RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Lato pełne nowości. Książka to IMPULS na wakacje

Nowości

Oficyna Wydawnicza IMPULS z Krakowa poleca książki ze swojego katalogu na wakacje pod tytułem Lato pełne nowości":

 

Evergreeny - wznowienia bestsellerów REBISU

Nowości

Pamiętacie Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map i Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus? Już wkrótce do księgarń trafią dodruki tych rewelacyjnych książek! Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus teraz także w wersji AUDIO!

 

Lato z książką: rusza 5. edycja wydarzenia

Rynek, Wydarzenia

W czwartek 7 lipca rusza piąta edycja „Lata z książką”. W tym roku wydarzenie odbędzie się w czterech miejscowościach: Łebie, Szczyrku, Ustroniu oraz Mikołajkach. W każdym z wymienionych miast mieszkańców i wczasowiczów czekają trzy dni w towarzystwie autorów oraz ich książek.

 

Lektury na letnie dni od Zeszytów Literackich

Nowości

Polecamy na wakacyjną kanikułę nowe książki wydawnictwa Zeszytów Literackich:

 

„Tłumacze bez granic”- trwają zapisy na seminarium

Wydarzenia

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu ogłasza nabór uczestników na Międzynarodowe Seminarium Translatorskie „Tłumacze bez granic”. Odbędzie się ono w dniach 13-20 listopada 2016 roku w Zamku na wodzie w Wojnowicach koło Wrocławia.

 

Festiwal Pięknej Książki w Rzeszowie - podsumowanie

Ogólnopolski Letni Sezon Czytelniczy w tym roku rozpoczął Festiwal Pięknej Książki w Rzeszowie. W dniach 11-12 czerwca 2016 roku miała miejsce premierowa odsłona Festiwalu Pięknej Książki w Rzeszowie, który odbył się w ramach Bieszczackiego Lata z Książką . Miał on miejsce w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.

 

MG Maria Rodziewiczówna Lato leśnych ludzi":

Nowości

Tym razem wydawnictwo MG proponuje swoją ulubioną powieść Marii Rodziewczówny - „Lato leśnych ludzi".

 

Nagroda Translatorska dla Tłumaczy Kapuścińskiego

Wydarzenia

Poznaliśmy dziś laureatów przyznanej już po raz drugi Nagrody Translatorskiej dla Tłumaczy Ryszarda Kapuścińskiego.

 

Daniel de Latour gościem Ośrodka Książki Obrazkowej

21 Września 2015 (poniedziałek) Daniel de Latour wyjawi tajemnice „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”

 

„Sposoby na zaśnięcie”

Druga już w tym roku książka dla dzieci ukazała się właśnie nakładem Biura Literackiego. Jak Joanna Olech widzi wiersz Darka Foksa? Jak Marta Ignerska wyobraża sobie bojaki? Jaka pchła skakać będzie w wierszu Zbigniewa Macheja dzięki pracom Ewy Kozyry-Pawlak? Jak wyglądać będzie ołowiany żołnierzyk Jerzego Jarniewicza według Tomasza Brody? I jak smutnego Wieloryba narysuje Marianna Sztyma? Odpowiedzi w urokliwej książce Sposoby na zaśnięcie, wydanej w dużym formacie i twardej...

 

Książki na lato 2015

Wydarzenia

Wspólnie z Telewizyjną Dwójką Instytut Książki przygotował kolejną edycję „Książek na lato”.

 

Impuls z tytułem Najlepszej książki na lato

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza poleca najlepsze książki na lato 2015 roki:

 

Recenzja: „Lato na Majorce” Emma Straub

Recenzje

Tragedia w raju. Rodzinne sekrety wychodzą na powierzchnię w zupełnie nieoczekiwanym momencie sprawiając, że wspólne wakacje nabierają nieoczekiwanego wymiaru. Akacja rozwija się w oparciu o skomplikowane relacje i emocje prezentując interesujące studium rozpadu rodziny.  

 

Lato w Bibliotece Raczyńskich

Tytuł: Akcja Lato z Książką 2015. Zajęcia edukacyjno-artystyczne w filiach Biblioteki Raczyńskich dla czytelników w wieku 7-12 lat. Zajęcia bezpłatne. Obowiązują zapisy.

