RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Kurs Pisania Kryminałów - Zbrodnia nie pisać!

Wydarzenia

Tylko do 24 lipca można nadsyłać zgłoszenia do udziału w półrocznym Kursie Pisania Kryminałów Miasta Literatury UNESCO, który rozpoczyna się 3 września. Zajęcia z uczestnikami poprowadzą m.in. królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda oraz autorzy popularnych powieści: Katarzyna Puzyńska i Mariusz Czubaj.

 

W sieci o książkach. Miejsce spotkań czytelników"

Wydarzenia

Wyniki badania, w którym udział wzięło blisko 24 tysiące internautów. Ważne wydarzenia w bibliotekach i księgarniach z okazji ŚDKiPA 2016.

 

Akcja „Słowa, które chcemy zapomnieć” – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Biblioteki

21 lutego został ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Biblioteka Śląska uczciła święto w nietypowy sposób, proponując swoim czytelnikom wspólną zabawę, której celem było wyłonienie z naszego języka nielubianych słów.

 

Co naprawdę lubimy czytać?

Internet

Największy plebiscyt dla czytelników w Polsce startuje już 1 lutego. Prawie 3 miliony internautów wybierze Książki Roku 2015. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek.  

 

Bez miłości się nie da... Premiera w IMPULSIE

Nowości

O czym jest książka Katarzyny Loreckiej? O miłości. Tytuł nie zwodzi Czytelnika. Ale książka jest pełna niespodzianek.

 

"Carte blanche" Jacka Lusińskiego nominowana w plebiscycie książka roku 2015!

Wydawnictwa

Książka Jacka Lusińskiego "Carte Blanche" nominowana została w plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl.

 

Napisz recenzję, wygraj iPady i e-booki!

Wydarzenia

W listopadzie dobiegła końca pierwsza edycja Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. W trakcie 6 weekendów września i października 16 początkujących pisarzy uczyło się warsztatu pod okiem uznanych autorów, m.in. Marka Krajewskiego, Wita Szostaka i Izabeli Szolc.

 

Klasyka: Reaktywacja. Odsłona pierwsza

Wydarzenia

Instytut Książki nie zwalnia tempa również latem i oddaje się lekturze smakowitych literackich kąsków! Wspólnie z Gazetą Wyborczą i Programem 3 Polskiego Radia przywraca do czytelniczego kanonu klasykę światowej literatury. W ramach akcji „Klasyka: Reaktywacja″ zachęca do czytania wydanych ostatnio w Polsce pozycji literatury światowej, dzieł wybitnych i klasycznych – które w ciągu roku giną w powodzi nowszych tytułów.

 

Klasyka: Reaktywacja

Wydarzenia

Tego lata Instytut Książki pragnie zachęcić księgarzy do promowania, a czytelników do czytania wydanych ostatnio w Polsce pozycji literatury światowej, dzieł wybitnych i klasycznych – nawet jeśli dotąd szerzej nieznanych.

 

Slot Art Festival - festiwal kreatywności

7 lipca rusza Slot Art Festival - pięciodniowa impreza gromadząca w Lubiążu na Dolnym Śląsku kilka tysięcy młodych, twórczych osób. Festiwal to miejsce spotkania fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, miłośników kuglarstwa, sportów ekstremalnych, wszelkich sztuk i rzemiosł, oraz ludzi, którzy cel swojego życia upatrują w zaangażowaniu społecznym.

 

Scena Literacka na Slot Art Festivalu

Znamy już program sceny literackiej na Slot Art Festivalu w Lubiążu. Zawitają tam m.in. Agnieszka Kaluga, Marcin Czerwiński, Rafał Gawin, Stanisław Bereś, a ostatniego dnia odbędzie się slam poetycki.

 

Książka napisana przez trzystu czytelników?

Internet

W Światowy Dzień Książki ma miejsce niezwykłe czytelnicze przedsięwzięcie. Serwis lubimyczytać.pl wydaje darmowego ebooka – zbiór 48 wywiadów z autorami przeprowadzonych przez 325 użytkowników serwisu.

