RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

6. Międzynarodowy Festiwal Literacki „Czas poetów″

Wydarzenia

Publiczne czytanie swoich wierszy przez uznanych poetów z kilku krajów oraz amatorskich twórców z Lubelszczyzny - to główne punkty 6. Międzynarodowego Festiwalu Literackiego „Czas poetów″, który rozpocznie się w piątek w Lublinie.

 

Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczone

Wydarzenia

5 października, podczas uroczystej gali w Teatrze Królewskim Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie zostały wręczone nagrody laureatom, których działalność w sposób szczególny przyczyniła się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury.  

 

Warszawski Festiwal Poetów

Wydarzenia

Po raz drugi w Warszawie odbędzie się Festiwal Poetów. Tym razem pięciodniowa impreza będzie poświęcona twórczości poetek: Julii Hartwig, Wisławy Szymborskiej oraz Anny Świrszczyńskiej. Festiwalowe spotkania odbywać się będą w Muzeum Władysława Broniewskiego.

 

Niezapomniany wieczór! Poezja niepoważna Stanisława Barańczaka w Muzeum Manggha

Wydarzenia

Prezentujemy relację ze spotkania poświęconemu „Poezji niepoważnej" Stanisława Barańczaka w krakowskim Muzeum Manggha.

 

Wystawa „Album Sienkiewiczowskie”

Rynek, Wydarzenia

Trwa wystawa poświęcona zarówno twórczości, jak i samej sylwetce Henryka Sienkiewicza ­jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy.

 

Noc Książki w Muzeum Narodowym w Krakowie

W czwartek, 16 czerwca o godzinie 20.00 odbędzie się spotkanie poświęcone XIX i XX-wiecznym krakowskim artystom oraz ich literackim biografiom.

 

Wystawa w Muzeum Niepodległości na urodziny

Pierwsze wydania dzieł Henryka Sienkiewicza, jego listy do pierwszej narzeczonej oraz wizerunek dyplomu Nagrody Nobla dla Sienkiewicza będzie można m.in. od czwartku zobaczyć na wystawie w stołecznym Muzeum Niepodległości.

 

50 na 50 na 50, czyli światowa czołówka ilustratorów po raz pierwszy w Polsce

Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu zaprasza na wystawę "Artist and Masterpieces of Illustration", curated by Bologna Children`s Book Fair/Bologna Fiere - Najpiękniejsze ilustracje ostatnich 50 lat.

 

Poczytaj mi Wrocław. Inauguracja Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016

23 kwietnia 2016 Wrocław przejmie od koreańskiego miasta Incheon przyznawany na rok tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie miasto uzyskało, jak napisała w liście gratulacyjnym Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokova, w uznaniu za przygotowanie „wybitnego programu nakierowanego na promocję czytelnictwa wśród szerszej publiczności przez cały rok”. Wrocław – Światowa Stolica Książki – dołączył tym samym do takich miast jak: Madryt, Bangkok, Amsterdam, Buenos...

 

Premiera książki Sanator 30 marca w Muzeum Narodowym w Warszawie

Nowości

Już w środę 30 marca o godz. 18.00 zapraszamy do Muzeum Narodowego w Warszawie na premierę książki Grzegorza Piątka Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego.

 

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza odmłodnieje! Jest już projekt zmian

Wydarzenia

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza na warszawskim Starym Mieście czekają zmiany. Właśnie wyłoniono zwycięski projekt przebudowy..

 

Rusza JAGIELLADA - cykl spektakli historycznych dla najmłodszych

Jagiellada” to nowy cykliczny program teatralny Muzeum Historii Polski odwołujący się do historii rodu Jagiellonów. Skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, które przekonają się, jak interesująca może być historia.

 

Zapraszamy na lutowe spotkania w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

Wydawnictwa

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku Podkowa Leśna, ul. Gołębia 1, tel. 22 758 93 63, www.stawisko.pl zaprasza na promocję książki „Wojna Witkacego, czyli kumboł w galifetach” Krzysztofa Dubińskiego.