 
 

Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie

Wydarzenia

Już po raz siódmy w Europejskim Kolegium Tłumaczy Kraju Nadrenii-Westfalii w Straelen odbędą się Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie adresowane do tłumaczy przekładających literaturę niemieckojęzyczną na język polski i polską na język niemiecki.

 

Bieszczadzkie Lato z Książką to już uznana marka!

Wydarzenia

W niedzielę w Sanoku zakończyła się 9.edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką, które zaczęło się w tym roku w czwartek 11 czerwca w Rzeszowie, następnego dnia zawitało do Leska, później zainstalowało się w Przemyślu. A trzeba przyznać, iż pogoda była znakomita i dopisała tak jak publiczność na spotkaniach autorskich.

 

"Lato na Majorce" - pierwsza wydana po polsku książka Emmy Straub, która zachwyciła samą Elizabeth Gilbert!

Zapowiedzi

Już za tydzień we wtorek (16.06) trafi do księgarń pierwsza wydana po polsku książka Emmy Straub, utalentowanej pisarki młodego pokolenia, pt. Lato na Majorce. Powieść ta zachwyciła samą Elizabeth Gilbert.    

 

Bieszczadzkie lato z książką już za tydzień!

Wydawnictwo BOSZ zaprasza na 9.edycję Bieszczadzkie Lara z Książką":

 

Nowy numer: WIĘŹ 2/2015 - O co chodzi Rosji

Nowości

Redakcja Portalu księgarskiego poleca w najnowszym numerze WIĘZI (lato 2015) - O co chodzi Rosji?

 

Rusza Letni sezon literacki

Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa znów rozpoczyna letni sezon literacki. To już kolejna edycja tej inicjatywy. Podstawowym jej założeniem jest przygotowanie i realizacja, wspólnie z Programem 3 Polskiego Radia, programów literackich na nieliterackich festiwalach    

 

Nagroda Hervill Secker dla młodych tłumaczy

Wydarzenia

Już po raz szósty zostanie przyznana Harvill Secker Young Translators’ Prize – nagroda dla młodych tłumaczy. Każdego roku nagradzani są tłumacze z innego języka. W tym roku jest to język polski, a uczestnicy będą tłumaczyć na angielski opowiadanie Macieja Miłkowskiego „Tatuaż” z tomu Wist wydanego nakładem Fundacji Zeszytów Literackich.

 

Przedszkolny sen Marianki

Nowa książka Jacka Podsiadły to podróż po bogatej wyobraźni tytułowej bohaterki. Marianka, przejęta zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego, przenosi się we śnie do pierwszej klasy, gdzie muzyki uczy kot Trzpiot, przyrody pająk Wodnik, geografii pies Fafik, a goryl Miki robi za "speca od gimnastyki". Bohaterowie snu małej Marianki mają dużo cech wspólnych z jej zabawkami, ale to zabawa nie tylko dla najmłodszych, bo kot instrumentalista gra Bacha, Beethovena i Haydna, a gad z...

 

Maryna Ochab z Nagrodą za Twórczość Translatorską im. T. Boya- Żeleńskiego

Wydarzenia

Maryna Ochab, tłumaczka z języka francuskiego została laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya – Żeleńskiego. Przełożyła m.in. Zająca z Patagonii Claude Lanzmanna, Zazi w metrze Raymonda Queneau, Czarodziejki Jeana Starobinskiego (razem z Tomaszem Swobodą), czy Indie. Miliony Zbuntowanych Vidiadhara Surajprasada Naipaula (razem z Agnieszką Nowakowską). Swój dorobek translatorski buduje od 1976r. Statuetkę, którą zaprojektowała i wykonała Katarzyna...

 

Znamy nominowanych do Nagrody za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

Wydarzenia

Do pierwszej edycji Nagrody zgłoszonych zostało 66 tłumaczy, przekładających literaturę z 18 języków. Spośród zgłoszonych tłumaczek i tłumaczy Kapituła nominowała 7 twórców: Elżbietę Cygielską – język węgierski, Jana Gondowicza – język francuski i inne, Michała Kłobukowskiego – język angielski, Halinę Kralową – język włoski, Małgorzatę Łukasiewicz – język niemiecki, Marynę Ochab – język francuski i Jacka Poniedziałka – język angielski. Laureata Nagrody poznamy podczas Gdańskich Spotkań Tłumaczy...

