RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Ukazał się „Ruch Wydawniczy w Liczbach 2015"

Nowości

Sześćdziesiąty pierwszy rocznik „Ruchu Wydawniczego w Liczbach” prezentuje dane dotyczące produkcji wydawniczej w roku 2015. Zostały w nim uwzględnione publikacje wydane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Film w kinach, książka w księgarniach – nowe wywiady z Woody Allenem już dostępne!

Nowości

Wydawnictwo Axis Mundi anonsuje publikację nowej edycji wywiadów ze znanym i uznawanym przez środowisku filmowców i krytyków za legendę kina, reżyserem amerykańskim Woody Allenem.

 

W NCK: Książka Tygodnia: "Konstelacje Stanisława Brzozowskiego"

Nowości

Z okazji rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego modernizmu - Stanisława Brzozowskiego - tom tekstów przedstawiających Brzozowskiego jako XIX-wiecznego wizjonera a zarazem - nowoczesnego intelektualistę.

 

Nowość gościa festiwalu im. Miłosza: Michael Ondaatje, Zbieracz cynamonu

Nowości

Prezentujemy kolejną książkę gościa 5 Festiwalu im. Miłosza - Michael Ondaatje, który zaprezentuje nam zbiór swojej poezji pt. „Zbieracz cynamonu":

 

Wydawnictwo MG proponuje na lato: „Między ustami a brzegiem pucharu

Nowości

Wydawnictwo MG na letnie dni proponuje kolejną powieść Marii Rodziewiczówny - „Między ustami a brzegiem pucharu".      

 

Mój dziennik podróży - książeczka dla dzieci

Nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się wyjątkowa publikacja dla dzieci pt. „Mój dziennik podróży". To dziecięca księga wspomnień z wyprawy.

 

Łaskun - kolejny tom sagi Lipowo.

Nowości

Kolejny, szósty tom sagi o Danielu Podgórskim, Klementynie Kopp i innych policjantach z malowniczego Lipowa.

 

Duchnologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji.

Nowości

Przełom lat 80. i 90. opowiedziany przez pryzmat przedmiotów i obyczajów. Olga Drenda zbiera artefakty czasu polskich przemian: fotografie, kolorowe magazyny i czasopisma ezoteryczne, kalendarze, reklamy, kasety wideo, okładki książek

 

Premiera: Każdy został człowiekiem.

Nowości

Każdy został człowiekiem to pierwsza publikacja na temat tworzenia się świadomego klasowo pokolenia „okresu błędów i wypaczeń”, pokolenia, które mozolnie budowało od podstaw nowe powojenne państwo.

 

Książka dr. Kamili Tuszyńskiej „Narracja w powieści graficznej" już dostępna w księgarniach!

Nowości

20 kwietnia, nakładem wydawnictwa PWN, ukazała się praca dr. Kamili Tuszyńskiej zatytułowana „Narracja w powieści graficznej":

 

Już 2 czerwca premiera najnowszej powieści Jonasa Jonassona!

Zapowiedzi

Jonas Jonasson, autor bestsellerów Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął oraz Analfabetka, która potrafiła liczyć powraca z nową, jeszcze bardziej zdumiewającą powieścią!    

 

Wydawnictwo MG proponuje „Domino" Michała Piedziewicza

Nowości

Kilka miesięcy temu zaproponowałem Państwu w imieniu wydawnictwa MG powieść Michała Piedziewicza „Dżoker", o niezwykłych ludziach mieszkających w dynamicznie budującej się i rozwijającej Gdyni lat 30. ubiegłego wieku. Książka zainteresowała wówczas wielu z Was, a potem całkiem sporą ilość czytelników.

 

Hirameki - światowy bestseller już w Polsce!

Nowości

Rewolucja w kolorowankach! Kleks? Plamka? Nie, to dzieło sztuki! Rysuj to, co widzisz! Światowy trend w twoim domu, w pracy, w pociągu, gdziekolwiek zechcesz!

 

Wydawnictwo ARKADY poleca: „Sztuka kolorowania. Arcydzieła malarstwa" Marion Augustin

Nowości

Ta piękna księga prezentuje 30 wspaniałych dzieł sztuki od XV do XX wieku, od Giotta i Tycjana, przez Vermeera, Maneta, po Picassa i Magritte.

