RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Mała Noc Książki, Narodowe Czytanie "Quo vadis"

Mała Noc Książki połączona z Narodowym Czytaniem "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza odbędzie się 3 września 2016r. o godz.17.00 w siedzibie Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34

 

Jak położona na skraju Europy Skandynawia zdołała niemal na trzy wieki zdominować i sterroryzować znaczną część kontynentu?

Nowości

Krew wikingów płynie w żyłach milionów mieszkańców Europy i Ameryki, a opowieść o ich podbojach, wyprawach odkrywczych i dokonaniach nie przestaje inspirować ludzi na całym świecie.

 

Kolejna zapowiedź REBIS-u: „Furia ludzi Północy. Dzieje świata wikingów", Philip Parker

Nowości

Poznański Dom Wydawniczy znany jest ze znakomitych opracowań i monografii historycznych. Tym razem wydawnictwo proponuje dzieje Wikingów Philipa Parkera zatytułowane „Furia ludzi Północy. Dzieje świata wikingów".

 

Europejska Noc Literatury. Dogrywka

Przed nami we Wrocławiu kolejna Europejska Noc Literatury zorganizowana na specjalne życzenie czytelników.

 

Noc Książki w Muzeum Narodowym w Krakowie

W czwartek, 16 czerwca o godzinie 20.00 odbędzie się spotkanie poświęcone XIX i XX-wiecznym krakowskim artystom oraz ich literackim biografiom.

 

Noc Muzeów we Wrocławiu 2016

W tym roku Noc Muzeów we Wrocławiu odbędzie się 14 maja. To coroczne święto przyciąga do wrocławskich muzeów, galerii czy miejsc spotkań tysiące gości. Warto wcześniej zaplanować ten dzień i skorzystać z bogatej oferty.    

 

We Wrocławiu: Maraton Książkowy 2016: Fantastyczna Biblioteka

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu po raz kolejny organizuje magiczną Noc w Bibliotece w ramach Maratonu Książkowego. Tym razem w nocy z 3 na 4 czerwca świat literatury fantastycznej młodzi czytelnicy będą poznawali wraz z Janem Bajtlikiem, Marcinem Przybyłkiem i Jackiem Inglotem.

 

Noc Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej

Biblioteka Jagiellońska ma przyjemność zaprosić do udziału w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, organizowanej 4 czerwca 2016 r., w godz. 19.00-23.00.

 

Noc Bibliotek już 4 czerwca

Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Nocą 4/5 czerwca w całej Polsce otworzy się już ponad 860 bibliotek, a wciąż dołączają kolejne.

 

Noc Bibliotek już za trzy tygodnie

Wydarzenia

Już 4 czerwca odbędzie się Noc Bibliotek w której swój udział zgłosiło już 430 bibliotek z całej Polski.

 

Noc Muzeów we Wrocławiu - program dla dzieci

Na brak atrakcji nie powinni narzekać rodzice z dziećmi. Ci, którzy nie odwiedzili jeszcze Humanitarium czy Hydropolis, mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów i zwiedzania. Warto sprawdzić program – na warsztaty obowiązują zapisy, a miejsca zazwyczaj znikają bardzo szybko.

 

Europejska Noc Literatury: Ten dobry, stary Szekspir

Szekspir się nie starzeje i choć to oczywiste, warto było przekonać się o tym osobiście wybierając się na 4. Europejską Noc Literatury. Pogoda nie dopisała, ale publiczności to nie zraziło. Tłumnie przybywała, by słuchać fragmentów dramatów Szekspira w doskonałych interpretacjach.

 

Wyjątkowy zestaw: książka ks. J. Tischnera „Myśli o wolności, w ładzy i wspólnocie” i najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego”!

Nowości

Wyjątkowy zestaw już w sprzedaży: książka ks. Józefa Tischnera „Myśli o wolności, władzy i wspólnocie” i najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego”.

 

Poczytaj mi Wrocław: tłumy uczestników podczas sobotnich wydarzeń

Wydarzenia

Porozmawiać z Jo Nesbo o Harrym Hole'u, przewertować oryginalny rękopis Pana Tadeusza i posłuchać (oraz podejrzeć) Romea i Julię, czyli Dorotę Segdę z Janem Nowickim w scenie balkonowej z arcydzieła Szekspira - takie rzeczy (taka literatura), to tylko 23 kwietnia, i tylko we Wrocławiu, Światowej Stolicy Książki UNESCO.

