RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Znamy najlepszą książkę dla dzieci 2015

„Sto nóg stonogi Fruzi" Agnieszki Horubały (Dwie Siostry) Najlepszą Książką dla Dzieci 2015! Autorka odebrała statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł ufundowaną przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 w niedzielę na Gali kończącej Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu

 

Nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2016

Już za dwa tygodnie poznamy laureata Nagrody DOBRE STRONY 2016. 18 maja jury ogłosiło tytuły książek nominowanych do tego tytułu. Zwycięzcę poznamy 3 czerwca podczas uroczystej gali.

 

Znamy wyniki konkursu im. Astrid Lindgren

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ogłosiła wyniki IV Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Laureaci konkursu zostali uhonorowani w sobotę, 19 marca podczas XV Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 
 

Costa Books Awards dla Frances Hardinge

Nagrody

W Wielkiej Brytanii przyznano nagrodę Costa Book Awards za książkę "The Lie Tree" autorstwa Frances Hardinge. To dopiero druga książka dla dzieci uhonorowana tą nagrodą. Poprzednio w 2001 otrzymał ją Philip Pullman za Bursztynową lunetę.

 

„Wielka historia małej kreski”

Na spacerze dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Podnosi ją ze ścieżki, wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje… Oto początek niezwykłej przygody dziecka, a później dorosłego człowieka i jego kreski. Piękna metafora życia artysty, ale też każdego z nas.

 

Literackie odkrycie - Iwaszkiewicz pisał dla dzieci!

Książka, o której nikt nie wiedział. Jedyny w dorobku autora „Panien z Wilka” tytuł dla dzieci. Napisana i zilustrowana przez Jarosława Iwaszkiewicza i jego córki w latach 1933-1934 w Kopenhadze. Odnaleziona po 80 latach w archiwum rodzinnym w Stawisku. „Kocia książka” już w grudniu ukaże się nakładem Oficyny Wydawniczej Wilk&Król.

 

Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci

Najsmaczniejsza na świecie książka kucharska dla dzieci.   Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej...

 

„Różowe środy” Sylvia Heinlein

Napisana z wielką wrażliwością i poczuciem humoru opowieść o tym, że normalność to rzecz względna.   Sara uwielbia środy, bo wtedy zawsze odwiedza ciotkę Huldę. A to najweselsza, najzabawniejsza i najmilsza osoba na świecie. Co z tego, że upośledzona umysłowo? Dla Sary to nie problem. Ale dla jej rodziców – tak.

 

Biedronka nagrodziła za najlepszą książkę dla dzieci. Do jej autorki trafi 100 tys. zł

Ponad 4 tysiące prac zostało zgłoszonych w pierwszym etapie konkursu sieci „Piórko 2015. Biedronka na najlepszą książkę dla dzieci”. Laureatka – pani Katarzyna Szestak – otrzyma 100 tys. zł, a książka z jej tekstem ukaże się w sklepach pod koniec roku. Teraz szansę na wygraną mają ilustratorzy – drugi etap konkursu trwa do 6 sierpnia.

 

„Życie według Duni”

O Duni, wakacjach na wyspie u Fridy, radości, słońcu, tacie, a także o pewnej niespodziance... Czwarty tom przygód Duni „Życie według Duni”.

 

"Licho i inni" najlepszą książką dla dzieci 2014 roku.

Z przyjemnością informujemy, że ogłoszono zwycięzców konkursu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku.

 

Cała Polska czyta dzieciom w najbliższą sobotę - konferencja prasowa Fundacji ABCXXI

Pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka i Biblioteki Narodowej rusza IV Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

 
 

Książka dla dzieci i młodzieży 2015

Premiery książek, spotkania z autorami, wystawy ilustracji, a także seminaria, dyskusje i warsztaty dla młodych czytelników złożą się na rozpoczynające się w piątek XIV Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 

XIV PST ,,Książka dla dzieci i młodzieży" - Poznań 2015

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Centrum Kultury „Zamek" serdecznie zapraszają do udziału w XIV Poznańskich Spotkaniach Targowych Książka dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się 20-22 marca 2015 w Poznaniu pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

 

Moja babcia gra na trąbie

Pani Wanda Chotomska musiała być w wyśmienitym humorze pisząc tę powieść – tak jest zabawna i wesoła. Opowiada o szczęśliwym mieście, którego mieszkańcy jedzą tylko świeżuteńki, pachnący chleb, w dzienniku „Co słychać?” czytają o samych podnoszących na duchu wiadomościach, a w szkole dzieci uczą się jak z nut – bo wszystkie zeszyty mają w pięciolinię!

