RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Książka historyczna roku – głosowanie czytelników

Jury Konkursu „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego wybrało 20 książek, które zakwalifikowano do III etapu.

 

Znamy nominowanych do Nagrody im. Beaty Pawlak

Wydarzenia

Sześć książek reporterskich ubiega się w tym roku o nagrodę im. Beaty Pawlak. Laureata poznamy 17 października - podała Fundacja Batorego.

 

Nominacje do Nagrody im. Jana Długosza

Wydarzenia

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest jedyną inicjatywą w Polsce, która popularyzuje i nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Laureat Nagrody otrzymuje nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego.

 

Angelus 2016 – półfinał

Wydarzenia

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” ogłosiło listę 14 książek zakwalifikowanych do półfinału tegorocznego konkursu.

 

Man Booker 2016 - nominacje

Rynek zagraniczny

W zeszłym tygodniu ogłoszono listę trzynastu książek nominowanych do Man Booker Prize 2016.

 

Nominacje do nagrody Juliusz

Rynek, Wydarzenia

„Kobro. Skok w przestrzeń" Małgorzaty Czyńskiej, „Historia kina polskiego" Dariusza Foksa i „O pochodzeniu łajdaków" Tomasza Wiśniewskiego – to książki nominowane do ustanowionej przez prezydenta Rybnika Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz.

 

Pięć nominacji do Nagrody Gombrowicza

Maciej Hen, Agnieszka Kłos, Weronika Murek, Maciej Płaza i Tomasz Wiśniewski to autorzy nominowani do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Laureat Nagrody przyznawanej przez Prezydenta Radomia we współpracy z Muzeum Witolda Gombrowicza wybrany zostanie 4 września.

 

Nagroda Wielkiego Kalibru

Wydarzenia

Wczoraj poznaliśmy nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2016. Po raz kolejny przyznana zostanie także Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru - a laureata wybierzecie Wy! Otrzyma on nie tylko statuetkę, ale także nagrodę pieniężną ufundowaną przez CBS Reality.

 

Finalistki Gryfii 2016

Anna Janko za „Małą Zagładę", Katarzyna Gondek za „Otolit", Magdalena Kicińska za „Panią Stefę", Renata Lis za „W lodach Prowansji". Bunin na wygnaniu oraz Agata Tuszyńska za „Narzeczoną Schulza" - oto pięć autorek nominowanych do finału Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia.

 

Nagroda Nike 2016 - nominacje. Oto 20 książek roku

Jubileuszowe, 20. rozdanie nagrody Nike stoi pod znakiem poezji i reportażu. Obok powieści, prozy poetyckiej, wspomnień i eseju są cztery tomy wierszy i w gronie nominowanych do najważniejszego wyróżnienia literackiego w Polsce jest aż siedem zbiorów reporterskich. Całą dwudziestkę ogłoszono dzisiaj podczas Warszawskich Targów Książki.    

 

Silesius 2016 – nominacje

Julian Kornhauser otrzyma Wrocławską Nagrodę Poetycką Sielsius za całokształt twórczości. Jury ogłosiło też siedem nominacji do nagrody w kategorii książka roku i trzy do nagrody debiut roku.

 

„Szarlatańskie wersety" zakwalifikowane do tegorocznego Algnelusa

Nowości

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus, ogłosiło listę książek zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu.   24. Karolewski Stanisław, „Szarlatańskie wersety” /Wydawnictwo Szarlatan/

 

Man Booker Prize International - nominacje

13 tytułów znalazło się na liście nominowanych do prestiżowej nagrody Man Booker International Prize 2016. Obejmuje ona powieści autorów z całego świata, uznane przez jurorów za najlepsze spośród wydanych po raz pierwszy w języku angielskim w 2015 roku.  

 

Nominacje do Nagrody Kapuścińskiego 2015

Wydarzenia

Jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki - pod przewodnictwem Macieja Zaremby Bielawskiego - w składzie: Ewa van den Bergen-Makała, Piotr Mitzner, Katarzyna Nowak, Lidia Ostałowska, nominowało 10 tytułów spośród 96 książek zgłoszonych do tegorocznej edycji:

 

7. edycja Nagrody Kapuścińskiego

Wydarzenia

Jutro poznamy tytuły 10 książek nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Podczas konferencji prasowej przedstawieni zostaną również laureaci Nagrody Translatorskiej dla Tłumaczy Ryszarda Kapuścińskiego.

