RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dzieci. Polecamy ebooki w Impulsie

Nowości

W dzisiejszej wiadomości Oficyna Impuls poleca dwie publikacje z zakresu pedagogiki osób niepełnosprawnych związanych z rozwojem małego dziecka tym razem również w odsłonie elektronicznej - ebooki w popularnych formach epub i mobi.

 

Wiosenny powiew w Impulsie

Nowości

Oficyna Wydawnicza „Impuls“ nie ustaje w pracy, by do rąk Czytelników trafiały wciąż nowe publikacje z zakresu pedagogiki — trzy polecane publikace prezentujemy w poniższej wiadomości oraz na łamach naszego serwisu.

 

Nowości i wznowienia w Impulsie - luty 2016

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze nową serię wydawniczą zatytułowaną „ Program Ochrony Pamięci":

 

Grudniowe premiery w Impulsie - 20%

Nowości

Prezentujemy grudniową ofertę promocyjną Oficyny Wydawniczej Impuls: 20% upustu na cenach książek!

 

Recenzja: „Pedagogika specjalna. Od tradycji od współczesności", Iwona Chrzanowska

Recenzje

Pedagogika specjalna jako dyscyplina naukowa przeszła w swojej historii dużą ewolucję. Od koncentracji na trzech podstawowych dyscyplinach: medycynie, psychologii, socjologii i naukach prawnych do pełnej interdyscyplinarności, w której mieści się nie tylko psychiatria, pedagogika rehabilitacyjna ale również architektura, budownictwo robotyka i informatyka.

 

Recenzja: Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji, Bogusław Śliwerski

Recenzje

Pedagogika i edukacja zostały upolitycznione i poddane ideologizacji jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Praktycznie nic od dawna w tej materii się nie zmieniło. Polska edukacja od początku transformacji jest politycznym zakładnikiem każdej z rządzących partii. Mamy oto sytuację, w której dyrektor szkoły staje się urzędnikiem realizującym program edukacji zatwierdzony przez dany rząd, a nauczyciel z charyzmatycznego mistrza zamienia się w państwowego sprzedawcę...

 

TOP 10 Impulsu – maj i połowa czerwca 2015

Wydawnictwa

Oto Top 10 Oficyny Wydawniczej Impuls, notowanie bestsellerów 12 czerwca 2015 r. Tradycyjnie już można śmiało napisać NR 1 naszego cyklicznego notowania zostaje śpiewnik Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali. To uniwersalna publikacja z dwiema płytami CD dla każdego czytelnika - i małego i dużego. Polecamy a rekomendujemy pierwszy miejscem w TOP 10!   Mnogość nowości a w tym szczególnie bestsellerów nie pozwala zwolnić tempa, lecz dostarczać naszym Czytelnikom kolejne wyjątkowe i...

 

Recenzja: Współczesna filozofia edukacji. Kluczowe kwestie", Andrzej Murzyn

Recenzje

Współczesna edukacja to nauka złożona z bardzo różnych kontekstów; od kultury, religii, indoktrynacji, wolności, autorytetu, po koncepcje porządku społecznego: liberalizm, demokrację, konserwatyzm i libertarianizm.

 

Terapia według „Impulsu”. Uwaga niespodzianki

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS jak zawsze aktywnie wychodzi naprzeciw potrzebom swoim czytelników, Tym razem pedagogika specjalna i e-booki 505% taniej!

 

Recenzja: Mariusz Cichosz „Pedagogika społeczna. Zarys problematyki"

Recenzje

"Pedagogika społeczna. Zarys problematyki" jest kolejną publikacją ukazującą się w serii "Pedagogika Nauce i Praktyce" posiadającą cechy nowatorskiego podręcznika akademickiego. W czym przejawia się ta nowość? Przede wszystkim w ujęciu tematu i obudowaniu go przynależną do niej literaturą.  

 

Okazja na poradniki, nowość z pedagogiki, kolejne ebooki i do tego książka Gratis!

Nowości

Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze swoje poradniki, nowości z dziedziny pedagogiki a także e-booki:

 

Recenzja: „Pedagogika medialna", Tomasz Huk

Recenzje

Opracowanie Tomasza Huka „Pedagogika medialna. Aspekty społeczne, kulturowe i edukacyjne" dotyczy bardzo szerokiego spectrum spraw; od nowych narzędzi informacyjnych: internetu, telefonów komórkowych, tworzenia się sieci społecznościowych, po zastosowanie tych wszystkich zdobyczy nowych technologii informatycznych w edukacji, ale najważniejsze jest dla autora jak wpływają one na relacje między uczniem a nauczycielem, rywalizacje w klasie, stosunki interpersonalne.

 

Impuls o edukacji (w) polityce - P r e m i e r a

Nowości

Nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls ukazał się nowym tom wyjątkowej serii 12 autorskich podręczników akademickich "Pedagogika Nauce i Praktyce". To publikacja prof. dr hab. Bogusława Śliwerskiego "Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji".