 

Wystawa polskich ilustracji z lat 50.-80. XX w.

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego (oddział Muzeum Warszawy) zaprasza na wernisaż wystawy „Polska ilustracja książkowa dla dzieci i młodzieży z lat 50.-80. XX w.” Wystawa zorganizowana została z okazji 35-lecia Muzeum.  

 

Likwidacja Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi?

Wydawnictwa

Miesiąc - tyle dały władze Łodzi Jadwidze i Januszowi Tryznom na wyniesienie się z willi Henryka Grohmana na Księżym Młynie, co oznacza likwidację prowadzonego przez nich od roku 1993 Muzeum Książki Artystycznej.

 

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim w Warszawie

Zapraszamy na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim w Warszawie, w piątek 11 grudnia, o godz. 18, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.  

 

Nabór zgłoszeń do Nagrody Gombrowicza

Nagrody

Można już zgłaszać książki do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Prezydent Radomia zaakceptował przygotowany przez kapitułę regulamin nagrody przeznaczonej dla debiutanta. Jurorzy poszerzyli definicję debiutu, dając początkującym prozaikom podwójną szansę na laury i 40 tysięcy złotych.

 

9 edycja "środy z FORMĄ" - 2 grudnia

Wydawnictwa

W ramach 9 edycji "środy z FORMĄ", spotkamy się z Ryszardem Lencem, Krzysztofem Maciejewskim i Jarosławem Maślankiem, autorami książek:

 

1.Warszawskie Targi Książki Artystycznej

Już za tydzień (27-29 listopada) odbędzie się pierwsza edycja współorganizowanych przez Księgarnię Artystyczną Bookoff 1 Warszawskich Targów Książki Artystycznej / Warsaw Art Book Fair.

 

Warszawski Festiwal Poetów

25 listopada rozpocznie się I Warszawski Festiwal Poetów. Pięciodniowa impreza będzie poświęcona głównie twórczości czterech poetów: Stanisława Barańczaka, Władysława Broniewskiego, Czesława Miłosza i Adama Zagajewskiego. Wszystkie festiwalowe spotkania odbędą się w Muzeum Władysława Broniewskiego (Oddział Muzeum Literatury) przy ul. Dąbrowskiego 51 w Warszawie.

 

Wystawa poświęcona Zuzannie Ginczance

Muzeum Literatury wraz z Fundacją Polskiej Sztuki Nowoczesnej zaprasza na wystawę „Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem…″. Jest to próba przedstawienia postaci polskiej poetki żydowskiego pochodzenia – Zuzanny Ginczanki – (1917-1944) jednej z bardziej utalentowanych, a jednocześnie niedocenionych kobiet piszących w dwudziestoleciu międzywojennym.  

 

MG zaprasza na promocję książki Poletko pana Fogga Dariusza Michalskiego - Muzeum Literatury

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza zapraszają na spotkanie autorskie z Dariuszem Michalskim promujące jego książkę pt. Poletko Pana Fogga".

 

Księga Henrykowska na liście UNESCO!

Biblioteki

Z inicjatywy prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, przy wsparciu arcybiskupa Józefa Kupnego – metropolity wrocławskiego, 4 marca 2014 r. wniosek o wpisaniu Księgi Henrykowskiej na listę UNESCO wraz z listem intencyjnym trafił do Warszawy. Tam, podczas obrad Krajowego Komitetu Programu UNESCO, zadecydowano, że Księga Henrykowska będzie jedną z dwóch polskich propozycji, które walczyć będą o wpis na światową listę. Drugą były „Akta Braci Czeskich w Wielkopolsce” z XVI w. Ostatnia wiadomość...

