RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Liga Mistrzów - Razem z Kacprem dajmy się porwać magii futbolu!!!

12 października trafi do księgarń kolejna piłkarska książka Romka Pawlaka „Liga Mistrzów. Magia Futbolu". Książka kierowana do młodych adeptów i fanów piłki nożnej.

 

Polskie Białe Kruki 2016

Białe kruki (White Ravens) to tytuły z literatury dziecięcej i młodzieżowej, typowane i polecane przez Internationale Jugendbibliothek w Monachium jako książki wartościowe, uniwersalne, ciekawe literacko i dobrze zaprojektowane.

 

Teatr, kuglarstwo i magia na XX edycji festiwalu Korczak

Najlepsze spektakle z Polski i ze świata wypełnią program jubileuszowej XX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2016. Przed nami 12 dni jesiennych spotkań z teatrem dla maleńkich, młodych i dorosłych.

 

Chrzęsne – literackie serce Mazowsza

Wydarzenia

Spotkaniem z Mają Komorowską, wybitną artystką, zostanie zainaugurowany program Chrzęsne – Literackie Serce Mazowsza, promujący literaturę i czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

XX specjalna edycja Festiwalu Korczak 2016

Już 1 października rozpocznie się wyjątkowa jubileuszowa XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2016.

 

Literacki Sopot dla dzieci i młodzieży

Jednym z kluczowych elementów rozpoczynającego się w czwartek festiwalu Literacki Sopot jest blok warsztatów i spotkań skierowany do młodych odbiorców i całych rodzin. Zajęcia odbywać się będą codziennie w kilku miejscach Sopotu – Miniteka, Sopoteka i Park Północy.

 

Już 8 sierpnia pierwsza, obszerna książka o Światowych Dniach Młodzieży!

Nowości

Papież Franciszek dopiero w niedzielę wieczorem opuścił Polskę, ale już ukazało się dzieło, dzięki któremu Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pozostaną niezapomniane.

 

Apostołowie Bożego Miłosierdzia - książka na Światowe Dni Młodzieży

Rynek, Wydarzenia

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza na spotkanie związane z prezentacją książki przygotowanej na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

 

Kern. Wiersze dla dzieci z nagrodą DOBRE STRONY 2016!

W piątek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów 7. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2016”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Wytwórnia z Warszawy.

 

Wyniki konkursu 'A to moja bajka właśnie...' 2016

Jury przyznało nagrody w ogólnopolskim konkursie „A to moja bajka właśnie"…który towarzyszy 7. Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony:

 
 

Nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2016

Już za dwa tygodnie poznamy laureata Nagrody DOBRE STRONY 2016. 18 maja jury ogłosiło tytuły książek nominowanych do tego tytułu. Zwycięzcę poznamy 3 czerwca podczas uroczystej gali.

 

Wydawnictwo Arkady dla młodzieży

Wydawnictwo Arkady znane ze znakomitych publikacji albumowych publikuje też świetne serie fantasy, przygodowe dla młodzieży . Oto kilka nowości:

 

Młodzieżowa Pracownia Opowieści - wystawa prac

Od 5 do 19 kwietnia 2016 w Galerii BOSA we Wrocławiu prezentowane będą prace uczestników projektu Młodzieżowa Pracownia Opowieści realizowanego przez Towarzystwo Aktywnej Komunikacji z Wrocławia i Reykjavik Miasto Literatury UNESCO.

 

Znamy wyniki konkursu im. Astrid Lindgren

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ogłosiła wyniki IV Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Laureaci konkursu zostali uhonorowani w sobotę, 19 marca podczas XV Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 
 

Prezentacja książki „Etos gniewu. Antykomunistyczne organizacje młodzieżowe w Warszawie (1944–1989)”

Wydawnictwa

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie zaprasza na prezentację książki „Etos gniewu. Antykomunistyczne organizacje młodzieżowe w Warszawie (1944–1989)”.

