RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowość Prószyński i S-ka: Maria Nurowska, ,,Listy miłości"

Nowości

Najpiękniejsze i najważniejsze książki Marii Nurowskiej w nowym wydaniu. Miłość i śmierć, wina i zagubienie oraz poszukiwanie własnej tożsamości. Opowieść o niezwykłym dążeniu, o rozpaczliwych próbach kogoś, kto – by uniknąć śmierci – musi stać się kimś innym. Historia miłości w czasach nienawiści i barbarzyństwa.

 

Zapowiedź wydawnictwa Akwedukt "Listy do Van Gogha", Gabriel Leonard Kamiński

Zapowiedzi

Wrocławskie wydawnictwo Akwedukt zapowiada na czerwiec publikację nowej książki poetyckiej Gabriela Leonard Kamińskiego pt. „Listy do Van Gogha":

 

Recenzja: „Lekcje z dzieciństwa", Anna Maria Kowalska

Recenzje

Poezja jest tą subtelną materią dla której krytyka stanowi często jej być albo nie być w obiegu czytelniczym. Pomimo to jakbyśmy powiedzieli w międzyczasie ranga krytyki literackiej i poezji zdezawuowała się. Wszyscy piszą, publikują, nazywają siebie poetami. Coraz częściej też koledzy piszą recenzje kolegom, umieszczają ich w antologiach. Z tego wszystkiego wynika, że Polska jest krajem z poetów słynącym.

 
 

Listy Rainera Marii Rilkego do Klary Rilke-Westhoff

Zapowiedzi

Listy Rainera Marii Rilkego (1875–1926) do żony, Klary Westhoff (1878–1952), rzeźbiarki, uczennicy Rodina, obejmują okres od momentu ich poznania się w kolonii artystycznej w Worpswede koło Bremy w 1900 do roku 1925, kiedy poeta mieszkał w Muzot, wysoko nad doliną Rodanu, w szwajcarskim kantonie Valais.

 

Nowość PIW-u: S.I.Witkiewicz, „Listy do żony tom 2: 1928-1931"

Nowości

Drugi tom listów Witkacego do żony zawiera 321 listów z lat 1928–1931. To istotny okres w jego życiu i twórczości.

 

Kurt Vonnegut Listy - premiera 20 lutego

Zapowiedzi

Na 20 lutego zaplanowaliśmy premierę LISTÓW Kurta Vonneguta. Będzie to niezwykła kolekcja osobistej korespondencji Kurta Vonneguta nosząca wszelkie cechy jego wyjątkowej prozy.    

 

Listy Iłłakowiczówny, książę oszustów i bracia Grimm - najbliższe wydarzenia w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteki

Biblioteka Raczyńskich anonsuje wieczór poświęcony książce Kazimiera Iłłakowiczówna, Listy do siostry Barbary Czerwijowskiej z lat 1946-1959", oraz spotkanie z Lucyną Marzec, autorką opracowania edytorskiego.

 

Gazeta Wyborcza" o książce "Pod okupacją. Listy"

Wydawnictwa

Prezentujemy recenzję Marka Beylina zamieszczoną w Gazecie Wyborczej" o książce Pod okupacją. Listy":

 

Nowość SW Czytelnik: Na rogu Stalina i Trzech Krzyży. Listy do Jerzego Borejszy 1944–1952

Nowości

W Spółdzielni Wydawniczej Czytelnik interesująca publikacja w opracowaniu Grzegorza P.Bąbiaka pt. Na rogu Stalina i Trzech Krzyży. Listy do Jerzego Borejszy 1944–1952

 

Spotkanie o listach okupacyjnych - Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kraków

Wydawnictwa

Wydawnictwo Zeszyty Literackie zaprasza Państwa do Krakowa na spotkanie poświęcone publikacji "Pod okupacją. Listy", w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, ul. Rajska 1, sala 53.