 

Peiper wraca do Hiszpanii

Jeszcze tylko do 6 września można w warszawskim Muzeum Narodowym oglądać znakomitą wystawę Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie. Potem ekspozycja pojedzie do Madrytu, gdzie od 18 września do 6 listopada 2015 roku będzie prezentowana w Real Academia de Bellas Artes de San Fernando.

 

Zaproszenie: Spotkanie z autorami książek o Pałacu Kultury

Wydarzenia

Muzeum Warszawy zaprasza na spotkanie z autorami i redaktorami książek o Pałacu Kultury, które odbędzie się w piątek 7 sierpnia o godz. 18.30 w księgarni Moda na Czytanie w Domu Braci Jabłkowskich.

 

Urodziny Jego Świątobliwości Dalajlamy

Wydawnictwa

6 lipca Jego Świątobliwość Dalajlama będzie obchodził swoje osiemdziesiąte urodziny. W związku z tym wydarzeniem Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na spotkanie organizowane przez Wspólnotę Tybetańską w Polsce, z udziałem bliskiego ucznia Dalajlamy, J. E. Desi Rinpocze ze szkoły Gelugpa.

 

„Oczy” Iwony Chmielewskiej wśród skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2014

Wśród nagrodzonych książek w 7. edycji Konkursu Literatury Dziecięcej organizowanego przez Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie jest nasza publikacja – wyróżnienie przyznano Iwonie Chmielewskiej za książkę autorską „Oczy”.

 

II Konkurs Książka Przyjazna Dziecku

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza do udziału w konkursie.

 

Kiermasz książek w Muzeum Warszawskiej Pragi

Muzeum Warszawskiej Pragi serdecznie zaprasza na II Praski Kiermasz Książek, który odbędzie się 20 czerwca w godz. 12:00-20:00 na dziedzińcu muzeum przy ul. Targowej 50/52 w Warszawie.

 

„Między pomnikiem a człowiekiem" – konferencja w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Wydarzenia

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konferencji „Między pomnikiem a człowiekiem Pamięć o Polskim Państwie Podziemnym":

 

Dzień Dziecka z Etgarem Keretem!

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy Dzieci i Rodziców na spotkanie z autorem – Etgarem Keretem!

 

Piknik literacki dla dzieci „Włoska robota”

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza i Fundacja Edukacji Twórczej PSTRYK zapraszają na Piknik literacki dla dzieci „Włoska robota”. 24 maja 2015 r., Warszawa, Rynek Starego Miasta 20 w godzinach: 11.00-18.00

 

Hryniewicz czyta korespondencję Sienkiewicza

Spotkanie z wnukiem pisarza Juliuszem Sienkiewiczem, ilustracje do powieści noblisty, listy, muzyka i inne atrakcje w Noc Muzeów w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza.

 

PTWK - Zaproszenie - Żyjące książki. Skarby Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek zaprasza na dyskusję panelową pt. „Żyjące książki. Skarby Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie":

 

Nowa wystawa poświęcona Marii Dąbrowskiej! Wernisaż

Wydarzenia

Muzeum Literatury zaprasza serdecznie na najnowszą wystawę: „Moje noce, moje dni". W 50. rocznicę śmierci Marii Dąbrowskiej

 

„inna" - spotkanie z poetką Renatą Jabłońską w Muzeum POLIN

Wydarzenia

Jestem Polką z racji języka, zaplecza kulturowego, ale jestem [też] Izraelką” – opisuje swoją tożsamość poetka Renata Jabłońska, autorka niedawno wydanego tomiku wierszy „inna”.

 

Spotkanie wokół książki "Felieton o mojej Warszawie"

Wydarzenia

Muzeum Warszawy serdecznie zaprasza na spotkanie wokół książki „Felieton o mojej Warszawie" zawierającej teksty i wspomnienia Zbigniewa Mitznera, wybrane i opracowane przez Piotra Mitznera.

