RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Książka Tygodnia: "Między nauką a sztuką"

Nowości

W tym tygodniu wydawnictwo Narodowego Centrum Kultury oferujemy 25% zniżki na książkę Kaliny Kukiełko-Rogozińskiej "Między nauką a sztuką. Teoria i praktyka artystyczna w ujęciu Marshalla McLuhana".

 

Najlepszy doktorat o kulturze 2015/2016

Wydarzenia

Dr Xawery Stańczyk został laureatem organizowanego już po raz dwunasty przez Narodowe Centrum Kultury konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze.

 

10. rocznica śmierci Stanisława Lema

(1921-2006) to jeden z największych pisarzy XX wieku, innowator i zarazem klasyk. Poruszał się w ramach wielu gatunków literackich, światową sławę i popularność przyniosła mu fantastyka naukowa: jego książki przetłumaczono na 41 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.

 

Historia świata w faktach i datach

    Przedstawiamy książkę idealną dla wszystkich młodych miłośników historii i sekretów przeszłości. W zrozumiały i wciągający sposób opowiada o tym, jak wyglądały początki ludzkości; o tym, jak rodziły się i upadały imperia; o krajach osiągających szczyt potęgi pod rządami mądrych i przewidujących władców, a także o tych, które traciły pozycję na skutek lekkomyślnych i nieudolnych rządów; o wyniszczających wojnach i bohaterskich bitwach; o wędrówkach i podróżach, które prowadziły do...

 

Rewolucyjna wizualna metoda nauki pisma chińskiego - zaprasza wydawnictwo PWN

W imieniu Wydawnictwa Naukowego PWN oraz Tri-Ring Group Corp. mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z „Chineasy", książką prezentującą rewolucyjną wizualną metodę nauki pisma chińskiego, która podbiła listy bestsellerów na całym świecie.

 

Polskie szkoły publiczne nie uczą języków obcych!

Wydawnictwa

Już za trzy lata najlepsze polskie szkoły średnie mogą być dostępne tylko dla dzieci z zamożnych rodzin.

 

„Dezintegracja Jugosławii. Most w Mostarze - symbol dialogu i wojny kultur

Nowości

Chciałbym zaproponować dzisiaj publikację Karoliny Kawczyńskiej zatytułowaną „Dezintegracja Jugosławii. Most w Mostarze – symbol dialogu i wojny kultur". To kolejna książka wydana przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje.

 

"François Mitterrand i Europa w latach 1981-1995" - zapraszamy do księgarń

Nowości

Proponujemy dzisiaj kolejną propozycję z Wydawnictwa Nauka i Innowacje - „François Mitterrand i Europa w latach 1981-1995", autorstwa Marka Mikołajczyka.    

 

Teatralność u Th. Bernharda - prezentacja książki

Wydarzenia

Austriackie Forum Kultury zaprasza na prezentację książki Agaty Wittchen-Barełkowskiej pt. „Kategoria teatralności w dziele Thomasa Bernharda", opublikowaną w 2014 roku przez poznańskie wydawnictwo Nauka i Innowacje.

 

Julian Stachiewicz (1890-1934) Żołnierz i historyk

Nowości

Chciałbym dzisiaj zaprezentować publikację Piotra Kilańczyka „Julian Stachiewicz (1890-1934). Żołnierz i historyk". To książka wydana przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje.    

 

„Antykomuniści lewicy. Lidia i Adam Ciołkoszowie jako historycy socjalizmu polskiego" już w księgarniach

Nowości

Właśnie trafiła na rynek praca Marcina Giełzaka „Antykomuniści lewicy. Lidia i Adam Ciołkoszowie jako historycy socjalizmu polskiego". Książkę opublikowało wydawnictwo Nauka i Innowacje.    

 

"Koń w kulturze polskiego średniowiecza" - zapraszamy do księgarń

Nowości

Chciałbym dzisiaj zarekomendować Państwu publikację wydaną przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje Koń w kulturze polskiego średniowiecza. Wierzchowce na ścieżkach wyobraźni", autorstwa Marcina Henryka Gapskiego.

