiły do programu Karta Dużej Rodziny.

 

Top matrasa 25.-31.08. 2014

Księgarnie

Przedstawiamy listę bestsellerów książkowych sieci księgarni Matras (na podstawie sprzedaży w dniach: 14.- 20.08. 2014) za okres od 25 sierpnia do 31 sierpnia 2014.

 

Ciężkie czasy polskich księgarni

Księgarnie

Super Express pisze o trudnej sytuacji polskich księgarni w USA. Właściciele Księgarni Literackiej rozważają jej zamknięcie.

 

Dwie nowe księgarnie sieci Matras

Księgarnie

W sierpniu w centrach handlowych we Wrocławiu i Warszawie otworzyły się nowe księgarnie Matrasa. Sieć ma już blisko 180 placówek w całym kraju.

 

Wojna Amazońska, czyli wydawnictwa kontra internetowe ksiągarnie

Księgarnie, Internet

Wielkie wydawnictwo i internetowy gigant Amazon kłócą się o ceny e-booków i przyszłość branży księgarskiej. Pisarze celebryci poparli wydawcę, szarzy wyrobnicy pióra – internetową księgarnię.

 

Spotkania z Jarosławem Kretem

Księgarnie

Zapraszamy na spotkania z Jarosławem Kretem poświęcone książce „Mój Madagaskar” do naszych Księgarń Świat Książki.  

 

Rządowy podręcznik zagraża małym księgarniom

Księgarnie

„Rządowy podręcznik” może pogrążyć małe księgarnie w całym kraju. Kryzys na rynku książki spowodował, że wiele z nich zarabia głównie na sprzedaży podręczników. Plan wprowadzenia finansowanych z budżetu książek dla klas I–III i zakupów podręczników przez szkoły dla uczniów starszych bezpośrednio od wydawców może być dla nich gwoździem do trumny.

 

Rosyjski rząd wesprze księgarzy?

Księgarnie

Rząd rosyjski rozważa podjęcie kroków, które pomogą księgarstwu. W grę wchodzą rozwiązania podatkowe, a także korzystne ceny lokali na wynajem.

 

Sieć księgarń Matras idzie pod młotek

Księgarnie

Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży Matrasa, drugiej co do wielkości sieci polskich księgarń - potwierdziła dyrektor ds. marketingu Matrasa Jolanta Liżewska-Zyzek.  

 

Włochy: Ulgi podatkowe dla tych, którzy będą kupować książki

Rynek zagraniczny, Ustawa

Ulgi podatkowe dla tych, którzy będą kupować książki, zapowiedziało włoskie ministerstwo rozwoju gospodarczego. Wyjaśniono, że celem tego rozwiązania jest wsparcie czytelnictwa i przeżywających trudności księgarń, które nie należą do wielkich sieci sprzedaży.

 

13 grudnia - Dzień Księgarza

Wydarzenia

Mamy dzisiaj nie tylko kolejną rocznicę ogłoszenie Stanu Wojennego, ale też dzień, w którym myślimy szczególnie ciepło o księgarzach. Jak możemy najlepiej godnie ich uczcić? Solidne zakupy książkowe będą najwłaściwsze.

 

Dyskusja o ustawie o książce w Dwójce

Prawo

Debata na temat regulacji na rynku książki trwa. – Ta ustawa zadecyduje o tym, czy będziemy nowoczesnym społeczeństwem czytelniczym – mówiła w Dwójce Małgorzata Staniewicz ze Stowarzyszenia "Zmowa". – Przepisy nie wychowają czytelników. Po tylu latach zaniedbań czeka nas długi program odbudowy czytelnictwa – odpowiadała Beata Stasińska z Wydawnictwa W.A.B.

 

Spotkanie ze Sławomirem Koprem w Księgarni Świat Książki w Warszawie

Wydawnictwa

5 grudnia zapraszamy na spotkanie ze Sławomirem Koprem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.

 

Książka z kratką?

Ustawa

Proponowana Ustawa o Książce zakłada wprowadzenie przymusu stosowania w detalu stałych cen książek. Jej celem miałoby być między innymi: (i) uratowanie przed upadkiem małych księgarni, (ii) spowodowanie, że również książki małych wydawców byłyby łatwo dostępne. Poniżej kilka uwag na ten temat oraz tematy pokrewne.

 

"Nie" dla Kindla w niezależnych księgarniach

Rynek zagraniczny, Internet

Księgarze nie przyjęli oferty Amazona, żeby sprzedawać jego czytnik w zamian za 10-cio procentowy dochód z e-booków zakupionych na to urządzenie. Program pod nazwą Amazon Source spotkał się z powszechną drwiną.