 

IX Międzynarodowy Konkurs Poezji Chrześcijańskiej

Zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim organizowanym przez Wydawnictwo Cywilizacja Miłości z Opola. Termin nadsyłania prac do 15 marca. Główna nagroda: 3 000 zł.

 

Recenzja: „Przemyśleć z Michelem Foucaultem edukacyjne dyskursy o młodzieży" Helena Ostrowicka

Recenzje

Oficyna wydawnicza Impuls znana jest z tego, iż publikuje ciekawe prace naukowe, monografie, opracowania. Tym razem mam przyjemność recenzowania książki Heleny Ostrowickiej pt. „Przemyśleć z Michelem Foucaultem edukacyjne dyskursy o młodzieży".

 

"Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie"

Wakacyjny Londyn to świetne miejsce na przygodę, lecz jeśli pojadą tam Felix, Net i Nika, a dołączy do nich Laura... Jak zwykle u Kosika - będzie się działo! Gang elegantów, Net za ladą hotelowej recepcji, londyńskie szczury, pewien pies rasy corgi, agent Mamrot i... kłopoty z Niką.

 

Bartosz Porczyk gościem Młodzieżowej Pracowni Opowieści

12 stycznia 2016 (wtorek) zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Porczykiem organizowane w ramach projektu Młodzieżowa Pracownia Opowieści.Rozmowę poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało.

 

Gala „Książka Roku 2015" według Polskiej Sekcji IBBY

Z przyjemnością zapraszamy na uroczystość ogłoszenia wyników konkursu Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2015”, która odbędzie się 9 grudnia, o godz. 18 w Sali Audiowizualnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie.

 

Dekada kultury z empik.com

Księgarnie

Erotyki oraz literatura młodzieżowa na szczycie bestsellerów, postępująca ekspansja ebooka i muzyki cyfrowej oraz powrót winyli – to tylko niektóre z najciekawszych trendów ostatnich lat, które kształtują kierunki rozwoju rynku wydawniczego. Empik.com, sklep internetowy z najbogatszą ofertą dóbr kultury w Polsce, podsumowuje ostatnią dekadę rynku.

 

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy"

Joanna Papuzińska, Bohdan Butenko, Szymon Hołownia, Nela Mała Reporterka to tylko niektóre z gwiazd Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy", który odbędzie się w dniach 25-27 września 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego w godzinach 10-18.00. Na wszystkich odwiedzających czekają atrakcje takie jak warsztaty, pokazy, lekcje na wesoło, spotkania autorskie, filmy, wystawy i spektakle teatralne, a także czytane na żywo bajki. Wstęp jest...

 

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy" w ramach projektu Bibliomania

Szanowni Państwo w dniach 25-27 września 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” w ramach projektu Bibliomania

 

Zmarła Krystyna Siesicka

Wydarzenia

3 lipca w wieku 87 lat odeszła autorka powieści młodzieżowych, które czytało kilka pokoleń: m.in. "Zapałka na zakręcie", "Jezioro osobliwości", "Beethoven i dżinsy".

 

Joa Abercrombie, autor cyklu "Morze drzazg" laureatem Nagrody Locusa!

Wydawnictwa

Na Locus Awards Weekend w Seattle 27 czerwca ogłoszono laureatów Nagród Locusa za rok 2015. To obok Hugo, najbardziej prestiżowa amerykańska nagroda literacka w dziedzinie fantastyki.

 

„Wróg” z nagrodą DOBRE STRONY 2015!

W czwartek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów 6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2015”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Zakamarki z Poznania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało książkę poruszającą temat wojny.

 

Autorzy wydawnictwa Wilga na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Wydawnictwo Wilga zaprasza na 6. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY - 28 – 31 maja 2015. Wrocławskie Centrum Kongresowe / Hala Stulecia., ul. Wystawowa 1, Wrocław, stoisko 21.

