RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wydawnictwo Sic! na Targach w Krakowie

Wydawnictwa

Od wczoraj do niedzieli odbywają się w Krakowie 20. Międzynarodowe Targi Książki, w których Wydawnictwo Sic! oczywiście bierze udział. Zapraszamy na nasze stoisko D13, na którym książki sprzedajemy z 30% rabatem!

 

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® otwarte. Podsumowanie I dnia.

Święto wszystkich czytelników dziś oficjalnie wystartowało w Krakowie. Punktualnie o godzinie 12:00, krakowskim hejnałem uroczyście zainaugurowano Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®. Na uczestników jubileuszowej, 20tej edycji czekało ponad 700 wystawców z 25 krajów świata oraz równie liczne atrakcje towarzyszące. Gościem honorowym tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jest Izrael.

 

Co czeka na miłośników literatury drugiego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie?

Drugi dzień Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie i kolejna dawka atrakcji. Czekamy na wszystkich psajonatów literatury, którzy tak jak my kochają książki. Zachęcamy do śledzenia dzisiejszego programu, a w nim:

 

Werdykt Jury Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza ogłoszony!

7 października, po raz 19. ogłoszono werdykt Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, który nieprzerwanie od 1998 roku towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie. Na mocy decyzji Jury, któremu przewodniczył prof. Władysław Stróżewski, nagrodę otrzymała Anna Machcewicz za książkę „Bunt. Strajki w Trójmieście. Sierpień 1980”, która ukazała się w roku 2015 nakładem Europejskiego Centrum Solidarności.

 

Impuls na krakowskich targach książki - C61

Krakowska Oficyna Wydawnicza "Impuls" - C61 - zaprasza na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

 

Romain Puértolas w Polsce!

Romain Puértolas, autor wyjątkowych powieści „Niezwykła podróż fakira", który utknął w szafie Ikea i „O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak Wieża Eiffla", będzie gościł, w Polsce w dniach 27-31 października. Spotkania z autorem odbędą się w Warszawie i Krakowie.

 

Znamy już program towarzyszący 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie!

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie prezentują program towarzyszący imprezie!

 

Polska na 23. Forum Wydawców we Lwowie

Forum Wydawców we Lwowie (15-18 września 2016) to, obok kwietniowego Międzynarodowego Festiwalu Książki „Arsenał”, najważniejsze targi książki na Ukrainie. Co roku prezentują się na nich wszyscy ukraińscy wydawcy, a na towarzyszący targom festiwal literacki przyjeżdżają do Lwowa pisarze, dziennikarze i literaci z wielu krajów.

 

Jubileuszowe targi książki w Krakowie

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku. Już dziś miłośnicy książek powinni zarezerwować sobie czas, by w dniach od 27 do 30 października wziąć udział w wielkim święcie literatury.

 

Wygraj 200 książek z okazji 20-lecia!

Uwaga miłośnicy czytania! Do 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie pozostało zaledwie 2 miesiące! W związku z tym czas ogłosić kolejna niespodziankę, którą przygotowaliśmy dla czytelników z okazji okrągłego jubileuszu.

 

Największe azjatyckie targi książki Beijing International Book Fair w Pekinie

Jutro rozpoczynają się największe azjatyckie targi książki Beijing International Book Fair w Pekinie. W tym roku Polska wspólnie z 15 krajami regionu została zaproszona do wystąpienia w roli gościa honorowego – Central European Collective Countries of Honor.

 

Poszukiwany, poszukiwana… – czyli informator 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie przedstawiają wstępny program różnych imprez towarzyszących

 

Spotkania na temat "Ostatniej gospody" noblisty Imre Kertésza.

Wydawnictwa

Spotkania na temat książki „Ostatnia gospoda. Zapiski" wybitnego węgierskiego pisarza Imre Kertésza w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej.

 
 

Wieści z Chicago

Dziś ostatni dzień targów Book Expo America, na których Polska występuje w roli gościa honorowego.

 

Polska gościem honorowym BookExpo America

Polska jest w tym roku gościem honorowym targów BookExpo America, które odbędą się w Chicago w dniach od 11 do 13 maja.

 

Spotkajmy się na Targach

Międzynarodowe Warszawskie Targi Książki to przede wszystkim spotkanie czytelników z autorami, tłumaczami, ilustratorami, ludźmi, którzy zapis ludzkiej myśli, wiedzy i talentu zamieniają w dzieło typograficzne czyli książkę. Jest to takie uniwersum wokół którego skupia się od czas wynalezienia druku nasza uwaga ale również nagromadzona wiedza i doświadczenie. I właśnie ta nagromadzona wokół niej mądrość scala wokół siebie oddanych jej ludzi książki, literatury, druku, ale przede wszystkim...

