RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Premiera książki Sanator 30 marca w Muzeum Narodowym w Warszawie

Nowości

Już w środę 30 marca o godz. 18.00 zapraszamy do Muzeum Narodowego w Warszawie na premierę książki Grzegorza Piątka Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego.

 

Recenzja: „Sonderkommando Nebel” Ireneusz Piątek

Recenzje

Który to już raz szaleni niemieccy naukowcy w swoich tajnych laboratoriach próbowali stworzyć nazistowskiego super żołnierza-zombie? Najczęściej kończyło się to spektakularną porażką. Tak też jest w przypadku tej książki- jest czytelniczą katastrofą.

 

Czarny piątek! Już jutro -50% na wszystko

Nowości

Wydawnictwo BOSZ przygotowało z okazji Czarnego piątku ciekawe tytuły połączone z 50% obniżką cen!

 

27 listopada - Black Friday w księgarniach Matras!

Księgarnie

27 listopada Black Friday czyli czarny piątek we wszystkich księgarniach Matras na terenie całej Polski i na matras.pl.

 

„Magdalena” - premiera nowej powieści Tomasza Piątka

Nowości

Kraj na sprzedaż, dziewczyna w ofercie. Początek lat 90., Rafał wraca do Polski. W Paryżu był emigrantem politycznym, menedżerem słynnego Kaczmara. Potem wkręcił się - bardzo tylnymi drzwiami - do francuskiej branży fonograficznej.

 

Targi Wydawców Katolickich - szczegółowy program - Piątek 4 kwietnia 2014

Prezentujemy ciąg dalszy szczegółowego programu XX Targów Wydawców Katolickich -Arkady Kubickiego oraz imprez towarzyszących:

 

XXII Targi Książki Historycznej - program spotkań 28.11.13 - 30.11.13

O godz. 12-00 w Arkadach Kubickiego w podziemiach Zamku Królewskiego otwarto uroczyście XXII Targi Książki Historycznej. Na targach swoją ofertę zaprezentuje wielu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, wydawnictwa biblioteczne, instytucje kultury, producenci gier planszowych i strategicznych, producenci filmowi. To ponad sto firm.

 

Popołudniowe nowości wydawnicze z dnia 07-06-2013 w dystrybucji FK Olesiejuk

Nowości

Przedstawiamy popołudniowe (piątkowe) nowości wydawnicze będące w dystrybucji Firmy Księgarskiej Olesiejuk:

 

IV Warszawskie Targi Książki - Stadion Narodowy -16-19 maja 2013 -dzień II

Piątek, 17 maja 2013 - Dzień Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA na IV Warszawskich Targach Książki:

 

Nowości wydawnicze w dystrybucji FK Olesiejuk od piątkowego popołudnia

Nowości

Z pośród piątkowych nowości będących w dystrybucji firmy FK Olesiejuk polecamy tytuły:

 

Powieść "Heroina" Tomasza Piątka - za granicą i w filmie

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że książka Heroina Tomasza Piątka jest wydawana w Argentynie (Acuatico) oraz na Węgrzech (Silenos). W przygotowaniu także adaptacja filmowa powieści. Film trafi do kin najprawdopodobniej już w 2014 roku.

 

"Miasto Ł" w rozsypce

Recenzje

Nie do końca wiem jak podejść do Miasta Ł. Tomasza Piątka. W książce panuje straszliwy rozgardiasz – formalny, fabularny, językowy – w którym niezwykle trudno się odnaleźć. Można wyjść z założenia, że taki był pomysł pisarza, że książka, jako szanujące się dzieło postmodernistyczne, musi być nieskładna, płynna, chaotyczna. Można jednak również stwierdzić, że to efekt niedopracowania, pisania na kolanie, na szybko i ku tej opcji skłaniam się jakby...