 

Karol Banach nominowany w konkursie Polskiej Sekcji IBBY!

Z radością zawiadamiamy, że Karol Banach jako autor ilustracji do „Bajek” Erny Rosenstein znalazł się na liście nominowanych do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY – „Książka Roku”.

 

Nagroda im. Teresy Torańskiej

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę poznamy laureatów tegorocznej Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej.  

 

Pióro Fredry 2015. Znamy nominacje!

To już kolejna edycja jedynego w Polsce konkursu edytorskiego dla Wydawców „Pióro Fredry” na Najlepszą Książkę Roku. Nagroda ta należy do najbardziej oczekiwanych i liczących się w kraju. W tym roku do tego prestiżowego tytułu nominowano pięć książek. Laureata poznamy już 3 grudnia!

 

Laureaci 9. edycji konkursu PIK-owy Laur!

W tym roku po raz pierwszy finał 9. edycji konkursu PIK-owy Laur gościł 23 października na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

 

Konkurs Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania - nominacje

Wydarzenia

Z przyjemnością ogłaszamy nazwiska nominowanych do nagrody głównej w konkursie na najlepsze opowiadanie pod hasłem “Obiecaj”, organizowanym w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Wśród nominowanych znalazła się ubiegłoroczna laureatka nagrody głównej Magdalena Niziołek-Kierecka. Aż siedmiu tegorocznych nominowanych mieszka w Warszawie.

 

Nagroda Złotej Róży

Nagrody

Nagroda „Złotej Róży” jest coroczną nagrodą Festiwalu Nauki w Warszawie, Instytutu Książki i miesięcznika „Nowe Książki”. Przyznawana jest dla najlepszej napisanej po polsku książki popularnonaukowej, która służy rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżnia się wybitną formą literacką.

 

Brawo Joanna M. Chmielewska, Magdalena Kawka

Z dumą i radością wydawnictwo MG informuje, że dwie ich Autorki zakwalifikowały się do drugiego etapu Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur.

 

Nominowani do Nagrody Zajdla za rok 2014

Nagrody

25 czerwca poznaliśmy nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2014.

 

Poznaliśmy Nominowanych - XIV edycja Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida

Wydarzenia

Wybitny przedstawiciel awangardy malarskiej, klasyk polskiej nowoczesności, malarz i rysownik – Stefan Gierowski – otrzyma Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida „Dzieło życia” przyznawaną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego za całokształt twórczości artystycznej.

 

Finalistki Nagrody Gryfia 2015

Nagrody

„Uparte serce. Biografia Poświatowskiej” Kaliny Błażejowskiej, „W krainie czarów” Sylwii Chutnik, „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk i „Angole” Ewy Winnickiej - oto pięć książek, które znalazły się w finale czwartej edycji nagrody literackiej Gryfia. Nominacje zostały ogłoszone 18 maja podczas Warszawskich Targów Książki. Nazwisko laureatki poznamy 20 czerwca.

 

Nominacje do najważniejszych polskich nagród literackich: Nike 2015 oraz Gdynia 2015 dla Autorów W.A.B.

Wydawnictwa

z ogromną przyjemnością przekazujemy informacje o nominacjach do najważniejszych polskich nagród literackich. Nominacja – Nagroda Literacka NIKE 2015:

 

Nominowani do Nagrody im. W. Szymborskiej 2015

Wydarzenia

Organizatorem konkursu jest Fundacja Wisławy Szymborskiej. Nagroda im. Wisławy Szymborskiej ma charakter międzynarodowy, przyznawana jest co roku za książkę poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym.

 

Nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia 2015 ogłoszone!

Wydarzenia

Dwadzieścia książek nominowanych w pięciu kategoriach: poezja, esej, proza, przekład na język polski (po raz pierwszy w tym roku) ma szansę na nagrodę w wysokości 50 tys. złotych. Laureatów poznamy 4 września.