 

MalutkaCena.pl czyli rok darmowej dostawy

Internet, Prawo

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Dzień Darmowej Dostawy. W bieżącym roku ma on się odbyć 2 grudnia. Tego dnia wszystkie zamówione w biorących udział w akcji sklepach internetowych produkty mają być wysłane do klientów bez opłaty za transport. Są jednak sklepy, w których dzień darmowej dostawy trwa cały rok.

 

Virtualo udostępnia na swojej platformie interaktywny panel do zarządzania sprzedażą dla wydawców

Księgarnie, Internet

Nowoczesne narzędzia analityczne to podstawa prowadzenia skutecznego i efektywnego biznesu. Virtualo z myślą o partnerach handlowych stworzyło interaktywny dashboard, czyli panel informacyjny, zawierający najważniejsze dane dotyczące sprzedaży, portfolio produktów, bezpieczeństwa plików oraz promocji. Dane raportowane są w czasie rzeczywistym.

 

Ratunek dla małych księgarni

Księgarnie

Problemy niezależnych księgarni występują na skalę światową. W Polsce tłumaczy się to głównie spadkiem czytelnictwa oraz zubożeniem społeczeństwa, na rynku amerykańskim przede wszystkim e-bookową rewolucją: książki elektroniczne zdobywających coraz większą część rynku. Jak radzą sobie z tym problemem za oceanem?

 

Sklep z odzieżą zamiast Empiku

Księgarnie

Wymowny znak trudnych czasów na rynku książki: na miejscu likwidowanego Empiku na krakowskim Rynku powstanie sklep odzieżowy sieci Zara.

 

Złodziej ksiażek złapany w Poznaniu

Wydarzenia

Jak informuje "Głos Wielkopolski" poznańscy policjanci zajęli się sprawą 58-letniego mężczyzny, który kradł książki w centrum handlowym M-1. Drodzy książkofile, apelujemy i ostrzegamy! Taki może być finał i Waszego uzależnienia od książek! Uważajcie na siebie, zwłaszcza gdy słońce przygrzewa mocno i w głowach rodzą się coraz bardziej szalone pomysły.

 

Likwidacja księgarni naukowej im. Kopernika

Księgarnie

Z początkiem lipca zlikwidowano przeniesione na ul. Kuźniczą 49/55 resztki księgarni naukowej im. M.Kopernika. Tym samym przy Kuźniczej ostała się jedynie mała księgarnia firmowa PWN.

 

Specjalistyczne księgarnie internetowe - ArtTravel.pl

Księgarnie

www.arttravel.pl, największy sklep specjalizujący się w sprzedaży wydawnictw turystycznych, takich jak przewodniki i literatura podróżnicza, rozmówki, poradniki, albumy, mapy i atlasy samochodowe i turystyczne, plany miast, mapy ścienne oraz globusy i globobary, otworzył w centrum Warszawy i Łodzi księgarnie stacjonarne ArtTravel. Za kilka dni ruszy punkt odbioru zamówień ArtTravel w Gdańsku.

 

Ficner-Ogonowska i III cześć jej popularnej trylogii, w warszawskim Matrasie przy Al. Solidarności 113!

Księgarnie

W czwartek, 4 lipca o godzinie 18.00 w księgarni Matras w Warszawie przy Al. Solidarności 113 Anna Ficner-Ogonowska i III cześć jej popularnej trylogii: "Zgoda na szczęście!"

 

Studnia

Wydarzenia

„Studnia. Można zmienić miasto, Ale nie można zmienić studni. Nie ubywa jej i nie przybywa. Oni przychodzą i odchodzą i czerpią ze studni. Jeżeli ktoś wody studziennej nieomal dosięga, Ale liny nie wystarcza Lub dzban się rozbija, przynosi to niepomyślny los.“ „I cing. Księga przemian“ Latawiec W-wa 1994  

 

Empik.com odkupi używane podręczniki

Księgarnie

Sklepy internetowe z portfolio Grupy Empik Media & Fashion - jako pierwsi reprezentanci e-handlu w Polsce - oferują klientom odkup używanych podręczników.

 

"Półka z komiksem" od Sklep.gildia.pl

Księgarnie

Szanowni Państwo, mamy przyjemność poinformować o starcie pilotażu projektu "Półka z komiksem".

 

Rabat 25 % w Matrasie dla uczestników Big Book Festival!

Już jutro rusza Big Book Festival - "Papier nie umiera nigdy!". Festivalową bransoletkę będzie można wymienić na 25% rabat we wszystkich księgarniach Matras w dniach od 22.06 do 22. 08.2013 r.