 

Świadczenia społeczeństwa polskiego na obronność państwa przed wybuchem II wojny światowej 1936-1939"

Nowości

Chciałbym dzisiaj polecić książkę Wydawnictwa Nauka i Innowacje pt. „Świadczenia społeczeństwa polskiego na obronność państwa przed wybuchem II wojny światowej 1936-1939", autorstwa Marka Gielecińskiego.

 

„Walki o miasta Mazowsza Północnego podczas wojny polsko-rosyjskiej 1920 roku"

Nowości

Parę tygodni temu nakładem Wydawnictwa Nauka i Innowacje ukazała się książka Pawła Piotrowskiego „Walki o miasta Mazowsza Północnego podczas wojny polsko-rosyjskiej 1920 roku". Chciałbym ją dzisiaj Państwu zarekomendować tę pozycję. REBIS jest dystrybutorem tytułów tej oficyny wydawniczej.    

 

Pracownicy Biblioteki Śląskiej uczą się języka migowego!

Biblioteki

W Bibliotece Śląskiej prowadzone jest szkolenie dla bibliotekarzy z podstaw Polskiego Języka Migowego. Biorący w nim udział pracownicy uczą się słownictwa niezbędnego w codziennej komunikacji, słownictwa wykorzystywanego w bibliotece oraz podstaw gramatyki PJM

 

"Spór o literaturę kobiecą w Dwudziestoleciu międzywojennym" już w księgarniach!

Nowości

Chciałbym dzisiaj zaproponować książkę wydaną przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje dystrybuowaną przez Dom Wydawniczy REBIS - "Spór o literaturę kobiecą w Dwudziestoleciu międzywojennym":    

 

„Ukraiński Donbas. Oblicza tożsamości narodowej" - polecam!

Nowości

Drodzy Państwo, Chciałbym dzisiaj polecić książkę wydaną przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje "Ukraiński donbas. Oblicza tożsamości narodowej", autorstwa Marty Studennej – Skrukwy. REBIS jest wyłącznym dystrybutorem tej publikacji.

 

Kultura szlachecka w Polsce Janusza Tazbira - zapraszamy do księgarń!

Nowości

Szanowni Państwo, 3 września trafiła do księgarń książka "Kultura szlachecka w Polsce Janusza Tazbira". To publikacja Wydawnictwa Nauka i Innowacje. REBIS jest wyłącznym dystrybutorem książek tej oficyny wydawniczej.

 

"Blondynka na językach. Rosyjski" - kurs językowy Beaty Pawlikowskiej w nowym wydaniu!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk oraz wydawnictwo G+J Pl polecają serię książek do nauki języków obcych "Blondynka na językach":

 

REBIS poleca dwa wznowienia z psychologii

Nowości

Drodzy Państwo, Proponuje dzisiaj dwa bardzo ważne wznowienia: "Ja jestem OK - Ty jesteś OK" Thomasa A. Harris, "Inteligencja społeczna. Nowa nauka o stosunkach międzyludzkich" Daniela Golemana.    

 

"Pierwsze wieki monarchii piastowskiej" profesora Gerarda Labudy trafiają do księgarń

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS jako wyłączny dystrybutor Wydawnictwa Nauka i Innowacje proponuje dzisiaj książkę profesora Gerarda Labudy pt. "Pierwsze wieki monarchii piastowskiej".      

 

"Z Kwilcza rodem" autorstwa profesora Andrzeja Kwileckiego od 12 wrzesśnia w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, chciałbym dzisiaj zainteresować Państwa książką Z Kwilcza rodem autorstwa profesora Andrzeja Kwileckiego.

 

Cyfrowa Szkoła, czyli komputery i tablety dla uczniów

Wydarzenia

Polska szkoła staje się coraz bardziej cyfrowa. W ponad 400 szkołach odbywa się pilotaż programu Cyfrowa Polska, który zapewni nie tylko szkolny mobilny sprzęt komputerowy dla uczniów, ale również darmowe e-podręczniki do wszystkich przedmiotów.

 

"Początku ruchu olimpijskiego w Polsce"

Zapowiedzi

Chciałbyśmy dzisiaj zainteresować Państwa książką "Początki ruchu olimpijskiego w Polsce" autorstwa Ryszarda Wryka. Publikacja ta została wydana przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje z Poznania. Dom Wydawniczy REBIS jest wyłącznym dystrybutorem tej pozycji.