 

XIV Poznańskie spotkania targowe Książka dla dzieci i młodzieży 20 – 22 marca 2015 roku

Organizatorzy Poznańskich Spotkań Targowych Książka dla Dzieci i Młodzieży ogłaszają kolejną XIV ich edycję:

 

„Mruk” Renata Piątkowska

Kota nie oszukasz – jak poczuje dobrego człowieka, to przyjdzie. Będzie przyjazny,cierpliwy, aż ukoi płacz dziecka. Kot wie, że trzeba zawiadomić domowników o ulatniającym się gazie. Uratuje siebie i swoje dzieci z tonącego statku w sposób, na który człowiek by nie wpadł. To nie bajki – to prawdziwe historie, opisane przez Renatę Piątkowską. Zaskakujące, tajemnicze, jak koty po prostu.

 

„Niedoparki powracają” Pavel Šrut, Galina Miklínová

    Dlaczego z pary skarpet tak często zostaje nam tylko jedna, nie do pary?   To nie pies i nie pralka, nawet nie nasze własne bałaganiarstwo...   Za kradzież skarpetek są odpowiedzialne stworki, które po prostu je zjadają - niedoparki.

 

Po 70. latach pierwsze wydanie książeczki "O piesku dziwaku" – Eryk Lipińskego i i Janusza Minkiewicza

"O piesku dziwaku" to pierwsze wydanie książeczki stworzonej w 1945 roku przez dwóch luminarzy polskiej popkultury – Eryka Lipińskiego i Janusza Minkiewicza. Wydała ją Fundacja Bęc Zmiana.

 

Recenzja: „Mój tata jest olbrzymem” Paweł Wakuła

O tym, że rola ojca w wychowaniu dziecka, odgrywa kluczowe znaczenie, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. W życiu Miśka, bohatera książki Pawła Wakuły pt.: „Mój tata jest olbrzymem” ta zasada z pewnością ma zastosowanie. Nie wiem tylko, czy Miśkowi wyjdzie to na dobre.

 

Anielka i wyjazd rodziców

Anielka chodzi do zerówki i jest z tego bardzo dumna. Ma tam trzy wypróbowane przyjaciółki, na które zawsze może liczyć. Jest bardzo rezolutną dziewczynką, ale nie zawsze potrafi sobie poradzić z nowymi sytuacjami, w jakich ma się znaleźć. Tak właśnie było z wyjazdem rodziców, którzy postanowili spędzić tydzień wakacji bez dzieci. Książka dla dziecka w każdym wieku!

 

"Rycerze i smoki" - premiera w Zakamarkach

Było o księżniczkach, przyszedł czas na rycerzy! "Rycerze i smoki" czyli o siedmiu młodych rycerzach siedem historii na siedem dni tygodnia.

 

Co wypanda?

Wydawnictwo Dwie Siostry zapowiada nową książkę napisaną i zilustrowaną przez Olę Cieślak. Oryginalna oprawa graficzna na pewno zachęci najmłodszych czytelników do zapoznania się z ważnym zagadnieniem: co wypanda, a co nie wypanda?

 

Keith Richards opublikuje książkę dla dzieci

Gitarzysta zespołu The Rolling Stones znany z rock'n'rollowego życia planuje publikację "Gus & me" z ilustracjami swojej córki. -To opowieść o tym, jak Richards został wprowadzony do świata muzyki przez swojego dziadka, który podarował mu pierwszą gitarę - mówi wydawca książki.

 

Ruszyły XIII Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży 2014

Głównym przesłaniem Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych i dorastających. Pokazanie jak ważna jest obecność dobrych i mądrych lektur w codziennym życiu rodzinnym, i jak to wpływa na emocjonalny i intelektualny rozwój dziecka. Adresatami targów są więc przede wszystkim dzieci, młodzież i ich rodziny.

 

XIII Poznańskie spotkania targowe - Książka dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na XIII Międzynarodowe Targi Poznańskie - Książka dla Dzieci i Młodzieży - 28 lutego – 2 marca 2014 roku, pawilon 15, wejście A, poziom 0. Ekspozycja czynna w godz. 10:00 – 18:00, w niedzielę do godz. 16:00.