 

Polecamy nowe perły edukacji w OW Impuls

Nowości

Emocje w drugiej połowie stycznia w Oficynie Wydawniczej „Impuls” nie ustępują intensywnością tym noworocznym. Mnogość nowości nie pozwala zwolnić tempa, lecz dla naszych Czytelników wybraliśmy dziś trzy, szczególnie nam bliskie.

 
 

Recenzja: Renata Nowakowska-Siuta „Pedagogika porównawcza"

Recenzje

Kolejna publikacja z nowej serii podręczników akademickich Oficyny Wydawniczej IMPULS zatytułowanej „Pedagogika Nauce i Praktyce" nosi tytuł „Pedagogika porównawcza". Jej autorką jest Renata Nowakowska-Siuta.

 

Pedagogika - zjawisko medialne?

Nowości

Dzisiejszy tytuł brzmieć może nieco przewrotnie, bowiem wbrew pozorom nie chodzi tu o pedagogikę, która miałaby przybierać pozy i gesty współczesnego celebryty, lecz o jej medialne uwikłania, zrodzone w kontekście współczesności i współczesność odzwierciedlające

 
 

Premiera w Oficynie Impuls" "Pedagogika resocjalizacyjna"

Nowości

Zapraszamy Czytelników do nowego i wyjątkowego podręcznika akademickiego autorstwa Marka Konopczyńskiego „Pedagogika resocjalizacyjna. W stronę działań kreujących“.  

 

Nowe spojrzenie na resocjalizację! Premiera w Impulsie

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS anonsuje publikację Marka Konopczyńskiego "Pedagogiki resocjalizacyjnej. W stronę działań kreujących"

 

Zapowiedż IMPULS-u: "Pedagogika resocjalizacyjna w praktyce"

Zapowiedzi

Za około miesiąc dni nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls, ukaże się książka p. Marka Konopczyńskiego pt. "Pedagogika resocjalizacyjna. W stronę działań kreujących".:

 

Kolejna nowość wydawnicza w Impulsie: "Pedagogika porównawcza"

Nowości

Krakowska oficyna wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze kolejny podręcznik akademicki z serii: Pedagogika Nauce i Praktyce - "Pedagogikę porównawczą"

 
 

Zapowiedź Impulsu: "Pedagogika porównawcza"

Nowości

Oficyna wydawnicza IMPULS anonsuje tym razem publikację podręcznika "Pedagogika porównawcza" autorstwa prof. Renaty Nowakowskiej-Siuty

 

Top 10 w pedagogice według IMPULSU

Nowości

Publikujemy topkę pedagogiczną oficyny wydawniczej IMPULS z Krakowa:

 

Recenzja: Bronisław Siemieniecki "Pedagogika kognitywistyczna. Studium teoretyczne"

Recenzje

Pod tak zagadkowym tytułem kryje się interdyscyplinarne spojrzenie na współczesną pedagogikę poprzez pryzmat genetyki, cybernetyki i komunikacji społecznej z perspektywy ciągłej ewolucji człowieka.

 

Recenzja: "Diagnostyka pedagogiczna. Nowe obszary i rozwiązania"

Recenzje

Dostałem do recenzji kolejną publikację: Ewy Wysockiej "Diagnostykę pedagogiczną. Nowe obszary i rozwiązania", z serii autorskich podręczników akademickich Oficyny Wydawniczej IMPULS.

 

Recenzja: "Pedagogika muzyki" Wiesława Aleksandra Sacher

Recenzje

Znacie państwo pewnie to powiedzenie: "Słoń ci nadepnął na ucho". Albo to "Śpiewać każdy może". Ale zanim staniemy się wrażliwi na muzykę i będziemy potrafili zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę czy zanucić melodię, bezwzględnie musimy przejść powszechne kształcenie muzyczne.

 

Promocja w Impulsie

Nowości

Impuls zapowiada promocję nowego podręcznika akademickiego w Oficynie Impuls.Już dzisiaj do rąk Czytelników trafia siódmy tom serii autorskich podręczników akademickich Pedagogika Nauce i Praktyce pt. Pedagogika kognitywistyczna. Studium teoretyczne" autorstwa Bronisława Siemienieckiego.

 

Kolejny podręcznik akademicki w OW impuls: Pedagogika kognitywistyczna

Nowości

Premiera nowe podręcznika akademickiego w Oficynie Impuls. Już dzisiaj oddajemy do rąk Czytelników siódmy tom serii autorskich podręczników akademickich Pedagogika Nauce i Praktyce pt. "Pedagogika kognitywistyczna. Studium teoretyczne" autorstwa Bronisława Siemienieckiego!

 

Recenzja: "Pedeutologia" Jolanta Szempruch

Recenzje

"Pedeutologia. Studium teoretyczno-pragmatycze" opublikowane zostało w cenionej na rynku serii podręczników akademickich "Pedagogika Nauce i Praktyce" przez Oficynę Wydawniczą Impuls.