 

Nominacje do Nike 2015

Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Ignacy Karpowicz, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Adam Zagajewski, Magdalena Tulli, Jacek Podsiadło czy Szczepan Twardoch. Oto niektórzy spośród 20 autorów nominowanych do 19. edycji Nike.  

 

Nominacje do Nagrody im. W. Szymborskiej 2015

Wydarzenia

Już w najbliższy piątek podczas konferencji prasowej zostaną ogłoszone nominacje do tegorocznej edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

 

Jacek Podsiadło pierwszym laureatem „Silesiusa” 2015

Wydarzenia

Tegorocznym laureatem nagrody Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości został Jacek Podsiadło. Dzisiaj poznaliśmy też nominacje w pozostałych kategoriach.

 

Nominacje do Nagrody im. J. Łukaszewicza

Wydarzenia

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu – najstarsza z istniejących biblioteka publiczna w Polsce – od 1999 roku organizuje doroczny przegląd wydawnictw poświęconych Poznaniowi.

 

81 książek nominowanych do Nagrody im. Kapuścińskiego

Nagrody

Na stronie internetowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki opublikowano dziś listę książek zgłoszonych do 6. edycji Nagrody.

 

Nominacje do Nagrody WARTO: literatura

Nagrody

Znamy już nazwiska nominowanych w tym roku do nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej we Wrocławiu Warto w kategorii literatura.

 

Znamy poetów nominowanych do Nagrody „Europejski Poeta Wolności” w 2016 r.

Wydarzenia

Yahya Hassan z Danii, Lidija Dimkovska z Macedonii, Daniel Jonas z Portugalii, Siergiej Stratanowski z Rosji, Anna Blandiana z Rumunii, Anikó Polgár z Węgier i Vanni Bianconi z Włoch, to poeci i poetki nominowani do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska „Europejski Poeta Wolności” w 2016 roku. Twórców wybrało Jury Nagrody w nieco odmienionym składzie: Krzysztof Czyżewski, Paweł Huelle, Andrzej Jagodziński, Zbigniew Mikołejko, Krzysztof Pomian, Stanisław Rosiek i Olga Tokarczuk.

 

Nominacja do Paszportu Polityki dla Wita Szostaka

Wydarzenia

Po raz 22. ogłoszono nominacje do Paszportów Polityki. 13 stycznia o nagrodę w kategorii literatura powalczą utwory: Sto dni bez słońca" Wita Szostaka, Gniew" Zygmunta Miłoszowskiego oraz Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka.

 

"Warszawa 1944" Alexandry Richie i "Sekret Solidarności" Shany Penn nominowane do nagrody im. Teresy Torańskiej

Wydawnictwa

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pośród nominowanych do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej są dwie książki opublikowane przez Wydawnictwo W.A.B.:

 

Książka Roku 2014: nominacje graficzne

10 listopada 2014 r. obradowało jury graficzne konkursu Książka Roku 2014 organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Do konkursu zgłoszono 150 książek.

 

Ignacy Karpowicz pierwszym ujawnionym finalistą Nike

Nagrody

Na początku września poznamy całą siódemkę finalistów Nagrody Nike, a decyzję o laureacie Nike jury podejmie w dniu jej wręczenia - w pierwszą niedzielę października. Zwycięzca otrzyma 100 tys. zł i statuetkę. Fundatorami są „Gazeta Wyborcza" i Fundacja Agory.

 

Konkurs Literacki, edycja 2, 2014 – nominacje

Wydarzenia

Pod koniec lipca Jury 2. edycji Konkursu Literackiego imienia Henryka Berezy „Czytane w maszynopisie”, w składzie: Janusz Drzewucki, Anna Janko i Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, nominowali następujące teksty:

 

Nominacje do Nagrody Nike 2014

Nagrody

Jurorzy tegorocznej Nagrody Nike dokonali wyboru 20 nominowanych spośród 300 zgłoszonych książek. Na liście wskazanych przez nich publikacji znalazło się 8 powieści, 5 tomów poetyckich, 3 reportaże, 2 tomy eseistyczne, a także autobiografia i dziennik.

 

Znamy nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2014!