 

Poczytaj mi Wrocław. Inauguracja Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016

23 kwietnia 2016 Wrocław przejmie od koreańskiego miasta Incheon przyznawany na rok tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie miasto uzyskało, jak napisała w liście gratulacyjnym Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokova, w uznaniu za przygotowanie „wybitnego programu nakierowanego na promocję czytelnictwa wśród szerszej publiczności przez cały rok”. Wrocław – Światowa Stolica Książki – dołączył tym samym do takich miast jak: Madryt, Bangkok, Amsterdam, Buenos...

 

Życzenia Wielkanocne 2016

Wydarzenia

Dla 70 proc. Polaków Wielkanoc jest świętem rodzinnym, a dla 46 proc. to przeżycie religijne – wynika z najnowszego badania CBOS. Dla ponad dwóch piątych dzień Zmartwychwstania Pańskiego to miła tradycja, a dla co ósmego – okazja do wypoczynku.

 

Historia Alternatywna Małopolskiej Nocy Książki

Od lat w mediach pojawiają się kampanie promujące czytelnictwo, jednak – jak wynika z raportu Biblioteki Narodowej, ponad połowa Polaków w 2014 roku nie przeczytała ani jednej książki!

 

Konkurs poetycki im. Anny Świrszczyńskiej – trwa nabór wniosków

Nagrody

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił konkurs na debiut poetycki roku - nagrodę im. Anny Świrszczyńskiej. Konkurs jest związany z – wpisaną już do kalendarza kulturalnego Krakowa – Nocą Poezji. Termin nadsyłania niepublikowanych w formie książkowej wierszy minie 31 marca.

 

"Chłopi", "Noce i dnie", "Wesele", "Popioły", "Quo vadis" - propozycje do Narodowego Czytania 2016

Wydarzenia

Pięć książek zostało wskazane jako tegoroczne propozycje do Narodowego Czytania. Prezydent Andrzej Duda w liście opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej zaprasza do głosowania na książkę, która będzie czytana we wrześniu.

 

„W świętą noc Bożego Narodzenia”

Dawno temu w Nazarecie mieszkała zwykła dziewczyna o imieniu Maryja. Ale pewnego dnia spotkało ją coś niezwykłego – anioł przyniósł jej nowinę, że zostanie matką Syna Bożego… Tak zaczyna się najpiękniejsza historia spisana na kartach Pisma Świętego.

 

Dzisiaj premiera nowej powieści Salmana Rushdiego !

Nowości

Dzisiaj trafia do księgarń najnowsza powieść Salmana Rushdiego „Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy". To książka, na którą fani Salmana musieli czekać 7 lat. To erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją.

 

Dom Wydawniczy REBIS poleca nową powieść Salmana Rushdiego

Zapowiedzi

24 listopada trafi do księgarń najnowsza powieść Salmana Rushdiego Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. To książka, na którą fani Salmana musieli czekać 7 lat. To erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją.

 
 

"Ścieżki Północy" (Nagroda Bookera 2014) już w księgarniach

Nowości

Zazwyczaj Nagrodę Bookera otrzymują bardzo dobre książki, w tym roku wyróżniliśmy arcydzieło. A. C. Grayling, sekretarz jury Nagrody Bookera (2014)

 

Noc bukinistów w Katowicach

Antykwariusze z Katowic zapraszają 11 września od 18.00 na ulicę Stawową na Noc bukinistów!

 
 

4 lipca Noc Książkoholików

Wydarzenia

Książkowe "kocha, nie kocha" ogłasza nowe coroczne wydarzenie w sam raz dla zapalonych książkoholików. Od dziś co roku w pierwszy weekend lipca będziemy organizować Noc Książkoholików.

