RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Ewangelia Maryi”

Recenzje

Pismo Święte zbyt wiele o Maryi nie mówi. Niewiele mówi też sama Maryja, którą poznajemy raczej z Jej gestów, zachowania i po prostu bycia. Pomysł na „Ewangelię Maryi” na pierwszy rzut oka zaskakuje, bo cóż można napisać, ile o Niej powiedzieć? Tymczasem okazuje się, że to idealna patronka na trwający w Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, a na dodatek postać wyjątkowa i… nowoczesna!

 

Ewangelia Maryi. Na Rok Jubileuszowy Miłosierdzia

Nowości

Dnia 13 marca 2015 r. w bazylice watykańskiej papież Franciszek ogłosił Rok Święty Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a zakończy się 20 listopada 2016 r. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

„Miłosierdzie to imię Boga”

Nowości

Ta książka jest wyzwaniem dla Kościoła. Kościół nie jest na świecie po to, by potępiać, lecz by umożliwić spotkanie z tą przenikającą do głębi miłością, jaką jest Boże Miłosierdzie. Aby mogło się to zdarzyć, trzeba wyjść. Wyjść z kościołów i parafii, wyjść i pójść szukać ludzi tam, gdzie żyją, gdzie cierpią, gdzie mają nadzieję. Franciscus

 

Modlimy się ze świętym Janem Pawłem II - Wybór modlitw

Nowości

Modlitwa jest rzeczywiście pierwszym wyrażeniem wewnętrznej potrzeby człowieka, pierwszym warunkiem autentycznej wolności ducha. Kościół modli się i pragnie się modlić, aby móc usłyszeć wewnętrzny głos Ducha Bożego… Modlitwa nadaje sens całemu życiu, w każdym jego momencie i w każdej okoliczności.

 

Recenzja: „Śmierć papieża” Piers Paul Read

Recenzje

Religia chrześcijańska przeżywa ogromny kryzys. Wieczorne serwisy informacyjne z prędkością karabinu maszynowego wypluwają z siebie newsy o kolejnych skandalach z udziałem księży. Ksiądz przestał kojarzyć się już z pasterzem, opiekunem zagubionych dusz, a stał się wcieleniem pedofila, chciwca żerującego na majątkach wiernych w swojej parafii lub też osobą zacofaną, staromodną, nie potrafiącą wykroczyć myślami poza przyjęte przez Watykan dogmaty. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób odwraca...

 

Konkurs z IW PAX i „Śmiercią papieża"

Konkursy

Zapraszamy państwa do wzięcia udziału w konkursie, który Portal Księgarski ogłasza z Instytutem Wydawniczym PAX, a dotyczący książki Piersa Paula Read'a pt. „Śmierć papieża".

 

IW PAX: „Śmierć papieża" już w sprzedaży"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX anonsuje, iż właśnie do sprzedaży trafiła najnowsza publikacja "Śmierć papieża"!

 

„Śmierć papieża” - nowość Instytutu Wydawniczego PAX

Zapowiedzi

Wczesną wiosną 2005 roku w Londynie toczy się proces trzech osób oskarżonych o działalność terrorystyczną. Jedną z nich jest Bask, były ksiądz, pracujący obecnie dla międzynarodowej katolickiej organizacji charytatywnej. Charyzmatyczna postać oskarżonego sprawia, że sędziowie przysięgli nie dają wiary słowom oskarżyciela.

 

Ruszyła akcja "Lublin czyta Papieża"

Wydarzenia

Lepszemu poznawaniu nauczania św. Jana Pawła II służyć ma akcja "Lublin czyta Papieża", rozpoczęta w poniedziałek w tym mieście. Na ulicach rozmieszczono cytaty z papieskich tekstów; publicznie ich fragmenty będą czytać znane osoby.

 

Najważniejsza książka kard. Bergoglio przed wyborem na Papieża - już w sprzedaży!