 

Zapowiedzi 7. WTK - Literatura z Węgier i Katalonii

Tegoroczne Warszawskie Targi Książki stać będą pod znakiem literatury Węgier (Gość Honorowy) oraz Barcelony i literatury katalońskiej (Gość Specjalny).

 

Global Market Forum: Poland

Targi książki w Bolonii i Londynie już za nami – przed nami Book Expo America! Za trzy tygodnie Polska będzie gościem honorowym tych największych amerykańskich targów książki, wszystkich zainteresowanych zapraszamy w dniach 11-13 maja do Chicago.

 

Polska na targach książki w Lipsku

W czwartek rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Lipsku (Leipziger Buchmesse).

 

Polska na Londyńskich Targach Książki w 2017!

W imieniu Instytutu Książki oraz London Book Fair informujemy, iż w roku 2017 Polska wystąpi w charakterze „Market Focus” Londyńskich Targów Książki

 

Polska na Targach Książki w Wilnie

W 25 lutego, w czwartek w Wilnie rozpoczynają się 17. Międzynarodowe Targi Książki.

 

V Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Fundacja Sąsiedzi, Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki oraz Białostocki Teatr Lalek zapraszają do Białegostoku na V Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku oraz towarzyszący targom Festiwal Literacki "Na pograniczu kultur", które odbędą się w dniach 22-24 kwietnia 2016 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki oraz w Białostockim Teatrze Lalek.

 

Polska na targach książki w 2016 roku

W 2016 roku Instytut Książki organizuje wspólne stoiska polskich wydawców na międzynarodowych targach książki w:

 

Polskie książki w Meksyku

28 listopada rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Guadalajarze (Meksyk), największa tego rodzaju impreza na obszarze hiszpańskojęzycznym. W stolicy stanu Jalisco przez 9 dni spotykają się przedstawiciele branży wydawniczej z całego świata, a programowi branżowemu towarzyszy sprzedaż książek i bardzo obfity program literacki.

 

Polska na targach książki non/fiction

Dziś rozpoczynają się 17. Targi Książki non/fiction w Moskwie. To najważniejsze profesjonalne targi branży książkowej w Rosji, bierze w nich udział prawie 300 wydawców z kilkunastu krajów, w ubiegłym roku odwiedziło je blisko 36 tysięcy osób.

 

Radość czytania – za nami 19. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Niewiarygodne, ale tutaj w Krakowie, jak nigdzie indziej, widać ogromną radość wynikającą z zabawy ze słowem pisanym. To mi się podoba, że są tu nie tylko zabawne książki, ale Targi są okazją do przyjemnego przeżycia – słowa prof. Jerzego Bralczyka, gościa 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, doskonale oddają klimat minionych 4 dni w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

 

Targi Książki w Krakowie - zobacz zdjęcia z ostatniego dnia

Ostatni i przedostatni dzień 19. Międzynarodowych Targów Książki musiał z nawiązką zrekompensować wystawcom mniej udany pod względem sprzedaży czwartek i piątek, chociaż zdania na ten temat były podzielone.

 

To już czwarty dzień Targów Książki

Dzisiejsza pogoda sprzyja spacerom. A najlepszy możliwy kierunek przechadzki to Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków. Pora na czwarty, ostatni dzień Targów Książki!

 

Trzeci dzień Targów Książki w Krakowie za nami

To był już trzeci dzień 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Niezliczone ilości spotkań z Autorami i Goścmi a także dyskusje na temat literatury, poważne rozmowy z najmłodszymi czytelnikami oraz dywagacje na temat rozwoju i promocji własnnego bloga.

 

FRONDOWE Spotkania na Krakowskich Tragavh Książki

Wydawnictwo FRONDA zaprasza na 19. Międzynarodowe Targi Książki do hali Wisła na stoisko C 46 - naprzeciwko EMPIKU.

 

Wydawnictwo Jedność na 19. Targach Książki w Krakowie!

Wydawnictwo Jedność z Kielc serdecznie zaprasza wszystkich miłośników książek na 19. Targi Książki do Krakowa.

 

Wydawnictwo MG informuje: Matthew Tyrmand w Krakowie

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG w osatatnie4j chwili informuje o przyjeździe na 19. Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa Matthew Tyrmanda, syna słynnego Leopolda Tyrmanda, autora „Złego".