 

Nowość Zeszytów Literackich: „Pod okupacją. Listy"

Nowości

To bardzo ważna i potrzebna publikacja Zeszytów Literackich. Zbiór korespondencji z okresu II wojny światowej: „Pod okupacją. Listy":

 

Listy Marka Hłaski

Wydarzenia

Instytut Mikołowski zaprasza na spotkanie poświęcone premierze książki Marka Hłaski „Listy” (Agora, 2014) połączone z promocją trzeciego wydania książki „Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski” Andrzeja Czyżewskiego (Prószyński i S-ka, 2012).

 

Dyrektorzy szkół nie muszą ogłaszać listy podręczników do 15 czerwca

Wydarzenia

Dyrektorzy szkół nie mają już obowiązku ogłoszenia listy podręczników do 15 czerwca. Zapis ten zniosła nowelizacja ustawy o systemie oświaty, która weszła w życie 22 marca 2014 r. - informuje MEN.

 

Nowość ZNAK-u: Paul Auster, John Maxwell Coetzee "Tu i teraz. Listy 2008–2011"

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK anonsuje publikację ciekawej książki dwóch znakomitych pisarzy Paula Austera i Maxwella Coetzee pt."Tu i teraz. Listy 2008–2011":

 

Recenzja: "Zakochany Kafka" Jaqueline Raqoul-Duval

Recenzje

Potwornie zdolny pisarz pisze listy miłosne – wydaje się, że muszą to być arcydzieła sztuki epistolarnej. Opowieść o życiu miłosnym Franza Kafki jest fascynująca, wiele mówi o jego neurotycznej osobowości, a przede wszystkim pokazuje zaplecze funkcjonowania tej postaci.

 

"Zakochany Kafka"

Nowości

„Jestem w stanie kochać tylko to, co jest tak wysoko, że nie mogę tego dosięgnąć.” Franz Kafka  

 

"Nieznane listy Borysa Pasternaka"

Wydarzenia

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz SEDNO wydawnictwo akademickie zapraszają na prezentację nieznanych listów Borysa Pasternaka "Na całe życie. Listy 1910-1954":

 

„Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty" - nowość dla dzieci w serii „Liczby kultury"

Brawurowo zilustrowana przez Jana Bajtlika, najnowsza książka autorstwa prof. Anny Karwińskiej „Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty" jest wprowadzeniem w świat trudnych pojęć, które towarzyszą dzieciom w trakcie obcowania z dorosłymi.

 

Biblioteka Narodowa kupiła list Victora Hugo o Adamie Mickiewiczu

Wydarzenia

W piątek 6 grudnia na aukcji zorganizowanej przez La Maison de Ventes Jean-Marc Delvaux w Paryżu Biblioteka Narodowa nabyła list Victora Hugo do Władysława Mickiewicza z 26 października 1867 r., w którym francuski pisarz po otrzymaniu wydanych wówczas przez Księgarnię Luksemburską w Paryżu przekładów dramatów Adama Mickiewicza składa patetyczny hołd polskiemu poecie:

 

Grudniowa nowość z Noir sur Blanc - Szyszkin - "Nie dochodzą tylko listy nienapisane"

Nowości

Wydawnictwo serii proza obca poleca powieść Michaiła Szyszkina "Nie dochodzą tylko listy nienapisane" , (ur. 1961) uchodzącego za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy rosyjskich

 

Promocja I tomu ,,Listów" do rodziny, przyjaciół i tzw. wrogów S. I. Witkiewicza

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy w likwidacji zaprasza na promocję I tomu "Listów do rodziny, przyjaciół i tzw. wrogów" Stanisława Ignacego Witkiewicza.

 

Fragment nowej książki Mrożka

Nowości

Od dziś, w księgarniach w całej Polsce, są dostępne Listy 1959–1994 Sławomira Mrożka i Gunnara Brandella. Prezentujemy fragment - kilka listów, otwierających książkę.

 

Bloger ukrywa książki

Internet

W zalewie blogów recenzenckich Rafałowi Hetmanowi udało się wyróżnić nietypową interakcją z czytelnikami. Na łamach swojego bloga czytamrecenzuje.pl ogłasza konkurs, który polega na tym, że książkę trzeba sobie.. znaleźć na podstawie podanych informacji.