 

„Zakochaj się, mamo” Marta Fox

To powieść o miłości. Gdyby jej zabrakło, nikt nie miałby siły zaczynać życia od nowa i wierzyć, że może być tak kolorowe, jak na obrazach malowanych przez Jowitę, mamę nastoletniej Sary. To także historia o Tobie, bo i Ty potrafisz pisać mądre listy, które mogą zdziałać cuda. Spróbuj.

 

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony w dobrym miejscu we Wrocławiu

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od wrocławskiego święta młodych i najmłodszych czytelników. Już tradycyjnie na przełomie maja i czerwca odbędą się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

 

Recenzja: "Will Grayson, Will Grayson" John Green, Dawid Levithan

Czy obecnie przyjaźń posiada jeszcze jakąkolwiek wartość? Czy nie jest przypadkiem tak, że w świecie, w którym to ilość znajomych na Facebooku stanowi o naszej pozycji w społeczeństwie, zagubiła się prawdziwa idea przyjaźni? Chyba wszyscy znamy frazesy na temat przyjaźni, chociażby “prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Relacja z drugim człowiekiem jest wyjątkowo ważnym elementem ludzkiego życia, szczególnie dla młodzieży. Czasy licealne to taki moment, gdy młody człowiek próbuje...

 

Cała Polska czyta dzieciom w najbliższą sobotę - konferencja prasowa Fundacji ABCXXI

Pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka i Biblioteki Narodowej rusza IV Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

 
 

Książka dla dzieci i młodzieży 2015

Premiery książek, spotkania z autorami, wystawy ilustracji, a także seminaria, dyskusje i warsztaty dla młodych czytelników złożą się na rozpoczynające się w piątek XIV Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 

XIV PST ,,Książka dla dzieci i młodzieży" - Poznań 2015

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Centrum Kultury „Zamek" serdecznie zapraszają do udziału w XIV Poznańskich Spotkaniach Targowych Książka dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się 20-22 marca 2015 w Poznaniu pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

 

"Mara Dyer" Michelle Hodkin podbija serca młodych czytelników w Polsce!

Z wielką przyjemnością informujemy, że druga część cyklu Michelle Hodkin Mara Dyer. Przemiana" znalazła się na 3. miejscu listy „Bestsellery - Dla młodzieży” na empik.com.

 

XIV Poznańskie spotkania targowe Książka dla dzieci i młodzieży 20 – 22 marca 2015 roku

Organizatorzy Poznańskich Spotkań Targowych Książka dla Dzieci i Młodzieży ogłaszają kolejną XIV ich edycję:

 

Szukasz nowej podstawy programowej do WF? Znalazłeś ją w Impulsie

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS informuje o swoich nowych promocjach. Teraz w pakiecie można kupić publikacje Urszuli Kierczak dotyczących koncepcji edukacji fizycznej młodzieży szkolnej.

 

Firma Księgarska Olesiejuk na I Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży

Zapraszamy na stoisko Firmy Księgarskiej Olesiejuk – nr 11. Na naszym stoisku znajdą się najważniejsze książki dedykowane dzieciom i młodzieży wydawców, z którymi Firma Księgarska Olesiejuk współpracuje na wyłączność logistyczną, wśród nich są: Bukowy Las, Fabryka Słów, Jung-off-ska, Klin, Powergraph, Świat Książki oraz Wydawnictwo Olesiejuk.

 

Czytajmy. Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży

W dniach 19−21 września 2014 roku po raz pierwszy na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. Impreza, która będzie otwarta w godzinach 10-18.00, to mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin. Wstęp wolny.

 

Będzie kampania, która ma wykreować modę na czytanie książek

Wydarzenia

Agencja Mr. B Consulting wygrała przetarg na przygotowanie i przeprowadzenie kampanii promującej czytelnictwo książek. Trzymiesięczna ogólnopolska kampania ma być prowadzona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem działań skierowanych do osób w wieku 13-16 lat będzie zachęcanie do czytania książek i wykreowanie mody na czytelnictwo.