 

Premiera w wydawnictwie Rosikon Press: „Tajemnice Fatimy"

Nowości

10 maja maja miejsce premiera książki “Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX w". W tej książce przeplatają się dwa światy – nasycona brutalnością opowieść polityczna oraz pełna tajemniczości rzeczywistość nadprzyrodzona.

 

Takiego audiobooka jeszcze nie było!

Nowości

Przyprawiające o dreszcze na karku "Lśnenie" Stephena Kinga powraca specjalnie dla polskich czytelników, tym razem w formie nagranego przez Teatr Polskiego Radia słuchowiska.

 

MG Maria Rodziewiczówna Lato leśnych ludzi":

Nowości

Tym razem wydawnictwo MG proponuje swoją ulubioną powieść Marii Rodziewczówny - „Lato leśnych ludzi".

 

Żona Słowika opowiada Piotrowi Pytlakowskiemu o gangsterach, miłości i zdradzie

Zapowiedzi

17 maja trafi do księgarń „Królowa mafii" Piotra Pytlakowskiego. Pierwsza tak szczera relacja najważniejszej kobiety w gangu pruszkowskim.    

 

Wydawnictwo MaMiko poleca: „coś pomiędzy" Piotra Woźniaka".

Nowości

Wydawnictwo MaMiko Apolonii Maliszewskiej poleca tom wierszy autorstwa Piotra Woźniaka pt. „coś pomiędzy":

 

"Dzicko Odyna" - skandynawska fala ogarnia fantastykę!

Nowości

Proponuję dzisiaj Dziecko Odyna, pierwszy tom cyklu „Krucze pierścienie” ‒ oryginalnej sagi fantasy osadzonej na staronordyckim gruncie. Premiera 17 maja!

 

Nowa powieść Jonasa Jonassona już w czerwcu!

Zapowiedzi

Jonas Jonasson, autor bestsellerów Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął oraz Analfabetka, która potrafiła liczyć powraca z nową, jeszcze bardziej zdumiewającą opowieścią!

 

Rusofobia czy braterstwo Słowian? Andrzej Nowak szuka odpowiedzi.

Nowości

"Kto powiedział, że Moskale są to bracia nas, Lechitów..." Nowa książka prof. Andrzeja Nowaka już w księgarniach!

 

Bill Gates, Andy Grove i Steve Jobs - pięć ponadczasowych lekcji

Nowości

Właśnie wczoraj trafiła do sprzedaży publikacja Davida B. Yoffie i Michaela A. Cusumano „Zasady strategii".        

 

Czingiz Abdułłajew, pisarz z Azerbejdżanu i jego powieść „Podróż do Transylwanii" - dzisiaj premiera!

Nowości

Czingiz Abdułłajew, pisarz z Azerbejdżanu trafia na polski rynek. Jego powieść Podróż do Transylwanii ma dzisiaj premierę

 

Nowość od BOSZ - przewodnik "Polskie ślady na Litwie i Łotwie"

Nowości

Wydawnictwo BOSZ przedstawia nowość wydawniczą pt. "Polskie ślady na Litwie i Łotwie"

 

Do księgarń trafiła wyczekiwana i wielokrotnie nagradzana powieść Lilly King pt. Euforia".

Nowości

Już 24.04 do księgarń trafi wyczekiwana i wielokrotnie nagradzana powieść Lilly King pt. „Euforia". To jedna z najlepszych książek roku 2014 – zdaniem The New York Times Book Review i laureatka prestiżowej The Kirkus Prize.

 

Przemyślny rycerz Don Kichot z Manczy, część 2 już w księgarniach!

Nowości

Właśnie trafiła do księgarń druga część Don Kichota, w nowym, doskonałym przekładzie Wojciecha Charchalisa. Wydanie przygotowane specjalnie z okazji obchodów czterechsetlecia śmierci autora. Druga część nosi tytuł – Przemyślny rycerz Don Kichot z Manczy.

 

Premiera dwujęzycznego wyboru wierszy Adama Zagajewskiego

Nowości

Krakowskie wydawnictwo a5 anonsuje 14 kwietnia premierę dwujęzycznego wyboru wierszy Adama Zagajewskiego pt. „Lotnisko w Amsterdamie".