 

Bezpłatny magazyn cyfrowy "Book Up!" o książkach i kulturze. Rabaty na e-booki

Na rynku zadebiutował pierwszy numeru bezpłatnego miesięcznika literacko-kulturalnego "Book Up!". Magazyn jest wspólną inicjatywą księgarni e-bookowej Woblink.com oraz serwisu Lubimyczytać.pl. Tytuł dostępny jest w sieci i wybranych kanałach dystrybucji.

 

Recenzja: „Trzecia wojna światowa? Bitwa o Ukrainę” Jurij Felsztinski, Michaił Stanczew

Recenzje

Mocny wydźwięk tego tytułu nie zostaje złagodzony przez treść, ale wątek nowej wojny światowej nie jest wcale głównym tematem rozważań autorów. W swojej książce koncentrują się na samej Ukrainie, historii najnowszej i wydarzeniach, które doprowadziły do trwającego na jej terytorium konfliktu. Po krótkim omówieniu dawnych dziejów tego regionu, Felsztinski i Stanczew analizują czasy po upadku imperium sowieckiego i opisują układ polityczny, który zastąpił stary porządek. Kolejne kadencje...

 

Nowości logopedyczne w Impulsie

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS prezentuje serię książek logopedycznych autorstwa Moniki Lubiny pt. Wierszyki":

 

11 milionów książek pod jednym adresem

Internet

Przeszukiwanie zbiorów ponad 1600 polskich bibliotek w kraju i za granicą, sprawdzenie dostępności poszukiwanej książki, a następnie jej rezerwacja i wypożyczenie - takie możliwości daje nasz nowy serwis Szukamksiążki.pl, który powstał we współpracy z Lubimyczytac.pl.

 

Nowy spot kampanii Ojczysty – dodaj do ulubionych

Wydarzenia

Narodowe Centrum Kultury prezentuje nowy spot kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty - dodaj do ulubionych”. Do udziału w kampanii został zaproszony znany i ceniony raper ELDO, który występuje w spocie i jest także autorem jego tekstu.

 

Munro - Kocha, lubi, szanuje...wznowienie zbioru opowiadań w lutym 2015

Zapowiedzi

Wydawnictwo Literackie anonsuje nowe wydanie jednego z najlepszych tomów opowiadań Alice Munro Kocha, lubi, szanuje już w lutym 2015!

 

Recenzja: „Chiński fortepian” Etienne Barilier

Recenzje

Koncert chińskiej pianistki staje się kością niezgody między dwoma krytykami muzycznymi. Frederic Ballade obwołuje Mei Jin wielką artystką, Leo Poldowsky nazywa ją wydmuszką wyprodukowaną przez chiński przemysł fonograficzny. Pierwszy dostrzega w jej grze przejaw geniuszu, drugi dekonspiruje jej wtórne rzemiosło. Spór toczony na łamach blogów i za pomocą e-maili przeradza się w interesującą dysputę na temat piękna i kierunku, w jakim zmierza muzyka klasyczna.

 

W Poznaniu lubimy czytać

Literacka Mapa Poznania, Bieg z Książką, Nocna Wymiana Książek – to kilka wydarzeń, jakie zaplanowaliśmy dla poznańskich czytelników w ramach akcji "W Poznaniu lubimy czytać".

 

Zapowiedź wydawnictwa Literackiego: „Piękna i odważna. Oblubienica z Azincourt" Joanna Hickson

Zapowiedzi

Krakowskie wydawnictwo Literackie proponuje na długie jesienne wieczory opowieść i bujnym życiu Katarzyny de Valois i damy dworu Karola Szalonego Mette.