 

Specjalistyczne księgarnie internetowe - ArtTravel.pl

Księgarnie

www.arttravel.pl, największy sklep specjalizujący się w sprzedaży wydawnictw turystycznych, takich jak przewodniki i literatura podróżnicza, rozmówki, poradniki, albumy, mapy i atlasy samochodowe i turystyczne, plany miast, mapy ścienne oraz globusy i globobary, otworzył w centrum Warszawy i Łodzi księgarnie stacjonarne ArtTravel. Za kilka dni ruszy punkt odbioru zamówień ArtTravel w Gdańsku.

 

Nowość wydawnictwa Nakom: "Greckie listy albo perły i szampany"

Nowości

Poznańskie wydawnictwo Nakom proponuje Państwu swoją ostatnią nowość "Greckie listy albo perły i szampany" autorstwa Aliny Netto.

 

FK Olesiejuk przedstawia premierowe tytuły

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk przedstawia premiery tytułowe wydawnictwa Albatros i Fabryki Słów:

 

Lektury Mojego Dzieciństwa "Listy" Marii Ewy Letki

Nigdy nie rozumiałam problemów moich rówieśników, którzy nie potrafili przebrnąć przez najkrótszą szkolną lekturę. Mnie czytanie sprawiało przyjemność. Tą pasją zaraziła mnie chyba mama. Co prawda nie potrafię przypomnieć sobie, żeby ktoś czytał mi bajki przed snem, ale pamiętam, że czytałam od zawsze. Moje wycieczki do biblioteki często kończyły się przeczytaniem na miejscu kilku krótkich opowiadań, na wynos brałam tylko te książki, które wymagały spędzenia z nimi więcej czasu....

 

Promocja IV tomu "Listów do żony" Witkacego

Wydarzenia

Państwowy Instytut Wydawniczy zaprasza na spotkanie wokół IV tomu "Listów do żony" Stanisława Ignacego Witkiewicza.

 
 

R. Habielski, A. Mencwel, A. St. Kowalczyk, J. Pomianowski, G. Gauden, A. Peciak - o Juliuszu Mieroszewskim w Radio Caf

Wydarzenia

"Listy z Wyspy", czyli o Juliuszu Mieroszewskim (1906-1976) będą rozmawiać w Radio Cafe - R. Habielski, A. Mencwel, A. St. Kowalczyk, J. Pomianowski, G. Gauden, A. Peciak.      

 

Kerouac i Ginsberg - ostatnia premiera wydawnictwa Czarne 2012!

Nowości

Ostatnia premiera 2012! wydawnictwa Czarne - 26 listopada Jack Kerouac, Allen Ginsberg "Listy".

 

Stanisław Ignacy Witkiewicz: "Listy do żony. Tom IV (1936–1939)"

Zapowiedzi

Czwarty tom korespondencji Witkacego z żoną zawiera 336 listów, kart pocztowych, widokówek i odcinków pocztowych z lat 1936­-1939.

 

Niezwykły uczony, niezwykły człowiek - Historia pewnego małżeństwa Listy Bronisława Malinowskiego i Elsie Masson

Wydarzenia

Wydawnictwo MUZA SA. prezentuje Państwu książkę o niezwykłym uczonym, niezwykłym człowiekiem - Historia pewnego małżeństwa Listy Bronisława Malinowskiego i Elsie Masson pod redakcją Heleny Wayne.

 

Strzał w dziesiątkę

Wydarzenia

Wśród atrakcji przygotowanych w ramach odbywającego się we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Kryminału znalazła się wieczorna dyskusja panelowa „Nauka w praktyce śledczej: zabójczy pocisk — spotkanie z balistyką”, która miała miejsce we wtorek w Art Hotelu. Spotkanie uświetnił doktor nauk medycznych Jerzy Kawecki z Zakładu Medycyny Sądowej wrocławskiej Akademii Medycznej.