 

Noc Literatury we Wrocławiu już 13 czerwca

Wydarzenia

Europejska Noc Literatury to projekt, który na dobre zadomowił się w już w świadomości wrocławian i wielbicieli literatury z całej Polski. Swoją popularność zawdzięcza nietypowej, otwartej formule, dzięki której prezentuje szerokiej publiczności twórczość współczesnych pisarzy z wielu krajów, zachęca do kontaktu z książką i różnymi kulturami, a także pokazuje, że czytanie jest modne. Projekt ten z powodzeniem realizowany jest w Europie od wielu lat, a każda z dotychczasowych edycji we Wrocławiu...

 

Spotkanie z Dorotą Sumińską w Empiku Juniorze

Wydawnictwa

  Autorka uczy młodego czytelnika, że świat zwierząt jest niezwykle interesujący. Pobudza wyobraźnię i zachęca do zadawania pytań. Jeśli ulubionymi słowami waszych pociech są: dlaczego, czemu, gdzie, ile, to jest to coś właśnie dla nich. Rafał Sala Szortal.com

 

Z 30 na 31 maja czeka nas Ogólnopolska Noc Bibliotek

Biblioteki

Do akcji promowania czytelnictwa zgłosiły swój udział przeszło 473 biblioteki z całego kraju. Ale jak donosi strona www.nocbibliotek.org liczba oscyluje wokół pięćsetki?

 

Noc bibliotek

Po zeszłotygodniowej Nocy Muzeów zapraszamy na pierwszą ogólnopolską Noc Bibliotek, której współorganizatorem jest Instytut Książki. Ta niezwykła noc w roku, promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać, odbędzie się 30 maja.

 

Trzecia edycja Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu zapowiada się wspaniale

10 współczesnych autorów, 10 czytających, 10 niezwykłych miejsc, centrum miasta oraz literackie niespodzianki. Już 13 czerwca we Wrocławiu po raz trzeci odbędzie się wyjątkowe święto czytelników, co roku przyciągające tysiące odbiorców. Europejska Noc Literatury.

 

Hryniewicz czyta korespondencję Sienkiewicza

Spotkanie z wnukiem pisarza Juliuszem Sienkiewiczem, ilustracje do powieści noblisty, listy, muzyka i inne atrakcje w Noc Muzeów w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza.

 

Nowa wystawa poświęcona Marii Dąbrowskiej! Wernisaż

Wydarzenia

Muzeum Literatury zaprasza serdecznie na najnowszą wystawę: „Moje noce, moje dni". W 50. rocznicę śmierci Marii Dąbrowskiej

 

Niespodzianki dla czytelników na Noc i Tydzień Bibliotek

Biblioteki

Szanowni Państwo, oprócz bogatych programów na Noc Bibliotek i Tydzień Bibliotek, (które już Państwa prezentowaliśmy Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla czytelników dodatkową ofertę.

 

Dean Koontz „Klucz do północy" - premiera 13 maja

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz poleca najnowszą książkę Deana Koontza pt. Klucz do północy":

 

Dorota Sumińska "Dlaczego oczy kota świecą w nocy?"

Wszystko co chcecie wiedzieć o zwierzętach, odkryje przed wami sławna lekarz weterynarii Dorota Sumińska.

 

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Redakcja Portalu Księgarskiego!

Wydarzenia

Życzymy Państwu pogodnych, radosnych Świąt w rodzinnej atmosferze. Niech to będzie czas głębokiego doświadczenia tego, czym jest śmierć i zmartwychwstanie Jezusa w Waszym życiu.

 

„Nocna plaga" Mastertona już w księgarniach!

Nowości

11 marca trafi do księgarń nowe wydanie „Nocnej plagi" Graham Masterton. To kolejna powieść tego autora wydana w nowej szacie graficznej.

 

"Kto rządzi w Korei Północnej?" Nicolasa Leviego już dostępna także jako e-book!

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że najnowsza publikacja Wydawnictwa Akademickiego Dialog - praca Nicolasa Leviego pt. "Kto rządzi w Korei Północnej?" - jest już dostępna zarówno w tradycyjnej formie papierowej, jak i w elektronicznej (jako plik e-pub oraz mobi).

 

Noc w Lizbonie E. M. Remarque - kolejne wydanie od 20 stycznia w księgarniach!