 

Nowa seria Arkad - Siódmy zmysł, a w nim „Wyspa wtajemniczenia"

Nowości

Warszawskie wydawnictwo Arkady znane ze znakomitych i wielokrotnie nagradzanych serii albumowych poleca nową serię pt. Siódmy zmysł, a w niej książkę autorstwa Ilki Pacovskiej pt. „Wyspa wtajemniczenia":

 

Książka Kim Gordon już w sprzedaży!

Nowości

Zachęcamy do zapoznania się z nowością na rynku książki: basistka i wokalistka Sonic Youth, znanej amerykańskiej grupy tworzącej muzykię alternatywną, wspomina lata swej młodości i rozkwit kariery w Dziewczynie z zespołu!

 
 

Nowość Zeszytów Literackich: Wojciech Karpiński "Henryk"

Nowości

Wydawnictwo Zeszytów Literackich poleca najnowszą publikację Wojciecha Karpińskiego poświęconą postaci prof. Henryka Krzeczkowskiego pt. „Henryk":

 

"Będzie dobrze" Michał Leśniak

Książki, Nowości

To książka dla każdego, kto wątpi w szczęście i spełnienie, jakie niesie zwykła codzienność. Pomaga docenić najprostsze wartości, każe się nam zatrzymać i dostrzec sens w tym, co dostajemy od życia, bez karmienia nieustannego głodu na więcej, lepiej, pełniej, szybciej. To autobiograficzna opowieść, która wciąga, niepokoi, intryguje.

 

Premiera "Telefonu z antypodów" Zbigniewa Macheja w formie e-booka

Nowości

Do internetowej księgarni Biura Literackiego trafił właśnie, w formie e-booka, "Telefon z antypodów. Wiersze z młodości w epoce minionej (1978-1990)" Zbigniewa Macheja.

 

Ciekawa książka wydawnictwa PROHIBITA: Zofia Reklewska-Braun, „Jak to naprawdę było? Lata 80-te widziane oczyma żony i matki"

Nowości

Wydawnictwo PROHIBITA proponuje wspomnienia autorstwa: Zofii Reklewskiej-Braun pt. „Jak to naprawdę było? Lata 80-te widziane oczyma żony i matki":

 
 

Wydawnictwo a5 : Stanisław Barańczak "Zwierzęca zajadłość i inne wiersze"

Nowości

Krakowskie wydawnictwo a5 zapowiada premierę tomu Stanisława Barańczaka zatytułowanego „Zwierzęca zajadłość i inne wiersze":

 

W wydawnictwie Jedność: Miłosierdzie Boże na wieki wysławiać będę. Modlitewnik

Nowości

W Kieleckim wydawnictwie Jedność modlitewnik „Miłosierdzie Boże na wieki wysławiać będę" w wyborze i opracowaniu: ks. Zbigniew Sobolewski.

 

Nowość OW ATUT: „Książka i biblioteka w procesie komunikacji społecznej"

Nowości

Swoje badania nad książką i biblioteką w procesie komunikacji społecznej prezentują pracownicy wrocławskiego Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, a także innych ośrodków akademickich.

 

Jan Nowak-Jeziorański, Maria Winowska, Korespondencja 1955–1989

Nowości

Publikowane po raz pierwszy listy Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Marii Winowskiej stanowią część znajdującego się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich archiwum słynnego Kuriera z Warszawy. Znajomość korespondentów zainicjował w 1957 roku biskup Bolesław Kominek. Duchowny przedstawił Nowakowi Winowską jako osobę cieszącą się nieograniczonym zaufaniem prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego.

 

W Iskrach: O życiu według Tadeusza Gadacza

Nowości

Wydawnictwo Iskry poleca serię książki ks. Tadeusza Gadacza

 

W wydawnictwie MG: „Posiadacz" Johna Galsworthy'ego

Zapowiedzi

Dziś chciałbym zaproponować Państwu przejmującą, pełną namiętności opowieść o miłości, zdradzie, posiadaniu i śmierci.

 

Premiera w Oficynie Impulsie!

Nowości

Polecamy nową publikację z zakresu komunikacji autorstwa logopedy medialnego, coacha, eksperta personal brandingu Katarzyny Bąkowicz i dziennikarza prasowego, wydawcy portalu internetowego, redaktora i lektora telewizyjnego Marcina Kozłowskiego.

 

„Myszoodporna kuchnia" Sairy Shah od dzisiaj w księgarniach!