 
 

Harcerstwo Polskie Najlepszą Książką 2014... mamy dowód

Wydawnictwa

Najlepsza książka na lato 2014 - Nagroda Jury! Tytuł wchodzi w skład nowej serii wydawniczej „Przywrócić Pamięć”. Seria ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939.

 

Kapuściński: Oeuvres

Rynek zagraniczny

Prawie 1500 stron liczy sobie zbiorcze wydanie dzieł Ryszarda Kapuścińskiego, które właśnie ukazało się we Francji.

 

50% rabatu na całą ofertę - tylko dzisiaj! Skorzystaj, zanim inni Cię ubiegną

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK poleca specjalną letnią ofertę cenową - nawet 50% rabatu na wybrane tytuły:

 

Wydawnictwo Muza - zapowiedzi tytułowe

Zapowiedzi

Wydawnictwo MUZA SA. poleca na ten wakacyjny czas swoje atrakcyjne tytuły:

 

Nowość lipca wydawnictwa Noir sur Blanc: Jeanne Bourin "Burzliwe lato"

Nowości

Warszawskie wydawnictwo Noir sur Blanc poleca Państwu jako wakacyjną lekturę książkę Jeanne'a Bourina pt.: "Burzliwe lato"

 

Książki na lato - nowy cykl TVP2

Wydarzenia

Energetyczne klipy filmowe dedykowane czytelnictwu i literaturze. Książki i ich miłośnicy oraz letnie festiwale, także filmowe i muzyczne - od 5 lipca na antenie TVP2 rusza nowy cykl "Książki na lato".

 

Im więcej stopni Celsjusza, tym gorętsze promocje w Impulsie

Wydawnictwa

Tegoroczna pogoda nie rozpieszcza. Kapryśna zima, okres intensywnych opadów, a teraz zapowiadany (:)) żar lejący się z nieba. Przewidywalny jest tylko Impuls, który niezmiennie i z premedytacją rozpieszcza Wszystkich czytelników.

 

Czytanie na Open'erze

Instytut Książki zaprasza do wyjątkowej biblioteki na letnim Festiwalu muzycznym.

 

Przywitaj lato z Impulsem! Nowa, lekka i przyjemna propozycja Impulsu

Nowości

Krakowska oficyna wydawnicza IMPULS zaprasza na letnią kanikułę ze swoimi nowościami wydawniczymi:

 

Nowości wydawnictwa Czarnego na Lato

Nowości

Wydawnictwo Czarne przedstawia swoje propozycje tytułowe na lato 2014:

 

Bieszczadzkie lato z książką - zaprasza Dom Wydawniczy REBIS

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na 8. edycję Bieszczadzkiego lata z książką.

 

8. Bieszczadzkie lato z książką

Wydawnictwo BOSZ zaprasza wszystkich miłośników dobrej literatury na 8. edycję Bieszczadzkiego Lato z Książką:". Tym razem lato z książką gościć będzie w Lesku, Przemyślu i Sanoku.

 

Książka na lato: "Psia wachta" – Halina Paszkowska

Nowości

Portal Księgarski i Wydawnictwo Nowy Świat polecają na letnią lekturę zbeletryzowane wspomnienia Haliny Paszkowskiej zatytułowane "Psia wachta, czyli dojrzewanie świadomości":

 

Zobaczcie jak to pies zapowiadał pogodę...

Nowości

Oficyna Wydawnicza IMPULS zaprasza wszystkich swoich czytelników na "Lato z Impulsem"

 

Lektura na lato od Wydawnictwa WAM

Nowości

Jeżeli szukasz lektury na lato, z pomocą przychodzi Wydawnictwo WAM. Do końca czerwca czytelnicy portalu ksiazka.net.pl mogą zamawiać książki, płyty, e-booki oraz pliki mp3 w Księgarni Internetowej WAM z 20% rabatem*.

 

„Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”

Zapowiedzi

Okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 roku i ustanowionego na pamiątkę tej okazji Dnia Wolności i Praw Obywatelskich Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Egmont Polska z przyjemnością przedstawiają książkę "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Daniela de Latoura.