 

Już jutro "Miasto Ł." Tomasza Piątka

Zapowiedzi

Już 9 maja do księgarń trafi najnowsza książka Tomasza Piątka "Miasto Ł.:

 

"Heroina" Tomasza Piątka na Węgrzech

Wydawnictwa, Rynek zagraniczny

Wydawnictwo W.A.B. podpisało umowę sprzedaży węgierskich praw do Heroiny autorstwa Tomasza Piątka.

 

„Heroina” Tomasza Piątka w najbliższej „Erracie Literata”

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w pierwszy wtorek października (4.10.2011) na spotkanie z autorem książki „Heroina”, Tomaszem Piątkiem, i krytykiem literackim, prof. Przemysławem Czaplińskim.

 

Witaj szkoło! "Premiera Podręcznika dla klasy średniej" Tomasza Piątka [1.09]

1 września, w czwartek, o godz. 19.00 zapraszamy do Księgarni Krytyki Politycznej w CK Nowy Wspaniały Świat na premierę "Podręcznika dla klasy pierwszej" Tomasza Piątka.

 

"Heroina" w Argentynia

Wydawnictwo Acuático opublikowało argentyńskie wydanie "Heroiny" Tomasza Piątka pod tym samym tytułem. Książkę przełożyła Bárbara Gill. To już druga powieść tego autora, która ukazała się w Argentynie, wcześniej wydawnictwo Interzona Editora S.A. wydało "Kilka nocy poza domem". Publikacja obu książek została dofinansowana z Programu Translatorskiego ©POLAND.

 

Pogrzeb Judasza i inne wielkanocne zwyczaje

Pogrzeb Judasza, wyganianie postu, palenie wielkich ognisk czy obmywanie w rzekach, to zapomniane ludowe zwyczaje, które obowiązywały w Wielki Czwartek i Wielki Piątek na dawnej wsi kieleckiej.

 

Spotkanie wokół książki Tomasza Piątka "Antypapież"

Tomasz Piątek z brawurą pisarza i felietonisty, a jednocześnie z zaangażowaniem wierzącego protestanta atakuje nauczanie polskiego papieża, i wszystkim medialny spektakl wokół jego osoby. Czy w Polsce można już krytykować Jana Pawła II?

 

Premiera "Antypapieża" Tomasza Piątka

Zapowiedzi

26 kwietnia odbędzie się premiera książki Tomasza Piątka pt. "Antypapież" Zapraszamy do zapoznania się z tą kontrowersyjną pozycją.

 

Nowości u Olesiejuka!

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Prezentujemy wam kolejną porcję nowych książek, które przygotowała Firma Księgarska Jacek Olesiejuk!

 

Wąż w kaplicy” Tomasza Piątka nominowany do Paszportów Polityki

Tomasz Piątek został nominowany do tegorocznych Paszportów Polityki w kategorii Literatura za książkę „Wąż w kaplicy". Nazwiska laureatów poznamy 18 stycznia 2011 r.

 

Nominowani do Paszportu Polityki

Nagrody

W dzisiejszym numerze tygodnika "Polityka" ogłoszono trójkę kandydatów do Paszportu Polityki w dziedzinie literatury.

 

Uzależnienie a więzienie. Seminarium Tomasza Piątka

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu "Odwyk od pogardy. Polityka narkotykowa i twoja głowa".

 

"Morderstwo w La Scali” i „Róże cmentarne” nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru

Wśród książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru znalazły się „Morderstwo w La Scali" Tomasza Piątka i „Róże cmentarne" Marka Krajewskiego i Mariusza Czubaja.

 

Spotkanie z Tomaszem Piątkiem

Klub Krytyki Politycznej w Łodzi zaprasza na spotkanie z Tomaszem Piątkiem na temat jego nowej powieści pt. "Wąż w kaplicy". Porozmawiają Marta Zdanowska (Klub Krytyki Politycznej w Łodzi) i Natalia Królikowska (Muzeum Miasta Łodzi). 5 listopada, piątek, godz. 18:00 Kawiarnia Muzeum Miasta Łodzi Pałac Poznańskiego, Ogrodowa 15 (na lewo od wejścia).