 

Recenzja: Beata Hoffmann "Narkotyki w kulturze młodzieżowej"

Recenzje

Oficyna wydawnicza Impuls znana jest z tego, iż jej bogaty katalog obejmuje szerokie spectrum aktualnych tematów; od pedagogiki, psychoterapii, po opracowania i monografie dotyczące różnych uzależnień. Jedyną z tych prac jest publikacja Beaty Hoffmann pt."Narkotyki w kulturze młodzieżowej".

 

Niemiecka nagroda za książkę o Korczaku

Autor Adam Jaromir, ilustratorka Gabriela Cichowska i graficzka Dorota Nowacka otrzymali niemiecką nagrodę Gustava Heinemanna za książkę dla młodzieży "Ostatnie przedstawienie panny Esterki" opowiadającą o losach Janusza Korczaka. Poinformował o tym w poniedziałek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

 

Recenzja: „Zołzunie” Marty Fox

Najnowsza książka Marty Fox o wieloznacznym, aczkolwiek sympatycznie brzmiącym tytule „Zołzunie” jest pozycją całkiem ciepłą w odbiorze. I faktycznie nie straciłem czasu kiedy ją czytałem, a autorka udowodniła po raz kolejny, że dosyć dobrze opisuje „samo życie”, szczególnie nastoletnie.

 

Recenzja: „Kuba i Amelia”, „Amelia i Kuba” Rafał Kosik

Nowa książka autora bardzo poczytnej serii Felix, Net i Nika ma dwa oblicza. Dosłownie, bo autor postanowił z jednej historii zrobić dwie tomy: jeden z perspektywy chłopaka (Kuby), drugi z perspektywy dziewczyny (Amelii).

 

„Na wysokiej górze” z nagrodą DOBRE STRONY 2014!

W czwartek wieczorem podczas Koncertu Galowego 5. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2014”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwo Miejskiego Posnania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało wydaną w Poznaniu książkę „Na wysokiej górze” Krystyny Miłobędzkiej i Iwony Chmielewskiej.

 

Dzień Dziecka z wydawnictwem YA! - nie tylko dla dzieci!

Wydawnictwo YA! proponuje dla już nie dzieci, a prawie dorosłych bestsellerowe tytuły na Dzień Dziecka!

 

5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży - program

Wielkimi krokami zbliżają się 5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”! W tym roku targi odbędą się w dniach 29 maja - 1 czerwca 2014 r. Lokalizacja: Dworzec Wrocław Główny (ul. J. Piłsudskiego 105). Goście: Eva Susso i Asa Lind, Lidia Miś, Ida Pierelotkin, Waldemar Cichoń, Ewa Kozyra-Pawlak i inni!

 

"Lato i Ptaszynka"

Kiedy pewnej nocy rodzice Lato i Ptaszynki niespodziewanie znikają, siostry wyruszają na ich poszukiwanie. Zagadkowy list obrazkowy, pozostawiony przez matkę, prowadzi dziewczynki do pobliskiego lasu. Jednak znajome otoczenie wkrótce ustępuje miejsca zupełnie innemu światu, który zamieszkują niezwykłe stworzenia i który pełen jest groźnych zasadzek.

 

5. edycja Dobrych Stron na Dworcu Wrocław Główny!

Już po raz piąty na przełomie maja i czerwca odbędzie się we Wrocławiu święto młodych miłośników książek. Tegoroczna edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy pracują nad atrakcyjnym programem wydarzeń adresowanych do dzieci i młodzieży, a cała impreza odbędzie się w nowym miejscu - na Dworcu Wrocław Główny!

 

"Zołzunie" Marta Fox

Najnowsza książka świetnej autorki książek dla młodzieży ukaże się nakładem wydawnictwa Akapit Press i będzie nosiła tytuł "Zołzunie". Główna bohaterka, Antonina, zmierzy się z w nowej szkole z niezbyt dobrym przyjęciem..