 

Spotkania Autorskie na stoisku Księgarń Świat Książki

Serdecznie zapraszamy na Spotkania z Autorami, które odbędą się na stoisku Księgarń Świat Książki podczas Targów Książki w Krakowie.

 
 

Zeszyty Literackie na Krakowskich Targach Książki

Zeszyty Literackie zapraszają miłośników ambitnej literatury na swoje stoisko nr. B 39, Hala Dunaj.

 

Targi Książki w Krakowie - słowo/obraz terytoria

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria zaprasza na 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 22-25 października.  

 

Nagroda im. Jana Długosza 2015 – poznaliśmy 10 finalistów

Z rekordowym zainteresowaniem spotkał się w tym roku najważniejszy konkurs w Polsce dedykowany książce humanistycznej. Prestiżowa Nagroda im. Jana Długosza od kilkunastu lat towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie.

 

Polska na Forum Wydawców we Lwowie

Forum Wydawców we Lwowie (10-13 września 2015) to najważniejsze targi książki na Ukrainie. Co roku prezentują się na nich wszyscy ukraińscy wydawcy, a na towarzyszący targom festiwal literacki przyjeżdżają do Lwowa pisarze i dziennikarze z wielu krajów. W 2014 roku Forum Wydawców zgromadziło 900 wystawców, a targi odwiedziło ponad 60 tys. osób.

 

19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 22-25 października 2015 r. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy prowadzą sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych, jak i wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

 

Czas na 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Online nie zwiedzisz 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (pewne rzeczy powinny pozostać dostępne jedynie "w realu"), ale bez problemu i to na prawie cztery miesiące przed imprezą możesz kupić przez internet bilet na Targi.

 

Analiza zwiedzających Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Krakowskie Targi Książki prezentują analizę ankiety przeprowadzonej w ubiegłym roku wśród odwiedzających targi czytelników:

 

Francja gościem honorowym WTK

Eric-Emmanuel Schmitt odwiedzi 6. Warszawskie Targi Książki. Weźmie udział w prezentacji wydawców francuskich, którzy będą gośćmi honorowymi imprezy. W marcu w podobnej roli w Paryżu wystąpili wydawcy z Polski. Targi w Warszawie odbędą się w dniach od 14 do 17 maja.

 

Polska na targach książki w Londynie

Jutro rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (The London Book Fair).

 

Targowe opisanie świata - Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Expo Kraków oraz Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie informują, iż Gościem Honorowym 19. MTK będzie Litwa.

 

Nagrody dla polskich ilustratorów w Bolonii

Z radością informujemy za IBBY, że nasi twórcy zdobyli kolejne nagrody i wyróżnienia w Bolonii; Janek Bajtlik z książkę „Typogryzmoł” (wyd.Dwie Siostry) i Katarzyna Bogucka wraz z Szymonem Tomiło za „Wytwórnik Kulinarny” (wyd.Wytwórnia).

 

Polskie książki w New Delhi

Instytut Książki jest organizatorem polskiego stoiska na rozpoczynających się w sobotę, 14 lutego Międzynarodowych Targach Książki w New Delhi.

 

Polska na targach książki w Jerozolimie

W niedzielę, 8 lutego w Jerozolimie rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki. Impreza odbywa się co dwa lata, w tym roku w nowym miejscu – „First Station” Compound (David Remez 4 street).

 

Wrocław i Kraków będą gośćmi honorowymi Targów Książki w Paryżu

Będzie to jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! Targi Książki w Paryżu łączą promocję czytelnictwa na ogromną skalę z wydarzeniami branżowymi. Rokrocznie targi odwiedza 200 tysięcy czytelników. Swoją ofertę prezentuje przeszło 1200 wydawców, odbywa się około 500 spotkań autorskich z udziałem przedstawicielami 50 krajów. Salon du Livre to jedne z największych targów książki w Europie.

 

Polska na targach książki w 2015 roku

W 2015 roku Instytut Książki organizuje wspólne stoiska polskich wydawców na międzynarodowych targach książki w:

 

Polskie książki w Guadalajarze

W najbliższych dniach odbędzie się premiera meksykańskiego wydania "Sennego żywota Leonory de la Cruz" Agnieszki Taborskiej, która ukazała się nakładem oficyny AUIEO.