 

Katarzyna Grochola w Matrasie 20 czerwca g. 18.00

Księgarnie

Katarzyna Grochola i "Trochę większy poniedziałek" w czwartek, w warszawskim salonie Matrasa przy Al. Solidarności 113!

 

Sławomir Mrożek podpisuje swoje książki w księgarni Matras

Wydarzenia

Księgarnie Matras zapraszają do salonu przy Al. Niepodległości 113 na niezwykłą ucztę literacką. Znakomity autor, Sławomir Mrożek będzie podpisywał tam swoje książki:

 

Czy Polsce potrzebna jest ustawa o książce?

Ustawa

W roku 64 naszej ery, żydowski arcykapłan Jezus syn Gamaliela wydał edykt nakazujący, by wszyscy mężczyźni potrafili czytać Talmud. Wymógł ten został spełniony po około stu latach od jego wprowadzenia. Pierwsze próby wprowadzenia obowiązku szkolnego zawierają przepisy Księstw Weimarskiego (1619 r.), Gotajskiego (1642 r.) i Brandenburgii-Prus (1698 r.). W Ameryce w kolonii Massachusetts w 1647 roku wprowadzili go dominujący w niej purytanie. W 1683 wydano takie zarządzenie w Księstwie...

 

Agata Płatek w Księgarniach Świat Książki

Księgarnie

Od dnia 2 maja 2013 roku stanowisko Dyrektora Handlowego w sieci Księgarnie Świat Książki zajmuje Agata Płatek. Jest odpowiedzialna za budowanie oferty książkowej i pozaksiążkowej, a także za strategię sprzedaży w sieci.

 

Jaume Cabre w nowym warszawskim Matrasie przy Al. Solidarności 113!

Księgarnie

  17 maja o godzinie 19.00 w nowym salonie Matras w Warszawie przy Al. Solidarności 113 spotkanie z kolejnym hiszpańskim autorem – Jaume Cabre. Cabre będzie opowiadał o swojej najnowszej książce "Wyznaję", która już została okrzyknięta przełomem w literaturze.

 

Najnowszy salon Matrasa w Warszawie otwarty!

Księgarnie

8 maja 2013 został oficjalnie otwarty najnowszy salon Matrasa w Warszawie przy Al. Solidarności 113. Łącznie w maju Matras otworzy 8 salonów, z czego trzy to salony po kapitalnym remoncie, a 5 to zupełnie nowe księgarnie.

 

Sukces spotkania z Eduardo Mendozą!

Księgarnie

Wczoraj, podczas jedynego spotkania Eduardo Mendozy z czytelnikami w Polsce, księgarnia Matrasa pękała w szwach. Organizator nie spodziewał się aż takiego zainteresowania, w czasie spotkania przez księgarnię na Solidarności 113 przewinęło się blisko 500 osób!

 

Francja - wsparcie niezależnych księgarni i ustawy Langa

Rynek zagraniczny

Po wielu konsultacjach z przedstawicielami wszystkich segmentów rynku książki, Aurélie Filippetti francuskiej minister kultury przedstawiony został 25 marca plan wsparcia "środkami operacyjnymi" niezależnych księgarni.

 

Eduardo Mendoza w księgarniach Matrasu

Księgarnie

Grupa Matras zaprasza do swoich księgarni na spotkanie ze znakomitym autorem powieści kryminalnych Eudardo Mendozą.

 

Nowe księgarnie Grupy Matras

Księgarnie

Drodzy Czytelnicy, Serdecznie zapraszamy do nowo otwartych księgarni Matras! Oto informacja:

 

Dożynanie księgarstwa w Europejskiej Stolicy Kultury

Księgarnie

Nie przebrzmiały jeszcze we Wrocławiu echa związane z likwidacją najstarszej księgarni naukowej częściowo przeniesionej do nowego lokalu przy Kuźniczej (po byłej szkole podstawowej) i bankructwem jednej z najstarszych (rok założenia 1958) księgarni "Pod Arkadami", a już dowiedzieliśmy się o likwidacji księgarni PWN-owskiej przy ul. Szczytnickiej.

 

Ponowne otwarcie księgarń Świat Książki

Księgarnie

Drodzy Klienci, z przyjemnością informujemy, że pierwsze księgarnie Świat Książki zostaną ponownie otwarte w sobotę 2.03.2013. Zapraszamy do zapoznania się z nową, bogatą ofertą, wśród której nie zabraknie bestsellerów wydawnictwa Świat Książki.  