Nowości

Z radością informujemy, że dzisiaj do księgarń trafił nowy tytuł wydawnictwa Drzewo Babel „Myszoodporna kuchnia" autorstwa Sairy Shah – córki sufickiego bajarza Idriesa Shaha, który jest także autorem Drzewa Babel.

 

„Moje misje Czerwonego Krzyża" - fascynujący obraz pracy organizacji humanitarnych

Nowości

Gorąco polecamy najnowszy tytuł Wydawnictwa Akademickiego Dialog – „Moje misje Czerwonego Krzyża” autorstwa Elisabeth Carrier.

 

Nowość Bellony: „Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów"

Nowości

W czwartek 28 stycznia miała miejsce premiera najnowszej książki Iwony Kienzler - „Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów - życie i miłości".

 

Dorota Sumińska" Dlaczego hipopotam jest gruby?"

W wydawnictwie Literackim kontynuacja bestsellerowej książki Dlaczego oczy kota świecą w nocy?

 

Premiera thrillera „Zero" Marca Elsberga

Nowości

Thriller ZERO Marca Elsberga, który głównym tematem swoich powieści uczynił największe zagrożenia współczesnej cywilizacji, trafił już do księgarń w całej Polsce. Po niespełna trzech tygodniach przedsprzedaży w salonach empiku książka znalazła się w pierwszej dziesiątce listy najlepiej sprzedających się w styczniu tytułów.

 

„Samochody, motocykle” – Wydawnictwo BOSZ przedstawia nowość, pierwszą z cyklu Moto Retro

Nowości

Dwudziestolecie międzywojenne. Warczące samochody powoli zaczynają zapełniać drogi Drugiej Rzeczpospolitej, lśniące motocykle kradną serca dam.

 

Wszystkie tomy "W Warszawie" Bolesława Prusa w promocyjnym pakiecie!

Nowości

Trzy tomy wyboru z kronik Bolesława Prusa wydawca - Narodowe Centrum Kultury połączyło w jeden zestaw, który można teraz nabyć w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do zakupu i poznania barwnej panoramy warszawskiego życia przełomu XIX i XX wieku. Czy da się ją porównać z dzisiejszą?

 

Historia spisana przez Władysława Bartoszewskiego - od manifestu PKWiN do śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Zapowiedzi

Władysław Bartoszewski odpowiedział w swojej książce na wiele istotnych pytań. Na kilka z nich nie mógł – z oczywistych względów skutecznego zacierania niewygodnych faktów przez ludzi, którzy całe lata decydowali o tym, co pod żadnym pozorem NIE POWINNO przedostać się do opinii publicznej.

 

„Pierwsza krucjata. Nowe spojrzenie" - od 9 lutego w księgarniach!

Nowości

9 lutego trafi do księgarń trzecie wydanie książki Thomasa Asbridge’a „Pierwsza krucjata.Nowe spojrzenie":

 

Uwaga! Nie patrz jej w oczy! - nowa przebojowa seria książeczek dla dzieci.

Wydawnictwo Literackie anonsuje publikację nowej przebojowej serii książeczek dla dzieci autorstwa Mo O’Hary - Uwaga! Nie patrz jej w oczy!

 

Bez miłości się nie da... Premiera w IMPULSIE

Nowości

O czym jest książka Katarzyny Loreckiej? O miłości. Tytuł nie zwodzi Czytelnika. Ale książka jest pełna niespodzianek.

 

Czy islam to religia, której trzeba się bać?

Nowości

w związku z toczącą się w całej Europie debatą na temat kryzysu migracyjnego przypominamy tytuł, który ukazał się w ubiegłym roku nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

 

„Pan Tadeusz" z ilustracjami Józefa Wilkonia

Nowości

Polska epopeja z narodowa ze słynnymi, wielokrotnie nagradzanymi ilustracjami malarza i rzeźbiarza Józefa Wilkonia, który plamą barwną i fantazyjną kreską powołuje do życia świat „Pana Tadeusza".

 

W wydawnictwie Semper: „Filozofia polska XIX i XX wieku"

Nowości

Informujemy, że nakładem wydawnictwa naukowego Semper ukazało się nowatorskie, unikalne opracowanie filozofii polskiej ostatnich dwóch stuleci. Autorem jest Prof. Jacek Jadacki z Uniwersytetu Warszawskiego:        

 

W Znaku: „Spisek przeciwko Ameryce", Philipa Rotha - political fiction w najlepszym wydaniu!