Zapowiedzi

20 stycznia trafi do księgarń czwarte wydanie Nocy w Lizbonie Ericha Marii Remarque’a. To ostatnia powieść tego autora wydana za jego życia i jeszcze jeden dowód jego wielkiego talentu narracyjnego.    

 

Recenzja: „W śnieżną noc” John Green, Lauren Myracle, Maureen Johnson

Trzy opowiadania młodzieżowych autorów ze świąteczną, śnieżną nocą w tle. Pełne przygód, emocji i niespodziewanych zwrotów akcji historie idealnie nadają się do czytania przy choince.

 

„Walki o miasta Mazowsza Północnego podczas wojny polsko-rosyjskiej 1920 roku"

Nowości

Parę tygodni temu nakładem Wydawnictwa Nauka i Innowacje ukazała się książka Pawła Piotrowskiego „Walki o miasta Mazowsza Północnego podczas wojny polsko-rosyjskiej 1920 roku". Chciałbym ją dzisiaj Państwu zarekomendować tę pozycję. REBIS jest dystrybutorem tytułów tej oficyny wydawniczej.    

 

Nocne zakupy w wydawnictwie WAM

Nowości

Każdy tytuł oferowany w księgarni internetowej Wydawnictwa WAM możecie Państwo nabyć z rabatem 30%. Serdecznie zapraszam w imieniu Wydawnictwa na zakupy w nocy z piątku na sobotę i z niedzieli na poniedziałek.

 

Recenzja: „Anatomia pewnej nocy” Anna Kim

Recenzje

Grenlandia – wyspa wchodząca w skład Ameryki Północnej, ale przez lata należąca do Danii, obecnie posiadająca autonomię. Jako że znajduje się w klimacie polarnym przeważającym elementem krajobrazu jest lód. Zimą średnia temperatura wynosi około minus 36 stopni Celsjusza, a najniższa odnotowana temperatura sięgała minus 74 stopni. Trudno sobie wyobrazić życie w takich warunkach, świecie ubogim we florę, nieprzyjaznym i mrocznym. Ludzie zasiedlający Grenlandię to przede wszystkim Inuici, czyli...

 

Nowa, świąteczna książka Johna Greena

19 listopada nakładem Wydawnictwa Bukowy Las ukazuje się książka "W śnieżną noc" - trzy powiązane ze sobą świąteczne minipowieści, z których jedną napisał John Green, a dwie pozostałe Maureen Johnson i Lauren Myracle.  

 

Recenzja: „Neoliberalne reformy edukacji w Stanach Zjednoczonych"

Recenzje

Książka Eugenii Potulickiej dotycząca „Neoliberalnych reform edukacji w Stanach Zjednoczonych. Od Ronalda Regana do Baracka Obamy" jest znakomicie udokumentowaną pracą, gdyż autorka będąc stypendystką Ministerstwa Edukacji i Nauki, British Council i Unii Europejskiej realizowała program badawczy w szkołach w Wielkiej Brytanii i USA.

 

Noc Czytania, czyli plenerowa akcja literacka w Gdańsku

Literatura dla małych i dużych, warsztaty, kiermasz książek, czytana wieczorynka, film, komiksy oraz spotkania z pisarzami i pisarkami – to wszystko znaleźć będzie można na Targu Węglowym wieczorem 29 sierpnia w ramach organizowanej przez Instytut Kultury Miejskiej Nocy Czytania.

 

Europejska Noc Literatury we Wrocławiu

Już drugi rok z rzędu 28 czerwca Wrocław na jedną noc zamieni się w Europejską Stolicę Literatury. To niezwykłe wydarzenie, które w zeszłym roku zgromadziło jedenaście tysięcy Wrocławian, prezentuje jak najszerszej publiczności niepublikowaną dotąd twórczość współczesnych pisarzy europejskich z różnych krajów, piszących w różnych językach i różnej stylistyce. Publiczne czytania w wykonaniu znanych osób, organizowane w niezwykłych

 

Noc Muzeów 2014 w Muzeum Literatury

Wydarzenia

17 maja Muzeum Literatury w Warszawie zaprasza do zwiedzania od godziny 19. do 1. Czynne będą wystawy: „Ulice Złego”, stała ekspozycja „Adam Mickiewicz 1798-1855″ oraz pokaz rękopisów Tadeusza Różewicza ze zbiorów Muzeum Literatury.  