 

UOKiK ukarał księgarnię Matras za odmowę zwrotu kosztów wysyłki towaru

Prawo

Odmawianie konsumentom prawa do zwrotu kosztów wysyłki towaru, gdy rezygnują z zakupu dokonanego w sklepie internetowym - to jedna z zakwestionowanych przez prezes UOKiK praktyk spółki Matras. Na przedsiębiorcę została nałożona kara w wysokości ponad 452 tys. zł.

 

Cyfrowe znaczy lepsze?

Wydarzenia

Do roku 2016 wydatki na książki w formie elektronicznej wzrosną w Polsce jedenastokrotnie. Biorąc pod uwagę, iż rynek polski stanowi 10% udziału w wartości światowego rynku książki możemy mówić o Polsce jako o kraju pochłoniętym rewolucją cyfrową. Czy oznacza to jednak schyłek epoki tradycyjnej książki?

 

Wyprzedaż na zamknięcie sklepów Weltbild

Księgarnie

To mogą być już ostatnie chwile, żeby odwiedzić księgarnie Weltbildu. Jeśli potrzebujecie zachęty do takich odwiedzin, oto ona - na zamknięcie sklepów przeceny sięgają -95%.

 

Święty Mikołaj z wizytą w Rodzinnych Domach Dziecka w Rozalinowie i Gąsawie... 13 grudnia

Wydarzenia

Księgarnia Pałucka w Żninie włączyła się w akcję "Pomóż Świętemu Mikołołajowi" organizowaną przez Grupę Księgarń Partnerskich Polskie Księgarnie i w dniach od 1 do 12 grudnia można było w naszej księgarni zakupić drobny prezent ze specjalnej oferty lub wybrać dowolny lub przynieść z domu i włożyć do gwiazdorowego worka.

 

Plebiscyt na najpiękniejszą księgarnię

Księgarnie

Portal Lubimyczytac.pl i OSDW Azymut ogłaszają plebiscyt na Najpiękniejszą Księgarnię. W zeszłym roku zwyciężyły wrocławskie Tajne Komplety.

 

Znikają najstarsze księgarnie z centrów dużych miast

Księgarnie

Ta wiadomość już tak nie elektryzuje jak przed kilkoma laty, kiedy to na Portalu Księgarskim roiło się od komentarzy. Teraz wieść o likwidacji najstarszej wrocławskiej księgarni naukowej im. Kopernika przechodzi bez echa.

 

Napad na księgarnię we Wrocławiu

Księgarnie

Nie udał się napad na księgarnie w rejonie ulicy Kazimierza Wielkiego bandycie, który najpierw ukradł ponad 1300 złotych z kasy, a następnie uderzył pięścią w brzuch kasjera i uciekł. Po kilku minutach zatrzymał go policjant.

 

Księgarnia Marjanna z nową siedzibą

Księgarnie

Jak podaję profil na Facebooku księgarni Marjanna, przenosi się ona do nowego lokalu.

 

Na książkę i kawkę

Księgarnie

Między regałami stoliki, w powietrzu zapach kawy, ściany przypominają galerię. Bo żeby wygrać z czytelniczym kryzysem, księgarnia musi przyciągać czymś więcej niż tylko książkami

 

Weź autograf - Szczecin czyta

Już od marca, w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca, w księgarni MATRAS w CH MOLO będzie można spotkać szczecińskiego pisarza.

 

Empik stawia na e-handel. Michał Grom w zarządzie

Księgarnie

Rada Nadzorcza NFI Empik Media & Fashion powołania Michała Groma do zarządu spółki. Będzie odpowiedzialny za rozwój handlu internetowego w spółce.

 

UOKiK przeszukał biura Empiku

Księgarnie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrolę z przeszukaniem w spółce Empik - powiedziała w czwartek rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch. Dodała, że na tym etapie Urząd nie informuje o szczegółach prowadzonych działań kontrolnych

 

Księgarska półka z klimatem

Księgarnie

Można w nich podziwiać młynki do kawy, pożyczyć iPada, oglądać wystawy... no i kupować książki. Nowoczesne księgarnie, które powstają jak grzyby po deszczu, doczekały się własnego konkursu

 

Izba Skarbowa nie pierwszy raz kupuje dane o allegrowiczach

Prawo

W mediach szerokim echem odbił się przetarg ogłoszony przez Izbę Skarbową we Wrocławiu. Jej przedmiotem jest dostęp do internetowej bazy danych wraz z narzędziem do wyszukiwania archiwalnych informacji z platformy handlowej Allegro oraz innych serwisów ogłoszeniowych.

 

Nowa księgarnia we Wrocławiu!

Księgarnie

Jest księgarnia filmową, nazywa się Nieme Kino i działa w Dolnośląskim Centrum Filmowym.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.