 

Recenzja: „Rozmowy pod drzewem zapomnienia” Alexandra Fuller

Recenzje

„Rozmowy pod drzewem zapomnienia” to historia niezwykłego przywiązania do Afryki. W życiu są różne miłości, ale w tym przypadku miłość do ziemi okazuje się głębsza niż podpowiada nam wyobraźnia. Nie można zmniejszyć jej temperatury, nie da się uciec przed jej namiętnością, ani oprzeć jej hipnotyzującej mocy. Idealne światło spowijające kenijski horyzont stanowi już wystarczający powód, by zapuścić korzenie na Czarnym Lądzie i przysiąc mu lojalność. Bo nawet jeśli jest to wierność rozumiana...

 

15 ulubionych książek użytkowników Facebooka

Internet

Na Facebooku krąży łańcuszek, którego uczestnicy wymieniają 10 ważnych dla nich książek. Analitycy portalu społecznościowego Marka Zuckerberga przeanalizowali tytuły wymieniane przez internautów i wyłonili 15 ulubionych książek użytkowników Facebooka.

 

Scena Literacka na Slot Art Festiwalu w Lubiążu

8-12 lipca w Lubiążu na Dolnym Śląsku odbędzie się największy w kraju festiwal kultury niezależnej, na którym nie zabraknie programu literackiego. W planach są spotkania autorskie, wykłady, slam, warsztaty.

 

Scena Literacka na Slot Art Festivalu 2014

Wydarzenia

W tym roku twórcom sceny literackiej na największym w Polsce festiwalu kultury alternatywnej w Lubiążu przyświeca hasło „90 twarzy literatury”.

 

Recenzja: „Pani komisarz nie czuje się w klubie jak w raju” Georges Flipo

Recenzje

W książce Georges Flipo „Pani komisarz nie czuje się w klubie jak w raju” pojawiły się takie elementy jak fabuła zorganizowana wokół zbrodni, okoliczności dojścia do niej, dochodzenie, ujawnienie osoby sprawcy. Mamy zatem kolejną część powieści kryminalnej, w której główną rolę odgrywa Viviane Lancier z paryskiej policji.

 

Recenzja: „Na Pragę nie wrócę" Elżbieta Wichrowska

Recenzje

Książka Elżbiety Wichrowskiej jest dla mnie garścią niespełnionych obietnic. Niby poczułam powiew przedwojennej Warszawy, poznałam fragmenty stolicy znanej ze starych fotografii, a nawet otarłam się o tę współczesną – zabieganą i szukającą wytchnienia w modnych knajpkach ulokowanych na kultowej Pradze. Niby było tu parę smaczków, wspomnień wartych odnotowania, drobiazgów, które mnie zaciekawiły, ale cóż z tego, jeśli wszystko to było przedstawione bardzo pobieżnie i nie odcisnęło we mnie...

 

Recenzja: "Kultura karaoke" Dubravka Ugrešic

Recenzje

Esej Dubravki Ugrešic prawi o współczesnym obliczu kultury i płyciznach, na jakich osiadła. Władza znalazła się dziś w rękach odbiorcy, który stał się nie tylko wyrocznią, ale i twórcą mogącym zabrać głos w każdej sprawie. I myli się ten, kto sądzi, że korzystają z tego przywileju wyłącznie mający coś do powiedzenia. Diagnoza Dubravki każe sądzić, że ich cichy głos ledwie słychać, natomiast wrzaski z „lasu digitalnej przeciętności” docierają do wszystkich...

 

Recenzja: "Zawsze jest dzisiaj" Michał Cichy

Recenzje

Michał Cichy spaceruje po Warszawie, badając jej strukturę wszystkimi zmysłami. „Zawsze jest dzisiaj” przypomina dziennik flanera - to niespieszna kontemplacja nad miastem i czasem – architekturą teraźniejszości, którą wybrukowane są miejskie ulice.

 

Recenzja: "Miraż" Matt Ruff

Recenzje

Amerykański pisarz, Matt Ruff, zaprojektował alternatywną rzeczywistość, w której świat islamu ma ekonomiczną i militarną przewagę nad pogrążoną w chaosie Ameryką. Zderzenie cywilizacji przyjęło tu diametralnie inny kierunek, choć nie zmieniło znanej nam formy.

