RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Przemyśleć z Michelem Foucaultem edukacyjne dyskursy o młodzieży" Helena Ostrowicka

Recenzje

Oficyna wydawnicza Impuls znana jest z tego, iż publikuje ciekawe prace naukowe, monografie, opracowania. Tym razem mam przyjemność recenzowania książki Heleny Ostrowickiej pt. „Przemyśleć z Michelem Foucaultem edukacyjne dyskursy o młodzieży".

 

Zaproszenie - Pamięć o I wojnie światowej

Wydarzenia

Ośrodek Analiz Politologicznych oraz Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Zachodni wraz z partnerem wydarzenia - Europejską Siecią Pamięć i Solidarność zapraszają na konferencję naukową pt. "Polityki pamięci i dyskursy pamięci. W W 100-lecie wybuchu I wojny światowej. Tradycja chwały czy moralne zobowiązanie wobec współczesności?":

 

Książki słowa/obrazy terytorium nominowane i nagrodzone w konkursach

Nowości

Prezentujemy książki gdańskiego wydawnictwa słowo/obraz terytoria nominowane i nagrodzone w konkursach literackich i branżowych:

 

V Warszawskie Targi Książki: zaprasza Magazyn Wydawca

Magazyn Wydawca zaprasza na V Warszawskie Targi Książki (Stadion Narodowy), podczas których pismo jest współorganizatorem dwu ważnych imprez branżowych:

 

Zagłosuj na Impuls i wygraj wyjątkowe książki

Nowości

Trwają konkursy i plebiscyty "Najlepsza książka na wiosnę" oraz "Najlepsza książka katolicka"! W obydwóch plebiscytach w sumie wystartowały trzy tytuły naszego wydawnictwa. Dwa w NK na Wiosnę i jeden w NK Katolickiej!

 

Oto najlepsze książki roku 2013!

Nowości

Ponad 100 książek nagrodzonych i wyróżnionych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl (Najlepsza książka na wiosnę, Najlepsza książka na lato, Najlepsza książka na jesień i Najlepsza książka na zimę) rywalizowało o uznanie jury i internautów w konkursie "Książki Roku 2013".

 

Najważniejsze wydarzenia literacko-wydawnicze na świecie w 2013 roku

Rynek zagraniczny

Świat też odczuwa kryzys lecz jest on mniej bolesny niż w byłym bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej. Niemcy generują spadek sprzedaży w segmencie książek o 1%- 1,5%, Francuzi o 1,5 do 2,5%, Hiszpanie do 0k. 10%, a Grecja najbardziej dotknięta kryzysem 15% - 17%.

 

Najważniejsze wydarzenia literacko-wydawnicze w Polsce w 2013 roku

Wydarzenia

2013 rok zbliża się ku końcowi. To był trudny dla wielu branż czas, w którym wydawcy liczyli każdą złotówkę. Rok wydarzeń targowych, które w naszych polskich warunkach są po prostu kiermaszami książek.

 

Majówka z Impulsem

Nowości

W imieniu Oficyny Wydawniczej IMPULS zapraszamy naszych Czytelników do przygody majowej z ich nowościami zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej, zapraszamy do nowych konkursów, do promocji "Majówka z Impulsem", do nowych recenzji i ciekawych aktualności:

 

Kolejna edycja nagród "Silesiusa" i "Angelusa"

Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia zaprasza wydawców do udziału w szóstej edycji konkursu Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.  

 

Jak zostać wirtuozem gitary lub perkusji? Z nowymi poradnikami wyd. Olesiejuk to proste!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca Państwu swoje kursy nauki gry na gitarze akustycznej, elektrycznej i na perkusji.

 

Zostań autorem historii kryminalnych

Wydarzenia

Z okazji premiery Skradzionego obrazu – najnowszej części serii „Na tropie sensacji” autorstwa P.D. Baccalario i A. Galli - Wydawnictwo Zielona Sowa zaprasza wszystkich czytelników na stronę www.natropiesensacji.pl, na której od 17 września pojawi się wyjątkowa edycja detektywistycznych konkursów!

 

Poradnik młodego poety

W życiu każdego człeka obdarowanego skłonnością do nadużywania pióra bądź klawiatury w celach literackich nadchodzi moment oświecenia. Wygląda to mniej więcej tak: literat przehulał już zasiłek, wsparcie rodziny, w lodówce światło, tynk na ścianach powoli przestaje smakować.. Gdy nagle w czeluściach internetu trafia na ogłoszenie o konkursie poetyckim z nagrodami wypłacanymi w żywej gotówce. W myślach poeta widzi już Siebie na ścieżce kariery brukowanej złotymi dukatami i uwielbianego przez...

 

Fachowa pomoc językowa dla każdego ucznia od wyd. Olesiejuk!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca wszystkim zainteresowanym nauką języków obcych swoje kursy językowe na różnych stopniach zaawansowania:

 

Łatwa i skuteczna nauka języków obcych z kursami Beaty Pawlikowskiej!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo G+J Gruner+Jahr Polska proponują Państwu naukę języków obcych z Beatą Pawlikowską.

 

Nie udźwigną ciężaru e-podręczników?

Wydarzenia

Kilka firm, które stanęły do konkursu na platformę, na której mają być publikowane e-podręczniki, złożyło skargi na postępowanie konkursowe.