 

Francja Gościem Honorowym najbliższych 6. Warszawskich Targów Książki

Warszawskie Targi Książki, to nie tylko święto literatury i okazja do prezentacji polskim czytelnikom twórczości znakomitych autorów z całego świata, ale także szansa nawiązania współpracy między przedstawicielami międzynarodowej branży wydawniczej.

 

Targi Książki w Krakowie - to już dzisiaj!

18. Targi w Krakowie już za parę godzin odsłonią swoje nowe międzynarodowe oblicze. Nowa hala wystawiennicza Expo Kraków powinna wywindować tą imprezę do rangi najważniejszych europejskich wydarzeń tego typu.

 

Czuły Barbarzyńca Press na 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Zapraszamy wszystkich fanów ambitnej literatury do odwiedzin stoiska naszego wydawnictwa podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które rozpoczynają się już w czwartek i potrwają do niedzieli (23-26.10).

 

Iskry na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami wydawnictwa Iskry podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w sobotę (25 października):

 

Wydawnictwo MAG na 18. Targach Książki w Krakowie

Wydawnictwo Mag zaprasza na Targi Książki w Krakowie. Książki wydawnictwa Mag będzie można kupić ze zniżką na stoisku Księgarnie Świat Książki: C, nr 35.

 

Wydawnictwo a5 na 18. Targach Książki w Krakowie.

Julia Hartwig i Jarosław Mikołajewski. Zapraszamy w imieniu Zeszytów Literackich na premierę ich wspólnej książki.

 

Targi Książki w Krakowie po raz pierwszy międzynarodowe

Wydawcy z 20 krajów zaprezentują się podczas 18. Targów Książki w Krakowie. Impreza odbywająca się od 23 do 26 października po raz pierwszy będzie mieć charakter międzynarodowy.

 

Wydawnictwo Sic! na Targach Książki w Krakowie. To już niedługo!

W dniach 23 - 26 października odbywać się będą 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Wszystko działo się będzie w nowym Centrum Expo, a nas znajdziecie na stoisku D13 w Hali "Wisła".

 

Polak i Czech - jak czytają dwa bratanki?" - zaproszenie na spotkanie PIK

Wspólnie ze Svět knihy – Book World, działającym przy Stowarzyszeniu Księgarzy i Wydawców Czeskich, zapraszamy na spotkanie 24 października o godz. 11:00 w sali Lwów B, podczas Targów Książki w Krakowie, na którym zaprezentujemy temat „Polak i Czech – jak czytają dwa bratanki?”.

 
 

66. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie

8 października rozpoczynają się 66. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie - największe na świecie spotkanie branży wydawniczej. W targach weźmie udział ponad 7 000 wystawców z ponad 100 krajów. Gościem honorowym będzie w tym roku Finlandia.

 

5 salonów na 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Kolejna 18. odsłona Targów Książki w Krakowie w nowym międzynarodowym wydaniu, a także w nowej przestrzeni hali Expo skutkuje pięcioma odrębnymi salonami wystawienniczymi.

 

27. Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie

Z udziałem ponad tysiąca wystawców z 63 krajów, w tym Polski, w środę rozpoczęły się 27. Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie. Wśród zagranicznych gości imprezy będzie bardzo popularny w Rosji polski pisarz Janusz Wiśniewski.

 

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - Czytelnik potrzebny od zaraz

Wydarzenia

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już teraz zapraszają do nowej hali Expo anonsując jak zawsze bogaty program targowych imprez:

 

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - jazda obowiązkowa

Krakowskie Targi Książki zapraszają do nowego centrum targowo-kongresowego. Będzie to miejsce łączące wszystkich miłośników książek, w tym blogerów piszących o książkach. Dojedziemy na targi specjalnym Expo busem.

 
 

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zaprasza na dyskusję: "Przekład - kogo to obhodzi"

STL zaprasza na Kanapę literacką na V Warszawskich Targach Książki. Urszula Kropiwiec porozmawia z dziennikarzami Zofią Król i Pawłem Goźlińskim o obecności i nieobecności tłumaczy w mediach.

 

Wydawnictwo Czarne na Stadionie Narodowym!

Wydawnictwo Czarne na Stadionie Narodowym! Zapraszamy na nasze stoisko 61/D na V. Warszawskich Targach Książki.

 

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - nowe nad Wisłą

W 2013 Kraków uhonorowano zaszczytnym tytułem Miasta Literatury UNESCO - jako jedno z siedmiu miast na świecie i drugie nieanglojęzyczne. Kraków jest idealnym miastem do organizacji międzynarodowej imprezy wydawniczo-czytelniczej - od 2014 r. Targi Książki w Krakowie będą funkcjonować jako Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

 

REBIS zaprasza na Targi w Białymstoku i na spotkania z Grahamem Mastertonem

Szanowni Państwo, Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na III Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku! Stoisko nr 19.