 

Recenzja: "Eli, Eli" Wojciech Tochman

Recenzje

Reportaż wzbogacony zdjęciami to klasyczna para, duet idealny. W wykonaniu Wojciecha Tochmana i Grzegorza Wełnickiego związek ten zyskuje drapieżności i pikanterii. Staje się niepokojący, szorstki, głęboki i wzruszający.

 

Biblioteka Analiz, Lubimyczytać.pl i Wojciech Orliński z PIK-owym Laurem

Wydarzenia

Podczas Targów Książki w Krakowie, 25 października, poznaliśmy nagrodzonych w konkursie dla dziennikarzy promujących książki i czytelnictwo.

 

Końca rynku książki nie będzie - dyskusja

Lubimyczytac.pl zaprasza na optymistyczną debatę na temat branży w piątek, 25 października na Targach Książki w Krakowie.

 

Recenzja: "Legendy zamków karpackich" Bartłomiej Grzegorz Sala

Recenzje

Atrakcyjna okładka naprawdę potrafi uwieść. Dostrzeżona w przelocie nie da spokoju dopóty, dopóki nie zajrzę do środka. Ostatnio zostałam zahipnotyzowana przez złowrogą niewiastę, której wymyślna fryzura układała się w spowite ciemnością zamczysko. Ilustracja okazała się wstępem do krainy nadprzyrodzonych mocy, tajemniczej przyrody, pięknych księżniczek i dzielnych wojaków.

 

Recenzja: „Mężczyzna z laserem. Historia szwedzkiej nienawiści”, Gellert Tamas

Recenzje

Wydawnictwo Czarne oddało w nasze ręce intrygujący reportaż utrzymany w duchu najlepszych skandynawskich kryminałów. Solidne dziennikarstwo, dynamicznie rozwijająca się akcja i niepokojący temat składają się na wciągającą i pouczającą lekturę.

 

Recenzja: „Literatura od kuchni”, Bogusław Deptuła

Recenzje

Moje dwie ulubione czynności niestety rzadko idą w parze. Ślęczenie nad książką i jedzenie nie dają się łatwo pogodzić, chyba że nie dbamy o tłuste plamy błąkające się wśród liter. Na szczęście o kulinariach można czytać, a jeśli tekst pisany jest przez prawdziwego smakosza, to wyłaniające się z niego aromaty mogą opętać wyobraźnię, kazać kiszkom grać marsza, a ślinianki zmusić do znacznej nadprodukcji płynów.

 

Dołącz do projektu "Filmowe pogwarki"

Biblioteki

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza bibliotekarzy i bibliotekarki z obszarów wiejskich i małych miejscowości z całej Polski do nowego projektu edukacyjnego, realizowanego w ramach programu "Ojczysty dodaj do ulubionych" Narodowego Centrum Kultury.

 

Recenzja: „Grobowiec w Sewilli. Podróż przez Hiszpanię u progu wojny domowej” Norman Lewis

Recenzje

Każdy, kto zapałał miłością do podróży i eksplorowania zakamarków tego świata, powinien nosić w sobie wspomnienie pierwszej włóczęgi - tej która zaraziła go pasją i bakcylem wędrówki, pozwoliła poznać samego siebie, a w przyszłości kazała ruszać odważnie w nieznane.

 

"Facet na telefon" odpowiada na odważne pytania Czytelniczek

Internet

Od kilku miesięcy najlepiej sprzedającymi się e-bookami są te o treści erotycznej. Polki pokochały bohaterów takich jak Cross, Grey, czy tajemniczy Facet na telefon. Firma Virtualo, największy dystrybutor książek elektronicznych w Polsce, zorganizowała dla fanek literatury erotycznej nietypową akcję, w ramach której mogły one zadać dowolne pytanie tajemniczemu autorowi modnej książki "Facet na telefon" oraz "Facet na telefon 2: Grzesznik" wydanej przez Wielką Literę zarówno...