 

John Lennon. Listy" - życie legendarnego muzyka i kompozytora opowiedziane w jego listach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Prószyński Media polecają Państwa uwadze korespondencję Johna Lennona:

 

[Urodziny Johna Lennona] coraz bliżej...

Wydarzenia

Wydawnictwo Prószyński Media oraz "Wrzenie świata" zapraszają na obchody (Urodzin Johna Lennona)

 

John Lennon. Listy - trailer promujący książkę

Wydawnictwa

Niecały miesiąc pozostał do światowej premiery książki „John Lennon. Listy”, zawierającej niepublikowaną dotąd korespondencję legendarnego muzyka.

 

Co naprawdę myślał Steve Jobs?

Nowości

Zajrzyj do skrzynki mailowej geniusza naszych czasów! Poznaj sekrety firmy Apple! Dowiedz się, co naprawdę myślał Steve Jobs!

 

Franz Kafka „Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców”

Recenzje

Pisał całym sobą! To najprawdziwsze i najpewniejsze co mogę powiedzieć o Franzu Kafce po lekturze jego listów, zebranych w tomie: „Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców” (wyd. W.A.B.)

 

Recenzja: Heinrich Kunstmann - Tymoteusz Karpowicz. Listy 1959-1993

Recenzje

Ogarnia mnie coraz częściej przeczucie, że najczęściej towarzyszy temu co robimy obojętność tzw. środowiska branżowego. Księgarze, wydawcy jeszcze jakiś czas temu głośno komentowali różne komunikaty, doniesienia czy artykuły.

 

"John Lennon. Listy" - znamy już polską okładkę książki!

Zapowiedzi

W październiku, jednocześnie w 10 krajach, ukaże się w druku niepublikowana dotąd korespondencja Johna Lennona. Wiemy już, jak będzie wyglądała polska okładka książki „John Lennon. Listy” (wyd. Prószyński i S-ka).

 

"John Lennon. Listy" - polska i światowa premiera korespondencji słynnego muzyka już w październiku!

Zapowiedzi

„John Lennon. Listy” – polska i światowa premiera korespondencji słynnego muzyka już w październiku!

 

Polecamy bogato ilustrowany album wyd. Drzewo Babel - "Maria Skłodowska-Curie - Listy"!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwu bogato ilustrowany album wyd. Drzewo Babel - "Maria Skłodowska-Curie - Listy"!

 

Najpiękniejsze książki roku

Nagrody

Tytuły sześciu książek nagrodzonych w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku zostały ogłoszone w piątek, drugiego dnia III Warszawskich Targów Książki. W połowie z ośmiu kategorii konkursowych jury zdecydowało się nie przyznawać w tym roku nagród.

 

Szelmostwa niegrzecznego Noblisty - spotkanie o M. Vargasie Llosie w Katowicach, 9 maja

Zapraszam na "Szelmostwa niegrzecznego Noblisty" - spotkanie, którego tematem będzie pisarz Mario Vargas Llosa, w filii katowickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 25, w środę, 9 maja 2012 r. o godz. 18.00.

 

Premiery: "Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców" Franza Kafki oraz "Soweto - my love" Wojciecha Albińskiego

Nowości

Czy Kafka pisał wiersze? Czy był zakochany w innych kobietach oprócz Felicji i Mileny? Jakie książki czytał? Lubił chodzić do teatru? Co jadał? Jak znosił walkę z chorobą? I z kim dzielił się swymi przemyśleniami?

 

Korespondencja Kafki

Zapowiedzi

Już 14 marca nakładem wydawnictwa W.A.B. do księgarń trafi fascynująca książka - listy Franza Kafki do rodziny, przyjaciół, wydawców.

 

Premiera "Listów przeciwko wojnie" Tiziano Terzaniego - zapraszamy do lektury.