Nagrody

Zbliżają się 5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. Stałym elementem wydarzenia jest ogólnopolski konkurs na Najlepszą Książkę dla Dzieci i Młodzieży. 20 maja jury ogłosiło tytuły książek nominowanych do tytułu „DOBRE STRONY 2014”. Zwycięzcę poznamy 29 maja podczas uroczystej gali.

 

Nominowani do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Nagrody

Kapituła Nagrody im. Wisławy Szymborskiej spośród 171 tomów wydanych w 2013 roku i zgłoszonych do konkursu wybrała 5 nominowanych: Wojciech Bonowicz za tom "Echa", Jacek Dehnel za tom "Języki obce", Mariusz Grzebalski za tom "W innych okolicznościach", Julia Hartwig za tom "Zapisane", Michał Sobol za tom "Pulsary".

 

Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2014

Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: Janina Paradowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula ogłasza nominacje do jedenastej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru.

 

Nominacje do Women’s Prize for Fiction

Rynek zagraniczny

Ogłoszono listę dwudziestu tytułów nominowanych do nagrody The Baileys Women’s Prize for Fiction, wcześniej znanej pod nazwą The Orange Prize for Fiction.

 

Finaliści Nagrody im. Kapuścińskiego

Nagrody

Katherine Boo, Mark Danner, Filip Springer, Wojciech Jagielski, Elisabeth Asbrink to finaliści tegorocznej edycji Nagrody Kapuścińskiego dla najlepszego reportażu.

 

Ponad 50 książek zgłoszono do Literackiej Nagrody Angelus

Wokół książek

51 książek pisarzy z Polski i zagranicy zostało zakwalifikowanych do dziewiątej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali 18 października.

 

Głosowanie na najlepszą książkę Przecinek i Kropka 2013

Empik zaprasza czytelników do głosowania w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2013. Swoje głosy można oddawać na 10 tytułów nominowanych spośród nadesłanych zgłoszeń. Autorzy najlepszych uzasadnień otrzymają karty prezentowe o wartości 100 zł.

 

Nominacje do Nagrody im. Kapuścińskiego

Wydarzenia

Znamy książki nominowane do Nagrody im. Kapuścińskiego. W nominowanej dziesiątce jest pięć książek autorstwa Polaków oraz pięć autorstwa znakomitych reportażystów ze Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

 

Nominacje do Paszportów Polityki - Literatura

Wydarzenia

14 stycznia 2014 poznamy nazwiska laureatów nagrody dla młodych polskich twórców, która będzie wręczana już po raz 21.

 

Najlepsze książki historyczne: nominacje do Nagrody im. K. Moczarskiego dla książek W.A.B.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że już dzisiaj poznamy laureata prestiżowej Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego dla najlepszej książki historycznej ubiegłego roku.

 

Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY

Polska sekcja IBBY ogłosiła nominacje do nagrody Książka Roku. Jak zwykle, autorów i ich książki nominowano w dwóch kategoriach: do nagrody literackiej i graficznej. Nagroda przyznawana jest od 1988 roku i bez wątpienia jest najważniejszym wyróżnieniem w dziedzinie polskiej książki dziecięcej (i młodzieżowej) Wyróżnione i nagrodzone książki pokazujemy na polskim stoisku w Bolonii, a także na wielu innych międzynarodowych targach książki. W gronie tegorocznych nominowanych znaleźli...

 

Nominowani w konkursie Papierowy Ekran

Wydarzenia

15 października zostały ogłoszone witryny nominowane do nagrody Papierowy Ekran. Głosowanie internautów potrwa do 24 października.

 

Nominacje do Nagrody im. Długosza w 2013 r.

Jury Konkursu w składzie: prof. Władysław Stróżewski (przewodniczący), prof. Ryszard Nycz, prof. Jan Ostrowski, prof. Leszek Polony, prof. Piotr Sztompka, prof. Jerzy Wyrozumski nominowało następujące publikacje do Nagrody im. Jana Długosza 2013:

 

Polacy na giełdzie do literackiego Nobla

Wydarzenia

Do kogo trafi w tym roku najważniejszy laur literacki? Przed ogłoszeniem laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury tradycyjnie pojawiają się nazwiska faworytów, ale Akademia Szwedzka lubi zaskakiwać. Na listach bukmacherskich nie zabrakło Polaków.