 

Slot Art Literatura

Wydarzenia

Scena literacka na festiwalu w Lubiążu miała w tym roku bardzo bogaty program, stworzony przez Macieja Taranka i Jadwigę Skowron wokół hasła „literatura na styku z innymi dziedzinami sztuki”. Codziennie można było wziąć udział w spotkaniach autorskich, wykładach. Oprawę artystyczną w postaci interaktywnej wystawy zapewniła grupa Yello, a ostatniego dnia śmiałkowie stanęli oko w oko z publicznością na Slamie.    

 

Druga czerwcowa nowość z Noir sur Blanc

Nowości

Mili Państwo, Wakacje za pasem, pogoda piękna, choć nie można jej dowierzać, a my w trosce o miłe spędzenie Waszego wakacyjnego (niekoniecznie urlopowego) czasu ślemy Wam kolejną letnią książkę – wszak jedna, nawet gruba, na całe lato nie wystarczy!    

 

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece - zapraszamy

Biblioteki

Tydzień Bibliotek - ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja - w Dniu Bibliotekarza.

 

Kampania "Ojczysty - dodaj do ulubionych" nagrodzona

Wydarzenia

Organizowana przez Narodowe Centrum Kultury kampania społeczno-edukacyjna "Ojczysty - dodaj do ulubionych" uznana została za najlepszą spośród organizowanych przez instytucje publiczne.

 

Polacy uwielbiają kryminały

Wydarzenia

W Polsce od kilku lat królują kryminały. I choć od czasu do czasu z list bestsellerów historie o zbrodniach spychane są przez diety Dukana lub – jak ostatnio – erotyczne historie Greya, to i tak pozycja książek kryminalnych pozostaje niezagrożona.

 

"O smoku, który lubił krówki"

Pełna niespodzianek książka Elżbiety Pałasz i Piotra Rychela pokazuje, że nie każdy smok musi być przerażającą bestią.

 

Plebiscyt na najpiękniejszą księgarnię

Księgarnie

Portal Lubimyczytac.pl i OSDW Azymut ogłaszają plebiscyt na Najpiękniejszą Księgarnię. W zeszłym roku zwyciężyły wrocławskie Tajne Komplety.

 

Wydawnictwo Znak zainwestowało w Lubimyczytać.pl

Wydarzenia

Znak 29 października został właścicielem 90% udziałów popularnego serwisu o książkach.

 

Aplikacja mobilna lubimyczytać.pl już na rynku

Internet

Z przyjemnością informujemy o tym, że wczoraj miała swoją premierę aplikacja lubimyczytać.pl - mobilna wersja największego polskiego serwisu dla czytelników .

 

Lubimy Czytać zapraszają na 16. Targi Książki w Krakowie

Internetowa biblioteczka Lubimyczytac.pl zaprasza na 16. Targi Książki do Krakowa

 

Pierwsze miejsce dla „Ręcznej roboty” Ryszarda Ćwirleja w plebiscycie Skody i portalu lubimyczytac.pl

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że „Ręczna robota" Ryszarda Ćwirleja zwyciężyła w plebiscycie Skody i portalu lubimyczytac.pl w kategorii „Trup w bagażniku" i już w październiku zostanie wydana w formie audiobooka.

 

Trup w bagażniku? Głosuj na "Ręczną robotę" i "Mocne uderzenie"

Weź udział w akcji Czytam, bo wiem co dobre! i wybierz najlepszy kryminał w kategorii "Trup w bagażniku", który dołączy do kolekcji audiobooków ŠKODY – idealnych do słuchania w samochodzie

 

Recenzja: "Kanibale lubią ludzi" Leszek Szaruga

Recenzje

Polska aforystyka ma bogatą historię i estymę w całej Europie. Norwid, a wcześniej "Boy" Żeleński, Witkacy, Brzozowski, Irzykowski. Elzenberg, Po wojnie Lec, Steinhaus, Themerson, Mrożek.