 

"Lato i Ptaszynka"

Kiedy pewnej nocy rodzice Lato i Ptaszynki niespodziewanie znikają, siostry wyruszają na ich poszukiwanie. Zagadkowy list obrazkowy, pozostawiony przez matkę, prowadzi dziewczynki do pobliskiego lasu. Jednak znajome otoczenie wkrótce ustępuje miejsca zupełnie innemu światu, który zamieszkują niezwykłe stworzenia i który pełen jest groźnych zasadzek.

 

Platon – podsumowanie 2013 roku

Wydarzenia

Koniec pierwszego kwartału to najlepszy okres na kompleksowe podsumowanie roku 2013. Firma Platon opublikowała swoje wyniki sprzedaży za rok 2013. Przychody ze sprzedaży książek wyniosły ponad 88 mln zł. Jest to ponad 30% wzrost w stosunku do roku 2012.

 

Oto najlepsze książki roku 2013!

Nowości

Ponad 100 książek nagrodzonych i wyróżnionych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl (Najlepsza książka na wiosnę, Najlepsza książka na lato, Najlepsza książka na jesień i Najlepsza książka na zimę) rywalizowało o uznanie jury i internautów w konkursie "Książki Roku 2013".

 

Polska – Austria. Wszyscy tłumaczą Ilse Aichinger

Wydawnictwa

- Przekłady w tomie to dzieło 35 osób, wśród których są uczestnicy warsztatów translatorskich oraz najwybitniejsi polscy tłumacze z języka niemieckiego. To ich hołd dla austriackiej pisarki - mówił w Dwójce Jacek Buras o książce "Mój zielony osioł" Ilse Aichinger.

 

Nagroda za twórczość translatorską

Nagrody

Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz ustanowił Nagrodę za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya Żeleńskiego.

 

Wyniki konkursu translatorskiego

Wydarzenia

19 września organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ogłosili wyniki tegorocznego konkursu translatorskiego

 

Po drugiej edycji Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego

II Nadmorski Plener Czytelniczy odbył się w dniach 16-18 sierpnia 2013 roku przy Skwerze Kościuszki, przy współpracy organizacyjnej Miasta Gdyni oraz spółek Targi Książki i Murator EXPO. Trzydniowa impreza była dla mieszkańców i turystów doskonałą okazją do spotkań ze znanymi autorami, przeglądu oferty polskich oficyn wydawniczych i zaopatrzenia w ciekawe lektury, po bardzo okazyjnych cenach. Zarówno pogoda, jak i czytelnicy dopisali. II Nadmorski Plener Czytelniczy odwiedziło około 10.000...

 

Poruszające powieści na lato w korzystnych cenach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwa uwadze poruszające powieści na lato w korzystnych cenach!

 

"Lato Stiny"

Stina spędza lato u dziadka na wyspie. Łowią razem ryby, a Stina zbiera patyki, piórka i inne ciekawe rzeczy, które morze wyrzuciło na brzeg. Czasem wokół wyspy szaleje sztorm, a wtedy dobrze, że w pobliżu jest dziadek.

 

Nie zmarnujmy tego lata - czytajmy!

Wydarzenia

Podobnie jak Państwo, my również lubimy dobre książki. A zbliżające się lato to dobry czas, aby przypomnieć sobie klasyków lub odkryć nowych, utalentowanych autorów.

 

Lato pod namiotem warsztaty z Anitą Andrzejewską i Andrzejem Pilichowskim-Ragno

Wystawa oraz warsztaty pod namiotem 8 czerwca o godz. 10.00. Wstęp bezpłatny.

 

7. edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką - program imprezy

Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję, że w dniach 8-9 czerwca odbędzie się 7.edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką - otwartej, skierowanej do wszystkich mieszkańców imprezy, która składa się ze spotkań z autorami, artystami – pisarzami, ilustratorami, projektantami, a także ludźmi książki i kultury – dziennikarzami, naukowcami, wydawcami.  

 

Nowości Jirafy Roji

Nowości

Polecamy letnie nowości tytułowe wydawnictwa Jirafa Roja: dziennik Edy Ostrowskiej,

 

Ostatnie dni zgłoszeń do plebiscytu „Najlepsza książka na lato”!

Wydarzenia

Do piątku, 19 kwietnia 2013, zgłaszać można książki do konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na lato”, organizowanego po raz kolejny przez redakcję serwisu Granice.pl – wszystko o literaturze.