 

Noc bibliotek w Lublinie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na kolejną edycję "Nocy w bibliotece", 9 maja 2014, start godz. 18.00. Miejska Biblioteka Publiczna to ważna instytucja kulturalna służąca mieszkańcom Lublina i okolic, korzystającym na co dzień z 37 filii usytuowanych w różnych częściach miasta. Zapewnia czytelnikom nieodpłatny dostęp do książek, prasy, audiobooków, muzyki i filmów oraz komputerów z dostępem do Internetu.  

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na "Noc w bibliotece"

Biblioteki

- "Katalońska noc w bibliotece" będzie zwieńczeniem trwających od środy XIII Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża". W piątek Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie będzie czynna do północy. Zaplanowano m.in. grę terenową "Spodziewaj się inkwizycji".

 

Nocna wymiana książek w bibliotece

Biblioteki

Ciesząca się ogromną popularnością akcja bezgotówkowej wymiany książek zyska zupełnie nowy wymiar. W ramach specjalnej edycji Drugiego Życia Książki będziemy wymieniać woluminy... w nocy!

 

Życzenia Wielkanocne!

Wydarzenia

Drodzy Czytelnicy, Wielkanoc jest szczególną momentem, kiedy w czasie Triduum Paschalnego doświadczamy fizycznego i duchowego zmartwychwstania Chrystusa.

 

Nowy "Tygodnik Powszechny" 16/2014 na Wielkanoc

Nowości

Edytujemy zapowiedzi aktualnego, Wielkanocnego już wydania "Tygodnika Powszechnego" 16/2014. W wydaniu także dodatek dotyczący zbliżającego się Festiwalu Copernicus.

 

Święta w Barcelonie? Przewodniki z Wydawnictwa Bezdroże

Nowości

Marzy Wam się oderwanie od codzienności i kilka dni w przepięknych europejskich miastach? Wydawnictwo Bezdroża poleca przewodniki po Barcelonie, Berlinie i Lwowie w promocyjnych cenach.

 

Zgarnij 20% rabatu w księgarni Helion.pl

Księgarnie

Drogi Czytelniku, w ten piękny czas świąt wielkanocnych życzymy Ci zajączkowego powodzenia, kolorowych jajek, mokrego dyngusa, a także zdrowia i radości zaklętych w czasie spędzonym z rodziną, wielkanocnym stole oraz zdrowym wypoczynku. Pogody pięknej w głowie i za oknem :)

 

W marcu w MAG-u: "Północ galaktyczna” Alistaira Reynoldsa

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca zbiór opowiadań zatytułowany „Północ galaktyczna”. To pierwszy taki zbiór w dorobku Alastaira Reynoldsa: osiem dłuższych opowiadań – trzy publikowane po raz pierwszy.

 

Już w najbliższy wtorek do księgarń trafi "W okowach mroku" Glena Cooka

Nowości

Szanowni Państwo, Już w najbliższy wtorek (4.02) do księgarń trafi "W okowach mroku" Glena Cooka. To trzeci tom bestsellerowego cyklu „Delegatury nocy”.

 

Zapowiedź Noir sur Blanc: Mariusz Wilk "Dom włóczęgi"

Nowości

Drodzy Państwo, 13.02 na półkach księgarskich pojawi się czwarty (prawdopodobnie ostatni) tom „Dziennika północnego” Mariusza Wilka.

 

Koreańska Wunderwaffe

Rynek zagraniczny

Władze Korei Północnej dawno już nie zrobiły niczego zabawnego, dlatego dociekliwi dziennikarze Portalu Księgarskiego postanowili zbadać, co się święci. Okazało się, że azjatyccy komuniści mają naprawdę ogromne poczucie humoru i nie chodzi już o grożenie światu atakiem atomowym. Żona Kim Jong-Una określana jako „Kate Middleton Północnej Korei” przyznała niedawno, że jej lekko otyły mąż napisał książkę!

 

Nowości Wydawnictwa W.A.B. - książki Wiktora Pielewina i Patrycji Pustkowiak

Nowości

Wydanie "Napoju ananasowego dla pięknej damy" Wiktora Pielewina i "Nocnych zwierząt" Patrycji Pustkowiak anonsuje wydawnictwo W.A.B.