Nowości

Szanowni Państwo, Długo oczekiwana, najważniejsza książka kard. Bergoglio napisana przed wyborem na Papieża już w sprzedaży!

 

Zmarł papież literatury - Marcel Reich-Ranicki

Wydarzenia

W wieku 93 lat odszedł 18 września w Niemczech znany krytyk literacki o polsko-żydowskich korzeniach.

 

Autorem bestsellera lata jest... papież Franciszek

Wydawnictwa

Od 5 lipca, czyli od kiedy "Lumen Fidei" (Światło wiary) pojawiła się w księgarniach, we Włoszech sprzedano ponad 200 tys. egzemplarzy tej encykliki.

 

Recenzja: "Dom Czwartego Przykazania" Dariusz Papież

Recenzje

Media coraz częściej poruszają problem opieki nad osobami starszymi. Pojawiają się różnego typu kampanie społeczne piętnujące przemoc oraz znęcanie się nad seniorami. Środki masowego przekazu, do tej pory zajmujące się jedynie afirmacją młodości, zaczynają dostrzegać osoby w podeszłym wieku. W tej sprzyjającej tematycznie atmosferze pojawia się książka Dariusza Papieża ,,Dom Czwartego Przykazania’’.

 

Instytut Wydawniczy PAX: Papież i ja już w sprzedaży

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca swoją najnowszą publikację "Papież i ja" autorstwa Jerzego Klugera (Gianfranco di Simone):

 

Wydawnictwo Bellona poleca: "Zabójca papieża" Luis Miguel Rocha

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca Państwa uwadze książkę Luisa Miguela Rocha zatytułowaną "Zabójstwo papieża":

 

"Papież i ja" - zapowiedź IW PAX

Zapowiedzi

O tym jak długoletnia przyjaźń między polskim Żydem i papieżem Janem Pawłem II przyczyniła się do poprawy stosunków żydowsko-chrześcijańskich.

 

Andrea Tornielli, autor biografii papieża Franciszka w Warszawie!

Wydawnictwo JEDNOŚĆ serdecznie zaprasza na spotkanie z Andreą Torniellim, autorem książki "Franciszek.Biografia papieża".

 

Kompletna biografia papieża Franciszka od wydawnictwa Jedność

Zapowiedzi

Kim był kardynał Bergoglio zanim został papieżem? Jakim wyzwaniom będzie musiał stawić czoła jako biskup Rzymu? Czy zdoła zmienić kościół w duchu franciszkańskiej prostoty?

 

Papież Franciszek bohaterem powieści opublikowanej we Włoszech

Wydarzenia

Papież o imieniu Franciszek, z rodzinnymi korzeniami w Piemoncie, to nowy biskup Rzymu wybrany na zakończonym w środę konklawe. Ale to także bohater powieści "Pierścień Rybaka", która właśnie ukazała się we Włoszech.

 

Na szlaku z Janem Pawłem II

Nowości

Któż nie słyszał o szlakach, po których w czasie swojej młodości i działalności duszpasterskiej wędrował Karol Wojtyła? Raz po raz w licznych zakątkach Polski możemy natknąć się na ślady zamiłowania Papieża - Polaka do turystyki aktywnej oraz wspaniałych przyrodniczo i krajoznawczo perełek polskiej ziemi. Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja Na szlaku z Janem Pawłem II. 22 trasy piesze, rowerowe i kajakowe po Polsce.

 

Świadectwa...o Papieżu z Wadowic

Nowości

Podejmując decyzję o wydaniu książek o Janie Pawle II, którego 33 rocznica pontyfikatu będzie obchodzona 16 października 2011, zastanawiałam się, czy i na ile są to książki budzące świadomość?...

 

Wyszła książka o nieudanej akcji SB na JP II

Nowości

Do księgarń trafiła książka o nieudanej akcji SB, która miała skompromitować papieża Jana Pawła II przed planowaną pielgrzymką do Polski w 1983 roku. Autorami publikacją są Piotr Litka i Grzegorz Głuszak.