 

Konkurs Babie lato rozstrzygnięty!

Wydarzenia

Organizowany przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia konkurs na współczesną książkę obyczajową dla kobiet został rozstrzygnięty.

 

Anna Seniuk czyta powieść w VOX FM

Wydarzenia

Od 22 października przez dwa tygodnie w VOX FM, radiowa adaptacja powieści Marii Ulatowskiej - "Kamienica przy Kruczej". Losy jej mieszkańców przedstawi aktorka Anna Seniuk.

 

III Konkurs Translatorski z literatur anglojęzycznych

Wydarzenia

Śródmiejskie Forum Kultury - Dom Literatury z Łodzi ogłasza kolejną III już edycję konkursu translatorskiego z literatur anglojęzycznych.

 

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem

Wydawnictwa

W środę, 29 sierpnia z tygodnikiem Polityka ukaże się "Głos" Arnaldura Indridasona, szósty, ostatni tom kolekcji powieści detektywistycznych Lato z kryminałem.

 

Pisarze na lato!

Prezentujemy komunikat Instytutu Książki i listę szczęśliwców, którzy dostaną koszulki z podobiznami swoich ulubionych pisarzy!

 

Lato z przekladami i debata kogo tlumaczyć

Fundacja Europejskich Spotkań Pisarzy w ramach akcji "Lato z przekładami" inicjuje debatę "Kogo tłumaczyć".

 

Wakacje z książkami [Warszawa, Kraków lipiec-sierpień 2012 r]

"Wakacje z książkami" to doskonała okazja, żeby zaopatrzyć się w najlepsze książki na wakacyjny wyjazd!

 

Lato z książką w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich przeprowadzi w czasie wakacji szkolnych (lipiec – sierpień 2011) w wytypowanych 12 placówkach bibliotecznych cykle zajęć literacko-plastycznych oraz bazujących na literaturze konkursów, zabaw ruchowych, gier fabularyzowanych. Akcja Lato z Książką 2012 przeprowadzana jest w oparciu o doświadczenie naszych pracowników.

 

Lato z Książką 2012 pod hasłem: Z Tomkiem na Kon-Tiki opływamy Ameryki

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przygotowała ciekawą ofertę wydarzeń dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście.

 

Weltbild promuje „milion książek po 9,90 zł na lato”

Wydawnictwa

Weltbild Polska rozpoczyna letnią promocję książek, w ramach której wybrane tytuły są dostępne w cenie 9,90 zł. Wspiera to kampania reklamowa przygotowana przez wydawnictwo wspólnie z firmami Media Format i RS Media.

 

Katarzyna Zyskowska-Ignaciak spotkanie w EMPIK-u

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa MG na spotkanie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, autorką wydanej właśnie książki pt. "Upalne lato Marianny".

 

Audiokryminały na lato Biblioteką Akustyczną

Wydawnictwa

Lato to tradycyjnie czas czytania kryminałów. Biblioteka Akustyczna zachęca jednak, by kryminałów… posłuchać. Jeszcze w czerwcu na rynku pojawią się znakomite tytuły - ciekawe zarówno dla koneserów kryminału, jak i dla "początkujących", szukających na rynku wydawniczym autora dla siebie.

 

Polityka na lato z kryminałami i łamigłówkami

Wydawnictwa

Wydawca tygodnika Polityka oraz Wydawnictwo W.A.B. po raz siódmy wydadzą wspólnie kolekcję powieści detektywistycznych w ramach cyklu "Lato z kryminałem". Jakie tytuły?

 

Wiosenno-letnie nowości dla dzieci od Media Rodzina

Nowości

Szanowni Państwo, Z pewnym opóźnieniem spowodowanym zawirowaniami informatycznymi przesyłamy informacje o nowych tytułach Media Rodzina dla młodszych czytelników. Książki dla starszych - zaprezentujemy

 

Wyróżnienie dla audiobooka „Gershwin”

Nagrody

Jury konkursu „Najlepsza Książka na Lato” doceniło audiobook „Gershwin” i przyznało mu nominację w kategorii Perły z lamusa. Laureatów konkursu poznamy 2 czerwca.