Nowości

Szanowni Państwo, zapraszamy do lektury "Listów przeciwko wojnie" Tiziano Terzaniego. Premiera 11 stycznia, seria "terra incognita". Przekład: Joanna Wachowiak-Finlaison.

 

Nagroda dla Wydawnictwa Literackiego

Nagrody

Wydawnictwo Literackie zostało laureatem grudniowej edycji Krakowskiej Książki Miesiąca. Jury nagrody doceniło w ten sposób edycję "Dziennika" i listów Sławomira Mrożka, ze szczególnym uwzględnieniem korespondencji ze Stanisławem Lemem. To pierwszy przypadek w całej dotychczasowej historii Krakowskiej Książki Miesiąca, aby wyróżnienie otrzymał nie autor, ale wydawnictwo.

 

Nagroda "Krakowska Książka Miesiąca" dla wydawnictwa Literackiego

Krakowska Książka Miesiąca - Grudzień 2011. Nagroda dla wydawnictwa Literackiego za publikację "Dziennika i listów" Sławomira Mrożka

 

"Listy" Marii Skłodowskiej-Curie i córek

Zapowiedzi

Wydawnictwo Dolnośląskie poleca "Listy" Marii Skłodowskiej-Curie i córek - fascynującą pozycję, która przybliża osobowość polskiej noblistki.

 

Barbara Toruńczyk zaprasza na wydarzenie: "Miłosz i Iwaszkiewicz" w Teatrze Polskim

Dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie Andrzej Seweryn oraz Prezes Fundacji Zeszytów Literackich Barbara Toruńczyk zapraszają na inaugurację cyklu „Listy w Polskim”.

 

Mrożek w Juniorze - spotkanie z czytelnikami już dziś!

Wydawnictwo Literackie serdecznie zaprasza na spotkanie ze Sławomirem Mrożkiem, który przyjechał do Polski w związku z premierą długo oczekiwanego tomu korespondencji ze Stanisławem Lemem.

 

Znaleziono nieznane listy generała de Gaulle`a

Bruliony z nieznanymi historykom listami gen. Charles'a de Gaulle'a z lat 1940-1942 nabył jeden z francuskich kolekcjonerów - podał w środę dziennik "Le Figaro". Wśród dokumentów są odręczne noty adresowane do Józefa Stalina i Winstona Churchilla

 

1 października premiera wydawnictwa "Fryderyk Chopin. Listy"

Wydawnictwa

Publikacja Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, zawierająca wybór listów polskiego kompozytora, będzie miała premierę 1 października. Suplementem książki "Fryderyk Chopin. Listy" jest płyta z listami Chopina czytanymi przez Zbigniewa Zamachowskiego.

 

Zadaj pytanie Mrożkowi

Już od jutra, za pośrednictwem portalu www.lubimyczytać.pl, każdy może zadać pytanie Sławomirowi Mrożkowi.

 

Bestsellery i ich czytelnicy

We wczorajszym programie Dwójki szukano odpowiedzi na pytania: co czytają Polacy? Co listy najlepiej sprzedających się książek mówią o naszych gustach czytelniczych?

 

"Opieka okołooperacyjna" - nowe czasopismo na rynku wydawnictw medycznych

Wydawnictwa

Kwartalnik "Opieka Okołooperacyjna (Perioperative Care) ma na celu propagowanie nowoczesnego in"terdyscyplinarnego podejścia do pacjenta w okresie okołooperacyjnym.

 

Edyta Olszówka czyta "Listy z jeziora"!

Gorąco zapraszamy w dniach 16-29 sierpnia br. do słuchania książki "Listy z jeziora" - czytanej w Radiu VOX FM przez aktorkę Edytę Olszówkę!

 

Nowość Salwatora - "Listy z Tanzanii" oraz super oferta wakacyjna

Nowości

Polecamy nowość wydawniczą Salwatora - książkę księdza Zenona Zgudziaka SDS - "Listy z Tanzanii". Na wakacje wydawnictwo przygotowało także ofertę promocyjną w postaci obniżki cen niektórych powieści o 50%. Oferta jest ważna do końca sierpnia 2011 roku i dotyczy klientów detalicznych.