 

"Baśniarz" Antonia Michaelis

Zapowiedzi

Jego usta były zimne jak śnieg, ale biło z nich ciepło jedwabnej czerwonej tkaniny, tkaniny z pokładu statku. Poczuła jego język i pomyślała o wilku. „A jeśli to prawda? Jeśli ta baśń jest prawdziwa? Pocałunek i śmiertelne ugryzienie w kark. Wszystko się zgadza. Co, jeśli właśnie całuję mordercę?”.

 

Ruszyły XIII Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży 2014

Głównym przesłaniem Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych i dorastających. Pokazanie jak ważna jest obecność dobrych i mądrych lektur w codziennym życiu rodzinnym, i jak to wpływa na emocjonalny i intelektualny rozwój dziecka. Adresatami targów są więc przede wszystkim dzieci, młodzież i ich rodziny.

 

"Grzywą malowane" Agata Widzowska-Pasak

Kontynuacja powieści „Koń na receptę”. Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce, widziane oczami nowej bohaterki, Gai. W okolicy dzieją się niezwykłe rzeczy: inwazja królików, podejrzane ucieczki koni i innych zwierząt gospodarskich, dziwne malunki na murach Starego Młyna, muzyka dobiegająca z lasu i przemykająca postać Czarnego Maxa.

 

Recenzja: "Szukając Alaski" John Green

Recenzje

Pierwsza książka podbijającego amerykańskie listy bestsellerów wśród książek dla młodzieży Johna Greena. Jest podróżą przez dorastanie, nabuzowaną emocjami, raz beztroską i wariacką, a za chwilę dramatyczną.

 

XIII Poznańskie spotkania targowe - Książka dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na XIII Międzynarodowe Targi Poznańskie - Książka dla Dzieci i Młodzieży - 28 lutego – 2 marca 2014 roku, pawilon 15, wejście A, poziom 0. Ekspozycja czynna w godz. 10:00 – 18:00, w niedzielę do godz. 16:00.

 

"Wizje" Daniela Sacerdoti

Nowości

Siedemnastoletnia Sara Midnight nigdy nie miała normalnego życia. Z pozoru to zwyczajna nastolatka, która w głębi serca skrywa niebywały sekret. Jej rodzice byli łowcami demonów i należeli do klanu Tajnych Rodzin, który poprzysiągł chronić świat. Po niewyjaśnionej śmierci rodziców życie Sary legło w gruzach. Pomimo trudności dziewczyna musi wziąć się w garść i, choć brakuje jej przygotowania, zacząć walczyć.

 

"Przypływ" Daniela Sacerdoti

Nowości

Czasem jedynym sposobem na odkrycie prawdy jest zanurzenie się w tajemnicach.

 

Akapit Press poleca: "Czarne serce"

Czy myślałeś kiedyś, że spotkasz bohatera ze swoich snów? Sławna pisarka dla młodzieży, Kornelia Wyndham, zniknęła. Zostawiła nieukończony ostatni tom serii, której bohaterem jest idol tysiący nastolatek, Narcyz Spark, posępny piosenkarz rockowy. Jej siostrzenica Viola zaczyna śledztwo, gdy nagle i niespodziewanie przed drzwiami domu pojawia się... piękny siedemnastolatek, który właśnie wyszedł ze stron książki ciotki...

 

"Paladyn" - pełen zagadek thriller dla młodzieży Marka Frosta! - współtwórcy kultowego serialu „Miasteczko Twin Peaks”

Szanowni Państwo, Chociaż David Lynch odgraża się że powróci do miasteczka Twin Peaks to raczej nie należy mu wierzyć, w końcu pomysłodawca i współtwórca tego kultowego serialu zajęty jest teraz czymś zupełnie innym.

 

"Gwiazd naszych wina" drugą najlepszą książką dla młodzieży wszechczasów

Gwiazd naszych wina Johna Greena w plebiscycie „Entertainment Weekly” zostało ogłoszone drugą najlepszą książką dla młodzieży wszech czasów, zaraz po serii „Harry Potter”!