Nowości

Kolejna powieść Philipa Rotha w kolekcjonerskiej serii Wydawnictwa Literackiego - „Spisek przeciwko Ameryce".  

 

Nowość BOSZ-a: Świat klasycznej motoryzacji. Poznaj serię Moto Retro

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca nową serię wydawniczą - Meto Retro. Tom pierwszy prezentuje Samochody i motocykle dwudziestolecia międzywojennego:

 

„Xięgi Nefasa" M. Saramonowicz - saga fantasy na miarę Sapkowskiego

Zapowiedzi

Czerpiąc z historii i słowiańskiej mitologii, Małgorzata Saramonowicz stworzyła sagę fantasy na miarę A. Sapkowskiego, J. Grzędowicza i G.R.R. Martina.

 

Ciekawa książka: „Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie"

Nowości

Bestseller Larsa Myttinga przetłumaczony dotąd na 10 języków! Tę książkę po prostu musisz mieć na półce nad kominkiem – pisał o „Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie” recenzent norweskiego dziennika „Dagbladet”.

 

Książka ,,Kultury Liberalnej": Martha C. Nussbaum ,,Nie dla zysku. Dlaczego demokracja potrzebuje humanistów."

Nowości

Książka „Nie dla zysku. Dlaczego demokracja potrzebuje humanistów” stanowi pozycję wyjątkową, i to nie tylko z uwagi na rozgłos, jaki niemal natychmiast zdobyła na całym świecie.

 

Nowość! Zapomniana wojna 1914-1918. Front wschodni

Nowości

Wydawnictwo BOSZ prezentuje swoją tegoroczną nowość - album pt. „Zapomniana wojna 1914-1918. Front wschodni":

 

W wydawnictwie Austeria: „Żaba pod językiem"

Nowości

Wydawnictwo Austeria właśnie wydało nową książkę Marka Tuszewickiego „Żaba pod językiem. Medycyna ludowa Żydów aszkenazyjskich przełomu XIX i XX wieku”

 

Portal Księgarski poleca: Piękny styl: Przewodnik człowieka myślącego po sztuce pisania XXI wieku

Nowości

Steven Pinker nie napisał podręcznika dla pisarzy o tym, jak stworzyć Wielką Amerykańską (lub Polską, Grecką, Szwedzką... do wyboru) Powieść. Ani jak zakraść się ze skrzynką uniwersalnych narzędzi do krainy poezji. To przede wszystkim książka dla tych, którzy piszą, bo to ich praca, ich podstawowy sposób komunikacji, ich drugi instynkt.

 

Nowość wydawnictwa Igloo: “Lekki chłód” Hanny Janczak

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że wrocławskie Wydawnictwo Igloo opublikowało debiutancki tomik poezji Hanny Janczak pod tytułem “Lekki chłód”. Portal Księgarski został jej patronem medialnym.

 

August Scholtis - "Wiatr od wschodu. Śląska opowieść sowizdrzalska", książka z 1932 po raz 1 po polsku

Nowości

Przez lata unosiło się nad nią jakieś fatum. August Scholtis opublikował ją w 1932 roku, ale już rok później trafiła na indeks książek zakazanych w nazistowskich Niemczech.

 

Nowość wydawnictwa Austeria 2015/2016: Piotr Paziński „Rzeczywistość poprzecierana"

Nowości

Krakowskie wydawnictwo Austeria prezentuje najnowszą książkę Piotra Pazińskiego pt. „Rzeczywistość poprzecierana".

 

Czcigodna matka włóczęga" - wydawnictwo Karmelitów Bosych 2015

Nowości

Na zakończenie roku jubileuszowego 500-lecia urodzin świętej Teresy od Jezusa oddajemy do rąk naszych czytelników powieść, która w prosty sposób pomoże poskładać fakty biograficzne z mądrością rozsianą po dziełach tej „włóczęgi”, jak z przekąsem nazwał ją Filip Sega, współczesny jej nuncjusz apostolski w Hiszpanii

 

Nowość PIW-u: S.I.Witkiewicz, „Listy do żony tom 2: 1928-1931"

Nowości

Drugi tom listów Witkacego do żony zawiera 321 listów z lat 1928–1931. To istotny okres w jego życiu i twórczości.