 

Kurz na małych książkach – niezwykła wystawa „Kapselek od kuchni”

Staroświecka biblioteka z ok. tysiącem maleńkich książek (każdą z nich można wyjąć z miniaturowej półeczki), stojący zegar, filigranowe rzeźby, maleńkie, piękne obrazki, szafka, a w niej mieszkanko z łóżkiem, komodą i antresolką...

 

"Oto jest Londyn"

W lutym 2014 w Wydawnictwie Dwie Siostry ukaże się kolejny tom z serii książek o miastach - tym razem o stolicy Wielkiej Brytanii.

 

Statuetki Pegazika wręczone. III konkus im. Astrid Lindgren rozstrzygnięty

Tradycją stało się wręczanie, podczas otwarcia Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży, statuetek Pegazika a także rozstrzygnięcie II konkursu im. Astrid Lindgren na "współczesną książkę dla dzieci i młodzieży".

 

XII Poznańskie Spotkania Targowe Książka dla Dzieci i Młodzieży 15 -17 marca 2013

Na targi serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz ich rodziców i opiekunów, twórców książki dziecięcej i młodzieżowej oraz wszystkich tych, którzy podejmują działania na rzecz promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.

 

Wystawa Ilustracje z czterech stron świata niebawem w Poznaniu!

Miło nam poinformować, że w ramach dwunastych Poznańskich Spotkań Targowych: Książka dla Dzieci i Młodzieży*, które odbędą się w dniach 15.-17.03.2013, pokazana zostanie wystawa Ilustracje z czterech stron świata.

 

Recenzja: "Książka wszystkich rzeczy"

Recenzje

Książka autora o obco brzmiącym nazwisku, z dziwnym aniołem na okładce. Cóż to takiego? - zastanawiałam się gdy trafiła w moje ręce. Autor, jak się okazało pochodził z Holandii. To nie aż taki obcy, zwłaszcza, że ludzie zza granicy często mylą nasze kraje (Poland-Holland, sami rozumiecie). Wiem też, że jest port, wielki jak świat, co się zwie Amsterdam, a skoro można o nim zaśpiewać, to już w ogóle nie jest nieznajomym. Tylko co oni tam w krainie chodaków i tulipanów wiedzą o książkach dla...

 

Jedność na Targach Książki dla Dzieci w Krakowie

  Tym razem Dzień Dziecka potrwa wyjątkowo trzy dni! Sprawcą przyjemnego zamieszania są Targi w Krakowie, które po raz drugi zorganizują Targi Książki dla Dzieci.

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony za nami!

Wydarzenia

Wrocławskie spotkania z literaturą dla dzieci i młodzieży upłynęły pod znakiem spotkań z wydawcami z całej Polski, licznych nagród, bogatego programu artystycznego, w tym warsztatów literackich, plastycznych, edukacyjnych i aktorskich.

 

Bajkowe rządy we Wrocławiu - 3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Wydarzenia

Po raz trzeci Wrocławskie Promocje Dobrych Książek wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały Targi Książki dla dzieci i Młodzieży Dobre Strony dla blisko 30 wydawców z całej Polski.

 

Wiosna Książkomaniaków - III edycja

Dom Kultury „502” zaprasza łódzkie dzieci i młodzież do udziału w projekcie „Wiosna książkomaniaków”. Będzie to trzecia edycja tej imprezy. Celem „Wiosny książkomaniaków” jest, podobnie jak w latach ubiegłych, promocja literatury i czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Wiosenny termin na realizację projektu poświeconego promocji literatury i czytelnictwa został oczywiście wybrany nieprzypadkowo. To właśnie wiosną, 2 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej...

 

Targi Książki w Bolonii

Wydarzenia

W poniedziałek, 19 marca rozpoczynają się 49. Targi Książki dla Dzieci w Bolonii. Pierwszego dnia wręczone zostaną nagrody w konkursie BolognaRagazzi Award, które w tym roku trafią również do rąk polskich twórców. Anna Czerwińska-Rydel i Marta Ignerska odbiorą główną nagrodę w kategorii non fiction za książkę "Wszystko gra", wydaną przez Wytwórnię wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Dlaczego ta książka jest tak ważna wyjaśnia dr Małgorzata Cackowska z Instytutu...