 

Zapraszamy na promocję książki Macieja Pawlaka "Radio Solidarność". Spotkanie z udziałem autora odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni 19.03.2015 (w czwartek) o godzinie 17.30.

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na promocję książki Macieja Pawlaka "Radio Solidarność". Spotkanie z udziałem autora odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni 19.03.2015 (w czwartek) o godzinie 17.30.

 

Polska traci jedyne muzeum w Szwajcarii

Wydarzenia

Muzeum Polskie w szwajcarskim Rapperswilu traci siedzibę. Po niemal 140 latach musi się wyprowadzić ze średniowiecznego zamku.

 

Promocja książki "Na łuku elektrycznym" Macieja Nowaka

Wydawnictwa

18 lutego (środa) o godz 18:00 Muzeum Literatury oraz Wydawnictwo Więź zapraszają na spotkanie promujące książkę dr Macieja Nowaka „Na łuku elektrycznym. O pisaniu Andrzeja Bobkowskiego”.

 

Wydawnictwo a5 - 19 lutego zapraszamy na wieczór poezji Stanisława Barańczaka

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zapraszają na wieczór poezji Stanisława Barańczaka z udziałem przyjaciół Poety.

 

Wieczór poezji Stanisława Barańczaka

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zapraszają na wieczór poezji Stanisława Barańczaka.

 

„Zagraj” z Muzeum Historii Polski w Święto Niepodległości

Wydarzenia

Przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, warsztaty plastyczne oraz spacer po Warszawie śladami międzywojennego teatru to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Muzeum Historii Polski na 11 listopada w Dniu Święta Niepodległości.

 

11 listopada - „Zagraj” z Muzeum Historii Polski

Wydarzenia

Przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, warsztaty plastyczne oraz spacer po Warszawie śladami międzywojennego teatru to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Muzeum Historii Polski na 11 listopada w Dniu Święta Niepodległości.

 
 

Maraton czytania „Anny Kareniny”

Dziś równo w południe rusza projekt "Karenina. Żywe wydanie" Ponad 700 osób przeczyta po rosyjsku na Google+ powieść Lwa Tołstoja „Anna Karenina”. Ten czytelniczy maraton odbędzie się 3-4 października na placach m.in. Moskwy, Tuły, Władywostoku, Nowosybirska, Paryża, Los Angeles i trwać będzie około 30 godzin.

 

X Festiwal Literacki "Manifestacje Poetyckie 2014" Warszawa 5–7 września

Polecamy Państwa uwadze X Festiwal Literacki "Manifestacje Poetyckie 2014" odbywające się w Warszawie w dniach 5 - 7 września 2014 roku. Tegoroczne motto: Ach, pomóż wspomóż dopomóż ty – jedyny jedyniutki wyjątku czuły – odeprzeć tłumne pospolite armie reguły (Edward Stachura, SIĘ)

 

Wystawa kolaży Wisławy Szymborskiej w Toruniu

Wydarzenia

W piątek 4 lipca o godzinie 19 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu otwarto wystawę "Kolaże, czyli wyklejanki lub karteczki własnego wyrobu" Wisławy Szymborskiej. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie jest partnerem wystawy.

 

„Pieniek otwiera muzeum”

Nowa książka w Wydawnictwie Dwie Siostry. Pieniek lubi spacery po lesie. I uwielbia zbieranie. Zbiera wszystko, co wpadnie mu w ręce. Aż w końcu w jego leśnym domku zaczyna brakować miejsca. Co teraz? Najwyższy czas urządzić muzeum! Urzekająca prostotą opowieść z sympatycznym drewnianym bohaterem.

 

„Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”

Zapowiedzi

Okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 roku i ustanowionego na pamiątkę tej okazji Dnia Wolności i Praw Obywatelskich Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Egmont Polska z przyjemnością przedstawiają książkę "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Daniela de Latoura.