 

W BOSZ-u: Tysiące słodkich smaków - "Wykwintne desery polskie"

Nowości

Wydawnictwo BOSZ nie zwalnia publikując coraz bardziej wykwintne i smakowite albumy!

 

W Bellonie: „Magia Bożego Narodzenia", Fern Michaels

Nowości

Wydawnictwo Bellona proponuje antologię opowiadań, w których domnującym wątkiem jest motyw związanym z Bożym Narodzeniem:

 

W FORM-ie: „Po obu stronach lustra. O poezji Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego"

Nowości

Miło nam poinformować że nakładem Wydawnictwa Forma ukazała się właśnie książka „Po obu stronach lustra. O poezji Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego":

 

Rewelacyjny album Wojciecha Siudmaka trafia do księgarń!

Nowości

W najbliższą środę trafi do księgarń długo oczekiwany album Wojciecha Siudmaka z reprodukcjami jego obrazów i rysunków. Siudmak to w tej chwili jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na świecie.

 

Nowość ha!artu: "Sztuka przegrywania. Esej o bólu, jaki wywołują gry wideo"

Nowości

Proponujemy nową pozycję w serii Cyfrowa Humanistyka: „Sztuka przegrywania. Esej o bólu, jaki wywołują gry wideo" Jespera Juula:

 

Wydawnictwo Wysoki Zamek: Witold Szolginia, Tamten Lwów, tom 5 „Życie miasta”

Nowości

Po przedstawieniu w pierwszych trzech tomach lwowskich krajobrazów, parków, ulic, placów, świątyń, gmachów i pomników, a potem po przypomnieniu w czwartym tomie zbiorowego wizerunku niegdysiejszych mieszkańców Lwowa, autor dokonuje teraz syntezy obu tych elementów: tamtego lwowskiego środowiska i tamtego lwowskiego człowieka – próbuje ukazać to, co jest lapidarnie określone przez tytuł piątego tomu: życie miasta.    

 

Długo oczekiwana i bardzo osobista autobiografia Carlosa Santany

Nowości

Nakładem Wydawnictwa Bukowy Las ukazała się właśnie w Polsce długo oczekiwana i bardzo osobista autobiografia legendarnego gitarzysty Carlosa Santany.

 

Nowość Zeszytów Literackich: Michał Szymański "Przebicia"

Nowości

Wydawnictwo Zeszyty Literackie proponuje swoją ostatnią w tym roku nowość wydawniczą „Przebicia" Michała Szymańskiego:

 

Nowa kontrowersyjna książka o II Rzeczpospolitej i polskim wrześniu 1939 roku!

Nowości

Gorąco zapraszam na stoisko nr 27 na Targach Książki Historycznej w Warszawie po premierowy egzemplarz książki „Stracone szanse Września '39”. Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie: jak Polska mogła powstrzymać niemiecki najazd we wrześniu 1939 roku i tym samym ocalić niepodległość?

 
 

Sprzedaż przedpremierowa książki "Czerwona trucizna" w promocji.

Nowości

Wydawnictwo Capital serdecznie poleca najnowszą książkę Leszka Żebrowskiego "Czerwona trucizna" ze wstępem Stanisława Michalkiewicza w cenie promocyjnej 35 zł.

 

„Podróż do kresu pamięci" - Nowośc BOSZ-a!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ kolejny raz zaprasza nas w czytelniczą podróż tym razem w „Podróż do kresu pamięci" autorstwa Krzysztofa Orzechowskiego:

 

Pierwsze polskie wydanie kolekcji unikatowych rysunków anatomicznych Leonardo da Vinci „Mechanika człowieka"

Nowości

„Mechanika człowieka” to pierwsze w Polsce wydanie książki „Leonardo da Vinci: The Mechanics of Man”, zawierające dokonania wybitnego i genialnego uczonego oraz artysty, na polu anatomii narządu ruchu człowieka.

 

Mali szefowie kuchni - nowa książka Josepha Seeletso

Joseph Seeletso, wykształcenie zawodowego szefa kuchni zdobył w Westminster Kingsway College w Londynie, gotował na oczach widzów w programie „Dzień Dobry TVN” oraz w „Pytanie na śniadanie”.

 

Dzisiaj premiera nowej powieści Salmana Rushdiego !