 

23 marca ukaże się How It Works - nowy miesięcznik o nauce i technologii. Wydawcą jest Egmont.

Wydawnictwa

Czasopismo wydawane jest już m w kilku krajach Europy, tj. w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii. Polska edycja How It Works ukazuje się na licencji Imagine Publishing Limited.

 

Po co książki? - debata

Wydarzenia

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zaprasza 31 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 na spotkanie "Po co książki.

 

Nowości dla uczniów w bestsellerowej serii "Dzielni-samodzielni"

Nowości

Wydawnictwo Papilon poleca dwie nowości: "Praktyczny poradnik ucznia. Twoja szkoła bez tajemnic" autorstwa Marcina Przewoźniaka i "Mały inżynier. Nauka i zabawa" autorstwa Elżbiety Bednarek i Krzysztofa Nowopolskiego.

 

Naukowcy: Cyfrowe książki to "kulturowy genom"

Zdigitalizowane miliony książek są tym dla nauk humanistycznych, czym badania genomu dla biologii i medycyny - piszą naukowcy w najnowszym "Science".

 

Filozofia i muzyka

Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina oraz Instytut Filozofii UW zapraszają na jednodniową sesję naukową "Filozofia i muzyka". Sesja odbędzie się 1 października (piątek) w gmachu NIFC przy ulicy Tamka 43.

 

Młodzi interesują się naukami ścisłymi?

Zapowiedzi

Publikacja dotyczy zainteresowań uczniów przedmiotami ścisłymi. Odwołując się do wyników badań, wskazuje znaczenie, jakie dla młodych ludzi mają przedmioty ścisłe na tle innych zainteresowań. Autorka proponuje model wspierania działań uczniów ukierunkowanych na rozwój zainteresowań przedmiotami ścisłymi. Atorka proponuje model wspierania działań uczniów ukierunkowanych na rozwój zainteresowań przedmiotami ścisłymi.

 

Angielski bez cenzury - kurs nauki z pieprzykiem

Zapowiedzi

Chcesz pogadać na Wyspach i za Wielką Wodą? Żaden problem. W tej książce znajdziesz 13 rozdziałów z ostrymi tekstami i wskazówkami na prawie każdy temat.

 

Nagrody III Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2009

W środę po uroczystym otwarciu III Targów Książki Akademickiej i Naukowej ogłoszono werdykt Jury konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową"

 

Wszechstronny kurs języka japońskiego - nowość wydawnictwa Edgard

Nowości

Japoński – Mów, pisz i czytaj to już drugi tytuł do nauki japońskiego w ofercie wydawnictwa Edgard. Autorką jest Ewa Krassowska-Mackiewicz, zajmująca się na co dzień nauką języka japońskiego w PJWSTK, znana z wielu publikacji o języku Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

Praga wielokulturowa - wędrówka z Michałem Pilichem

Stowarzyszenie Edukacja i Nauka zaprasza na wędrówkę szlakiem wielokulturowej Pragi, którą poprowadzi Michał Pilich (autor m.in. przewodnika "Warszawska Praga").  

 

Heiner Henninges - Nauka fotografowania

Recenzje

Wydawać by się mogło, że publikacja taka – zwłaszcza podczas wakacji – cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem, że wielu spośród wybierających się na wakacje, chcąc poprawić swój warsztat fotograficzny, sięgnie po Naukę fotografowania. Obawiam się, że tak się nie stanie. Do tej pory nie wiem do kogo adresowana jest ta publikacja – oto podstawowy powód.

 

Andrea Aromatico - Alchemia. Nauka czy magia

Recenzje

Rozwinięta w czasach Wieków Średnich tajemna nauka zwana alchemią nie przestaje fascynować współczesnych. Ile w tej fascynacji prawdziwej pasji poznawczej a ile próżnej ciekawości? Książka Andrei Aromatico opowiada o genezie narodzin i rozwoju i najznakomitszych przedstawicielach jednej z najbardziej zastanawiających nauk w dziejach ludzkości.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.