 

Wyróżnienie dla audiobooka „Gershwin”

Wydawnictwa

Jury konkursu „Najlepsza Książka na Lato” doceniło audiobook „Gershwin” i przyznało mu nominację w kategorii Perły z lamusa. Laureatów konkursu poznamy 2 czerwca.  

 

Ostatnie dni głosowania na najlepsze książki na lato!

Kryminał? Powieść sensacyjna? A może książka o miłości? Jaką książkę najlepiej zabrać ze sobą na plażę, a jaką spakować do plecaka by delektować się lekturą na górskich szczytach? Konkurs "Najlepsza książka na lato" jest niczym drogowskaz, który wskaże drogę do... dobrej literatury. Trwają ostatnie dni głosowania. To ostatnia szansa, by powalczyć o czytnik eClicto.pl, oddając głos na książki biorące udział w plebiscycie i zachęcając przyjaciół do...

 

Seminarium dla wydawców zagranicznych

Wydawnictwa

Od kilku lat Instytut Książki we współpracy z polskimi wydawnictwami organizuje w Krakowie seminaria dla wydawców zagranicznych. Są one elementem szerszego programu informacyjnego Instytutu Książki skierowanego do wydawców zagranicznych mającego zachęcać ich do publikowania polskich książek w tłumaczeniach, a tym samym zwiększyć obecność naszej literatury w innych krajach.

 

Nowe wydanie "Uczta" Platona już 8 maja!

Zapowiedzi

Książka w przekładzie Andrzeja Serafina, pod redakcją Piotra Nowaka, z komentarzami Waltera Benjamina, Ivana Chvatika, Hansa-Georga Gadamera, Davida M. Halperina, Jonathana Leara, Alexandra Nehamasa, Piotra Nowaka i Andrzeja Serafina.

 

Polska literatura we Francji

Rynek zagraniczny

W ostatnim czasie na rynku francuskim ukazało się kilka nowych przekładów literatury polskiej.

 

Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 12

Wydawnictwa

W ramach 12 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Anatolem Ulmanem i jego nową powieścią "Cigi de Montbazon i Robalium Platona" (http://wforma.eu/215,cigi-de-montbazon-i-robalium-platona.html)

 

Katja Lange-Müller: Wściekłe owce. Warsztaty translatorskie z udziałem autorki

Goethe-Institut w Warszawie, ul. Chmielna 13A zaprasza na warsztaty translatorskie z Katją Lange-Müller poświęcone jej książce "Wściekłe owce".

 

Niemiecka nagroda translatorska dla Sławy Lisieckiej

Z przyjemnością przekazujemy informację o sukcesie Sławy Lisieckiej naszej koleżanki z łódzkiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 

Dyskusja - Przekład jako dzieło i produkt wydawniczy - rocznik OderÜbersetzen

Goethe Institut , Redakcja polsko-niemieckiego rocznika translatorskiego „OderÜbersetzen” | Wydawnictwo FA-art zapraszają na dyskusję panelową promującą drugi numer pisma "Przekład jako dzieło i produkt wydawniczy".

 

Zapowiedź wydawnictwa FORMA - Cigi de Montbazon i Robalium Platona

Zapowiedzi

Szczecińskie wydawnictwo FORMA poleca uwadze dociekliwych czytelników kolejny tytuł Anatola Ulmana pt."Cigi de Montbazon i Robalium Platona".

 

"Nim nadejdzie lato" w Rebisie!

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS proponuje kolejną powieść Ericha Marii Remarque'a wydaną w nowej szacie graficznej. "Nim nadejdzie lato" już 12 października trafi do księgarń w całej Polsce.

 

Trzecia część cyklu Colette o Klaudynie od dziś w księgarniach

Nowości

Trzecia z cyklu czterech powieści opartych na motywach autobiograficznych. Owiany skandalem dziennik młodej kobiety z początku XX wieku - od 24 sierpnia w księgarniach.

 

Młodzież wystawi bajki w teatrze

Cztery bajki połączone w jeden spektakl wystawi w sobotę na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) młodzież uczestnicząca w projekcie "Lato w Teatrze."

 

Powieść dla dzieci na lato - konkurs Impulsu

Jeśli czasem latem Waszym dzieciakom się nudzi, koniecznie podajcie im książkę autorstwa Marty Sienkiewicz - "Dom przy ulicy Zwyczajnej".