 

Młodzi wolą papierowe książki od e-booków!

Rynek zagraniczny

Guardian podaje zaskakujące wyniki ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży w wieku od 16 do 24 lat. 62% z nich zdecydowanie wybrałaby tradycyjną książkę zamiast e-booka.

 

Nowa książka Krzysztofa Petka

W Wydawnictwie Dookoła Świata ukazała się nowa książka autorka książek dla młodzieży - tym razem Krzysztof Petek w "Zaklęciu Golema" przeniesie swoich czytelników do magicznej Pragi.

 

Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY

Polska sekcja IBBY ogłosiła nominacje do nagrody Książka Roku. Jak zwykle, autorów i ich książki nominowano w dwóch kategoriach: do nagrody literackiej i graficznej. Nagroda przyznawana jest od 1988 roku i bez wątpienia jest najważniejszym wyróżnieniem w dziedzinie polskiej książki dziecięcej (i młodzieżowej) Wyróżnione i nagrodzone książki pokazujemy na polskim stoisku w Bolonii, a także na wielu innych międzynarodowych targach książki. W gronie tegorocznych nominowanych znaleźli...

 

Polski? Ogarniam - polszczyzna dla młodzieży

Wydarzenia

Projekt „Polski? Ogarniam” powstał z myślą o nastolatkach, głównie uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Inspiracją były rozmowy z maturzystami, dla których często powtórka materiału staje się utrapieniem. Niezrozumiały język szkolnych lektur, długa lista trudnych do zapamiętania środków stylistycznych czy związki frazeologiczne, w których nie trudno o błąd. A gdyby tak przetłumaczyć język polski na ich język?

 

DW REBIS dla młodzieży - Bella i Sebastian

Dom Wydawniczy w serii: "Literatura dziecięca i młodzieżowa" poleca książkę "Bella i Sebastian" - napisaną na podstawie scenariusza francuskiego popularnego filmu, a później serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem.

 

Edmund Niziurski - twórca książek dla młodzieży - nie żyje

Wydarzenia

Edmund Niziurski - pisarz, twórca klasyki literatury młodzieżowej, autor "Księgi urwisów", "Sposobu na Alcybiadesa" i "Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa" - nie żyje. Pisarz - jak poinformowała PAP jego rodzina - zmarł w środę w Warszawie. Miał 88 lat.

 

Recenzja: "Papierowe miasta" John Green

Recenzje

O Johnie Greenie słyszeliśmy sporo za sprawą bestselerowej książki o dziwacznym tytule (przynajmniej w polskim tłumaczeniu) „Gwiazd naszych wina” (Bukowy Las). Kolejna młodzieżowa pozycja tego autora ukazała się w naszym kraju i zdecydowania spełnia pokładane w niej nadzieje.

 

Bestseller nastolatek: "Jak cię wykraść Phoenix?" Joss Stirling

Nowości

Wydawnictwo Akapit Press poleca najnowszą pozycję brytyjskiej autorki książek dla młodzieży Joss Stirling.

 

Nowości - książki dziecięce W.A.B. oraz Wilgi. Polecamy!

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z nowościami literatury dziecięcej wydawnictw: W.A.B. oraz Wilga.    

 

Wakacyjne magiczne lektury

Firma Księgarska Olesiejuk proponuje na wakacyjną kanikułę kolejną porcję magicznych tytułów:

 

DOBRE STRONY 2013 za nami

Święto literatury i młodych czytelników już za nami. W niedzielę zakończyła się IV edycja ogólnopolskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY (23-26 maja 2013).

 

Ruszyły Dobre Strony: Nagroda dla Wydawnictwa Media Rodzina

We Wrocławiu rozpoczęły się 23 maja Targi Książki dla Dzieci Dobre Strony. Na inauguracji imprezy została wręczona nagroda prezydenta miasta za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży wydaną w 2012 roku. Otrzymało ją Wydawnictwo Media Rodzina za książkę "Pejzaż z gżegżółką, czyli językowy zawrót głowy" Małgorzaty Strzałkowskiej. Nagrodę odebrał osobiście Robert David Gamble.