Nowości

Dzisiaj trafia do księgarń najnowsza powieść Salmana Rushdiego „Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy". To książka, na którą fani Salmana musieli czekać 7 lat. To erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją.

 

Nowość wydawnictwa Poznańskiego: Brendan Simms „Taniec mocarstw. Walka o dominację w Europie od XV do XXI w.

Nowości

Przeszłość polityczna, społeczna, gospodarcza oraz religijna Europy jest kwestią przebogatą a zarazem niezwykle skomplikowaną i zawiłą. Zagadnienia, które determinowały rozwój i upadek całych państw a także życie przeciętnego człowieka, pomimo zewnętrznych różnic w gruncie rzeczy pozostawały przez wieki podobne. Istnienie pewnych prawideł kreujących oblicze naszego kontynentu, zdaje się być jego charakterystyczną i immanentną cechą.

 

Nowość autorów bestsellerowego "Bestiariusza" - "Święci i biesy"!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca Państwa uwadze swoją kolejną tegoroczną nowość tytułową: "Święci i biesy":

 

Polecamy dzisiaj najnowszy tom "Dzienników" Agnieszki Osieckiej - Dzienniki 1952,

Nowości

Rozpoczęcie wielotomowej edycji „Dzienników” Agnieszki Osieckiej przez wydawnictwo Prószyński i Ska było najważniejszym wydarzeniem literackim 2013 roku. Kolejny tom potwierdza wyjątkowość tej publikacji na tle dzienników innych polskich pisarzy.

 

Ciekawa publikacja IPN: "Świat elementarzy", to pasjonująca analiza elementarzy w tzw. demoludach

Nowości

Ala ma kota – to zdanie z elementarza Mariana Falskiego do dziś zna chyba każde polskie dziecko. Dla wielu było pierwszym samodzielnie przeczytanym zdaniem. Ale, niestety, nie tylko o Ali, jej kocie i psie uczyły się dzieci.

 

„Na oceanie nie ma ciszy". Książka o wyjątkowym polskim podróżniku

Nowości

Samotnie - i to dwukrotnie - przepłynął kajakiem Atlantyk, a przez magazyn National Geographic został uznany Podróżnikiem Roku 2015. Aleksander Doba przez ponad 6 700 mil morskich walczył z oceanem, samotnością i własnymi słabościami.

 

Nowa książka Moniki Witkowskiej już w sprzedaży

Nowości

W księgarniach można już znaleźć nową książkę Moniki Witkowskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Bezdroża.

 

Nieznane opowiadania Przybyszewskiej w słowie.obrazie terytorium

Zapowiedzi

Siedem nigdy i nigdzie niepublikowanych opowiadań Stanisławy Przybyszewskiej nieślubnej córka malarki Anieli Pająkówny oraz legendarnego młodopolskiego pisarza i skandalisty Stanisława Przybyszewskiego ukaże się już wkrótce nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria.      

 

Najgłośniejsza europejska premiera ostatnich miesięcy – „Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie"

Nowości

Najgłośniejsza europejska premiera ostatnich miesięcy – „Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie”. Dzieło 70 specjalistów z wielu dziedzin, świadków i ludzi bezpośrednio dotkniętych cierpieniem z powodu wyznawanej wiary.

 

Wylądował listopadowy HELIKOPTER (11/2015)

Nowości

Wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych anonsuje listopadową edycję kolejnego artystyczno-literackiego Helikoptera:

 

Wydawnictwo BOSZ - zobacz świat, którego już nie ma

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca zaginiony karpacki świat bojków i , łemków:

 

Nowość wydawnictwa Prószyński i S-ka: „Oskar Schindler. Prawdziwa historia"

Nowości

Wydawnictwo Prószyński i Ska przedstawia prawdziwe losy Oskara Schindlera spisane przez znakomitego biografa Davida M. Crowe'a.

 

REBIS Poleca: „Oblicza kobiet w sztuce. Pełne gracji"

Nowości

Właśnie trafiła do księgarń publikacja Vittorio Sgarbi „Oblicza kobiet w sztuce. Pełne gracji". To najnowsza propozycja Domu Wydawniczego Rebis wydana w serii Historia sztuki.

 
 
 

Nowość BOSZ: „Odkryj świat królewskich rezydencji"

Nowości

Wydawnictwo BOSZ w swojej najnowszej publikacji odkrywa świat królewskich rezydencji:

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.