 

Decyzja o likwidacji Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi

Wydarzenia

Zapewne znacie Państwo Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi prowadzone przez państwa Tryznów - www.book.art.pl

 

Zaproszenie "Węzły pamięci niepodległej Polski" - zaproszenie

Wydarzenia

Muzeum Historii Polski oraz Fundacja Węzły Pamięci we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie i SIW Znak mają zaszczyt zaprosić na spotkanie dyskusyjne.  

 

Noc Muzeów 2014 w Muzeum Literatury

Wydarzenia

17 maja Muzeum Literatury w Warszawie zaprasza do zwiedzania od godziny 19. do 1. Czynne będą wystawy: „Ulice Złego”, stała ekspozycja „Adam Mickiewicz 1798-1855″ oraz pokaz rękopisów Tadeusza Różewicza ze zbiorów Muzeum Literatury.  

 

Wrocław: Na "Pana Tadeusza" wydano ponad 40 milionów. A muzeum nie ma

Biblioteki, Prawo

To miała być nowa wizytówka Wrocławia. Multimedialne, supernowoczesne muzeum "Pana Tadeusza" miało przyciągać tłumy. Na razie wydano na nie 40 mln zł, a placówki wciąż nie ma i nie wiadomo, kiedy się jej w końcu doczekamy.

 

Akcja Agnieszki Kłos: "Książka za kraty" 8.11.13–5.1.14

Wydarzenia

Niepotrzebne książki nie muszą trafić na makulaturę. Można przekazać je więźniom. Akcja czytelnicza “Książka za kraty” rusza po raz czwarty, a Muzeum Współczesne Wrocław bierze w niej udział po raz pierwszy.

 

Spotkanie wokół książek "Byliśmy przeszłością" i "Krasnoludki nie przyjdą"

Wydarzenia

Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Wydawnictwo Czarne serdecznie zapraszają na spotkanie z którego bohaterkami będą dwie ważne postacie współczesnej literatury izraelskiej oraz ich książki: Jael Neeman i „Byliśmy przyszłością” oraz Sara Shilo i „Krasnoludki nie przyjdą”.

 

Spotkanie z Katką Reszke

Wydarzenia

Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Wydawnictwo Austeria serdecznie zapraszają na spotkanie z Katką Reszke poświęcone książce „Powrót Żyda. Narracje tożsamościowe trzeciego pokolenia Żydów w Polsce po Holokauście”.

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi, 29.11 - 1.12.2013

Już za dwa tygodnie w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Salonu Ciekawej Książki – najważniejszej imprezy branży wydawniczej w regionie łódzkim.

 

Spotkanie z autorką książki "12 opowieści żydowskich"

Wydarzenia

Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Wydawnictwo Czarne serdecznie zapraszają na spotkanie z Anką Grupińską poświęcone książce “12 opowieści żydowskich”. Spotkanie poprowadzi Łukasz Krzyżanowski.

 

Świętuj odzyskanie niepodległości z Muzeum Historii Polski

Wydarzenia

Z okazji Święta Niepodległości – 11 listopada – Muzeum Historii Polski kolejny raz organizuje imprezę miejską: VIII Przystanek Niepodległość. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w grze: „Drogi do wolności”.

 

Kalendarium życia Juliana Tuwima

Wydarzenia

Muzeum Literatury opublikowało na swojej stronie szczegółowe kalendarium życia autora "Kwiatów polskich". Dobiegający powoli końca 2013 był Rokiem Tuwima, a w 2014 będziemy obchodzić 120. rocznice urodzin poety.

 

Bronisław Maj w Szufladzie Szymborskiej

Wydarzenia

Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej zapraszają na cykl spotkań z osobami, które znały Wisławę Szymborską.

 

Planują likwidację Muzeum Polskiego w Rapperswil! Nie można na to pozwolić

Wydarzenia

"Muzeum w tradycyjnym znaczeniu, przedstawiające polsko-szwajcarskie związki nie będzie więcej na zamku w Rapperswilu" - to wypowiedź prezydenta miasta Ericha Zollera dla gazety "Neue Zürcher Zeitung". Rozpoczęła się akcja w obronie muzeum. Poprzyj petycję!