 

Dobra pustynia" Doroty Kozińskiej nominowana do nagrody im. Beaty Pawlak

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Dorota Kozińska została nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak dla najlepszego autora publikacji na temat innych kultur, religii i cywilizacji za książkę "Dobra pustynia" wydaną nakładem W.A.B.    

 

Autorzy W.A.B. - nominacje do nagrody Wielkiego Kalibru!

Nowości

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością ogłaszamy, że wśród siedmiu nominacji do nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału znalazło się TROJE autorów W.A.B.:

 

Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru

Wydarzenia

Znamy już powieści nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru! Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: Janina Paradowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula ogłasza nominacje do dziesiątej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru.

 

Komiks nominowany do Nike

Nagrody

"Przygody na bezludnej wyspie" Marka Sieńczyka to ostatnia z prezentowanych przez Gazetę Wyborczą od 9 września książek nominowanych do nagrody literackiej Nike.

 

Nominacje do Nagrody im. Zajdla

Wydarzenia

We wtorek ogłoszono listę nominowanych - za ubiegły 2012 rok - do literackiej Nagrody im. Janusza A. Zajdla, przyznawanej przez czytelników twórcom polskiej fantastyki.

 

Ogłoszono nominacje do Nagrody Poetyckiej im. Szymborskiej

Wydarzenia

Pięcioro autorów tomów poetyckich wydanych w zeszłym roku: Justyna Bargielska, Krystyna Dąbrowska, Łukasz Jarosz, Krzysztof Karasek i Jan Polkowski zostało nominowanych do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Laureat zostanie ogłoszony 16 listopada.

 

Największa pula nagród i nominacji dla książek W.A.B.

Szanowni Państwo, Wydawnictwo W.A.B. otrzymuje nagrody i nominacje do najważniejszych nagród literackich w Polsce!

 

Nominacje do Nike

Wydarzenia

Pierwszego dnia Targów o godzinie 13, w Sali Paryż przedstawiciele Kapituły uważanej za jedną z najbardziej prestiżowych Nagrody Literackej „Nike” przedstawili tytuły książek nominowanych do siedemnastej edycji. Sekretarz Nagrody, Juliusz Kurkiewicz przypomniał pokrótce jej dzieje, dotychczasowych laureatów, „Nike” jest przyznawana przez „Gazetę Wyborczą” i Fundację Agory nagrodą ponadgatunkową. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 250 książek.

 

Nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Wydarzenia

Dwanaście książek otrzymało nominacje do tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Zwycięzców w czterech kategoriach nagrody oraz nazwisko pisarza uhonorowanego tytułem Warszawski Twórca poznamy 22 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Książki.  

 
 

Do 31 stycznia można zgłaszać książki do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy 2013

Nagrody

Nagroda Literacka m.st Warszawy jest kontynuacją chwalebnej tradycji wyróżnienia o tej samej nazwie, przyznawanego w latach 1926-38. Pierwszym jego laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza - Władysław, ostatnim zaś (przed II Wojną Światową) Leopold Staff (1938). Nagrodą tą wyróżniono również twórców tak wybitnych jak Wacław Berent (1929), Tadeusz Boy-Żeleński (1933), Pola Gojawiczyńska (1935), Maria Kuncewiczowa (1937). W okresie powojennym istniały w Warszawie nagrody o podobnym...

 

Nominacje książek Rebisu do nagród Bestsellery Empiku 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Już jutro, tj. 22 stycznia, odbędzie się uroczystość rozdania nagród BESTSELLERY EMPIKU 2012.

 

Książki W.A.B. i "Paszporty Polityki"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, znamy już literackie nominacje do „Paszportów Polityki” 2012. Wśród książek zgłoszonych do konkursu znalazły się aż 4 tytuły wydane nakładem W.A.B.:

 

Kim Thuy nominowana do Man Asian Literary Prize

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z radością informuję, że debiut literacki "Ru" autorstwa Kim Thúy został nominowany do prestiżowej nagrody Man Asian Literary Prize.