 

Konkurs: "Kanibale lubią ludzi" Leszek Szaruga

Konkursy

Portal Księgarski i szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z książką Leszka Szarugi pt. "Kanibale lubią ludzi".

 

Lubiewo na scenie w Goeteborgu

Sztuka "Lubiewo - Wyspa Miłości" na podstawie skandalizującej powieści Michała Witkowskiego od piątku gości na dużej scenie Teatru Miejskiego w Goeteborgu. To pierwsza inscenizacja powieści Witkowskiego za granicą.

 

Janusz Krasiński i Iwona Smolka gośćmi Stowarzyszenia RWE

towarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie im. red. Aliny Perth-Grabowskiej (Radio Café), w cyklu "Literatura i pisarze" pt. "Napisz to, Krasiński!" - czyli rzeczywistość odkrywana na nowo".

 

Dobre Książki i Kawa z...

Biblioteki

Dwa duże wydarzenia literackie zbiegły się w czasie:   17 tysięcy czytelników zażądało 17 autorów… i tak powstaje pierwszy w Polsce program spotkań autorskich odpowiadający rzeczywistym potrzebom czytelniczym - "Dobre książki i kawa z…"   Eric-Emmanuel Schmitt, laureat literackiej Nagrody Goncourtów, przyjeżdża na premierę swojej nowej powieści "Kobieta w lustrze", która ukaże się w księgarniach 23 lutego.   Z tych dwóch okazji zapraszamy na inaugurację...

 

Wystawa najważniejszych zabytków piśmiennictwa polskiego

Jedne z najcenniejszych zabytków piśmiennictwa polskiego: Biblię Jakuba Wujka, Kazania Świętokrzyskie, rękopisy: Jana Kochanowskiego i Juliusza Słowackiego można obejrzeć w Warszawie na wystawie "Najstarsze ojczyste - dodaj do ulubionych."

 

Tajne Komplety najpiękniejszą księgarnią w Polsce

Księgarnie

W głosowaniu na portalu Lubimy Czytać internauci z całej Polski wybrali wrocławską księgarnię "Tajne Komplety" najpiękniejszą w kraju. "Tajne Komplety" wyprzedziły m.in. księgarnie z Gdyni, Lublina i Sopotu.  

 

Nowość wydawnictwa FORMA: Leszek Szaruga "Kanibale lubią ludzi"

Zapowiedzi

Szczecińskie wydawnictwo FORMA proponuje państwu kolejną swoją tegoroczną nowość - zbiór "złotych myśli" Leszka Szarugi.

 

Księgarska półka z klimatem

Księgarnie

Można w nich podziwiać młynki do kawy, pożyczyć iPada, oglądać wystawy... no i kupować książki. Nowoczesne księgarnie, które powstają jak grzyby po deszczu, doczekały się własnego konkursu

 

"Kocha, lubi, szanuje" Alice Munro - nowość Wydawnictwa Dwie Siostry!

Nowości

Długo wyczekiwany zbiór opowiadań wybitnej kanadyjskiej autorki już na początku grudnia trafi do rąk czytelników!  

 

Czytelnicza Epidemia!

Od dzisiaj LubimyCzytać rozsiewa czytelniczego wirusa! Niech w Polsce wybuchnie Czytelnicza Epidemia!

 

"Czytam, bo lubię to" - konferencja

Wydarzenia

W środę, 27 kwietnia o godz. 11:00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego rozpocznie się konferencja prasowa akcji "Czytam, bo lubię to" i "Polećmy książki premierowi".

 

Konkurs "Lubię czytać"

Wydawnictwa

Oficyna Wydawnicza Impuls wraz z Portalem Arteum.pl, wydawcą książki Magia ogrodów czyli o terapeutycznej funkcji ogrodów (aut. Irena Borecka), zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest popularyzacja efektywnych i twórczych metod pracy z książką oraz fachowej literatury związanej z tym zagadnieniem.