 

Pomocja książki "Klucze do wolności" Stanisława M. Jankowskiego w Krakowie.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Dom Wydawniczy REBIS oraz Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa – Nila w Krakowie zapraszają na spotkanie ze Stanisławem M. Jankowskim z okazji premiery jego najnowszej książki "Klucze do wolności".

 

"Muzeum porzuconych sekretów", Oksana Zabużko i Katarzyna Kotyńska w Siódemce Angelusa!

Nowości

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością informujemy, że powieść Oksany Zabużko "Muzeum porzuconych sekretów" w tłumaczeniu Katarzyny Kotyńskiej, znalazła się w finałowej siódemce książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.

 
 

Wystawa „Fiction / Non-Fiction - biblioteka obrazów"

Wydarzenia

Kostas Kiritsis, artysta posługujący się fotografią, głównym motywem i najbardziej znaczącą formą swoich prac uczynił książkę – symbol odchodzącej epoki. Ze swoich fotografii tworzy unikatowe książki, które stanowią requiem dla tej formy przekazu; są hołdem składanym jej przez obraz.    

 

Konkurs na bajkę: ludzki język łódzki

Wydarzenia

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza do uczestnictwa w projekcie „Ludzki język łódzki”. Można już zgłaszać autorskie bajki dla dzieci do konkursu, w którym do wygrania są czytniki e-booków. W ramach projektu organizowanego przez Muzeum Miasta Łodzi oprócz konkursu dorośli mogą wziąć udział w szkoleniach z pisania, a dzieci w warsztatach plastycznych z ilustrowania bajek. Z ich prac powstanie książka. Zgłoszenia do konkursu można dostarczyć pocztą lub bezpośrednio do Działu Upowszechniania i Edukacji...

 

Występ Stanisławy Celińskiej w Muzeum Literatury

Wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie ze Stanisławą Celińską, która przedstawi fragmenty „Pamiętnika z powstania warszawskiego” i „Litanię powstania” w nowej aranżacji muzycznej.

 

Konkurs: Gombrowicz na ulicy

Wydarzenia

Muzeum Witolda Gombrowicza we współpracy z Wydawnictwem Literackim ogłasza wakacyjny uliczny konkurs fotograficzny. Uczestniczyć w nim może każdy, bez względu na wiek, płeć, wyznanie, upodobania estetyczne i poglądy polityczne, że o umiejętnościach fotograficznych oraz ich braku nie wspomnimy.

 

Forum Młodej Literatury w Łodzi

Wydarzenia

Zapraszamy 12-13 lipca do Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi na spotkanie z młodą polską literaturą.

 

" Bajki Misia Fisia" i "Wierszyki domowe" Michała Rusinka zostały na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej

Książki Wydawnictwa Znak: "Bajki Misia Fisia" Wojciecha Bonowicza i "Wierszyki domowe" Michała Rusinka zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

 

Wystawa Warszawa Białoszewska w Muzeum Literatury

Wydarzenia

Zapraszamy na wernisaż wystawy poświęconej Mironowi Białoszewskiemu: 24 czerwca (poniedziałek) o godz. 18:00 w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

 

Nagroda dla Antoniego Libery

Wydarzenia

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczysty wieczór z okazji przyznania nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Antoniemu Liberze za książkę maja 2013 roku "Niech się panu darzy".

 

"Ludowość na sprzedaż” – NCK zaprasza w najbliższy poniedziałek do Muzeum Narodowego!

Nowości

Narodowe Centrum Kultury serdecznie zaprasza w najbliższy poniedziałek, 10 czerwca o godz. 19.00 do Muzeum Narodowego (al. Jerozolimskie 3) na spotkanie, poświęcone książce Piotra Korduby "Ludowość na sprzedaż”.