 

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem

Zapowiedzi

20 lipca, w środę, ukaże się "Pod Przechytrzonym Lisem" Marthy Grimes, drugi tom kolekcji powieści detektywistycznych Lato z kryminałem przygotowanej przez Wydawnictwo W.A.B. oraz tygodnik Polityka.

 

"Jadąc do Babadag" po angielsku

Rynek zagraniczny

Amerykański i angielski przekład "Jadąc do Babadag" Andrzeja Stasiuka, który w najbliższych dniach ukaże się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, już zbiera świetne recenzje w lokalnej prasie:

 

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem

Wydawnictwa

6 lipca, w środę, ukaże się "Piąta kobieta Henninga Mankella, drugi tom kolekcji powieści detektywistycznych Lato z kryminałem przygotowanej przez Wydawnictwo W.A.B. oraz tygodnik Polityka.

 

Edyta Jungowska czyta na antenie Vox FM

Od 6 czerwca Radio Vox FM będzie gościć na antenie Edytę Jungowską, polską aktorkę teatralną, filmową i telewizyjną, która zaprezentuje fragmenty książki "Pensjonat Sosnówka".  

 

Wybieramy najlepsze książki na lato!

Wydawnictwa

To już ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń do konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na lato” oraz „Najlepsza książka dla młodych czytelników”!

 

Jedenasty tom z serii Cherub w dystrybucji już 21 marca!

Zapowiedzi

Już wkrótce wyczekiwany przez fanów serii Cherub, jedenasty tom – Bandyci. Cykl książek o małoletnich szpiegach, których nikt o nic nie podejrzewa. Dziecko tajnym agentem? ;)          

 

Salvador Dali, Joan Miró i Marc Chagall | wystawa

Galeria Sztuki Współczesnej Platon zaprasza na wystawę rzeźb oraz grafik Klasyków Sztuki Współczesnej – Salvadora Dali, Joana Miró oraz Marc'a Chagalla, które będzie można oglądać, a także nabyć do 25 lutego 2011 roku.

 

Komunikat PIK w sprawie umów z Empikiem

Prawo

Wydawcy współpracujący z EMPIKiem poprzez hurtownię Platon otrzymali propozycję zmiany umowy od 1.I.2011 roku. Główne zmiany polegają na zmianie terminu płatności z 90 do 180 dni, podniesienie marży Platona z 48% do 55% oraz całkowita rezygnacja z konsygnacji przy zachowaniu całkowitego prawa zwrotu. Pretekstem do wprowadzenia zmian jest zmiana stawki VAT.    

 

Komunikat PIK w sprawie oświadczenia EMPiK-u

Księgarnie

Wczoraj ukazał się komunikat Biura PIK do jej członków omawiający propozycję hurtowni Platon, a dotyczącą skrajnie niekorzystnej zmiany warunków współpracy od 1.I.2011 roku.

 

Sprostowanie firmy Platon

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, prezentujemy sprostowanie firmy Platon w sprawie opublikowanego w naszym Portalu komunikatu PIKu dotyczącego umów między wydawcami, a Empikiem.

 

Konkurs dla tłumaczy literatury niemieckojęzycznej

Łódzki Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich przy współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie oraz Szwajcarską Fundacją dla Kultury Pro Helvetia organizują konkurs translatorski dla tłumaczy literatury niemieckojęzycznej.

 

"FBI i dziewięć Kocich żywotów"

Nowości

Już w księgarniach nowa książka wydawnictwa WAB w serii "Z kotem" - "FBI i dziewięć kocich żywotów" Sophie Mullenheim.

 

"OderÜbersetzen" - ukazał się pierwszy numer polsko-niemieckiego rocznika poświęconego translatoryce

Wokół książek

Wiodącym tematem pierwszego wydania rocznika jest „Przekład jako doświadczenie“.

 

Sensacje wydawnicze Rebisu na wakacje!

Wokół książek

Wakacje w pełni. Żeby ochłodzić nieco panujące upały Dom Wydawniczy REBIS proponuję dwie nowości, które chociaż przez chwile mogą zmrozić krew w żyłach czytelnika.

 

Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie

Literarisches Colloquium Berlin zaprasza na kolejne Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie, które odbędą się w dniach 10-20 października 2010 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.