 

Spotkanie z Tomaszem Piątkiem!

Drodzy Czytelnicy, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Piątkiemwokół najnowszej książki Wąż w kaplicy. 15 października (piątek), godz. 18.00 Nowy Wspaniały Świat ul. Nowy Świat 63, Warszawa.

 

Nowość W.A.B. - "Wąż w kaplicy" Tomasza Piątka

Nowości

Już dziś do księgarń trafia najnowsza książka Tomasza Piątka "Wąż w kaplicy" zapowiadana jako brawurowa i buntownicza powieść historiozoficzna.

 

Pisarz i filmowiec z jednej są parafii? Piątek nie daje złudzeń

Wydarzenia

Jak łatwo się domyślić, felieton pod tym tytułem poświęcony będzie impresjom z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, na który zostałem zaproszony razem z pięćdziesięcioma innymi kolegami pisarzami. Organizatorzy zwabili nas do luksusowych hoteli, wozili lexusami i karmili sino-nakrapianymi parówkami cielęcymi. Dlaczego? Hipotez było kilka.

 

I Warszawskie Targi Książki - 14 maja - piątek

Przedstawiamy kalendarium imprez osobno na każdy dzień trwania Warszawskich Targów Książki. Mamy nadzieję, że pomoże to Państwu w zlokalizowaniu ciekawej imprezy targowej.

 

Biblioteki nadal w zagrożeniu

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich domaga się utrzymania obowiązującego obecnie zakazu łączenia bibliotek z innymi instytucjami kultury.

 

Nasz komentarz: Biblioteka plus-minus. Spór się zaostrza

Biblioteki

Sytuacja z bibliotekami (a właściwie ich łączeniem z innymi instytucjami i przekształceniem ich w „centra innowacyjności”) rozgrywa się wciąż w dwóch rzeczywistościach, z których każda lansuje swój punkt widzenia.

 

Spotkanie z Tomaszem Piątkiem

W imieniu organizatorów zapraszamy na seminarium Tomasza Piątka: "Odwyk od pogardy. Polityka narkotykowa i twoja głowa".

 

Dlaczego jemy ryby w piątek - oto jest pytanie

Zapowiedzi

Zadziwiające, ile w codziennym życiu "zawdzięczamy" katolicyzmowi: od jedzenia pączków po... grę w kręgle!

 

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. w finale Nagrody Literackiej Nike 2009!

Wydawnictwa

Andrzej Bart i Tomasz Piątek znaleźli się w siódemce finalistów Nagrody Literackiej NIKE 2009.  

 

Tomasz Piątek - Morderstwo w La Scali

Recenzje

Morderstwo w La Scali Tomasza Piątka to nie tylko kryminał, którego autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie: „kto zabił?”, lecz również thriller psychologiczny, w którym poznajemy mroczne zaułki psychiki mordercy, irracjonalne motywy kierujące jego postępowaniem, sofistyczne argumenty, jakimi uzasadnia kolejną zbrodnię, przypominające retorykę Raskolnikowa, który tłumaczył, że nie zabił człowieka, lecz „plugawą, szkodliwą wesz”.

 

Tomasz Piątek - Kilka nocy poza domem

Recenzje

Druga powieść Tomasza Piątka przynosi z całą pewnością mniej kontrowersji niż poprzednia powieść tego autora. Znacznie więcej jednak mówi o technice pisarskiej, światopoglądzie a nawet o autorze samym. Znacznie więcej mówi nam również o naszych czasach, naszych, choćby mentalnych, Kilku nocach poza domem.  

 

Tomasz Piątek - Heroina

Recenzje

Heroina Tomasza Piątka to wciągający literacki thriller – może bez pełnej napięcia akcji, ale za to ze scenami pełnymi okropności a przede wszystkim z wszechobecną grozą wiszącą nad bohaterami i nieuchronnością tragedii. To również thriller z przesłaniem.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.