 

"Dobre Strony" - 4. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Prezentujemy program 4. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży "Dobre Strony", który już od czwartku będzie gościł na wrocławskim Rynku:

 

Dobre Strony pełne niespodzianek!

Końcówka maja we Wrocławiu będzie należeć do dobrej literatury i jej młodych czytelników. Od 23 do 26 maja w stolicy Dolnego Śląska odbędą się DOBRE STRONY – Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży.

 

Pięć tytułów, trzy wydawnictwa! Znamy nominacje w konkursie Dobre Strony 2013

Jury pod przewodnictwem Joanny Papuzińskiej wyłoniło pięć książek nominowanych do tytułu DOBRE STRONY 2013.

 

"Kopidoł i kwiaciareczka"

Wyjątkowa powieść o poznawaniu siebie i innych ludzi z Wydawnictwa Literatura.

 

Polacy na Kresach - zaproszenie na spotkanie

Wydarzenia

Klub Dziennikarzy w Krakowie "Pod Gruszką" pl. Szczepański 1 zaprasza na spotkanie autorskie z Romą Krzemień która mówić będzie o "Młodzieży i Kresach". Gościem będzie Janusz M.Paluch autor książki "Wczoraj i dziś. Polacy na Kresach".

 

Statuetki Pegazika wręczone. III konkus im. Astrid Lindgren rozstrzygnięty

Tradycją stało się wręczanie, podczas otwarcia Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży, statuetek Pegazika a także rozstrzygnięcie II konkursu im. Astrid Lindgren na "współczesną książkę dla dzieci i młodzieży".

 

XII Poznańskie Spotkania Targowe Książka dla Dzieci i Młodzieży 15 -17 marca 2013

Na targi serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz ich rodziców i opiekunów, twórców książki dziecięcej i młodzieżowej oraz wszystkich tych, którzy podejmują działania na rzecz promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.

 

Wystawa Ilustracje z czterech stron świata niebawem w Poznaniu!

Miło nam poinformować, że w ramach dwunastych Poznańskich Spotkań Targowych: Książka dla Dzieci i Młodzieży*, które odbędą się w dniach 15.-17.03.2013, pokazana zostanie wystawa Ilustracje z czterech stron świata.

 

„Gwiazd naszych wina” Johna Greena w Bukowym Lesie

Nowości

Młodzieżowy hit „New York Timesa”, „Time”, „Wall Street Journal” i wielu innych – wreszcie w Polsce

 

"Akcja Tato" Ireny Landau - trzymająca w napięciu opowieść o nastolatkach

Nowości

Powieść młodzieżowa o rodzinnych perypetiach wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk.

 

Wyd. Bukowy Las poleca najlepszą młodzieżową książkę 2012 roku Johna Greena - "Gwiazd naszych wina"!

Nowości

Wydawnictwo Bukowy Las przedstawia "powieść roku 2012" według magazynu Time, najważniejszą młodzieżową książkę roku 2102: wg."New York Times - "Gwiazd naszych wina".

 

"Drzazga" Ewy Nowak dla troszkę starszych dzieci

W poukładanym świecie szkolnej prymuski Marty wszystko byłoby idealne, gdyby nie… drzazga – nielubiana, antypatyczna i złośliwa siostra Jagna.

 
 

Nowy rok szkolny już trwa - te książki naprawdę mogą się przydać!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca swoją tytułową ofertę edukacyjną skierowaną do uczących się dzieci i młodzieży:

 

Międzynarodowy konkurs na najlepszy komiks skierowany do dzieci i mlodzieży

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, iż ruszył międzynarodowy konkurs na najlepszy komiks skierowany do dzieci i młodzieży.

 

DOBRE STRONY Media Rodziny na Targach Książki dla dzieci i Młodzieży.