 

Noc Literatury we Wrocławiu

Wydarzenia

Europejska Noc Literatury przyciągnęła tłumy wrocławian. Spragnieni głośnego czytania ustawiali się w kolejki m.in przed barem mlecznym, "Miś", żeby posłuchać profesora Miodka.

 

Europejska Noc Literatury już 21 września

Wydarzenia

Europejska Noc Literatury po raz pierwszy w Polsce!   Jedna noc – wiele doświadczeń   Podróż do dziesięciu państw podczas jednej nocy? Tylko dzięki literaturze! 10 europejskich autorów, 10 czytających w 10 zaskakujących miejscach w centrum miasta. 21 września Wrocław stanie się Europejską Stolicą Literatury.

 

Targi bookinistyczne - Europejska Noc Literatury 21.09.2013

Noc Literatury, która w Polsce organizowana będzie po raz pierwszy, w Europie znana jest od lat i, podobnie jak Noc Muzeów, świetnie adaptuje się do charakteru miast-gospodarzy i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki swojej otwartej formule prezentuje szerokiej publiczności twórczość współczesnych pisarzy europejskich z różnych krajów, popularyzując czytelnictwo i poszerzając wspólną świadomość kulturową. W tym roku wrocławska edycja realizowana jest w ramach międzynarodowego projektu,...

 

Krakowska Noc Poezji

Wydarzenia

Spektakle, koncerty i spotkania autorskie, poetyckie debiuty, widowisko plenerowe i wykłady wypełnią program trzeciej już edycji przedsięwzięcia, które zaplanowano na pierwszy weekend września (6/7 września).

 
 

Europejska Noc Literatury

Wydarzenia

Jedna noc - wiele doświadczeń. To motto Europejskiej Nocy Literatury, międzynarodowego projektu, w ramach którego różne miasta europejskie na jedną noc zamieniają się w stolice literatury. Partnerami w tym niezwykłym projekcie są: Brno, Bukareszt, Dublin, Lizbona, Wilno, Praga i Wrocław. We Wrocławiu Noc Literatury odbędzie się 21 września.

 

We Wrocławiu powstanie Księgarnia Hiszpańska

Księgarnie

2 września otworzy się księgarnia tematyczna, której filie znajdują się w Warszawie i Krakowie. Ma być nie tylko źródłem literatury hiszpańskojęzycznej, ale także miejscem spotkań i imprez kulturalnych.

 

Wernisaż w Pracowni Opowieści

Wydarzenia

Wczoraj (26 sierpnia) otworzyła się we Wrocławiu wystawa podsumowująca warsztaty Pracownia Opowieści podczas których uczestnicy zdobyli umiejętności opowiadania za pomocą słowa pisanego, rysunku, fotografii, filmu i animacji.

 
 

"Noc bez księżyca"

Etgar Keret ponownie puka do drzwi najmłodszych czytelników, udowadniając, że krótka i prosta forma może być najlepszą formą wyrazu. Coś białego, wielkiego i okrągłego… czy to śpiący tłuściutki kot? Światło reflektora policyjnego radiowozu? Czy może łysina samotnego pana mieszkającego na skraju lasu? Czasem jest daleko, a czasem blisko…Czasem jest mały, a czasem duży…Czasem jest stary, a czasem młody, ale zawsze świeci… Mała Zohar nie może zasnąć. Pomimo dręczących ją smutków postanawia...

 

Noc w Bibliotece - propozycja tylko dla odważnych!

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - w ramach letniego projektu "Porwanie w Bibliotece" - zaprasza młodych miłośników tajemnic i zagadek na niezwykłą "Noc Bibliodetektywów".