 

Paszporty Polityki 2012 - Nominacje w kategorii literatura

Wydarzenia

W jutrzejszym wydaniu tygodnika POLITYKA (50/2012) zostaną ogłoszone nominacje do nagród Paszporty POLITYKI 2012 w kategorii LITERATURA. Uroczyste ogłoszenie laureatów nastąpi podczas Gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie w dniu 15 stycznia 2013 roku.  

 

Zbiór opowiadań Wina Ferdinanda von Schiracha nominowany do francuskiej Nagrody Médicis

Wydawnictwa, Rynek zagraniczny

Z przyjemnością informujemy, że zbiór opowiadań Ferdinanda von Schiracha Wina został nominowany do francuskiej Nagrody Médicis w kategorii przekład z literatury zagranicznej

 

Autorzy W.A.B. nominowani do Nagrody Wielkiego Kalibru!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Miło nam poinformować, że Autorzy Wydawnictwa W.A.B. otrzymali nominację do najważniejszej nagrody kryminalnej w Polsce: Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej przez jury Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu!

 

Lista nominowanych do nagrody głównej w konkursie na opowiadanie pod hasłem "nikt nigdy".

31 sierpnia organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ogłosili listę nominowanych do głównej nagrody w konkursie na opowiadanie.

 

Znamy nominowanych do Nagrody Brookera 2012

Wczoraj ogłoszono nominacje do Nagrody Bookera za rok 2012. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury.  

 

Nominacje do Nagrody Zajdla

Nagrody

Anna Brzezińska i Jacek Dukaj są wśród nominowanych do literackiej Nagrody imienia Janusza A. Zajdla za rok 2011. Listę nominowanych ogłoszono we wtorek w Warszawie.

 

Konferencja prasowa - Nominacje Norwidowskie 2012

Wydarzenia

Zapraszamy na konferencję prasową, podczas której ogłoszone zostaną nazwiska nominowanych do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, przyznawanej artystom tworzącym na Mazowszu w czterech dziedzinach sztuki: literatura, muzyka, sztuki plastyczne, teatr, za dzieła lub kreacje powstałe w 2011 roku

 

Nagroda Literacka NIKE 2012 - nominacje dla książek W.A.B.

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że wśród książek nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE 2012 znalazły się 3 tytuły Wydawnictwa W.A.B.  

 

Znamy nominowanych do Angelusa

Czterdzieści dwie książki zostały nominowane do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2012.

 

Kto w finale Silesiusa?

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową podsumowującą pierwsze posiedzenie Jury 5. edycji Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Konferencja odbędzie się w Klubie Radnego (Sukiennice 9) 13 marca o godz. 14.00 tuż po posiedzeniu Jury.  

 

Korzeniec nominowany do Srebrnego Kałamarza

Z radością zawiadamiamy, że powieść „Korzeniec” Zbigniewa Białasa została nominowana do nagrody "Srebrnego Kałamarza 2011".

 

"Tajemnice Poznania" wśród 10 nominowanych książek do nagrody im. J. Łukasiewicza

Szanowni Państwo, z ogromną radością informujemy, iż "Tajemnice Poznania. Prasowy film rysunkowy z lat 1948-1949", zawierający wstęp Adama Ruska (Biblioteka Narodowa) oraz posłowie Justyny Czai (Zakład Filmu i Telewizji, IFP, UAM), zostały nominowane do tegorocznej Nagrody im. Józefa Łukaszewicza:

 

"Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów” nominowane do czeskiej nagrody Bestseller 2011

Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów” Mariusza Surosza nominowane do nagrody Bestseller 2011 w Czechach

 

Nominacje do Zielonej Gąski i "Srebrnego Kałamarza"

Znane są już nominacje do tegorocznych Zielonych Gąsek - są wśród nich te, których fragmentów można było słuchać w Radiu Dzieciom.

 

Bestsellery Empiku 2011 - nominacje dla Wydawnictwa Wilga

Wydawnictwa

Przedstawiamy dwie nominacje dla książek edukacyjnych dla najmłodszych Wydawnictwa Wilga.

 

Janina Katz nominowana do Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej 2012

1 grudnia Rada Nordycka ogłosiła nominacje do Nordisk Råds Litteraturpris 2012. Wśród trzynastu nominowanych pisarzy skandynawskich jest Janina Katz, duńska pisarka, Polka o żydowskich korzeniach.