 

Cykl projekcji filmowych o Wisławie Szymborskiej

Wydarzenia

Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej zapraszają na cykl projekcji filmu dokumentalnego Andrzeja J. Koszyka „Niektórzy lubią poezję” z 1996 roku, poświęconego Wisławie Szymborskiej.

 

Piknik literacki dla dzieci. Francuskie pasaże

W tym roku Muzeum Literatury już po raz czwarty zaprasza dzieci na Piknik literacki, który jak zawsze odbędzie się w ostatnią niedzielę maja, tuż przed Dniem Dziecka.

 

"Szańce kultur" w Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku

Wydarzenia

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku oraz Wydawnictwo Trio w niedzielę, 26 maja 2013, o godzinie 17.00 na spotkanie z cyklu „Akademia Myśli i Dźwięku”.

 

Noc Muzeów w Muzeum Historii Polski

Wydarzenia

Zagraj i zbuduj swoje miasto” to hasło szeregu atrakcji przygotowanych przez Muzeum Historii Polski na tegoroczną Noc Muzeów, która odbędzie się 18 maja. W 10. edycji imprezy MHP bierze udział już po raz piąty

 

Marek Edelman. Kolory życia - spotkanie autorskie i koncert

Wydarzenia

14 maja (wtorek) o godz. 20 w Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6 odbędzie się multimedialna premiera biografii Marka Edelmana "Marek Edelman. Życie. Do końca" i wyboru jego tekstów „Prosto się mówi – jak się wie” oraz płyty „Colorovanka”.

 

Wędrująca biblioteka w MOCAKu

Biblioteki

Od 24 kwietnia w Czytelni Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie będzie można oglądać wystawę pt. "Wędrująca biblioteka".

 

Polska odsłona międzynarodowego projektu „Ganymed goes Europe”

Wydarzenia

Łączący malarstwo, literaturę i teatr „Ganymed goes Europe” to nowe spojrzenie na malarstwo dawnych mistrzów - od maja do lipca 2013 r. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

 

Czytanie jest przereklamowane

Wydarzenia

W siódmym spotkaniu z serii pt. „Formuły retoryczne” w warszawskim Muzeum Literatury weźmie udział Szczepan Twardoch, który przedstawi następującą tezę: Czytanie jest przereklamowane.

 

„Stanęła naga… Powieść nieskończona” – rozmowa o książce

Wydarzenia

Muzeum Władysława Broniewskiego zaprasza na prezentację książki Władysława Broniewskiego „Stanęła naga… Powieść nieskończona” i spotkanie z autorką opracowania z rękopisu prozy poety, dr Wiolettą Bojdą. Fragmenty utworów przeczyta Grzegorz Gierak.

 

Literacki Wehikuł Czasu z Julianem Tuwimem 3 marca 2013 w Muzeum Literatury

Wydarzenia

3 marca 2013, w niedzielę, Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie, ma zaszczyt zaprosić dzieci w wieku 2-13 lat, wraz z rodzicami, na Literacki Wehikuł Czasu z Julianem Tuwimem. Wstęp wolny.

 

Julian Tuwim w podróży z Pchłą Szachrajką

Muzeum Literatury w Warszawie przygotowuje program edukacyjny w ramach Roku Tuwima. Na początku marca będzie można zobaczyć spektakl „Julian Tuwim w podróży z Pchłą Szachrajką”.

 

Spotkanie z Józefem Henem w Muzeum Literatury w Warszawie

Wydarzenia

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 26 lutego, o godz. 18:00 w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

 

Konkurs - „Książka przyjazna dziecku”

Konkurs otwarty „Książka przyjazna dziecku” ogłosiło Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ma on na celu pokazanie współczesnej literatury dziecięcej, która bawi i uczy równocześnie. Książki można nadsyłać do końca września 2013 r.