 

Premiera książki "...mój diabeł stróż. Listy Andrzeja Czajkowskiego i Haliny Janowskiej"

Zapowiedzi

Jedna z ciekawszych książek epistolarnych w historii polskiej literatury. Obejmuje ponad ćwierć wieku trwającą korespondencję znanego pianisty i kompozytora Andrzeja Czajkowskego i Anity Haliny Janowskiej, pisarki, socjolożki, artystki muzyka.

 

"Listy z jeziora"

Nowości

Listy z jeziora to pełna ciepła i szczególnego uroku prowincjonalnego miasteczka powieść obyczajowa osadzona w mazurskich realiach. Książka, która wciąga od pierwszej strony. Doskonała na wakacyjne ciepłe wieczory.

 

Listy do Miłosza

Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz Sieć Centrów Literackich Halma zapraszają na spotkanie autorskie z Igorem Stokfiszewskim (PL) i Ostapem Slywynskim (UA), autorami esejów Listy do Miłosza, powstałych z okazji 100. rocznicy urodzin Czesława Miłosza.

 

Listy miłosne Franciszka Starowieyskiego na wystawie

Na pierwszą w Polsce wystawę listów miłosnych, które znany malarz Franciszek Starowieyski pisał przez niemal 20 lat do swojej żony Teresy, zaprasza Muzeum Historyczne, Pałac Królewski we Wrocławiu.

 

Bauman w wersji LIGHT

Zapowiedzi

Bauman w wersji LIGHT to najbardziej przystępna książka jednego z najbardziej błyskotliwych uczonych. W zbiorze krótkich felietonów publikowanych w latach 2008-2009 w we włoskim magazynie "La Repubblica delle Donne" Zygmunt Bauman przygląda się uważnie zjawiskom i aspektom życia, które przez swą powszechność przestały być przedmiotem codziennej refleksji, jak choćby kryzys finansowy, kult zdrowego stylu życia, moda, Internet, medialny obraz seksu i rodziny.

 

Wystawa: Jan Paweł II Święty Pielgrzym

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zaprasza na wystawę pt. "Jan Paweł II Święty Pielgrzym - w medalierstwie, filatelistyce i literaturze"

 

Nowy projekt literacki "Listy do Miłosza"

Z okazji 100. rocznicy urodzin Czesława Miłosza, Europejska Sieć Domów Literackich Halma zainicjowała międzynarodowy projekt literacki pt. „Listy do Miłosza”.

 

O "Listach z podróży" Karela Čapka w DDTVN

W najbliższy piątek, 15 kwietnia, ok. godziny 10.40, zapraszamy do obejrzenia prezentacji książki Karela Čapka Listy z podróży w Dzień Dobry TVN.

 

Karel Čapek, Listy z podróży

Nowości

Po raz pierwszy w Polsce pełne wydanie listów z licznych podróży Karela Čapka! Kochać świat – oto jego motto – z różnymi językami i odcieniami skóry, z tysiącami tańców i gatunków wina, z mnogością krain, spośród których każda ma osobny sposób na życie i innego Boga.

 

Promocja "Listów do żony" Witkacego

Dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski zaprasza na promocję książki Stanisław Ignacy Witkiewicz Listy do żony (1932 – 1935), w dniu 5 kwietnia 2011 roku (wtorek) o godzinie 18.00 w Sali Stefana Flukowskiego. Spotkanie poprowadzi prof. Janusz Degler. Wstęp wolny.    