 

Norweski bestseller już w Polsce - przygody kierowcy wózka widłowego "Kurta i jego nietuzinkowej rodziny"

Nowości

Już wkrótce nakładem wydawnictwa EneDueRabe ukaże się pierwsza książka dla trochę starszych czytelników, "Kurt i Ryba", norweski bestseller o przygodach kierowcy wózka widłowego i jego nietuzinkowej rodziny.

 

XI Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży

Wydarzenia

Czy może być coś ciekawszego od dobrej i pięknie ilustrowanej książki? Tysiące wartościowych książek, a oprócz tego spotkania z autorami, wydawcami i ilustratorami, premiery wydawnicze, warsztaty, spektakle, wystawy i konkursy dla dzieci. Te i wiele innych atrakcji czeka na zwiedzających podczas XI edycji Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży, które rozpoczynają się już dzisiaj, a potrwają do 5 lutego 2012 roku.

 

Ogromne zainteresowanie Targami Książki dla Dzieci w Krakowie

Kilkanaście tysięcy osób, głównie rodziców z dziećmi odwiedziło Targi w Krakowie, by wziąć udział w trzydniowych Targach Książki dla Dzieci. 101 wystawców, ponad 418 godzin programu towarzyszącego, nowości książkowe, spotkania z ulubionymi autorami, gry i zabawy dla najmłodszych -- tak wyglądała premiera literackiego święta najmłodszych czytelników, które udowadnia, że z kulturą dla dzieci wcale nie jest tak źle!

 

Poznańskie Targi Książki - Książka dla Dzieci i Młodzieży

Wydarzenia

Spotkania z pisarzami i ilustratorami, premiery wydawnicze, bajecznie kolorowe wystawy, spektakle, pokazy filmów, specjalistyczne konferencje, warsztaty, zabawy i konkursy dla dzieci - to atrakcje, jakie czekają na uczestników Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży. Na ich jubileuszową, dziesiątą edycję zapraszamy w dniach 4-6 marca na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

Poznań czyta dzieciom - X Poznańskie Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Wydarzenia

W dniach 4–6 marca 2011 Poznań znów będzie gościł najmłodszych wielbicieli literatury, twórców oraz wydawców książek dla dzieci i młodzieży. Już po raz dziesiąty odbędą się tu Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 

X Poznańskie spotkania targowe – "Książka dla dzieci i młodzieży"

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów do udziału w X POZNAŃSKICH SPOTKANIACH TARGOWYCH – KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, 2011.    

 

Wierszyki - zapowiedź "pod choinkę"

W imieniu Wydawnictwa Dwie Siostry – zapraszamy na premierę najbardziej klasycznych polskich wierszy dla dzieci: „Małpa w kąpieli” i „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry, „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej oraz „Chory kotek” Stanisława Jachowicza zilustrowanych na nowo w czterech książeczkach, tryskających pozytywną graficzną energią.

 

Zaproszenie od wydawnictw Promyczek i Skrzat

Wojewódzki Park kultury i Wypoczynku w Chorzowie zaprasza dzieci na Spotkania z Panem Toti. Pan Toti jest nowym polskim bohaterem książek dla dzieci, rekomendowanym przez magazyn dla dzieci Świerszczyk.

 

Wyniki konkursu "Lubię czytać"

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, towarzyszącego IX Poznańskim Spotkaniom Targowym - Książka dla Dzieci i Młodzieży 2010.

 

Książka dla Dzieci i Młodzieży z Zakamarkami

Wydarzenia

W imieniu organizatorów na zakamarkowe stoisko podczas IX Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu 19-21 lutego 2010. Pawilon nr 5, stoisko 287.    

 

Targi Książki dla Dzieci

Wydarzenia

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji targów Książka dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dniach 19-21 lutego 2010 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Dla Dzieci

Wydarzenia

To pierwszy na polskim rynku plebiscyt dotyczący książek dla najmłodszych, w którym zwycięzcę wybiorą bezpośrednio czytelnicy: rodzice i dzieci.

 

IX Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży

Wydarzenia

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w IX edycji targów Książka dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dniach 19-21 lutego 2009 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Sven Nordqvist – Tort urodzinowy

Książki, Recenzje

"Młodzi Eksperci oceniają" to projekt, który właśnie się narodził. Ów projekt ma w przyszłości wydorośleć i stać się cyklem. A cała tajemnica w tym, że owy cykl ma polegać na tym, że książki dla dzieci oceniają najbardziej zainteresowani – przedszkolaki.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.