 

Recenzja: Zbigniew Kwieciński "Pedagogie postu"

Recenzje

Każdy głęboki przełom polityczny, gospodarczy znany pod nazwą "transformacja ustrojowa" związany jest także z przemianami zachodzącymi w kondycji społecznej. Przemiany te dotyczą wszystkich sfer ludzkiej aktywności. Dotyczy to także, a może przede wszystkim praktyki pedagogicznej i edukacji.

 

Nowy podręcznik "Socjologia edukacji" prof. Mirosława Szymańskiego w serii autorskich podręczników akademickich "Pedagogika Nauce i Praktyce"

Zapowiedzi

Oficyna Wydawnicza IMPULS zapowiada w serii: "Pedagogika Nauce i Praktyce" publikację czwartego podręcznika akademickiego pt."Socjologia edukacji" prof. Mirosława Szymańskiego

 

Bogusław Śliwerski - Pedagogika ogólna.Podstawowe prawidłowości

Recenzje

Otrzymaliśmy właśnie drugie wydanie podręcznika akademickiego "Pedagogika ogólna". Podstawowe prawidłowości" autorstwa prof. Bogusława Śliwerskiego z nowej serii "Pedagogika nauce i praktyce" firmowanej przez Oficynę wydawniczą IMPULS.

 

Konkurs z oficyną Impuls: Pedagogika ogólna. Podstawowe prawidłowości"

Konkursy

Portal Księgarski wspólnie z oficyną wydawniczą IMPULS zaprasza Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z podręcznikiem akademickim.

 

Podręcznik Impulsu pod patronatem Portalu Księgarskiego

Wydarzenia

W Oficynie Wydawniczej Impuls ukazał się podręcznik prof. dr hab. Bogusław Śliwerski "Pedagogika ogólna".

 

Kolejny podręcznik akademicki w Impulsie: Bogusław Śliwerski "Pedagogika ogólna. Podstawowe prawidłowości"

Zapowiedzi

W serii Pedagogika w Nauce i Praktyce Oficyna wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze zapowiedź podręcznika akademickiego autorstwa prof. Bogusława Śliwerskiego pt. "Pedagogika ogólna. Podstawowe prawidłowości"  

 

„Pedagogika waldorfska dla dzieci od trzech do dziewięciu lat”

Recenzje

Słyszałam o pedagogice Rudolfa Steinera będąc w Berlinie w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, szczególnie o jej skuteczności i wyjątkowości. Zwłaszcza w trudnych przypadkach - zaburzeń osobowości a nawet pewnych niedorozwojów umysłowych - od mojego znajomego , architekta intelektualisty.

 

Nowe podręczniki w Impulsie

Wydawnictwa

Oficyna Wydawnicza Impuls po raz kolejna potwierdziła swój prym w dziedzinie publikacji pedagogicznych. Podręczniki z serii Pedagogika Nauce i Praktyce to nowa inicjatywa, której założeniem jest, w przeciwieństwie do zbiorowych podręczników akademickich, przedstawienie dziedziny autorskim piórem najwybitniejszych postaci tego fragmentu humanistyki.

 

Czesław Kupisiewicz - Z dziejów teorii i praktyki wychowania

Recenzje

Od dawna mówi się również u nas o kryzysie na rynku podręczników akademickich. Oględnie mówiąc są nieciekawe, pisane "ciężkim" naukowym językiem, niedostosowane do potrzeb akademickiego nauczania.

 

Recenzja: Paideia starożytnej Grecji i Rzymu -red. Andrzej Murzyn

Recenzje

Nauczanie i wychowywanie to umiejętność właściwego wykorzystania przyrodzonych atrybutów i talentów ludzkiej istoty, zdolności analizowania faktów, zawierania umów społecznych i przekształcania środowiska wokół siebie.

 

Nowości Impulsu część II

Nowości

Prezentujemy drugą część wiosennych nowości Oficyny Wydawniczej Impuls!

 

Zapowiedzi Oficyny Wydawniczej Impuls

Zapowiedzi

Prezentujemy niezwykle interesujące zapowiedzi Oficyny Wydawniczej, które powinny przypaść do gustu wszystkim zainteresowanym psychologią i pedagogiką.

 

Czytelnictwo spada, ale jak nakłonić do czytania dzieci?

Nikt z nas nie ma wątpliwości, że czytanie książek pełni niezwykle ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dobrze dobrana książka pomaga dziecku rozwijać język i słownictwo, wzbogaca wyobraźnię, stymuluje do zadawania pytań i zdobywania wiedzy.

 

Iwona Chrzanowska, Zaniedbane obszary edukacji - pomiędzy pedagogiką a pedagogiką specjalną

Recenzje

Ponad 20 lat temu upadł mur berliński, a wraz z nim granice oddzielające blok wschodni od zachodniego, nastąpił intensywny rozwój nauki i techniki, świat skurczył się do rozmiarów wioski, w której czas i przestrzeń nie stanowią żadnej bariery w komunikacji. Pozornie świat bez granic… Czy jednak na pewno bez granic?

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.