 

Cenna kolekcja dokumentów przekazana Muzeum Chopina

Kolekcję 47 cennych dokumentów - wśród nich sześć listów Chopina uznawanych do tej pory za zaginione - przekazano w czwartek do zbiorów Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Rilke, Thurn und Taxis, Wiedemann i innni

austriackie forum kultury w Warszawie i Wydawnictwo Sic! zapraszają na prezentację książek "Reiner Maria Rilke. Druga strona natury. Eseje, listy i pisma o sztuce" Przekład, wybór tekstów i komentarze: Tomasz Ososiński (Wyd. Sic!, 2010)

 

Ukazał się trzeci tom "Listów do żony" Witkacego

Nowości

Lata 1932-1935, z których pochodzi zawartość niedawno opublikowanego trzeciego tomu "Listów do żony" Witkacego były dla autora "Szewców" niezwykle trudne. Jego Firma Portretowa traci klientów, brakuje pieniędzy, a kochanka sprawia ciągłe kłopoty.

 

Spotkania w PIW-ie

Program 2 Polskiego Radia i Państwowy Instytut Wydawniczy serdecznie zapraszają na kolejną odsłonę cyklu spotkań literackich .    

 

Napisz list do Marii Nurowskiej

Czytelników powieści Marii Nurowskiej zapraszamy do pisania listów do autorki. Możecie dzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat książek, zadawać autorce nurtujące Was pytania dotyczące jej powieści i literatury w ogóle.

 

Dziś premiera książki "Wasilij Grossman. Pamięć i listy" Fiodora Hubera!

Szanowni Państwo w imieniu wydawnictwa W.A.B., zapraszamy do lektury książki Wasilija Grossmana "Pamięć i listy Fiodora Hubera", która już pojawiła się w księgarniach!, w serii "Fortuna i Fatum".

 

Wszystkie światy J.R.R. Tolkiena

Nowości

– On potrafił z jednego słowa zbudować cały świat – mówił w Dwójce, przy okazji rozmowy o listach Tolkiena, prof. J. Lichański.

 

List otwarty w sprawie okresu przejściowego, uchylającego 5% Vat na książki i czasopisma specjalistyczne

Wydarzenia

Przedstawiamy "list otwarty" podpisany przez Prezesów działających w Polsce stowarzyszeń i związków branżowych: PIK, PTWK, SBP, IWP, IKP, a skierowany do Michała Boniego - Ministra w Kancelarii Premiera, i Macieja Grabowskiego - Wiceministra Finansów.

 

Listy Witkacego do żony w PIWie

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy ma doskonałą wiadomość dla wszystkich zwolenników twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza - ukazuje się właśnie III tom listów pisarza do żony.

 

Wydawnictwo Więź i Instytut Dokumentacji i Studiów nad Literaturą Polską - laureatami nagrody Pióra Fredry

19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek (2-5 grudnia 2010 r.) zostały oficjalnie otwarte! W trakcie inauguracji w miejskim Ratuszu poznaliśmy zwycięzcę Pióra Fredry – jednej z najważniejszych nagród przyznawanych wydawcom literatury w Polsce.

 

"Czas serca"

Zapowiedzi

Wydawnictwo A5 prezentuje korespondencję Indeborg Bachmann i Paula Celana "Czas serca. listy" w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz.

 

Andrzej Bobkowski w Bibliotece Więzi

Nowości

Prezentujemy dwie książki Andrzeja Bobkowskiego, którego ukazały się w Bibliotece Więzi: zbiór listów do Jarosława Iwaszkiewicza "Tobie zapisuję Europę" oraz drugie wydanie"Z dziennika podróży".

 

Jak przeciwdziałać zagrożeniom?

Zapowiedzi

Prezentujemy nową książkę z wydawnictwa Semper: "Prawno-kryminalistyczne środki przeciwdziałania zagrożeniom (zwłaszcza osób starszych)" Karola Sławika.

 

Michel Houellebecq laureatem nagrody "Listy Goncourtów: polski wybór"

Michel Houellebecq - kontrowersyjny francuski pisarz, autor powieści "La carte et le territoire" (Mapy i terytorium) został laureatem tegorocznej XIII edycji nagrody "Lista Goncourtów: polski wybór".