 

Noc Muzeów w Muzeum Historii Polski

Wydarzenia

Zagraj i zbuduj swoje miasto” to hasło szeregu atrakcji przygotowanych przez Muzeum Historii Polski na tegoroczną Noc Muzeów, która odbędzie się 18 maja. W 10. edycji imprezy MHP bierze udział już po raz piąty

 

"Opowiadania na dobranoc"

Słuchając opowiadań z tego zbioru, może uda się zasnąć Waszym pociechom, choć… jest w nim tyle ciekawych historii, że nie zdziwcie się, jeśli zdarzy się inaczej! Dzieci na pewno nie natkną się tutaj na przerażające historie – nie martwcie się! Za to pośmieją się troszkę przed snem, przeżyją emocjonujące przygody, wkroczą w magiczne krainy i spotkają się z dzieciakami podobnymi do siebie. Nie ma nic lepszego od ciepłej, bezpiecznej bajki na dobranoc!

 

Nagroda Gwarancje Kultury dla Joanny Bator!

Wydawnictwa

Joanna Bator laureatką nagrody Gwarancje Kultury TVP Kultura za powieść Ciemno, prawie noc. Autorce gratulujemy!

 

"Wierszyki na dobranoc"

Na dobranoc, na dobry, słodki sen dziecka można poczytać wierszyki, które przeniosą malucha i rodzica w bajkowy świat, z którego aż nie chce się wracać do rzeczywistości.

 

Życzenia Wielkanocne

Wydarzenia

W kalendarzu liturgicznym poprzedzający Wielkanoc tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem.

 

Najlepsze przepisy na wielkanocne przysmaki!

Wydawnictwa

Firma Księgarska Olesiejuk, Wydawnictwo Olesiejuk, Bellona, wydawnictwo De Facto i Edipresse Polska oraz Axel Springer Polska polecają Państwa uwadze wielkanocną tytułową ofertę:

 

Debiut Grzegorza Gajka: powieść "Szaleństwo przychodzi nocą"

Nowości

Portal Księgarski poleca Państwa uwadze debiutancką powieść Grzegorza Gajka zatytułowaną "Szaleństwo przychodzi nocą":

 

Pisanka od Małgorzaty Musierowicz

Wydarzenia

Słynna scena z "Szóstej klepki", w której sześcioletni Bobcio ku zgrozie rodziny maluje pisanki z czołgiem i Hitlerem została uwieczniona na strusim jaju przeznaczonym na aukcję charytatywną.

 

Premiery z Wydawnictwa Bellona

Nowości

Bellona zabiera swoich czytelników w podróż na daleką północ, a także na salony XIX-wieku i do roku 1981.

 

Recenzja: „Przełamać noc” Elizabeth Murray

Recenzje

O tej książce recenzenci piszą, że przynosi nadzieję, pokazuje siłę ludzkiego ducha. Rzeczywiście tak jest, ale jednocześnie w „Przełamać noc” widać też potęgę ludzkiej marności, upodlenia, do jakiego doprowadzają nałogi i ubóstwo

 

Recenzja: "Ciemno, prawie noc" Joanna Bator

Recenzje

Nie miałam wcześniej styczności z prozą Joanny Bator, dlatego do lektury książki „Ciemno, prawie noc” przystąpiłam bez żadnych oczekiwań, licząc jedynie na to, by pokaźna objętościowo książka nie znudziła, a dobrnięcie do końca nie było czytelniczą katorgą. Na szczęście, nic takiego nie miało miejsca, bo świat wykreowany przez autorkę wessał mnie w swoją otchłań, z której wydostała dopiero ostatnia kropka.

 

Marcin Gienieczko: "Kierunek północ"

Zapowiedzi

Książka niezwykłego podróżnika ukaże się w marcu nakładem Wydawnictwa Bellona.

 

Promocja książki Marianny Zawadzkiej ,,W cieniu styczniowych nocy"

Nowości

Prezes i Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej zapraszają na wieczór poświęcony 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Poniatówka, 26 stycznia 2013 r. (sobota), godz. 16,00.  

 

Adaptacja nowej powieści Joanny Bator Ciemno, prawie noc w radiowej Trójce!

Wydawnictwa

Codziennie od poniedziałku do piątku, o godzinie 11.50, Wydawnictwo W.A.B. i radiowa Trójka zapraszają do fascynującej podróży do Wałbrzycha wraz z niezwykłymi bohaterami powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".                                              

 

Powieść "Ciemno, prawie noc" na antenie Trójki

Wydawnictwa

Nowa powieść‡ Joanny Bator w radiowej Trójce! Fascynują…ca podróż do Wałbrzycha wraz z niezwykł‚ymi bohaterami książki "Ciemno, prawie noc".