 

Tytuły Grupy Wydawniczej Foksal na Międzynarodowych Targach Książki w Londynie

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się Międzynarodowymi Targami Książki w Londynie (8-10 kwietnia 2014) chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi planami dotyczącymi promowania polskich książek za granicą.

 

Polska klasyka współczesna w Londynie

Wydarzenia

8 klasycznych i dotąd mało znanych w świecie książek 8 polskich autorów prezentujemy w naszym nowym katalogu „Modern Classics″, który przygotowaliśmy na wiosenny sezon targowy. To wyjątkowy katalog, w którym tym razem nie ma nowości, a znalazły się pozycje klasyczne, sprawdzone, choć dotąd dość skromnie tłumaczone na inne języki. Choć światowe rynki książki nastawione są zasadniczo na nowości, można zauważyć narastające zainteresowanie książkami sprzed dekad, autorów często już nieżyjących,...

 

III Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

III edycja Targów Książki w Białymstoku odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2014 roku.

 

Targi Książki dla Dzieci w Bolonii

Wczoraj rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii. Targi odbywają się już po raz pięćdziesiąty pierwszy

 

15. Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem ― to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem” ― głosi stare chińskie przysłowie. W dniach 20-23 lutego, w wileńskim Centrum Wystawowo-Konferencyjnym „Litexpo”, podczas jubileuszowych Targów Książki tłumy mieszkańców i gości miasta zawarli tysiące nowych i odnowili stare „książkowe” przyjaźnie.

 

Warszawskie Targi Książki na Tajwanie

Już po raz czwarty zaprezentujemy Warszawskie Targi Książki na Tajwanie podczas Międzynarodowych Targów Książki w Tajpej. Targi te uznawane są za jedne z najdynamiczniej rozwijających się w Azji. Tegoroczna edycja potrwa od 5 do 10 lutego.

 

Literatura i biznes. Targi Książki we Frankfurcie 2013

Międzynarodowa branża księgarska spotyka się co roku we Frankfurcie, by negocjować, zawierać kontrakty i dyskutować. Ważnym tematem jest przyszłość rynku książek.

 

Widoczna obecność Polski na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie

We Frankfurcie spotyka się przede wszystkim branża. Polskie stoisko, jak co roku, było tłumnie odwiedzane ze względu na wystrój, na duże zainteresowanie polską książką, a ostatnio też polskimi usługami poligraficznymi

 

Polskie książki we Frankfurcie

W środę, 9 października rozpoczynają się 65. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie. Weźmie w nich udział ponad 7 000 wystawców z ponad 100 krajów. Gościem honorowym jest w tym roku Brazylia.  

 

Jesteśmy na Beijing International Book Fair

Rynek zagraniczny

Dziś rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie. Są to największe azjatyckie targi książki - w dwóch halach o powierzchni 53,600m2 swoje książki pokazuje ponad 2000 wystawców z 75 krajów

 

Biuro Literackie na Praskich Targach Książki

Tuż po osiemnastych urodzinach Portu Literackiego wrocławskie Biuro Literackie będzie gościć w Pradze na 19. Międzynarodowych Targach Książki i Festiwalu Literackim „Świat książki”. W programie przewidziano m.in. wieczór autorski Ryszarda Krynickiego i Jacka Dehnela.

 

Literatura polska na Targach Książki w Londynie

Wydarzenia

Szanowni Państwo! Zbliżające się Targi Książki w Londynie (15-17 kwietnia br.) są doskonałą okazją do podsumowania działań wydawnictwa na polu sprzedaży praw do przekładów.

 

Literatura jako pomost: Lipskie Targi Książki promują literaturę z Polski, Ukrainy i Białorusi

Jak co roku w połowie marca Lipsk zmienia się w europejską stolicę książek. W dniach 14 - 17 marca na Nowych Terenach Targowych odbędą się Lipskie Targi Książki, natomiast w ponad 365 miejscach w całym mieście, w ramach festiwalu Lipsk Czyta, ponad 2.900 autorów spotka się ze swoimi czytelnikami.

 

Litwa: 14. wileńskie targi książki & polski komiks

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

W dniach 21-24 lutego 2013 r. w Wilnie w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym „Litexpo” (al. Laisvės 5) odbędą się 14. Międzynarodowe Targi Książki 2013: Tu strefa książki – dołącz się!