 

Ruszyło glosowanie w konkursie „Najlepsza książka na wiosnę” – edycja 2012

Nagrody

Jakie książki będą czytać pasażerowie tramwajów i autobusów? Jakie nieodmiennie trzymać będą spacerowicze siedzący na ławce w parku i działkowicze, wypoczywający w swoich ogródkach? Jakie poczytamy w spokojne, wiosenne wieczory? Rozpoczęła się już konkursowa wiosna, czyli konkurs i plebiscyt „Najlepsza książka na wiosnę” – edycja 2012. Wspólnie przekonamy się, z jakimi książkami w ręku warto przywitać pierwsze promienie wiosennego słońca i pierwsze...

 

Najważniejsze wydarzenia rynku wydawniczo-księgarskiego na świecie 2011 rok

Wydarzenia

2011 rok mimo kryzysu nie dał o sobie znać znacznym pogorszeniem wyników sprzedaży na świecie. Dynamikę tą "nakręcały" e-booki i różnego typu czytniki oraz tablety. Na wiodących imprezach w Londynie, Paryżu czy Frankfurcie - sprzedawana i kupowano prawa autorskie, dyskutowano o zmianach zachodzących w samej strukturze książki czy prawach autorskich. Myślę, że warto przypomnieć sobie niektóre fakty.

 

Nagrody i wyróżnienia konkursów XV Poznańskich Dni książki Naukowej w Poznaniu

Wydarzenia

Nagrodę Główną XV Jubileuszowych Poznańskich Dni książki Naukowej - Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za "Najlepszą książkę akademicką w roku 2011" otrzymało Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za książkę "Kalendarz życia i twórczości Ignacego Krasickiego" autorstwa Zbigniewa Golińskiego.

 

Kilka słów o książkach - 15. Targi Książki w Krakowie

Wydawnictwa

15. Targi Książki w Krakowie kolejny raz startują z bogatym programem towarzyszącym imprezie:

 

15. Targi Książki w Krakowie - edycja w konkursy bogata

Wydarzenia

Krakowskie Targi jak co roku obrodzą prawdziwym urodzajem różnych konkursów:

 

Wakacyjne poranki z niemieckim

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu - Biblioteka Austriacka Österreich Biblioteka zaprasza osoby chcące kontynuować naukę języka niemieckiego na "Wakacyjne poranki z niemieckim:

 

Umowy autorskoprawne - warsztaty w Krakowie prowadzi dr M. Bukowski

Prawo

Zapraszamy do udziału w dwudniowym szkoleniu w Krakowie: "Warsztaty z zakresu umów autorskoprawnych" - do materiałów szkoleniowych dołączone są wzorce umów (gotowe wzorce standardowych umów) 19 - 20 września 2011 r. godz. 9.30 - 14.30.

 

Wakacyjne promocje w Virtualo

Wydawnictwa

Wakacje to dla większości z nas czas relaksu i odpoczynku, a lato jak żadna inna pora roku sprzyja podróżom – dalekim i bliskim. Dla wszystkich tych, którzy nie lubią się nudzić w podróży, a także chcą spędzić czas na miłej lekturze Virtualo przygotowało specjalne wakacyjne promocje ebooków i audiobooków.

 

Konkurs poetycki im. Janusza Różewicza

Nagrody

Prezentujemy regulamin konkursu poetyckiego imienia Janusza Różewicza.

 

Konkursy VII Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Z okazji siódmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu ogłasza dwa konkursy: konkurs na najlepsze polskie opowiadanie roku 2011 oraz konkurs na przekład opowiadania.

 

Nominacje do nagród miasta stołecznego Warszawy

Nagrody

14 września, w Bibliotece na Ochocie „Przystanek książka”, ogłoszone zostały nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W trzech kategoriach nominowano po trzy książki.

 

Szkoła Pasja Pisania zaprasza na internetowe i stacjonarne warsztaty pisarskie

Już 8 września rusza kolejny Internetowy Kurs Podstawowy, który poprowadzi Jakub Winiarski -pisarz, krytyk literacki, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”. Szczegółowe informacje: www.pasjapisania.pl/KI_podstawowy.aspx

 

Piszesz reportaże? Weź udział w konkursie im. Macieja Szumowskiego

Maciej Szumowski dziennikarz, reżyser filmów dokumentalnych. Urodził się 18 kwietnia 1939 roku, zmarł 2 lutego 2004 r. Twórca reportaży i ponad 100 filmów dokumentalnych. Dwukrotny laureat najwyższej dziennikarskiej nagrody im. B. Prusa przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

 

A może tak na szkolenie z konserwacji i identyfikacji fotografii?

Biblioteki

Zakład Edukacji Bibliotekarskiej, Informacyjnej i Dokumentacyjnej Biblioteki Narodowej ma przyjemność zaproponować nowy kurs: „Identyfikacja fotografii czarno-białych, identyfikacji fotomechanicznych technik drukarskich oraz zabezpieczanie materiałów fotograficznych w zbiorach archiwów, bibliotek i muzeów".

 

Krasnalowa biblioteka plenerowa

Biblioteki

Poniżej przedstawiamy Państwu program imprez dla dzieci, organizowanych w ramach "Krasnalowej biblioteki plenerowej". Wśród nich: warsztaty artystyczno-plastyczne, poszukiwanie skarbu skrzata i in.

 

Konkurs poetycki im. R.M. Rilkego

Konkursy

Dwumiesięcznik literacki "Topos", Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Stowarzyszenie "Leśniczówka Pranie" oraz patronujący imprezie Prezydent Miasta Sopotu ogłaszają VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rainera Marii Rilkego na zestaw pięciu wierszy w trzech egzemplarzach.

 

KOLORY PRZYRODY, czyli konkurs plastyczny dla przedszkolaków

Konkursy, Biblioteki

Konkurs organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu oraz Wydział Ochrony Środowiska UM i skierowany jest do przedszkolaków.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.