 

Cztery miesiące okresu przejściowego?: 5-proc. VAT na książki od maja

„Dostawa książek i broszur drukowanych do końca kwietnia 2011 roku będzie objęta zerowa stawka VAT. Czasopisma specjalistyczne będą mogły korzystać z tej stawki do końca lutego przyszłego roku” – informuje „Dziennik Gazeta Prawna„

 

Nowości WAM

Nowości

Prezentujemy najnowsze, uduchowione pozycje z wydawnictwa WAM, które przypadną do gustu wszystkim szukającym swojego miejsca w świecie.

 

Ministerstwo Finansów optuje za 5% Vatem na książki

Jak informuje wiceminister finansów Maciej Grabowski w rozmowie z Ewą Matyszewską na łamach "Gazety Prawnej" książki prawdopodobnie będą objęte 5% Vatem.

 

Listy profana - między psychologią a religią

Nowości

Autor z wielką swobodą porusza się w wielu sferach nauki, prezentując podejścia znajdowane w różnych szkołach psychologii, sięga także często ze znawstwem do filozofii, antropologii kulturowej i koncepcji socjologicznych. Zasadniczym nastawieniem jest jednak oryginalna postawa hermeneuty, usiłującego poza wszelkimi doktrynami dotrzeć do prawdy o człowieku i o jego współczesnej kondycji.

 

Chopin w ogrodach

W ogrodach BUW-u znajdziemy dźwiękową instalację składającą się z fragmentów listów Chopina i muzyki elektronicznej  

 

Odpowiedź ministrowi M. Grabowskiemu w sprawie podatku VAT

Prawo

Przestawiamy oficjalną odpowiedź Piotra Marciszuka na list Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Marcina Grabowskiego w sprawie "utrzymania" zerowej stawki VAT na książki.

 

K. Metelska-Szaniawska, "Konstytucyjne czynniki reform gospodarczych"

Recenzje

Książka "Konstytucyjne czynniki reform gospodarczych w krajach postsocjalistycznych" opisuje zależności między rozwiązaniami przyjętymi w nowych konstytucjach państw Europy Środkowo – Wschodniej i Azji potocznie nazywanych postsocjalistycznymi a procesem reform gospodarczych realizowanych w tych krajach po roku 1989. Stanowi stadium opisu procesu transformacji ustrojowej, często tak bolesnej dla społeczeństw państw "wyrwanych" spod wpływów Związku...

 
 

Skradziony list Kartezjusza odnaleziony dzięki... wyszukiwarce Google

Skradziony ponad 150 lat temu list francuskiego filozofa Kartezjusza, wrócił w tym tygodniu do Francji. Odnaleziono go za pomocą wyszukiwarki Google - informuje serwis Discovery News.

 

Spotkanie autorskie z Andrzejem Watem

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Andrzejem Watem. Z autorem o jego książkach rozmawiał będzie Jarosław Klejnocki.

 

"Zeszyty Literackie" o miłości...

Nowości

W rankingu popularności tekstów "Zeszytów Literackich" wygrała miłość.

 

Wspomnienia o ks. Stanisławie Musiale

Wydawnictwo WAM zaprasza na spotkanie "Wspomnienie o Ks. Stanisławie Musiale SJ. połączone z prezentacją książki "Listy ks. Stanisława Musiała do rodziny".

 

Nowości książkowe o J. Iwaszkiewiczu

Zapowiedzi

Na początku roku można się spodziewać dwu ważnych nowości książkowych dotyczących Jarosława Iwaszkiewicza - drugiego tomu "Dzienników" pisarza oraz edycji jego listów do córek.

 

Nagroda Literacka im. Konrnela Makuszyńskiego dla Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel

Nagrody

Roksana Jędrzejewska-Wróbel została tegoroczną laureatką Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Natomiast wyróżnienie otrzymał Marcin Pałasz.

 

"Listy wybrane z lat 1832-1839" Leonarda Niedźwieckiego już w sprzedaży

Zapowiedzi

Nakładem wydawnictwa Czytelnik ukazały się publikowane po raz pierwszy z autografów listy Leonarda Niedźwieckiego (1810-1892): "Listy wybrane z lat 1832-1839".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.