 

Kalendarz "Lubię książki Biura" i "Miara czytania"

Nowości

Trzynaście oryginalnych fotografii z przedstawicielami różnych zawodów i ambitną literaturą w tle weszło w skład kalendarza "Lubię książki Biura" na rok 2011. Pomysłowy projekt w formacie 35 x 25 cm ze zdjęciami Łukasza Gawrońskiego, Macieja Kulczyńskiego i Rafała Placka to 16 stron z niebanalnymi ujęciami czytelników tomów Biura Literackiego.

 

Nowości wydawnictwa W.A.B.

Nowości

Prezentujemy najnowsze pozycje wydawnictwa W.A.B.: "59 sekund" Richarda Wisemana, oraz "Kogo kocham, kogo lubię" Roberta Ostaszewskiego i Marty Mizuro.

 

Lubisz książki Biura? Weź udział w konkursie

Biuro Literackie ogłasza konkurs na oprawę graficzną akcji "Lubię książki Biura", towarzyszącej startowi księgarni internetowej poezjem.pl, cyklowi wieczorów autorskich "Czytania w Biurze" oraz najbliższym premierom książkowym wydawnictwa. Celem konkursu jest pozyskanie najciekawszego, spójnego stylistycznie oraz profesjonalnie wykonanego cyklu zdjęć o charakterze plakatowym, stanowiącego główny element strategii wizerunkowych.

 

Michał Witkowski robi karierę na Wyspach Brytyjskich

Rynek zagraniczny

Opublikowany w tym roku w Wielkiej Brytanii przez Portobello Books przekład "Lubiewa" Michała Witkowskiego w tłumaczeniu Williama Martina doczekał się recenzji w "The Independent" i "The Guardian".

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Lubię czytać"

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „LUBIĘ CZYTAĆ” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, towarzyszący IX Poznańskim Spotkaniom Targowym Książka dla Dzieci i Młodzieży 2010, zorganizowanym pod patronatem Instytutu Książki i Radia Merkury.

 

Filozof bez brody? Czemu nie

Nowości

Młodzi współcześni bohaterowie trafiają między innymi na rynek starożytnych Aten, gdzie naucza Sokrates, i do Akademii Platońskiej, gdzie młody uczeń Arystoteles prowadzi uczone dysputy ze swoim mistrzem Platonem. Książka ta przekona każdego czytelnika, że wcale nie tak trudno polubić myślenie.  

 

Lubiewo po Węgiersku

Rynek zagraniczny

W marcu nakładem wydawnictwa Magvető ukazała się na Węgrzech powieść pt. "Lubiewo" ("Kéjpart") Michała Witkowskiego w tłumaczeniu Gáspára Keresztesa. To pierwsza książka Autora przetłumaczona na język węgierski.

 

Wiesz wszystko o Marleyu? Przeczytaj biografię jego żony

Nowości

Aby zrozumieć Boba Marleya - warto sięgnąć po tę książkę i posłuchać głosu kobiety, która towarzyszyła mu przez całe dorosłe życie, jako jego żona, matka jego dzieci, opiekunka, wspólniczka, członkini zespołu i duchowa siostra.

 

Wyniki konkursu "Lubię czytać"

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, towarzyszącego IX Poznańskim Spotkaniom Targowym - Książka dla Dzieci i Młodzieży 2010.

 

5.XI - Steve Sem-Sandberg w Traffic Club

Zapraszamy na spotkanie ze Steve'em Sem-Sandbergiem w czwartek 5 listopada o godz. 19:00, autorem znakomitej biografii Mileny Jesenskiej "Ravensbrück. O Milenie Jesenskiej" oraz głośnej książki o Ulrike Meinhof - "Teresa".

 

5.XI - Grzegorz Kasdepke na Kanoniczej

Miło nam przekazać, że w najbliższy czwartek, 5 listopada, o godzinie 18 w księgarni Bona z małymi i dużymi czytelnikami spotka się Grzegorz Kasdepke. Autor porozmawia z gośćmi o swojej najnowszej książce „Kocha, lubi, szanuje, czyli jeszcze o uczuciach”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.