 

Wyniki konkursu o Nagrodę KLIO w 2011

Wydarzenia

Przedstawiamy listę książek nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu Nagrody KLIO. Jury po rozpatrzeniu zgłoszonych 165 propozycji książek wydanych w latach 2010–2011 postanowiło nagrodzić w sezonie 2011 następujących autorów, książki i wydawców:  

 

Polacy nominowani do nagrody ALMA

Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz troje polskich autorów, Liliana Bardijewska, Joanna Kulmowa i mieszkający w Wielkiej Brytanii Jan Pieńkowski zostali nominowani do nagrody Astrid Lindgren, największej na świecie nagrody przyznawanej artystom tworzącym i promującym literaturę dla dzieci.

 

Siedmiu finalistów Angelusa

Siedem książek zostało zakwalifikowanych do finału szóstej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wśród nominowanych pozycji są dwie książki autorek z Białorusi oraz po jednej pozycji z Niemiec, Słowenii, Albanii, Ukrainy i Polski.  

 

"Być kobietą i nie zwariować" Moniki Pawluczuk i Katarzyny Miller nominowana do Nagrody Teofrasta

Laureatów tegorocznej Nagrody Teofrasta poznamy już 17 października. Przypominamy, że nominację do Nagrody i do udziału w plebiscycie otrzymała książka "Być kobietą i nie zwariować" Moniki Pawluczuk i Katarzyny Miller. Gratulujemy!

 

Nominacje do nagrody PIK-owy Laur 2010

PIK-owy Laur jest jedyną nagrodą dla dziennikarzy przyznawaną przez wydawców zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki za skuteczną promocję książek i czytelnictwa w prasie i mediach elektronicznych.  

 

Polak na ósmym miejscu wśród faworytów do Nobla

Poeta Adam Zagajewski zajmuje ósme miejsce na liście kandydatów do tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury - typują bukmacherzy.

 

Książki nominowane do Silesiusa

Nagrody

Prezentujemy listę książek nominowanych do nagrody poetyckiej Silesius 2011.

 

Nominacje do Angelusa

53 książki pisarzy z Polski i zagranicy zostały zakwalifikowane do 6. edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Jury nagrody wskaże zwycięzcę 3 grudnia podczas uroczystej gali we wrocławskim Teatrze Współczesnym.

 

3 nominacje dla „Opowieści grozy wuja Mortimera!”: Mały Dong, Duży Dong, Deutsche Jugendpreis

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych przy Polskiej Sekcji IBBY nominowało wydane przez Egmont Polska „Opowieści grozy wuja Mortimera” Chrisa Priestleya do Nagród Małego i Dużego DONGA.

 

Nominacje do Donga

Nagrody

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY ogłosiło listę książek nominowanych do konkursu „Nagroda Donga”. Laureatów poznamy 10 maja o godz. 17.00 w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu.

 

II edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Druga edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki 2010 roku. Jurorzy nominowali dziesięć tytułów - siedem przekładów i trzy książki polskie

 

6 książek Czarnego nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego!

Wśród dziesięciu reportaży nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego znalazło się sześć tytułów Wydawnictwa Czarne.

 

Trzy osoby nominowane do Paszportów "Polityki" w dziedzinie literatury

Ogłoszono nominacje do Paszportów tygodnika Polityka w dziedzinie "Literatury". Powalczą o nią Justyna Bargielska, Ignacy Karpowicz oraz Tomasz Piątek. Nazwiska laureatów poznamy podczas uroczystej Gali w Teatrze Wielkim, 18 stycznia 2011 r

 

Wąż w kaplicy” Tomasza Piątka nominowany do Paszportów Polityki

Tomasz Piątek został nominowany do tegorocznych Paszportów Polityki w kategorii Literatura za książkę „Wąż w kaplicy". Nazwiska laureatów poznamy 18 stycznia 2011 r.

 

Nominacje Wielkiego Kalibru

Nagrody

Jury Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej, w składzie: Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Paweł Dunin-Wąsowicz, Marcin Maruta, Marta Mizuro, Zbigniew Mikołejko i Janina Paradowska, ogłosiło nominacje do Nagrody.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.