 

Międzynarodowe Targi Książki w Jerozolimie. Polska literatura na świecie

Rynek zagraniczny

Szanowni Państwo, gościem tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Jerozolimie będzie - obok takich autorów jak Etgar Keret i Zeruya Shalev - polska pisarka, Joanna Bator

 

Warszawskie Targi Książki na Tajwanie

Już po raz trzeci zaprezentujemy Warszawskie Targi Książki na Tajwanie podczas Międzynarodowych Targów Książki w Tajpej. Targi te uznawane są za jedne z najdynamiczniej rozwijających się w Azji.

 

Targi non/fiction w Moskwie

Rynek zagraniczny

Instytut Książki jest organizatorem polskiego stoiska na 14 Międzynarodowych Targach Książki non/fiction w Moskwie, które potrwają od 28 listopada do 2 grudnia. J

 

Magiczny świat książek - Lipskie Targi Książki

Rynek zagraniczny

Jak co roku w marcu Lipsk zamienia się w bajkowy świat książki. W halach targowych można spotkać wydawnictwa, prezentujące swoje najnowsze książki, twórców promujących swoje dziłea, jak również bohaterów rodem z bajek i komiksów, natomiast reszta miasta zamienia się w arenę festiwalu czytelniczego Lipsk Czyta.

 

Polska literatura na wiedeńskich Targach Książki Buch Wien 2012

Rynek zagraniczny

Międzynarodowe święto książki, największe targi książki w całej Austrii -Buch Wien - rozpoczęło się 22. listopada 2012 r. w Wiedniu. Tym razem z silnymi polskimi akcentami.

 

Polska literatura we Frankfurcie

Wydarzenia

W środę, 10 października, rozpoczynają się 64. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie (Frankfurter Buchmesse), największe na świecie spotkanie i święto branży wydawniczej.

 

Polska na targach książki w Pekinie

Rynek zagraniczny

W środę, 29 września rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie (Beijing International Book Fair).

 

Polscy reportażyści w Pradze

Na 18. Międzynarodowych Targach Książki i Festiwalu Literatry "Svět knihy" w Pradze odbędzie się spotkanie z Hanną Krall, Mariusz Szczygieł przedstawi fenomen polskiej szkoły reportażu, a Janusz Rudnicki zaprezentuje nowe przekłady swojej twórczości.  

 

Polska na Targach Książki w Londynie

Wydarzenia

W poniedziałek, 16 kwietnia rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (The London Book Fair), najpoważniejsza po targach frankfurckich impreza branżowa na świecie i ważne miejsce sprzedaży praw autorskich.

 

Polskie stoisko na targach w Wilnie

Wydarzenia

Instytut Polski w Wilnie przygotował prawdziwą gratkę dla miłośników polskiej książki. W dniach 22-26 lutego 2012 będzie można odwiedzić polskie stoisko na 13 Wileńskich Międzynarodowych Targach Książki i spotkać się z pisarzami: Pawłem Huelle i Ignacym Karpowiczem. Stoisko będzie promować polską literaturę, także dziecięcą oraz postać Janusza Korczaka (rok 2012 ogłoszono Rokiem Korczaka).

 

Uwaga, uwaga, Bolonia tuż, tuż!

Wydarzenia

Instytut Książki informuje, że w tym roku po raz pierwszy przyzna dofinansowanie wyjazdu na Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej do Bolonii (19-22 marca 2012).

 

Polska literatura w Moskwie

Wydarzenia

Instytut Książki jest organizatorem polskiego stoiska na 13 Międzynarodowych Targach Książki non/ficion w Moskwie, które potrwają od 30 listopada do 4 grudnia.

 

Polska na targach książki we Frankfurcie

Wydarzenia

W środę, 12 października, rozpoczynają się 63. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie (Frankfurter Buchmesse), największe na świecie spotkanie i święto branży wydawniczej.

 

Polska na targach książki w Pekinie

Wydarzenia

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie (Beijing International Book Fair). To największe azjatyckie targi, odbywają się już po raz 18. Dla większości chińskich wydawców to jedyna okazja w roku, by obejrzeć książki z całego świata. Gościem honorowym tegorocznych targów jest Holandia.

 

Zawieszono Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie/Warsaw International Book Fair - suspended

Wydarzenia

Szanowni Wystawcy, Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbywały się nieprzerwanie od 56 lat. Organizowane początkowo w Poznaniu, od 1958 roku miały swoją stałą siedzibę w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.