 

Szuflada Szymborskiej" w TVN24. "Trochę przymrużenia oka i poczucia humoru"

Wydarzenia

W pierwszą rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej w krakowskim Muzeum Narodowym otwarta zostanie wystawa "Szuflada Szymborskiej". Będzie też konkurs na krój czcionki najlepiej oddający ducha utworów noblistki i koncert Tomasza Stańko.

 

Warsztaty literackie „Przeczytaj mnie”

Muzeum Literatury w Warszawie zaprasza dzieci z klas IV-VI na warsztaty kreatywnego pisania! Pierwsze zajęcia - 20.02.2013.

 

A KTO(R) to czyta?

Wydawnictwo Dwie Siostry i nowo otwarte Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka zapraszają rodziców z dziećmi na nietypową zimę w mieście. Przez cztery popołudnia znani aktorzy będą czytali dzieciom książki Wydawnictwa Dwie Siostry.

 

Wystawa Muzeum Historii Polski z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego pt. "1863. Gra o niepodległość",

Wydarzenia

Interaktywna wystawa Muzeum Historii Polski z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego "1863. Gra o Niepodległość", Pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego - Biblioteka Uniwersytecka (ul. Dobra 56/66) w Warszawie - 22 stycznia – 24 lutego 2013        

 

Literacki Wrocław 2016

Wydarzenia

Wrocław szykuje się do godnego noszenia tytułu europejskiej stolicy kultury 2016. Wśród wielu zapowiedzianych planów i wizji najbliższych kilku lat intensywnej kulturalnej terapii w stolicy Dolnego Śląska znalazły się także działania literackie.

 

Władysław Sebyła. Nokturn†1940. Wernisaż wystawy

Biblioteki

12 grudnia (środa) o godz. 18.00 odbył się w głównej siedzibie Muzeum Literatury, wernisaż wystawy "Władysław Sebyła. Nokturn†1940" prezentującej po raz pierwszy w tak szerokiej perspektywie twórczość literacką Władysława Sebyły.

 

Schulz jako rysownik i grafik - rozmowa

Wydarzenia

Wydawnictwo Słowo/obraz terytoria i Muzeum Literatury zapraszają na rozmowę "Schulz jako rysownik i grafik" z okazji wydania opracowanej przez Jerzego Ficowskiego "Ksiegi obrazów" Brunona Schulza.

 

Zaproszenie na promocję książki "Śladami nazw miejskich Warszawy"

Zapraszamy na promocję książki "Śladami nazw miejskich Warszawy", wydanej przez Muzeum Historyczne m. st. Warszawy w serii „Biblioteka Warszawska”.

 

Muzeum Historii Polski na XXI Targach Książki Historycznej

Muzeum Historii Polski zaprasza na XXI Targi Książki Historycznej w dniach 29.11.2012 – 02.12.2012 r. Szczególnie gorąco polecamy stoisko 79 (naszego Muzeum i portalu dzieje.pl, który jest patronem medialnym Targów).    

 

Co słychać w Muzeum Literatury?

Wydarzenia

Wystawa z okazji XXX-lecia „Zeszytów Literackich” , promocja książki Beaty Nessel-Łukasik. i spektakl "Mandelsztam".

 

Miesiąc Schulza

Wydarzenia

Na początku sierpnia Senat ogłosił listopad 2012 roku Miesiącem Brunona Schulza w związku z przypadającą 19 listopada 70. rocznicą śmierci pisarza.

 

Salon książki historycznej w Muzeum Niepodległości zaprasza na spotkanie z prof. Markiem Kwiatkowskim

Wydarzenia

Dr Tadeusz Skoczek Dyrektor Muzeum Niepodległości oraz Rafał Skąpski Państwowy Instytut Wydawniczy (w likwidacji) zapraszają na spotkanie z książką Marka Kwiatkowskiego "Moja pasja architektura".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.