 

Dwie ciekawe nowości wydawnictwa PROMIC

Nowości

Przedstawiamy Państwu dwie ciekawe nowości książkowe wydawnictwa PROMIC: "Zwierzenia skruszonego diabła. Czyli o różnych sposobach kuszenia" i "O tym, co gryzie biskupa. Anegdoty o purpuratach, świętych i papieżach".

 

Papież musiał zginąć. Wyjaśnienia Ali Agcy - promocja książki

Instytut Pamięci Narodowej i "Gość Niedzielny" zapraszają na promocję publikacji "Papież musiał zginąć. Wyjaśnienia Ali Agcy". Promocja odbędzie się 17 maja 2011 r. o godz. 12.00 w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 21/25. Wstęp wolny.

 

Pierwsza na świecie powieść biograficzna o Janie Pawle II

Nowości

"Papież z Polski. Nasz święty" to tytuł powieści biograficznej, która ukazuje się w przededniu beatyfikacji Jana Pawła II (premiera 21 kwietnia). W atrakcyjnej narracyjnej formule czytelnik odnajdzie historię niezwykłego pontyfikatu, który odmienił losy świata i wielu konkretnych ludzi. Oprócz Papieża jej bohaterami są osoby, do których dotarł autor powieści.

 

Spotkanie wokół książki Tomasza Piątka "Antypapież"

Tomasz Piątek z brawurą pisarza i felietonisty, a jednocześnie z zaangażowaniem wierzącego protestanta atakuje nauczanie polskiego papieża, i wszystkim medialny spektakl wokół jego osoby. Czy w Polsce można już krytykować Jana Pawła II?

 

Premiera "Antypapieża" Tomasza Piątka

Zapowiedzi

26 kwietnia odbędzie się premiera książki Tomasza Piątka pt. "Antypapież" Zapraszamy do zapoznania się z tą kontrowersyjną pozycją.

 

Nowa sensacyjna książka i wypowiedź papieża Benedykta XVI

Rynek zagraniczny

Benedykt XVI oświadczył, że użycie prezerwatyw jest "w pewnych przypadkach" dopuszczalne - podaje BBC. Stwierdzenie papieża łamie dotychczasową niezłomną postawę kościoła katolickiego, potępiającego używanie kondomów.

 

Pierwszy „polski” papież?

Zapowiedzi

Papież św. Pius X jest uważany za jednego z największych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych papieży. Od początku jego pontyfikatu niejasna była kwestia jego pochodzenia – Włoch czy Polak?

 

John O’Sullivan - Prezydent, Papież Premier. Oni zmienili świat

Książki, Recenzje

Na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci pojęcie konserwatyzm nie wiedzieć czemu nabrało bardzo dziwnego, negatywnego wydźwięku. Tradycjonalizm, życie według określonych zasad, a tym gorzej doszukiwanie się owych zasad w najbliższym otoczeniu stało się swego rodzaju symptomem późnego dojrzewania czy starości, przed którą każdy ucieka.

 

Jan Paweł II - Pozdrawiam i błogosławię. Listy prywatne papieża

Recenzje

Wydane po raz pierwszy prywatne listy Papieża z lat 1978-2005 do Marka Skwarnickiego to pozycja, którą traktować możemy jako cząstkę spuścizny po najbardziej znanym Polaku naszych czasów, a także pewnego rodzaju pamiątkę po nim (książka jest bardzo ładnie wydana, niektóre listy ilustrowane są reprodukcjami rękopisów, gdzie czytelnik może obcować z charakterem pisma ich Autora).

 

David Kertzer - Papieże a Żydzi

Recenzje

Kanwą tej naprawdę wstrząsającej publikacji stał się raport ogłoszony w 1998 przez zespół kardynała Edwarda Cassidy przewodniczącego watykańskiej Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem, a sprokurowany na wniosek Jana Pawła II.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.