 

"Dzieci północy" - najlepsza książka w czterdziestoletniej historii nagrody Bookera!

Zapowiedzi

    Po sporym sukcesie autobiografii Salmana Rushdiego Joseph Anton (wrzesień 2012) Dom Wydawniczy REBIS proponuje kolejną książkę tego autora. Tym razem to Dzieci północy w całkowicie nowej szacie graficznej. Powieść trafi do księgarń 21 listopada.

 

"Cienie nocy"- autorki bestsellerowych powieści kryminalnych: Alex Kava, Erica Spindler i J.T. Ellison razem!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Gruner+Jahr Polska polecają wspólne dzieło autorek kryminalnych bestsellerów: J.T. Ellison, Alex Kava i Erica Spindler:

 

Joanna Bator odkrywa to, co niesamowite w najnowszej powieści "Ciemno, prawie noc".

Nowości

Joanna Bator, autorka głośnych książek "Piaskowa Góra" i "Chmurdalia", sięga do konwencji powieści gotyckiej, by opowiedzieć o współczesnej Polsce. Przypomina, że w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

 

"Ciemno, prawie noc" Joanny Bator już w środę w księgarniach

Nowości

Wydawnictwo W.AB. zapowiada kolejną część wałbrzyskiej sagi Joanny Bator pt."Ciemno, oprawie noc", w której autorka wykorzystała konwencję powieści noir.

 

Sonia Draga na październik 2012 roku

Zapowiedzi

Historyczne opowieści, kryminalne zagadki i podbój świata po chińsku.. Prezentujemy zapowiedzi książek Wydawnictwa Sonia Draga na październik!

 

Noc Naukowców: zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej Poznań, 28 września 2012 roku

Biblioteki

Zapraszamy wszystkich do udziału w wycieczkach po Bibliotece Uniwersyteckiej. Zwiedzanie gmachu BU przy ul. Franciszka Ratajczaka 38/40, połączone z prezentacją Pracowni Restauracji Książki i pokazem wybranych obiektów z zasobu zbiorów specjalnych BU.

 

Zaproszenie na spotkanie "Jacek Odrowąż - święty wciąż do odkrycia"

Wydarzenia

Szanowni Państwo! w imieniu organizatorów: Księgarni św. Jacka oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny serdecznie zapraszam na spotkanie pt.: „Jacek Odrowąż – święty wciąż do odkrycia”, które odbędzie się 9 października o godz. 18.00, w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach (ul. Jordana 18)

 

Noc Poezji/ Grochowicz/ poezja cybernetyczna/ Transpoetica

Pod patronatem pisma kulturalnego „Fragile”: II Noc poezji// wielokulturowość - 7 września 2012 Śródmiejski Ośrodek Kultury, ul. Mikołajska 2, Kraków.

 

Noc Poezji 2012

Prezentujemy aktualny program Nocy Poezji 2012, która odbędzie się w nocy 7/8 września w Krakowie.

 

Warszawskie biblioteki przeżywają kryzys

Księgarnie

Brakuje pieniędzy na nowe książki i na płace. Część placówek ma być zlikwidowana. Mieszkańcy protestują.

 

On będzie Miasto

Recenzje

Choć zasadniczym tematem owego szkicu jest książka Wiesława Helaka „Lwowska noc”, musiał rozpocząć go fragment „Raportu z oblężonego miasta” Zbigniewa Herberta – przejmującej opowieści o stopniowej, acz nieuniknionej śmierci metropolii. Przyczyny tego stanu rzeczy są przynajmniej dwie: zbliżona tematyka obu utworów oraz fakt, że autor Pana Cogito to Lwowiak z krwi kości. To on w wiele lat po wojnie w rozmowie z Jackiem Trznadlem mówił, iż dla niego Polska bez Żydów, Ormian, Ukraińców,...

 

Powieść o Lwowie: Wiesław Helak "Lwowska noc"

Nowości

Wydawnictwo TRIO poleca Państwa uwadze powieść Wiesława Helaka poświęconą miastu Lwów, a zatytułowaną "Lwowska noc".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.