Wydawnictwa

Jurorzy biorąc pod uwagę odważne ujęcie portretu Janusza Korczaka, wolne od elementów martyrologicznych, a jednocześnie bliskie dzieciom, skłaniające do refleksji i samodzielnych poszukiwań, a także doceniając znakomitą realizację graficzną i wysoki poziom edytorski, postanowiło przyznać Nagrodę Prezydenta Wrocławia DOBRE STRONY Wydawnictwu Media Rodzina za książkę Iwony Chmielewskiej "Pamiętnik Blumki" z ilustracjami autorki.

 

Marcin Pałasz, autor książki Zwłokopolscy, we Wrocławiu

26 maja, w sobotę, o godzinie 12.00, zapraszamy na spotkanie z Marcinem Pałaszem, autorem wciągających i niezwykłych książek "Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika" i wydanych niedawno "Zwłokopolskich" w ramach Targów Książki Dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

 

Bajkowe rządy we Wrocławiu - 3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Wydarzenia

Po raz trzeci Wrocławskie Promocje Dobrych Książek wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały Targi Książki dla dzieci i Młodzieży Dobre Strony dla blisko 30 wydawców z całej Polski.

 

Znamy już nominowane tytuły w konkursie "Najlepsza książka dla młodych czytelników"

Nagrody

W piątek, 11 maja podczas Targów Książki w Warszawie ogłoszona została lista nominowanych tytułów w konkursie „Najlepsza książka dla młodych czytelników”. Wśród pretendujących do najlepszych znalazło się ponad 20 znakomitych tytułów, czytanych (nie) tylko przez młodych wielbicieli książek.  

 

Konferencja Prasowa_Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Wydarzenia

Koziołek Matołek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Pinokio, Bajarze i postacie z komiksów - barwna parada bajkowa 24 maja otworzy 3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

 

Recenzja: "Rodziny ubogie i przestępczość od XVI do XX wieku"

Recenzje

Danuta Raś wybrała i skompilowała w jednym wyborze zatytułowanym "Rodziny ubogie i przestępczość od XVI do XX wieku" artykuły badające sytuację rodzin ubogich i przestępczości od XVI do XX wieku. Autorzy skupiają swoją uwagę na warunkach życia, sytuacji społecznej, ówczesnej dobroczynności i wychowaniu młodzieży.

 

Historia Polski w czasach zakazanych

Nowości

W czasach gdy władza ogranicza do minimum lekcje historii w szkołach, rodzice sami muszą zadbać o wiedzę historyczną swych dzieci. "Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży" Feliksa Konecznego to obecnie jedna z nielicznych pozycji, które wychodzą zdecydowanie naprzeciw tej naglącej potrzebie chwili.      

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY - gra miejska

Wydarzenia

Podczas 3.Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony 24-27 maja 2012 Jaś i Małgosia odkryją wraz z uczestnikami miejskiej gry tajemnice Wrocławia.

 

Wiosna Książkomaniaków - III edycja

Dom Kultury „502” zaprasza łódzkie dzieci i młodzież do udziału w projekcie „Wiosna książkomaniaków”. Będzie to trzecia edycja tej imprezy. Celem „Wiosny książkomaniaków” jest, podobnie jak w latach ubiegłych, promocja literatury i czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Wiosenny termin na realizację projektu poświeconego promocji literatury i czytelnictwa został oczywiście wybrany nieprzypadkowo. To właśnie wiosną, 2 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej...

 

Recenzja: Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży”.

Recenzje

Zaledwie kilka lat temu pojęcia takie jak cyberbullying, stalking, czy uzależnienie od internetu nie pojawiały się często, a jeśli już padały, były traktowane raczej jako efekt twórczej nadgorliwości psychologów, niż poważny problem.

 

Cyberbulling - czy jest się czego obawiać?

Nowości

"Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży' Jacka Pyżalskiego to arcyważna pozycja dotykająca najbardziej ważkich problemów z jakimi styka się współczesna młodzież.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.